Bacolod krijgt zijn eigen Vlos m Circus strijkt neer IIAARDKS OAGIiAD SCHIEDAMSCHi COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Nieuw zwembad in omgeving Koningshoek mjMmmzmmm Bouwplan Schanseiland aangepast Meubels trouwzaal: gammel allegaartje Vrouwen beroofd Spoorwegen verschuiven plan naar 21e eeuw Maassluis kiest ACR- kabelkrant Ziekenhuis krijgt prijs van Sandvik Kledingzaak uitgebrand Gemeente roept SW tot orde Waker blijkt pyromaan WATERWEG DINSDAG 12 JANUARI Regionale redactie: Brede Havenstraat 6. 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Woningbouw op vrijkomende lokalie Vlaardingen AUeen de negen Bengaalse tijgeis lieten vanmor gen een vervaarlijk gebrul ho ren toen een onbekende nieuws gierig tussen dertig caravans en mobiele dierenverblijven rond zwierf, De rest van het Hongaar se Staatscircus, dat gisteren neerstreek op de parkeerplaats achter de Stadsgehoorzaal, was nog in diepe rust. Uit alle wa gens klonk vredig gesnurk. Tot gisteravond laat waren de Hongaarse artiesten, aangevuld met enkele Nederlandse colle ga's, bezig de karavaan te rang schikken op het krappe terrein. Een voorproefje van het maat werk dat hen binnen te wachten staat, want het toneel van de Vlaardingse schouwburg had geen tien centimeter korter moeten zijn, of de hele voorstel ling was niet doorgegaan. Het decor en alle requisieten, inclu sief de tijgerkooi, passen er pre cies op. Het wintercircus van Martin Hanson geeft morgen twee voorstellingen In Vlaardin gen. De kaartverkoop voor de middagvoorstelling loopt rede lijk, voor het avondprogramma bestaat aanmerkelijk minder be langstelling. Direct na aankomst in Vlaardin- g gen stilde het Hongaarse Staats- circus de honger. Ook de verzor- H" ging van de dieren, zoals deze twee Gibbon-aapjes, werd niet vergeten. o doDr CHRIS WOERTS Maassluis Zwembad Dol-Fijn aan de bportlaan in Maassluis wordt binnenkort afgebroken. Elders in de stad moet een nieuw bad komen. Het huidige zwembad levert jaarlijks een verlies op van ongeveer 500.000 gulden. Ook is het ma chinepark dringend aan vervanging toe. Door verzakkingen is een enorme schade aan de bui tenbaden en het binnenbad aangericht Herstel kost te veel geld. Het is de bedoeling dat het nieuwe bad in de Westwijk van Maassluis wordt gesitueerd. De lo- katie is nog geheim, maar vermoedelijk komt het bad in de directe nabijheid van winkelcentrum Koningshoek. Met eigenaar Aegon is al overleg gevoerd over de nieuwe bestemming. Overigens heeft het verzekeringsconcern nog geen toestem ming gegeven voor de bouw van het zwembad in de naaste omgeving. De eerste tekeningen voor de nieuwbouw zijn al gereed. Tijdens een besloten commissievergade ring op 26 januari zullen de raadsleden ,op de hoogte worden gesteld voor de plannen tot nieuw bouw. Overigens is het de bedoeling dat er slechts een binnenbad zal verrijzen in de Westwijk: een in- struetiebad en een recreatiebad met veel 'toeters en bellen'. Aanvankelijk was het de bedoeling van het colle ge van burgemeester en wethouders om te kiezen voor een revolutionair omwerp: Een gebouw op palen, waardoor er geen parkeerplaatsen verloren zouden gaan. Het aanvankelijke ontwerp had veel weg van een Zwitsers chalet. Van dat ontwerp is nu afgeweken. Het adviesbureau Koppen en Koe nis BV heeft op verzoek van het college enkele schetsontwerpen gemaakt van het nieuwe zwem bad. Gekozen is is nu voor laagbouw. Hoogbouw zou teveel problemen opleveren voor oudere en gehandcapte bezoekers van het nieuwe zwembad. Koppert en Koenis BV werd door de Vereniging Nederlandse Gemeenten aanbevolen bij het stads bestuur van Maassluis. Wethouder Anton Wustrow wil eei-st de leden van de verschillende raadscommissies informeren, al vorens met het plan naar buiten te komen. „Dat we uit Oost weggaan is zeker, maar ik denk dat het verstandiger is dat ik wacht met het geven van alle informatie, totdat de raadsleden op de hoogte zijn", aldus de wethouder. De sportraad zal zich na het bekend worden van dc plannen verder bezighouden met de inrichting van het zwembad. Wat er met het vrijkomende terrein aan de Sportlaan gaat gebeuren, wil Anton Wustrow niet onthullen. Het is echter vrijwel ze ker dat op het vrijkomende terrein woningen worden gerealiseerd. Maassluis heeft nog maar weinig geschikte lokaties voor woningbouw. Be middelingsbureau Goudswaard Partners uit Maasland heeft inmiddels haar diensten al aange-' boden aan de gemeente Maassluis. Overigens zal ook de exploitatie van het nieuwe zwembad niet kostendekkend zijn. Verwacht wordt dat er per jaar een flink bedrag bij moet om het financiële plaatje rond te krijgen. Voorlopig geen station Kethel Bewoners tevreden over compromis Maassluis De bewoners van het Schanseiland in Maassluis en vertegenwoordigers van de fir ma Goudswaard Partners uit Maasland heb ben overeenstemming bereikt over aanpassin gen van het bouwplan voor het braakliggende terrein van de voormalige oliefabriek De Ploeg. De bewoners hebben altijd fel geageerd tegen de bouwplannen zoals die door de Maaslandse firma in opdracht van eigenaar ADM/De Ploeg waren ontwikkeld. Vooral de hoogte van de ge bouwen en een glazen toren wekten de woede van dalbewoners^ Zij dreigden de plannen te -vertragen dooreen Arob-proeedure te starten. Die procedure is inmiddels in werking gezet, maar de bewoners hebben toegezegd om het be zwaarschrift in te trekken als het bouwplan wordt aangepast. Na overleg met de architect, Goudswaard Partners en de bewoners is er een compromis uit de bus gerold. Bewonersvertegenwoordiger J. Versteeee verwacht dat deze week de be sprekingen definitief worden afgerond. „We krijgen dan de aangepaste tekeningen te zien van de archtitect. Natuurlijk zijn niet al onze eisen ingewilligd, het is bij de onderhandelin gen geven en nemen geweest, maar over het resultaat zijn wij niet ontevreden". De glazen sigaar in het bouwplan wordt ver vangen door een stenen toren en de daken van de zes eengezinswoningen die staan gepland voor de Ankerstraat worden enigszins afgeplat. Het gaat dan om een verlaging van ongeveer 50 centimeter. Als de Arob-procedure inderdaad wordt stopge zet dan heeft dat belangrijke consequenties voor het bouwplan. Alleen de bodemverontrei niging die ter plaatse is geconstateerd door de DCMR kan dan nog roet in het eten gooien. De gemeente Maassluis staat op het standpunt dat de vervuiler moet betalen en dat is in dit geval de eigenaar van de grond ADM/De Ploeg. Vlaardingen Het meubilair van de Vlaardingse trouw zaal is een gammel allegaartje, de bekleding is verschoten, en van de stoelen wil weieens een veer springen. De tafels en stoelen moeten nodig vervangen worden, zeker als bin nenkort de dure mogelijkheid ontstaat om op zaterdag te trouwen. „Als je rond de duizend gulden betaalt voor de plechtigheid op het stadhuis, dan mag je toch een mooie trouwzaal verwachten", vindt J. van Oeveien, waarne- (ïsnd hoofd van de afdeling interne zaken. Ambtenaren ziin onlangs bij interieurverzorgers te rade gegaan en ontdekten dat herinrichting van de trouwzaal ruim 80.000 gulden zal kosten. Zij waren gecharmeerd van het moderne meubilair in de trouwzalen-cude-stijl van de gemeente Rotterdam. Er zijn echter nog geen offertes ge vraagd. De gemeenteraad moet eerst akkoord gaan met de herinrichting, die zij de afgelopen jaren steeds voor zich uit schoof. Van Oeveien heeft nog maar enkele klachten gehoord over de wat sjofele inrichting van de trouwzaal. „Maar dat zegt niet zoveeL Veel mensen komen daar om te trouwen en die hebben dan niet zoveel oog voor het interieur. Maar er zijn klachten geweest van mensen die een betere ont vangst hadden verwacht". Hoe oud de stoelen zijn, weet de ambtenaar niet precies. „2e zijn van vlak voor of vlak na de oorlog". Een grondige opknapbeurt kost ook minstens zevenhonderd gulden per stoel. Op verzoek van burgemeester Fred van Lier is meteen maar een begroting gemaakt voor het opknappen van de koffiekamer in het oude stadhuis. Dat zou 17.500 gulden kosten. Voor de opknapbeurt, die pas voor 1990 gepland staat, zou dus 100.000 gulden nodig zijn. Burgemeester en wethouders denken dat te betalen van de extra uitkering uit het gemeentefonds, die vorig jaar werd ontvangen. Voorzitter Clement vijf weken naar Filippijnen m Vlaardingen „Zal je voorzichtig zijn?", zei de baas van Kees Clement bij het afscheid. „Er worden daar mensen op de vlieg tuigtrap doodgeschoten, weetje". Clement (37) gaat morgen voor vijf weken naar de Filippijnen. Hij is voorzitter van de Vlos. Die organisatie onderhoudt al meer dan twee jaar een vriendschaps band met het vissersstadje Bacolod op het Filippijnse eiland Ne gros. Clement heeft over Bacolod en Negros al veel gelezen en gehoord, maar hij wil het nu zelf gaan bekijken. Zijn program ma is overladen. Niet alleen de Vlos (Vlaardin gen voor ontwikkelingssamen werking) heeft belang bij de reis van Clement. Ook de We reldwinkel en de Vastenactie hebben hem gevraagd om na terugkomst verslag te doen. De Nederlandse ambassade in de hoofdstad Manilla is be nieuwd naar de bevindingen van de Vlaardinger. Clement wil met de vakbond voor suikerwerkers een stu diereis maken over het eiland, praten met vertegenwoordi gers van de kerk en bezoeken afleggen aan alle dertien orga nisaties, die zijn aangesloten bij de Filippijnse zusterorgani satie van de Vlos. Ook wil hij Kees Clement: „Ons bezoek aan Bacolod is een steun voor de mensen daar". Maassluis De gemeente Maassluis heeft de Avondbla den Combinatie Rotterdam uitgekozen om het nieuws van 'de kabelkrant te verzorgen. De gemeente heeft voorlopig een overeenkomst voor een jaar afgesLten met het Rotter damse bedrijf, uitgeefster van ''ondermeer deze krant. Op 1 'april kunnen de inwo ners -van. Maassluis op het tnfo-kanaaL'kennis nemen van plaatselijk, nationaal en Inter nationa al.nleuwsC De ACRjheeft van de gemeen te Maassluis de voorkeur ge kregen bovende firma Info- Tcab uit Bentveld. .JJnaniem' -namen de fracties van de verschillende partijen in de gemeenteraad de sugges- :tïe van het college over om in ,zeé te gaan met.de ACR. Schiedam De ondernemings raad van Sandvik Nederland BV zal 1000 gulden schenken aan de kinderafdeling van het Schïelandziekenhuis. De OR van het in Schiedam gevestigde bedrijf won dit geld in een wed strijd voor het beste jaarverslag over 1986. Schiedam Een felle brand heeft gisteravond kledingwin kel Lincoln aan de Rotterdam- sedijk grotendeels in de as ge legd. Vijf woningen boven de winkel liepen rookschade op. De brand, die veel bekijks trok, onstond rond half zeven. Het bluswerk duurde tot onge veer negen uur. Politie en brandweer stellen vandaag een onderzoek in naar dg oor zaak. i Vergeleken met verslagen van 147 ondernemingsraden, die meedongen naar de prijs, gaf het verslag van de Sandvik-werk- nemers een goed inzicht in de activiteiten van een OR. Alleen het personeel van de NAM in Assen, dat met de eerste prijs ging strijken, wist die activitei ten beter te verwoorden. Ironisch is wel dat de winnaars bij Sandvik inmiddels en bloc het werk voor de OR hebben neergelegd. „Niet omdat er na righeid is met de directie, maar omdat je er zoveel tijd in moet steken datje gewone werk blijft liggen", aldus voormalig secreta ris A. Heemskerk. Inmiddels is, na verkiezingen in het van oorsprong "Zweedse be drijf dat zich specialiseert in de verkoop van stalen pijpen en ge reedschappen, een nieuwe on dernemingsraad gevormd. De cheque van duizend gulden wordt op 8 februari in het Schïe landziekenhuis overhandigd. Schiedam De dienst voor sport en recreatie van de gemeente Schie dam heeft de voetbalver eniging SVV een boete op gelegd van 200 gulden. De gemeente is tot deze maat regel overgegaan, nu is ge bleken dat de eerste-divi- sieclub zaterdag 2 januari het bindende advies van consul Cor Valk heeft ge negeerd en ondanks de slechte toestand van het hoofdveld de wedstrijd lussen het huidige eerste elftal en het A-team van 1978 gewoon doorgang heeft laten vinden. Vlaardingen Een 73-jarige vrouw is gistermiddag om een uur op de Maria Louisestraat het slachtoffer geworden van een tasjesroof. Zondagavond om half acht werd een 51-jari- ge Vlaardingse op de kruising van de Kotterdamseweg en de Commanderijstraat beroofd. Beide vrouwen kwamen bij de beroving ten val. De 73-jarige vrouw werd op de Maria Louisestraat ingehaald door een jongen. Die griste een zwirte leren tas uit haar han den 'en ging er als een haas vandoor in de richting van de Joban Frisolaan. De vrouw viel voorover en liep schaaf wonden aan neus, hand en been op. In de gestolen tas za ten driehonderd gulden en een bankpasje. De vrouw kon geen signalement geven van de tas jesrover: zij heeft alleen zijn rug gezien, De 51-jarige vrouw die zon dagavond op de Kotterdamse weg liep te wandelen werd plotseling van achteren beet gepakt en ruggelings op de grond gegooid. Zij hoorde twee personen hard weglopen. Een jong meisje hielp haar over eind, Toen zij van de schrik bekomen was ontdekte zij, dat haar portemonnee uit haar jas zak was gebaald. Daar zat twintig gulden in. De recherche zoekt getuigen van de twee overvallen. Zij zou vooral graag in contact ko men met het meisje, dat op de Rotterdamseweg de overvallen vrouw overeind hielp. de projecten gaan bekijken, die met financiële steun van de Vlos zijn gestart. Bovendien heeft de werkgroep Ontwik kelingswerk Schipluiden aan Clement gevraagd om tijdens zijn reis een bezoek te brengen aan het plaatsje Tobosso. Met die plaats wil Schipluiden een vriendschapsband stichten. De band van de Vlos met de stad op de Filippijnen heeft er inmiddels toe geleid, dat Baco lod zijn eigen 'Vlos' heeft, de Vlaardingen-Bacolod City Friendship Tie Corporation (VBCFTC). Net als "de Vlos gaat die organisatie, met steun uit Vlaardingen, een diensten centrum inrichten en een Ba- eolod-Vlaardingen week hou den, zoals dat al twee keer in Vlaardingen gebeurde. Die feestweek wordt juist tijdens het bezoek van Clement ge houden en het kantoor van de VBCFTC wordt in zijn aanwe zigheid geopend. Informatie vergaren en voor lichting geven ziet Clement als zijn belangrijkste taken. Hij zal bijdragen schrijven voor ver schillende kranten, waaronder het Rotterdams Nieuwsblad, en na terugkomst lezingen houden voor de Vastenactie. „Zo'n bezoek, onze belangstel ling, is ook een teken van soli dariteit met de mensen daar. Zij ervaren onze aanwezigheid als een enorme steun. Hun economische situatie en hun veiligheid zijn er sinds de komst van het bewind-Aquino echt niet beter op geworden". Zijn verblijf op Negros is nog niet geregeld. „Ik verwacht dat de VBCFTC wel een paar logeeradresjes voor mij heeft. Het zal wel een beetje behel pen zijn". Clement is blij dat hij het woord 'snoepreis' nog niet heeft gehoord, als hij het over zijn plannen had. De Vlos-voorzitter betaalt name-,-. Üjk zijn reis zelf. t Schiedam De aanleg van een spoorwegstation bij Kethel is voorlopig van de baan. De Nederlandse Spoorwegen hebben de halte Schiedam-Kethel- /Spaland 'van het priori teitenlijstje geschrapt. Als Kethel ooit nog een eigen station krijgt, zal dat vol gens de NS niet eerder zijn dan aan het begin van de 21e eeuw. Schiedam ging er tot voor kort van uit, dat de toekomstige woonwijk Spaland nog in de jaren negentig een eigen halte aan de spoorlijn Rotterdam- Den Haag zou krijgen. Volgens plannen van enkele jaren ge leden zou tramlijn 1 naar het nieuwe station worden doorge- trokken, zodra Spaland was volgebouwd. Voor die wijk gaan dit voorjaar de palen voor de eerste woningen de grond in. Om Spaland een goede aan sluiting te geven op het open baar vervoer overlegde de ge meente Schiedam indertijd met de NS. 'Meneer Spoor* be loofde hel station bij Kethel op te nemen in de planning, maar volgens een woordvoerder zien de NS daar na ampele overweging toch geen brood in. Voor deze afwijzende beslis sing zijn verschillende rede nen. Allereerst ontbreekt vol gens de Spoorwegen de bebou wing; het kan nog jaren duren voordat Spaland voldoende in woners heeft om een station rendabel te maken. Het be langrijkste argument voor de NS is echter dat een nieuw station op de lijn Rotterdam- Den Haag niet haalbaar is, zo lang het baanvak uit twee spo ren bestaat. „Langs een auobeispoor onge breideld stationnetjes aanleg gen gaat niet, zeker niet op een druk traject in de Rand stad. Dan moeten de doorgaan de treinen telkens wachten op stoptreinen die bij een station staan", aldus de NS-voorlich- ter. Een station bij Kethel is in die zienswijze alleen mogelijk, als het baanvak met twee sporen wordt uitgebreid. Daar is de komende jaren geen kijk op. Wel komt er een studie naar de spoorwegvoorzieningen, aan de noordrand van Rotterdam, maar onduidelijk is nog of de verdubbeling van de spoorrLjn naar Den Haag daarbij bet/uk ken wordt. Nieuwe ontwikkelingen langs de spoorlijn bij Kethel zijn vol gens de NS-woord voerder in elk geval de eerstkomende ze ven jaar uitgesloten. „En dan zitten we al zover in de jaren negentig, dat het nog wel tot de volgende eeuw zal duren voordat daar iets ingrijpends gebeurt". Schiedam Een 24-jarige wa ker bij houthandel Van de Wetering aan de Nieuwe Maasstraat heeft een eigenaar dige manier bedacht om in houd te geven aan zijn functie. Hij stichtte de afgelopen we ken herhaaldelijk brand in een mot-silo. Zodra de vlam men in de voorraad zaagsel hoog genoeg waren, belde hij de brandweer. Bij 2ïjn zesde brandstichting liep hij tegen de lamp. Giste ren moest de werknemer van de houthandel zich verant woorden voor de officier van justitie. Door zijn functie zo se rieus te nemen, had hii, voor 12.000 gulden schade -inge richt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1