miiiiiGS mmim SCHIEDAMSCHE GOBBANT NIEUWE Illllllfi GlilMT Wateroverlast kan voorkomen worden julianakerk verkocht VFC komt met eigen variant I m SVV gaat door Oost loopt uit voor eerste paal 'Op computer sociale dienst rust ii vloek' Viaardingen mikt op milieuprijs Bewonersgroep 410: Parkeren in Maasland probleemloos Driedaagse computer beurs in sporthal Arheidsbureau blij met TROS Plannetje voor zangcentrum van de baan li Esdoorns wijken voor nieuwbouw CD's gestolen ■I DINSDAG 2 FEBRUARI Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Viaardingen. Postbus 110, 3130 AC Viaardingen, Telefoon: 010- 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Schiedam Zelden zal het slaan van een eerste paal zo veel publiek hebben getrok ken als gisteren in de Laurens Costerstraat in. Schiedam-Oost. De buurt was uitgelopen om Corrie van Pelt en wethouder Hans van Kleef met vereende i krachten het beton in de grond te zien slaan. Mevrouw van Pelt is één van de toe- - komstige bewoners van het 168 huizen tellende straten- complex, dat z*ch rond de Sin gelkerk gaat kronkelen. Ook pastoor Vismans was kennelijk verheugd met de bouwactivi teit: hij liet de kerkklokken langdurig luiden. De massale belangstelling was niet zo verwonderlijk. Ruim vijf jaar hebben gemeente en bewoners overlegd over het project, „tot en met de kikkers in de sloot toe", aldus architect Gert Jan Hendriks. Uit zijn toon vlet op te maken dat de Amsterdamse bouwmeester een dergelijke gedetailleerde inspraak niet gewend was. Ge schrokken was hij ook van de qualifieatie 'kippenhokken en fietsenstallingen', die Oost aanvankelijk aan zijn ontwerp had toegekend. Hendriks voel de zich een beetje een tand arts. „We vullen dit gat met kronen en bruggen. Een kunstgebit zou goedkoper ge- Wethouder Hans van Kleef en buurtbewoonster Corrie van Pelt slaan eendrachtig de eerste paal voor 168 nieuwe woningen rond de Singel kerk. weest zijn", zei hij, waarmee hij maar wilde aangeven dat het op een egale kale vlakte makkelijker bouwen is dan in zo'n grillig verlopend straten- patroon. Hoewel de bewonersvereni ging blij is met de huizen, zal Oost er volgens voorzitter Aad de Wolf in het vervolg op let ten dat er niet nog meer rela tief kleine woningen, in de stadsvermeuwingswijk worden gebouwd. En met de inspraak, waar Hendriks zo van had opgekeken, viel het volgens De Wolf'ook wel mee: naar de adviezen uit de buurt over voor het Singel-plan is nauwelijks geluisterd, terwijl aan de Wattstraat en Kotter- damsedijk gebouwd wordt, zonder dat Oost om zijn me ning is gevraagd. Sommige bewoners van de na bijgelegen Oostsingel zijn al evenmin honderd procent ge lukkig. Zij vinden nog steeds dat de sloot achter hun huizen niet gedempt had mogen worden. De kikkers die daarin huisden zijn weliswaar overge zet in een nieuw gegraven sloot of gedeporteerd naar volkstuincomplex Vijfsluizen maar of de diertjes lang zul len leven in het nieuwe 'open bare groen' wordt betwijfeld. De sloot is niet afgeschermd, buurtkinderen kunnen er al lerlei kattekwaad uithalen en ook de Oostsingel ligt er straks bloot bij, die is zijn be schutting volledig kwijt. Waar nog de vrees bij komt dat het heiwerk zijn uitwerking op de oude panden niet zal missen. V. Maasland De gemeente Maasland zit wat het autobezit per woning betreft weliswaar boven het landelijk geroiddel- de, maar het aantal parkeer plaatsen in de nieuwe woon wijken is voldoende. Dat blijkt uit een onderzoek van Ge meentewerken. Volgens tellingen blijkt de parkeerproblematiek lang niet zo groot, als de gemeenteraad veronderstelde." De raad had om dit onderzoek gevraagd. Vooral in de nieuwe wijk bij de Ingeland en de Delkamp zijn er vrijwel de gehele dag voldoende parkeerplaatsen be schikbaar. De telling heeft eveneens uit gewezen, dat er veelvuldig langs de Hofsingel wordt ge parkeerd. Dat is niet verbo den, maar veroorzaakt wel ge vaarlijke situaties op deze voor het doorgaande verkeer be langrijke weg. Nabij de Ingeland parkeren gemiddeld vier a zes automo bilisten langs de Hofsingel, terwijl er steeds zo'n 25 a 30 parkeerplaatsen in de wijk vrij zïjn. Bij de Delkamp staan er steeds negen a twaalf auto's langs de Hofsingel. Terwijl er volgens de telling minimaal 25 lege parkeerplaatsen in de wrjk zijn. Schiedam Sporthal Margriet wordt tijdens het paasweekein de drie dagen lang het Mekka voor computerfanaten. Shift'88 heet de beurs en de organisato ren, Rob Hiele en Huib Zand wijk, mikken op een breed pu bliek. „We willen niet de fout maken waardoor een beurs vo rig jaar in de Rotterdamse Wee- na-ijshal mislukte. Die was met een toegangsprijs van 25 gulden duidelijk bedoeld voor de beter gesitueerden". Het elektronïca-aanbod op Shift'88 (entree: 7,50) is afge stemd op de hobbyist en het kleine zakelijke gebruik. Bijge volg worden de grote firma's vertegenwoordigd door hun re gionale dealers; het 'grote werk' laten Hiele en Zandwijk gaarne over aan de HCC-dagen in Utrecht, die beschouwd worden als hét landelijke computereve nement. „Bij ons kunnen ook particulieren, die zelf wat met computers fröbelen of program ma's schrijven, hun spullen aan bieden", aldus Hiele. De.computerbeurs wordt gehou den fan 2 tot en met 4 april. Viaardingen Tegen de herhaalde wateroverlast in de Babberspolder is wel degelijk iets doen. Met die mening, verwoord in een rapport, staat de bewonersgroep van de 410 semi-permanente wonin gen lijnrecht tegenover de gemeente. Die beweert dat er geen maatregelen te bedenken zijn, die het overstromen van de laag gelegen huizen bij hevige regenval, kunnen voorko men.. Het woningbedrijf heeft wel wat maatregelen getroffen dorpels cn plinten zijn ver hoogd maar dat zijn vol gens voorzitter N. de Ridder van de bewonersgroep, 'versle ten doekjes voor het bloeden'. Naar verwachting zal het nog meer dan vijftien jaar duren voor alle 410 huizen zijn ge sloopt en vervangen door nieuwbouw. In de tussentijd moeten er, al dus de bewonersgroep, maat regelen worden genomen om wateroverlast te voorkomen. „Anders moeten de bewoners van het complex, waaronder veel bejaarden, minder-vali- den en mensen in de WAO, nog 10 tot 20 jaar leven met de dreiging, dat hun woonkamer of hun slaapkamer bij een fik se regenbui kan overlopen met rioolwater". Dat legt volgens de bewonersgroep een veel te zware druk op het incasse ringsvermogen van de bewo ners. De bewonersgroep doet de ge meente in net rapport een aantal ideeën aan de hand om de wateroverlast aan te pak ken. Het loskoppelen van ri oolstelsels van de hogere en de lager, gelegen gedeelten in de polder en het aanbrengen van drainage zou volgens de bewo ners de problemen voor een groot deel oplossen. De bewo nersgroep bespreekt die sug gesties vanavond tijdens een extra vergadering met de com missie voor stadsontwikkeling. De maatregelen zouden iets meer dan een miljoen gulden kosten. Schiedam Het gewestelijk arbeidsbureau grijpt het weke lijkse televisieprogramma 'De TROS-Nieuwsshow' aan om te proberen het klantenbestand te verkleinen. Directeur J.A. van Lent hoopt dat het bedrijfsleven in de Waterweg regio het steeds terugkerende item 'beroep van de week* goed in de gaten houdt. Het beroep van de week (vandaag staat tussen half vijf en half zes de lasser centraal) wordt in samenspraak met alle arbeids bureaus en het ministerie van sociale zaken op de televisie gebracht. Het programma-onderdeel leidt tot veel reacties, meent Van Lent- Hij heeft het bedrijfsleven dan ook ge vraagd om vacatures, die aan sluiten op het programma bij het arbeidsbureau te melden. Tot 1 juni passeren zeventien beroepen de revue. Schiedam De Julianakerk aan de Burgemeester Knappertlaan is verkocht. Volgens onbevestigde be richten zal de uit de jaren dertig daterende Gerefor meerde Kerk worden gesloopt om plaats te maken voor nieuw te bouwen appartementen. De gerefor meerde gemeente telt te weinig leden en heeft te wei nig geld om het gebouw te blijven onderhouden. Daar om is de kerk overgedaan aan een niet met name ge noemde projectontwikkelaar. „Misschien maakt hij er een moskee van, of misschien zet hij er wel allemaal vogelkooit jes neer", aldus Peter Dijkstra, woordvoerder van de gerefor meerde gemeente. Dijkstra wil geen andere mededeling doen over de transactie, dan dat de gereformeerden al anderhalf jaar geleden besloten de kerk af te stoten. Protesten tegen de uitvoering van dat voornemen wil Dijkstra niet horen: „Daar had men indertijd mee aan moeten komen". Dijkstra is nogal verontwaar digd over een recente ingezon den brief van Piet Smit in het kerkeblad. De oud-voorzitter van het Schiedams mannen koor Orpheus stelde daarin voor van de 'Juul' een cultu reel centrum te maken voor de Schiedamse amateur-kunst. De kerk was volgens Smit een ideaal concertpodium voor de plaatselijke koren. Smit ijvert al jaren voor zo'n podium omdat het Passagethe ater door de slechte akoestiek 'niet zingbaar' is en de koren altijd moeten uitwijken naar de deeentreaal gelegen zaal De Ark in Groenoord. Toen hij hoorde dat de 'Juul' te koop stond, bedacht hij een even simpele als doeltreffende op lossing, de gemeente Schiedam verkoopt het Passagetheater en koopt de Julianakerk. „Dan heb ;e voor net een miljoen gulden een prachtig cultureel centrum, want'de kerk krijg je voor vijf ton en de verbou wing kost ook vijf ton". „Da's een leuk verhaal van Smit, maar daar had-te ander half jaar geleden mee moeten aankomen", reageert Dijkstra. Maar echt geestdriftig was Dijkstra ook dan niet geweest voor een concertpodium in de kerk: „De Julianakerk is ui termate moeilijk te verwar men. Als de deur één kwartier openstaat om de bezoekers binnen te laten, is alle warmte weer verdwenen. Aan zoiets moet Smit toch niet begin nen!" Volgens Dijkstra hadden de Schiedamse koren er enkele jaren geleden verstandiger aan gedaan, het voormalige zalen centrum Arcade aan de Lange Haven te kopen. ,,Dat had ze g 2,5 ton gekost. Dat geld had- S den de koren 2elf kunnen op- z brengen, en dan hadden ze het a kunnen verbouwen tot een mooimuziekcentrum. Die 5 kans hebben ze laten liggen, s Als Smit in een kerk wil zin- gen, moet hij maar naar de Grote Kerk gaan". Dat de Julianakerk aan de Burgemeester Knappertlaan beter 'zingbaar' Is dan het Passagetheater, mag niet baten: voor de koren is het gebouwafgeschreven. Schiedam. Had de raadscommissie voor sociale zaken eindelijk gelegenheid zijn computerkennis wat op te poet sen, ging die bijscholing niet door. Kort voor de vergade ring kregen de commissieleden te horen dat de aangekon digde demonstratie met de geavanceerde apparatuur van de gemeentelijke sociale dienst was afgelast. De computer had het begeven. „Er rust een vloek op de installatie", deelde wethouder Chris Zijdeveld nogal laconiek mee. Hij was wel verbaasd, want de apparatuur had tot dan toe vlekkeloos gefunctio neerd. Maar de storing was zo ernstig, dat het systeem lan ger dan een dag 'plat' ging. Zijdeveld haastte zich, er aan toe te voegen dat de cliënten van de sociale dienst geen nadelige gevolgen van de storing zouden ondervinden: de betaling van de uitkeringen komt niet in gevaar. Het GSD-personeel moest door het euvel wel een achter stand inlopen. „Daarom hebben ze geen tijd om ook nog eens een demonstratie te verzorgen", aldus Zijdeveld. door DONALD BAX Viaardingen Het bestuur van VFC is er heilig van overtuigd dat het met een aantal goed on derbouwde argumenten moge lijk moet zijn het complex aan de Sportlaan te blijven bespelen. Bram den Hamer is voornemens woensdag 10 februari de 'VFC- variant' te presenteren, als de voorzitters van de twaalf Vlaar- dingse voetbalverenigingen in het clubgebouw van Viaardin gen achter gesloten deuren het herstmeturerings rapport uitge breid zullen bespreken. De ei genlijk vergadering van de sek- tie I wordt dinsdag 16 februari in het gemeentehuis gehouden. „Dit rapport", zegt Den Hamer, die deze week het bureau sport zaken van de gemeente Viaar dingen zal laten weten terug te treden als voorzitter van de sek- tie voetbal, „biedt voor ons vol doende aanknopingspunten om hier te kunnen blijven. Dan den ken we bij voorbeeld aan het af stoten van een veld of het laten inwonen van een kleine zater dagclub. Als dat mogelijk is, ha len wij ruimschoots de bespe- lingsnorm van de velden en is er geen enkele reden om VFC naar de Broekpolder te laten verhui zen".' Op het complex van VFC zou volgens de oorspronkelijke plannen voor 306.000 gulden worden geïnvesteerd in bouw activiteiten. Den Hamer vraagt zich af waarom voor het com plex ineens acht ton meer moet worden gereserveerd wegens de aanleg van een kunstgrasveld. „Waar wij", zegt hij met nadruk, „niet eens om hebben ge vraagd". Het is Den. Hamer voorts volslagen onduidelijk wat er met de eventueel brakliggen de velden moet gebeuren. De topambtenaar van het woning bedrijf weet dat voor dit com plex nog geen bestemmingsplan is verschenen. Verbreed Het is wel zo dat de Van den Heuvelsingel, een met onbe langrijke ontsl ui tings weg in Vlaardingen-Ambacht, moet worder. verbreed, tesamen met de Van Hogendorpïaan. Den Hamer: „De bungalows tussen de kerk en het VFC-terreïn moeten verdwijnen, alsmede de s achter die twee velden. De Van den Heuvelsïngel zal dan pal langs de velden lopen, maar echte konsekwenties voor VFC zijn er niet". Den Hamer meent dat het haalbaar is om toch op zo'n zes velden te bezui nigen, zonder dat VFC tot een verhuizing naar 'het einde van de wereld' wordt gedwongen. Tijdens de vergadering van 16 februari zal, als eerste punt van de agenda, tevens worden voor zien in de opvolging van Den Hamer als sektievoorzitter. Hoe wel Jan Remmerswaal vorige week na de onheilstijdtjing van de 'commissie van wijze man nen' liet weten mets voor de2e funktie te voelen, zal de voorzit ter van RKWIK opnieuw worden benaderd. Remmers- waal geniet in de. Vlaardingse voetbalwereld een goede reputa tie en bovendien is het min of meer noodzaak dat de nieuwe pracses gezocht en gevonden moet worden in het kringetje clubs (RKWIK, Zwaluwen VI, TSB. DVO'32 en HVO) dat bui ten schot blijft. De prachtige esdoorns hebben de rooïoperatia niet overleefd, maar volgens een woordvoerder van gemeentewerken in Schie dam zal voor zeker de helft van de bomen elders in de stad een plek je gevonden worden. De rooiope- ratle, waarbij bijna alle bomen op de Honnerlage Gretelaan tussen de Vlaardingerdijk en de Nieu- wendamlaan moesten wijken, Is de eerste aanzet tot het bouwrijp maken van dit gebied voor wo ningbouw. In eerste instantie zul len hier 18 woningen in de vrije sector verrijzen, later volgt er wel licht nog een ander project. Met name in deze groene omge ving lijkt niets het succes van het project in de weg te staan. In het groen wonen is immers best leuk. Als ze na voltooiing nu ook nog nieuwe esdoorntjes plaatsen ziet het straatje er binnen 40 jaar bo vendien weer net zo uit als nu. ViaardingenViaardingen mag dan te boek staan als een van de meest verontreinigde steden van Nederland, dat heeft de gemeente er niet van weerhouden zich in te schrijven voor de milieuprijs 1988. Want op de ligging en de mate van bedrijvig heid, zeggen burgemeester en wethouders, hebben wij geen in vloed. „Als die meetelden zouden alle gemeenten in het Rijn mondgebied bij voorbaat kansloos zijn". Maar Viaardingen heeft wel inspanningen geleverd voor een schoner milieu, beweren burgemeester en wethouders. Het nachtelijk rijverbod voor zwaar verkeer, het verkeerscircula tieplan en de bebossing van de Broekpolder zijn daar volgens het stadsbestuur goede voorbeelden van. Zij heeft de jury, die door de inspectie milieuhygiëne is ingesteld, ook gewezen op minder in het oog lopende zaken, zoals de efficiënte uitvoering van de milieuwetten en verordeningen. De bronzen fontein en de plaquette, die bij de onderscheiding horen, worden aan het einde van het voorjaar uitgereikt door minister Ed Nijpels (volkshuisvesting, ruimtelijke ordeningen milieu). Schiedam Door een deur te forceren, kregen inbrekers toegang tot een woning aan het Bachpïein in Schiedam. Zij namen diverse spullen weg, waaronder een CD- speler, 50 CD's, een video-re corder, een gouden armband en een dameshorloge. De 66-jarige bewoner is ge dupeerd voor ongeveer 7.000 gulden. Van het parkeerterrein aan de Elektroweg in Maassluis werd een bedrijfsauto ont vreemd. De grijze Mercedes Benz, met open laadbak, werd gister middag weggenomen. door DONALD BAX Schiedam SVV gaat ook volgend seizoen door met het spelen van betaald voetbal. Voorzitter Martin de Jager heeft hiertoe besloten, nu alle negatieve kanten nadrukkelijk door de positieve worden overschaduwd. Na de bijeen komst met de sponsors, zo'n tien dagen geleden, is het structurele tekort van 200.000 gulden al met een kwart te ruggebracht. De Jager verwacht voorts vee! van de aktie 'Vrienden van SVV', die jongstleden zaterdag in het clubgebouw ten doop werd gehouden. Deze 'vrien den' kunnen voor een relatief luttel bedrag van 1.000 gulden aan deze aktie deelnemen in ruil voor later in te vullen fa ciliteiten. Gisteren had ere voorzitter Cor de Vries, de coordinator van dit plan, al voor 10,000 gulden toezeggin gen binnen. „Het zou pure kapitaalsvernie tiging zijn om met betaald voetbal te stoppen", meent De Jager. „De begroting voor vol gend seizoen is sluitend. Het gaat er nu alleen om het tekort weg te werken. Voor 1 juli wil ik aan mijn verplichtingen je gens belasting en bedrijfsvere niging hebben voldaan. Lukt dat. dan is er een acceptabele basis om als betaald voetbal organisatie door te gaan. Ik denk zelfs dat er een mogelijk heid om van SVV binnen an derhalf jaar een hele gezonde vereniging te maken". Dat laatste zal in geen geval op het sportieve vlak gebeuren onder leiding van trainer San- dor Popovics, die wegens posi tieverbetering gebruik maakt van de in zijn tweejarige over eenkomst opgenomen clausule. Hoewel SVV het seizoen rampzalig van start ging, is de situatie ten goede gekeerd. Bo vendien beschikt SVV over een jonge en redelijk getalen teerde selectie, 'die in staat moet 2ijn minimaal aansluiting met de sub-top van de eerste divisie te verkrijgen. De Jager reageerde nogal laco niek op het aanstaande ver trek van Popovics, die hem dat gisternamiddag overigens nog niet had verteld. „Ach", haalt hij quasi nonchalant de schouders op, „er meldde zich al een club voor hem (Vitesse, DB) toen hij bij ons nog niet eens voor de eerste keer had getraind. Het zal logisch zijn dat we op zoek gaan naar een trainer die de door hem uitge zette lijn kan volgen. Die za ken gaan we met het bestuur in alle rust op een rijtje zet ten". V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1