SPORT 19 niet op slot: bekeuring AGENDA Jan van Veen nu al bang voor carnaval Popovics houdt slag om de arm !2! hülsta silhouette alpine wit. maassluis PAST APV aan Hoofdrol PTT op Furie-ade 'Losse kracht slecht af bij de bloemenveiling' Samen eten bij het Lentefeest Kozakkenkoor bij liturgie KIJKEN BIJ BRANDWEER Contactgroep alleenstaanden Vijfentwintig kunstenaars 7777S77 kAJ hülstca studio r, DRZmist veel kansen PPSC past zich niet aan bij Zwaluwen Vraagtekens Hermes DYS Monkou in selectie Fortuna VI Van Duyl nog onzeker Sigmond spioneert r, Rotterdams Nleuwcblad vrijdag 'RW/ 11 september 1987 f -"-lijinHiiimiuiifiimriiiiBiNraimuiiuuiiwurnWm Fietsen zijn in trek bij dieven. Vooral bij stations Is het aantrekkelijk voor de onverlaten om de karretjes die niet op slot staan weg te nemen. Maassluis De PTT eist een prominente rol op tijdens de achtste Furie-ade, die zater dag 3 oktober iri Maassluis wordt gehouden. De organi serende stichting Maassluis Maritiem spreekt zelfs over een unieke samenwerking met de PTT. Dat begint al met de zestig man tellende Fost-Harmo- nie, die op het ponton in de binnenhaven, winkelcen trum Koningshoek en aan de kade van de Duitenhaven op tredens verzorgt Rondom de haven wordt door de jeugd ook een PTT-eircuit ge bouwd. In een miniatuurstad kunnen jongeren zelf een postbestelling uitvoeren en gebruik maken van bestel wagens, loketten en andere typische PTT-zaken. Interessant voor filatelisten en liefhebbers van de zee sleepvaart is de uitgave van een bijzondere enveloppe, een stedenkaart en een spe ciaal stempel. Op alle drie speelt des.s. Furie een hoofd rol. Het schip maakt die dag dan ook een speciale post- vaart ter gelegenheid van het nieuwe stempel dat het Maassluisse postkantoor op 1 oktober in gebruik neemt. De stichting brengt verder een eerstedags-enveloppe uit in een oplage van 5000 stuks. De postvaart wordt ingepast in het openingsgebeuren van de Furie-ade. De PTT heeft daarvoor verder enkele au to's, helicopters en een pon ton beschikbaar gesteld. Schiedam Het Oeral Kozak kenkoor, dat in tegenstelling tot •wat de naam doet vermoeden, uit Den Haag komt, zorgt zater dag voor de muzikale omlijsting van een liturgieviering in de Sint Jan de Doper parochie aan de Mgr. Nolenslaan. Het koor zingt tijdens de dienst Russische kerkliederen en brengt na eeri koffiepauze folkloristische ge zangen ten gehore. Het koor is gerechtigd tot het voeren van het oude regimentswapen en is daarmee het enige erkende ko zakkenkoor in Nederland. Vlaardingen/Maassluis De korpsen van Vlaardingen en Maassluis presenteren zich za terdag tijdens de landelijke brandweerdag aan de bevolking. _In Vlaardingen worden tussen tien en vier uur regelmatig de monstraties gegeven met kleine blusmiddelen, scbuimblussing en hulpverlening, al dan niet in een gaswolk. Tijdens de demon stratie kleine blusmiddelen kun nen bezoekers ook zelf een Spuit ter hand nemen. Driemaal wordt de voorlichtingsfilm 'Wij komen eraan' getoond. Al het brandweermateriaal kan die dag worden bezichtigd. De collega's in Maassluis houden eveneens open huis. Jongeren kunnen zich verder uitleven in spuitwedstrijden. Vlaardingen Wegens succes geprolongeerd. De Vlaardingse kontaktgroep voor alleenstaan den van 35 jaar en ouder begint zaterdag vol goede moed aan al weer het zevende seizoen. De formule is volgens de kontakt groep even simpel als geslaagd: gezamenlijk uitgaan is gezelliger en vaak nog goedkoper ook. De groep belegt zaterdag in de Jacob van Dijkstraat 26 een ken nismakingsavond bij Cor van ïperen.'Het programma is tot juni inmiddels volgeboekt De leden ondernemen samen spor tieve activiteiten (bowlen, fiet sen en roeien), maar gaan ook als groep uit eten of naar het thea ter- Kritiek als zou de kontaktgroep een verkapt huwelijksbureau zijn, leggen de leden nadrukke lijk naast zich neer. Het gaat er alleen maar om gezelligheid met andere alleen won en den te de len, meent de groep, die zich haast te vertellen dat niemand zich ook maar tot iets verplicht. Voor meer informatie kan men bellen met Jopïe Goeting, tele foon 4733756 (tussen vijf en ze ven uur 's avonds). Vlaardingen Wie een overzicht wil hebben van het werk van de Vlaardingse kunstenaars kan vanaf zaterdag drie weken lang te recht in de galerie in de foyer van zaal De Harmonie. Maar liefst vijf entwintig kunstenaars nemen deel aan de groepstentoonstelling, waarmee de galerie het nieuwe seizoen opent. De expositie wordt aan het slot van de open dag van het Stadsgehoorzaalcomplex aan de Sehiedamseweg, om vier uur, geopend. Honselersdïjk De losse werknemers van bloemenvei ling Westland zijn slecht af. Hun arbeidsomstandigheden zijn volgens de dienstenbond FNV zeer matig. De 'flexibele contractanten', waarvan er ve len uit Maassluis, Schiedam en Vlaardingen afkomstig zijn, verdienen veel te weinig, we ten niet waar ze aan toe zijn, moeten op onregelmatige tijd stippen werken en lopen een grote kans sneller ziek te worden. Bovendien is het ver loop (vijftig proeent) zeer groot Eén en ander zegt districtsbe stuurder P. de Groot van de bond. Hij voert op dit moment onderhandelingen met de vei ling over de nieuwe cao. De directie geeft geen commen taar. De Groot komt tot zijn conclu sies aan de hand van de ver- loopcijfers en een enquête. Hieruit blijkt dat de werkne mers in de beter betaalde ba nen tevreden zijn. Dit in te genstelling tot de mensen, die met name in de uitdeelhal op uurloonbasis werken. „Men wil gewoon een vaste baan met op zijn minst zekerheid", aldus De Groot. (ADVERTENTIE) 7 "\Y&, in onze showrooms vindt u de komplete kol- lektie bedden, slaapkamers en Iffl ■lc&frgtf' woonkamers van m&j BUISFMPI m john kroes singel 51 (achter broersvest) telefoon 010-4267920 Schiedam Schiedam Riet Konings van de stichting Lentefeest gaat het activiteitenpakket uitbreiden. Voortaan wordt in het pand aan de Tuinlaan 64 elke woensdag tussen twaalf en twee een 'gezel ligheidsmaaltijdgeserveerd. Ook mensen die op dieet zijn kunnen daar voor een warme hap terecht. Voor het bereiden van die maal tijden zoekt de stichting vier vrijwilligers van boven vijftig jaar. Zij kunnen contact met haar opnemen, telefoon 4260027. Als het initiatief aanslaat, wordt het eetfestijn op zaterdagen en misschien ook zondagen her haald. SCHIEDAM zaterdag 12 september NCRV-wandeiing 'Kerkepad', vanaf 10.00 uur. open dag Blauwe Brug, 10.00 uur. Historici WIm Knoopten Frans Meij er vertellen over aanhouding Prins van Oranje In 1787. Filmclub Schiedam, 20.30 uur. feestweekeinde muziekvereniging St. Radboud met opluchtdisco en dansavond, Kerkplein in Kethel, 20.00 uur feeatweekeinde St. Radboud met dansavond inzaai De Moord met Arjo de Koning, 20.00 uur. open dag Jeugdvereniging Efdos met kinderkarmis, rommelmarkt en springcircus, dr Schaepmansingel 1, 11.00 uur. zondag 13 september fancy-fair en kampioenschap 'ton netje steken', Kerkplein in Kethel, mu ziekvereniging St. Fladboud, 11.00 uur dinsdag 15 september koffle-info-ochtend over VOS-cur- sus van de stichting Schiedamse Vrouwenemancipatie Organisatie, boerderij Land vreugd aan de Sweel- lncksingel7,9.15 uur. VLAARDINGEN zaterdag 12september rommermarkt, onimoetfngscentrum West, 10.00 uur. open dag Stadsgehoorzaal, vanaf 12.00 uur open dag project Centraal Wonen, met rommelmarkt en veiling. Karei Doormanhof, 14.00 uur. improvisatieconcert door Michel Gottmer, Grote Kerk, 15.00 uur. tekenfilm Asten* contra Ceasar, tch- tuskerk, 13.00 uur en Vredeskerk, 10.30 en 14.00 uur. film Ferris Dueller's day off, Vredes- jkerk, 19.00 uur, klassieke Indiase tempeldans door Giesla Jagmohan en Sitra Bonoo, bo venzaal buurthuis De Haven, 20.00 uur. zondag 13 september videofilm Rodder, scholleren honk Ir» de Zomerstraat, 14.30 uur. maandag 14 september kontaktmlddag Protestants Christe lijke Ouderenbond met als thema 'spelregels voor goede voeding'. Ich- tuskerk, 14.00 uur. dinsdag 15 september postzegel veil ing van de filatelisten vereniging Vlaardingen en omstreken. Triangel, 20.00 uur. MAASSLUIS zaterdag 12 september improvisatieconcert Koos Bons, Im- manuelkerk. 20.15 uur. Long Story Short In Jongerencen trum Dug Out, 2Z3D uur monumentedag met bezoek aan Grote Kerk. Gemeelandhuid Delfland, molen De Hoop en nationaal sleep- v aartmuseum, vanaf 10.00 uur. snuffelmarkt in Olympiahal, 10.00 uur. postzegel ruilbeurs, Koningshof, 13.00 uur dinsdag 15 september lezing van de stichting Leven en Ge zondheid, Koningshof, 20.00 uur. door CHRIS WOERTS Maassluis/Vlaardingen. /Schiedam Het terug dringen van de kleine criminaliteit heeft in Nederland een hoge prioriteit. Steun van be volking is daarbij vol gens hoofd-inspecteur van de politie van Maas sluis Hans de Jong on ontbeerlijk. Daarom ook ging de gemeente raad van Maassluis eerder deze week akkoord met een aanpas sing vmi de algemene politiever ordening (APV). Het is voortaan verplicht voor eigenaren van fietsers en bromfietsen om het voertuig op slot te zetten, wan neer dit op of aan de openbare weg wordt geparkeerd. „Het aantal fietsendiefstallen in Maassluis is enorm hoog", aldus De Jong. „Vooral bij de winkel centra en de twee stations worden ontzettend veel fietsen weggenomen. Als politie alleen kun je de kleine criminaliteit niet terugdringen. Daar heb je hulp voor nodig van de inwoners van de stad. De mensen moeten beseffen dat ze zelf ook veel kunnen doen". Door de fiets op slot te zetten bij voorbeeld. „Veel mensen doen het gewoon niet. Raar eigenlijk want een auto wordt vrijwel al tijd op slot gedaan en de jongelui met een brommer hebben ook altijd een slot bij zich. Alleen de fietsers laten het afweten". Mensen die hun fiets dus niet op slot zetten, kunnen in de toe- j komst een proces-verbaal krij gen. „Maar we gaan echt geen heksenjacht houden", aldus De Jong. „In principe kunnen wel bekeuringen worden uitgedeeld. In het begin zullen we vooral j preventief te werk gaan. Waar schuwingen uitdelen. Ook zul len we best eens een actie hou-1 den. Een aantal fietsen dat niet I op slot staat overbrengen naar het bureau. Laat de eigenaren het karretje dan maar op het bu reau komen ophalen". Bepaling In Maassluis is de APV nu aan-1 gepast. „Ik weet dat andere ge meenten al wel zo'n bepaling hebben opgenomen", maakt Hans de Jong duidelijk. „In Dor drecht bijvoorbeeld, mijn eerste standplaats, was het niet op slot zetten van een fiets of bromfiets strafbaar. Toen is er echter een tijd gekomen dat men bij de poli tie redeneerde: de mensen moeten het zelf maar weten. Als ze de fiets of brommer willen la ten jatten, dan moeten ze dat vooral laten doen. Toen het de j spuigaten uitliep is in die opvat ting weer verandering geko- j men. De mensen worden nu weer verplicht om de brommer of fiets weer op slot te zetten". In de APV wordt niet gesproken I over automobilisten. De fractie I van de PvdA in Maassluis wilde I ook in de verordening opgeno- J men zien, dat automobilisten die I vergeten hun voertuig af te slui-1 ten, ook strafbaar zijn. Burge-1 meester Hans van Es zag in net I voorstel van de socialisten niets, I en volgens Hans de Jong is het I overbodig. SchiedamHoewel Jan Lecker en Frenk van der Kley zondag weer speelgerechtigd zijn, geeft hen dat voor de uitwedstrijd te gen Excelsior geen vrijbrief op een basisplaats. „Ik ben", zegt SW-trainer Sandor Popovïcs, „niet van plan het hele elftal door elkaar te gooien. Er zijn in derdaad een twee spelers in mindere doen, maar ik ben er nu eenmaal niet de trainer naar om die jongens dan maar meteen te laten vallen". Popovies rekent er op dat zijn se lectie de tegen Cambuur en RKC gedemonstreerde stijgende lijn zond ag d oor trekt,Als:ik woens- dagavond dat kloten-gedoe irx De Kuip zie, dan kan ik alleen maar waardering hebben voor mijn spelesrsgroep. En ik bén ze ker geen Rinus Michels die' de linkspoten die hij heeft niet ge bruikt", laat Popovics al door schemeren niet van plan te zijn om Patrick Dumee en Edwin Wildenberg te laten vallen. t De' oefenmeester maakt de op- stelling voor het treffen met Ex celsior pas vanavond bekend, als hij tevens de tegenstander uitge- - breid zal doorlichten. „Op Henk, Salari na is iedereen is fit, dus nu kan de concurrentie pas goed losbarsten". Rotterdam DRZ was gister avond niet opgewassen tegen gastheer NRC/Ommoord (2-1), In dit vrij stevige duel nam de thuisclub een voorsprong die werd genivelleerd door Bas Hol thuis. Twee minuten later maak te NRC/Ommoord er 2-1 van, waarna DR2 nadrukkelijk aan drong. Paal en lat stonden de verdiende gelijkmaker echter in de weg. De Schiedammers moes ten ook de hand in eigen boezem steken vanwege de enorme hoe veelheid gemiste kansen. Schiedam De tijden dat PPSC zich bij willekeurig welke tegen stander aanpaste, lijken voor goed voorbij. Trainer Toon Bra- kus is voor de altijd interessante tweestrijd met Zwaluwen VI geenszins van plan concessies te doen. Hij twijfelt alleen nog over de bezetting van de rechter vleu gel, maar wil voor alles dat PPSC doorgaat met het spelen van herkenbaar voetbal. ,We weten hoe Zwaluwen speelt", zegt hij, „En we hopen die speelwijze, die niet positief schijnt over te komen, af te straf fen. We zijn bezig óm van PPSC weer een voetballende ploeg te maken. Tegen Zwaluwen zullen ons loopvermogen en on2e agressiviteit de doorslag moeten geven". De opstelling van PPSC: Brandl, Weslar- veld, Ouweband, De Nija, Wolver», Ven Hermeien, De Bruin, Kolmeyer, Eshui- e/Ullee, 'I Hoen en Lelieveld. Jan van Veen..,'lk ben de afgelopen tien jaar een vrij constante kee per geweest'... „Automobilisten mogen het con tactsleuteltje niet in de wagen la ten zitten. Doen ze dat wel dan, dan zijn ze in overtreding, Auto's die niet op slot staan kom je, in ieder geval in Maassluis, slechts zelden tegen. Het is echt een au tomatisme om de wagen wél op slot te zetten. Ook brommers zie je zelden of nooit niet op slot staan. Echt, het probleem ligt bij de fietsers". Vlaardingen In Vlaardingen Is al jaren in de APV opgenomen dat voertui gen, dus ook brommers en fiet sen, op slot moeten staan. „Maar tot echt controleren komt het bij-1 na nooit", aldus Leo Sluiter van het bureau voorkoming misdrij ven. „Daar ontbreekt gewoon de tijd voor. Als korps moetje prio-1 riteiten stellen en het controle ren van het al dan niet oj) slot staan van fietsen heeft bij ons een lage prioriteit". In Vlaardinr.';n is het aantal fiet- sendiefstaiiên hoog. „Je kunt niet zeggen dat alleen bij winkel centra en de stations wordt ge stolen", aldus Sluiter. Het is ver- J spreid over de gehele stad. Na tuurlijk zijn er wel pieken, bij-I voorbeeld op warme dagen. Dan I is het vrijwel altijd prijs bij het Kolpa-bad". Schiedam In Schiedam is eveneens de be-1 paling opgenomen dat fietsen en bromfietsen als zij worden ge stald, op slot moeten staan. Over-1 treding van de verordening kan dus een 'prent' opleveren. „Dat is echter nog maar sporadisch voorgekomen", aldus commissa ris Jan van Hoff van de Schie damse politie. „Er zijn natuurlijk andere prioriteiten. Het is wel zo, dat de politie handelend kan optreden als fietsen op een be paalde plaats al een tijdje niet op slot staan. Dan kunnen wij ze in beslag nemen. Komt een eige-l naar dan op het bureau om de I fiets op te halen, ja, dan kunnen 1 wij een bekeuring uitschrijven". Schiedam De ontmoetingen tussen Hermes DVS, dat de com petitie overtuigend begon met een 3-1 zege bij DFC, en Nxeu- I wenhoorn zijn de laatste jaren altijd de moeite waard geweest. I Al was het alleen maar vanwege de rivaliteit die de aanwezigheid van Jan van der Velden, een van Kostenses voorgangers bij Her mes DVS teweeg brengt. Vraag tekens bij de Schiedamse eerste klasser zijn Fred Langhorst (ziek), Ben Lansbergen (herstel- 1 lende van een lichte hersen schudding) en Hans de Roos (ge kneusde ribben). Trainer Hans Kostense houdt voorlopig toch vast aan de formatie van vorige week. De opstelling van Hermes DVS: Ray mond Biesheuvel, Oscar Biesheuvel, Bijl, Lansbergen, Burger, Bakker, Langhorst, Vlasveld, Droge, Kloppers en De Root. Vlaardingen De van vakantie teruggekeerde Jerry Monkou is door trainer Jan van Baaren op genomen in de selectie van For tuna VI. Of de van DHZ afkom stige Monkou, een neef van Fey- enoorder Kenneth, in de uit beurt tegen Hardinxveld in de basis van start gaat, hangt af van de blessures van Wim van den Berg en Ron Berveling. Van kennissen uit Gorinchem heeft Van Baaren vernomen dat het in de tweede klasse debute rende Hardinxveld vooral thuis moeilijk te bestrijden is. „Een ge degen ploeg, die we zeker niet zullen onderschatten",zegt hij. Da «sfsctw van Fortuna VI: D# Harder, Van Boxem, Van dsn Bsrg, Struis, Vsn dor Slot, BorvoJing, Monkou, Boahuizsn, Eng8Lage, Zwarts, Hofman en Vsn dor Velden. door PETER VAN DUYL Schiedam De uitste kende start ten spijt de gradeerde Excelsior'20 vorig seizoen toch naar de derde klasse. Aan voerden van dat elftal was doelman Jan van-. Veen, die, met een uit stapje bij Hermes DVS tussendoor, al weer tien jaar meeloopt bij Schie dams grootste club. Die zelfde Van Veen krijgt nu echter te maken met serieuze' concurrentie in de persoon van de naar Thurlede teruggekeerde Ronald Groen. „Je gdat natuurlijk niet het sei zoen in met het idee dat je gaat degraderen", begint Jan van Veen, sinds kort de trotse vader van Joey. „Toch was ik er al voor d£ competitie een beetje bang voor. Er waren een paar ervaren jongens gestopt, zodat we met een erg jonge groep hebben moeten werken. Tot de.winter stop is het goed gegaan, maar daarna 2ijn we vergeten te wer ken en te veel gaan voetballen". Daarmee^vil Van Veen niet zeg gen dat er geen voetbal in Excel sior '20 zit: „We hebben hele goe de spelers, maar er moeten er ook een paar bikkelen, anders red je het niet Men. zegt dat we achterin tekort zijn gekomen, Misschien is dat wel zo, maar als je zo weinig scoort als wij, wordt de druk op de achterhoede ook steeds groter. Zelf reken ik me die degradatie niet aan: ik vind dat ik, een korte periode na de winterstop niet meegerekend, een redelijk seizoen heb ge draaid. Als aanvoerder vind ik het wel extra vervelend, omdat je toch verantwoording draagt." Van Veen heeft dat aanvoerder schap overigens nooit geam bieerd, omdat hij er vanuit gaat dat een keeper niet op een positie staat om die band te dragen. Gezellig Wie de naam van Excelsïor'20 laat vallen, denkt daarbij naast het voetbal onmiddellijk aan cricket en carnaval. „Excelsior is een gezellige-cricket-voetbal- vereniging in die volgorde", sneert Van Veen. „Het is ener zijds natuurlijk de kracht van de vereniging, daarom zijn we ook zo groot Je mag echter rustig weten dat ik de wedstrijd na car naval met lood in de schoenen naar het veld ga. Ik ben het er niet mee eens dat sommige jon gens door het lint gaan als ze zondags moeten spelen. Wat dat betreft is er een duidelijk menta- liteitsversehü en dat is voor mij best wel eens frustrerend", geeft hij zich bloot. „Naar het cricket ga ik graag kijken, maar er zal toch een oplossing moeten ko men voor die overlappende sei zoenen. Je bent wel tot augustus vijf spelers kwijt. Excelsior is er voor mij om te voetballen." Die teksten doen vermoeden dat Van Veen eigenlijk tegen heug en meug Excelsior'20 bijna altijd een jaartje Hermes DVSis trouw gebleven. „Met mijn ne gentiende stond ik in het eerste en toonde FC den Haag belang stelling. Ik heb toen via een avondstudie gekozen voor mijn maatschappelijke carrière, daar om heb ik een goed belegde bo terham. Nu heb ik een erg druk leven (Van Veen vervult naast zijn werk bij de Stichting Kunst zinnige Vorming in Rotterdam nog verschillende onbezoldigde nevenfuncties, PvD) en ben ik blij dat ik bij Excelsior wat aflei ding heb". Het komend seizoen zal Van Veen, die in echtgenote José zijn trouwste supporter kent, de con currentiestrijd met de terugge keerde Ronald Groen moeten aangaan. „Ronald en ik zijn heel verschillende types. Hij is erg fa natiek, ook in zijn trainingen. Ik laat op dit moment echter mijn gezindat door de uitbreiding erg veel tijd vraagt, en mijn werk prevaleren". Strijdlustig Wie had gedacht dat Van Veen de strijd hiermee heeft Gpgege- ven, komt evenwel bedrogen uit ,Jk zal er op mijn manier alles aan doen om in het eerste te ko men", zegt hij strijdlustig. „Ik be grijp best dat als je tien jaar in het eerste hebt gekeept het niet ze ker is dat je er het elfde jaar ook in zal staan, maar ik denk dat ik de afgelopen tien jaar toeh een vrij constante keeper ben ge weest. Ik kon inderdaad niet net hele trainingsprogramma vol gen. Ik kom wanneer ik kan, dat heb ik zo met de trainer afge sproken. Maar alles ligt echt niet in de trainingen, je moet het nog altijd in een wedstrijd laten zien. Bovendien", besluit hij lachend, „fiets ik elke dag naar mijn werk". Maassluis Eric Gudde weet nog niet of hij morgenmiddag een beroep kan doen op Peter van Duyl. De betrouwbare man dekker van Excelsior M liep tij dens de laatste training een bles sure aan de enkel en de wreef op. Eventueel beslist de oefenmees ter pas zaterdagochtend als hij Van Duyl voor een laatste proe ve van inzetbaarheid laat opdra ven. Over tegenstander ARC, dat aan de Lavendelstraat z'n opwach ting maakt, is Gudde voldoende geïnformeerd. Hij weet dat de Alphense defensie kwetsbaar is, maar realiseert zich tegelijker tijd dat zijn eigen achterhoede negentig minuten lang op z'n quivive moet zijn. „Daar hebben we deze week veel aandacht aan besteed", aldus Gudde. Da opstelling van ExealsJor M: Van EIjk, Van Zijl, Kramsr, Put, Van Duyt, Rilnan- berg, Berveling, Van dan Bargh, Bunt, IJ- spaTdaranVan Hoeven. Vlaardingen Nu de eerste te leurstellingen van de 1-1 deling tegen SSS zijn verwerkt, blikt Jan van der Hoek reikhalzend vooruit naar de confrontatie van morgen met PPSC. Zo liet hn Henk Sigmond dinsdagavond spionage-activiteiten verrichten bij de oefenw5edstrijd Hermes DVSPPSC, door de laatste met 5-4 gewonnen. „We hebben gisteravond op de training veel aan positiespel ge daan", aldus Van der Hoek, „en er werd getraind dat de stukken er af vlogen. Dat was voor de wedstrijd tegen SSS eveneens het geval, maar toen kwam er in de praktijk niets van terecht", meent de trainer die nog steeds rekent op vier punten uit de eer ste drie duels. Da opstelling van Zwaluw on VI: Eiken boom, Vlisar, Sigmond, Da Bruin, Op schoot, Vw Dijk, Van dar Vlïat. Konij nenburg, Van Vaalan, Molendijk en Boek holt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2