Alliantie van Biertapperijen: exclusief gezelschap drinkers D66: afkoop erfpacht kan beter geregeld ALLEEN NOG EVEN EEN MOOI PLEKJE VINDEN. Promotieprijs voor 'klein dichtertje' VLAARDiNES DAGBLAD SCHIEDAMSGHL COURANT NIRIWi WATEBWtG ËOHHAHT 'Vlaardingen net zo gezellig als Antwerpen' smm 99Gespaarde guldens zijn harde guldens. Dat is een keihard feit! 99 bondsspaarbank 5 WD: Verlaag gastarieven Geld weg FNV: geen deelname aan commissie IAOW Inbraken opgelost E Hafensttaal 113' Vlaenlmaen. Poslbus I "J 3130 AC Vlsardlngeiv TdHoai! 010-43^358. .3370.6,J3SM67 - sroRreO»..: 42.5203 ■WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1937 Den Haag ,Met enige trots nam Theo Lejeune, de rondborstige uitbater van biercafé Oporto, het bord dat hoort bij het lid maatschap van de Allian tie van Biertapperijen, in ontvangst. De Maassluisse ondernemer trad daarmee toe tot een illuster gezel schap van slechts 22 eige naren van specifieke bier- café's in Nederland. In het Internationaal Perscen trum Nieuwspoort in Den Haag stond gisteren nu eens niet de politiek, maar het rijk schuimend gerstennat cen traal. De auteur van het boek je 'De Eeuwige Kroeg', Prof.Dr.G.H. Jansen, overhan digde de leden van de Allian tie van Biertapperijen het lïd- maatschapsbord, waarmee de organisatie nu ook een offi cieel karakter draagt. Theo Lejeune is zeer ingeno men met het lidmaatschap. In Maassluis is hij een bekende uitbater. Hij beheerde in het verleden onder meer de zeer populaire discotheek Down- - Town en later het bruincafé De Bierelier. Een nieuwe uit daging heeft Theo Lejeune echter gevonden in biercafê Oporto aan de Zuiddijk. Niet iedere eigenaar van een café kan zomaar lid worden van de Alliantie van Biertap-- perijen." „Je moet", zo zegt Theo Lejeune, „minimaal 50 soorten bier verkopen. Vijf biersoorten moeten dan nog eens van het vat verkrijgbaar zijn". Aan die voorwaarde voldoet Theo Lejeune in ruime mate. „Door de-krachten te bunde len kun je samen met brouwe rijen overleggen, over een gro ter assortiment", maakt hij de kracht vah de Alliantie duide lijk. De leden van de Alliantie heb ben de plicht om éémaal per drie maanden bij elkaar te ko men bij een brouwerij. De kennis over het bier kan op deze manier worden verrijkt. De elub is zeker niet zonder Slag of stoot ontstaan. De eer ste contacten tussen de eigena ren van biereafe's in Neder land liepen wat stroef, maar uiteindelijk bleek iedereén op eên lijn te zitten en konden de promotionele activiteiten worden uitgestippeld. „De nieuwe club zit vol idee- én", aldus Theo Lejeune. „Er bestaan vergevorderde plan- nen voor een jaarlijkse mani- festatie van de Alliantie, een evenementenkalender, een bierpaspoort en eigen glas werk". Gisteren namen de eigenaren van de biereafe's en de talrijke gasten uit het gehele land al vast een voorpoefje. Velen lie ten zich het exclusieve bier-- goed smaken. Tijdens de bij eenkomst werd ook het bier van de maand oktober geïn troduceerd. Iedere maand staat bij de Alli antie van Biertapperijen aan gesloten cafe's een biersoort centraal. In de maand oktober is dat Aerts 1900. Een rood- bruin degustatiebier van hoge gisting. „Lekker zwaar bier", oordeelde Theo Lejeune dan ook, nippend aan het bier, dat wordt geschonken in een 3 prachtig met de hand in Ju- 3 gendstil geslepen glas. Vlaardingen -Uit de speakers galmt zwoele easy-jazz uit lang vervlo gen tijden. Achter de bar, bij de garderobe en in de zaal zelf doet het onberis pelijk geklede personeel (bandplooïbroek, vest en wit overhemd met strikje), rustig zïjn werk. Ook het publiek past op de eerste maandagnacht dat disco theek My Way zijn deuren opent wonderwel in het nachtclubdecor: rustig keuvelend hebben de goed geklede bezoekers zich rond de bar verza meld, in afwachting van wat komen gaat. Speciaal voor de horecaonder nemers, die traditiegetrouw de maandagavond als hun vrije avond reserveren, opende j Theo Putters voor het eerst zijn deuren op maandag. „De horecajongens moeten 's avonds bijna altijd werken. Als ze vrij zijn willen ze zelf ook wel eens uit", "veronderstelt Putters. „Hier bied ik hun de mogelijkheid elkaar te ont moeten". Tegen enen, als Wim Koop- mans het podium bestijgt, heb ben zich zo'n dertig mensen in de -disco verzameld, de mees ten echter niet afkomstig uit de horecawereld. Geen pro bleem, want ook andere men sen die wat te verteren hebben mogen van Putters best naar binnen. Jongens uit de losse handel bijvoorbeeld, die ook op maandag niet terugdeinzen voor wat vertier. Een Vlaardingse autohande laar laat weten zeer verguld te zijn met Putters' initiatief. „Tot nu toe ging ik op maan dag meestal naar Antwerpen om te stappen. Nu er ook hier wat georganiseerd wordt, blijf ik liever in Vlaardingen". Ze ven dagen per week is hij vol gens eigen zeggen in het uit gaansleven te vinden. Dus ook op deZe maandag, de dag die de meeste gewone zielen ver kiezen om vroeg naar bed te gaan, teneinde weer fris en ge zond op school of werk te ver schijnen. Drinken, dollen en babbelen lijkt het motto. „Soms verdien je duizend gulden op de ver koop van een auto", zegt de automan. „Maar binnen een week is dat geld er meestal wel weer doorgejaagd", ver volgt hij, terwijl net zoveelste rondje bier besteld wordt. Putters hoopt de komende vier weken met Wim Koopmans op de bühne de basis voor een nieuwe traditie in de uitgaans- wereld te leggen. Veel horeca ondernemers hoeft hij voor tweeén echter niet te ver wachten. Immers, steeds meer cafés zijn tegenwoordig ook op maandag al weer geopend. Onze gulden heeft een sterke positie in de in ternationale geldhandel. Dat verstevigt uw koopkracht. Bovendien hebben we in ons land momenteel een bijzonder lage inflatie. Daar door wordt de verkregen rente op spaargeld niet langer "ingehaald" doorstijgende kosten van het levensonderhoud. Sparen is daarom nu interessanter dan ooit tevoren. Vraag om een persoonlijk spaaradviesbij de bank met de S. Dat loont de moeite! Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand Schiedam Vlaardingen spaarbank Maassluis De fractie van de VVD wil dat de winst van het gasbedrijf in Maassluis terug vloeit in de beurs van de bur ger: de gasprijs kan omlaag. „Tijdens de algemene beschou wingen vorig jaar heeft onze fractie niet verder willen aan dringen om naar het structu reel te hoge saldo van het gas bedrijf te kijken. Dit echter onder de nadrukkelijke voor waarde, dat bij de bespreking in 198? van cfe meerjarenbe groting een verdere verlaging van het tarief bespreekbaar zou zijn", maakt raadslid Cas van der Pol duidelijk. Wethouder Izaak van der Knaap (CDA) van" financiën voelt er niets voor om de Maassluisse bevolking te laten profiteren van de overschot ten. „De Vegin geeft het ad vies om de gelden niet terug te laten vloeien naar de burgers. De onderhandelingspositie moet scherp worden gehou den. Afgesproken is dat we met alle gemeenten één lijn trekken. Het overschot moet naar de algemene middelen, zo is het advies van de Vegïn en daar houden wij ons aan. Indi viduele gemeenten moeten niet gaan afwijken; dan wordt de positie van de Vegin ook steeds zwakker en wordt onze positie duidelijk ondermijnd". De liberale fractie is het ook niet eens met het voornemen van het college, om het abon nementsgeld voor de centrale antenne-inrichting met een kwartje per maand te verho gen. Öp jaarbasis kost dat de burger van Maassluis drie gul den. „De verhoging is eigenlijk alleen nodig voor 1988, terwijl naar de burgers toe nauwelijks een verbetering wordt gereali seerd. Het lijkt ons dat voor het nadelig verschil van 45.000 gulden best een andere oplos sing kan worden gevonden", stelde Cas van der Pol onlangs tijdens de vergadering van ae Commissie financiën. Ook het CDA toonde zich wei nig gelukkig met de voorgeno men verhoging van het CAI- tarief. Wethouder Van der Knaap zegde toe de zaak in het college te bespreken. Theo Lejeune is blij met het lidmaatschap van de Alliantie van Bfertapperijen. Maassluis Een bezoeker van winkelcentrum Koningshoek merkte na een bezoekje dat zïjn portefeuille tijdens het winkelen was gerold. De gedu peerde mist zijn auto-papieren, giropas en betaalkaarten. Vlaardingen De Vlaar dingse promotieprijs is dit jaar voor de sehrijver- /dichter Lévi Weemoedt. Dat was de verrassing, die de jury op de slotavond van het haring- en bier feest in petto had. Wee moedt, pseudoniem voor les van Wijk, kreeg de prijs gisteravond uit han den van mr.R.P.M. de Bok, voorzitter van de Kamer van Koophandel. Weemoedt, die in zijn verha len en gedichten en in de in terviews in de media aller minst vriendelijk is voor zijn woonplaats, nam de prijs met een glimlach in ontvangst. „Ik kan het mij als klein dichtertje niet veroorloven om deze prijs te weigeren", zei hij. „Een groot schrijver zou dat wel doen". De prijs, duizend gulden en een plaquette, wordt elk jaar uitgereikt aan een persoon of instelling die Vlaardingen tot over de stadsgrenzen bekend heid geeft. En dat doet de nor- sige Weemoedt, maar aan pro motie van de stad maakt hij 2ïch allerminst schuldig. „Een haat-liefdeverhouding met onze stad", heette dat in het juryrapport. „De mensen die mij niet ken nen zullen verrast zijn over de toekenning van deze prijs, maar meer nog de mensen cfie prijs met mij wél kennen", sprak de Dichter Lévi Weemoedl houdt zijn plaquette omhoog voor het publiek. dichter fijntjes. En hij las niets voor uit eigen werk, „want dan kan ik die plaquette zo weer inleveren". Zoals te doen gebruikelijk re gende het prijzen op de slota vond van net haring- en bier feest. Secretaris D.M, van Kampen van de stichting voor Vogel-oiieslachoffers kreeg duizend gulden uit handen van burgemeester Van Lier, omdat de stichting was uitge roepen tot 'het goede doel' van het feest. Restaurant l'Homard d'Or kreeg de horeca-presen- tatieprijs. Voor de 10-jarige Martine Boer was er een ra dio-cassetterecorder, omdat zij de ballonnenwedstrijd had ge wonnen. En de roeiploeg van gemeentewerken deed zijn be ker over aan de ploeg, cfie dit jaar de roeiwedstrijden in de Oude Haven won; die van de zeekadetten. „Met een gevoel van weemoed", zei de aan voerder, en de winnaar van de promotieprijs glimlachte. Schiedam Het grond- uitgiftesysteem in Schie dam blijft ook na enkele forse aanpassingen onder werp van kritiek. Hoewel het college van burge meester en wethouders het standpunt heeft laten vallen dat tussentijdse af koop van de erfpacht niet' mogelijk is, kleven er aan de nieuwe regels nog te veel beperkingen. D66, de poütièke partij die de dis cussie in de gemeenteraad op gang bracht, vindt dat het college nog maar een stapje verder moet gaan, omdat de afkoop anders 'een fopspeen' zal blijken. Volgens het aangepaste sy steem kan voortaan iedere erf pachter zijn canon afkopen voor een" periode van mini maal tien en maximaal vijftig jaar. Tot nu toe hadden alleen nieuwe erfpachters dat voor recht, Verder is het college be reid, bet prijsindexcijfer te la ten vervallen. Dat cijfer, een rekeneenheid waarin de prij zen van allerlei consumptie goederen medebepalend zijn voor de grondprijs, werd door D66 en andere partijen 'een rottige indicator' genoemd. De grondprijs wordt voortaan bepaald door taxatie. Ofschoon pas over een paar jaar zal blij ken of de erfpachters er finan cieel op vooruit gaan, hoeven ze in elk geval niet meer bang te zijn dat de hoogte van de ca non gebaseerd is op een on rechtvaardige berekening. Dat is volgens Adri Reijnhout, fractievoorzitter van D66, al een grote vooruitgang. Reijn hout vindt het moedig dat net college tenminste aan die wens van de meerderheid in de raad tegemoet is gekomen. --4 Maar de democraat blijft zijn wenkbrauwen fronsen' 'bij sommige van de nieuwe bepa lingen. Zo vindt hij dat het re geltje dat de mogelijkheid tot afkoop elk moment weer her roepen kan worden, onmiddel lijk moet worden .geschrapt. De commissie voor economi sche aangelegenheden pleitte in juni ook voor een 'generaal pardon', maar die wens heeft het college van tafel geveegd: iedereen krijgt weliswaar de kans op afkoop, maar niet op ieder moment. Afkopen kan alleen onder bepaalde omstan digheden, bijvoorbeeld bij de -tienjaarlijkse taxatie. Het grootste bezwaar heeft D65 tegen de weigering van het college om bij afkoop geen gemeentegarantie te verlenen. B en W vinden dat te riskant. „Een fopspeen", oordeelt Reijnhout als afkoop moge lijk gemaakt wordt, moeten de erfpachters ook de kans krij- §en daar geld voor te lenen, linnenkort bespreekt de com missie de nieuwe collegevoor stellen. Reijnhout zal er niet bij zijn. Hij is dan met vakan tie. Maar bij heeft al aange kondigd zijn bezwaren op schrift te stellen, zodat hij ten minste indirect deelneemt aan de discussie. Vlaardingen De vakbond FNV in Vlaardingen zal geen zitting nemen in de commissie IAOW (inkomensvoorziening oudere en arbeidsongeschikte werknemers). Het zit de vakbondsbestuur ders dwars, dat de commissie alleen bezwaarschiften mag behandelen. De FNV staat een heel andere structuur van de commissie voor. De leden van commissie moeten, zo stelt het bestuur van de FNV, ook adviezen kunnen geven over individue le aanvragen, zoals dat eerder het geval was bij de WW en nog steeds het geval is bij de RWW. De FNV wil nu de belangen van uitkeringsgerechtigden, zowel leden als niet-leden van de vakbond, op een andere manier gaan behartigen. ook in Zwart PRIMAFOON MEELUISTERLUIDSPREKER. Makkelijk op uw telefoon aan tesluiten door middel van een zelfklevende adaptor AC Van 54&5 Voor iJ? HILVERSUM. Met-grote drukioetsen, n lichtgewicht hoorn en 'n regelbare bel Makkelijk tè verplaatsen door de hand greep aan de achterzijde 1 J%C In beige en bordeauxrood IQJ* TWINT00N10. Geheugen voor tien nummers, numrnerherhalmg, uitdraai- baar memoplaatje en ultralichte hoorn Verkrijgbaar in de kleuren 1AQ rood, witgrijs,beige en zwart 147* BAZEL Met toets voor computerdien sten via hettelefoonnet, nummerherha ling, regelbarezoemeren memoplaatje Verkrijgbaar in de kleuren IQ O wit, beige en brumrood I WMmm TRANSIPH0N 22. Telefoonbeantwoor- ders in vele uitvoeringen H ier afgebeeld deTransiphon 22, met ingebouwde microfoon en verwisselbare it OA minicassettes.(mei BTW) DOU* TELEFOONKLAP PER TIP-ME. Klapper volgens eigentijds ontwerp, met ruimte voor 675 telefoon nummers In blauw, groen, IQ AC rozeengeel Van2735Voor I J ptt telecommunicatie Rotterdam: Winkelcentrum Oosterhof, Poolsterstraat 24 Geopend. m3 13 00-18.00 u, di t/m vr 900-1800 u ,za 900-1700 u Koopavond tot 21.00 u Winkelcentrum Zuidplem, Plemwegzijde Geopend ma 13 00-17 30 udi t/m vr 900-1730 u •t 9.00-1700 u Koopavond tot 2100 u Stadhuisplein 32. Geopend ma 13 00-1730 udi t/m vr 900-1730 uza 900-1700 u Koopavond tot 2100 u Vlaardingen: Gedempte Biersloot 50 Geopend ma 13 00-1800 udr t/m vr 1000-1800 uza 10 00-1700 u Koopavond 1900-2100 u Tel ma t/m vr 900*1700 u 06-0402 (gratis) Alle prijzen zijn me! BTW Aanbiedingen geldig t/m 10 oktober. Zolang de voorraad strekt. Maassluis Met de ar restatie van een 19-jarige inwoner van Maassluis heeft de polite een aantal inbraken in woningen en bedrijven in de stad we ten op te lossen. i De jongeman werd zon dagavond betrapt toen hij probeerde in te breken in een winkel aan de Noord vliet.Juist passe rende voetgangers zagen de jongeman wegrennen, maar konden een goed signalement geven. De jongeman kon daarop eenvoudig door de politie worden aangehouden. Tijdens het verhoor van de inbreker bleek dat hij nog meer op zijn geweten had. Tot nu toe heeft hij drie inbraken bekend. De 19-jarige Maassluizer zit nog steeds op het bu reau aan de Westlandse- weg vast voor verhoor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1