Salon neemt afscheid met grootse gala-avond <3 ENGELEN Aantal auto's te gering voor voet- en fietsbrug Halico koopt Gusto-terrein Scheeres raakt spa kwijt bij planten Beatrix-boom Gemeenteraad extra bijeen over ASHVB Plan Hoofdplein getest op effect wind en schaduw DE BADKÏMER VAN DE WEEK PAST BINNEN TfeyMff^^KÉlElKBUDGET iWi MSRDK DAGBLAD V SGHKDMSCHLCUMNT f HIEUWIWATEBWEG CDUBAW nü^i I$,p Eerste agrariër naar Aalkeet- Buitenpolder Sou ja Pindakaasdief gearresteerd Brit blijkt oplichter Stationsstraat taboe autobedrijf imooteboom aDC a ■WMHtWEGl 3131 EC '.'j.i-.Ji.yji Paabus 115. 3130 AC WonKiaen. Teleloan: 010-4343229. <355066. 4350557 - OMflrsdaclis <545503 DONDERDAG 11 FEBRUARI 1988 Schiedam Gemeentewerken vindt het autoverkeer bij de Westerhavenbrug niet dermate verontrustend, dat er speciale voorzieningen voor fietsers en voetgangers moeten worden ge troffen, Hoewel de gemeente zich baseert op meer dan drie jaar oude tellingen, wordt de aanleg van een voet- en fiets brug 'niet hoog nodig' geacht. Dat zegt ambtenaar ït.M. Bo- gerd. die belast is met de voorbe reiding van weg- en waterbouw. Niettemin heeft hij met de werk groep verkeer van de bewoners vereniging Schiedam-Zuid afge sproken, dat er dit jaar nieuwe tellingen worden verricht. Er hebben zich de laatste jaren ge regeld ernstige ongelukken voorgedaan, met name op het kruispunt van Westerkade en Stadhouderslaan, maar ook aan de andere kant van de brug, bij de Rozenburgsesiraat en de Wil- Jemskade. Naar verluidt Is het verkeer drukker geworden sinds de vestiging van Alben Heyn op de kop van de Groen e- laan. „Het komt wel voor, dat fietsers zich in het nauw gedreven voe len. vooral als tegelijk een bus van de RETT over de brug rijdt", beaamt Bogerd, „maar het is be paald niet zo dat de auto's er met horden overheen gaan". Ge meentewerken vindt het daar om onverantwoord om veel geld uit te trekken voor speciale voorzieningen aan de brug en de bestrating aan weerszijden. Om een goed beeld te krijgen van de verkeerscirculatie in de Gor2en zal de gemeente niet al leen bij de Westerhavenbrug nieuwe tellingen verrichten: te gelijkertijd zullen op de andere wegen naar de wijk slangetjes over het wegdek worden gelegd, die elektronisch het aantal auto's registreren. „Dat is gemakkelijk te doen. Zoveel in- en uitgangen heeft de Gorzen niet", zegt Bo gerd Behalve via de Westerha venbrug kunnen automobilisten alleen via de Hoofdstraat, de Buitensluis of de Westfranke- landsedijk de wijk in- en uitrij den; het langzaam verkeer kan tevens gebruikmaken van het oude Willemsbruggetje bij de Nieuwe Haven. Als de tellingen worden ver richt, zal de gemeente meteen duidelijkheid krijgen over het effect dat de openstelling van de oortjes bij rijksweg 18 heeft op de verkeerssituatie op de Haven- dijk. „Er schijnt een kleine toe name van hei verkeer te zijn", zegt Bogerd, „maar het valt niet precies te zeggen, of dat nu komt doordat die oortjes zijn openge steld". Wanneer de tellingen worden verricht, staat Bogerd niet hel der voor ogen. Hij vermoedt dat het later in het jaar zal zijn, want er staan nogal wat werkzaamhe den op het programma van ge meentewerken, De Rozenburg- sestraat zal worden opgebroken, de Groene!aan zal worden voor- 2 zien van nieuwe riolering, en jt binnenkort al wordt met enkele 5 werkzaamheden begonnen- „Als g je dan gaat meten, juist op het moment dat er belangrijke stra ten afgesloten zijn, dan krijg je «uu 11 11 natuurlijk een vertekend beeld «De situatie op de Westerhaven brug is volgens de gemeente niet zo gevaarlijk, dat er bijzondere voorztenin- zegtBogerd. gen moeten worden getroffen voor langzaam verkeer. Levi Weemoedt Maasland Agrariër W. van der Kooij is de eerste, die zijn boerderij wil verplaatsen naar de Aalkeet-Buitenpol der. Dit driehoekige weide landschap wordt begrensd door rijksweg 20, de Vlaar- dingse Broekpolder en de Maaslandse Foppenpolder. De reeonstruetiecommissie Mid den-Delfland heeft dit gebied gereserveerd voor boerderijver plaatsingen. Het huidige bedrijf van Van der Kooij bevindt zich aan de Oostgaag, ten noorden van de Maaslandse dorpskom. Ook de nieuwe lokatie ligt op Ma aslands grondgebied. Hier be handelt de gemeenteraad dins dag de aanvraag, die Van der Kooij heeft gedaan voor een bou wvergun n i ng. Volgens de wet op de geluidhin der mag bebouwing pas op 200 meter van de rijksweg plaatsvin den. Vanwege de onzekerheid over een mogelijk tracé naar een Blankenburgtunnel onder de Nieuwe Waterweg bij Maassluis is besloten om op ongeveer 350 meter vanaf de rijksweg te gaan bouwen. Vlaardingen Een keur vari Vlaardingse artiesten treedt op in de Stadsgehoorzaal op De Laatste Salon. De werkgroep Sa lon de Harmonie neemt met die gala-avond op vrijdag 11 maart na twee jaar afscheid van het publiek. Het ontbrak het plaatselijke praatprogramma in zaal Harmo nie niet aan publiek, maar wel aan geld. „Wij hebben er genoeg van voortdurend mensen te moeien vragen belangeloos of tegen een geringe vergoeding mee te werken. Je kunt je rela ties mei blijven uitmelken", al dus de werkgroep. De gala-avond staat in hel teken van de actie Red de Harmonie en de Stadsgehoorzaal van de slo pershamer In politieke kringen gonst het al twee jaar van de ge ruchten, dat Harmonie en Stads gehoorzaal moeten wijken voor een nieuw cultureel centrum aan het Buizengat. Theaterdirecteur Marten Put man is een groot voorvechter van dat nieuwe cultuurpaieis. Hij vindt de zalen aan de Sehie- damseweg hopeloos verouderd. „Als erin 1988 geen besluit is ge vallen over die nieuwe schouw burg. dan is deze jongen weg", zei Putman twee jaar geleden op een persconferentie. „Er moei over een nieuw cultu reel centrum eerst behoorlijk worden gepraat en nagedacht. Je kunt die oude theaters, waar veel Vlaardingers herinnerin gen aan hebben, met zomaar slo pen", zeiden de Salon-presenta toren Van der Lugt en Aad Riet veld anderhalf jaar geleden. De beide journalisten, werkzaam bij respectievelijk Het Vrije Volk en het Rotterdams Nieuwsblad, stichtten het fonds Red de Har monie en de Stadsgehoorzaal van de slopershamer. Een kunst veiling voor dat fonds leverde in mei vorig jaar een kleine drie duizend gulden op. Met de gratis toegankelijke gala-avond denkt de werkgroep voor het fonds een goede bestemming te hebben ge vonden. en diergaarde Blijdorp en het theater Kunstmin in Dordrecht verbouwde, ontwierp in 1953 de Stadsgehoorzaal. Het stadsbe stuur vond het gebouw prachtig. Het wilde zelfs een straat in de Westwijk, die toen in aanbouw was, vernoemen naar de archi tect Maar de Sybold van Raves- teynstraat kwam er niet. Salon de Harmonie bouwde in twee jaar tijd een zekere faam op. De Vlaardingse talkshow was steeds goed voor een volle zaal. Sonja op z'n dorps, werd het programma in de pers gedoopt. Al in september vorig jaar liet de werkgroep voorlopig het doek vallen over de Salon, Dat doek wordt op 11 maart nog één keer opgehaald. Op het podium staan dan de Amazing Stroopwafels, Fred Piek en Lévi Weemoedt, Ben van der Linden en Delia Bo~ siers, het Bleekstraat Trio, Otros Tiempos, Vibes Unit, The Hot Bluezz Band, de christelijke har monievereniging Sursum Corda en Cornelis Pons, de huiszanger van Salon de Harmonie. Twee gasten zitten die vrijdaga vond aan de bekende ronde ta fel: de Vlaardingse Janka Ver- boeff, die actie voert tegen de sloop van Harmonie en Stadsge hoorzaal, en de Rotterdamse ar chitect Johan de Vries. De Vries is een Van Ravesteyn-kenner. Architect Sybold van Raves- teyn, die onder meer het Rotter dams Centraal Station bouwde, Schiedam Na een nachtelijke achtervolging hebben Schïe- damse politieagenten rond half twee een 22-jarige Rotterdam mer gearresteerd. De man werd aangehouden op de Meeuwen singel. Eerder die nacht had hij samen met een handlanger de benen genomen op de Kerk weg in Kethel. De Rotterdammer was één van de twee inzittenden van een met 2000 potten pindakaas geladen bestelbus, die door de politie op de Kerk weg werd klemgereden. Het tweetal had de voorraad pin dakaas gestolen uit een vracht auto aan de Zwaluwlaan. In de bestelbus trof de politie ook twaalf potten mayonaise en wat zakjes borrelnoten aan. De tweede verdachte verdween in de duisternis van de Polder weg. Hij is nog voortvluchtig. Schiedam/Vlaardingen De Schiedamse politie i* °n speur tocht begonnen naar een Engel se 'zakenman', die heeft gepro beerd winkeliers öp te iichten. De Brit trachtte bij middenstan ders op de Hoogstraat adverten ties te werven voor een krant in zijn vaderland. Deze Nederland stalige annonces kostten tussen de 250 en 1200 gulden. De winkeliers vertrouwden het aanbod echter niet en waar schuwden de politie. Die kwam na een kort onderzoek tot de ont dekking, dat de Engelsman in Vlaardmgen hetzelfde foefje had geprobeerd. Diverse Vlaar dingers hadden het verhaal ge loofd en voor enkele honderden guldens aan advertenties opge geven. De Brit is nog spoorloos. Maasland De Stationsstraat, althans het deel tussen de 's-He- renstraat en de Kastanjehof, wordt taboe voor alle verkeer. Het algehele inrijverbod geldt alleen niet voor de bewoners. Vanaf begin 1977 was de Sta tionsstraat al gesloten verklaard voor bromfietsers. Enkele bewo ners hebben nu om een inrijver bod voor alle verkeer verzocht. Achter iedere BOVAG-vakman staat een grote organisatie. Daar zit u goed mee, dat geeft zekerheid. Uw BOVAG-autobedrijf kent bijvoorbeeld uitstekende regelingen voor financiering, leasing en verzekering. Grote keus eerste klas occasion auto's met drie zekerheden: B 1 BOVAG- Garantiebewijs 2 WN-gekeurd B 3 Grote onderhoudsbeurt Winkelcentrum SPALAND. Zwaluw laan 84, Schiedam, O10-470S122 Dondordoqaavpnds koopavond voor do showroom VIJFENDERTIG JUS WMtttB IN REPARATIE EN VERKROP VAN ALLE MERKEN AUTO'S Schiedam „Een prima ontwikkeling", reageert burgemeester Reinier Scheeres op het bericht, dat de aankoop van het Gusto-terrein door de Ha lico Groep nu definitief is. Het Rotterdams Nieuws blad onthulde vorige maand, dat er vergevor derde onderhandelingen waren tussen Halico en ÏHC-Caland, eigenaar van het braakliggende terrein van de voormalige scheepswerf. Maar defini tief was de transactie toen nog niet. Scheeres heeftin de tussentijd informatie ingewonnen over de Halico Groep, die geves tigd is op het Weena in Rot terdam, en hij heeft daar goe de indrukken aan over ge houden. „Ik heb alleen maar positieve geluiden gehoord", zegt de burgemeester. „Halico komt er overal goed vanaf". Ook metdeplannen, die Hali co heeft met het Gusto-ter rein. is de burgemeester in zijn sas. Het bedrijf wil er ruimte creeren voor tal van kleinere bedrijven, die elk een kavel in gebruik kunnen nemen. Het ziet ernaar uit, dat die omwikkeling veel" werkgelegenheid met zich mee zal brengen. Scheeres, die economische aangelegen heden in zijn portefeuille heeft, hoopt op althans eed gedeeltelijke compensatie van alle arbeidsplaatsen, die in Schiedam verloren zijn ge-" gaan door de sluiting van Gusto en de Nieuwe Water weg, tien jaar geleden, en re centelijk net massa-ontslag bii Gusto. Caland Holding vroeg aan vankelijk twintig miljoen voor het Gusto-terrein, een bedrag dat al snel afkalfde naar veertien miljoen. Halico is pas gaan onderhandelen, toen de vraagprijs was beland Op het niveau van negen mil joen. Het dalen van de vraag prijs begon het bijna voor de gemeente zelf aantrekkelijk' te maken om de grond aan te küpen maar zover hoefde' het dus niet te komen. Onder de Schiedamse jeugd blijken tal van enthousiaste boomplanters te 2itten. Ouderen, die zich ergeren aan nieuwbouw die nogal eensten koste gaat van het groen In de stad, zal zoiets goed doen. Schiedam Burgemeester Scheeres en enkele kinderen van de Prinses Beatrixschool hebben gistermiddag- een Beatrix-boom geplant in het oudste stadspark van Neder land, de Plantage in Schie dam. De boom is een van de 350 bomen, die in deze dagen ter ere van de 50e verjaardag van de koningin in het land worden geplaatst. Naast de kinderen van de chris telijke school uit de Buys Ballot singel waren ook heel wat ou ders aanwezig om getuige te zijn van de feestelijke gebeurtenis. Verder gaven ook leden van het voormalig verzet en de oudstrij ders acte de presence om de ko ningsboom 'in te Wijden'. De kinderen vonden het maar wat moot, dat zij met de burge meester het gat dicht mochten gooien. Eén jongetje was zo en thousiast dat hij de burgemeester de spade uit de hand rukte om met eigen handen het karwei af te maken. Voorzitter Piet Drenth van de stichting Viering Nationale Feest- en Gedenkdagen vertelde de kinder».- ">a de feestelijkhe den, dat het vroeger heel gebrui kelijk was om bij feestelijke gele genheden bomen te planten. Als het boomplanten verband hield met het koninklijk huis werd meestal een linde geplant, van daar dat de linde in de volks mond de 'koningsboom' is gaan heten, aldus Drenth. De kinderen werden voor hun inspanningen op hun vrije woensdagmiddag in het Blauw huis getracteerd op limonade en kregen van de burgervader ook nog een oorkonde uitgereikt. Net als in Kethel, waar de ko ningsboom op 12 maart geplant wordt, zal er op koninginnedag een plaquette voor de boom worden geplaatst, waarop herin nerd wordt aan de dag dat de ko ningin 50 jaar werd. Vlaardingen De Vlaardingse gemeenteraad komt 'hoogst waarschijnlijk' op 19 februari bijeen om de financiële proble men van de algemene stichting tot huisvesting en verzorging van bejaarden (ASHVB) te be spreken. Wethouders en ambtenaren zijn al maanden doende om de'stich ting, die nauw gelieerd is aan de gemeente, vooreen faillissement te behoeden. Bij ongewijzigd be leid dreigt een tekort van meer dan twaalf miljoen gulden op de exploitatie van de bejaardenwo ningen van de ASHVB. De gemeente heeft het ministe rie van volkshuisvesting, ruim telijke ordening en milieuhygië ne steun gevraagd om de finan ciële nood van de bejaarden- stichting te lenigen. Onlangs had een gemeentelijke delegatie een gesprek met de staatssecretaris, drs. E. Heerma. Die zou steun hebben toegezegd. Vermoedelijk komen burge meester en wethouders inde raad met een voorstel om de in dividuele woningen van de ASHVB over te doen aan het ge meentelijk woningbedrijf. De stichting zou dan alleen neFbé-j heer houden over de bejaarden-f flats. Wethouder Jan MadernJ weigert mededelingen te doem over de affaire. j Schiedam Architect Bram van Hengel presenteert vol gende week woensdag zijn ontwerp voor de bouw van twee ronde flats op het Hoofdplein. Van Hengel, di recteur van Groep 5 uit Rijs wijk, doet dat in een vergade ring van het projectteam Schiedam-Zuid, waarin amb tenaren en bewoners be raadslagen over stadsver nieuwing. Projectleider Jan Goed ver wacht, dat op die vergadering duidelijk wordt hoe de hewo- nersvereniging Schiedam-Zuid zich opstelt ten aanzien van de bouwplannen. Hoewel de vere niging van flats allerminst ge charmeerd is, liet men Van Hen- gei welwillend zijn gang gaan. De architect kwam vorig jaar langs om alvast zijn ïdeeen glo baal op tafel te leggen. De opdrachtgevers, SSN en Fraanje, hadden toen nog geen keus gemaakt uit twee varian ten: één hoge, slanke flat met Komplefe badkamer met anatomisch q evo rm d inbou wbc d, verchroomde handgrepen, 170x75cm,, wastafel, zuil, planchet, duoblok enkfosetzitting. leverbaar in twee kleuren wit. NOG TIENTALLEN ANDERE LAAGGEPRIJSDE AANBIEDINGEN Kern ojirofiK tcofinlM tnlijk u ri|k li) Engelen Keukens tegels Sanmir beualt u voor kwaliteit altijd veelnriiufer. GRÖJE KEUSIH TEGELS ENPLAMZfH VA 2J.S5 PEfl K2 lortiidiei GIUÏISGEIEGO vanj! ZSm* KEUKENS TEGELS SANITAIR ROTTERDAM .Bergweg283,tel 010-4673044 GORlNCHEM -5ehellwn««troot3ó, tel 01830 36422 5PIJKENI5SÉ Oberorrweg 28, (eindpunl metro) tel 01880-36003 VLAARDINGEN Hoelentraof 14 [nooit Sanders Meubels'odl, tel 010-4350028 ronde gevels, of twee van zulke flats maar dan half 20 hoog. Die keus is nu wel gemaakt. Twee betrekkelijk lage flats zijn 'qua constructie eenvoudiger te bout wen dart een torenhoge. Boven dien kan het risico van SSN eri Fraanje gespreid worden bij de keus voor twee flats. Volgens Jan Goed is het denkbaar,'dat eerst één flat wordt gebouwd en dat pas tot de bouw van de twee de wordt overgegaan, als er vol doende belangstelling van'ko pers is voor de eerste. Bram van Hengel heeft een ma quette van zijn ontwerp laten testen in een windtunnel. Dat verzoek was gectean in het proj jectteam Zuid. De windval^ bij twee flats is anders dan bij één; en het is tegenwoordig gebruike lijk om het verwachte effect in een windtunnel te registreren. Ook is van het plan een scha- duwdiagram gemaakt: aan de hand daarvan wordt duidelijk of de flats geen schaduw^ zullen werpen op de achterliggende wijk, de Gorzen. Dat is nauwe lijks het geval, bleek uit het on derzoek. Twee jaar geleden lag er (van een andere architect) een heel ander plan op tafel: een enorm flatgebouw, dat veel straten van de Gorzen permanent in de schaduw zou doen verkeren. Daartegen kwam de bewoners- vereniging, met succes, in op stand. Bij het Hoofdplein is een bodem onderzoek uitgevoerd; gebleken is dat het terrein, waar vroeger Total gevestigd was, ernstig ver ontreinigd is. De vervulling zou doorgedrongen zijn tot de grond onder het timmerkamp - van Klubhuis Zuid. Als met de flat- bouw wordt begonnen, zal "de bouwspeelplaats verdwijnen. Bouwplannen die er waren voor de Hoofdstraat-Zuid, achter de Heilig Hartkerk, zijn niet actueel meer. Er wordt gezocht naar een projectontwikkelaar, die er wo- ningwetwoningen en premie koopwoningen wil realiseren: Oorspronkelijk was het de'be doeling, dat er enkel in de vrijs sector 20U worden gebouwd. i-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1