WATERWEG 1 Ouahigouya deed moeilijk Kevers nu voor ziekenhuis SPORT HBSS geeft dames een kans SS® XS1 HUÏB POVEL IS WEER THUIS, NA HULPACTIE IN AFRIKA ttdortandbv NU OOK UITLATEN 40% extra korting Maassluizers met lelijk eendje in Siberische kou SFCOP KUNSTGRAS Prestatieloop De Hollandiaan Hoekse Boys in de winter VSV test kennis van spelregels HVO neemt initiatief SPORTAGENDA In voetspoor van Patijn Vlaardingen Mr. Sohelto Patijn was de eerste die voet zette over de drempel van het vernieuwde streekmuseum, maar na de commissaris van de ko ningen zijn inmiddels 605 nieuwsgierigen een kijkje wezen nemen, aan de Kethelweg. Geen slechte score in krap een maand tijd, zegteer, tevreden museumdi recteur Jan Anderson. Hij heeft uitgerekend dat 75.383 Vlaardingers nog geen bezoek hebben gebracht aan zijn geschiedkun dige collectie en stelt hen op 2e en 3e kerstdag in de gelegenheid dat verzuim goed te maken. Zaterdag en zondag is het Streekmuseum geopend van twee tot vier uur. Behalve de historische expositie Binnen deeserstede Vlaerdinge is gelijktijdig de tentoonstelling De ande re functies van een museum te zien. Als extraatje is werk te bewonderen van Cor Maarte veld, Frits Wei land, Jaap de Baat en Eug. Rensburg, die tekeningen maakten van oud Vlaardingen. Concerten op zondag Maassluis Het Schuurkerktheater heeft als goed voornemei^voor 1988: meer aan muziek doen. Voor al de klass&ke muziek komt voortaan iedere eerste zondag tijdens een zondagmiddagconcert aan bod. Het spits wordt zondag 3 januari afgebeten door Rob Holleman (piano) en Martine van der Spek (dwars fluit), die werk van verschillende klassieke compo nisten 'aan elkaar plakken'. Met de zondagmiddagconcerten, die telkens onge veer slechts een uur duren, beoogt het Schuurkerk theater ook jongeren warm te laten lopen voor de licht klassieke muziek. Het eerste concert in de reeks begint om 12.30 uur. Rotterdams Nieuwsblad woensdag °W/ 23 december 1987 Raadslieden weg Schiedam Het instituut Sociaal Raadslieden is vanaf donderdagmiddag tot 5 januari gesloten. Van af die dag gelden weer de normale openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 9 tot 12 uur en donder dagavond van 17 tot 19 uur. Schildercursus Vlaardingen De Vlaardingse beeldend kunste naar Jan van Reeven start in januari een teken- en schildercursus voor beginners en gevorderden. Dat doet hij in zijn atelier aan de Curagaulaan 1. Van Reeven is van plan de meest uiteenlopende technie ken te behandelen. Aanmelden kan telefonisch na 18.00 uur: 4345088. 'l Spreeuwenest groeit Maasland De christelijke basisschool 't Spreeuwe nest in Maasland krijgt er een speellokaal en twee lo kalen voor de onderbouw bij. Ook de speelplaats on dergaat een metamorfose. Voor de diverse aanpas singen wordt in totaal een bedrag van 608.000 gulden uitgetrokken. *t Spreeuwenest is de laatste van de vier Maaslandse scholen, die als onderdeel van de wet op het basis onderwijs een uitbreiding wachtte. De Aloysius- school. De Sehutse en recentelijk de Klim-op gingen 't Spreeuwenest reeds voor. Zodra de 'integratieverbouwing* is afgerond, komt de voormalige kleuterschool De Woelige Halte leeg te staan. Wat er met dit gebouw gaat gebeuren, is nog niet bekend. Medicijn voor Martino's Schiedam Heilzaam medicijn voor allen die te- 1 eurgesteld werden tijdens Lee Towers' kerstshow in Ahoy'. De zanger verloor toen heel wat fans door de 'hinderlijke manoeuvres van een camera-kraan, die het beeld van een deel van het publiek doorkruiste. Het Schiedamse duo De Martino's verscheurde uit nijd Lee's foto, maar Martin en Theo (van café 't Koetsiertje) worden alsnog schadeloos gesteld. Niet door Lee Towers overigens, maar door collega-uitba ter Peter Pijpers van café Podium. Hij contracteerde voor 26 december drie musici uit Lee's begeleidings band: drummer Arno van Nieuwenhuizen, bassist Jan Hollestelle en saxofonist Leo Jansen. Het concert van hun formatie Good Medicine begint om tien uur, een half uurtje nadat Lee's kerstshow op tv is uitge zonden. Theo en Martin hebben gratis toegang. „Mis schien geven ze in ruil wel een showtje weg", hoopt Peter Pijpers. Brandweer Maassluis—-Tijdens de jaarlijkse korpsavond van de vrijwillige brandweer van Maassluis is Henk Cats door burgemeester J. van Es onderscheiden met de zilveren medaille, behorende bij de orde van Oranje- Nassau, Cats is bijna 35 jaar lid geweest van de vrij willige brandweer, waarvoor hij tevens jarenlang be stuurlijke functies heeft vervuld. Als hoofdbrand wacht moest hij ruim een half jaar geleden om ge zondheidsredenen afscheid nemen. Burgemeester Van Es reikte tevens onderscheidin gen uit aan de 'koperen' jubilarissen A. Pleeging en M. Verkade en vrijwiUigersmedailles aan J. Stigter en A. Vis wegens respectievelijk vijftien en tien jaar trouwe dienst. zondag 27 december concert door Sonja Feen- stra (sopraan) en Jeroen Riemsdijk (piano), Visserijmu- donderdag 24 december seum, 15.00 uur. kerstnachtdienst in Juharra- kerk, met medewerking van gemengd koor Canzone, het Nieuwlandkoor en organist Gert van der Schoor. 22.00 woensdag 23 december ULjr- Swing '87 in de Schuur- kerk. jazz en dixieland, 20.00 ur. donderdag 24 december film Star-Trek in de Schuur- kerk. 14.00 uur en 20.30 uur, zaterdag 26 december film 'Mary Poppins', Schuurkerktheater. 14.00 uur. dinsdag 29 december kindervoorstelling van thea terstuk 'Witland' door Peter Pan Produktïes, Schuurkerk theater, 14.00 uur. donderdag 24 december kerstzangavond met mede werking van het Chr. Gem Koor Vlaardingen en kinder koor Immanuèl, Vredeskerk, 19.30 uur. lunchconcert door Aad Zoutendijk, Grote Kerk, 12.45 uur. j.r. -tu.;. Het beeld van Afrika: kuddes op kale vlakten, onder een verdrooqde boom. gtp«ci«II—rd handw—nrtc»b«drlft voor alle merken auto's in voorraad. Gratis ge monteerd, terwijl u wacht. bij zelfmontage Tevens uw adres voor: Banden (uitlijnen en balanceren) L.P.G. Inbouw (ook reparaties) -* V.V.N. A.P.K. Keu ring sstatïon VELGEN - ACCU'S - SCHOKBREKERS Fultonstraat 7, Vlaardingen, tel.: 4343966 Op eigen risico, en bepaald niet zon der levensgevaar, vertrok Schiedam mer Huib Povel op 7 november naar Afrika. Samen met twee Friezen zou hij' twee Kevers met materialen gaan brengen len behoeve van een ontwik kelingsproject in Ouahigouya, na een barre tocht door de Sahara. Eerder verhaalde hij al over problemen on derweg: corrupte politie, schorpioe nen, zandverstuivingen. Vanuit Burki na Fasa (het voormalige Opper-Volta) stuurde hij zijn op één na laatste reis verslag. Kennelijk doet de post er van daaruit wat traag over. Het verslag is dan ook gecombineerd met zijn laat ste reisverslag, over Mali, want inmid dels is Huib Pavel weer terug in Schie dam. „Heerlijk, dat klimaat hieri" zegt hij, na anderhalve maand in de woes tijn en de rimboe. Maassluis Net nadat de Schie dammer Huib Povel zijn avontuur lijke tocht met een Volkswagen Ke ver door Afrika heeft voltooid, ko men Gert-Jan van Asperen en Je roen den Outer uit Maassluis met het plan om met een 2 CV de Siberi sche kou ie trotseren. De twee ne men voorlopig als enige Nederlan ders deel aan de Raid Laponie 2. een barre tocht voor lelijke eendjes door Noorwegen, Zweden, Finland en Lapland naar Murmansk in Rusland. Het is volgens Gert-Jan en Jeroen voor het eerst dat Nederlanders meedoen aan de konvooitocht. Er worden op 18 februari in totaal on geveer 30 deelnemers aan de start verwacht. Via via hebben de Maassluizers ge hoord dat hen heel wat ontberingen wachten. Temperaturen van min 40 graden zijn daar in die periode van het jaar heel normaal. Boven dien is het duo duisternis, sneeuw stormen en zelfs een mogelijke ach tervolging door hongerige wolven in het vooruitzicht gesteld. De Maassluizers verwachten 28 febru ari in Murmansk te arriveren. door HUIB POVEL Een kip schiet weg met een kikker in haar bek. Soortgenoten zitten haar op de hielen en proberen er iets van mee te pikken. Een typisch Sahel-beeld: één .heeft veel, anderen hebben niets. Met onze twee Kavers zijn we van uit de republiek Niger in Burkina Faso aangekomen. Een land, zr ven i keer Nederland, met zeven tot acht 4 miljoen inwoners. We logeren op de fj missiepost van Baskoure, een idyl- S lische plek met een eigen kamertje, 4 een echt bed en douche. Bij een olie lamp probeer ik wat te schrijven. Een krekel jaag ik de kamer uit, ze maakt teveel kabaal. Het hagedisje mag blijven; ze eet heel wat mug gen op. De volgende dag bezoeken we het polikliniekje. Arïe Kroon, coördi nator van het Steunfonds Sahei- projecten (giro 8981, Minnertsga, Friesland), ziet dat zijn opgestuurde pakketten goed worden besteed. Elke dag komen er veertig a zestig mensen uit de wijde omtrek zich la ten behandelen. Kleine wondjes worden anders grote infecties. De verpleegkundige, een Burkinabé (inwoner van Burkina Faso), ver telt enthousiast over zijn werk. Öp de missiepost is een atelier, waar graanmolentjes en etenskarren worden gefabriceerd. Er zijn in de omgeving vier kleine stuwdammen in aanbouw. Pater Frans Renders vertelt dat er gestopt is mei de voedselondersteuning voor boeren, die aan de dammen werken. Het graan, de olie en de vleesconserven komen nauwelijks op de plaats van bestemming. Een groot gedeelte verdwijnt in de zakken van de dis tributeurs. Schrijnend, vooral ook omdat de oogst dit jaar niet goed is door een tekort aan regen. In Koupéla bezoeken we een streekziekenhuis, dat ook door het steunfonds wordt geholpen, We worden rondgeleid door de ver schillende afdelingen. Ik griezel bij het zien van de operatiekamer: een houten brits, een gaslamp en stoffi ge kasten. Een emmer puilt uit van de met jodium doordrenkte i Huib Povel trof er een vredig en harmonieus aandoende dorpsleven aan. watten. Maar ook hier enthousiaste werkers met hart voor de zaak. Het is moeilijk artsen te vinden, die in de rimboe willen werken. Een ver pleger vertelt vol verve, hoe hij ge regeld op pad is om hele dorpen te gelijk te vaccineren. Samen met Unicef is een landelijke campagne gestart om de mensen te vaccineren tegen tetanus, polio, difterie en der gelijke. Arie besluit om de twee Kevers, met gereedschappen en onderde len, aan dit ziekenhuisje te schen ken. Het oorspronkelijke doel om de Kevers in Ouahigouya achter te laten gaat niet door. Dat project is te grootschalig en de eisen te hoog naar Aries zin. In de hoofdstad Ou agadougou proberen we nu al drie dagen de auto's ingevoerd te krij gen. Van het ministerie naar de douane en weer terug. Ronduit wordt er om een smeergeld van 350 gulden gevraagd. Arie weigert. Functionarissen vertellen voor zichtig dat ze opgelucht zijn dat de vorige president Thomas Sankara twee maanden geleden afgezet is. Hij heeft de coupe niet overleefd. Kapitein Sankara kwam zelf in 1983 door een staatsgreep aan de macht. Als een wervelwind heeft hij het land willen zuiveren van corruptie en lamlendigheid, maar hij liep te hard van stapel. De men sen konden hem niet bijbenen. Ze waren bekaf. Toch is er in zes jaar enorm veel veranderd. Mijn weer zien met Ouagadougou was een complete verrassing. Krottenwij ken zijn geweken voor revolutio naire pleinen, moderne stadsstuk- ken zijn bijgebouwd, veel zandwe gen geasfalteerd, massa's vuilcon tainers geplaatst. De stad maakt een nettere indruk dan weleer. Het ver keer is geordend, sinds er massaal stoplichten werden geplaatst. Maar nog steeds hangt er in deze één mil joen inwoners tellende stad een af grijselijke wolk van stofdeeltjes, uitlaatgassen en rook (van hout vuurtjes). Geen wonder, dat er mensen gemaskerd op hun brom fiets rijden. De twee Kevers zijn afgeleverd. Arie en Martin Kroon blijven nog een week in Burkina Faso en vlie gen dan terug naar Nederland. Ik wil nog dolgraag mijn oude beken den in Mali opzoeken en pak het vliegtuig daarheen. In Mali Het busje rijdt niet weg, voordat het afgeladen vol is. Er wordt vier liter benzine getankt, precies genoeg om de twintig kilometer heen en de twintig kilometer terug te bedrui pen. Aan de retourrit zal de chauf feur tien gulden overhouden. Een tweede rit zit er misschien niet meer in. er zijn nog vele busjes voor hem. Vanavond zullen hij en zijn gezin te eten hebben. Aan morgen mag men nog niet denken. Zo gaat het grootste gedeelte van de zeven a acht miljoen Malinezen naar bed: balancerend op de rand van de af grond. Mali (35 keer Nederland) is in het noorden overdekt door de woestijn, in het zuiden door een vruchtbare savanne, met de Sahel ertussenin. De grootste bron van inkomsten zouden akkerbouw en veeteelt moeten zijn. Maar de oogsten in de Sahel-gordel zien er magertjes uit, er is veel te weinig regen gevallen. Het komende jaar zullen weer veel boeren naar de stad trekken om bij familieleden aan te kloppen. Wel licht dat er een lid bij is, die een overheidsfunctie, of een baan bij één van de vele hulporganisaties heeft. Dat lid zal dan nog meer aan zijn familieverplichtingen moeten werken en kan dan nog minder aandacht aan zijn functie schenken. De boer zou als straatventer van losse sigaretten een habbekrats kunnen bijdragen. In de stad zal hij in ieder geval verzekerd zijn van water. Op het platteland wordt de water voorziening steeds nijpender. De gemiddelde regenval van de laatste jaren is een derde minder dan vroe ger. De grondwaterstand zakt vijf tig centimeter per jaar. De water putten zijn soms alleen met specia listische hulp uitte diepen. Een droog blijvende pul betekent het einde van een dorp. Hebben ze de moed elders opnieuw te begin nen of geven ze zich over aan de grillen van de stad? Verlaten dor pen zijn grillige monumenten in de uitdrogende Sahel. Het dorpje Glada heeft gelukkig nog volop water. Ik logeer bij Djeli Magan. Hij heeft vier vrouwen en eenentwintig kinderen. Drie 2oneiT met hun vrouwen en kinderen wo nen bij hem op het erf. Enkele dochters zijn al uitgehuwelijkt.* Jongens trekken met het vee doorl de omtrek. Anderen zijn bezig de' oogst te dorsen en te wannen. De"! dorpsput is de gezellige verzamel plaats van giechelende meisjes/ Vrouwen stampen de maïs voor dé! middagpot. Er gaan maar weinig' kinderen naar het vijf kilometer! verder gelegen schoolde. Aan afge-; studeerde kinderen heb je niet veel, die trekken toch maar weg. Het eten smaakt mij niet zo best. Ik griezel als Djeli een plakkerige-pot! tevoorschijn haalt. Wat voor;iets: smerigs moet ik nu weer eten? De< kleverige lap wordt opgetild. DjeliI laat zien hoe je met je vingers de on-' zuivere stukjes opzij duwt, de stroop om de vinger windt en aflikt, Her* blijkt heerlijke wilde honing tezijnf* Met weemoed neem ik afscheid van! het vredig en harmonieus aandoen-* de dorpsleven. De trein naar de, hoofdstad zet zich langzaam in be weging. De deuren en ramen staan open of zijn helemaal verdwenen.' Het wordt donker, de lampen wil-* len niet branden. Eén voor één suk~! kelen we in slaap. Ineens lijkt het; net of de wagon in lichtelaaie staat.- We rijden dwars door een saven ne-.' brand. Hel manshoge dorre gras wordt nog wel eens in de fik ges to-! ken om het land bouwrijp te maken! en de slangen te veijagen. Dit plat branden is tegenwoordig strafbaar., gesteld, het dorp krijgt dan een boe te. We rijden te snel om vlam te vat= ten. In de hoofdstad Bamako neem ik* voor de vijfde maal afscheid van een samenleving, waar ik steeds- minder van begrijp. Ik kan de sleu-l tel tot hun geheim maar niet te pak-; ken krijgen. Waar halen ze het lef- vandaan om zo uitbundig te leven?! Ik zou verlamd raken door de zorg( om morgen. Zij niet, zij investeren! hun hele hebben en houwen, 2ijge-; ven zich totaal over aan de nieuwe! dag. De families zijn groot en hecht.! Elkaar helpen is de normaalste; zaak van hun wereld. In het vliegtuig word ik meteen al geconfronteerd met mijn wereld!- Plastic borden, bestek en etenres- ten verdwijnen in de vuilniszak.» Wat ik bij thuiskomst het eerst ga doen? Ik pak mijn fiets en ga genie ten van de prachtige Hollandse we gen zonder politieposten. En mis schien regent het wel! Omroep blikt terug Vlaardingen De Omroep Vlaardingen blikt zondag 27 de cember uitgebreid terug op het voorbije sportjaar. In het beken de etablissement d'Oude Stoep is die middag vanaf 14.00 uur een uitgelezen gezelschap sporters, bestuursleden en politici aanwe zig. die de kans krijgen hun ei gen visie te geven op 1987. Het programma, dat via de plaatselij ke kabel (94.1 Mhz) te beluiste ren is, neemt vier uur in beslag en wordt gepresenteerd door Plom de Wolf, Hans van de Ende, Aad van Vugl, Rik Bou- man. Bertus Stigter en Peter Spek. Schiedam Ter overbrugging van de tot begin februari duren de winterstop werkt de Schie damse derde klasser SFC een aantal oefen wedstrijden af op het kunstgrasveld van de hoc key vereniging Asvion. Hei pro gramma luidt (alle wedstrijden beginnen om 19.00 uur): woens dag 6 januari SFC 1—SFC 2, woensdag 13 januari SFC DSS'26, woensdag 20 januari SFCBEC en woensdag 27 ja nuari SFCPapendrecht. Vlaardingen De voetbalver eniging De Hollandiaan heefl voor zondag 10 januari de tradi tionele Hollandiaanloop op het programma gezet. Deze activi teit bestaat uit vier prestatielo pen over 2'/>km (jeugd), 5km IGkm en I5km. De langste af stand vormt het hoofdnummer waarvan de winnaar in het bezit komt van een fraaie wisselbe ker. De jeugd en de lopers voor de 5km worden om 13.00 uur weg geschoten en de deelnemers aan de andere twee afstanden een uur later. Men kan zich op de dag van deze loop vanaf 12.00 uur in schrijven in het clubgebouw van De Hollandiaan in sportpark '1 Nieuweiant, waar tevens kleed- en douchegelegenheid aanwezig is. Het inschrijfgeld voor de jeugd- loop bedraagt drie gulden; voor de lopen over 5km, 10km en 15km moet een gulden meet worden betaald. door MARTIN VERMEULEN Schiedam HBSS ver keert voortdurend als trendsetter op sportief ge bied. Zes jaar geleden was de Schiedamse zaterdag club één van de eerste ver enigingen, die in deze regio het damesvoetbal introdu ceerde en ongeveer een jaar geleden vond de ge boorte van het gehandicap tenvoetbal plaats op Harga. In hel begin overheerste J? vraag of het damesvoetbal een lang leven be schoren zou zijn. Momenteel kan men tevreden vaststellen, dat deze vorm van vrijetijdsbesteding binnen de vereniging is uitgegroeid tot een bloeiende afdeling. Na een aarze lend begin is het ledenaantal aan zienlijk toegenomen en thans be schikt HBSS over drie damesteams en twee meisjesteams. 9 Drie jaar geleden nam de Schiedam se club een trainer in dienst, die zich alleen zou bezighouden met het da mesvoetbal en dte professionelere aanpak heeft er toe geleid, dat het niveau van de speelsters flink is ver beterd. In zijn eerste jaar als trainer slaagde Henk Broklïng er meteen in om met zijn team kampioen te o worden, waarna een seizoen later opnieuw een promotie volgde. BEZORGING 010 - 4004.444 Maandag t/m vrijdag 18.00 - 19.00 uur Zaterdag 9.00- 16.00 uur Het hoogste team komt nu uit in de interregionale klasse. Ondanks de sterkere tegenstand heeft de ploeg zich in de middenmoot van de rang lijst weien te nestelen en wordt het verblijf in de hoogste klasse waar schijnlijk geprolongeerd. Verheugd Broklïng is verheugd over de ont wikkeling, die het damesvoetbal bij HBSS doormaakt. „In eerste instan tie stond de recreatie voorop, maar langzamerhand is er wat lijn geko- Hoek van Holland Derdeklasser Hoekse Boys speelt tijdens de win terstop enkele oefenwedstrijden. Op 2 januari ontmoeten de zeekanters (13.30 uur) Capelle. Een week later komt Spirit (14.30 uur) op bezoek. Op 12 januari speelt de Hoekse selec tie een oefenwedstrijd op het kunst grasveld van het Haagse HBS. Twee dagen daarna komt rs-Gravenzand- se SV op bezoek, waarna op 23 en 30 januari de wedstrijden tegen SHO en Zwaluwen Vlaardingen op het programma staan. men in het beleid en willen we op sportief gebied een woordje mee spreken. Het is belangrijk, dat er aandacht besteed wordt aan deze tak binnen de vereniging. Ook aan het randgebeuren. Dat gebeurt hier ge lukkig in ruime mate", complimen teert de oefenmeester de meeluiste rende bestuursleden, die zich ont fermen over het damesvoetbal. .Het niveau is zichtbaar omhoog ge gaan. De meeste dames, die nu in het eerste spelen, zijn destijds bij HBSS begonnen als junior. Zy voetballen al enkele jaren. Het is belangrijk, dat er continu een doorstroming plaats heeft, zodat het ledenaantal min stens op hetzelfde niveau blijft. Je hebt bovendien vooreen team onge veer zestien, zeventien speelsters, nodig. Je hebt nu eenmaal te maken met andere kwaaltjes dan bij man nen het geval is" Een andere factor, die de kwaliteit van het voetbal heeft verbeterd, is de verhoogde train ingsarbeid. De selectie van HBSS traint twee maal per week, terwijl een groot aantal speelsters ook nog actief is als zaal- voetbalster. „Het is alleen jammer", betreurt Broklïng, „dat de trainings- aceommodatïe erg slecht is. Deson danks blijft de opkomst goed, wat Tijd voor een 'dolletje' op de trai ning van de HBSS-dames. Ontspan ning en inspanning zijn voor de Schie damse voetbalsters de juiste gege vens om tot zo goed mogelijke "pres taties te komen. aangeeft dat we op de juiste weg zijn". Uitverkiezing Vier speelsters zijn tegenwoordig ook regelmatig actief voor een ver tegenwoordigend team. Ria Brok lïng, de zus van de trainer, en Milka Ruperti zijn gekozen voor het regio nale damesteam en Brigitte Ceup- pens en Natasja van Muilen maken deel uit van deselectie van 14 tot 16- jarigen. Deze uitverkiezingen be vestigen nog eens, dat het dames voetbal bij HBSS thans een serieuze aangelegenheid is geworden. Of hel gehandicapten voetbal bij HBSS net zo'n groot succes zal worden, moet de toekomst uitwij zen. Het is in ieder geval duidelijk, dat het bestuur van HBSS alle moge lijke inspanningen verricht om de voetbalsport voor iedereen aantrek-- kelijk te maken. Vlaardingen De Vlaarding se Scheidsrechters Vereni ging (VSV) heeft opnieuw de organisatie ter hand genomen van spelregelwedstrijden voorde jeugd. In het clubgebouw van de VSV aan de Marnixlaan worden op de vrijdagen 8 en 15 januari de voorrondes ge houden, waarna vrijdag 22 ja nuari de finale volgt tussen de drie beste teams. Elke avond wordt om 19.00 uur be gonnen. Vrijdag 8 januari wordt het spits afgebeten door TSB 1, RKWIK 2, Vlaardingen (win naar in 1987), VFC 3, VFC1 en DVO'32. Een week later zijn De Hollandiaan, RKWIK 1, TSB 2, VFC 2 en DSS'26. Voetbalverenigingen die heb ben verzuimd zich voor de2e test aan te melden, kunnen dat alsnog doen bij secretaris A.J. Verduijn. tel.: 01899- 15647. Vlaardingen Op initiatief van HVO houdt de afdeling Rotter dam van de KNVB in de maand februari een zogeheten scheids- reehterseursus III. Deze oplei ding omvat onder meer de vol gende onderdelen; spelregelken nis, toepassing regels en spelsitu aties. De cursus staat onder lei ding van oud-arbiter Lakwijk, die iedere 'leerling' alle details van het leiden van wedstrijden op clubniveau kan bijbrengen. Op de laatste avond wordt een theorie-examen afgenomen. Slaagt men hiervoor en heeft men de smaak te pakken, dan kan men in overleg met de KNVB een praktisch examen af leggen. Na deze twee proeven van bekwaamheid is men ge rechtigd op te treden als afde- Iirigs-scheidsrechter. Deze cur sus is echter op de eerste plaats opgezet voor degenen die bij hun eigen vereniging fluiten en nog onvoldoende kennis en/of vaar digheid bezitten. De cursus wordt op de volgende maandagavonden gehouden in het clubgebouw van HVO (Zwa- nensingel 5, Vlaardingen): 1, 8, 15, 22 en 29 februari en 7 maart. Iedere avond begint om 19.30 uur en het cursusgeld bedraagt dertig gulden. Voor verdere in lichtingen: Wim Onderdelïnden (010-4600743 of 010-4749961). Tips voor deze rubriek kunt u door geven aan de sportredakt'e van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. De sporlredaktie is overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010- 4120705. DINSDAG 22 DECEMBER Voetbal: 19.30 SW 2—FC Utrecht 2: Zaalkorfbal: derde bekerronde: 21.40 Vriendenschaar—CKC Maas- sluis{Energiehal Rotterdam). WOENSDAG23 DECEMBER Zaalvoetbal: Westwijkhal Vlaardin gen: 21.00 BKB-RKWIK, 22-20 VSV—Elektro Data S. ZATERDAG 26 DECEMBER Zaalhandbal: 09.00 Internationaal toernooi DWS voor Dames 1, Heren 1, Dames-junioren en Heren-junioren in de Margriethal te Schiedam. ZONDAG27DECEMBER Zaalkorfbal: 14.30 Harga—Ons Huis. MA ANDAG 28 DECEMBER Zaalvoetbal: Kralingen Rotterdam. 19.45 OLDI—HBSS (dj; Oostervant Rotterdam: 21.25 SC De Roef— MSV'71; Energiehal Rotterdam veldjl: 21.25 RFC—SFC; Margrlethai Schie dam veld 1: 19.00 SVDPW—OLDI2 (d) 19.45 DRZ—Poortugaal. 20.30 Hermes DVS-DOTO. 21.20 Ursus— Excelsior M. 22.15 HBSSOude Maas: idem veld 2: 19.45 Groenoord 2—Vlaardingen (d), 20.30 Sektro Data S—SDV, 21.15 Demos—HBSS z (d). 22.00 Schiedam—Monopooi 2000; Wethouder Smithal Maassluis: 21.15 VDlLMO; De Maas Maas dam: 20.50 Reedijk Banden—PW.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2