ÜlG 15 AGENDA Erna Kraak was het lobbyen beu CDA 'gunt' ambtenaren alsnog PC SPORT Evergreen dankt succes aan Pont Soundmixers in 't Koetsiertje Sint inspireert Duister proza 7/t/ffiro-umsM Van h Zelfde voorzitter Excelsior 20 Vlaardingse start met Sylvia Veldheer praktijk ACHTERGROND Monsterzege voor NOAD SPORTAGENDA Verkoop kunstwerken WRBO-WASH REINIGT MET SUPERKRACHT OR&MMM WATUtnonu £t ZEEMAN'S IJZERHANDEL i Misstap De Korenbeurs Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 'RW/ 24 november 1987 Schiedam In biertapperij 't Koetsiertje in Schie dam zal het regionale 2ang- en playbacktalent don derdag voor het voetlicht treden. De afgelopen maanden zijn de voorronden afgewerkt en donder dag is het tijd voor de finale. Bij de soundmixers zijn tot de finale doorgedrongen Hans van Katwijk (Maassluis), Henk Thalia (Schie dam), Louise Hekkema (Vlaardingen), Leo Ydo (Vlaardingen), Ricardo van der Laan (Hoogvliet), Bob Bulee (Rotterdam), Corry Brandt (Schiedam), Andrew (Rotterdam) en Wim Storm (Vlaardingen). Ook een aantal playback-artiesten zal tijdens het muzikale evenement uitkomen. Voor de allesbeslis- sende wedstrijd hebben Esther Riekwell (Schiedam), Patricia en Anita Geutjes (Rotterdam), The three Jacquets (Schiedam), Silvia Sollinger (Vlaardingen), Tini Laurens (Schiedam) en Christina Paulus (Rot terdam) zich geplaatst. Een deskundige jury zal de prestaties op de juiste waarde weten te schatten. Jury-voorzitter Sjaak Landzaad wordt geassisteerd door Nico van Essen, Olga Lowina, Henk Numeyer en Lou Marti. De fina le in 't Koetsiertje aan de Hoogstraat in Schiedam be gint om 20.00 uur. Vlaardingen/Schiedarn De sinterklaasdagen heb ben de directie van het Vlaardingse gebouw De Har monie geïnspireerd tothet houden vaneen bal en het Stedelijk Museum in Schiedam tot een expositie. Het theatertje houdt zaterdagavond een Sint NïcolaasbaJ, het museum een Sinterklaas-verkooptentoonstel ling. Het hart van het feest in. De Harmonie is musicus Piet le Blanc met zijn trio Arie Valkhof. Tijdens het bal wordt een verkleed wedstrijd gehouden. De origi neelste Zwarte Piet of Sinterklaas maakt kans op een theaterbon. Het feest begint om negen uur. In het Stedelijk Museum brengen kunstenaars zater dag tussen elf uur 's ochtends en negen uur 's avonds hun werk aan de man- Er zijn tekeningen, aquarel len, sieraden en wandkleden te koop. Schiedam De traditionele Sinterklaasverkoopten toonstelling in hetStedelijk Museum in Schiedam zal dit jaar op zaterdag 28 november plaats vinden. Gra fiek, tekeningen, aquarellen, keramiek, sieraden, stoffen en wandkleden worden door de kunstenaars zelf te koop aangeboden. Vanaf elf uur kunnen be langstellenden terecht aan de Hoogstraat- SchiedamHet is droevig gesteld met de taalvaardigheid bij hetonderwijsvoorrangsgebied Schiedam. Het OVG, dat van de minister geld heeft gekregen om scholieren met een 'leerachterstand' extra te begeleiden, blijkt zelf ook hard aan bijscholing toe te zijn. kunnen lezen, schrijven en spreken, raken steeds verder achterop. Daarom besteden OVG- medewerkers veel tijd aan lessen in Nederlandse taal. Bij de presentatie van deOVG- materialenoank in Vlaardingen werd de noodzaak daarvan nog eens benadrukt. Maar de wijze waarop het OVG-Schiedam zich uitdrukt, is ronduit belabberd. De persberichten waarin het OVG zijn bezigheden bekend maakt, munten doorgaans niet uit in helderheid. Ze wemelen van moeilijke woorden en vage begrippen, zoals 'verwerkingsaktiviteiten' en 'gevoelsmatig niveau'. In een persbericht over boekpromotie in peuterspeelzalen maken de onderwijzers het wel erg bont. De bedoeling van dit project is waarschijnlijk peuters via prentenboeken vertrouwd te maken met het geschreven woord. Waarschijnlijk; want zelfs iemand die redelijk thuis is in slangenproza en welzijnsjargon, heeft ook na drie keer lezen nog grote moeite met de volgende zin: „Het projekt heeft als doel met behulp van prentenboeken het leesplezier van peuters te vergroten en uitbreiding te geven aan. de ervarings- en belevingswereld van kinderen en volwassenen te stimuleren om bij het omgaan met kinderen prentenboeken te hanteren op een zodanige manier dat het de taalontwikkeling stimuleert". woensdag 25 november Poppentheater Studio Peer speelt 'Weg van Waan', Passa getheater, 14.00 uur. bingo WKV, Passagatheaier, 20.00 uur. kinderfilm in wijkcentrum De Erker, 13.30 uur. donderdag 26 november jazzfïlm Jazz on a summer's day, Passagetheater, 21.00 uur. verkoopexpositie droogbfoemarrangementen, InterbooK, Lange Haven, 11.00 uur. (tm. 28 november; daarna var» 3 tm. 5 december). dinsdag 24 november optreden van Ricky the Full Moon Band In café de Oude Stoep, 21.30 uur. woensdag 25 november boekenbeurs muziekschool NWN, Koningshof, 13.30 uur, donderdag 26 november film Night mother, Schuurkerktheater, 14.00 en 20.30 uur. DeTurbo-Wash reinigt auto's, caravans, tegelpaden en zelfs ramen op de 1 e verdieping. Klik de Turbo-Wash op de tuinslang, shampoo ^2 erin en er kan gewassen worden.. verkrijgbaar bij: Broersvest 50-52, Schiedam, tel: 010-4267594 Sylvia Vetdheer(links) en Erna Kraak zijn vol vertrouwen over da nieuw te starten praktijk voor fysiotherapie en voet behandeling. doorCHRISWOERTS Vlaardingen Moed kan Erna Kraak en Sylvia Veldheer in ieder geval niet worden ontzegd. Het Vlaardingse duo is nog maar net de schoolbanken ontgroeid of een eigen on derneming wordt van de grond getild. Vrijdag is de officiële opening van de praktijk voor fysiotherapie en voetbehandeling aan de Van der Spiegelstraat in Vlaardingen, waarna maandag 30 november de eerste patiénten met hun klachten bij het ijverige tweetal terecht kunnen. „Het is altijd al een wens geweest om een eigen praktijk op te zet ten", laat pedicure Sylvia Veld heer enthousiast weten. „Ik had geen zin om mensen thuis, in een kamertje achteraf, te ontvangen. Dat is niet mijn manier van wer ken. In een praktijk kun je veel be ter en professioneler uit de voe ten". Erna Kraak knikt bevestigend: „Als fysiotherapeute kom je maar heel moeilijk in vaste dienst. Het aanbod van afgestudeerden is ont zettend groot, terwijl je ziet dat de ziekenfondsuren verder afnemen. Twee jaar lang draai ik nu mee als invalhulp en ik werd het lobbyen voor een vaste baan zat Een eigen praktijk is voor mij de meest ideale oplossing". Het starten van een eigen praktijk mag op het eerste gezicht ideaal lij ken, er kleven natuurlijk ook na delen aan. Erna Kraak: „Zieken fondspatiënten kan ik helaas niet behandelen. Het ziekenfonds-heeft alle uren al verdeeld over de prak tijken in Vlaardingen en ik moet dus wachten tot er weer uren vrij komen. Hoe jammer ik het ook vind, maar voorlopig kunnen al leen particulieren bij mij terecht. Er is werk genoeg voor fysiothera peuten, maar het ziekenfonds stelt gewoon dat het een te kostbare ge schiedenis gaat worden, vandaar die beperking van de uren". Haar compagnon zit met een heel ander probleem. Het beroep van pedicure is niet zoals dat van een fysiotherapeut beschermd. „Ik heb", stelt Sylvia Veldheer met enige nadruk, „de nodige opleidin gen achter de rug en gebruik de meest moderne- apparatuur. Maar hoeveel vrouwen geven tegen een veel goedkoper tarief een behan deling thuis? Dat soort dingen is moeilijk tegen te houden. Vanaf het volgende jaar wordt het vak van pedicure ook beschermd en hopelijk wordt dan de beunhazerij definitief uitgebannen". Ervaring Erna Kraak heeft de afgelopen twee jaar dus de nodige ervaring opgedaan. Ze werkt twee dagen per week in een Rotterdamse praktijk en blijft dat werk er voor lopig bij doen. „Ik heb in die twee jaar ontzettend veel ervaring opge daan. In Rotterdam is men gespe cialiseerd in manuele-therapie en daar heb ik dus ook het nodige van opgestoken. Daarom ook blij ik twee dagen van de week in Rotter dam werken. Zo blij je op de hoogte van de laatste ontwikkelingen en door de contacten met collega's krijg je een beter inzicht in de ver schillende manieren van behande len". In de Van der Spiegelstraat heb ben- beiden de beschikking over een praktijkruimte. „Onze beroe pen vullen elkaar prima aan", al dus Sylvia Veldheer. „Als mensen met rugklachten bij Erna komen, dan kan dat bijvoorbeeld best aan het schoeisel liggen. Die patiënten komen dan ookbij mij terecht. Zo kunnen de problemen snel worden gemeen gaan alleen vrouwen naar de pedicure, maar voor heel veel mannen zou het ook een goede zaak zijn om zich eens te laten be handelen. Ik weet het, er wordt héél raar tegenaan gekeken, maar als mannen eenmaal over de drempel zijn en een behandeling achter de rug hebben, dan komen ze zeker een tweede keer terug. Ik weet het, goedkoop (zo'n 28 gulden voor een behandeling, CW.) is het zeker niet, maar je weet dan wel dat de behandeling goed is. Dat is ook heel wat waard". Over tarieven hoeft Erna Kraak zich niet druk te maken. „Die zijn landelijk vastgesteld", aldus de blondgelokte fysiotherapeute. opgelost". Vol vertr tol vertrouwen wordt de nieuwe praktijk vanaf volgende week ge- Start. „Het wordt een succes", weet ook Erna Kraak op voorhand. „Je moet zeker van je zaak zijn, anders moetje er niet eens aan beginnen". En Sylvia Veldheer: „Over het al- alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. 010-473 32 22 Maassluis Het kan raar lopen in de politiek. Zo stelde wethouder Anton Wustrow (PvdA, voor per soneel, organisatie en voorlich ting) van Maassluis dat hij de dis cussie rond de aanschaf van com puters voor gemeentepersoneel zat is, gezien de tegenstand die er te gen het voorstel bestaat. De fracties van VVD, CDA, D66, RPF en PPR/PSP toonden zich te gen het voornemen van het colle ge van ongeveer 250.000 gulden uit te trekken om de aanschaf finan cieel mogelijk te maken. „Het voorstel, zoals heter nu ligt, is voor ons onaanvaardbaar", sprak Harm Woudstra van het CDA toen ker nachtige taal. Wethouder Wustrow wist zich al leen gesteund door zijn eigen PvdA fractie en geïrriteerd liet hij weten dat het wat hem betreft slikken of stikken was. Het advies luidde op 9 november inderdaad nee en daarmee leek het voorstel definitief van de baan. „Het is nu drie keer in de commissie behan deld, dat is meer dan genoeg", al dus Wustrow op die gedenkwaar dige maandagavond. Maar op donderdag 19 november bleken de kaarten ineens heel an ders te liggen. Wat er in de tussen liggende periode precies is ge beurd, zal altijd wel een raadsel blijven, maar feit blijft dat de frac tie van het CDA plotsklaps van mening is veranderd. Vermoede lijk heeft wethouder Izaak van der Knaap zijn fractie onder druk ge zet. Alle bezwaren van de christen-de mocraten over bijvoorbeeld de re latie met de werkplek, de keuze van het merk computer (Atari ST), vrijwel niets van dat alles is in het betoog van woordvoerder Harm Woudstra terug te vinden. Het woordje 'onaanvaardbaar' blijkt plotseling uit de woordenschat van Woudstra -verdwenen. Sterker nog, het taalgebruik is opvallend mild en vriendelijk. Niet vakwethouder Anton Wu strow, maar collega Izaak van der Knaap (CDA) moet dan ook het voorstel verdedigen in de commis sie voor de financiën. Nu zijn eigen fractie om is, weet hij ook dat het voorsteldoor een meerderheid (PvdA, CDA) van de raad zal worden aanvaard. De verbazing over de handelwijze van het CDA is groot. Want, zo wordt in de wandelgangen verno men, nog voor de begrotingsbe handeling van 12 november was het juist het CDA dat er bij andere partijen op had aangedrongen om tegen het voorstel PC Privé te stemmen. Het verweer van het CDA, als uit leg wordt gevraagd over de eerder ingenomen standpunten, is zwak. „De aanschaf wordt onderge bracht in het kader van de oplei dingen en de sociale dienst heeft ook een Atari-computer aange schaft. Dan kun je het niet meer tegenhouden", aldus Harm Woud stra. L De Maassluisse ambtenaren moeten zelf 1800 gulden bijdragen. De gemeente schenkt 756 gulden. Via een betalingsregeling van 50 gulden per maand gedurende drie jaar kan het bedrag worden be taald. De gemeente Maassluis neemt de rente voor haar reke ning. Zo'n 200 ambtenaren profite ren van de regeling, die door-het zwalkende optreden van het CDA nu alsnog doorgang kan vinden.) De PvdA toont zich zeer ingeno men. „Nu je iets voor de ambtena ren kunt doen, moetje het niet na laten", aldus Pieter Hoogenraad, Maar slechts een kleine groep ambtenaren profiteert van de 'fi nanciële regeling. Binnen ;het ambtenarenkorps bestaat dan oök de nodige onvrede over het voor stel. „Logisch", stelt Herman van Hoeven (RPF). „Als een man van de plantsoenendienst een nieuwe fiets wil aanschaffen en hij klopt bij het gemeentebestuur aan voor subsidie, dan krijgt hij geen dub beltje. En voor de aanschaf van computers wordt zomaar ruim 200.000 gulden uitgetrokken. -Ik kan dat niet begrijpen". v Veel kinderen van ambtenaren, die wel aan het project meedoen, zullen evenwel zeer ingenomen zijn met het voorstel. Een gebrui kerscursus is echter verplichte kost voor de aanschaffers van de computer. Leuk, als pa de kinde ren een plezier wil doen, maar maandelijks wel in z'n vrije tijd de gebruikersgroep moet bezoe ken Schiedam De algemene ledenvergade ring van Exeelsior'20 heeft met een over weldigende meerderheid aan stemmen Cor van 't Zelfde tot algemeen voorzitter benoemd. Van 't Zelfde, die zich na enkele gesprekken met de 'formateurs' Hans Scholte en Frans Burcksen beschikbaar had gesteld, volgt bij de Schiedamse voet bal- en cricketvereniging Jan Smolders op. Andere nieuwe gezichten in het bestuur van Excebior'20 zijn Hans Scholte (vervangt Cees van de Beek als vice-voorzitter) en penning meester Aad Lansbergen. Ruud de Leede blijft aan als secretaris. Namens de voetbalafdeling hebben Frans Burcksen en Gijs de Jong zitting in het bestuur, terwijl men voor vertegenwoor digers van de cricketafdeling nog op zoek is naar geschikte kandidaten. Voorts werd Eef Collignon aangesteld als bestuurslid met de portefeuille 'public relations'. Tijdens de op 14 september gehouden buitenge wone algemene ledenvergadering stelde Smol ders zich herkiesbaar voor een nieuwe periode als voorzitter. Hij verbond daaraan echter de voorwaarde toch te zullen terugtreden als de 'formateurs1 er in 2ouden slagen een voor ie dereen aanvaardbare kandidaat te vinden. Scholte, Lansbergen en Collignon zijn als voet baller nog actief in het veteranenelftal van Ex-, celsior'20. Schiedam Op het al gedegradeerde Nieuw Vennep behaalde NOAD een monsterzege. De Schiedamse tafelten nissers veegden hun zwakke tegenstan ders met liefst 17-1 van de tafel. NOAD nestelde zich met deze winst nog vaster in de middenmoot van de ranglijst. Hans Lingen, Ron van der Wijk en Roy Boedhram wonnen elk hun vier partij en, maar Jan Simons moest een puntje afstaan. Hoewel NOAD al lang en breed in vei ligheid is, spelen de Schiedammers in de laatste wedstrijd tegen koploper Mid delburg-Zuid toch nog een belangrijke rol. Valt de overwinning voor het Zeeuwse team wat klein uit, dan heb ben ook Lifters en OTC nog een kans op de titel. Tegenover het goede presteren van het vlaggeschïp staat echter de degradatie van de NOAD-reserves naar de vierde divisie. Wim Bongers, Glenn Boedhram en Dick de Vaal verloren met 8-2 van L&T 3, waardoor hun lot werd beze geld. Vlissingen De Korenbeurs is nog niet naar de vierde di visie gepromoveerd. De tafel tennissers uit Schiedam maakten bij Wilno in Vlissin gen een dure misstap door met 6-4 te verliezen. Met nog één wedstrijd te spelen, staat De Korenbeurs met 22 pun ten uit 13 wedstrijden nog wel aan de leiding. Bergeyk volgt met 19 punten, maar speelde ook een wedstrijd minder. Zaterdag spelen De Korenbeurs en Bergeyk tegen elkaar, De Schiedammers hebben aan een gelijkspel voldoende om te pro moveren, omdat het resultaat van de onderlinge wedstrijden in hun voordeel is. Thuis hadden zij al met 6-4 gewonnen. Wint Bergeyk, dan moet De Ko renbeurs de inhaalwedstrijd van de Brabanders afwachten. Het blijft merkwaardig dat competi tieleider Oscar van Blokland deze achterstallige wedstrijd niet eerder heeft vastgesteld. De Korenbeurs draaide tegen Wilno niet goed. Vooral John Buyk bleef achter, want hij ver loor al zijn enkelspelen. Patrick Barkey won twee partijen, Ro nald van Kapen één, terwijl dit duo ook het dubbel won. Tips voor deze rubriek kunt u door geven aan de sportredsktie van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. De sportredaktie is overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010- 4120705. DINSDAG24 NOVEMBER Biljarten: 19.30 Voorwecfstrijden tweede klasse lib re (poule 1) In Café Rotterdam te Vlaardingen. WOENSDAG 25 NOVEMBER Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden tweede klasse libre (poule 2) in De Kleine Confiance te Schiedam, 19.00 Boerhave'85S en V. DONDERDAG 26 NOVEMBER Voetbal: 19.30 SVV 2—Ajax 2, 20.00 Algemene ledenvergadering DHS In clubgebouw sportpark Kethel (Schle- damseweg); Biljarten: 19.30 Voor- wedstrijden tweede klasse libre (poule 3) in De Kroon 1e Vlaardingen, 19.00 DVK'73 CStart'75; Volleybal: 21.30 Pollux-—Holy (d), 21.16 Shell— Alexandria/A 3 (d), 19.30 Sunlight— Jong Pendrecht S(d). 21.30 Nationale NederlandenShell (h). Jonneke Schippers, de captalne van Evergreen, slalomt door de verdediging van PIJnacker. De op het oude nest teruggekeerde hockeyster scoorde in de topper drie maa! en bewees andermaal haar waarde. Maassluis Na tien van de achttien wedstrijden lijken de hockeysters van Evergreen een bij zonder goede kans te hebben op promotie naar de tweede klasse. De voorsprong op con current Pijnacker werd door de 3-2 zege in de onderlinge confrontatie vergroot tot vier punten, terwijl het Haagse HDS op drie punten staat. Evergreen is dit seizoen op prof- fessionele manier begonnen. Als trainer werd Ellen Pont aange trokken en coach werd Heino Norp. Ellen Pont heeft jarenlang voor hoofdklasser Rotterdam gespeeld. Zij kwam ook nog voor Jong Oranje uit, maar zag haar carrière abrupt worden beëin digd door een slepende blessure. Het succes van Evergreen is vooreen heel groot deel aan haar te danken. Evergreen wijzigde het team aan het begin van de competitie op enkele plaatsen. Jonneke Schip pers verruilde Pollux voor haar oude club en enkele jeugdspeel- sters kwamen de hoofdmacht versterken. In het begin leek het loodzware oefenprogramma te veel voor de jonge en onervaren formatie, maar gaandeweg draaide het steeds beter. De as van de ploeg wordt ge vormd door de laatste vrouwe Esther Maas (vorig jaar nog jeugdspeelster), de ervaren mid den-midden Agnes Zijlmans, de veelvuldig scorende spits Femke Ouwekerk (al goed voor vijftien treffers) en Jonneke Schippers, die ook al acht maal scoorde. De kracht van Evergreen ligt volgens coach Norp vooral op het middenveld en in de aanval. Hij weet dan ook als geen ander dat er vooral aan de defensie zal moeten worden gesleuteld om een kans te hebben in de tweede klasse. Norp gelooft niet dat Evergreen het kampioenschap nog zal ver spelen.,, We hebben vooraf ge zegd dat het kampioenschap een feit zou zijn als we niet meer dan zes verliespunten halen. Tot nu toe hebben we pas drie punten verspeeld en we zijn al over de helft", zegt hij. Het heeft er dan ook alle schijn van dat Evergreen volgend jaar opnieuw in competitieverband tegen Pollux zal uitkomen, maar dan nu in een hogere klasse ho ger (Pollux promoveerde vorig jaar uit de derde klasse en doel het tot nog toe bijzonder goed). Goede slart De topper tegen Pijnacker begon bijzonder goed. In de stromende regen opende Jonneke Schip pers uit een strafcorner met een mooie push de score, waarna even later dezelfde speelster uit een pass van Femke Ouwekerk voor de ruststand zorgde. Aan het einde van de eerste en het begin van de tweede helft viel Evergreen ver terug, waar na Pijnacker weer op gelijk hoogte kon komen. Vier minu ien voor tijd was het echter op nieuw uitblinkster Schippers die met een strafcorner voor de be langrijke overwinning zorgde. Wim van der Touw Schiedam Het bestuur van de voet-, honk- en softbalvereni- ging Schiedam zet Wim van der Touw zaterdag uitgebreid injhet zonnetje. Omdat Van der Touw al 25 jaar op voorbeeldige wijze de penningen heeft beheerd, wordt hem zaterdagmiddag van 16.00 tot 18-00 uur in het clubge bouw van Schiedam op sport park Harga een receptie aange boden. Verlinde terug Schiedam De leden van de Schiedamse voetbalvereniging Martinit buigen zich vrijdaga vond vanaf 20.00 uur over een zestien punten tellende agenda. Naast de bestuursverkiezing (Loet Verlinde neemt het secre tariaat over van H. Heesbeen, A. van der Horst en C. van Eijk zijn herkiesbaar), zal men tijdens deze algemene vergadering te vens uitgebreid over dc toe komstvan Martinitdiscussiëren. Krachtproef DWS Schiedam Mede in verband met de Haarlemse Handbalweek wordt er komend weekeinde, op landelijk niveau geen competi- tieprogramma" afgewerkt. De dames van het Schiedamse DWS grijpen deze gelegenheid met beide handen aan om vast aan de eredivisie te wennen. In de Ver- burch-fial te Poeldijk neemt de selectie van coach Nol Verhoeff (foto) zondag deel aan een drie kamp met de eredivisionisten Van der Voort/Quintus en V K, De eerste wedstrijd be gint om 13.00 uur. Indeling Holy Vlaardingen Geinoord en-liet uit de eerste klasse gedegradeer de BSC Utrecht zijn volgend sei zoen de enige nieuwe gezichten voor de hopkballers van Vlaar dingen Holy. In de tweede klasse C zal de selectie van coach Jan Bonis voorts worden geconfron teerd met Botlek, Datapoint- /Braves, Huma/Blue Birds, Squeeze en Storks. Handbaibeker Schiedam De handbalsters van DWS treffen in de derde be kerronde een tegenstander van formaat. De Schiedamse runner- up in de eerste divisieB ontvangt dinsdag 5 januari het in de eredi visie uitkomende Datateam/Fo- reholte. Twee dagen later, don derdag 7 januari, speelt het,da mesteam van UVG in dezelfde bekerronde thuis tegen VELw uit Wateringen. De dames van het Vlaardingse WIK bekeren in Middelburg tegen EMM.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2