Cursusaanbod wij kcentrum in de regio I AGENDA Popovics bij SW aan het puinruimen Wally Preyll öp Beverspektakel Excelsior M geeft jubileumkrant uit Basisschool koestert zonnebloem Hartmans: ridder MllilllllllllllllllillllflIlillllllllllillllllllllllllllillllllllllllllllllllillllilHl s Smit-Kroes H doopt nieuw systeem op symposium iïiilllllllllflllllllillllllllliilllllllllllllilllliilliillllllllllililliilllliilliiill^ Schommelingen in inwonertal 'onverklaarbaar' Lecker en Van der Holy twee maal thuis ■Purs. Excelsior kan VOC helpen SPORTAGENDA Sport kort fi .0' SchiedamHet aanbod van cursussen, die het komende seizoen in wijkcentrum De Erker in. Schiedam gevolgd kunnen worden, is dit jaar overweldigend. Hét bestuur van de Erker heeft er-alles aan gedaan om een zo'n uitgebreid mogelijk pakket sa- raeh te stellen. „Voor iedereen is er Wl iets te vinden", aldus Bert van Kan, voorzitter van stich ting De Erker, Niet alleen het aanbod valt op, ook de prijsstelling. Van Kam „In vergelijking met vorige jaar zijn de prijzen niet gestegen. Wij werken puur kostendekkend, hoeven er niets aan te verdie nen. Vorig jaar werkte dat uit stekend en daarom gaan we dit jaar op dezelfde basis verder". Het wijkcentrum in Schiedam- Wést, dat nu ruim twee jaar voor het publiek open is, voldoet vol komen aan de verwachtingen. Bert van Kan: „Vorig jaar heb ben we weieens 1400 mensen in een week tijd over de vloer ge had- Allemaal mensen die een cursus kwamen volgen. Dat is heel wat. Nu zijn tussen de 75 en 90 activiteiten, dus nog meer mensen". Activiteiten voor buitenlandse vrouwen ontbreken ook dit jaar niet Er is zelfs, naast de bestaan de taalcursussen, een creatieve avond voor Turkse vrouwen, Bert van Kan: „Je merkt tóch dat de drempel voor die groep vrouwen, om naar het wijkcen trum te komen, steeds lager wordt. Als de vrouwen eenmaal een keertje zijn geweest, zie je ze terug. Via de mond-op-mondre- clame komen steeds meer bui tenlandse vrouwen in het wijk centrum en die ontwikkeling juichen wij van harte toe". Taalcursussen, de bijspijkerklas voor scholieren, de computerles sen, de pop workshop, jazz-ballet, fotograferen, de kooksoos en de muzieklessen, alles wordt rede lijk tot goed bezocht. „De ontwikkeling van bijvoor beeld Underground is enorm ge weest", maakt Bert van Kan dui delijk. „De jongeren beleven aan die soos veel plezier. Neem de live-optredens. Eerst moesten we via de muziekwinkel in Rot terdam aan bandjes komen, maar die tijd ligt definitief ach ter ons. Bands vragen nu zelf of ze in de Underground mogen spelen. Underground is echt het podium geworden voor regiona le bands. De pop workshop slaat ook aan. We hebben nu vijf, zes bandjes, die zijn voortgekomen uit de workshop". De kooksoos is een verhaal apart. Gemiddeld tussen de 25 en 30 mensen maken gebruik van de mogelijkheid om een maaltijd te nuttigen. De maaltijden, die vijf gulden kosten, worden ge kookt door de deelnemers aan de soos. „Alleenstaanden, bejaar den en jongeren, komen op deze manier wat het eten betreft vol ledig aan hun trekken. Verder is het een uiterst gezellig gebeuren, de sociale contacten die je opdoet zijn heel nuttig", aldus een tevre den Van Kan. Wijkcentrum De Erker is, maakt Van Kan duidelijk, het middel punt van Sehiedam-West ge worden. „Dat was ook onze opzet en het is plezierig als je ziet dat we in onze opzet zijn geslaagd.. We hebben nu ook een licht-' krant aangeschaft Daarmee worden de bewoners op de hoog te gehouden van de laatste ont wikkelingen. Op die manier dwing je de mensen om iedere dag even langs het wijkcentrum te lopen". De buurtbewoners hebben in middels al een folder met het to tale aanbod van cursussen in de bus gehad. Schiedam /Vlaardingen- /Maassluis Kunst heeft l vele gezichten. Dat blijkt uit I het aanbod aan exposities, waaruit liefhebbers in sep- tember kunnen kiezen. Naast tentoonstellingen van schil- derijen en tekeningen zijn in de regio ook sieraden en zelfs gordijnstof als kunst te be- wonderen. Unilever in Vlaardingen toont in haar foyer aan de Oli- vier van Noortlaan gordijn- kunst van Jacomijn Gerbran- dy. Jacomijn, van cforsprong Friezin, woont tegenwoordig in Rotterdam, maar begon f haar artistieke loopbaan In i Noorwegen en Lapland. Zij I ontwerpt dessins voor gor- i dijnstoffen. De stoffen wor- den met behulp van de zeef- druktechniek bedrukt. Haar werk is tot 14 september bij I Unilever te zien. Vanaf vandaag exposeert i Rotterdammer Wally Elen- baas zijn werk op drie plaat sen. Dat gebeurt ter gelegen heid van zijn 75ste verjaar dag. In het gemeentemuseum van Maassluis wordt een overzicht van zijn grafieken gegeven. Galerie 't Koetshuys in Schiedam exposeert aqua rellen en galerie Aelbrecht in Rotterdam laat zeefdrukken van zijn hand zien. Het werk van-Elenbaas is tot 5 oktober te zien. De Schiedamse galerie 't Koetshuys begint zaterdag ook met een andere expositie. Eveneens tot 5 oktober zijn daar sieraden van Ton Post- ma te bewonderen. Het Delta Crest hotel introdu ceert 1 september de paarden- wereld van de Voorburgse kunstenares Ine Smaalders. Op twee plaatsen in het hotel zijn tot 30 september tekenin gen en aquarellen met afbeel dingen van .paarden te zien. Ter afwisseling wordt de ex positie gelardeerd met enkele aquarellen van bloemen. Ook het Stedelijk Museum in Schiedam komt met enkele nieuwe exposities op de prop pen. Met het oog op de ver wachte stroom niet-Schïe- dammers, die de stad bezoe ken in het kader van Kerke- pad'87 en de Brandersfeesten, is de tentoonstelling 'Een dam in de Schïe' opgezet. De expo sitie geeft inzicht in de ge schiedenis van de stad.'Het belang van de jeneverindus trie voor Schiedam wordt be licht aan de hand van een ten toonstelling van enkele hon derden jeneveretiketten. Eveneens vanaf 3 september zijn in het Stedelijk onder de overkoepelende noemer 'Grafiek-'87' drie grafiekten toonstellingen te bezichtigen. 'Het dagelijks leven' behan delt de geschiedenis van het 100-iarige AHOLD-concem. Onder de titel 'Oplage ge nummerd' komen de meest uiteenlopende grafische tech nieken aan bod. Tenslotte is er nog de expositie 'Recente grafiek uit de steendrukkerij Amsterdam' waarbij de na druk ligt op abstracte richtin gen in de hedendaagse beel dendekunst. illlllllllllinilllIIllllllIIIIIIIIIIIIKIIinillIÜtlllKIUIHIIIIIIUIIIIIilllllllIIllllNilllimiIiniUllllIllHi? Vlaardingen Dertigduizend gulden heeft de vereniging van huiseigenaren De Bever (van Chopinstraat, Wagnerstraat en Parallelweg) nodig om van één van de gemeenschappelijke tui nen een sportveld voor de jeugd te maken. Een groot tuinfeest, met Vlaardingse artiesten als Wally Preyll, Marscha Hollen- berg, Peter Easten en het ballet v^rr Ellen Belzer, moet/zaterdag een deel van dat geld op tafel brengen. Het is de derde achtereenvol gende keer dat het 'Beverspek- takel' wordt gehouden. Met het eerste tuinfeest werd geld inge zameld voor speelwerktuïgen voor de jongste kinderen. Maar toen vond de oudere jeugd uit de drie straten dat voor hen ook wel iets gedaan mocht worden. Zij wilden een sportveld. En zo werd het tuinfeest om geld in te zamelen een jaarlijks terugke rend evenement. Het feest van vorig jaar bracht 3500 gulden op. Henny de Vaal, met haar mah Fred de grote ani mator van het feest, zit al te dui men dat het zaterdag maar mooi weer mag zijn. Want een paar duizend gulden is voor de aanleg van het sportveld bij lange na niet voldoende. De drainage móet worden vernieuwd en het veld geëgaliseerd. Dat kost bijna een. tienvoud van het bedrag, dat vorig jaar werd opgehaald. Het tuinfeest begint om tien uur met drive-inn show Ocean. Er is een kleine kermis en de hele dag zijn er optredens. Om vijf uur wordt het feest besloten. Voor publikatie in aanmerking komende brieven, liefst kort en bondig, worden met volledige naam en adres (dit laatste al léén voor eventuele correspon dentie) van de inzender onder tekend. De brieven dienen zich te beperken tot één onderwerp. Plaatsing betekent niet dat de radactie het met de strekking van deze meningen eens is. Zij behoudt zich het recht voor tot inkorting. Witte Villa Naar aanleiding van de artikelen In uw krant van 2 en 24 juli 1987 over 'De Witte Villa: droompaleis voor moderne architecten', willen wij graag een paar opmerkingen maken. In de eerste plaats zouden wij me vrouw Dirkzwager willen vragen haar fantasie wat minder de vrije loöp te laten en voordat zij iets beweert haar licht op te steken bij degenen die zeer nauw betrokken zijn geweest bij de Witte Villa, na melijk de kinderen van de heer De Brgyn. Als zijn dochters kunnen wij zon dermeer weerspreken dat de heer Vap der Vfugt rekening hield met de wensen van de opdrachtgever. Het tegendeel Is waar. Zijn 'nieu we'zakelijkheid' ging zelfs zover dat schilderijen taboe waren. Een compromis kwam tot stand: alle mooie lijsten werden van de schil derijen verwijderd en vervangen door smakeloze gladde lijsten. Dat ordevader 'een groot liefheb ber zou zijn geweest van alles wat met de zee te maken heeft* is evenmin juist. Mogelijk heeft me- vrpuw Dirkzwager een klok horen luiden, niet wetend waar de klepel hangt Toen ons huis gebouwd was, trok het de aandacht van vete Schiedammers. Er werden alle mogelijke op- en aanmerkin gen gemaakt. Eén daarvan was:„ 'het huis lijkt wel een schip mef een stuurhut namelijk de twee de'verdieping met dakterraser woont zeker een kapitein'. Alfes wat mevrouw Dirkzwager zegt over maritieme invloeden, die overal in huis aanwezig zijn, is uit de lucht gegrepen. De blauwe mózaiektegeltjes van hel terras hebben niets te maken met de blauwe golven van de zee. Dit blauw was geheel In overeen- .ste'mming met het blauwe zonne scherm dat er toen was. Wat het trappenhuis betreft: dit kon niet anders zijn dan zoals het was chromen leuningen, blau we spijlen in harmonie met de grijze rubberbevloerde gangen en traptreden en met de rode gangdeuren, geheel in stijl van de heer Van der Vlugt. Van ganglo pers zoals op de foto van 2 juli was geen sprake. Bij Van Nelle kan mevrouw Dirk zwager zulke trappen aantreffen. Met de relingen van een schip is geen enkele relatie. Dat het huis dat in juli 1931 werd betrokken uitzicht bood op de Nieuwe Waterweg Is grote nonsens. Het was zo aantrekkelijk om op de hoek van de Arij Prins laan en de Julianalaan het huis te bouwen, omdat het Julianapark. zich aan de oostzijde en het Ster- rebos zich aan de zuidzijde uil- strekte>ietwas een half uur wan delen naar de 'Maaskant'. Schiedam was gelukkig met zijn Sterrebos, een bos van wilgen. Als wij het ons goed herinneren werd zeifs in de jaren dertig het 25-jarig bestaan van het bos ge vierd. Tegenover ons huis lag een mooie laan met hoge wilgen. Deze laan kwam uit tegenover de bos wachterswoning. In de oorlog werden deze bomen bij gebrek aan brandstof successievelijk ge kapt. Zelfs toen keken wij nog niet uit op de Nieuwe Waterweg. En dan dat 'zijkamertje'. Dit was het naaikamertje, heel praktisch zo naast de woonkamer. Dat fon teintje heeft de maten van een kleine wastafel en was bedoeld om water bij de hand te hebben om het naaiwerk te kunnen op persen. Niet om een tuingieter mee te vullen. Tenslotte nog een antwoord op de vraag van mevrouw Dirkzwa ger waarom het huis is gebouwd in Schiedam en niet in het Gooi. In de jaren dertig was het niet de gewoonte om veie kilometers van het werk te wonen. Gelukkig maar, want in de oorlog was het bij gebrek aan vervoer zelfs mo gelijk dat onze vader te voet naar en van kantoor ging. Tussen twee haakjes: in onze tijd heeft in de garage nooit een Bentley ge staan. Wij hopen dat mevrouw Dirkzwa ger dankzij dit artikel een beter in zicht in de geschiedenis van het huis heeft gekregen en dat zij erin zal slagen een goede koper te vin den. In onze ogen Is het huls meer dan zeven ton waard. M. Arentz-DB Bruyn M.E. de Bruyn Als je de hoogte van een zonne bloem meet, doe je niet alleen aan biologie maar ook, aan rekenen. Als enige basisschool in Schie dam slaat De Harlekino die twee vliegen in één klap. De schooltuin tjes vol tomaten, uien, asters en zonnebloemen grenzen direct aan het klaslokaal. Waar hun leeftijdgenootjes soms twintig minuten moeten lopen naar hun tuin, stappen de kinds- ren van de school aan de Burge meester van Haarenlaan zo uit hun bank de natuur in. „En dat vergroot het enthousiasme voor deze vorm van onderwijs enorm", heeft schooltuinleider Ronald Ru seier gemerkt. Gisteren hield 'De Harlekino' een open dag op de tuin. Vrijwel alle ouders kwamen een kijkje ne men. Dat betekende veel- vuile voeten in de school, maar dat vonden Ruseier en zijn collega Denneboom niet erg: „Dat heb ben we wei over voor al die be- Maassluis J.W.H. Hartmans, commercieel/di recteur van Krupp/Widia Maassluis is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Burge meester Hans van Es reikte hem de onderschei ding gisteren tijdens een sfeervolle bijeenkomst in boerderij-restaurant De Ridderhof uit. Hartmans nam gisteren afscheid van 'zijn' onderneming. Hij maakt gebruik van de VUT-regeling. Jozef Wilhelm Hendrik Hartmans wérd op 11 juli 1924 in Eindhoven geboren. Na zijn HBS-opleid'ing kreeg hij les op de Philips-bedrijfsschool. Op 1 juni 1952 trad hij in dienst van de Belgische dochteron derneming van Widia, DuroutiL Op 1 januari 1956 volgde de benoeming tot verkoopleider en hoofd van de buitendienst van Widia Nederland BV in Maassluis. Op 1 januari 1986 volgde de benoeming tot commercieel-directeur. Verder is Hartmans actief in de Rotary van Maas luis en is hij voorzitter van de stichting uitbreiding huisvesting nationaal Sleepvaartmusuem. Tevens is hij sinds 1985 secretaris van de Industriële Kring Maassluis. 1 p TtJ" on m/tiidrio Vlaardingen Minister E= Smit-Kroes van verkeer en 55 waterstaat stolt dinsdag 8 september c databank van aas het monitoriiig systeem wa ars terhoogte in. gebruik. Zij doet dat vanuit het Delta as Crest hotel, waar die dag het ars symposium 'Water op maat' wordt gehouden. Tijdens dat symposium wisselen des- kundigen hydrologische in- formatie uit in relatie tot im- lieu, veiligheid, scheepvaart en industrie. Met die handeling stelt de bewindsvrouw' een om- vangrijk systeem in wer- king dat het mogelijk maakt via de telefoon of met de personal computer snel in- formatie op te vragen van in totaal honderd watermeet- punten in Nederland. ss Tot nu toe kon die informa- tie alleen worden verkregen door te bellen met de centra- SS le meldkamer in Den Haag. Dat was niet aleen tijdro- vender, maar bood ook veel minder mogelijkheden. Met het monitoring systeem wordt het verstrekken van gegevens over waterhoog- ten volledig geautomati- SCHIEDAM zaterdag 23 augustus tentoonstelling van alles wat groeit en bloeit op volkstuincomplex Tburle- de met medewerking van de Schie damse dahliavereniging en enkele fuchsiakwekers, 11.00 uur. Ook zon dag vanaf 10.00 uur. woensdag 2 september lunchconcert door Brigitte Bovée en Marlies van Gent (piano), aula Stede lijk Museum, 12.30 uur. VLAARDINGEN 30 augustus mudekbeurs voor verzamelaars. Lijnbaanhal, 10.00 uur. clubwed- strijd van de Radio modelvlieg vereni ging Vlaardingen op het modelvlleg- vefdln de Broekpolder, 11.00 uur. 1 september concert van de Amazing Stroopwa fels. voor het eerst In acht jaar weer als trio, café d'Oude Sloep, 21.30 uur. MAASSLUIS vrijdag 23 augustus Kees van Eersei bespeelt het bei aard van de Grote Kerk. Belangstel lenden die de toren willen beklimmen moeten zich om 19.00 uur melden. Schiedam De Schiedamse stadssociografen hebben nog geen zinnig antwoord kunnen vinden op de instabiele ontwik keling van het bevolkingscijfer. De balans over de eerste zeven 'maanden van dit jaar is welis waar positief een aanwas van 34 inwoners maar de statistiek vertoont tegelijk zoveel diepte punten dat de cijfers in augustus^ al weer heel anders kunnen lig gen. „Uit al die minnetjes en plusjes kun je maar één ding conclude ren: dat we op een keerpunt zit ten", aldus drs. Jan van der Meu- len. De chef van de afdeling so ciografie haalt het oude spreek woord aan, dat één zwaluw nog geen lente maakt. „Dat we vorig jaar voor het eerst sinds 1971 weer een groeiend inwonertal hadden, wil nog lang niet zeggen dat we het lek boven hebben". Voorlopig houdt de ambtenaar het er op dat Schiedam de 'winst' over de maand juli van 78 inwo ners grotendeels dankt aan de oplevering van enkele woning complexen in Woudhoek- Noord. Hij verwacht niet dat het ongewoon hoge geboorteover schot (21) in juli zich de komende maanden zal herhalen. Schiedam had eind juli 69.383 in- Schiedam De tuchlcommlssie van de KNVB heeft Jan Lecker voor drie wedstrij den uitgesloten. De voorstopper kon zich afge lopen zaterdag tegen NEC niet beheersen toen hij een kopstoot kreeg van Willy Carbo. Jan Lecker nam toen revanche met een'klap in het gezicht Behalve de honderd gulden boete die Jan Lecker nog kreeg, strafte zijn club hem ook nog eens met honderd gulden boete. Ook Frenk van der Kley werd voor drie wedstrij den geschorst. Hij dankt dit aan het feit dat hij in een wedstrijd met Quick Boys uit het veld werd gestuurd. Vlaardingen De honkballers van Holy begin nen de nacompètitie, waarin twee plaatsen in de landelijke eerste klasse te vergeven zijn, zaterdag 5 september met een uitwedstrijd tegen de nog onbe kende kampioen van de tweede klasse B. In deze afdeling zijn Knuppelaars, Croonen/Van Lent HBS en Nuenen nog in een hevige strijd gewik keld. Vervolgens speelt de équipe van coach Ab Bruine- kool, over wiens'aanblijven nog in het duister wordt getast, twee thuiswedstrijden. Zaterdag 12 september ontvangen de Vlaardingers het Am sterdamse Boekaniers (kampioen 2C) en zaterdag 19 september reist Polmerians uit Almere (kam pioen 2A) naar Holy af. Alle wedstrijden beginnen om 14.30 uur. door BAS VAN DEN BERG Schiedam Sandor Po- povics komt steeds meer tot de conclusie dat hij bij SVV aan het puinrui- men is. Zonder zijn voor gangers te krenken, meent hij dat SW 'vele, jaren heeft stilgestaan. „Rob Jacobs, Nol de Rui ter en Dick Buitelaar- zijn er niet in geslaagd om SW hogerop te brengen. Acht jaar gele den stond ik ook al aan het roer van de Schie damse eerste divisie club. Maar toen was er nog een situatie dat ta lentvolle jeugdspelers doorstroomden naar de A-selectie". „Ik wil niet zeggen dat de jeug dopleiding niet deugt", reageert hij, „maar de laatste jaren neb ben maar bitter weinig spelers de top gehaald. Waar het aan ligt, ik weet het niet. Ik ga het wel onderzoeken, neem dat van me aan. Onder.mijn leiding zal SVV trouwens helemaal gaan veranderen. Ik heb de indruk dat SW een kort termijn beleid heeft gevoerd. Ik heb in januari een overeenkomst getekend on der voorwaarde dat ik alleen aan Chris Treling en Hans Neeskens geen behoefte meer had. Voor de rest had SVV goed materiaal. Mijn verbazing was groot toen ik constateerde dat Harry van Ka pel, Rob Koevermans, Henk Dirven en Jan Mulder eveneens waren vertrokken". „SVV heeft zich blijkbaar niet gerealiseerd dat het hart uit het elftal is gehaald", vervolgt San- dor Popovics. „Toen ik nog bij De Graafschap en NEC werkte, hadden wij altijd schrik van SVV. Het had een elftal dat zo maar over ons kon heenlopen. Omdat er geen spelers van kali ber konden worden aangetrok ken, laat het zich raden dat de seizoenstart gewoon slecht is ge weest. Door blessures van Glenn Sonneville en Henk Salari en schorsingen van Jan Lecker en Frenk van der Kley, is de selec tie erg smal. Om die breder te maken heb ik deze week Mikel Smits en Hans Hulsker van de betaalde jeugd en René Brouwer uit het tweede elftal bij de A-se lectie gevoegd. Het is voorbarig om te zeggen dat zij zondag tegen De Graafschap al een kans krij gen. Maar ze kunnen er van ver zekerd zijn dat die wel komt". Afgelopen maandag heeft San- dor Popovics zijn selectie op zijn eigen manier toegesproken. „Er zijn harde woorden gevallen", geeft hij toe, „maar ik eis van dit kwalitatief zwakke elftal dat het gecompenseerd wordt door in zet. Van 2eker vier spelers heb ik Sandor Popovics met zijn dochter. dat tegen NEC in Nijmegen niet gezien. Ik heb in Nederland, denk ik, een uitstekende imago opgebouwd als trainer. Dat laat ik niet te grabbel gooien door een stel onwillige spelers. Ik wist dat ik het moeilijk zou gaan krij gen bij SW. Maar ik hen het als een uitdaging gezien om van SW weer een volwassen club te maken. Dal het veel tijd kost. Iaat zich raden. Om er aan te werken, heb ik ingevoerd dat we vijf keer per week trainen. Voor de wedstrijd tegen De Graaf schap, zondag op Harga, stel ik het elftal zo laat mogelijk pas sa men. Eerst maar eens kijken hoe de training van zaterdag af loopt". Schiedam Morgen wordt de spannend verlopen cricketcom petitie afgesloten. In het dit sei- zoen'voor het eerst gehanteerde play-off systeem staan de ont moetingen HBS-VOC en Excel- sior-HCC op het programma. Het Rotterdamse VOC, dat zon dag bij HCC de titel al veilig had kunnen stellen, ziet nu met eni ge vrees twee belagers naderbij sluipen. De komende tegenstan der zal bedwongen moeten wor den om een beslissingswedstrijd tegen datzelfde HBS te voorko- Ook het puntloze Excelsior kan echter nog een rol van betekenis spelen. De Schiedammers, in het eerste deel van de competitie als enige rechtstreeks geplaatst voor de play-offs, hebben in de twee de fase niet kunnen imponeren. Een laatste krachtsinspanning van de Thurlede-bewoners zou HCC bij de top van Nederland vandaan kunnen houden. Sluit Excelsior het seizoen echter puntloos af, dan zou de unieke si tuatie kunnen ontstaan, dat drie teams aan het eind van de strijd om het landskampioenschap ge zamenlijk aan kop staan. Bestuur, aanvoerder Wim Put en trainer Eric Gudde bekijken met belangstelling het eeTSte exemplaar van de Excelsior- krant. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredak- tie van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. De sport- redaktie is overdag telefonisch bereikbaar onder nummer 010- 4345209 en in de avonduren on der nummer 010-4120705. 2ATERDAG 29 AUGUSTUS Cricket: 11.00 Excelsior'20-HCC. Voetbal: 14.30 PPSC—OHS; 13.30 Vlaar dingenExcelsior P; 14.30 ZBVH-HBSS; 14.30 SV Hoogvliet-TSB; 14 30 Zwaluwor»- MW'27; 14.30 HVO-DVO'32; 14.30 Mon- sler-Excelslor Maassluis: 14 30 DSS'26— Loosduinen, 14.30 Hermes DVS-Sparta 2; 16 30 Hoekse Bcys-HBS; 14.30 SRA-RSM; 14.30 WK-CION; 14 30 Lombardifen- SVDPW: 14.30 GTB-GGK; 14.30 Helnen- oord-VDL. Korfbal: 16.00 Oranje Nassau—Zuider kwartier: 16.00 ODOSpirit. Hockey: 13.00 Asvton-Evergreen (dames); 14.30 Asvion-Rolterdam 2 (beren): 10.00 Spirit-Krimpen (dames). ZONDAG 30AUGUSTUS Voelbsl: 14.00 De HoilandiaanForluna VI; 14 30 DSO-Hoek ven Holland; 14.30 □ONK-RKWIK: 14,30 Steeds Volharden- RKWIK (in Zeist); 14.00 WRW-Sohledam; 14.00Schiedamse Boys—AVS: 14.30SVS- Ursus. Handbal: 14.45 HVK-WIK (dames): 13.45 Splrit-H VK (heren); 12.15 Tretfers-WIK (be ren): 12.00 Holland laan-Meeuwen (dame3); 13 30 Hollandlaan-WIngs (heren). 14.30 UVG-WIK2(heren) Honkbal: 14.30 SqueezeHoly. Cricket: 11.00 Hermss/OVSSparta, Hockey: 14.30 Ware Di-Asvion (heren); 13.45 Ommoord-Asvion (dames); 11.30 Spirit-Groen Geel (dames): 13.00 SplrH-Al- liance. MaassluisTer gelegenheid van het zeventig jarig bestaan op 1 juli 1988 heeft Excelsior Maassluis een speciale hms-aan-huiskrant uit gegeven. De 24 pagina's tellende krant is in kleur uitgebracht en geeft een overzicht van Excelsior in het verleden en nu. De Maassluise zaterdag-eersteklasser is één van de grootste clubs in deze regio. De club telt duizend leden en heeft een gemiddelde van 24 thuiswedstrijden op zaterdag. Nieuw is de verlichting van het trai ningsveld, Excelsior Maassluis heeft de vier lichtmasten van de hoc keyclub Evergreen voor een zacht prijsje aangekocht. Om de Maas sluise club draaiende te'houden, kan Excelsior M wekelijks rekene- nen op de steun van zo'n 200 medewerkers. Hermes DVS heeft een over eenkomst afgesloten met shirt sponsor Fiat. Ter gelegenheid daarvan speelt de Scniedamse eersteklasser morgen tegen Sparta 2. Barry Hughes verricht om half drie de aftrap. Maandag 31 augustus wordt op de Schiedamse wielerbaan de Populaire opgeluisterd met stay erwedstrijden. Aanvang 19.00 uur, Lïesbeth Snoeck, wethouder van sportzaken, geeft morgen het startschot van de vierde re creatieve triathlon van Maas sluis. De start is om 8.00 uur in zwembad Dol-Fijn. Morgen spelen de Vlaardingse scheidsrechters weer tegen el kaar op het veld aan de Mamix- laan. Ere-voorzitter Goof van der Borden treedt als fluitist op. Aanvang 18.00 uur. Vooraf aan de oefenwedstrijd De Hollandiaan-Fortuna zondag spelen twee veteranenteams van De Hoilandiaan tegen elkaar (12.30 uur). Om 13.45 uur krijgt de Vlaardingse zondag vierde klasser een nieuw tenue aange boden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2