Ophoging bedreigt huizen 't Regent bladeren Politiek gaat eindelijk naar vrouwen luisteren RESULTAAT ACTIE VALT FNV TEGEN SP boos o] Van Roon NIEUWE BADKAMER? BADERIE HEEFT ZE IN ALLE SOORTEN... Telefoon staat niet stil bij bruidspaar Bejaarden hoeven geen waarborgsom te betalen Oost: Normale huisbaas zou kort geding aanspannen9 Hafkamp op eerste Schiedamse Salon Chloride breidt uit School directeur kan weer rustig slapen Trio betrapt Brandje in school Werkbezoek raad kent tradities Man van ladder Baderie koppeltde beste produkten aan verregaande service en aan trekkelijke prijs. Daarbij maakt BaderieLgeen onderscheid in service en garantie wanneer U de realisatie zètfvenorgc-of - supergemakkeüjk - lüt verzorgen door de vakmensen van Baderie.... De beste badkamerzaken van Nederland zijn thuis in alle grote merken. U vindt bij "Baderie o.a. Sphinx, Ucosan, Pressalit, Bad Junkers, Koralle, Friidri.ch Grohe, Aquaglass, Venló Sanitair, Geberit, Gedy, Bette, e.v.a. 24 MAANDEN ECHTE GARANTIE OP -INSTALLATIE DONDERDAG 5 NOVEMBER 1987 HdVe"Straai 6. 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066. 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen Er is altijd wel een ouder die verschrikt opzij springt voor de bladerregen, die Vlaardingse kleuters in de stadsplantsoenen veroorzaken, „Niet op mij, niet op mij!" 1600 kleuters spelen deze week onder het toeziend oog van de afdeling natuureducatie een herfstspel. Kinderen en ouders ge nieten met volle teugen, en Theo van der Werf van de afdeling Natuureducatie heeft het ook naar zijn zin. Kleuters uit het Cen trum en Vlaardinger Ambacht speelden gistermorgen een dob belspel ip het Oranjepark. in de bomen en aan paaltjes hingen gekleurde briefjes met op drachten; een gekleurde dobbelsteen bepaalde welke opdracht zij konden uitvoeren. Zo speelden zij 'de wind', door witte zaad pluisjes weg te blazen. Zij werden naar de tak van een grote boom getild om te zorgen dat het bladeren ging regenen, luister den naar het lied van de wind in de takken en leerden dat herfstbladeren hun eigen geur hebben. „Ga maar op de grond zitten en ruik maar", stond er op een van de brieQes. Schiedam De bejaarden, die aan de Kasteelweg in Woud- hoek gaan wonen, hoeven geen waarborgsom te betalen. De in Hoofddorp gevestigde stichting Gereformeerde Bouwcorporatie Bejaarden was eerst wel van plan om een waarborgsom te vragen, maar PvdA-raadslid Ben Stuiven- berg vond dat zo'n achterhaald systeem dat hij het met succes aan de kaak stelde in de finan ciële commissie. Zijn partijgenoot, wethouder Aad Wiegman, is het hart grondig met Stuivenberg eens. „Waarborgsommen heffen we in Schiedam allang niet meer, da's uit de tijd. Vroeger kwam het nog wel voor, maar in de jaren zeventig zijn ook de wo ningcorporaties uit Schiedam ermee gestopt". Wiegman schreef een briefje aan de stichting in Hoofddorp, die aan de Kasteelweg de 95 bejaardenwoningen realiseert. En het bestuur had er wel oren naar. De stichting wil ook in Schienoko woningen bou wen, dus kwam zij de gemeen te graag wat tegemoet. De waarborgsom is nu van tafel. „Een leuk succesje", vindt Stuivenberg. Wiegman wijst erop, dat juist bejaarden altijd erg zorgvuldig zijn in het onderhoud van hun woningen. „Als je ergens geen zorgen over hoeft te hebben, dan is het wel over de manier waarop bejaarde mensen in hun huis wonen. Zij zijn reuze netjes. Nou. dan is juist in die gevallen een waarborgsom al helemaal niet nodig", aldus de wethouder. In het herfstige Oranjepark doen kleuters met bolle wangen de wind r Schiedam Woningbouwvereniging Schiedam zal er verstandig aan doen een kort geding aan te spannen tegen de gemeente Schiedam. Zij moet eisen dat de op- f hoging, die thans gaande is in de Franklinstraat, onge- daan wordt gemaakt. Dat vindt de bewonersvereniging 4 Schiedam-Oost. bij de woningbouwvereniging Schiedam (WBS) nog niets in de gaten heeft. De bewoners vereniging Schiedam-Oost (BVSO) heeft contact gehad en constateerde dat er bij de WBS nogal laconiek over werd ge daan. Merkwaardig, vindt Freijee. .,0p zijn minst zou een sociale verhuurder de gemeen te toch aansprakelijk moeten stellen voor eventuele schade in de toekomst", zegt hij. De deskundige van de BVSO re- Freijee zou zich kunnen voor- kent erop, dat WBS-direetrice stellen, als de gemeente toch Fanny de Graaf een onder- ophogen wil, dat er langs de zoek instelt naar de gang van gevels in de grond een dam- zaken en alsnog maatregelen wandje wordt geslagen en dat treft. er licht materiaal wordt ge bruikt. „Argex-korrels zijn Vrachtwagens n°8ai in de raode, 't is alleen wat duurder. Hoewei, als de De bewonersvereniging ziet huizen straks gaan verzakken, het nut van de hele ophoging is dat duurder", niet. Er is geen inspraak ge weest. „Waarom doet de ge- Aad de Wolf: „Toen de ge meente het? Het is toch veel meente ermee begon, dachten goedkoper om die vrachtwa- we nog: och, foutje, zeker gens niet te laten komen? Wie slecht gecoördineerd? Dus we heeft er nu belang bij om al belden eens, om te waarschu- dat zand aan te voeren?" wen. Gaan ze gewoon door!" Freijee is zeer laatdunkend 1 over deze Kafkaiaanse opho ging en hij is benieuwd wat de WBS nu zal ondernemen. voerd. „Stenen waar een stuk je af js worden uitgerekend met die kant boven gelegd. Het heeft mijn vrouw al de hakken gekost van een paar nieuwe schoenen", aldus één der actieve bewoners uit de buurt. „Als ze het zo bij mij voor de deur doen, stort ik er de volgende dag meteen beton overheen. Met soda. Dan wordt het lekker hard". Wat is gemeentewerken Schie dam evenwel aan het doen? Aan het ophogen. Het verschil tussen de reeds opgehoogde Franklinstraat en de Van Leeuwenhoeckstraat bedraagt 26 centimeter. De Wolf en Freijee houden er de lineaal en de waterpas bij. Ook uit een verslag van een destijds gehouden hoorzitting blijkt het duidelijk. Toentertijd vroegen enkele bewoners zelf om ophoging, omdat het af stapje naar het trottoir zo hoog was. Het antwoord van in spraakambtenaar Donkers luidde: „Het is niet mogelijk de straat onbeperkt op te ho gen in verband met de druk op de funderingen". Maar de fundering is nog altijd dezelfde, en De Wolf en Frei jee begrijpen er dus geen snars van dat de gemeente nu wel ophoogt en dat men kennelijk „Elke normale huisbaas zou stappen ondernemen", zeggen voorzitter Aad de Wolf en be- wonersdeskundige Jacques Freijee. Zwart op wit hebben zij voor zich, dat ophoging van de straten onverantwoord is. In het eindoordeel, dat in 1985 tot stand kwam na diepgaand onderzoek naar de haalbaar heid van renovatie, staat dui delijk als voorwaarde: „Geen grondaanvulling (ophoging) aan de straat en tuinzijde". Schiedam Het Schiedamse equivalent van de Vlaardingse Salon de Harmonie wordt za terdag 14 november ten doop gehouden. Tijdens deze eerste talkshow-achtige discussiea vond bij de Filmclub in de Nieuwstraat wordt het thema cultuurbeleid in Schiedam be- handeld. Voor deze bijeenkomst zijn uitgenodigd: wethouder Luub Hafkamp, een vertegenwoor diger van het bestuur van de Schiedamse Theaters, biblio theekdirecteur Henk Ewoldt, Hans Verlinde namens het jeugd- en jongerenwerk, verte genwoordigers van de Sint Jo ris Doele, en Sjef Hendenckx namens de Schiedamse kunstenaars. De discussies staan onder lei ding van journalist en Sehie- dam-kenner Han van der Horst. De Schiedamse talk show, die het voorlopig nog zonder naam moet stellen, be gint om 20.30 uur. De Filmclub is van plan dit seizoen meer van dergelijke avonden te beleggen. Schiedam Door alle openba re basisscholen elektronisch te beveiligen, hoopt de gemeente Schiedam de schade aan deze gebouwen drastisch te vermin deren. Inbrekers, die scholen tot hun vaste werkterrein rekenen, bezorgen de gemeente jaarlijks een verliespost van enkele honderdduizenden guldens. De alarmapparatuur voor de 37 gebouwen kost twee ton. „De investering zal zichzelf dus al op korte termijn terugverdie nen", aldus de afdeling onder wijs op het stadskantoor. Het aanbrengen van de alarm installaties is in handen gege ven van Gom Beveiliging BV, een zusteronderneming van het in Schiedam gevestigde schoonmaakbedrijf. De Gom heeft de laatste weken de han den vol gehad met het opera- tionaal krijgen en uittesten van de apparatuur. De installaties staan in verbin ding met een alarmcentrale, die direct de politie waar schuwt zodra een inbreker probeert een school binnen te komen. Zowel de politie als de Gom-beveiligingsdienst sturen dan ogenblikkelijk een man- netje naar het bewuste pand. De gemeente Schiedam heeft het bedrijf ook gemachtigd op te treden als sleutelhouder. Dat betekent dat een schooldi recteur 's nachts niet meer uit bed wordt gebeld in geval van onraad. I Vlaardingen Chloride Bat terijen bv in Vlaardingen gaat uitbreiden. Aan het huidige bedrijfspand in de Produktie- straat in Vlaardingen wordt 1 een ruimte van in totaal 350 vierkante meter bijgebouwd. Voormalig directeur A. van Dorp zal de eerste paal voor de nieuwbouw slaan op - dinsdag 10 november. De uitbreiding van het bedrijf moet medio 1988 gerealiseerd zijn. De fabriek voor het maken van stalen containers ten be hoeve van tractiebatteriien is momenteel ondergebracht in een apart pand op ongeveer 500 meter van het hoofdge bouw. Dit pand werd echter te klein en daarom is besloten om een een nieuwe ruimte bouwen. Dat heeft ook als voordeel dat alle activiteiten van het bedrijf in één gebouw worden uitgevoerd. Schiedam Dankzij een op lettende burger heeft de Schie damse politie gisteren drie jon gens van 16," 18 en 19 jaar kun nen aanhouden. Het trio Schiedammers werd op heter daad betrapt bij een auto- kraakje. De politie verhoort de inbrekers in verband met een mogelijke betrokkenheid bij auto-inbraken eerder dit jaar. Een nacht tevoren werd even eens ingebroken in een auto. Toen gingen de daders met twee pakken gordijnen ter waarde van 4000 gulden aan de haal. Uit videotheek Video land is een kleurentelevisie gestolen, nadat men een straattegel door de ruit had ge gooid. Bij een inbraak in de Maasdamsestraat werden een radio en tv-toestel ontvreemd. Schiedam Drie jongens van 10 en 11 jaar hebben gister middag rond vijf uur een brandje gesticht in een leeg staande school aan de Singel. De knapen- werden daar met een zaklantaarn en een aanste ker aangetroffen. De brand weer was snel ter plaatse, zo dat de schade uiterst gering bleef. Nog los hiervan staat de kwes tie, dat de bestrating hier en daar afschuwelijk is uitge- Aad de Wolf en Jacques Freijee meten de ophoging: het verschil is 26 centimeter. Op de achtergrond ruimt een stratenmaker de boel open vanuit het pandje van de BVSO kijkt een buurtbewoner toe> Vlaardingen Dertig van de vijfendertig leden van de Vlaardingse gemeenteraad stappen vrijdagmiddag in de bus voor een werkbezoek aan Roosendaal. De vijf leden tellende SP-frac- tie gaat niet mee. Dat is tradi tie. De SP boycot de reisjes van de raad, omdat die partij het maar geldverspilling vindt. Voor zij in de bus stappen, schaften de raadsleden in de kantine van het stadhuis. In het raadhuis van Roosendaal worden zij door burgemeester mr.dr.L.G.G.A.M. Schneider verwelkomd en door wethou der J.A.M. Vos en gemeentese cretaris mr.L.A.G. Melis toege sproken. Na een wandeling in winkel centrum De Roselaar en schouwburg De Kring wordt het werkbezoek om half zes afgesloten. Op de terugreis maakt het gezelschap een stop voor het diner. De wethouders bezondigen zich vervolgens aan een stukje cabaret. Dat is al evenzeer traditie. Schiedam De FN V-actie te gen de bezuinigingen in de ge zondheidszorg heeft in Schie dam niet meer dan 3500 hand tekeningen opgeleverd. De bond had op minimaal 10.000 sympathiebetuigingen gere kend. Tijdnood was de belangrijkste oorzaak van de magere oogst; de eerste lijsten werden pas eind vorige week uitgedeeld. Bovendien werkten de markt meester en de directie van het Schielandziekenhuis niet voor de volle honderd procent mee. „Aan het publiek lag het in elk geval niet", aldus een FN V-mede werker. „Hooguit drie op de honderd mensen wilden niet tekenen. Dat wa ren types met stropdassen en aktentassen; mannen die je zag denken: wat wil die imbeciel van me". De meeste handtekeningen werden opgehaald bij de socia le dienst. „Daar was iedereen enthousiast, zelfs het perso neel". Een FNV-karavaan verzamelde gisteren de volle lijsten op het Hemaplein, waar de bond tot op het laatst pro beerde voorbijgangers tot te kenen te bewegen. Even tevoren waren in Vlaar dingen de lijsten met circa 3000 handtekeningen opge haald. Vlaardingen De Socialistie- se Partij vindt dat wethouder Chris van Roon zich met za ken bemoeit waarover hij geen enkele zeggenschap heeft. Met name diens opmerking dat het ministerie de hoge kwaliteit van de ASHVB-woningen niet heeft gehonoreerd en een te lage huur heeft toegestaan, is de SP'ers Arnold van Wezel en Remi Poppe in het ver keerde keelgat gescholen. Bei den zitten ook in het ASHVB bestuur en hebben zich beij verd voor een redelijke huur. Van Roon zit niet in dat be stuur. De twee raadsleden vinden dat Van Roon met zijn opmerking zijn bevoegdheid overschrijdt. „Het was juist het CDA van de heer Van Roon, wat de SP fractie keer op keer naar het A.SHVB bestuur doorverwees, als wij in de gemeenteraad Af.HVB zaken aan de orde stelde". Door zich nu zelf over die za ken uit te laten, zou de CDA- portefeuillehouder met twee maten meten, meent de SP. Schiedam Luub Hafkamp hoopt dat hij de komende tijd veel aanloop krijgt van vrou wen. De Schiedamse VVD- wethouder vindt namelijk dat de politiek de belangen van de vrouw veel te vaak 'vergeet', een situatie waaraan de be stuurder graag een eind wil maken. De gisteren geïnstal leerde adviescommissie vrou wenemancipatie is bij Haf kamp dan ook van harte wel kom met klachten en sugges ties. Voorlopig gaat de twaalf leden tellende commissie het echter rustig aan doen. Voorzitter Marjo Stijns denkt niet dat zij meteen met 'levensgrote en verstrekkende voorstellen' bij B en W ap de stoep zal staan. „We moeten eerst maar eens ontdekken hoe het gemeente lijk apparaat werkt". Waarbij zij aantekent dat het ook voor de ambtenaren even wennen zal zijn: die hebben nooit geleerd om bij het opstel len van plannen ook vrouwen naar hun mening te vragen. Alle onderwerpen met een emancipatorisch luchtje eraan werden direct doorgeschoven richting CSJ. Die afdeling (cultuur, sport, jongerenwerk) doet tenslotte al jaren zaken met vrouwenhuis Barrika. Marjo Stijns vindt dat weder zijdse gewenningsproces wel spannend. Vijf jaar moest er geredekaveld worden, voordat de politiek eindelijk een vrou wencommissie met een vol waardige status wilde instel len, maar aan dat treurige feit ging de voorzitter gisteren lie ver voorbij. Het benadrukt hoogstens aat vrouwen nog steeds moeten vechten voor een gelijkwaardige behande ling. Die onrechtvaardigheid weg werken wordt het belangrijk ste doel van de commissie, aie gevraagd en ongevraagd haar mening mag geven over vrij wel alle plannen die het Schie damse stadsbestuur in de maak heeft. Dat betekent dat Van dit kleurrijke gezelschap verwacht wethouder Hafkamp evenwichtige adviezen; het is de emancipatiecommissie. Tweede van links is voorzitter Marjo Stijns. het vrouwelijk deel van de be volking rechtstreeks inspraak krijgt in zaken als verkeer, personeelsbeleid, sport, kin deropvang en woningbouw. Hun adviezen zijn niet bin dend, maar de gemeente zal ze zeker ook niet in een bureau lade wegmoffelen. „Dit is niet zomaar een commissie", zei Hafkamp nadrukkelijk ern stig, nadat hij eerder luimig een woord van Toon Hermans had aangehaald ('Het is zo ver!'). Wat Hafkamp ook aan spreekt. is de brede en des kundige samenstelling van de commissie: „Meestal zil de emancipatie in de progressieve hoek, maar van deze vrouwen verwacht ik evenwichtige ad viezen". srwie M0E2U SCHIE 40-52 SCHIEDAM 10 - 473 20 77 Schiedam Een 36-jarige man uit Maassluis is gisteren in de Makkerstraat van een ladder gevallen. De man maakte een smak van ruim een meter. Hij is met een ge broken pols en kaak en een fekneusde rib in het Holyzie- enhuis opgenomen. Specialisten fn Sanitair

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1