WATERWEG 11 Verwende consument shopt straks op het Hoogplein 'Flesjes horen thuis in een echt jenevermuseum Mnr- SPORTAGENDA Schaap: nog twee jaar SFC Topdrukte op receptie Bijzondere boomfeestdag Molenkubus valt niet op Dennis is jeugdkampioen Kolpabad minder druk Maasland wil computers Vlaardings winkelhart voor meer dan 20 miljoen vernieuwd Korenbeurs: pand om van te watertanden RVB-voorzitter haalt uit naar politiek in Schiedam en Vlaardingen pifj "RW Vlaardingen Hoe breder (dus veelkleuriger) het college van burgemeester en wethouders, hoe groter het aantal bezoekers op de nieuwjaarsreceptie Dat was de conclusie na de receptie, die gisteravond meer mensen dan ooit naar de met palmen, kraampies en een beschaafd strijkje opgetuigde raadszaal van het Vlaardingsestadhuis trok. Burgemeester Fred van Lier en zijn wethouders konden wel handen blijven schudden. De yang stond vol met wachtenden; vooral raadsleden, partijbe stuurders en lieden uit de bouw- en uit de culturele wereld. Was dat startpunt gepasseerd, dan kwam de bezoeker in een stampvolle zaal, waar beginnende gesprekjes steevast na twee minuten werden onder broken door een: „Hê, jou heb ik nog niet gehad1 Een heel gelukkignieuwjaar!" Voor het stadsbestuur was het een welkome afwisse ling, toen een delegatie van scouting Vlaardingen een cadeautje kwam brengen: een bord met het em- b.eem van de groep en een schaal vol snoep Als de wethouders niet te gretig zijn en er blijft wat over, zal ik die snoep woensdagavond in de gemeenteraad uit delen beloofde Van Lier, Vlaardingen Nationale boomfeestdag krijgt in Vlaardingen een bijzonder tintje: 750 leerlingen van 26 basisscholen planten op 13 april een boompje voor het produktiebos in de Broekpolder. Voor de ge meente is dat het feestelijke slot van een tien jaar du rend gevecht met het inmiddels opgeheven open haar lichaam Bijnmond over de bestemming van de polder. Rijnmond wilde de ernstig verontreinigde grond aanwijzen voor woningbouw. Vlaardingen heeft de regionale commissie voor de nationale feestdag zelfs gevraagd om het predikaat 'accentgemeente'. Als dat predikaat wordt toege kend, wordt het waarschijnlijk dat een hoogwaardig heidsbekleder op 13 april het startsein geeft voor de boomplantactie. „Wij hebben er per slot van reke ning tien jaar voor gevochten om dat bos daar te krij gen", aldus een woordvoerder van de gemeente. Dan is die extra aandacht wel verdiend, vindt de gemeen te. In loswal 6, waar het produktiebos al voor een groot deel is geplant, is voor de boomfeestdag twee hectare grond vrij gehouden. Daar worden op 13 april popu lieren, essen en wilgen geplant. Het is dan precies tien jaar geleden, dat volwassen Vlaardingers bij wij ze van protest een deel van de polder bebosten. Dat gebeurde ook op een boomfeestdag. SchiedamSinds enkele weken ligt er in Schiedam een vijfde molensteen, maar de kubus valt niet be paald op. Je moet bij de Koemarktbrug het stenen trapje naar de Lange Haven af, wil het ding in het oog springen. Het is een ornament met een bronzen plaat, waarin de naam, functie en jaartallen zijn ge graveerd van de molen die er ooit gestaan heeft. Er stonden zelfs twee molens, de eerste werd in 1383 al gebouwd. Tegenwoordig staat er een grote kastan je, maar over de molengeschiedenis van deze plek is meer te lezen in de jongste uitgave van het Schie dams Molennieuws, meldt Jos Gunneweg. Hij is di recteur van stichting De Schiedamse Molens. De plaatsing van de hardstenen molenkubus werd mogelijk door financiële steun van de stichting Op bouw Schiedam en Slavenburg's Bouwbedrijven. Dennis van der Worp laat de fotograaf enthousiast één van zijn zes postduiven zien. De 14-jarige Maas- sluizer haalde met zijn vogels het hoogste puntento taal bij een keuring van de Maaslandse postduiven- houdersveremgmg De Vredesduif. Dennis is nu jeugdkampioen. In zijn woning aan de Van 't Hoff- dreef gaat hij met extra enthousiasme door zijn hob by. Vlaardingen Door de slechte zomer trok het Vlaardingse Kolpabad vorig jaar veel minder bezoe kers dan in 1986. Maar bedrijfsleider Arie Troost is niet ontevreden. Het binnenbad trok, dankzij een aantal nieuwe activiteiten, veel meer bezoekers en dat maakte veel goed. Passeerden in 1986 nog 390.354 mensen de kassa's van het zwembad, vorig jaar wa ren dat er 368.173. Maasland In navolging van andere gemeenten on derzoekt Maasland de mogelijkheden tot aanschaf van thuiscomputers voor ambtenaren. Omgang daarmee zal het werken met computers op het ge meentehuis ten goede komen, is de gedachte, die voorde raadscommissie voor financiën evenwel niet overtuigend genoeg is. De commissie heeft vragen over het aantal geïnte resseerde ambtenaren, het volgen van cursussen en over de kwantumkorting bij een grotere afname. In dit verband wordt gedacht aan aanschaf samen met De Lieren Schipluiden. Slechts de directe gemeenteambtenaren komen voor de regeling in aanmerking. Per computer wordt 2800 a 3000 gulden geraamd, waarop de gemeente een bij drage van 400 gulden wil verlenen. Met het rente voordeel erbij komt het voordeel voor de ambtena ren op zo'n 650 gulden. Semi-ambtenaren en ge meenteraadsleden komen niet voor de bijdrage in aanmerking. Wel kunnen zij via de gemeente een computer betrekken om het voordeel van de kwan tumkorting te genieten- Voor het volgen van cursus sen krijgen zij geen bijdrage. film'Ferris Bueller's Day-otf van John Hughes, filmclub Schiedam. 21.30 uur. woensdag 0 januari theater Plok speelt Geld Zat, Passagetheater, 14.00 uur. lunchconcert van de gitarist Hans Oosterwal, aula Stede lijk Museum. 12-30 uur. vrijdag 8 januari try-out van Veenstra Slaapt Nog... door Klunder Co, Teerstoof, 21.00 uur. Ook za terdag. donderdag 7 januari lunchconcert Aad Zouten dijk, Grote Kerk. 12.45 uur. •vrijdag 8 januari nieuwjaarsconcert m.m.v. Marlijn van den Hoek, Har monie, 20.30 uur. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 5 januan 1988 Vlaardingen Inwoners van Vlaardingen moeten er niet vreemd van opkijken, als het Lies veld over een jaar of vijf sterke ge lijkenis vertoont met het Olym pisch Stadion in München. Of als het plotseling verdacht veel lijkt op de boulevard van Schevenin- gen of het Utrechtse winkelcen trum Hoog-Catharijne. Tot nu toe geven alleen de passe rende bussen van Westnederland het grauwe betonnen viaduct een paar keer per uur een fris geel Kleurtje. Maar daar komt verande ring in: straks wapperen er vrolij ke vlaggen en schittert de zon op hellende, halfronde overkappin gen van veelkleurig kunststof of aluminium. Het 25 jaar oude winkelcentrum staat een grondige en dure opknapbeurt te wachten. „De wet van de remmende voorsprong is begonnen te werken", stelt burge meester Fred van Lier bezorgd vast. Een kwart eeuw geleden be hoorde het Liesveld nog tot de mo dernste winkelcentra van Neder land. Nu verliest het in hoog tempo klanten aan eigentijdse shopping- paradïjzen in Rotterdam en Maas sluis. Middenstanders in die gemeenten hadden eerder dan Vlaardingen in de gaten, dat de consument veelei sender is geworden. In Oosterhof of Koningshoek is winkelen een vorm van recreëren. De klant wordt er in de watten gelegd. Hij hoeft er niet meer over een tochtig plein met zijn boodschappen te zeulen; hij kuiert op zijn gemak on der een glazen koepel van de ene luxe aanbieding naar de andere. Drempel Wil het Vlaardingse koopcentrum niet voorgoed verkommeren en vervallen tot een slordige verza meling buurtwinkeltjes, dan moet er snel ingegrepen worden. Van daar dat twee projectontwikke laars, Wilma Vastgoed BV en Mui- ti Vastgoed BV, van de gemeente opdracht kregen hun gedachten eens over het Liesveld te laten gaan. Medewerkers van vier ar chitectenbureaus kropen achter Het Liesveld van de jaren negen tig, in de visie van architectenbu reau Hagg, Postma& Reyenga. hun tekentafels en gaven de Vlaardingse binnenstad, voorlopig alleen op papier, een ultra-modem voorkomen. Voor welke van de alternatieven de gemeenteraad medio dit jaar ook kiest, vast staat al wel dat de operatie kostbaar, langdurig en ingrijpend wordt. Want de le hulp geroepen stedebouwkundigen lie ten het allerminst bij het aanbren gen van wat make-up. Woonto rens, kantoorflats, een parkeerga rage van vijf of desnoods meer la gen, een geheel met glas ingepakt Liesveld, een markthof voor dag verse produkten, een 2000 vier kante meter grote Albert Heijn-su- permarkt en zelfs een gloednieuwe stadsgehoorzaal: geen moeite was de ontwerpers te veel om het win kelgebied tussen C A, Hema en V D over de drempel van de 21e eeuw te tillen. Nu is het niet gezegd dat al die voorzieningen er ook werkelijk komen. In de eerste plaats zal veel afhangen van de centen. Het goed koopste plan kost altijd nog 21 mil joen gulden, het duurste 27 mil joen. Al betaalt de projectontwik kelaar het leeuwendeel, tien pro cent komt voor rekening van de gemeente, nog eens tien procent moeten de gezamenlijke midden standers opbrengen. Minstens een slordige vier miljoen komt dus uit de plaatselijke kassa. En die is, ze ker op het stadhuis, niet echt goed gevuld. Bolders „Het is nu ook weer niet de bedoe ling een paar Bolders op het Lies veld neer te zetten", zegt Van Lier, omdat anders wel eens de indruk zou kunnen ontstaan dat Vlaardin gen een wereldstad wil worden. Een combinatie van een handjevol elementen uit verschillende plan nen zou volgens de burgemeester al mooi zijn. „We weten trouwens al tevoren, dat niet alles wat op pa pier staat ook haalbaar is. Dat is net als met mijn treintjes thuis. Ik heb een heleboel stations ontworpen, en uiteindelijk paste er maar één in mijn kamer (Van Lier liefheb bert in modelspoortreintjes, red.) Zo hoog als De Bolder, de bejaar dentoren op het Westerhoofd, hoe ven de 'wolkenkrabbers' van de architecten AGS uit Heerlen of De Bruyn uit Maassluis niet te worden. Als ze maar voldoende be woners kunnen herbergen. Want nieuwe centrumbewoners zijn een must: „Als je de woningen uit deze plannen haalt, hou ie weinig meer over", stelt wethouder Bas Goudri- aan onomwonden. Volgens wethouder Chris van Roon vertegenwoordigt ieder nieuw eentrumgezin een omzet van 20'n vierduizend gulden. Mooi De wethouders Madern, Goudri- aan en Maarleveld: „Tien procent komt voor onze rekening". meegenomen voor de Vlaardingse winkeliers, die diep in de beurs moeten tasten voor al dat alumini um, perspex en spiegelglas. Waar schijnlijk hebben ze dergelijke woongaranties ook wel bedongen. Maar die paar honderd extra Vlaardingers kunnen de komende miljoeneninvestering natuurlijk niet alleen torsen. Het gaat er voor al om, dat de face-lift de aantrek kingskracht op niet-inwoners ver groot. Uit een recent marktonder zoek blijkt, dat 20 procent van alle klanten van buiten de stad komt. Of dat een smalle, juist een brede of tenminste een verantwoorde ba sis is, kan niet uit de cijfers worden opgemaakt. Vergelijkingsmateri aal ontbreekt. Omzet „Vermoedelijk was het percentage niet-Vlaardingse klanten pakweg vijfjaar geleden hoger", gokt Van Lier. In elk geval vindt de burge meester die 20 procent, vastgesteld door het Amsterdamse onder zoeksbureau Strabo, voldoende om nog van een regio-functie te spre ken. Dat_ het aandeel 'vreemdelingen' dat in Vlaardingen komt winkelen moet groeien, is duidelijk. Wethou der Jan Madem vindt een omzet stijging van tien tot vijftien pro cent een minimale vereiste. Steden uit de omtrek zullen voor die om- zetverhoging moeten zorgen, om dat Vlaardingen zelf het draagvlak mist; de stad kan hoogstens groeien naar 80.000 inwoners. En die toe name van 4000 Vlaardingers reali seren zal nog een hele toer worden, geeft Goudriaan toe. Cver de uiteindelijke vormgeving van het Liesveld beslist het college van burgemeester en wethouders eind maart. Daarvoor mag de Vlaardingse bevolking nog wat op merkingen in de marge maken, daarna, in juni, spreekt de gemeen teraad zijn oordeel uit. De factoren, waarvan de beslissing van B en W afhangt, zijn voorlopig onduide lijk- Het college zal zich baseren op 'ambtelijke adviezen'. Of het ver nieuwde stadshart een beetje aan sluit op de plaatselijke historie, schijnt nauwelijks punt van over weging. In de ontwerpen is niets specifieks Vlaardings terug te vinden. Slechts één plan, dat van de Rot terdamse architect Henk Klunder, verwijst met 2ijn tui-constructies vaag naar het visserijverleden. De aan staaldraad opgehangen, opbol lende kunststof-elementen, doen in de verte denken aan n van haringloggers. Verdt pit. &t uit alle schetsen dezelfde anonie me, gestroomlijnde architectuur die in elke stad kan worden toege past. Hagg, Postma Reyenga ont wierpen voor de Hoogstraat, tus sen Hema en C' A, een glazen stadspoort en tekenden er meteen een levendig plein met boompjes bij. Het Hoogplein. Het kan geen toeval zijn dat die naam het mid den houdt tussen Hoog-Catharijne en Zuidplein. Schiedam Als je over de toe komst van de Korenbeurs gaat praten, moet je eerst een oplossing bedenken voor de huidige gebrui kers. Dat vindt wethouder Aad Wiegman. Die gebruikers zijn een tafeltennisvereniging en (op de eerste etage van het monument) de stichting Gezinsverzorging Schie dam. Wiegman wisselde tijdens de nieuwjaarsreceptie met een jour nalist van gedachten over welk moois allemaal niet in de Koren beurs zou kunnen plaatsvinden en het was alsof een twintig jaar geleden gevoerde discussie weer nieuw élan kreeg. Er waren des tijds (de tijd van de acties voor be houd van de Brandershuurt) uit eenlopende ideeën voor het prach tige monument op de hoek van de Dam en de Lange Haven, en Wieg man, al jong politiek geïnteres seerd, voegde het nodige toe. Nu wéér. ,,Het zou een leuke plek zijn voor een jenevermuseum", dacht hij hardop. En het zou even gord een grapje kunnen zijn, ware het niet dat een achter de schermen opere rende groep Schiedammers bij wij ze van spreken staat te watertan den om in de vroegere koopmans beurs een toeristische attractie te realiseren, waar het verleden van de Jeneverstad tot zijn recht komt. Eind 198? werd in Schiedams Vlaamse tegenpool Hasselt een na tionaal jenevermuseum geopend, dat van allure mag heten. Kan Schiedam achterblijven? In Hók- selt lachen ze om de achterafruim- te, die het Nationaal Gedistilleerd Museum in Schiedam is toebeme ten: het zit in de kelders van het Stedelijk Museum. Bij het NGM realiseren ze zich die Belgische meewarigheid ook wel. Maar het kan zo onvoorzichtig zijn om hardop een pand te noemen, dat beter geschikt zou zijn dan waar het museumpje nu zit. Want al gauw praat je over onroerend goed, dat in andermans bezit is en dat is niet netjes. NGM-voorzitter Willem Dirkzwa- 2 ger weet dat het „de wens van be- -£ paalde lieden is om te verhuizen", maar hij vindt ook: „Je moet met -s beide benen op de grond blijven staan". Per slot van rekening zit 2 het NGM nog maar een jaartje in - de huidige kelderruimte. Voordien zat het er pal naast, ïn een nog klei ner uithoekje van het Stedelijk Museum. Dirkzwager wil toch eerst eens voorzichtig kijken wat financieel zoal haalbaar is, voordat De Korenbeurs zou,een mooi jenevermuseum kunnen zijn. Met dat 'grap je'zit wethouder Wiegman dichter bij de realiteit dan het lijkt. hij in het openbaar allerlei leuke gedachten op tafel wil gooien. Ze hebben namelijk meer panden op het oog dan de Korenbeurs... Overigens niet De Lokomotief, zo als wel verondersteld is. Die distil leerderij aan de Lange Haven is sinds de brand te ver afgetakeld, meent Dirkzwager. Er is over de aloude Schiedamse je neverindustrie meer ten toon te stellen dan wat er thans in het Na tionaal Gedistilleerd Museum te zien is. Het materiaal is voor han den. Maar de ruimte is er eenvou dig niet. Alleen al de duizenden li keurflesjes van de stichting Verza meling B.J. de Jongh zouden, als ze eens allemaal geëxposeerd moch ten worden, nagenoeg de hele kel der vullen. Deze stichting prijst zich gelukkig, dat zij een grote hoe veelheid flesjes, waarop de belas ting in 1984 beslag legde, voor een gulden per stuk heeft terug kun nen kopen, waarmee een veiling is voorkomen. Vervolgens zou de stichting het nóg plezieriger vin den, als nu ook eens de genele col lectie getoond zou kunnen worden. Bestuurslid Rein Meichers, die het verwoed verzamelen van de Hage naar B.J. de Jongh na diens overlij den voortzette, legt uit waarom dat van belang is. „Als er maar een kwart van de flesjes te zien is, en je steekt een verhaal af over bijvoor beeld een flesje Duitse wijnbrand aan elk flesje zit een heel bijzon der verhaal vast dan kom je al gauw op de Duitse cognac. En dan staat daar geen flesje van, terwijl het wel in de collectie zit. Zoiets is jammer". Meichers is een rasverteller, in zijn vakkennis is hij zeer erudiet, en hij heeft zich al enkele malen opge worpen als vrijwilliger om rondlei dingen te verzorgen. „Een goed verhaal is heel belangrijk, wil je er ook een goed glas bij kunnen drin ken". Graag ziet hij zijn schat aan infor matie opgetekend voor de historie, en hij is van plan er banden over in te spreken. Maar een levend con tact met zijn beroemde verzame ling vermag hem des te meer te in spireren. Daarvoor moet de eollee-' tie als geheel getoond worden, vindt hij. „Want ik huil van ver lies". En een halve collectie in een museum maakt van dat museum een half museum. Ook mr. A. van Traa, advocaat van de stichting De Jongh, vindt het vanzelfsprekend dat als het komt tot de oprichting van een écht, vol waardig jenevermuseum, „waar ook in Nederland", dat dan déér de likeurflesjes van de stichting thuis horen. Liefst natuurlijk in Schie dam. Tip» voor deze rubriek kunl u doorgeven aan de oporlredaktle van deze krant, poatbue 110, 3130 AC Vlaardingen. De aportredaktie la overdag telefonisch bereikbaar onder nummer 010-4345209 en In do avonduren onder nummer 010-4120705. WOENSDAG 6 JANUARI Biljarten: 19.00 19.00 BOGSlart'75, 19.00 Boorha- ve'85Start'75. DONDERDAG 7 JANUARI Volleybal: 19.00 Brlenertoord—Shell (dj. 19.30 Sun light—DDL 2 (h), 21.15 Shell—Sunlight 2 (hj.. Schiedam Voetbaltrainer Martin Schaap en het bestuur van SFC hebben overeenstemming bereikt over een nieu we tweejarige verbintenis. Schaap is thans voor het tweedejaar werkzaam bij de am bitieuze derde klasser uit Schiedam, die in de vorige jaargang de titel aan het Dordtse Emma moest laten en halverwege deze competitie opnieuw een van de voornaam ste gegadigden voor het kampioenschap is. Leen Warnaar, dit seizoen bij SFC debute rend als assistent-trainer, verlengde zijn contract met een jaar. Bij de zaterdagsectie van de afdelingsclub houdt de oud-SW er het daarentegen na deze competitie voor gezien. Voorts trok SFC voor volgend jaar DSVP-doelman John Marrevee, tot voor twee jaar nog bij SFC onder de lat, aan als jeugdtrainer en werden tevens de over eenkomsten met de verzorgers Kees van de Marei en Bob Steeno ven verlengd. Rotterdam Piet Spel- brïnk, voorzitter van de KNVB afdeling Rotter dam, heeft gisteravond in zijn nieuwjaarsrede fors uitgehaald naar de politici in Schiedam en Vlaardingen. De praeses had kritiek op het her- structureringsbeleid in beide gemeenten. „De herstructurering heeft zich na de Rotterdamse presentatie zo'n twee jaar geleden, als een olievlek over net gehele land uitgebreid. Diverse gemeenten hebben al aan zowel ambtenaren als mensen van ons, die mede aan de basis staan, advies ge vraagd. Het overleg binnen de Rotterdamse situatie is dan ook byzonder goed te noemen, in te genstelling tot die in Schiedam en Vlaardingen. Worden wij, Sportraad en KNVB, bij alles waar het gaat om de velden en de clubs in het overleg betrok ken, in beide andere gemeenten meent men de zaken over de hoofden van de clubs en zonder informatie aan de KNVB te moeten opzetten. Jammer, want de politiek laat hier een kans voor open doel liggen. Men gaat voorbij aan de mogelijkheid zich te verdiepen in een stuk maat schappelijk gegeven, namelijk de sport". „Het wordt overigens tijd dat de betrokken clubs gaan eisen dat zij bij het overleg over hun Schiedamse en Vlaardingse gedecoreerden bijeen. Met hun vrouwen staan vanaf links: Simon Steenber gen, bijna twintig jaar penningmeester en 25 jaar bestuurslid van GTB, Jan Zwep, de huidige voorzitter van dezelfde club en ook een kwart eeuw ïn functie ais bestuurslid en Harry van den Berg {Zwaluwen Vlaardin gen), die de 25 jaar als bestuurslid ook volmaakte. voortbestaan worden betrok ken. In een democratische sa menleving is het onverteerbaar dat men dergelijke besluitvor ming over hun hoofden heen denkt te moeten nemen". Verder had Spelbrink een uitge sproken mening over het vanda lisme. „In onze eigen grote orga nisatie van zestigduizend leden schuilen figuren die als slachtof fers van de huidige mentaliteit in deze samenleving menen het F recht in eigen hand te nemen, in dien een scheidsrechter het in hun ogen niet goed doet of die menen zich als vandalen te moeten laten gelden. De rem op deze maatschappij-armen zal strak moeten worden aange trokken. De tijd van tolerantie zal bij de overheid tot verleden tijd dienen te worden bestem peld. De molestanten binnen onze competities dienen te we ten dat de grens is bereikt. Ge lukkig is de medewerking van onze clubbestuurders uitstekend om deze rotte plekken binnen onze voetbalmaatschappij uit te snijden. Wat mij betreft had men 1988 mogen uitroepen tot het jaar van de bestrijding van het voetbalvandalisme". Vrouw in de sport „Gezamenlijk", vervolgde Spel brink, „zullen we het vaetoal- vandalisme en de agressie be strijden en hopen dat de ridder lijkheid weer snel terugkeert. Ridderlijkheid juist nu, omdat dit jaar is uitgeroepen tot het jaar van de vrouw in de sport. Bin nen ons voetbalbestel zijn zij niet meer weg te denken en nemen zij op diverse plaatsen sleutelpo sities in. Het zaalvoetbal is daar van een goed voorbeeld, en het gaat hen uitstekend af. Het vier- tegen- vier voor jongens was een groot succes, laat het komende vier-tegen-vier voor meisjes een nog groter succes worden' Na zijn toespraak onderscheidde de voorzitter een groot aantal clubbestuurders en officials we gens Jarenlange werkzaamhe den voor club of voetbalorgani satie, Voor het voetlicht werdén gehaald; Gouden Speld: Kievit (DBGC). Van der Meer (consul), Kloet (scheidsrechter en rapporteur), Van der Toren (scheidsrechter en rapporteur), Stolk (consul), Van Merkesteijn (scheidsrechter en scheidsrechterscommissie West II) en Kleingeld (Sparta). Zilveren Speld: de scheidsrech ters Kalkman, Wolters, Klok, Schelling, Van der Wal (consul), Van Dijk (commissielid RVB), Stout (Rozenburg), Zwep (GTB), Steenbergen (GTB), Van den Berg (Zwaluwen Vlaardingen). Waarderingsspeld: Van der Ven (EDS), Van Holten (NSVV), Geerings (BVCB), Van Beek (Spijkenisse) en de scheidsrech ters Van Hulst, Van Klaveren, De Waal, Boelhouwers, Faberen Horvat

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2