s Arie 't Hart zet wereld makelaardij op z'n kop Hans Textiel lonkt naar locatie C A Passagetheater wil een miljoen 'Gifgrond Hoflaan versneld afgraven' SSI1 Grenzen betaald parkeren verlegd Zwetende scholieren vluchten zwembad in VUMHKS DAGSUB - SCHifDAMSCffiOfllflMI NIEUWE WAEERWEG CÜUBSNÏ Veerboot pas vólgende week Plankhangen n leuke therapie Verkoop huis binnen zes weken Bondsspaarbank heeft filiaal AH misschien niet nodig Het Startblok lijkt na isolatie wel broeikas VLOS verliest coördinator Van Campenhout Zonder stroom Baldadig Politiek reageert gereserveerd Twee plannen voor 't Hoofd Man valt vier meter Bouwspeelplaats vijf dagen open Regionale redactie; Brede Havenstraat 6. 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. MaassluisDe tweede veerboot tussen Maassluis'en Rozenburg gaat' niet deze, maar pas vanaf volgende week maandag varen. Dat heeft de provincie meege deeld. Op werkdagen zal de ex tra boot tussen half acht 's och tends en half zeven 's avon'ds worden ingezet Dat gaat door toten met vrijdag 14 augustus. Voor de extra boot is alsnog gekozen, omdat de wes telijke buis van de Beneluxtun- nel wegens werkzaamheden is eten. De gewone veerboot it dagelijks om half zes 's morgens en maakt om tien over half een 's nachts zijn laatste tochtje. Vlaardingen Het ^gebied, waar Vlaardingers moeten beta len voor het parkeren van hun auto, wordt verder uitgebreid. Binnenkort verschijnen ook me ters aan de Hoflaan (tegenover de Kamer van Koophandel), de Oosthavenkade (tussen Bleek- straat en Schiedamseweg) en op de Dayer en in de Zomerstraat. De gemeenteraad besloot dat al in december vorig jaar, maar de praktische uitvoering liet op zich wachten, omdat het besluit juridisch niet waterdicht was. Hoflaan, Oosthavenkade en Dayer/Zomerstraat vielen op de plattegrond die bij de parkeer- veroraening hoort, buiten de grenzen waar voor het stallen van de auto betaald moet wor den. Dé verordening wordt nu zoda nig aangepast, dat de gemeente theoretisch heel Vlaardingen vol parkeermeters kan zetten. Of dat daadwerkelijk gebeurt hangt af van de gemeenteraad, die het geld voor de aanschaf van meters beschikbaar moet stellen, zegt verkeersdeskundige Roel Blom. j,Tot nu toe is daar geen sprake va"n, maar stel dat winkeliers in de Westwijk ook meters willen, dan maakt de aangepaste veror dening dat zonder meer moge lijk", aldus Blom. De ambtenaar verzekert overigens, dat er nog geen plannen zijn om ook buiten het centrum een systeem voor betaald parkeren in te voeren. Telefoon: 010-4343229, 4352066,4350557 - sportredactie: 4345209 MAANDAG 13 JULI 1987 Voor wat eigenlijk geen kam pioenschap was, maar meer een sportieve bezigheidsthe rapie, stond de jeugd in het Sehiedamse zwembad Groe noord gisteren letterlijk In-de rij. Een paar minuutjes plank- hangen wilde iedereen wel bij die zomerse temperaturen, al was het alleen maar om in het verkoelende water te plonzen op het moment dat de spieren het begaven. Vorig jaar viel het plankhangen door het slechte weer letterlijk in het water. „Nu zijn we er wél in geslaagd wat meer greep te krijgen op de groep van wie je verwacht dat ze het met de regels van het zwembad niet zo nauw ne men", aldus een tevreden bad- leidster Anneke Pellegrom. De uitsloverij in competitiever band trok veel bekijks. De zo merse geluiden in het zwem bad ïterstomden volkomen, toen de9-jarlge Roswitha Saez uit haar rolstoel klom om het ook eens te proberen. Na één minuut en vijfenvijftig seconden, de beste score tot dat moment, stortte ze onder klaterend applaus In het bad. Haar prestatie was goed voor een trofee. Drie andere bekers gingen naar Sandy Shell, Jo- han Snep en André Veldhui zen. Vlaardingen De gemeente Vlaar dingen heeft bij de provincie aange drongen op een versnelde sanering - van het terrein van de voormalige gasfabriek aan de Hoflaan. Vlaardin gen heeft de grond verontreinigd met onder andere cyanide, benzeen en tolueennodig voor de ontwikkeling van het Buizengat. Ingenieursbureau Witte veen &z Bos uit Deventer heeft na een bodemon derzoek geconcludeerd, dat woning bouw aan de Hoflaan alleen mogelijk is als de grond wordt afgegraven. Het bureau onderzoekt momenteel welke saneringsmethode de beste is en wat de kosten daarvan ziin. De gemeente schat die kosten voorlopig op tenmin ste drie miljoen gulden. „Maar waar schijnlijk valt het bedrag hoger uit", aldus een woordvoerder van de afde- Anders loopt ontwikkeling Buizengat gevaar ling stadsontwikkeling. Voor de schoonmaak van het gasfa brieksterrein zal Vlaardingen ver moedelijk niet zo diep in de beurs hoe ven te tasten als Schiedam, waar de sanering van het GTB-terrein enkele jaren geleden op een totaalbedrag van rond de 25 miljoen uitkwam. De aard van de verontreiniging komt wel on geveer overeen met die van de grond onder de Sehiedamse gasfabriek. Voor het schoonmaken daarvan bouwde de NBM in Schiedam langs de Nieuwe Waterweg een special! fa briek. Vlaardingen overweegt de gif grond van de Hoflaan te zijner tijd in Schiedam te laten reinigen Een Vlaardingse delegatie heeft onlangs een bezoek gebracht aan de NBM-in- stallaties in Schiedam. Schiedam Textieikoning Hans van Heelsbergen heeft interesse in' de vesti ging van C A op de Koe markt. Een verhuizing kan echter niet vóór 1989 plaats vinden. In de komende maanden ont wikkelt C A samen met Al- bert Heijn en Blokker een bouwplan voor een ABC-wa- renhuis aan de Lange Kerk straat, en vervolgens zal de bouw hiervan dok nog een jaar in beslag nemen. Pas dan komt de ruimte onderin flat gebouw Singelwijck vrij. Ook het filiaal van Albert Heijn aan de Oranjestraat komt tegen die tijd leeg te staan. Het hangt af van een besluit, dat de raad van bestuur van de Bondsspaarbank Schiedam/Vlaardingen eind deze week neemt, of de bank haar hoofdkantoor aan de Lange Nieuwstraat uitbreidt naar het aangrenzende AH-filiaaL Bankdirecteur Klaas van de Geest spreekt evenwel van een alternatief.- Bij zijn bestuur ligt een ander plan op tafel, dat op concentratie van enkele diensten van Schiedam en Vlaardingen mikt Sinds de fusie van de twee Schiedam „Hoe moet dat aan het eind van de zomer, als het schooljaar weer~begint en het nog zo warm is? Dan kunnen de lessen misschien niet eens door gaan", aldus een oud-gemeente- Vlaardingen Wegens 'onver enigbaarheid van humeuren' heeft Dirk van Campenhout zijn werk als coördinator van de stichting Vlaardingen voor Ont- wikkeli ngssam.en werking (VLOS) neergelegd. Hij kwam in zijn standpuntbepaling over de Filippijnse kwestie steeds ra dicaler te staan, wat een meer derheid in de VLOS wilde voor komen. De stichting ziet zichzelf namelijk als een organisatie, waar uiteenlopende Vlaardingse Instellingen zien thuis moeten kunnen voelen, ook de meer be houdende, aldus woordvoerder Bim Oppenhei m. Voorkomen moest worden, dat de VLOS 'af glijdt' tot een beweging met een al te links-radicaal karakter. Van Campenhout blijft overi gens wel actief binnen de VLOS. De stichting zoekt nu een nieu we coördinator. Vlaardingen Holy-Noord heeft zaterdag van half elf tot half vier als gevolg een hoog spanningsstoring zonder stroom gezeten. Afgezien van het onge mak voor de bewoners vonden ook brandweer en politie het geen leuk Intermezzo van hun dagelijks werk. Zij moesten re- fftS Xiatig uitrukken omdat alarminstallaties spontaan af gingen. Vlaardingen Acht jongens van 17 en 18 jaar zijn zaterdag nacht door de ;iolitie opgepakt wegens baldadigneicf. Na een be zoek aan een discotheek liepen zij over een geparkeerde auto en probeerden een lichtmast om te trekken. raadslid, dat zo zijn bedenkingen heeft 'over de isolatie van basis school Het Startblok in Schie dam. Hij reageert ermee op het bericht in het Rotterdams Nieuwsblad van zaterdag, waar in stond dat leerlingen in hun laatste schoolweek voor de zo mervakantie les kregen in zwembad Groenoord. De tempe ratuur was in de klassen 's och tends om half negen reeds 28° Celsius en liep naarmate de och tend verstreek op tot ver boven de 30° C. De hitte in het gebouw aan de Burgemeester Van Haarenlaan was veroorzaakt door de isole rende en energi ebespai en d e maatregelen: de 'glasverpak king' van het gebouw baarde in de vakliteratuur nogal wat op zien. Maar nu blijkt dat aan één effect niet was gedacht. Achter glas kan de temperatuur flink oplopen, waardoor weliswaar 's winters de koele buitenlucht minder snel vat heeft op de tem peratuur binnen. Maar het wordt ook nog zomer. Sommige ouders konden er nog grapjes over maken: „Dat zijn geen broeikassen, dat zijn broeikiassen". Bij de afdeling onderwijs van de gemeente Schiedam deelt men niet de vrees, dat het volgend schooljaar in geval van mooi weer niet zal kunnen beginnen. Onderwijsconsulent Theo van Giezen gaat daar voorlopig niet van uit. Hij wijst erop dat som mige lessen gewoon doorgang hebben gevonden. „Ik ben de af gelopen dagen een paar maal in de school wezen kijken, en ik moet zeggen: vanuit een koken de auto was het niet onbehaag lijk Het Startblok binnen te ko men". bondsspaarbanken is een geogra fische bundeling van enkele dien sten wenselijk gebleken. Boven dien werd het hoofdkantoor aan de Lange Nieuwstraat te klein. „Mocht dit plan worden afgewe zen, dan en dat weet Albert Heijn hebben we interesse voor het hoekpand Oranjestraat", aldus Van de Geest Alle tijd 1 Bij makelaardij Rubensplein, die bemiddelt bij de verhuur van wo ningen en bedrijfsruimte in flat gebouw Singelwijck op de Koe markt zegt Cor de Vries nog geen officiële mededeling van C A te hebben gekregen dat de ruimte op termijn vrijkomt Dé Vries schat zelf dat het nog zeker twee jaar duurt, voordat de ruimte ver huurd kan worden aan een an der. Er is dus nog alle tijd om ge gadigden te zoeken. Met Hans Textiel hebben in het verleden wel gesprekken plaats gevonden, waarbij directeur Hans van Heelsbergen liet weten zijn huidige vestiging tussen de Koe- marktbrug en café 't Sterretje niet ideaal te vinden. De locatie van C&A, waar ook ooit de Hema was gevestigd, is gunstiger gele gen, al is de bedrijfsruimte moge lijk te fors voor alleen Hans Tex tiel. Directeur Van Heelsbergen was wegens inkopen in Hong Kong niet voor commentaar be reikbaar. door CHRIS WOERTS Maassluis Een bloemetje of felicitatie van de collega's kon er niet af. Integendeel. Met argus ogen wordt door de verzamelde concurrentie ge keken naar de verrichtingen van Arie 't Hart op de woningmarkt De drijvende kracht achter fi nancieel dienstencentrum De Witte Zee („daar is mijn grootvader nog kapitein op geweest") in Maassluis heeft met de lancering van een nieuw verkoopplan voor woningen de nodige beroering teweeg ge bracht in het tocK al niet van vriendschap overlopende we reldje van de makelaardij. Arie 't Hart kan slechts glimla chen als de reacties van de ande re in Maassluis opererende ma kelaars ter sprake komen. „Mijn methode zal aanslaan, daar ben ik 100 procent zeker van", aldus "de bebaarde Maassluizen De nieuwe methode van Arie 't Hart, die in een ver'verleden nog furore maakte als voetballer bij het plaatselijke Excelsior Maassluis, is eenvoudig te ver klaren. De ondernemer: „Wij proberen huizen binnen zes we ken te verkopen. Wij plaatsen geen borden in tuinen, er komen ook geen aanplakbiljetten voor de ramen te hangen. Wel wordt een videofilm gemaakt. Binnen zes weken proberen we de wo ning te verkopen. Op basis van no cure-no pay. Slaagt onze mis sie in zes weken tijd niet, dan kost het de verkoper geen cent Het risico ligt dus volledig aan onze kant. Natuurlijk, dat geeft een enorme druk, maar dat is niet erg. Dar worden we tenslot te voor betaald bij succes. Als je niet binnen zes weken verkoopt, dan durf ik te stellen dat er op dat moment geen markt is voor dat type woning. Dan kun je het hooguit een paar maanden later weer proberen. Misschien dat er dan wel vraag naar is". Plan Enkele weken geleden lanceer de Arie 't Hart zijn plan. Inmid dels heeft hij acht panden in verkoop. „Dat vind ik een enorm succes. Het is nu zaak om resultaten te boeken en onze naam definitief te vestigen. Want echt, als onze methode aanslaat, dan zal het zeker na volging krijgen". De aanpak van Arie 't Hart is dus totaal verschillend van de traditioneel heersende verkoop methoden In de makelaardij. „Een huis dat zes maanden te koop staat, gaat zijn waarde ver liezen. Een bord in de tuin, een biljet voor het raam: het is niet Arie 't Hart denkt dat zijn verkoopmethodezal aanslaan. meer of minder dan reclame voor de makelaar zelf. De ver koper schiet er niets mee op. Ziet alleen de waarde van zijn huis dalen en komt in een uitzichtlo ze situatie terecht Denk alleen maar aan het renteverlies. Als er dan een koper komt, wordt vaak ver onder de prijs verkocht. Al leen maar om van de woning af te zijn". Arie 't Hart werkt anders. „Wij gaan uit van de getaxeerde waarde. Daarmee breng je koper en verkoper direct op eén lijn." De prijs staat dus vast Snelle be slissers kunnen extra voordeel opstrijken. Wie binnen een week beslist, krijgt een bonus van drie procent korting. Iedere week gaat er een procent vanaf en na zes weken zit er dus drie procent extra op de prijs. Me dunkt, dat zijn toch aantrekke lijke voorwaarden". Aanpak De in Maassluis geboren en geto gen zakenman zit al ruim negen jaar in het financiële vak. Schreef een lijvig boekwerk over hypotheken, dat nationale bekendheid kreeg en volgend jaar aan zijn zesde druk toe is. „Ik ga graag met mensen om", stelt Arie 't Hart. „De financiële wereld heeft mij altijd al getrok ken. Van al dat geheimzinnige gedoe in de onroerend-goedwe- reld, daar houd ik niet van. Mensen stellen vertrouwen in mij en dat vertrouwen kan en mag ik nooit beschamen. Daar om ook mijn totaal andere aan pak. Een makelaar krijgt op dracht tot verkoop, maar is ei genlijk veel meer geïnteresseerd in de eventuele koper. Want hij denkt aan de financiering, die daarop moet volgen en waarvan hij een graantje kan meepikken. De methode van koop en ver koop is geloof ik al 3000 jaar oud, maar ik geloof er niet in. Het is achterhaald. Mijn methode van werken zal aanslaan, een topper worden. Voor concurrentie in de directe omgeving ben ik niet bang. Makelaars kunnen niet plotseling overschakelen op mijn methode. Dan verlies je je geloofwaardigheid ten opzichte van de consument voor 100 pro cent", merkt Arie 't Hart fijntjes op. SchiedamDe begrotingsbehandeling is nog ver weg, maar de eerste financiële ei sen liggen al op het bureau van de stads bestuurders. Vrijdag presenteerde het be stuur van de Sehiedamse theaters de dis cussienota 'Kiezen Voor Cultuur*. Wethouder Lpub Hafkamp vroeg het the- aterbestuur verleden jaar een inventari satie te maken van de kosten, die gemoeid zijn met het gewenste cultuurbeleid van uil de twee Sehiedamse theaters. Vrijdag werd het rapport gepresenteerd, waarin uitgebreid wordt ingegaan op de noden van de Passage-accommodatie en het ge brek aan personeel in de theaters. Alleen een uitbreiding van de vaste staf, naast een nieuwe rigoureuze opknapbeurt, kan volgens het rapport de verdere ontwikke ling van de theaters voldoende waarbor gen. Ton de Vos, die als gemeenteraadslid voor de PvdA ook zitting heeft in het theater- bestuur, ziet het stuk als een leuke aanzet om een discussie over het toekomstige cultuurbeleid in de stad uit te lokken. On danks het feit dat tal van politici nu al zuchten onder de financiële last van het Passagetheater, is het bestuur ervan over tuigd dat een volwaardig cultuurbeleid meer geld behoeft „We zitten nog steeds in de fase, waarin we de voormalige bioscoop tot een vol waardig theater willen transformeren", aldus De Vos. Naast de eenmalige investe ring ten behoeve van de accommodatie van 475.000 gulden is er nog 513.000 gul den nodig om enkele 'bouwkundige knel punten' in de theaters op te lossen. „Een vergroot zijtoneel en nieuwe bergruimtes in het Passagetbeater, naast nieuwe kleedkamers in de Teerstoof zijn de be langrijkste wensen van het theaterbe- stuur'aldus De Vos. In totaal is er volgens het rapport dus di rect 988.000 gulden nodig om de theater toekomst te waarborgen, exclusief btw. Op jaarbasis betekenen deze wensen een toename van 350.000 gulden op de kosten- begroting van de theaters. „Tja, naast de 900.000 gulden die we nu al op de theaterexploitatie toeleggen, zou er dus nog eens een paar ton bijkomen" al dus wethouder voor financiën Aad Wieg man. „De vraag of we zoveel geld over hebben voor voorstellingen, die vaak ook al in Vlaardingen en Rotterdam te zien zijn, zal zich zeker weer opwerpen", aldus Wiegman, in het verleden een verwoed tegenstander van de gemeentelijke aan koop van het theater, dat toen nog van Tuschinsky was. Ook Gerard Verhulsdonk (VVD) en Gé Brouwer (PvdA) reageren in eerste in stantie zeer gereserveerd op de financiële eisen. Verhulsdonk: „Gezien mijn eigen inkomsten is het een aardig bedrag. Ze kunnen veel vragen, maar ze zullen waarschijnlijk weinig krijgen". Gé Brouwer vraagt zich sterk af of zün fractie iets in de plannen zal zien. „Het theater blijft, gegeven de tamelijk hoge toegangsprijzen, toch een elitaire aangele- genheid aldus Brouwer. Eén voordeel ziet de Pvd A-fractieleider wel in de nota: j|||| „De financiële lasten voor het Passage- theater liggen nu voor de toekomst duide- lil lijk op tafeL Nuttig in de gemeenteraads- 5| discussies, waarin de CD A-plannen voor een nieuw theater zeker een rol gaan spe- De laad- en iosruimte van het Passagetheater; volgens de nota 'Kiezen Voor Cultuur' één van de knelpunten die drin- len". gend moet worden opgeruimd. Schiedam Architect Bram van Hengel, directeur van Groep 5 uit Rijswijk, heeft twee plannen ontworpen voor flatbe bouwing op het Hoofd, waaruit hij in eerste instantie de bewo nersvereniging Schtedam-Zuid een keus wil laten maken. Het mooiste van de twee bestaat uit twee flats van 10 tot 12 bouw lagen. De voorgevels lopen rond en bevatten veel glas. Per etage zijn vier woningen gepland, die alle uitzicht bieden op de Nieu we Maas of de Nieuwe Water weg en waarvan er twee iets mooier worden dan de andere. Het andere plan bestaat uit één flatgebouw, "tweemaal zo hoog, maar verder met hetzelfde ui terlijk. Kiest Zuid voor de variant met twee flats, dan is het de bedoe ling dat deze komen te staan in het verlengde van de huidige rij flats aan de Havendijk en Maas boulevard. Opdrachtgevers van Van Hen gel zijn SSN en Fraanje. Schiedam Tijdens het uitvoe ren van een routine-mspectie is een 51-jarige veiligheidsinspec teur uit Zeist gewond geraakt. De man, die bij de HCG een sta len constructie onderzocht, maakte een val van vier meter toen een loopplank afbrak. De Zeistenaar is in het Schieland- ziekenhuis opgenomen, volgens de politie zonder levensgevaar. Schiedam De bouwspeel plaats op het Hoofdplein is sinds vandaag weer alle doordeweek se dagen open. Hutten bouwen, een vuurtje stoken, aardappels en pannekoekèn bakken, het kan allemaal in het timmer- kamp van Schiedam-Zuid. Dit jaar staan ook andere activitei ten op het programma. Kinde ren kunnen meedoen aan spelle tjes, er is een fietsorossbaan en bii slecht weer kan er geknut seld worden. Tot en met 21 augustus kunnen de kinderen op maandag, woensdag en vnjdag van 13.00 uur tot 16.00 uur terecht, op dinsdag en donderdag tussen 11.30 uur en 16.00 uur. Kinderen betalen per dag een gulden en tree.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1