SPORT 'Bewoners hebben wel degelijk invloed' Bol: 'Het wordt een wereldreis' PERSOONLIJK 'Het ongewone wordt gewoon' SFC oefent tegen Eramen Son ja Stein bijna in de prijzen Indeling lager volleybal Koos Osterholt: 10 jaar geleden was het anders Meer werk voor jeugd Paspoort om een baan te krijgen Sociale dienst J wil fraude j I verminderen 1 Fenny volgt Joke op Vlaardingen in actie tegen Rijnvervuilers Naaktrecreatie in Lickebaertbos: Dubbel van circus Bassie Adriaan Westland-Zuid: alles geslaagd Softbalsters Schiedam naar Amerika SPORTAGENDA Leda Bitanc weer sterk Rotterdams Nieuwsblad woensdag 'RW, 8 Juli 1987 Koos Osterholt werd, na alle inspraak over het GTB-terrein, in januari 1986 uitgenodigd de eerste paal voor de tweede fase van de nieuwbouw te slaan. Hij is tevreden over de uiteindelijke resultaten. door KOR KEGEL Schiedam Koos Osterholt kijkt niet op van de lijvige docto- raal-scripüe, die studenten van de rijksuniversiteit Utrecht hebben gemaakt over inspraak in stadsvernieuwing. De vier geografiekudenten, Johan de Kievit, Evert van ,der Veen, Bram de Rooij en Brigitte van der Ven, hebben na onderzoek naar acht bouwprojecten in Zeist geconcludeerd, dat de invloed van gemeenteraden en bewonersgroepen op stadsvernieuwing vrijwel gelijk aan nul is. „Ik begrijp die conclusie wel", zegt Koos Osterholt „In Schiedam was dat tien jaar geleden ook zo". vaak blijkt dat je in tweede in stantie ook nog eens compromis sen moet sluiten met de politiek en dan lever je soms wel erg veel in. Bij de tweede fase wo ningbouw op het GTB-terrein hebben wij bijvoorbeeld de touw tjes latefi vieren. Maar'nu zie je dat de woningen toch iets minder diep zijn dan wij graag hadden ge wild". Koos Osterholt zegt dat in tien jaar tijd de samenwerking tussen Zuid en de ambtenaren veel beter is geworden. Ook de ambtenaren in het projectteam voor de stads vernieuwing zijn volgens hem meer bereid hun nek uit te ste ken. „Wat mij in Schiedam nog wel opvalt", zegt hij, inhakend op de doctoraalscriptie uit Utrecht, Osterholt is al meer dan tien jaar coördinator van de werk- groep stadsvernieuwing van de bewonersvereniging Sc hie- dam-Zuid. Hij vindt de scrip- tie van de geografiestudenten niet representatief, niet van - toepassing op de Schiedamse situatie maar dat komt vol gens hem omdat de bewoners- vereniging in tien jaar veel heeft bereikt „Vooral in het begin hebben wij strak vastgehouden aan onze uit gangspunten. Dat is nu in iets mindere mate, daar moet ik eer lijk in zijn. Er is nu een wat grote- v re neiging compromissen te doen in het overleg met de ambtena- ren. Het nadeel daarvan is, dat „is dat wij vaak pas laat in kennis worden gesteld van bouwplan nen. Ik geloof alleen niet in boze opzet. Vaak hoort de gemeente zelf ook pas laat van het rijk, dat er een restcontingent is toegewe zen, en dan moet daar natuurlijk plotseling haast mee worden ge maakt". Stadsvernieuwing is, ondanks zijn jarenlange betrokkenheid, niet de grootste hobby van Koos Osterholt. Hij is ook geruime tijd actief geweest voor clubhuis Zuid. Beide activiteiten wil hij echter langzaam 'afbouwen', omdat hij door verandering van werk zijn aandacht voor andere zaken no dig heeft. Hij werkt nu bij W.H. den Ouden-Vetus, vooraan in het industriegebied 's-Graveland. en wil zijn vreemde talen bijspijke ren. „André Marbu»' neemt mo menteel veel van mijn werk als coördinator in de stadsvernieu wing over", zegt Koos Osterholt Definitief is zijn opvolging even wel nog niet. „Ik kan het iedereen aanraden", zegt hij. „Je leert er ontzettend veel van. Je leert in het overleg met ambtenaren je woordkeus goed bepalen, je ver diept je in de woningbouw en ook met een lage opleiding kun je dat best oppakken. Als je maar wilt En een bewonersvereniging laat je heus niet zakken als het in het begin moeilijk is, sterker nog, de vereniging helpt je je kennis omhoog te krijgen". Overleg Een opvolger van Koos Osterholt zal misschien weer wat strakker zijn in het verdedigen van uit gangspunten, minder snel een compromis sluiten. Dat kan een voordeel zijn, „Het Bgt er een beetje aan waarvoor je ki est", zegt Osterholt,. „vroeger bereikten wij wel meer, nu is de sfeer beter in het overleg met de ambtenaren, rnet als voordeel dat we eerder in formatie krijgen". Over de invloed van de bewoners is hij tevreden. Het GTB-terrein vindt hij mooi, .jammer alleen, dat de controlerende instanties te weinig hebben gelet op de warm- teregelïng in die woningen waar door wij zoveel strubbelingen hebben gehad". Volgend belangrijk project in Zuid is de toekomst van het Hoofdplein. Koos Osterholt heeft vertrouwen in architect Bram van Hengel (van Groep 5 in Rijs wijk), „want die drukt niet iets door, die luistert tenminste naar je". Vlaardingen De gemeen te Vlaardingen wil tot i juli 1988 een aantal van 80 jon geren in dienst nemen. Het college van burgemeester en wethouders heeft bij het ministerie subsidie aange vraagd om 45 jongeren aan een baan te helpen. Nu is echter gebleken dat niet 45, maar 80 jongeren aan een tijdelijk dienstverband ge holpen kunnen worden. Het is de bedoeling dat de 80 jongeren een dienstverband aangeboden krijgen voor de periode van minimaal een half jaar en voor 19 uur per week. Bij de gemeentelijke instellingen en bedrijven en Instellingen in de gesubsi dieerde sector kan de jeugd aan de slag. De minister, verwacht men in het stadhuis, zal op zeer korte termijn een besluit ne men over de extra subsi dieaanvrage van de ge meente Vlaardingen. In de maand augustus zal met de werving van de jon geren worden begonnen. De kandidaten worden per soonlijk benaderd. Ook staan enkele voorlichtings bijeenkomsten op het pro gramma Schiedam Er is nog maar mondjesmaat gegraaid in de sub- sïdiepot met het etiket 'maatre gel ondersteuning arbeidsinpas- sing'. De nieuwe regeling is spe ciaal in het leven geroepen voor twee groepen langdurig werklo zen: vrouwen met een afgeronde Ihno-opleiding die staan inge schreven voor een beroep in de administratie en handel, en mannen tussen 21 en 45 jaar af komstig uit culturele minderhe den op lbo/mavo-niveau. Voor beide groepen geldt dat zn tenminste 12 en ten hoogste 35 maanden werkloos moeten zijn om voor de regeling in aanmer king te komen. Het arbeidsbureau heeft dit jaar drie ton beschikbaar. De inge schrevenen uit die doelgroepen kunnen een zogenaamd MÓA- paspoort krijgen, dat bij sollicita ties aan de werkgever kan wor den getoond. Voor werkgevers is dat een garantie, dat zij een subsidie ontvangen als zij een paspoorthouder in dienst ne men. Leen de Ruiter Leen de Ruiter is tijdelijk aange steld als wijkagent in Holy-Zuid. Hij volgt "in die functie Egbert van der Worp op, die een maand geleden bij de surveillancedienst werd ingedeeld. De Ruiter was wijkagent voor de Vlaardingse industriewijk. De vacature, die na de benoe ming van Joke van Rest tot bur gemeester van Sas van Gent was ontstaan in de raadsfractie van het CDA in Maassluis, is al weer opgevuld. Gisteravond werd me vrouw F. van den Doel als raadslid geïnstalleerd. Jarenlang volgde het nieuwbakken raadslid de ver- gaderingen van de publieke tribu ne in haar hoedanigheid van be stuurslid van het CDA. Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van 1986 lukte het niet om een raads- zete! te veroveren, maar ruim een jaar later heeft Fenny van den Doel dan toch haar doel bereikt: het raadlidmaatschap van de ge meente Maassluis. Na de installa tie werd het raadslid door fractie genoten en collega's met haar be noeming gefeliciteerd. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen onder steunt een Initiatief van Arnhem om vervuilers van de Rijn aan te pakken. Vlaardingen is één van. de steden langs de Rijn en zijn zijrivieren, die posi tief hebben gereageerd op het actieplan van de Gelderse hoofdstad. Op welke manier er tegen chemisch afval lozende bedrijven zal worden opgetreden, is in het Vlaar dingse stadhuis nog niet bekend. In een verklaring zegt het gemeentebestuur enkel dat het milieu „een aanhoudende bron. van. zorg" is voor B en W. Een woordvoerder veronderstelt dat het bij maat regelen in de kantlijn zal blijven: „Het is niet de bedoeling dat we bedrijven willen sluiten. We moeten ook aan de werkgelegenheid denken. We denken dat we met geringe ingrepen op den duur ook resultaat kunnen bereiken Vlaardingen Met ergernis heeft Cor de Jonge, raadslid voor klein rechts in de ge meenteraad van Vlaardingen, kennis genomen van het feit dat de naaktrecreatie in het Lickebaertbos hand over hand toeneemt. „Ruim 1,3 hectare van het bos, het mooiste gedeelte, is thans privé-terrein. Wie anders be reikt dat in Nederland.?" vraagt het raadslid zich af. „Hoe is het mogelijk dat men sen zich zo verlagen. Gezin nen met kinderen zouden het Lickebaertbos voorbijgaan. Dat is niet de bedoeling van de dure gemeenschapsgelden. De overheid bevordert, stimu leert, de naaktrecreatie. Er wordt bestuurd met de ge dachte: enkele mensen moe ten zonodig behoefte aankwe ken. Dat is sollen met anders denkenden. De overheid als zedenmeester, de zaak dwin gend opleggen". Cor de Jonge voerde vorig jaar met andere stadsgenoten actie tegen het voornemen van het college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen om naaktrecreatie in de Lic- kebaert tegen te gaan; een ac tie die, ondanks het ophalen van ruim 1600 handtekenin gen van verontruste inwoners van de stad, geen succes had. Een meerderheid van de raad stemde in met naaktrecreatie. Inmiddels is er een vereniging van naturisten opgericht: Puur Natuur. Nog steeds kan Cor de Jonge niet bevatten dat met de be zwaren van de tegenstanders 'lichtzinnig' is omgesprongen. „Wat heeft de beleidskreel: rekening houden met minder heden, dan nog voor nut. Als 1700 Vlaardingers een brief sturen over een zaak, dan wordt er naar geluisterd. Nu het echter een oninteressante minderheid betreft, worden de bezwaren van de tafel ge veegd. Het inrichtingsplan voor het Lickebaertgebied geeft openbaar groen aan. Geen naaktrecreatie dus". Voor Cor de Jo: blijft de naakrecreatie in het natuur gebied een onverteerbare zaak. Bitter klinkt het uit zijn mond: „Waar zijn we mee be zig?. Het abnormale wordt ge woon, het ongewone wordt gewoon". De naaktrecreanten nemen de bezwaren van Cor de Jonge slechts voor kennisgeving aan. In het bos zijn dagelijks enekele tientallen naaktrecre anten te vinden. E Schiedam Door het H contact met de cliënten te verbeteren hoopt de E gemeentelijke sociale E dienst in Schiedam het |l aantal fraudegevallen drastisch te verminde- E ren. Gemiddeld achter- E haalt de GSD jaarlijks n voor twee miljoen gul- s E den aan fraude met uit- E keringen. Hoewel het slechts om E twee procent gaat (de GSD heeft een 'jaarom- E zet' van ongeveer 100 E s mjljoen) vindt directeur E Gerard Smits de bed ra- 5 gen veel te hoog om die te negeren. Hij wijt het geknoei met uitkerin- gen voor een belangrijk j| deel aan de onpersoon- lijke relatie tussen de 5 dienst en de client. Vaak is er alleen schriftelijk contact, wat het al dan niet opzettelijk ven 3 2 keerd invullen van for- 2 muiieren in de hand 2 "werkt. 2 Smits heeft ervaren dat 5 2 'fraudeurs' dikwijls op- 2 =j gelucht zijn als zij tegen 5 H de lamp lopen. „Ze vin- 2 2 den zelf ook niet in de 2 haak wat ze doen en zijn blij dat ze erover kun- E nen praten". Overigens M E zijn er ook gevallen E -waar duidelijk opzet in E het spel is. Smits: „Dat 2 zijn de keiharden, de 2 mensen die gedurende lange tijd twee uitkerin- gen ontvangen. Die heb- 2 E ben de mentaliteit wat E je van de overheid kunt 2 pakken, moet je niet Ia- 2 ton". E Desondanks hebben vol- 2 E gens Smits de sociaal re- E chercheurs en bijstands- E E maatschappelijk wen 5 kers, die de gevallen uit- E E pluizen, de indruk dat S E de meesten „niet voor de E lol frauderen". „Het 5 heeft ook te maken met E onze consumptiemaat- e schappij, waarin je niet E meetelt als je bepaalde E dingen niet bezit Als je 5 E niet met vakantie gaat E E of geen video hebt En niet zelden gaat het om E E mensen die flink in de schuld zitten". E linrniiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiitiiiiiiiiiiiiil Plankhangers en vierdaagse in Groenoord Schiedam Aan welke bezig heid wordt tegenwoordig geen kampioenschap gekoppeld? Het antwoord is: weinig. Het zwem bad Groenoord in Kethel heeft het patent op wedstrijden in de discipline plankhangen, die daar ook vorig jaar werd gehouden. De deelnemers aan dat evene ment, dat zondag wordt gehou den, kunnen nog de hele week tussen zeven en acht uur 's avonds in het bad terecht om te oefenen. Er wordt in twee categorién (13 tot en met 16 en ouder) om het predikaat superplankhanger worden gestreden. De deelne mers maken gebruik van de hoge springplank en mogen ie der drie pogingen wagen. Volgende maand wordt in het zelfde zwembad ook weer de zwemvierdaagse gehouden. Men kan zich inmiddels inschrijven voor dat evenement. Vlaardingen Hel circus Bassie Adriaan speelt zaterdag 25 en zondag 26 juli een dubbele thuis wedstrijd. De Vlaardingse cir cusdirecteuren zetten hun ver warmde tent met 2000 zitplaat sen dat weekeinde op aan het einde van de Holysingel. Beide voorstellingen beginnen om 14.30 uur. Bassie Adriaan hebben dit sei zoen een internationaal ver maard gezelschap om zich heen verzameld. Herman Renz is aan wezig met drie Afrikaanse oli fanten en een act met kamelen en Shetland pony's. Verder is spektakel te verwachten van een groep Marokkaanse wervel windspringers en piramide bouwers uit het Verre Oosten. Een acrobatieknummer uit Hongarije, een heuse Ameri kaanse cowboy-act en de Spaan se Juanita met haar gedresseer de duiven en geiten hebben ook onderdak bij het Vlaardingse circus gevonden. Vlaardingen Westland-Zuid op herhaling. Voor het tweede achtereenvolgende jaar 2ijn alle leerlingen, die examen moesten doen, voor het mavo-diploma geslaagd. In eerste Instantie werd een aan tal leerlingen afgewezen, maar via het herexamen slaagden zij er toch in het diploma te beha len, waardoor de score van 100 procent kon worden gehaald. Ook de leerlingen van het vwo hadden een goed examenjaar. Van de 73 leerlingen werden er slechts vier afgewezen, een score van 95 procent. De havo-leerlin gen deden het minder goed. Van de 109 kandidaten slaagden der tien leerlingen er niet tn om het begeerde papiertje te behalen. Een iets tegenvallende score van 89 procent was dan ook het re sultaat. Schiedam De eerste de beste tegenstander van SFC in het oefenprogramma Is meteen de sterkste. De equipe van trainer Martin Schaap speelt zon dag 9 augustus in Eramen tegen de gelijknamige eerste divisieclub. De Schiedamse derde klasser, die maandag 27 juli de training hervat, heeft dan in ieder geval al twee weken training in de benen zitten. De overige oefenwedstrijden zijn: dinsdag 11 au gustus 19.00 uur SFC—SW, woensdag 12 augus tus 19.00 uur WestlandiaSFC, zondag 16 augus tus 14.30 uur DBGCSFC, woensdag 19 augustus 19,00 uur HillegersbergSFC en zaterdag 22 au gustus 17.00 uur KapelleSFC. De trainersstaf wordt dit seizoen gevormd door Martin Schaap, Leen Wamaar en Cor van der Velden. De medische begeleiding is in handen van Rob van Leeuwen (fysiotherapeut). Kees van der Marei en Bob Steenhoven (beiden verzorgers). Aad Gudde zal opnieuw optreden als manager an nex pr-functionaris. Amersfoort Al viel VZC tijdens de nationaleti- telstrijd niet in de prijzen; over de resultaten mocht de Vlaardingse Zwem Club (VZC) zeker niet klagen. Op de sterk bezette 100 meter school slag eindigde Sonja Stein in 1.19.5 minuut op acht tien deelneemsters op de zesde plaats. Zij bleef slechts 0.6 seconde verwijderd van de bronzen me daille. Op de 200 meter wisselslag meisjes 1973 evenaarde Sonja Stein haar persoonlijke besttijd van 2.35,6, waarmee zij op de zesde plaats beslag legde. Michael Numan werd in 1.08.1 twaalfde op de 100 meter rugslag jongens en vijftiende op de 200 me ter wisselslag in 2.28.8. Karin Stein zette haar op de 100 meter schoolslag meisjes 1971 nipt behaalde NK-limïet om in een prima tijd van 1.22.1. Martijn van de Maagdenberg raffelde de 100 meter school slag jongens 1971 af in 1.15.0 (elfde) en Caby van Leenen liet op de 100 meter vlinderslag meisjes 1974.de klokken stilstaan op 1.14.8 (zevende). De selectie van Schiedam die zondagmiddag naar de Vernigde Staten vertrekt. V.J.n.r. Sandra Bol, Chris- tei van Lexmond, Debbie de Gids. Gyseile Korpel, Linda Bol, teambegeleidster Mary Ostiana, Mar]oliJn Berkhout, manager Kees Bol, coach Aad Siebei, Brigitte Zagwijn, Petra de Gids. Conny Jonkman, Monique Zagwijn, Sandra Loenen en aanvoerster Ludy Rouss. Op deze foto ontbreek de geblesseerde Elina Verhoe ven, die de trip wei meemaakt. door DONALD BAX Schiedam Als zondagmid dag om kwart voor twee vlucht 541H van de Sabena vanaf het Brusselse vliegveld Zaventhem het luchtruim kiest, slaakt de nagenoeg complete softbalselectie van Schiedam beslist een zucht van verlichting. Achttien da gen lang ver weg van eigen huis en haard, in de Verenig de Staten, nog altijd het land van de onbegrensde mogelijk heden, is dan niet langer een utopie. „Wat mij betreft", ziet coach Kees Bol reikhalzend naar deze trip uit, „mogen we vanavond al vertrekken. Alle voorbereidingen zijn afge rond. We zijn er helemaal klaar voor". Het uitstapje naar de andere kant van de 'grote plas', welk ideee begin vorig jaar al heel voorzichtig gestalte had ge kregen, moet een combinatie van sportieve en culturele ge noegens worden. De laatste week wordt doorgebracht in het stadje Rotterdam, waar een Zuidhollandse rayonselec tie drie jaar geleden al eens te gast was en waar Schiedam bij gastgezinnen wordt onderge bracht. In Rotterdam neemt Schiedam deel aan een drie daags toernooi en worden vijf wedstrijden gespeeld. Voorts wordt in New York waar- chijnlijk tegen een politieteam gesoftbald en staat ook in Pittsburgh een wedstrijdje op het programma. Met deze unieke trip is in totaal een bedrag van 34.000 gulden ge moeid- Hiervan neemt de groep zelf 12.000 gulden voor haar reke ning, wordt 11.000 gulden opge hoest uit de kwartjesaktie (25 cent per gescoord punt), staat een aan tal sponsors garant voor 8.000 gul den en is het restant van 3.000 gulden uit allerlei kleine segmen ten opgebouwd. In het seizoen 1985 bracht de kwartjesaktie zo'n 6.000 gulden op en nu heeft Bol al een slordige 3.500 gulden in de boeken kunnen administreren. Dank zij een van de grote spon sors (Cross Channel Services) brengen de softbalsters, die naast Bol worden begeleid door Mary Ostiana, Aad Siebei en Wiebe Pannekoek, de eerste drie dagen door in New York. Men heeft een speciaal arrangement afgesloten, zodat uitgebreid kan worden ge noten van de geneugten die de 'Big Apple' te bieden heeft. Vervolgens worden Washington D.C., Pittsburgh, het Erie-meer, Niagra Falls, Itaca, Rotterdam, Boston en vermoedelijk— Phi- ladelhia aangedaan. Ais het everi kan, zullen uiteraard een of meer échte honkbal wedstrijden uit de Major Leagues worden bijge woond. „Vorig jaar zijn we voor de start van de competitie al met de voor bereidingen begonnen", vertelt Bol. „Het w as de bedoeling dat we toen al jn die zomerstop zouden gaan, maar daar was de tijd veel te kort voor. Gisteravond hebben we een laatste bespreking gehad met de hele groep (alleen Marja Noordam gaat om studieredenen niet mee; haar plaats wordt inge nomen door de 14-jarige Gyseile Korpel,DB) om de puntjes op de t te zetten". „Ik vind dat we in Amerika ook op sportief gebied wat moeten doen. Per slot van rekening zit er ook geld van clubmensen in Als het aan mij ligt, zullen we deze tnp tevens aangrijpen om straks zo goed mogelijk geprepareerd aan hoi tweede deel van de com petitie te beginnen. Een rnooi slot brouwen aan een mooi begin". Terugval Bol vindt in zijn woorden steun bij aanvoerster Ludy Rouss, die hei tot nu toe redelijk voorspoedig verlopen seizoen eveneens van een passend einde wil voorzien. „We staan er nu redelijk voor", meent de fysiotherapeute. „Als je hel alleen als een vakantie be schouwt en je hebt na terugkeer een enorme terugval, dan zou dat doodzonde zijn. nu we zo hoog staan. Daar moeien we met de hele ploeg aan denken", „We zullen", vervolgt Ludy Rouss, „niet fanatiek aan condi tietraining gaan doen. Ik denk ook niet dat zo iets veel effect heeft. Maar we kunnen tijdens dat driedaagse toernooi wel alles net een stapje fanatieker doen." Door bij voorbeeld tussen de wed strijden door veel te lopen". En. Bol: „Nu trekken we een lange' tijd met elkaar op. Voor hetzelfde' geld gaat iedereen met vakantie; en moet je helemaal afwachten! hoe he t daarna verder gaat". Voordeeltje Schiedam komt donderdag 30 juli terug en hervat zondag 2 augustus de competitie met een 'double-he ader* tegen nummer voorlaatst DSS. „Het is", zegt Ludy Rouss. „wel een voordeeltje dat we dan tegen DSS spelen en niet tegen Ducks. Toen we driejaar geleden uit Amerika trugkwamen, heb ik me een tijdje niet lekker gevoeld, omdat je juist dan de meeste hin der van het tijdsverschil onder vindt. De zaterdag voor de wed strijd tegen DSS trainen we weer en dan moet blijken hoe fit ieder^ oen is". Zal het merendeel van de 'mei- den' overladen met impressie?33(1 tal van typisch Amerikaanse honk- en softbalattributen tn Ne derland terugkeren, ook de gast gezinnen worden niet vergeten. Ér zijn speciale kleine en"göj- teherinneringsvanen gemaakt en niet te vergeten de oer-HSl- landse souvenirs als SchfedaMge molens en pennen in klompjes worden meegenomen. Volgens mij", zegt de naarmate het ye£- tiek nadert steeds nerveuzer wor dende Bol, „wordt het een we reldreis..," Tip* voor dez* rubrisk kont u doorfl»v»n aan d» sportredakti» van d«» krent, po»lbu« 110, 3130 AC Vlaardingen. Da aportre<*aktle i« overdag telefonisch be reikbaar onder nummer OHW343S20S en In de avonduren onder nummer 010- 4120705. WOENSDAG 3 JUU TennJe; Parktoernooi (B, C en Dl van Be Quick in Maassluis, Hockey; 19.30 Eerste spade aanleg kunstgraavetd Evergreen in Maassluis door J S M. Quwerkerk; Park- tosrnooi (C2,0) van ROVS Vloordingen. DONDERDAG fi JULI Tennie: Parkioernool (B. C en D) van Be Quick In Maassluis, Parktoernooi (C2, Dl van ROVS Vlaardingen. VRIJDAG 10 JUU Herensottbal: 20.30 Euro StarsSchie damTennie; Parktoernooi (B. C en D) van Be Quick tn Maassluis); Parktoernooi (C2, Ovan R O VS Vlaardmoen. Amersfoort Leda Bitanc be wees tijdens de Speedo-finales opnieuw in een goede vorm le steken. Het talentje van VZC zwom in Amersfoort op de B00 meter vrijeslag haar persoonlij ke record aan flarden. Zij bracht dit van 11,17.0 minuten naar 10.5B.6. Daarmee klom zij op de ranglijst van de veertiende naar de zevende plaats, Op de 400 me ter zette deze vooruitgang zich voort en dook Leda Bitanc ruim een seconde onder haar vorige besttijd: van 5.23.9 naar 5.22.5, Op dit onderdeel steeg zij vier plaatsen op de ranglijst. Vlaardingen Het distriet-17 van de Nederlandse Volleybal Bond heeft de indelingen voor het seizoen 1987-1988 bekendge maakt. Voor de standaardteams uit deze regio heeft dat het on derstaande resultaat opgeleverd: D«mo»; promolisklflim: Smash'66 RVC/Llbanon'50/2. RoWIDo, Varel/Cw] Ondertmge/Lekkerkerk, Forauio Rijn mond 1. Korpef/Valeas, P«trecon/TOP, Rabobank/Krimpen. Rijnmond 2, Inter mezzo; •snt« kin»*» B:lbls. SchOvOCom- ca. VoVeRo. Kangoeroes, Spivo. SNA. MVC2. MVC i. Rijnmond 3.YUM. Alexan dria^ ABet kei; derd» Mmm fi; Zw»(n- drecht. Holy. Ervea 3, Pollux, Ravok 2, Fu- tora 4. VCO 3. Naiionate Nederlanden, Sliedrecht Sport 6. YUM 2, HPV, ZVC 2; derd» kia»M E: Jong Pendrecbt,3[ RVC/Llbanon'50M. Ervea 2, Hou Stand 4, Rovok 3, Shell, VCO 2, Brienoooord. AJc«! zar 2, Hl|nmond 5. Alexandrta/A 3, Berk'ei 3: vlarde klatte D; Jong Pendrechl 5, RVCILiöanon'50/6, Ervea 4, Hou Stand 7, Sunlight, Holy 4, Nationale Nederlanden 2 Varewcw S. YUM 3, Alcazar 4,2VC 4. Heren; eerate Kla»««t B: Jong Pflndrecfa. Schavocoftca, Kelfzer/Vateaa. Hou Stónd 2. Spivo. Mavo'80, SV Kwiek. MVC.' £k- spalvo 3. Rijnmond 5, ProvIml/QVO 2, In termezzo; tweede klaaae D; Ibis 2. Hoty, RoWiDo 2. Kangoeroes, Spivo 2, Geervliet. Mevo'80/2, Hcrflemare, Petrecon/TOP Apollo, proviml/DVO 3, ZVC; derde klatie F: tbls 4, RVC/übanOn'50/5, KelJzer/ValBr as 2, DDL 2, Rovok 2, Fulora 6. Hoty 2, MVC 2. RoWIDo 4, Sunlight. Provtmi^lT 4; vierde klasse D; Jong Pendrechx 4, RVC/Ubanon'50/7. Ervea 4. Hou Stand 4, Varel/CW 7. Shefi. Vollldofi. Nationale Ne derlanden, Varel/GW 6. Rabobank/Krim pen 5, Berkei 2 en Schollevaar 2,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2