SPORT 19 'Informatica van wezenlijk belang voor veel cursisten' AGENDA HET WAAIGAT Tempoversnelling brengt UVG verder Pastoor; Liduina 9slegende blijft na brand overeind Subsidie voor basiseducatie Engelage ook onder het mes De Maaskant in bijzondere positie Berveling in basis Excelsior Boekholt geschorst Eén gebouw, of meer? Ho*; dan ook, 't was Kethel Reünie Eldos Feestje later omdat de Gelderland modellen tijdloos zijn maar uw stofkeuze niet Wonen Hermes DVS houdt de deuren dicht SW op volle sterkte Rob Ouwehand uitgeschakeld Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 6 november 1987 door KOR KEGEL Schiedam Behoudt de profetie^ van Liduina toch haar waarde? Na de brand van afgelopen weekend in de 's-Gravelandsepolder zag het ernaar uit, dat aan de eeuwenoude anecdote over de Heilige Maagd van Schie dam een vermetel eind was gekomen, Maar er is nu een stedebouwkundige haarklo verij ontstaan, die voor een theologische niet onderdoet De kwestie is déze: is een be drijfsverzamelgebouw één ge bouw? Er brandden vijf bedrij ven uit, nog elf liepen rook- en waterschade op en al gauw kon worden vastgesteld dat de totale schade ver over de 40 miljoen gulden kwam te liggen. Schade aan: een aantal pandjesof één complex? De vraag is voor orthodoxe ka tholieken niet van belang ont blooten in het Schiedam van de Heilige Liduina zijn er nogal wat diep-rooms geörienteerden, die een sterke sympathie aan de dag zullen leggen voor het ar chitectonisch principe dat het in 's-Graveland ging om één com plex. De uitleg, dat meerdere bedrijven weliswaar onder één dak als verschillende panden kunnen worden be schouwd, zal in de devote ge meente van de Onze Lieve Vrouwe van de Rozenkrans in het geheel niet aanslaan. Waarom? De legende gaaten volgens gemeentelijk archivist Sjef Jansen is ze na 1428 ont staan dat Liduina ooit heeft voorspeld, dat in Schiedam nooit meer dan één pand tege lijk zal afbranden. En pastoor P.M. Vismans, de behoeder van de Onze Lieve Vrouwe van de Rozenkrans die geheel aan Li duina is gewijd, zegt van de brandweer nog altijd de verze kering te krijgen dat de profetie sindsdien :s uitgekomen. Nooit sinds de vijftiende eeuw is in Schiedam meer dan één pand tegelijk in vlammen opgegaan. Aan deze profetie, waarvan Sjef Jansen overigens de oorspron kelijkheid betwijfelt, is door de orthodox-katholieke Schie dammers altijd groot belang toegekend. In de Liduina-vere- niging (niet te verwarren met de gelijknamige stichting die Huize Frankeland beheert) kent men wat de overleverin gen rond het fenomeen van de Schiedam se Heilige Maagd be treft het klappen van de zweep. De brand van vrijdagavond zou niet alleen aan succesvolle on dernemingen een voorlopig eind hebben gemaakt, maar ook aan de aan Liduina toegeschre ven waarzeggerij. De bedrijven, alle huurders van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP), beschouwen zich als af zonderlijkvan elkaar opereren de ondernemingen maar zit ten ze om die reden ook in af zonderlijke gebouwen? Zijn de tientallen bewoners van een Groenoordse Z-flat niet al len bewoners van één gebouw, hoe los zij ook van elkaar func tioneren? De vraag is niet af doende beantwoord door erop te wijzen dat de bedrijven in 's- Graveland afzonderlijke aan slagen van de onroerend-goed- belasting krijgen dat geldt immers ook voor onafhankelij ke flatbewoners. Architecto nisch gezien weegt het veel zwaarder, dat de bedrijven aan de 's-Gravelandseweg via een brandgang zijn gescheiden van de erachter gelegen bedrijven aan de Calandstraat Is ook een bedrijfsverzamelproject van zo'n constructie, geheel gelijk vloers, te beschouwen als eén gebouw? Oplossing Pastoor Vismans weet een op lossing, die Liduina in haar vol le waarde laat, die de legende recht overeind laat zonder het gerezen probleem van de ruimtelyke ordening er zelfs in te betrekken. Hij hoort geregeld van oudere Schiedammers, dat de uitspraak van Luduina be doeld is geweest voor enkel de binnenstad. Alles wat daar bui ten valt telt in die visie niet mee, en sterker nog; de grond waarop de bedrijven in 's-Graveland staan, behoorde in Liduina's tijd niet eens tot Schiedams grond gebied. Tot 1941 was dat alle maal Kethel. Geldt Liduina's profetie ook voor gronden, die later bij Schiedam getrokken zijn? Neen, zegt men in de Sin gelkerk, de Liduina gezinde pa rochie van pastoor Vismans. Archivist Sjef Jansen betwijfelt overigens het waarheidsgehalte van de legende. De biograaf van Liduina, Gerlach, beschreef het 38-jarige ziekbed van het meis- ke Liedewij, dat op haar vijf tiende viel op het ijs en nooit herstelde van haar wonden. En hij had het over het geduldig als Job gedragen lijden, waardoor Schiedam, haar woonstee, zo wat een bedevaartsplaats werd. Maar, zegt Jansen, Gerlach heeft het met geen woord over de kwestie, of Liduina zich al dan niet over branden in Schie dam zou hebben uitgelaten. Er is een verklaring voor het volksgeloof, door Jansen om schreven als een 'spontane crea tie' van devote Liduina-vereer- ders, en dieligt in de grote stads brand die in 1428 enkele straten in het prille Schiedam in de as legde. Die brand, schrijft Ger lach, kwam tot stilstand zowat bij de voordeur van de op haar ziekbed lijdende Liduina. En dat nu moet voor de gelovigen zo'n godswonder zijn geweest, zo'n mirakel van allure, dat de Schiedamse katholieken zich sedertdien veilig waarden voor enig ongemak van de rode haan. Conclusie? Als Schiedams on dernemer kun je er misschien beter voor kiezen je te vestigen in een afzonderlijk complex. En niet in een bedrijfsverzamelge bouw... door CHRIS WOERTS Maassluis Jarenlang was het behelpen voor de cursisten van vor mingscentrum De Maas kant in Maassluis. Dat informatica, het omgaan met de computer, steeds een belangrijkere rol in neemt was ook de lei ding van Neerlands grootste vormingscen trum bekend. Alleen de middelen om aan de groeiende vraag te voldoen ont braken. Natuurlijk, het vor mingscentrum had de beschik king over enkele Commodore 64 computers, maar die voldeden niet aan de normen van deze tijd. Directeur Johan Barendrecht kon dan ook een gevoel van pure vreugde niet onderdrukken toen hij van het ministerie te horen kreeg dat zijn school in aanmer king kwam voor een speciaal project informatica. Nu heeft De Maaskant de beschikking over acht ultra-moderne Tuüp-eom- puters en daar kunnen de cursis ten daadwerkelijk ervaring mee opdoen. „En dat is hard nodig", Stelt Jo han Barendrecht. „Want het le ren omgaan met de computer is heel belangrijk voor onze cursis ten. Vrijwel ieder bedrijf heeft tegenwoordig een computer staan en het is een enorm voor deel als cursisten daar ervaring mee hebben". De belangstelling is enorm. „Bij na alle curisten willen kennis maken met de computer. Het is iets dat trekt Wij leren de jon gens en meisjes omgaan met de computer. Via bijvoorbeeld tekstverwerkïngs- en boek houdkundige programma's. Het programmeren zelf is van on dergeschikt belang. Daar krijgen de leerlingen in de praktijk toch heel weinig of helemaal niets mee te maken". De Maaskant neemt in het West- land en de regio Nieuwe Water weg-Noord een heel bijzondere positie in. Het is het enige vor mingscentra in de regio dat door het ministerie is uitverkoren om mee te doen aan het speerpunt- project informatica. „Het is ook de bedoeling dat we in de toe komst voor de leerlingen speci- De leerlingen van De Maaskant zijn zeer enthousiast over de nieu we computers. f ieke programma's gaan ontwik kelen. Ook worden er natuurlijk programma's met andere vor mingscentra uitgewisseld, want de aanschaf van software kost enorm veel geld", aldus Johan Barendrecht. Want hoe blij de directeur van het vormingscentrum met de toewijzing van het ministerie ook is, een puntje van kritiek heeft hij wel. „Voor ruim 45.000 gulden hebben wij computers gekregen, maar voor de aankoop van software en de aanpassing van een lokaal was geen enkele financiële ruimte. Dat hebben we allemaal zelf moeten bekosti gen. Het is net of je een auto ca deau krijgt en vervolgens zelfs de benzine moet betalen". Het aanbod aan cursussen zal door de aanschaf van de compu ters ook drastisch toenemen. Zes docenten van het vormingscen trum, Ludwig Versluis, Magda de Bot, Jan de Bruin, Paul Vreugdehil, Jeroen van Esch en Sylvia Verwijs zullen de leerlin gen verder wegwijs maken op de computer. Op het prgramma staan cursussen als Personal Computer Medewerker, burge- rinformatica, programmeren in basic, computerboekhouden, tekstverwerken, werken met spreadsheets (rekenvellen) en werken met database. „Wij willen zoveel mogelijk cur sisten van dienst zijn. Een van de verplichtingen die door de over heid is opgelegd is wel dat alle cursisten van het vormingscen trum leren omgaan met de com puter. Het is dus zaak om de leer lingen van het nut te overtuigen, want het mag duidelijk zijn dat in de toekomst iedereen met de computer krijgt te maken. Dat is een logisch voortvloeisel van de maatschappelijke ontwikkelin gen". SCHIEDAM vrijdag6november najaarsconcert Schiedams Vrou wenkoor, De Ark, 20.15 uu r. zaterdag 7 november concert van de countryformatie Trend met als speciale gast Chuck Memphis, Novotel, 20.00 uur. concert van jazzformatie Down and Out, café Podium, 22.30 uur. openingsbal van De Rietzeilers met benoeming van de nieuwe Stadsprins, Blauwe Brug, 21.00 uur. zondag 8 november koffieconcert door de polilleharmo- nieverenïging Hermandad uit Rotter dam, Passagetheater, 13.00 uur. concert Arie Kuit Kwintet, café Podi um, 22.00 uur. maandag 9 november informatieavond over reuma, Vier Molens, 19.30 uur. dinsdag 10 november Dick Visser, voorzitter Industrie- bond-FNV, praat over pensioenen en pensioen breuk, dienstencentrum 4 Molens. 14.00 uur. VLAARDINGEN zaterdag 7 november kleding- en boekenmarkt, ontmoe tingscentrum West. 10.00 uur. concert van de oratoriumvereniglng Gloria Toonkunst met het Randstede lijk Begeleidingsorkest, Grote Kerk, 20.15 uur. film La Notte, Filmhuis Harmonie, 20.30 uur. presentatiemiddag van Vlaardingse muziekgezelschappen, Casimir scho lengemeenschap aan de Cloudius Ci- villslaan, 10.30 tot 17.00 uur. carnavalsavond met bekendmaking van Prins Carnaval om 10.11 uur, zaal Triangel, MAASSLUIS zaterdag 7 november dag voor het verenigingsleven, Ko ningshoek. open dansavond van de vereniging voor alleenstaanden. Polderhuis, 20,30 uur. popconcert van Spasmodique, Dug Out. 22.00 uur. countryband Coincidence in party centrum Pleizer, 20.00 uur. VlaardingenDe Acht Gemeenten is voorlopig ver zekerd van subsidie van de provincie. Gisteren maak te gedeputeerde Günther bekend dat 232.000 gulden is uitgetrokken voor het in Vlaardingen gevestigde regionaal educatief centrum. Volgend jaar krijgt het REC zelfs nog iets meer. Het gaat om een soort schoolbegeleidingsdienst voor de volwasseneneducatie. De acht deelnemende Rijn mondgemeenten zijn Capelle en Krimpen aan den IJssel, Albrandswaard, Ridderkerk, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Barendrecht. Met het geld gaat het centrum de begeleiding betalen van leraren en de leerlingen binnen de basiseducatie. Dat houdt voor de leraren in dat ze af en toe hun vak kennis kunnen 'bijtanken' bij het REC. Leerlingen kunnen bij het centrum praktische informatie over studie inwinnen. De directeur van De Acht Gemeenten, Marian Brou wers, toonde zich zeer tevreden met Gilnthers be kendmaking. Ze voorspelde wel dat er voor 1989 nog meer geld nodig is om het REC draaiende te houden. Schiedam Om het 20-jarig jubileum van jeugdvere niging Eldos uit Schiedam extra luister bij te zetten wordt een grootse reünie gehouden. Het is de bedoe ling dat de oudgedienden elkaar treffen op zaterdag 14 november aan de Dr. Schaepmansingel in Schie dam. Wie meer wil weten over de bijeenkomst kan contact opnemen met Kees Hölseher, telefoon 4266145- Een ieder die zich wil opgeven voor de bijeenkomst kan een kaartje sturen naar jeugdvereniging Eldos, ant woordnummer 579, 3100 WB Schiedam. Maassluis Het echtpaar Ouwen broek-Van der Stok heeft wat verlaat het 50-jarig huwelijksfeest gevierd. Omdat één van de zonen van het echtpaar op zee ver bleef, werd de viering van het heuglijke feit twee maanden uitgesteld. Mevrouw Van Es-Hamoen bezocht namens het ge meentebestuur het echtpaar en overhandigde de ge bruikelijke attenties. Het echtpaar trad op 3 septem ber 1937 in Maasland in het huwelijk. Geidedcmd. OD üöd 0B0BS nconnaon E&IErJG l— Markt 57 - Vlaardingen - Telefoon 010-4343685 Vlaardingen De se lectie van Fortuna VI, dat zondag in Helle- voetsluis tegen de ge lijknamige ploeg aan treedt, lijkt deze dagen veel op De Tien Klei ne Negertjes, de klas sieker onder de detec tive-romans. Nadat in ehoronologische volgorde— Jasper Quak, Ron Hofman, Casper van der Vel den en Jerry Monkou om uiteenlopende re denen de ziekenboeg hadden bevolkt, heeft nu ook Clarence Enge- lage zich bij dat rijtje gevoegd Hij moet ope ratief worden gehol pen aan een scheurtje m de maagwand ,,Ik heb", voert trainer Jan van Baaren geen excuses aan. „vanaf het begin gezegd dat we nu eindelijk een brede selectie hebben. Het is nu aan de jon gens om dat waar te maken en te bewijzen dat ik de zaken met die uitspraak goed heb in geschat. Alleen al daarom denk ik dat het zondag een hele rare wedstrijd kan worden. Bovendien zit Heilevoetsluis een beetje in de lift. Ze hebben gehjk gespeeld tegen De Musschen en Overmaas". Van Baaren maakt een keuze uit een groep van dertien spe lers. van wie Rudolfo Gardesïen en Ene van Wijk dit seiz nog geen er var .ig nebben opgedaan in het eerste elftal De selectie be staat uit- Den Herder. Van Bozem, Struis. Van den Berg. Sonne- veld. Van der Slot. Zwarts, Bervelmg, Boshuizeb, Visser, Gardesïen en Van Wijk door DONALD BAX Schiedam Pas heel diep in de tweede helft ontstond ein delijk het besef dat adelstand nu eenmaal bepaalde ver plichtingen met zich brengt. Een ogenschijnlijk simpele tempoversnelling was vol doende om het tot dan moei teloos in de schaduw blijven de Wings tot het hijsen van de witte vlag te dwingen. Plotse linge accuratesse aan Schie damse kant, gekoppeld aan iets dat een beetje op secuur verdedigen leek, tilde de handbalsters van UVG ten slotte net boven de grauwe middelmaat uit. Net genoeg om met 19-16 een toegangs bewijs voor de derde beker ronde op zak te steken. Wedstrijden op doordeweekse avonden, ongeacht de tak van sport, ontberen m de regel iedere entourage. Omdat kennelijk het gros van de Nederlandse bevol king nog steeds een normale werkkring heeft, is bij voorbeeld de voorbereiding nooit om over naar huis te schrijven. Zeker met als een sporter zich tussen het tijdstip dat zij of hij de stoel on der het bureau schuift en het moment dat de wedstrijd aan vangtmoet haasten om nog even snel alles in orde te maken, Voeding en verzorging, het zijn zaken die er in de regel bij in schieten. Die indruk wekten ook UVG en Wmgs gisteravond. De war- mmg-up van de thuisclub werd, tot ergernis van de gespannen coach Leon Luyterburg. ver stoord door een ludieke spandoe kactie. zodat de kans op een se rieuze graadmeter al op voor hand tot een minimum werd te ruggebracht. Immers, het in de zelfde eerste divisie ingedeelde Wings (met onder andere oud international Hannie de Kok) gold als een sterke en vooral stugge ploeg. Na de smaakma kende overwinningen op Haak/DVC (24-8) en EMM (13- 11), wilde Luysterburg uiteraard graag getoetst zien of die succes sen al dan met eendagsvliegen waren. Reddingen Tot 13-12 had het daar alle schijn van, omdat UVG m de verdedi ging geen vat kon of wilde krij gen op de schoten uit de Rijs- wijkse tweede lijn. Annette Kroon verrichtte weliswaar een redelijk aantal reddingen, maar op haar gelaatsuitdrukking sij pelde op den duur iets van moe deloosheid door. Twee produk- tieve oprispingen van Esmeral da Vermeulen zorgden voor een voordelige ruststand (8-7), maar de echte kentering kreeg pas ge stalte toen beurtelings Anja Hol lander en Vallie Kolditz werden belast met de dekking op Wmgs' rasschutster Thera Loof. Vanaf dat moment had UVG haar zaakjes goed voor elkaar. Wings kon nog slecht? spora disch een bres vinden in de Schiedamse afweer, terwijl UVG zelf aanvallend m snel treinvaart afstand nam. De ge tergde Carin Dulfer scoorde 14- 12 en 15-13 en dat was de gena deklap voor Wmgs. Het absolute hougtepunt was een regelrechte kanonskogel van Karin ten Wol- Schiedam Achter gesloten deuren heeft de voltallige selec tie van Hermes DVS zich gister avond uitgebreid gebogen over de ronduit slechte resultaten van de laatste weken, In plaats van een geruststellende positie m de bovenlaag van de middenmoot, met aansluiting naar de top, nes telen de Schiedammers zich steeds steviger in de gevarenzo ne. Oefenmeester Hans Kosten- se kon derhalve ook geen zinnig woord zeggen over de formatie, waarmee n ij zondag in Leid- chendam aan de loodzware klus tegen RKAVV begint. Zeker is dat naast de al geruime tijd ge blesseerde Ben Lansbergen ook Wim Horbach en Hans de Roos ontbreken. Zó hebben een korte vakantie ingelast. Schiedam In alle stilte heeft Sandor Popovics de afgelopen veertien dagen naar de belang rijke uitwedstrijd tegen SC Heerenveen kunnen toewerken De oefenmeester van SVV had met opzet geen oefenpotjes ge pland, maar liet wel een aantal contractspelers in het tweede elftal meespelen om wedstrijd ritme op te doen dan wel te Be houden Popovics zag Heerenveen aan het werk tegen Vitesse en weet dus ook dat er een wereld van verschil bestaat tussen de Friese ploeg in vertrouwde omgeving en op vreemd gebied. „Ze heb ben thuis veel met grote cijfers gewonnen", waarschuwt hij. „Het publiek is de twaalfde man en dan is hun spelletje erg oppor tunistisch". SVV reist met een geheel fitte selectie naar het noorden des lands af Op grond van de trai- nmgsarbetd die de voorbije we ken is verricht, rekent Popovics op minimaal een puntje. De trai ner: „Pas als dat lukt en we knikkeren De Graafschap uit de beker, kunnen we zeggen dat we met SVV op de goede weg zijn". Maassluis Edwin Bervelmg keert morgen in Assen terug in de basisopstelling van Excelsior Maassluis. Trainer Ene Gudde is er nog niet uu wie tegen ACV voor hem het veld moet ruimen. Voorts maakt ook René van Zijl weer deel uit van de Maassluise selectie. Over de inzetbaarheid van de vorige week weggezon den Cor van Hoeven en Wim Put (derde boeking) bestaan de nodige twijfels, omdat de KNVB de laatste weken snel was met het afkondigen van straffen. Hoewel Gudde zich, traditio neel, uitgebreid heeft laten in formeren over de speelwijze van ACV, wordt Excelsior voor met een betrekkelijk nieuw feno meen geconfronteerd: een verre reis. De Maassluizers zullen per exclusieve touringcar naar As sen worden vervoerd, „Zoals", aldus Gudde, „eigenlijk alles daar voor ons nieuw. Het spel en ook de entourage. Een ding is ze ker: uit krijgen we hoe dan ook meer ruimte". De selectie van Excelsior M: Van Eljk. Geurt sen, Kramer, Put. Van Duyl, Van Zijl, Bunt, Ducaneaux, Rijnenberg, Van den Berg tl. De Reus, Barvaling, IJspelder eq o Carin Dulfer (links) en Sonja van Velzen lijken handen en voeten te kort te komen om Wmgs-aanvai- ster Hannie Loof af te stoppen. de Het schot suisde recht op het midden van het doel afT maar was zo hard dat doelvrouwe Re- nate van Maanen bijna met bal en al door het net vloog. Het scoreverloop; 0-1 Thera Loof, 0-2 Hannie d« Kok, 1-2 Carin Dulfer, 1-3 Hannie de Kok, 1-4 Han nie Loof, 2-4 Karin ten Wolde, 3-4 Jolan- de Bisschop, 4-4 Anja Hollander, 4-5 Hannie Looi (strafworp), 4-B Thera Loof, 5-6 Sonia van Velzen, 5-7 Thera Loof, 6-7 Esmerelda Vermeulen, 7*7 Sonja van Velzen, 8-7 Esmeralda Vermeulen, 8-8 Els Baptist-Loof, 9-8 Jolande Bischop, 9- 9 Thera Loof, 10-9 Vallie Kolditz, 10-10 Thera Loof, 11-10 Ingnd Dulfer, 11*11 Thera Loof (strafworp). 11-12 Thera Loof, 12-12 Sonja van Velzen, 13-12 Jolande Bisschop, 14-12 Carin Dulfer. 14-13 Berny Vermeulen, 15-13 Carin Dulfer, 18-13 Sonja van Velzen. 16-14 Hannie Loof (strafworp), 17-14 Karin ten Wolde, 1B-14 Monique Helmer, 19-14 Ingrid Duller, 19- 15 Hannie Loof en 19-16 Hannie Loof. Schiedam Rob Ouwehand is zo goed als zeker morgen met van de partij De vrije verdedi ger vasn PPSC is door griep uit geschakeld Voorts vormen voor het ihuistreffen metSportiust'46 Rob de Nijs (scheenbeen) en Ene van Harmeien (kuitbeen) twee levensgrote vraagtekens. Jaco Wolvers zal de plaats van Ouwe hand innnemen. terwijl Ronald Ultee is voorbestemd Van Har- melen te vervangen Trainer - Toon Brakus heeft tevens de van een langdurige blessure herstel de Peter van der Meijden bij de selectie gevoegd. „Sport!ust", weet Brakus, „speelt graag een aanvallend spelletje en neemt grote risico's als het op achteistand kornt Daarom ver loren ze bij voorbeeld met groot verschil van Zwaluwen. Het is dus ook voor ons zaak om snel te scoren Vorige week hebben we thuis ons eerste puntje gepakt en daar willen we er deze keer graag twee van maken". De selectie van PPSC Brandl. Westarveld, Wolvers. De Nijs, Sonneveld, Van Hame ien. Uliee, De Bruin, Kolmeyer. Van der Lee. Esftuis. 't Hoen an Van dar Meijden Vlaardingen Peter van Voel en schuift bij Zwaluwen VI door naar de spitspositie, nu Harry Boekholt voor een wedstrijd is uitgestoten Voor de uitwedstrijd tegen Capelle rekent trainer Jan van der Hoek wel op Ruud van Dijk, die gisteravond zij het in loop- en sprintvormweer heeft getraind, De van een schorsing verloste Henk Sig- mond, tenslotte, neemt zijn ver trouwde stek achter z*n drie mandekkers in. Voor Van der Hoek is Capelle een beladen opponent. Twee jaar geleden was Capelle de grootste concurrent van zijn toenmalige werkgever Eexcelsior. De Per- nisser ploeg kwam uit geslagen positie terug en ontfutselde Ca pelle op de valreep een welhaast zeker kampioenschap. Sinds die tijd zijn Capelle en Van der Hoek geen vrienden, dus zal een zege op de tweede debutant (Zwalu wen is de eerste) hem bijzonder veel deugd doen. De selectie van Zwaluwen VI: Eikelenboom, Visser. Siflmond, De Bruin, Opschoor. Van Dijk, Konijnenburg, Ofrks, Van der Vlist, Dijkshoorn, Van Veelen er Molendijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2