Provincie dreigt zelf kampen aan te wijzen Directie van Schieland weerlegt kritiek PBV S Haring Bier naar de kelder s;»w ULflflRDINQS DAGBIAD^ SCHIfDAMSElEDURANPf MMWtWAÏÏRWEE COURANT Woonwagens Schiekade moeten weg Ook Baron-complex aan Lange Kerkstraat wordt gesloopt VERKOOPSTER Boddaert- jeugd blij Vlaardingen wijst op inspraak Holiërhoek :r 'Welk nut had die reis naar Gorkum?' 'Laat Doorenbos maar hier komen' Terpstra: 'Arrogant? "Ik zie mijzelf heel anders' En de humor "is ook ziek Hema Vlaardingen Bezwaar tegen onderwaterzettingnog goed mogelijk DONDERDAG 9 fULI 1987 flegionate redaciie: Brede Hsvenstraa; 6, 3131 BC Vlaardingen. Posibus 110, 3130 AC Vlaardingen, Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 mrnmmmm Schiedam Voor de .tweede maal dreigt de provincie eigen machtig woonwagenlocaties aan te wijzen in Schiedam, als de ge meente ruefzelf tot goede oplos singen komt. Dat heeft Gemeen tebelangen Schiedam te horen gekregen van gedeputeerde sta ten. In 1985 werd al een dergelijke aanwijzingsprocedure gestart, maar de provincie schortte de procedure op, omdat wethouder Luub Hafkamp juist een totaal plan voor de woonwagenproble- matiek had gelanceerd Hier over zijn de discussies nog niet afgerond, schrijft commissaris der koningin mr. Schelto Patijn aan Gemeentebelangen. Indien een bevredigend resultaat uit blijft, wordt de aanwijzingspro cedure opnieuw in werking ge steld. Patijn geeft Schiedam evenwel nog een kans door het vertrouwen uit te spreken, dat Schiedam zelf „voor het realise ren van voldoende en goede standplaatsen" zal zorgdragen. Suggestie Voor alle duidelijkheid zet Pa tijn nog eens uiteen dat het hui dige woonwagenkamp aan de Schiekade 'niet gehandhaafd kan en mag blijven als woonlo catie'. Enkele maanden geleden hadden de fractieleiders van PvdA en WD, Gé Brouwer en Gerard Verhulsdonk, de sugges tie gedaan om het kamp maar te laten zitten waar het zit, omdat andere locaties zo moeilijk te vinden zijn en toch steeds op be zwaren zullen stuiten. Patijn echter; „Deze locatie voldoet aan geen van de eisen, zoals deze op provinciaal en rijksniveau zijn vastgesteld. Van renovatie kan dan ook geen sprake zijn. Wel licht is het mogelijk aldaar enke le bedrijfsstandplaatsen te reali seren". Nieuwe woonwagencentra in Schiedam 2ullen niet groter mo gen zijn dan 15 standplaatsen, 5 méér evenwel dan Gemeentebe langen had voorgesteld. Die grootte garandeert meestal het behoud van bestaande familie relaties, „waar met name woon wagenbewoners zeer aan hech ten, aldus Patijn. Afgewezen De locaties, waarmee Gemeen tebelangen zelf op de proppen kwam {onder andere nabij de al gemene begraafplaats, de rooms-katholieke begraafplaats en bij de voormalige zandvlakte aan de Julian ala an), waren reeds door B en W van Schie dam afgewezen. De provincie laat weten, dat dat inderdaad een bevoegdheid van de ge meente zelf is om plekken te be oordelen op hun geschiktheid totdat uiteraard de provincie het wachten beu is en met de aan wijzingsprocedure begint Terugkeer Een aantal woonwagenbewo ners is verhuisd naar de nieuw bouw op het Schuttersveld, on der de belofte van de gemeente dat als zij niet kunnen wennen, zij mogen terugkeren in een woonwagen. Voor deze spijtop- verrassing. Terugkeren naar de Schiekade is er namelijk niet bij: onaanvaardbaar noemt hij dat. De gemeente moet in dat geval gewoon zorgen voor andere standplaatsen. Gedeputeerde staten wijzen erop, dat ook middenin een ge wone straat woonwagens mogen voorkomen. Locaties voor wo ningen en woonwagens zijn na melijk onderling uitwisselbaar. Mocht Schiedam daar nog niet aan gedacht hebben, dan sugge reert Patijn dat het mogelijk is „om in het gewone straatbeeld woningen op wielen tegen te ko men". tanten heeft Patijn een akelige (i»iniiiiHii8iiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiniiii[i»iiiHiiiniHiiiiiiiiMiJHiiii»i)inH[ii[H[iiiii[iiiiiiiiniiiiiiniiiiiHinif[)iiiiiimu))iii)iHiiniiiHimiiiiiiiiiiiiiNHiiiiiiHiiiiiiiiuuniiiin[iiHiniiiiiiiHii[»i»uniiiiiiniiiiuiii[iiiiiiiHii)i»iHuiiii}iiHiiH)iiiiiininiii[iii Schiedam Harry van Doorn (D66) en Bart de Lee- de (PSP/PPR) willen van burgemeester en wethou ders precies horen, wat nu precies de zin is geweest van het vorige week gehouden reisje naar de Amer-centra- le en Gorkum. Zij hebben daartoe schriftelijke vragen gesteld. De commissies voor finan ciën en voor economische aangelegenheden gingen dinsdag 30 juni eerst kijken Sn Geertruidenberg, waar via kolenstook elektriciteit ■wordt opgewekt. Vervol gens gingen zij via een boot tochtje door de Biesbosch naar Gorinchem, waar bur gemeester Vleggeert het ge zelschap rondleidde langs de Linge-haven. Er waren nogal wat ambtenaren bij, en Van Doorn en Da Leede vragen zich af of dat nu wel nodig was. Hoe duur is het reisje ge weest, vragen zij voorts, met het oog op de uitgelezen maaltijd, die genoten werd in de Gouden Leeuw in Hoornaar. Bart de Leede en Harry van Doom aten daar overigens ook mee. De stichting Haring- Bier feest in Vlaardingen heeft einde lijk de beschikking over een ei gen onderkomen in de Viaar- dingse binnenstad. Bestuurslid Arjen van der Velde heeft on langs zijn woning aan de West- havenkade laten renoveren en Kreupelstraat plat voor ABC-warenhuis Schiedam Het Baron-complex aan de Lange Kerkstraat, de Schotse Poort en ook de zestiende eeuwse huisjes aan de Kreu pelstraat worden gesloopt om plaats te maken voor een ABC- winkel. Na jaren onderhandelen is de kogel door de kerk. Wethouder Chris Zijdeveld, Cees Geerts (Blokker), Brick Kioos (C A) en Dick Zwart (Al- bert Heijn] hullen zich uniform In een ABC-trul. Dit warenhuis van Albert Heijn, Blokker en C A wordt drie eta ges hoog en krijgt een vloerop pervlak van ongeveer 5000 vier kante meter. De architect zal bij zijn ontwerp rekening houden met de histori sche omgeving, verzekeren de sa menwerkende grootwinkelbe drijven. De twee verdiepingen tellende parkeergarage voor 300 auto's wordt achter de gevel weg gewerkt „Het blik mag niet van buitenaf zichtbaar zijn", aldus Eriek KIoos, hoofd onroerend goed van C A, Impuls Over devirestiging van een ABC- zaak, volgens wethouder Chris Zijdeveld een belangrijke impuls voor de inzakkende midden stand, is sinds eind 1985 onder handeld. C A wilde aanvanke- iijic op eigen houtje een nieuwe - kledingzaak bouwen aan de Hoogstraat op de plaats van het voormalig internaat De Uitkijk, maar zag tenslotte toch meer brood in een gezamenlijke aan pak. Albert Heijn en Blokker stonden daar gezien het afkal vend winkelaanbod in Schiedam eerst sceptisch tegenover. Een marktonderzoek viel echter posi tief uit. Hoewel aannemer Slavenburg nog met sommige eigenaren over verkoop van hun panden onder handelt, staat niets de bouw van de superwinkel meer in de weg. Alleen sigarenmagazijn De Haard op de hoek van de Kreupelstraat en de Lange Kerkstraat blijft ge- handhaafd. Zijdeveld beweert dat hij het hoekpand wegens het his torisch karakter wil sparen, maar volgens Slavenburg vroeg de ei genaar gewoon te veel geld. De bouw van de drie-in-één-win- kel heeft grote gevolgen voor het centrum: de Hema, onder druk gezet door de komende concurrentie, zal waarschijnlijk snel eieren voor haar geld kiezen en het noodge bouw verlaten om te verhuizen naar een andere plaats in de bin nenstad genoemd wordt De Uitkijk. Daarmee wordt dan te vens het evenwicht in dé 'grote omloop' tussen Koemarkt, Hoog straat en Lange Kerkstraat her steld; een deel van de Boterstraat, waar de ingang van de parkeer garage komt, wordt heringericht; vrouwenhuis Barrika moet naar een ander onderkomen uitkijken, en Zijdeveld wil hieraan meewer ken omdat hij Barrika „een nutti ge instelling" vindt; de C A-vestiging aan de Koe markt wordt gesloten; er zijn al belangstellenden voor; het Albert Heijn-filiaal aan de Oranjestraat wordt opgeheven; het plan van de Historische Ver eniging Schiedam om de vijf laat ste pandjes in de Kreupelstraat te renoveren is definitief van de baan. Verheugd De Schiedamse middenstand is blij met de,komst van het waren huis. Chris Coppens, voorzitter van de winkeliersvereniging Hoogstraat, gelooft dat de ABC- wïnkel een oppepper is voor de hele binnenstad. Coppens hoopt dat de gemeente nu ook snel de bestemming van De Uitkijk be kend maakt „Hoewel daar eigen lijk maar één kandidaat voor in aanmerking komt Die winkel met vier letters..." Een deel van de grond, waar het ABC-warenhuis komt is eigen dom van de drie participanten. Een ander deel is van de gemeen te, namelijk de plek waar het voormalige complex van aanne mer Baron staat en de huisjes aan de Kreupelstraat Het ligt volgens Zijdeveld voor de hand, dat deze grond in erfpacht aan ABC wordt uitgegeven met de mogelijk heid van afkoop van canonverno- gineen. stelde de kelderverdieping, die toch niet werd gebruikt, beschik- baaraan de stichting. - - Tot voor kort werden alle activi teiten gecoördineerd vanuit café Concordia. Het echtpaar Brou wer, stimulerende kracht achter het jaarlijks terugkerende volks feest, bood de organisatie altijd onderdak, maar nu een eigen onderkomen is gevonden, kan nog doelmatiger worden ge werkt. De stichting is nu ook on der een ander telefoonnummer bereikbaar: 4354046. Het was mevrouw Brouwer, die onder be langstelling van bestuursleden van de stichting het onderkomen officieel opende. Vlaardingen Cor de Jon ge, raadslid voor klein rechts in de Vlaardingse ge meenteraad, zou het toejui chen als drs. L. Doorenbos naar Vlaardingen zou ko men om zijn actie tegen de naaktrecreatie in het Licke- baertbos te ondersteunen. De oud-directeur van de Evangelische Omroep is de drijvende kracht achter het Rainbow-project en voert de laatste weken actie tegen 'pornografische afbeeldin gen' in verschillende week bladen. Ook heeft hij aange kondigd om actie te gaan voeren tegen het topless zonnen. „Laat de discussie maar op laaien", aldus S GP GPV/RPF- raadsli d De Jonge. „Het zou hele maal geen kwaad kunnen als Doorenbos inderdaad naar Vlaardingen zou ko men". Schiedam Uit het klachten- boek van de patiëntenbelangen- vereniging Schiedam: „De pa- tiënt, die aan een verpleegkun- 'dige vroeg of zij wel bevoegd was om de hechtingen eruit te halen, kreeg als antwoord: nee, 'over vier maanden pas. Een an der heeft hel toen gedaan. Dat is .volgens de directie een normaal grapje in de ziekenhuiswereld". - Opmerking van de patiéntenbe- 'langenvereniging: „De humor van patiënten is misschien wat anders dan bij het Schielandzie- kenhuis". En de patiëntenvere niging zelf houdt ook niet zo van 'zieke humor'. Gisteren werd bekend dat het bestuur al te --vaak bij de directie van het s'Schielandziekenhuïs de neus heeft gestoten om dergelijke klachten lacherig weg te wui- Ven. Uit notulen komt naar vo- »ren, dat de directie weinig of jnlets doet aan de klachten, waarmee bestuursleden van de PB VS voortdurend in het zie kenhuis komen aandraven. "Maar de Schieland-direetie kijkt ^plaar zelf. heel anders tegenaan. ^Directeur patiëntenzorg K.F.P. 'Terpstra respecteert het feit, dat de PBVS voor de belangen van patiënten wil opkomen, maar vindt het vervelend dat het overleg de laatste tijd 'grimmig' verloopt. Hij had de indruk de kritiek afdoende weerlegd te hebben, maar wil dat graag nog eens proberen. Datclienten in de polikliniek el kaar kunnen afluisteren, is de directie zelf ook een doom in het oog, aldus Terpstra. „U weet dat wij proberen bouwkundige voorzieningen te vinden, die niet te duur zijn. Maar het is de overheid die ons voortdurend in de wielen, rijdt met al dat geém- mer over plannen, die dan wel, dan niet doorgaan. Wij betreu ren het net zo hard als ae PBVS, Zij zijn boos, ja, dat weetik, maar wat moeten wij? Misschien scheelt het als we voorlopig een achtergrondmuziekje aanbren gen in de kleedlokalen". vraagt riH-minimaal 32 uur per week. ^Leeftijd 16-18 jaar. InlichTingériï t <-<«- rv - Hema Vlaa£dfngeri, tel. 010-4341811. Over een specialist, die bii zijn cliënten aandrong op jvchriftelij- ke betaling vooraf, en die dat deed op briefpapier van het Schielandziekenhuis, zegt Terp stra dat de specialist inmiddels tot de orde is geroepen, dat hij zijn excuses heeft aangeboden, maar dat .er door een misver stand toch nog wat brieven doorheen zijn geslipt. „Wij dach ten alles onderschept te hebben. Maar de kwestie is nu goed gere geld en wij hebben npg niet één klacht gehad, het gaat gladjes". Over de vermeende monopolie positie van de orthopedisch fa brikant Van Bekkum zegt Terp stra, dat hij als directeur weigert te treden in een relatie die is op gebouwd tussen specialisten en fabrikanten, zolang er althans geen klachten zijn. „Ook met een leverancier als Van Nierop hebben wij goede ervaringen. Maar de PBVS vindt dat wij moeten voorschrijven dat spe cialisten ook naar andere fabri kanten verwijzen. Dat is een be kend standpunt van de PBVS. Maar wij zeggen: dat is een zaak van de specialisten". Kritisch De strijd van de PBVS voor een betere klachtenprocedure in het ziekenhuis zal nog wel langer duren, want Terpstra ziet net probleem niet zo. Dat „de direc tie er nog niets aan gedaan heeft", zoals in de notulen van de PBVS enkele malen naar vo ren komt, bij verschil! en de kriti sche opmerkingen over de di rectie, legt Terpstra niet uit als een verwijt dat hij zich hoeft aan te trekken. Want hij vindt de ,-klachtenregling prima. Men kan in,eerste instantie terecht hij de directie en als de klacht niet be vredigend wordt afgehandeld, kan men naar een meldingscom missie die het ziekenhuisbestuur adviseert. Maar sinds de mel- dingseommissie bestaat, sinds 1984, is er nog nooit één klacht op tafel van het bestuur geko men, aldus Terpstra. Een vtouw, die bij de EHBO was weggestuurd terwijl zij iets ge broken had, is juist gisteroch tend nog door Terpstra bena derd. „Het geval was mij al be kend, toen de PBVS erover be gon. Dat ik er niet wakker van lig, ja, da's hun conclusie. Ik heb de vrouw gezegd dat zij groot ge lijk had met haar klacht. Het was onheus zoals zij te woord is gestaan, en ik zal de betrokkene bij de EHBO daarover toespre ken. Een excuusbrief ligt voor de hand. Overigens zal ik na gaan, of het nu wel of niet de plicht was van het ziekenhuis om in dit geval voor ambulance vervoer te zorgen. Dat spit ik uit". Uitleg Ook de klacht, dat een man vijf tien maanden lang op een opera tie moest wachten en uiteinde lijk maar naar een Utrechts zie kenhuis is gegaan, is door Terp stra in behandeling genomen. „Ik wil graag schriftelijke uitleg van de man en vervolgens zal ik informeren wie de behandelen de artsen waren in ons zieken huis en in Utrecht, om hen te ho ren. Daarna zal ik oordelen". Terpstra hoort ervan op, dat hij arrogant wordt gevonden bin nenliet bestuur van de PBVS, „O. Dat verbaast me. Zo ken ik mezelf niet. Zeg eens" tot zijn omstanders „vinden jullie mij arrogant?" Schmink was eigenlijk nauwe lijks nodig om de gezichten op„te fleuren. De stemming in het Boddaertcentrum in Schiedam was al vrolijk genoeg. Het cen trum voor dagbehandeling van kinderen met opvoedingsmoei lijkheden nam gisteren de ver nieuwde speelplaats in gebruik en dat liep uit op een regelrecht feestje. De Boddaert-jeugd kan op het plein aan de Schoolstraat voortaan naar hartelust rol schaatsen of een spelletje doen in het tuinhuis. Het opknappen van de speelplaats was mogelijk dankzij een gift van het comité Kinderpostzegels, Vlaardingen Hoewel de ge meenteraadsleden van Vlaar dingen zelf nog amper hebben gesproken over de toekomst van de Holiërhoeksepolder, maakt gemeen te voorlichting de inwo ners ei vast op attent dat nog be zwaren kunnen worden inge diend tegen het onder water zet ten van het grasland ten noor den van wijk H-*ly. Burgemeester en wethouders hebben wel bezwaar tegen deze inundatie, omdat hierdoor 150 hectare vruchtbare grond verlo ren gaat, evenals een belangrijk stuk poidernatuur (de Holiër hoek is onder meer een belang rijk broedgebied voor weidevo gels). Toch is het in de gemeenteraad nog niet gekomen tot een expli ciete standpuntbepaling. De kans, dat er een surfplas komt, is dan ook groot te meer omdat ir. Ton Verhagen, voorzitter van het bureau van uitvoering in Maasland dat de reconstructie commissie Midden-Delfland ad viseert, onlangs in de Haven loods zei dat geen inspraak meer mogelijk is. „Men zal met heel zware argumenten moeten ko men", zei Verhagen, willen het bureau en de commissie hun programma nog aanpassen. De Vlaardingse gemeentevoor lichting stelt echter, dat de re constructiecommissie nog in spraak biedt medio 1988. Ook de provincie geeft nog gelegenheid bezwaar te maken; dat is naar verwachting in het voorjaar van 1989 het geval. In het Rotter dams Nieuwsblad liet oud-CDA- wethouder Cees Bot enkele maanden geleden al eên protest horen tegen het onder water zet ten van de Holiërhoeksepolder, die ten noorden van Vlaardin gen ligt, richting Zouteveen en Schipluiden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1