WATERWAS 19 SPORT RIJNMOND HEEFT IETS TE BIEDEN Van de Water verlaat WIK Vergadering over herstructurering Ganzenborden met basic Expositie Ceramuse Freek eet met klanten Kethels isolement Nieuwe agent Show van David Lee Censuur? Nee, expositie schoot in kwaliteit tekort ACHTERGROND Ron Heusdens verdedigt titel SPORTAGENDA y Sv'"- Aopen- it": J y Rotterdams Mieuwsblad woensdag 13 januan 1988 Schiedam Sommigen schaffen een hond aan en komen daardoor met de buren in contact, anderen maken dankzij de computer nieuwe vrienden. „Je kunt er lekker over praten", is de ervaring van Hans Eldert en Marcel van Oorschot „Je wisselt ervarin gen uit en kopieert eikaars programma's. Je bent er hele avonden mee zoet. Het is gewoon een moderne manier van ganzenborden". Marcel en Hans hebben ook ontdekt dat de pc, de personal computer, niet zelden tot een verslavende vorm van zelfbewustzijn leidt. Een vaste 'gebruikeri- „rk zit soms uren achter het scherm. Ik wil precies weten hoe 't ding werkt, ik laat me eigen door zo'n apparaat niet op de kop zitten. Ik heb alleen lagere school, maar ikschrijf zelf mijn programma's". In De Erker is de computer al maanden het gesprek van de dag. Een paar honderd inwoners van Schie- dam-West volgen in het wijkcentrum aan de Jan van Avennesstraat een cursus basic of teskstverwer- ken. Omdat ze op kantoor met hï-tech elektronica overweg moeten kunnen. Of omdat hun kinderen er op school mee. leren 'spelen'. Ouders kunnen dan met achterblijven. Volgens Hans en Marcel heeft menig gezin in West al een pc: het aantal mensen, dat bang is voor zo'n 'zelfdenkende' machine, slinkt zienderogen. Hun angst verdween, nadat de mede werkers van De Erker hun een eenvoudig principe bijbrachten: „De stekker eruit en je bent de baas". Zaterdag 16 januari is er van tien tot vijf een compu terdag in De Erker, met een groot aanbod van hard ware en software. Niet voor de freaks, maar voor de genen die de zegeningen van toetsenbord en beeld scherm nog niet kennen. Voor de leerlingen van de typecursus bijvoorbeeld, die ïn een zaaltje van hetzelfde wijkcentrum hun schrijfmachines laten ratelen. Vlaardingen - Schetsen, bronzen en keramiek van de kunstenaar Gerard Engels zijn vanaf 16 januari toten met 7 februari te zien in muziekinformatie- en documentatiecentrum Ton Stolk. Engels volgde een opleiding voor industriële vormgeving in Eindho ven. Het hoogtepunt van zijn loopbaan was het beha len van de eerste prijs bij een internationale ontwer pers wedstrijd in Illinois in Amerika. Schiedam Aannemersbedrijf Freek Koelman heeft een uniek feit te vieren. Binnen één jaar heb ben 25 bewoners van de Oostsingel het bedrijf op dracht gegeven hun woning te renoveren. Koelman ziet dat feit als een mijlpaal in de 15 jaar jonge ge schiedenis van zijn bedrijf. Hoe dat te vieren? Koel man dacht aanvankelijk aan een groot straatfeest, maar zag daar met het oog op het weer vanaf. In plaats daarvan biedt hij de bewoners vrijdag ïn res taurant Het Proven iershuys een diner-dansant aan. Koelman wil andere opdrachtgevers echter niet uit sluiten, zodat hij ook bewoners van de Vülastraat, Van Leeuwenhoekstraat, de Singel en de Van Swin- densjngel heeft gevraagd een vorkje te komen mee- prïkken. Schiedam Alle moderniseringen (aansluiting op riolering en kabelnet) ten spijt, blijft Schïedam-Ke- thel in de greep van het isolement. Het lijkt wel of de agrarische gemeenschap aan het einde van dé vorige eeuw een meer volwassen image had dan tegen woordig. Hoewel zich toen van einder tot einder slechts grasland rond het dorp uitstrekte, beschikte Kethel over een heus spoorwegstation. Nu, in het tijdperk van de verstedelijking, is die voorziening ver te zoeken. Misschien dat de trein er in de 21 eeuw, als het nabij gelegen Spaland is volgebouwd, weer stopt Maar het reizigersbeeld zal er dan wel compleet anders uit zien. Geen. boeren die hun vee naar de markt in Delft Leiden en Rotterdam brengen, maar forensen op weg naar hun kantoor zullen dan het passagiers aanbod bepalen. Hopelijk is de dienst in de toekomst wel wat frequenter dan in de periode 1892-1938, want soms moesten de boeren alsnog naar alterna tief vervoer op zoek: 's ochtends stopte de trein te laat om de veehouders op tijd voor de markt af te le veren. Karei-Peter Compagne beschrijft in het december nummer van Scyedam, het tijdschrift van de Histo rische Vereniging Schiedam, hoe de Kethelse ge meenteraad het dorp was destijds nog zelfstandig overhoop lag met de HIJSM, de Hollandse IJze ren Spoorwegmaatschappij. Eerst waren er langdu rige conflicten over de gevaarlijke overweg bij de Buitenkerklaan en over de verplaatsing van de wachterswoning, die bij de Poldervaart stond; ver volgens moest Kethel uitvoerig corresponderen over de noodzaak van een eigen halte. De HIJSM ging in die laatste kwestie al vrij snel overstag. Het geldelijk gewin, dat het dorp de spoorwegexploitant in het vooruitzicht stelde (55 boeren verklaarden van de dienstgebruik te zullen maken), gaf de doorslag. Aanleiding voor Campagnes kroniek is het feit, dat het in 1988 precies 80 jaar geleden is dat het station in Kethel werd opgedoekt. Uitbezuinïgingsoverwegm- gen sloten in die tijd de Nederlandse Spoorwegen wel meer lokale lijntjes. Uit recente uitlatingen van de NS blijkt, dat die maatregel pas op z'n vroegst in het begin van de volgende eeuw ongedaan wordt ge maakt. Scyedam heeft in het decembernummer ook aan dacht voor de petit histoire: voor K.G.M. Vrauw- deunts herinneringen aan de Sint Jozefschool, voor het café van de heer Persoon aan de Vlaardinger- straat en voor een winterzonnetje dat ooit de Zijl straat deed lijken op een tekening van Anton Pïeck. Het blad is in de Schiedamse boekhandels verkrijg baar voor vier gulden per nummer. Maassluis Het politiekorps van Maassluis heeft versterking gekregen van agent J.T. Lanen. De in Oostburg gebaren agent heeft zijn studie aan de poli tieschool met succes afgerond. Lanen is door burge meester Hans van Es inmiddels beëdigd. r.r-r--—-R De Vlaardingse zanger David Lee zal als gastheer fungeren tijdens een showavond in zaal' Melody-aan de Nijverheidsstraat in Maassluis. De anderen Hans van Katwijk De presentatie is in handen De showavond op 23 januari Paalman verzweeg alles wat relevant aan Huysmans was door KOR KEGEL Schiedam Wie heeft er nu iets uit z'n verband ge rukt? Het Stedelijk Museum Schiedam, dat uit het hele leven van Joris- Karl Huysmans alleen zijn kort stondige vakantie naar Schiedam tilt en daar een tentoonstelling aan wijdt, het publiek in de waan la tend dat Huysmans slechts beteke nis had als biograaf van de plaatse lijke heilige Liduina? Of het RN, omdat deze krant een week geleden juist inging op dat verdere leven van Huysmans, waarin hij tal van bedenkelijke op merkingen over joden, protestan ten en vrijmetselaren noteerde, een leven ook waarin hij neigde naar zwarte magie, uiteindelijk lei dend tot een macabere wellust om zich in de ellende van lijdensmys tici te verdiepen? Als we iets meer van Huysmans weten, was de achterliggende ge dachte, kunnen we die Liduina- biografie in de context van zijn le ven zien. Het museum had het daar helemaal niet over. Het mu seum, wel op de hoogte van Huys mans' ideeën die voor een deel be slist als antisemitisch kunnen worden uitgelegd, verzweeg ze voor het publiek. Laat dit duidelijk zijn: als Céline, een verklaard antisemiet, ooit een blauwe maandag in Schiedam had vertoefd en museumdirecteur Hans Paalman had alleen om die reden een expositie willen inrich ten van foto's van Schiedamse plekjes waar Céline zijn voeten heeft neergezet, dan haa Paalman er niet onderuit gekund om ook enige aandacht te schenken aan de betekenis die Céline als omstreden schrijver had. Omdat Céline nu eenmaal bekend is. Paalman had het niet in zijn hoofd gehaald om een tentoonstelling 'Céline en Schiedam' in te richten, zonder een begeleidend commen taar op zijn verdere werk. De in druk mocht immers eens ontstaan, dat het Schiedamse museum Céli ne een onschuldig knaapje vond, lief voor iedereen en lief ook voor Ton de Vos: „Wethouder had door directie op de hoogt© gesteld moeten worden". Schiedam. Dat zou een vertekend beeld geven. Er zouden protesten komen. Maar Huysmans is minder bekend. Het grote publiek kent hem niet, en al helemaal zijn dubieuze denk beelden niet. En kennelijk dacht daarom de museumdirectie (wél op de hoogte dus, zoals Paalmans ver vangster Clara Stroman erkende) dat van Huysmans wél een verte kend beeld kon worden gegeven. Een uitstapje naar Schiedam werd los gezien van de rest van zijn le ven. Voor protesten was Paalman niet bang, want wié kende de schrijver nu helemaal? Even buiten de waard gerekend. Zodra enkele gemeenteraadsleden via onze krant van Huysmans' ex treme ideeën vernamen, vonden ze de tentoonstelling vanwege het ontbreken van relevante infor matie slecht opgezet. Paalman had vooraf zijn wethouder op de hoogte moeten stellen, vond PvdA-raadslid Ton de Vos, en hij vond het bedroevend dat dat niet gebeurd was, te meer omdat de museumdirectie tot de tentoonstel ling had besloten ten tijde van de Fassbinder-discussïe. PSP/PPR-raadslid Bart de Leede vergeleek de Huysmans-exposïtie met „het recenseren van een mooie roman van Mussolini, zon der dat je erbij zegt wat Mussolini verder gedaan heeft". VVD-wethouder Luub Hafkamp (cultuur) besloot daags erna de ten- Bart de Leede: „Vergelijk het met het recenseren van een ooek van Mussolini". toonstelling te verbieden. Als ar gument noemde hij tegenover onze krant dat Huysmans zich „in zijn hele werk door zéér extreem uit laat". In de door hem goedgekeur de verklaring van de gemeente stond vrijdag een ander argument: het willen voorkomen vbn discus sies die een eenzijdig en verkeerd licht op de tentoonstelling werpen. In het NOS-journaal noemde hij wéér een nieuw argument, name lijk dat enkele gemeenteraadsle den erom hadden verzocht. De duidelijkheid kwam dat niet ten goede. Zelfs leek Hafkamp een tikje overrompeld door de furieuze manier waarop de pijlsnel van va kantie teruggekeerde Paalman re ageerde op de afbraak van de ten toonstelling, want in plaats van dat de wethouder zich opgelucht toon de dat hij een verdere dwaling had weten te voorkomen, in plaats daarvan liet hij zich in het vpro- radioprogramma Het Gebouw uit in termen van 'de kwade genius' achter de hele affaire, zijnde onze krant. Zijn eigen museumdirec teur had hem niet geïnformeerd, het RN wel, en van de weeromstuit toonde Hafkamp een klaarblijke lijke lust om de boodschapper te onthoofden. Paalman gedroeg zich uit de macht der gewoonte denigrerend over de lokale pers (het RN heeft zijn mu seumbeleid wel vaker kritisch be commentarieerd). - Voorbijgaand aan de taak van journalisten had Luub Hafkamp: „Huysmans zien m context van zijn tijd". Paalman het over de ellende die een plaatselijk blaadje kan aan richtenwat niet aardig van hem was; wat ons betreft had een se rieuzer opgezette Huysmans-ten- toonstelling wel gekund, bijvoor beeld als Paalman had nagedacht over een hegeleidende kritiek op des schrijvers werk. Ook sprak Paalman (in Het Vrije Volk, dat vriendelijk over Huys mans was geweest) van 'belachelij ke stemmingmakerij van ondes- kundigen' waarmee hij overigens gewiekst de zogenaamde experts op het verkeerde been zette. Want Paalman, erkend deskundige op het gebied van-de moderne kunst, deed het hiermee voorkomen alsof leken zich met de Heilige Kunst hadden bemoeid. Op de televisie, zondagavond in het Vpro-pro- gramma Atlantis, had Huysmans- kenner Jan Siebelïnk het over 'ir rationeel gedrag' van de Schie damse wethouder, die waarschijn lijk de Kunst wei zou haten. Beperkt Maar het ging helemaal niet om kunst De schrijfkunst van Huys mans kwam in het Schiedamse museum niet aan bod, er waren overwegend foto's te zien van pandjes in Parijs waar Huysmans heeft gewoond en foto's van plek jes in Schiedam waar Huysmans rondstruinde maar wat is daar kunstzinnig aan? Het ging om een soort documentai- Hans Paalman: „Belachelijke stemmingmakerij van ondeskundi- gen". re-tentoonstelling. Maar een docu mentaire, waarin je van Huysmans niks wijzer werd, alsof hij een Mis ter X was. een stuk onbenul. Waar om wel betekenisloze foto's van zijn Franse woonhuizen, waarom geen betekenisvolle informatie over zijn werk? De expositie was zo beperkt opgezet, dat de gemeente lijke verklaring, waarin stond dat de afbraak van de tentoonstelling geen afbreuk deed aan de kwaliteit ervan, eerder door ambtenaar Paalman dan door bestuurder Haf kamp beïnvloed leek. De tentoonstelling was ook veel' beperkter dan de Volkskrant ver moedde (niet gezien natuurlijk, want uit Amsterdam reizen ze niet vaak af naar een plaatselijk mu seumpje). In een hoofdredactio neel commentaar, zaterdag, verge leek die krant Paalman nota bene met Rainer Werner Fassbinder en de Chileense Heidegger-kenner Victor Farias. Zij hebben gemeen, schreef de Volkskrant, dat zij „een groter publiek elk op hun eigen wijze confronteren met de op vattingen van antisemieten" (en vervolgens was de conclusie dat het bestuurders als Hafkamp siert dat zij rekening houden met mede burgers die onder antisemitisme hebben geleden, maar dat die bur gers zelf wel in staat zijn om uit te maken wanneer de grenzen van het betamelijke worden over schreden). Welnu, dat 'confronteren' mag voor Fassbinder en Farias gelden, maar niet voor Paalman. Hij con fronteerde de burgers nu juist niet met opvattingen van antisemieten, want alle opvattingen van Huys mans had hij doelbewust in de kast laten liggen. Hij kreeg dus bijval van onzorgvuldige andersdenken den. -* H Briesend Wethouder Hafkamp, kloek in zijn besluitvorming, kreeg meteen de kous op de kop van zijn eigen frac tieleider. Gerard Verhulsdonk, landelijk bekend bonbonmaker, stoof briesend in zijn werkplunje op het museum af nadat hij van on2e krant had vernomen dat'de expositie werd beëindigd, en bij voelde zich geroepen de liberale beginselen te verdedigen. Censuur in het museum kon niet, foeterde hij. Maar dat is het probleem niet. Het probleem is ook niet, zoals Siebë- link veronderstelde, dat als Huys mans uit den boze is, dan ook adh schrijvers als Baudelaire, Verlaine en Mallarmé geen aandacht meer kan worden besteed. Dat kan na tuurlijk wel. Maar, dan dient-di'e aandacht zich niet te beperken'ïot een naïef o-kom-er-eens-kijken. De Huysmans-expositie had aan hogere eisen moeten voldoen. die kwaliteit niet wordt gehaald, dan wacht je even tot het niveaü wei aanwezig is. Dat heeft met cen suur niets te maken, In het museum gaf men toe, dat'£r een (literatuurhistoricus inge schakeld had kunnen worden. Dat is evenwei verzuimd. Paalman, wiens 'baas' Hafkamp nu keer op keer benadrukt dat Huysmans,4p de context van diens tijd moet worden gezien, heeft dat zelf naga- laten. --- Huysmans zien in de context van zijn tijd: daar is ook nog wel y/gt over te zeggen. Het klinkt name lijk wat vergoeilijkend, alsof een eeuw geleden iedereen intolerant was richting joden, protestanten, vrijmetselaren enzovoorts. "W„e moeten het Huysmans maar niet kwalijk nemen? Wie dat denkt, gaat voorbij aan kunstenaars, schrijvers en politici met meer verlichte ideeen, die dan zeker wel erg buiten de context van hun tijd zullen zijn geweesC; Vlaardingen Bij de Vlaardingse handbal vereniging WIK is een trainersvacature ont staan bij het eerste damesteam. Theo van de Water, die bij WIK aan zijn eerste seizoen bezig was, is opgestapt. Van de Water slaagde er steeds moeilijker in zijn werk met het handbal te combineren en vroeg om assistentie. Binnen de speelstersgroep was om Van de Wa ters regelmatige absentie spanning ontstaan. Het bestuur ging hiermee niet langer accoord. Om verdere problemen te voorkomen, beslo ten Van de Water en WIK in een goede ver standhouding uit elkaar te gaan. De coaching werd vorige week tegen Olympia waargenomen door Dom Vredenbregt. De trai ningen worden momenteel zelf verzorgd. Het bestuur van WIK onderhandelt deze week met diverse kandidaten over de opengevallen plaats. SchiedamHet open damkampioenschap van Schiedam gaat vrijdag 29 januari van start. De organisatie is traditiegetrouw in handen van de damclub Schiedam, die evenals in voorgaande jaren de deelne mers naar sterkte (hoofd-, eerste en twee de klasse) zal indelen. In de hoofdklasse moet Ron Heusdens zijn titel verdedigen. Tevens zal dit jaar worden gestreden om het jeugdkampioenschap van Schiedam, voor spelers die op 31 december van dit jaar nog geen twintig jaar zijn. De hoofd en eerste klasse zuilen elk uit twaalf spe lers bestaan. Het aantal in de tweede klas- sein) hangt af van de inschrijvingen. Er wordt iedere vrijdagavond gespeeld in het Schepp-Huis in Schiedam-Kethel. De laatste speelavond is vrijdag 27 mei. Voor leden van de damclub Schiedam bedraagt het inschrijfgeld vijf gulden, niet-leden moeten tien gulden betalen. Tip» voer deze rubriek kunt u doorgaven aan de «portrö- daklie van daze krant, post bun 110, 3130 AC Vlaardingen. De «portredaklle I» overdag telefonisch bereikbaar onder nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010-41207 D5. WOENSDAG 13 JANUARI Voetbal: 21,00 Hermes DVS—Fortune VI (kunstgrasveld Spartaan'20), 19.00 SFC— DSS'26 {kunstgrasveld Asvlon); Biljart an: 19.00 Boerbave'85-DVK73 C. 19.00 Start'75— ApolkJ'75, 19.30 Voonvedsirijden vijfde klasse bandstoten (poule 1) in caté Da Oude Markt te Vlaardingen. 19.30 Voor wedstrijd en vierde klasse bandstoten (poute 3) In café De Nieuwe Kroon te Maassluis. DONDEROAG14JANUARI Volleybal: 19.3'i Sunlight—Holy 4 {dj. 20.15 Ervea 4—Shell (h); Biljarten: 19.3Q Voorwedstrijden vijfde klasse bandstoten (poule 2) In calè *t Spinnewiel te Vlaardingen. 19.30 Voorned- strijden vijfde klasse bandstoten (poule 3> in café Van der Valk te Vlaardingen. VRUDAG15 JANUARI Waterpolo: 21.15 Rijnmond—SheU(b. Sportlonösenbaö Oost Rotterdam); Basketbal: 21.00 JuventusBV Rotterdam (d); Biljarten: 19.00 19.00 DVK'73 B—S en V; Volleybat 19.15 Smash'66Rijnmond (d>, 21.00 Holy—YUM 2 {d}, 19.45 Jos van Winsen presenteert het even ambitieuze als uitgebreide sponsorplan van Rijnmond. door DONALD BAX Schiedam In sportief op zicht mag het Rijnmond wel iswaar nauwelijks naar den vleze gaan; organisatorisch krijgt de fusieclub de bijbeho rende kinderziekten steeds beter onder de knie. De (be stuursleden van. de deze zo mer ter ziele gegane volley balverenigingen Vlaardin gen en VCS zijn na een half jaartje aan elkaar gewend. Dat biedt hen vooral de gele genheid om aan de toekomst van Rijnmond te gaan wer ken. Om die reden heeft Voorzitter Jos van Winsen onlangs een sponsorplan ten doop gehouden, waarin alle mogelikheden op het gebied van financiële ondersteuning uitgebreid worden, toegelicht. Van Winsen en vice-voorzitter Henk Keemink, de direct ver antwoordelijken. voor de concre te uitwerking van deze plannen, hebben een keurig verzorgd boekwerkje uitgegeven, waarin gelukkig niet al te gênant de be delstaf wordt gehanteerd. Om de geldelijke belangen beter te,kun- nen behartigen, is thans de stich ting "Vrienden van Rijnmond' in oprichting. Iedere vorm van sponsoring zal dan ook contrac tueel met de stichting en niet met de vereniging worden vast gelegd. De 'Vrienden van Rijn mond' zullen er bij commerciële activiteiten voor zorgen dat een sponsor niet wordt geconfron teerd met een concurrent uit zijn sector. Schiedam De negentien Schiedamse voetbalverenigin gen willen maandag 25 januari het tijdens oud en nieuw niet verbruikte vuurwerk alsnog afschieten. De vergadering van de sektie I van de Schie damse Raad voor Sport en Re creatie, die vanaf 20.00 uur in het clubgebouw van SVV wordt gehouden, biedt daartoe alle mogelijkheden. Er zal naar verwachting op nieuw uitgebreid worden ge- discussieerd over de inmiddels heel langzaam op gang ge brachte herstructurering. Met name het half december door PPSC gepresenteerde rapport over deze problematiek zal de nodige tongen in beweging brengenzodat de verantwoor delijke wethouder Luub Haf kamp gedwongen zal worden zijn definitieve plannen te openbaren. Van Winsen en Keemink schet sen in hun boekje voorts de posi tie van Rijnmond in het Rotter damse volieybalwereldje. De twee in de eerste divisie spelen de herenteams gelden min of meer als paradepaardje, maar men schroomt niet toe te geven ook met het damesteam en een derde herenformatie naar lan delijk niveau te willen doorsto ten. Men meent dat Rijnmond een ideale partner kan zijn voor een sponsor. Zeker nu de onge veer tweehonderd leden tellen de club haar zaakjes op orde heeft. Gezien de stijgende popu lariteit van de volleybalsport (de NeVoBO is met 170.000 leden de grootste binnensportbond van ons land) heeft men gerede ver wachtingen verder te kunnen groeien. Bedrijfsleven Het bestuur wil voorwaarden scheppen om binnen het Rijn mondgebied en een deel van het Westland een vereniging op te bouwen, die in alle opzichten klinkt als een klok. Van Winsen en Keemink menen dat daarbij steun van het bedrijfsleven on ontbeerlijk is. Er worden aan vier vormen van sponsoring ge dacht, te weten een clubsponsor, een teamsponsor, een toernooi- of wedstrijdsponsor en promo tionele activiteiten. Uiteraard ligt de nadruk op het vinden van een clubsponsor, inclusief naamsverbinding, voor welke vorm men denkt aan een drieja rigeovereenkomst tegen een on dersteuning van 7.500 gulden per seizoen. Dat bedrag is exclu sief kleding (voor twee teams circa 7.000 gulden), btw en af dracht aan de volleybalbond. Een bedrijf dat een team wil sponsoren, zal naast de aanschaf van kleding (3.350 gulden) per jaar minimaal 1.000 gulden moeten betalen. Bij het adopte ren van een toernooi of wed strijd wordt gedacht aan een bij drage van minimaal 500 gulden, mede afhankelijk van de extra promotionele aktiviteiten, On der dat laatste wordt met name het plaatsen van advertenties in het clubblad verstaan, alsmede plaatsing van een reclamebord. Bovendien kan men voor 1.000 gulden per jaar als "Vriend van Rijnmond' een sponsorpakket Maassluis sterk Vlaardingen Liefst zeven spe lers en speelsters van CKC Maassluis maken deel uit van'de selectie van de Rotterdamse korfbalbond. Het gaat om Jëan- neke Blom, Monique van He rn ert, Martha van der G'a'ag. Marco le Kluse, Edwin ZeegÉfhs, Martin Bergwerff en Eric de Jong. In de All Stars eeri"iul landelijk spelende korfballers samengestelde selectiezijn-na mens Vlaardingen Hedy Broji- wor en René Zwets uitgenodigd Huldigingen UVG Schiedam Bij de Schiedamse handbalvereniging UVG is men 1988 begonnen met het huldigen van een aantal jubilarissen. We gens I2'/> jaar lidmaatschap wer den bij de dames Caroline Gou- ka. Esther van Heest, An nétte Kroon (foto) en Sandra Hollan der in het zonnetje gezet en bij de heren Eric Troost en Leen Ro denberg, Ruytenberg blijft ,.L Schiedam Hans Ruytenberg heeft het op technische gebigd ook volgend seizoen voor het zeggen bij Schiedam. Het be stuur van de vierde klasser en de spelersgroep waren zo lovend over de aanpak van Ruytenberg. dat niets verlenging van het con tract in de weg stond. Schiedam moeizaam,:" Schiedam Het eerste tierijal van damclub Schiedam is on danks de 11-9 zege op het Goud se Damlust zo goed als kansloos voor promotie. Slechts als -niet 14-6 van Philips wordt gewdh- nen, mag Schiedam nog hoop koesteren. Tegen Damlust boek ten Ron Heusdens, Piet Basti- aanse, Ronald van Egmond'en Gert van Willigen een zege- Sjaak Prins, Rob van Eijk'en Wim Vrijland deelden de pun ten. Krachtproef UVG Schiedam In de vierde beker ronde wacht UVG zeer waar schijnlijk een tegenstander van formaat. De Schiedamse hand- balsters hebben een thuiswed strijd geloot tegen de winnaar van de ontmoeting tussen het fa voriete Vastgoed/SEW (lijstaan voerder van de eredivisie)-en Jonk Cars/Vido. Tot overmaat van ramp staat dit duel gepro grammeerd voor donderdag*28 januari in de Margriethal (aanvang 19.30 uur). Een dag la- Ier volgt de derby tegen q^vs.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2