Hafkamp onder vuur Alleen EHBO belachelijk' 'Computer is net een Westlander' IIHIfiiS OA681A0 .j SCHfEOAMSOHE COURANT NIEUWE WATERWEE! COURANT Politiek Schiedam: lobby voor Wilton D66 noemt wethouderuiterst laP Cd's gestolen uit fonotheek Auto botst tegen boom GGD-directeur hekelt eisen ambulancepersoneel CDA: verhoudingen danig verstoord Freek Koelman viert 25e renovatie in Oostsingel Ambtenaren blij met pc Brandstichter Paulusschool had meelopers Vernielzuchtige j eugd voorgeleid Reiziger knoek-out Laatste huis uitgebrand Drinker wilde brand stichten Links viert 1 mei samen MAANDAG 18 JANUARI 1988 Regionale redactie; Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Schiedam De D66-frac- tie in de Schiedamse ge meenteraad is buitenge woon ongelukkig met de opstelling van wethouder Luub Hafkamp in de Huysmans-affaire. Vol gens fractievoorzitter Adri Reijnhout is Hafkamp 'ver buiten zijn boekje gegaan'. De wethouder had zijn be slissing om de omstreden tentoonstelling in het Ste delijk Museum te sluiten eerst moeten voorleggen aan de raadscommissie cultuur. „Hafkamp had beter eerst tot tien kunnen tellen. Maar hij kon niet eens het fatsoen op brengen de commissieleden te lefonisch te raadplegen. Zo'n paniekreactie is bijna onver geeflijk; daarmee ging de wet houder over de grens van het toelaatbare heen", aldus Reijn hout. De museumrel heeft volgens D66 aangetoond dat Hafkamp 'uiterst laf' is. De wethouder had nooit in het openbaar mo gen verklaren, dat museumdi recteur Hans Paalman hem niet had voorgelicht over Huysmans' denkbeelden. Reijnhout: „Zo'n uitspraak doe je niet. Een wethouder mag zich niet verschuilen achter zijn ambtenaren. Die kunnen niets terug zeggen. Hafkamp is de verantwoordelijke man, hij moet niet anderen de schuld geven". Tijdens de vergadering van de cultuurcommissie, dinsdag avond, zal Coby de la Rte na mens D66 Hafkamp ter ver antwoording roepen en de wethouder ook over andere kwesties het vuur na aan de schenen leggen. De jongste ontwikkelingen in cultureel Schiedam tonen volgens D66 duidelijk aan, dat de VVD'er allerminst een daadkrachtig bestuurder is. „Het kan toch geen toeval zijn Schiedam Opnieuw hebben dieven een greep gedaan in de cd-collectie van de fonotheek. Uit de bibliotheek aan het Bachplein, waar de platenuit- leen is ondergebracht, ver dween een nog onbekend aan tal compact-discs. Voorbijgangers ontdekten de diefstal zondagmorgen, toen zij bij wijkgebouw Blauwe Brug zo'n 20 cd's op straat vonden, Na de inbraak van afgelopen zomer, toen vrijwel de gehele cd-verzameling verdween, werden de kostbare schijfjes in afgesloten kasten bewaard. Maar volgens bibliotheekdi recteur Henk Ewoldt is de eni ge afdoende beveiligingsmaat regel een inbraakalarm. Daar over wordt al maanden op het stadskantoor beraadslaagd. dat kwesties als het vertrek van bibliotheekdirecteur Ewoldt, de museumrel en de personeelsproblemen bij het Passagetheater allemaal tege lijk spelen en dat ze allemaal thuisnoren bij één en dezelfde portefeuillehouder", zegt Reijnhout. Hij trekt er de con clusie uit dat Hafkamp 'niet erg daadkrachtig' is. „Neem alleen de nieuwbouw wvan de bibliotheek. Hoe lang wordt daar ai over gepraat? Ik heb niet de indruk dat Hafkamp daar nu ontzettend fel achter aan zit". Een krachtiger en duidelijker optreden had een heleboel strubbelingen ïn het culturele wereldje kunnen voorkomen, stelt de D66-frac- tievoorzitter. Coby de la Rie is vooral boos op Hafkamp, omdat hij de ge meenteraadsleden slecht infor meert „Dat Connie Eggink weggaat als directrice van het Passagetheater weet ik bij voorbeeld uit de krant. Zoals ik wel meer dingen over Haf kamps portefeuille in de krant moet lezen. Als ik geen abon nement had, zou ik een hoop missen. Terwijl ik als raadslid toch voorop moet lopen. Ik zou het fijn vinden als de beleids makers de raadsleden wat se rieuzer namen". In het vertrek van Connie Eg gink en twee andere perso neelsleden van de Schiedamse theaters ziet D66 overigens aanleiding om opnieuw harts tochtelijk te gaan pleiten voor een nieuwe schouwburg, die Schiedam samen met Vlaar dingen zou kunnen bouwen en exploiteren. Vlaardingen Een auto met vier inzittenden is vannacht om kwart over twaalf op de oprit van de Hoflaan naar de Schiedamsedijk tegen een boom gebotst. De vier inzitten den werden overgebracht naar het Holyziekenhuis. De 23-ja- rige bestuurder en een passa gier waren zwaar gewond en moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. De bestuurder van de auto reed vermoedelijk te hard. Hij miste de bocht naar de Schie damsedijk, reed rechtdoor en kwam tot stilstand tegen een boom. In het ziekenhuis is de bestuurder bloed afgenomen, omdat hij drank had genuttig. De ravage aan de Schiedamse dijk, waar een auto tegen een boom botste. Vlaardingen. Aart Kool, fractieleider van het CDA in de gemeente raad, wil op korte ter mijn een gesprek met coalitiepartner PvdA over het 'solistisch optre den' van die partij. Het CDA is boos, omdat de PvdA in de laatste raads vergadering met succes de steun van de linkse partijen zocht om voor stellen van burgemeester en wethouders te wijzi gen. „De verhoudingen zijn danig verstoord meldt Kool in een brief aan de PvdA. Hij vindt dat het aanzien van het college is geschaad. „Spanning en irritatie binnen de coali tie zijn daarvan het ge volg". Volgens Kool is door de houding van de PvdA een onwerkbare situatie ontstaan. De PvdA zette op 6 janu ari met steun van links voorlopig een streep door twee plannen: de verhui zing van ambtenaren binnen het stadhuis en de verhuizing van de zand- en zoutopslag van gemeentewerken. Be langrijke zaken, vindt Kool, die onnodig zijn vertraagd—Kod1 wil we ten of de PvdA nog cvel met CDA en VVD wil samenwerken. rrsek Koelman Schiedam De band tussen aannemer Freek Koelman en de bewoners van de Oostsingel kan niet meer stuk. In één jaar tijd heeft hij er 25 opdrachten voor renovatie gekregen, en daar komen er nog steeds bij. In aannemerskringen wordt het als een unieke prestatie beschouwd, dat zoveel eige naar-bewoners eensluidend kiezen voor dezelfde vakman. Freek Koelman heeft zijn be drijf nu vijftien jaar. Alleen dat al was reden voor een feestje, maar omdat de samen werking met de bewoners van Schiedam-Oost zo goed is, was het vrijdagavond dubbel feest in restaurant Het Proveniers- huys. Koelman trakteerde er, na een borreluurtje, zijn 25 particuliere opdrachtgevers op een diner-dansant. Freek Koelman begon na de middelbare schooi voor zich zelf, als klusjesman, en met zijn vriend Fred bouwde hij de zaak uit tot een regionaal goed bekend staand bedrijf. On langs nog ging hij over tot een nieuwe personeelsuitbreiding, waarbij een vast adagium van hem is dat de vaklieden even enthousiast zijn als de op drachtgevers, want dan is het karwei eerder geklaard. Het aannemingsbedrijf richt zich behalve op verbouwingen ook op restauratie, nieuwbouw en onderhoud. In zijn uitnodiging voor het borreluurtje van afgelopen vrijdag betrok hij ook bewo ners van de Villastraat, Van Leeuwenhoeckstraat, de Van Swindensingel en de Singel, want ook daar was hij actief Vrolijk dinerend, onder muzika le begeleiding van pianiste en vio liste, brengen de opdrachtgevers van Koelman de avond door. en hadden buurtbewoners soms last van het rommeltje in hun straat. Momenteel is Freek Koelman druk in de weer met een restauratie aan de Boterstraat 60. Maassluis Eindelijk kunnen de Maassluisse ambtenaren dan aan de slag met hun computer. Deze week krijgt een groot gedeelte van het ambtenarenkorps hun personal computer thuis. Snipperdagen zijn al vast gezet, zo enthousiast zijn de medewerkers over ae nieuwste aanwinst. Na heel wat politieke strijd ging het project PC-Privé alsnog door en kunnen nu de ambtenaren met hun Atari 1040 ST aan de slag. „Het is een lange weg geweest", besefte ook wethouder Izaak van der Knaap, die uit handen van de general manager van Compudress N. Steenhuis, de le verancier van de computers, de eerste Atari kreeg uitgereikt. 9 „Het project is tienmaal bespro- ken in het college, vijfmaal in de verschillende raadscommissies, g Dat is opmerkelijk veel, als je o nagaat dat we in Maassluis ge- wend zrjn om snel beslissingen te Wethouder baak van der Knaap is duidelijk in zijn sas met de computer die hij heeft gekregen van general- manager N. Steenhuis van Compudress. Ruim 180 ambtenaren krijgen de beschikking over een Atari, een veel kleiner gedeelte heeft gekozen voor de aanschaf van een MS-DOS-mach ine. „Een project als PC-PrivéJs een typisch 'Nederlandse aangele genheid", maakte N. Steenhuis duidelijk. „In andere landen ko men zulke projecten niet van de grond. Er schuilt wel een gevaar in. Iedereen een computer, maar dan ga je jezelf wel een keer te- verdwijnt hij in de kast of in de genkomen: mensen weten niet krant'. met een computer om te gaan. Steenhuis wil er maar mee zeg- ziin ontevreden en ongelukkig, gen, dat achter een project PC- Moeder de vrouw zegt dan: wat Privé een filosofie moet zitten, moet ik met zo'n ding, en dan „Daar hebben wij speciaal een plan voor gemaakt. De mensen moeten creatief bezig blijven met de computer, de spanning moet erin blijven. Die begelei ding vinden wij erg belangrijk". De ambtenaren in Maassluis krijgen een complete computer cursus aangeboden. Daarnaast zijn de gebruikersgroepen ver plichte kost. Op die manier wordt voorkomen dat de com puter na een kortstondig ge bruik in de kast verdwijnt Dat de Atari 1040 ST-computer eigenlijk niet meer is dan een veredelde spelletjescomputer, daar begrijpt Steenhuis niets van. Vooral de fractie van het CDA in Maassluis zette vraagte kens bij de keuze van het merk computer. „Atari heeft gewoon het imago tegen", aldus Steen huis. „Maar echt, het is een heel professionele computer waar zeer veel bedrijven mee werken. In de loop van de jaren zal Atari dat imago echt wel krijtraken. Het moet gewoon slijten' De ambtenaren in Maassluis zijn in ieder geval zeer tevreden met hun pc. Vandaag is begonnen met het uitreiken van de compu ters aan de verschillende mede werkers. „Als Maassluis maar geen club krijgt van computer- widows", grapte Steenhuis nog. „In Amerika heb je al zo'n club, daarom 2eg ik ook: laat de huis genoten mee genieten. Een avondje computer in plaats van een avondie TV kan net zo ge zellig zijn. Want echt, de compu ter is net een Westlander: vrien delijk en loyaal". Schiedam Vlaard ingen- /Maassluis Het ambu lancevervoer in de regio Waterweg is goed gere geld en voldoet ook kwa litatief gezien aan de ei sen, die eraan gesteld zou den moeten worden. Dat schrijft directeur E.H.E. Wolfs van de GGD in een brief aan de drie betrok ken colleges van B en W. Wolfs komt met zijn uit eenzetting over de kwali teit van het ambulance vervoer, nadat in de me dia een stroom van niet altijd even positieve publi citeit is losgekomen. De GGD-directeur hekelt de veel te lage opleidingseis, die wettelijk aan ambulanceperso neel wordt gesteld. „Alleen een geldig EHBO-dipIoma is noodzakelijk. Dat is belache lijk", meent Wolfs. Pa GGD Nieuwe Waterweg-Noord heeft daar een eigen kwaliteit seis aan toegevoegd. Alle zie kenwagens in de regio moeten door een verpleegkundige met A- en B-diploma bemand worden. Sinds tien jaar is het verder nodig, dat zij een car- dioeare- en. een intensive-care- opleiding hebben gevolgd. De wetgever blijft volgens Wolfs ook ten aanzien van de handelingsbevoegdheid in ge breke. De verpleegkundige mag formeel maar een beperkt aantal handelingen uitvoeren. Niet toegestaan zijn bijvoor beeld: inbrengen van een buis je in de luchtpijp en een infuus en het toebrengen van elektri sche schokken bij bepaalde hartaandoemngen. Alleen die eerste handeling wordt in de regio niet uitgevoerd. Voor de andere werkzaamheden heeft de directeur-arts van de GGD de verpleegkundigen gemach tigd: de zogenaamde verlengde arm-autonsatie. „De arts heeft de overtuiging dat zijn mede werkers voldoende kennis en evaring bezitten om deze han delingen te mogen en kunnen uitvoeren", meent Wolfs. Verder schrijft hij, dat de GGD in de regio pas op nieu we ontwikkelingen inspringt, als er voldoende ervaring is opgedaan en er geen sprake meer is van een experiment. Maassluis De politie van Maassluis heeft met de aan houding van zes jongeren een reeks inbraken, brandstichtin gen en vernielingen opgelost. De zaak kwam aan het rollen met de arrestatie van een 15- jarige jongen uit Maassluis. Hij bekende verantwoordelijk te zijn voor de brand in de Pau lusschool aan het Elzendal in Maassluis- De jongenwordt ook als aanstichter gezien van de inbraken en de vernielin gen elders in de stad. De ande re jongelui worden door de po litie beschouwd als meelopers. Eind vorig jaar woedde de brand in de Paulusschool. De schade bedroeg 750.000 gulden. Vlaardingen Drie van de 16 jongeren, die op 29 december door de Vlaardingse politie werden aangehouden, zijn voorgeleid aan de officier van justitie. De Rotterdamse jonge ren bekenden een reeks ver nielingen en diefstallen in Vlaardingen. Alleen al aan treinen en stations werd voor 13.000 gulden aan schade aan gericht. Tegen alle verdachten is proces-verbaal opgemaakt. De Rotterdammers waren vas te bezoekers van het centrum van de vereniging van oecu menische jeugd aan de Schie- damseweg, het huurthuïs in de Vetienoordsepolder en disco theek Het Packhuys. Zij trok ken een spoor van vernielin gen door de stad. Eén keer be laagden zij de conducteur van een trein, die daarop gedwon gen was om aan de noodrem te trekken. De groep jongeren vluchtte de trein uit en beko gelde de conducteur met ste nen. De jongeren plunderden een kiosk op het stationsplein, het winkeltje bij de rijwielstal ling op station Vlaardtngen- Oost en gooiden in de Willem Pijperstraat ruiten van een school in. Uit de verhoren bleek, dat de jongens in de groep meisjes lastig vielen en onzedelijk betastten. Eén meis jes deed daarvan aangifte bij de politie. Schiedam Met een hersen schudding werd een 20-jarige Vlaardinger zaterdag in het holst van de nacht het Holy ziekenhuis binnengebracht. De jongeman was in de laatste trein vanuit Rotterdam door een stadsgenoot in elkaar ge schied am De fractievoorzit ters uit de Schiedamse ge meenteraad gaan morgen in Den Haag pleiten'voor ver vangende orders voor Wilton- Fijenoord. Door dit overleg met tweede-kamerleden van PvdA en D66 willen de Schie damse politici bereiken, dat Wilton-Fijenoord alsnog het onderhoud krijgt aan twee on derzeeboten uit de Zwaardvis klasse. Dat karwei is officieel al uitbesteed aan de RDM. Binnenkort volgt een tweede bezoek aan het parlement. Dan staan gesprekken met VVD en CDA op de agenda. Alle Schiedamse fractievoor zitters doen mee aan deze lob by. Allen PSP/PPR-voorman Bart de leede blijft om princi piële redenen thuis. De pacifist is niet voor defensie-orders.,-, Volgens de Schiedamse politie, die het slachtoffer bij station Nieuwland opving, is ae dader herkend door enkele mederei zigers. De zaak is overgedra gen aan de spoorwegpolitie, die benieuwd is naar de motie ven van de agressieve Vlaar dinger. Vlaardingen Het laatste huis aan de Nieuwelaan is uit gebrand. Het dichtgetimmerde slooppanb werd, naar de poli tie vermoedt, in brand gesto ken. De dt ur van het huis was opengebroken. Op oudejaars dag ging ook al een pand aan de laan in vlammen op. Tientallen toeschouwers ke ken naar de vonkenregen, die uit de dakramen oplaaide. De brandweer had twee uur nodig Om de uitslaande brand mees ter te worden. i Maassluis Een inwoner van Maassluis, die te diep in het glaasje had gekeken, wilde za terdagnacht de woning van zijn buurman aan de GAB- laan in de brand steken. De man maakte echter zoveel la waai, dat omwonenden de po litie waarschuwden. De man werd ter ontnuchte ring door de politie ingesloten. Vlaardingen Voor het eerst sinds vele jaren viert links Vlaardingen gezamenlijk de Dag van de Arbeid. Het Nivon en de PvdA, CPN, PSP en PPR huren op 1 mei zaal De Harmonie. Tot vorig jaar vier den Nivon en PvdA het feest in kampeerboerderij De Hoog kamer en hadden de kleine linkse partijen hun eigen spre kers en artiesten in De Har monie. Delegaties van de par tijen zijn onlangs tot overeen stemming gekomen over een gezamenlijke viering.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1