WHÏERWK V- Jan Hagendoorn wil een Schiedams museum Jan van der Hoek wil beter trainen jasjBÊmgggggm BI VI;- I SPORTAGENDA Tekenaars te kijk Nog 75.020 Vlaardingers Anderson zoekt kleren Tuinbouwprijs voor Fides Vo problem heropend Sjoelen in Woudhoek Schuivende panelen In het Stedelijk hangen alleen geborduurde dweilen' ■3fi mm- f Bestuur sektie f Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 2 februari 1988 *yK - i Schiedam In het Stedelijk Museum Schiedam is momenteel werk te zien van de Limburgse schilder Toon Teelten en de bioloog/tekenaar Siegfried Wold hek.' Toon Teeken kenmerkt zich vooral door zijn gevoel voor realiteit, die hij altijd heel doordacht laat uitko men in zijn schilderijen. Deze enthousiaste kunste naar schildert niet alleen kleine werken, maar wil ook wel eens verrassen met een schilderij van groot formaat. Teeken heeft ook een groot aantal schilde rijen gemaakt naar aanleiding van de inspirerende compositie Visions de Tarnen van O. Messiaen. Enkele onderwerpen, waar hij altijd weer kans in ziet om het wat hij noemt 'zich stoten aan de werke lijkheid' in uit te drukken, zijn: portretten en stille vens. Hoewel Siegfried Woldhek van jongs af aan graag creatieve werkjes maakte, is hij pas beroepstekenaar geworden toen hij zonder werk kwam te zftten Woldhek tekental vanaf 1976 voor diverse week- en dagbladen, en in 1980 werden zijn eerste pogingen tot karikatuurtekenen gepubliceerd. Naast zijn vaste werk voor de week- en dagbladen, deed hij ook op. drachten voor onder andere de VPRO, en portret teerde hij schrijvers voor de literaire bundels Het nieuwe proza (1978) en Dichters (1980). Deze tekenaar heeft echter ook een paar sprekende vogelaquarellen gemaakt, gepubliceerd in het boek Ruimte voor vogels. De tentoonstelling wordt bege leid door een boek met alle geëxposeerde tekeningen en een voorwoord van Peter van Straaten. Beide ex posities duren tot 6 maart. Vlaardingen Het inwonertal van Vlaardingen is vorig jaar met 410 gedaald. De afdeling bevolking kon 2110 nieuwe bewoners inschrijven, maar 2ag 2726 mensen verdwijnen. Een geboorteoverschot be perkte de schade enigszins. Maar het streefgetal uit het structuurplan 80.000 inwoners is weer ver der uit het zicht geraakt. Vlaardingen telt nog maar 75.020 inwoners Vlaardingen Het Streekmuseum Jan Anderson is op zoek naar kleding die in vroeger jaren door gewo ne mensen werd gedragen. Anderson wil van die kleding volgende maand een expositie inrichten. „Van de kleding van de rijkere mensen, mooie kap- sen en jakken en sieraden van goud en zilver, is veel jewaard gebleven", zegt Anderson, „maar van de kled ing d ie de gewone man vroeger droeg is nog nau welijks iets te vinden. Ik ben al blij met werkkleding die dertig jaar oud is". Anderson heeft hoop, dat mensen in de klerenkast of op de rommelzolder nog wel iets van zijn gading kunnen vinden. Hij zoekt winkelkleding, werkkle ding van vissers en kuipers, winterkledïng, rouwkle ding en uniformen van politie, brandweer, militai ren, padvinders, AJC'ersen muziekkorpsen. Bleiswijk De Nederlandse Tuinbouwonderne- mersprijs (NTO) is dit jaar toegekend aan het Liers- /Maaslandse bedrijf Fides, dat onder meer chrysan ten veredelt en stekken ervan produceert, Directeur J. Van Dijk nam de prijs vanmorgen in ontvangst van ex-Shell-topman mr, Gerrit Wagner.., De 'legpenning', een andere onderscheiding van de NTO, is dit jaar niet uitgereikt. Het bedrijf dat de penning had moeten krijgen, wilde die niet in ont vangst nemen. De niet nader genoemde ondernemer had al genoeg publiciteit gekregen en stelde geen prijs op extra publieke belangstelling, aldus een "woordvoerder van de jury. Fides heeft zich vanaf 1967 gespecialiseerd in ehry-, santen. Vorig iaar werd een nieuwe vestiging in* Maasland in gebruik genomen. Hier 'werken' onder meer zes robots, die jonge stekken de kassen in rij den, ze verplaatsen en na twee weken weer eruit ha len. Er komt daarbij geen mensenhand aan te pas. .Door een goede combinatie van onderzoek en ont wikkeling, bedrijfsvoering en -organisatie, kortom door goed ondernemerschap, heeft Fides zich een lei dende positie verworven", aldus hetjuryrapport Schiedam Het leer/werkproject No problem houdt dinsdag 9 februari open huis. Die dag tonen de deelneemsters aan de cursus Zelf kleding maken hun creaties in het pand aan de Havencüjk 174b. Het tevens de dag waarop No problem wordt heropend. No problem was aanvankelijk een winkel van meis die daar met behoud van uitkering kleding ver- coehten. In de nieuwe opzet nemen cursussen een prominente plaats in. Tijdens het open huis van twee tot vijf en zeven tol negen kunnen werkloze meisjes tussen 16 en 23 jaar er terecht voor informatie over de cursussen. Schiedam Dienstencentrum De Woudhoek start 23 februari met een drie dagen durend sjoeltoemooi. Er wordt op drie achtereenvolgende dinsdagmidda gen gespeeld. Deelnemers kunnen zich vanaf vrijdag opgeven aan de balie van het dienstencentrum. Schiedam/Vlaardingen/MaassluisDe PvdA afde lingen van de drie waterwegsteden voelen zich zeer nauw betrokken bij de Grote Politiek zoals die door hun bloedsbroeders in Den Haag wordt bedreven. De afdelingen hebben inmiddels al zes werkgroepen in het leven geroepen, die gaan meedenken over het rapport 'Schuivende panelen, continuïteit en ver nieuwing in de sociaal-democratie'. Dit rapport, waarmee de socialisten de politieke lijn voor de jaren negentig uitstippelen, is doortrokken van één cen traal thema: het recht van ieder mens op een zelf standig en menswaardig bestaan. Eind dit jaar moet de discussie zijn afgerond. Het rapport is een produkt van de commissie Pro grammatische Vernieuwingen, dat in de wandelgan gen is genoemd naar de voorzitter van die dub: oud minister van ontwikkelingssamenwerking Jan Pronk. Pronk doet woensdag 10 februari met zijn 'schuiven de panelen' de regio aan. Hij praat dan in zaal Irene aan de Nieuwe Haven over de nieuwe koers van de partij. Voorde plaatselijke afdelingen is dat tevens de start voor een reeks activiteiten, die eveneens een bezinning op het toekomstig beleid inhouden. Voor de zes werkgroepen hebben zich nu al dertig kandi daten genoteerd. De discussiebijeenkomst begint om 20,00 uur. door PETER DE LANGE Schiedam Als je familie diep geworteld is in een stad, en er is in die stad bijna geen straat of steeg te vinden waar niet een opa^ een oom of een nicht heeft gewoond zou het dan geen pijn doen als je 2iet.hoe dat erfgoed stukje bij beetje wordt afge broken? Dat doet pijn, verzekert Jan Hagendoorn. De Schïedamse roots van de 53-jarige Lange Havenbewoner gaan terug tot vóór de Franse revolutie. Voordat de nederzet ting aan de Schie echt tot leven kwam volgens Hagendoorn ligt die opstanding ergens tegen het einde van de 18e eeuw woonden er al telgen van het geslacht in de Jeneverstad. De echo van hun voet stappen klinkt de historisch gedreven Ha gendoorn dagelijks in de oren. Maar steeds vaker wordt dat geluid overstemd door het gebeuk van de slopershamer. Jan Hagendoorn heeft die afbra'akwoede nooit voor lief genomen. Keer op keer wond hij zich er over op, om er vervolgens toch maar lijdzaam in te berusten. Brieven en protesten bij de gemeente haalden toch niets uit. Naarmate hij ouder wordt ont gaat hem echter de zin van die rigoreuze opruiming en wordt hij strijdbaarder. Hij ziet zijn woonplaats langzaam maar zeker veranderen in een woestijn. De aange kondigde sloop van de Kreupelstraat en een deel van de Lange Kerkstraat was de druppel die de emmer deed overlopen. Hokken „Waarom moet Chris Zijdeveld dat ABC- wa ren hu is nou uitgerekend op dat histori sche plekje neerzetten ais er overal in de binnenstad gaten liggen? Aan de Kreupel straat staan huisjes die je mag rekenen tot de eerste vorm van sociale woningbouw in Schiedam, Zonde om die zomaar plat te gooien".'Hagendoorn verwijt de wethou- '5 ,s- i*| der een groot gebrek aan betrokkenheid bij "de geschiedenis van zijn eigen stad. „Waarom kon hij in het Proveniershuis niet één huisje in oorspronkelijke'staat her-stellen, zodat je als Schiedammer kan zien hoe de bejaarden daar vroeger heb ben gewoond? Nu zijn het allemaal dezelf de anonieme hokken voor kleine huis houdens geworden. Freeies 20 ging het in het voormalige weeshuis De Linaenhof. De stijlkamer van de regenten is nooit ge restaureerd, Als het originele behang er ooit weer opjde muren wordt geplakt, is het als decor voorde bewonersvereniging die dan in dat vertrek mag vergaderen. Of er komt één of ander café in". Hagendoorns verbondenheid met de stad blijkt alleen' al uit de inrichting van zijn werkkamer aan de Lange Haven. Op de tekentafel is een plattegrond van de oude stadskern geprikt, aan de muren hangen foto's en een luchtopname van het cen trum. Hij kan er zo de huisjes op aanwijzen waar familieleden hebben gewoond. Wat hij ook kan. aanwijzen zijn de lege plek ken, de gaten in het gevelfront, de panden die stèarri té verrotten, de toekomstige slachtoffers Van het onverschillige beheer door overheid en particuliere eigenaren. Spiritusltoning „Over een paar jaar komt de bibliotheek aan de Lange Haven leeg, die verhuist naai* een glazen nieuwbouwgeval bij de ruïne. Wat gebeurt er met het oude pand? Komen daar ook weer van die kleine wo- ninkies in? Moet je nagaan: die bibl'o- Jan Hagendoorn: 'Er is hier meer platge- gaan, dan tijdens het bombardement op Rotterdam'. v theek werd indertijd door splrituskoning M.C.M. de Groot geschonken aan de stad, zodat de arbeiders er cultureel bijgetankt kon worden. Straks is er geen boek meer te krijgen!" Vernieuwingen zijn niet tegen te houden, dat beseft Jan Hagendoorn ook wel, Iede re tijd stelt zijn eigen, eisen. Maar waarom moet de geschiedenis zo spoorloos ver dwijnen? Het lijkt wel of die stelselmatig wordt uitgewist,,alsof er opzet in het spel is. „Net of Schiedammers een hekel heb ben aan hun verleden, alsof ze zich scha men voor hoe het er in vorige eeuwen aan toe ging", zegt Hagendoorn. ;,Als' je iets over vroeger wilt weten, kan je Van der Feijst zijn boek kopen, maar dat houdt op bij 1795. Wat er daarna is gebeurd kan je nergens opzoeken. Er is genoeg, maar je mag het niet zien: aan de haven staan ei genlijk alleen maar faqades, neem alleen maar het kantongerecht. Een. prachtig pand. maar je komt het alleen in als je een prent hebt gehad". Wat Schiedam mist, is volgens Hagen doorn allereerst een stedelijk museum. „Want het Stedelijk aan de Hoogstraat, dat is geen museum waar je veel over het verleden aan de weet kan komen. Er han gen wat geborduurde dweilen aan de muur - ik zeg niet dat 't geen kunst is, maar ik heb er niks aan als ik iets over het Schiedam van een paar honderd jaar gele- .den wil weten. Daarvoor kan ik gewoon. nergens terecht. Mij een raadsel hoe de ge- meente dat gebrek kan rijmen met alle mooie plannen voor het bevorderen- van het toerisme. Je zal die dagjesmensen dan ook iets moeten laten zien! Bombardetnen t Door gebrek aan initiatief bij het gemeen tebestuur, heeft Hagendoorn besloten zelf maar het voortouw te nemen. Hij wil een expositie organiseren over het verdwenen Schiedam. Daaronder verstaat hij alles wat er sinds 1945 gesloopt is in de oude" binnenstad, ruwweg het gebied tussen de vesten. „Dat jaartal is overigens vrij wille keurig, je moet gewoon ergens beginnen". Hagendoorn realiseert zich best. dat hij De voormalige Brandersbuurt, thans een kale vlakte. Jan Hagendoorn is op zoek naar foto's uit de tijd dat de wijk noq over eind stond. zich daarmee een enorm karwei op de hals haalt: „Er zijn hier meer panden ge- sloopt," dan er tijdens het bombardement op Rotterdam verloren gingen". Hoewel hij als gewoonlijk de overdrijving niet schuwt en ook direct bereid is dat toe te geven, somt hij toch een indrukwek kende afbraaklijst op: „De Brandersbuurt is helemaal platgegaan, daar staat alleen de Goudsbloem alias de Moutery nog. Denk 's even aan water verdwenen is tus sen Broers veld en Nieuwstraat, aan de West vest,'de Korte Haven...De oude syna goge Achter de Teerstoof is sinds een paar weken., weg. Straks volgt de Kreupel straat, de Lange Kerkstraat. 2e houden pas op als er geen steen meer op de andere "staat". Hagendoorn hoopt dat een expositie zoals hem voor ogen staat, dat proces tot stil stand kan brengen. „Zodat Schiedammers zich bewust worden dat wat er nog over is, niet ook nog mag verdwijnen". Omdat zijn eigen archief maar beperkt is, heeft Hagendoorn de hulp van zijn. stadgenoten 'nodig. „Laat ze maar komen met foto's en alles wat ze weten over die afgebroken panden. Het zal een hele tijd duren voor ik alles op een rijtje heb, maar die moeite heb ik er wel voor over". Een plaats om de collectie te zijner tijd ten toon te stellen heeft Hagendoorn al uitge zocht: de Korenbeurs, recht tegenover zijn eigen woonhuis. „Waar kan zoiets be ter dan in zo'n prachtig monument? Muuroppervlak genoeg, en de gemeente doet er toch niks mee. Dat zie je maar op Nationale Monumentendag. Dan staat er een groot bord bij de ingang: dit gebouw is niet te bezichtigen. Omdat er die dag zo nodig gepingpongd moet worden. Want de gemeente weet er geen betere bestem ming voor ie bedenken, dan er een tafel- tenn is vereniging ii gin onder te brengen". woensdag 3 februari theatergroep 't Appeltje speelt Assepoester, Passage. 14.00 uur. lunchconcert van Reglna Ederveen (harp) en Mar ja van de Laak (60praan), aula Ste detijk Museum. 12Ü30 uur. donderdag 4 februari klaver jasinstu if, wijkcen trum De Erker, 20.00 uur Hair, musical; Passage The ater, -21.00 uur; - woensdag 3 februari J Ie rayon vert, filmzaal Har monie, 22.30 uur. Doemiddag: 'We maken een lied", jeugdtheater Har monie, 14.00 uur. donderdag 4 februari The Living Daylights, film zaal Harmonie, 14.00 uur. Rendez Vous, filmzaal Har monie, 20.30 uur. lunchconcert Aad Zouten dijk, Grote Kerk, 12.45 uur. kledlngrulibeurs, wijkcen trum De Heipaal. 13.45 uur. donderdag 4 februari film The Mission, met Ro bert de Niro en Jeremy irons, theater De Schudrkerk, 14-00 uur en 20.30 uur- door DONALD BAX Vlaardingen Heel voorzichtig, maar steevast terugkerend, klinkt enige achterdocht door in het ge passioneerde stemgeluid van Jan van der Hoek. „Het resultaat", ver wijst de 31-jarige oefenmeester van Zwaluwen VI naar de leidende po sitie in de tweede klasse B, „is na tuurlijk niet niks, maar we kunnen het ons niet veroorloven om de. tweede helft van de competitie te beginnen, zoals we voor de winter stop zijn geëindigd. Dan heb ik het niet eens over het gelijkspel tegen SSS en de nederlaag tegen PPSC, maar over de manier waarop, het voetbal op zich". „De problemen", legt Van der Hoek uit, „worden groot op het moment dat we op achterstand komen, ook omdat nu iedereen toch wel in de gaten heeft gekregen hoe wij spe len. Op die momenten moeten we zelf iets extra's bieden en telkens wordt bewezen hoe moeilijk dat is. Wanneer creert Zwaluwen kan sen? Ais er vijftien meter ruimte ligt tussen de vrije verdediger en de zestienmeter. Zo niet, dan zijn we in de kleine ruimte uitsluitend afhan kelijk van de individuele akties van Danny Molendijk, Peter van Veel- en en Nico Konijnenburg". Bewust legt Van der Hoek accent op dit trio spelers, omdat zij met name vlak voor de winterstop ge breken vertoonden die bij een auto tot het vervangen van de accu en/of startmotor zouden leiden. „Als de toppers minder draaien", geeft Van der Hoek grif toe, „wordt Zwaluwen kwetsbaar. Als we in balbezit zijn en aanvallend moeten denken, hebben we er drie die alles kunnen en twee die iets extra's bie den. Dan houd je vijf veldspelers over, die er voor moeten zorgen dat die andere vijf hun werk kunnen doen. Dan vraagje om beweging en die is bij ons beperkt". Trainingsveld Pm die reden ook heeft Van der Hoek regelmatig bij het bestuur op- de stoep gelegen en als het ware ge smeekt om verbetering van de trai ningsaccommodatie. Zwaluwenbe- schïkt over een fraai gravelveld, waarop echter nooit en te nimmer wedstrij'dsituaties kunnen worden nagebootst. Wat resteert, is de klei ne strook in het verlengde van de kleedkamers, waar spelers met een minder taktisch vermogen ook nooit de gelegenheid zullen krijgen hun blikveld te verruimen. En juist daardoor, benadrukt Van der Hoek, stagneert de ontwikkeling van Zwaluwen. „Ik laat", legt Van derHoek uit, „nu bijna altijd kleine partijvormen te rugkeren Vijf tegen vijf, zes tegen zes met een vaste balbezitter. Die verdeelt alleen het spel en mag niet worden aangevallen. Daardoor dwing je de anderen rond te kijken om te weten wat er gebeurt, zowel bij balbezit als bij balverlies. Ver zaakt die speler, dan wordt zijn maatje voor het blok gezet. Ik zou dat oo$ zeer frekwent met grotere groepen doen als ik daar de ruimte voor had. Dan zou ik nog vaker en dus ook nog beter aan de beweging bij balbezit en balverlies kunnen werken". Een dwingende voorwaarde daar bij is tevens, dat de groep qua voet- balintelligentie de stappen van Van der Hoek moet blijven kunnen vol gen. „Ik heb^vaak genoeg aan de jongens gevraagd of ze het nog kon den opbrengen verdedigt Van der Hoek zich. „Ik weet dat ik veel vraag, maar ik overeis niet. Alleen misschien van de kopstukken. In wezen heb ik een te beperkt aantal spelers. Voorlopig hebben wij nog zo veel tijd en moeite nodig om het verdedigend perfect voor elkaar te krijgen, dat ik niet eens toe ben aan het absol ute aanvallende denken". Voortzetting Van der Hoek houdt er in z'n ach terhoofd rekening mee dat Zwalu wen straks voor het tweede jaar in successie de hoofdprijs op zak steekt. „Je zult er niet aan moeten denken als je het haalt", reageert hij met opzet vrij negatief. „Dan zul je niet alleen verdedigend zijkanten moeten hebben, maar ook aanval lende. Met spelers die minimaal een voortzetting hebben. Dat is bij ons momenteel een gebrek. Maar het is wel zo dat we het kunnen redden als van het trio Molendijk, Van Veelen en Konijnenburg twee spe lers optimaal renderen". Tegelijkertijd geeft Van der Hoek aan dat deze conclusie niet vleiend is voor het niveau van deze tweede klasse. „Ik beb in het verleden met Excelsior Pernis in dezelfde poule gespeeld, maar die was beduidend sterker. Toen zaten Rozenburg, Vi- tesse Delft en ARC er nog in en die spelen nu alle drie in de eerste Idas- se. Het niveau is afgekalfd en de ploegen komen steeds dichterbij el kaar. Ik denk dat de ploeg die 28 punten haalt kampioen wordt. Daarom hadden wij van PPSC moeten winnen. Dan hadden we nog tien punten moeten halen in tien wedstrijden en dat is mogelijk". Van der Hoek heeft in ieder geval geleerd dat Zwaluwen zich in de laatste cyclus zal moeten wapenen tegen de ploegen voor wie de speel wijze van de Vlaardingers een open boek is. „We waren nieuw en wer den anders benaderd", aldus Van der Hoek. „Veel ploegen hebben in het begin vrij open tegen ons ge speeld. Dat is fataal met de spelers die wij hebben. Dat gaat nu niet meer. Voor Zwaluwen en mezelf is het moeilijk om om te schakelen naar een aanvallender speltype, te meer daar het in die situatie onmo gelijk is om de boel achterin herme tisch gesloten te houden". Fantastisch „Neem de eerste zes, zevèn wed- J strijden", vervolgt hij gretig. „Toen ging het fantastisch en wonnen we dank zij onze eigen individuele kwaliteiten. Ook als team zaten we toen heel goed, met als hoogtepunt de 5-1 overwinning bij Sport! ust'46. Dat was het absolute voorbeeld van hoe mooi countervoetbal kan zijn. In verdedigend opzicht scoorden we bijna een tien bij Excelsior Per nis. We hebben ze om de oren gesla* gen met de wapens waarmee ze zelf het sterkste waren, met de nadruk op waren. Maar, achter de feiten aanlopen, dat is niks voor Zwalu wen. Dan moet ook ik aanvallend gaan denken en dat /is* niet' m'n sterkste punt". c. „Willen we het optimaal doen,1,.dan zullen we zelfs toe moeten naar één spits en twee spelers kort daar ach ter", heeft hij al uitgebreid aan de toekomst gedacht. „Dan zul je te vens de zijkanten zo goed mogelijk moeten bezetten en heb je h-e-l-e- m-a-a-1 niets aan stilstaande spe lers. Het harmonieaatje zal perfect moeten werken, dicht bij balverlies en open bij balbezit. Misschien is het zelfs een nadeel geweest dat we in het eerste jaar al kampioen wer den. Bij Excelsior Pemis h'eb ik daar ianger over gedaan. Dat was beter om alles en iedereen aan el kaar te laten wennen...". Jan van der Hoek vindt steun bij zijn vriendin Anja. In de donkere voor, tijdens en na Kerslmis, ook wel winterstop geheten, heeft de trainer van Zwaluwen VI alle zaken nog eens goed op een rijtje gezet. „De problemen", weel hij, „worden het grootst als we op achterstand komen". Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen, De sportredaktie is overdag telefonisch bereikbaar onder nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010- 4120705. DINSDAG 2 FEBRUARI Voetbal: 19.30 Haarlem 2—SW 2; Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden vierde klasse bandstoten (poule 2) in calê Rotterdam te Vlaardingen; Zaalkorfbal: Halve finale afdelings beker in Energiehal te Rotterdam: 19.00 KOAG—CKC Maassluis. 1 WOENSDAG 3 FEBRUARI Biljarten: 19.00 Start'75'tOosten, 19.00 Start'75—S en V, 19.30 Voor wedstrijden vijfde klasse bandstoten (poule 1) in café De Oude Markt te Vlaardingen, 19.3Q Voorwedstrijden vierde klasse bandstoten (poUla 3) in café De Nieuwe Kroon te Maassluis; Zaalvoetbal: Westwijkhal Vlaardin gen: 21.40 SVDPWExcelsior P, 22-20 8KB—GSS. DONDERDAG 4 FEBRUARI Biljarten: 19.00 DVK'73 C—DVK'73 8,19.30 Voorwedstrijden vijfde klas se bandstoten (poule 2) in café 't Spinnewiel te Vlaardingen, 19.30 Voorwedstrijden vijfde.klasse band stoten (poule 3) in cafe Van der Valk te Vlaardingen; Volleybal:, 21.15 Shell—Ervea 2 (d), 19.30 Sunlight— Hou Stand 7(d). Schiedam Jo van der Touw (voorzitter), Hennie van der Rey- ;ken en Frans Eijkenbroek treden af als bestuursleden van de sektie I (voetbal) van de Schïedamse sport raad. Tot nu toe heeft alleen Eef Collé, de voorzitter van PPSC, zich gemeld om in deze vacatures te voorzien. Een mogelijke tweede kandidaat isRien Klink (HBSS). Kootwijk blijft Maassluis Bob Kootwijk blijft -toch aan als hulptrainer van Excel- •sior Maassluis. Mede op aandrang van en in overleg met hoofdtrainer Eric Gudde en de spelers van de B- selectie wilde het bestuur van de eerste klasser de situatie hei-zien. Aan de hand van het persoonlijk oordeel van Gudde en de mening van de spelersgroep werd alsnog besloten het contract met een sei zoen te verlengen. Gabrie Heijster Rotterdam Gabrie Heijster van AV Fortuna heeft ook de tweede districtscross op haar naam ge schreven. De C-juniore toonde zich op het loodzware parcours in het Kraling5e Bos over 1.000 meter ver uit de sterkste. Door deze zege is Gabrie Heijster nu al districts kam pioene. In dezelfde categorie werd Annousjka Butter vierde.-Bij de C~ jongens (2.500m) legde Rieardo Stigter beslag op de eerste plaats en bij de B-jongens (3.300m) werd Pa trick Meijer eerste. Sponsor Schiedam Schiedam De softbal-hoofdklas- ser Schiedam zit er voorlopig warmpjes bij. In het clubgebouw op sportpark Harga wordt vrijdaga vond een driejarige sponsorove reenkomst ondertekend met het transportbedrijf Cross Channel Services (CCS). Omdat het om een meerjarige verbintenis gaat, waar mee een aanzienlijk bedrag is ge moeid, omvat het contract tevens naamsverbindirtg. Maassluis bekert Maassluis CKC Maassluis wacht vanavond opnieuw een onverval ste korfbalkraker. De equipe van coach \Wim Nïessing, die al eerder de spot\dreef met sterke clubs als Vriendenschaar en Vlaardingen, treedt in de halve finale van de af- delingsbekèr aan tegen de Krim- pense eerste klasser KOAG. Het duel, dat in de Rotterdamse Ener giehal wordt gespeeld, begint om 19.00 uur. VTM: goed doel MaassluisDe leden van de Maas- sluise wandelsportclub VTM zijn accoord gegaan met een contribu tieverhoging van 25 cent per maand. De totale opbrengst van deze verhoging komt ten goede aan in Hilversum gevestigde Dick van Rijn-stichting, die zich sterk maakt voor de ontwikkeling van de ge handicapten sport in Nederland. -4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2