Juridisch getouwtrek om oud bungalowplan Vlaardingen eist schone puinstort VIAAUNSS DAEBIA8 SEmMSCHf COWNÏ NIEUWE WATERWEG COURANT Jubileum in Passage kraker- van het jaar Doedijns: na brand open in ander pand B en W in buurten met wateroverlast Tip (hi In. Caudy ihiJlt'i en The (hitsidtas m Tandarts Schollen en architect Vermeer eisen 3,5 ton Bemanning mijnenveger op visite in Maassluis Neef en nicht op dievenpad Luxe woningen aan Kastanjedal Recreatieschap voor dilemma Vlaardingen in verf Diensten centrum Holy beetje krap Wéér cd's gestolen Muziek week van start Educatief... Regionale redactie: Brede Havenstraat WATERWEG g^-Vjaardingen-^PosltbuS-TlO^glgO AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229. 4352066, 4350557 - sportredaclie: 4345209 DINSDAG 16 FEBRUARI 1988 Vlaardingen Het juridisch touwtrekken om een schade claim van ruim 350.000 gulden, die twee bungalowbewoners in Holy-Noord bij de gemeente Vlaardingen hebben inge diend paat binnenkort een nieuwe fase in. De Vlaardïngse gen teraad zal de al jaren slepende zaak begin maart ver mom -jijk doorverwijzen naar de stichting Onroerende Za ken te Rotterdam. Maassluis De bemanning van de mijnenveger Maassluis is op 3 maart te gast in het stadhuis van Maassluis. De marinek lanten worden door burgemeester en wethouders ontvangen. Onlangs kwam de bemanning van de Maassluis terug van een reis naar de Golf, waar, tevergeefs overigens, werd gezocht naar mijnen. Tn de afgelopen maanden heeft dc commandant van de mij nenveger herhaaldelijk via nieuwsbrieven de bevolking van Maassluis op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen in de Golf. een geste die door het stadsbestuur zeer op prijs werd gesteld. Om de band tussen de bemanning en de bevolking rtog eens te onderstrepen staat nu een ontvangst op stapel. Hoe het prgramma er precies uit gaat zien. is nog niet hele maal duidelijk. „Het is wel zeker dat het een heel aardige ge beurtenis gaat worden1', aldus eon woordvoerder van de ge meente Maassluis. De organisatie van Podiumgala '88 bestaat uil Marq Oudshoff, Carel van der Velden en Peter Pijpers. Schiedam - Het tweejarig bestaan van muziekcafé Po dium gaat volgende week zondag niet onopgemerkt voorbij. Tijdens het feest is het jubilerende café verras senderwijs gesloten, want dat is volgens de directeur van de Sehiedamse Kunststichting, Peter Pijpers, veel te klein om de verwachte toeloop op te vangen. Het Podiumgala '88, zoals het festijn genoemd wordt, vindt plaats in de grote zaal van het Passagetheater. Als dit eerste grootschalige popinitiatief sinds jaren aanslaat, wordt er voort aan elke drie maanden zo'n fees tje georganiseerd, hebben de or ganisatoren gistermiddag al be loofd. In de programmering valt in eerste instantie de naam van The Outsiders op. Met namedeal wat ouderen onder de jongeren ken nen deze roemruchte formatie nog wel uit de jaren zestig, toen zij hit op hit scoorden. In Frank rijk overtroffen zij de populari teit van The Rolling Stones, na dat de voor die tijd extreem lang harige Wally Tax veel opzien baarde op de televisie. Met deze groep' hoopt de organisatie aan te .-.luiten op de hernieuwde be langstelling, die er voor muziek uit dit tijdperk bestaat. Kwaliteit ..Maar The Outsiders zijn niet al leen van gisteren, ook van nu", aldus de organisatoren, die met <!e onlangs herenigde Amster damse groep in het eindstadium van de onderhandelingen zijn beland. The Outsiders, nog steeds met Wally'Tax ais front man. spelen pas weer sinds en kele maanden samen en ook het nieuwe materiaal schijnt van hoge kwaliteit te zijn. Met het feestje sluit de organisa tie. naast Peter Pijpers bestaande uit adjunct-directeur Marq Oudshoff van het Passagethea- ler cn hoofdredacteur Carel van der Velden van hel huisraagazi- ne Podium Post Modern, aan bij een ter ziele gegane traditie. In de ja ren zestig organiseerde disc- jockey Martin Green in zaal Ar cade ook popconcerten, waar alle bekende bands van Neder land optraden. Ook haalde hij toenmalige internationale ster ren als John Mayall Blues Brea kers en Slade naar Schiedam. Dit laatste concert vond net als dat van nu plaats in het Passage- theater. Dulfer Met name de jongere gent die die wilde jaren hooguit krui pend beleefde, zal volgens de or- ganisatie warm lopen voor Dar- r dy Dulfer. De 18-jarige dochter van Hans Dulfer speelde al t.er- keer voor een uitverkocht huis in Podium. Nu heeft ze een ge heel vernieuwde Funky Stuff als begeleidingsband, waarmee zij onlangs te zien was in de Tv- show. Candy zelf was te zien bij Sonja Barend. En dar» is er nog een afscheid op deze avond. Tip On In, Schie dams meest succesvolle groep, grijpt vanaf acht uur de gelegen heid aan om haar afscheidscon cert te houden. Na vijfjaar zijn de Gorzenezen onder leiding van Rini van Willigen naar ei gen zoggen 'uitgespeeld'. In het Paasagetheater krijgen de Sehie damse fans nog één keerde kans do rhythm bluesband te aan schouwen. Hopelijk voor café Podium geldt du afscheid niet voor Peter Pij pers. De man. die per jaar meer dan 1Ö0 concerten in Podium or ganiseert, is zo zeker van het suc ces van de avond, dat hij de 'por- tefeuillekweslie' heeft gesteld. Ais de avond mislukt, kondigde Pijpers aan. vertrekt hij voor goed naar Egmond aan Zee, waar hij de rest van zijn leven dan mediterend zal doorbren gen. Kaartjes voor het feest kosten 15 gulden. Ze zijn vanaf donderdag te koop bij het Passageiheaier, café Podium en in de Blauwe Brug. Deze onafhankelijke instantie moet beoordelen in hoeverre de klacht van tandarts A.A. Schol- ten en architect G. Vermeer ge rechtvaardigd is. De twee Vlaar- dingers vinden dat de waarde van hun kapitale panden sterk is verminderd, sinds de gemeente premie woningen heeft gebouwd op het terrein tussen de Plata- nendreef en deOlmendreef. Volgens het oorspronkelijke be stemmingsplan was de grond ge reserveerd voor een kleine hon derd bungalows. Sc holten en Vermeer lieten begin jaren tach tig hun panden bouwen in de veronderstelling, dat hun woon omgeving uit soortgelijke huizen zou gaan bestaan. Door de econo mische recessie rond 1983 zakte de belangstelling voor een bun galow in Holy-Noord echter naar een dieptepunt. Er werden er niet meer dan zes verkocht. Erfpacht De gemeente besloot ten einde raad de dure, al jaren braaklig gende grond een andere bestem ming te geven en liet er zo'n 200 huizen van een lagere prijsklasse bouwen. Schollen en Vermeer stellen dat hun bungalows daar door sterk in waarde verminder den. Hun ongenoegen werd nog vergroot door het feit, dat hun buren aanmerkelijk minder erf pacht hoefden te betalen. De architect en de tandarts heb- i»eti al verscheidene bezwaar schriften bij de gemeente inge diend. Vorig jaar kwam hun zaak voor de Raad van State, maar dat leverde niet meer op dan verklaring van ontvanke lijkheid. Voordat de schade claims van 197.000 en 165.000 gulden verzilverd zijn, moeten Schol ten en Vermeer nog een lange weg langs juridische in stanties afleggen. Advies De Rotterdamse stichting, die zich straks met de zaak gaat be zighouden. geeft niet meer dan een advies. Dat advies gaat naar de gemeente Vlaardingen, die daar dan weer op kan reageren. Zijn Schollen en Vermeer het niet met die reactie eens, dan moeten zij opnieuw naar de Raad van State. Volgens een ambtenaar op het Vlaardïngse stadskantoor kan alleen al de studie van de Rotterdamse des kundigen 'vele maanden' duren. Vlaardingen is trouwens niet van plan de bungalowbewoners schadeloos te stellen. Het xvas noodzakelijk de grond aan de OI- mendreef en de Platanendreef een andere bestemming te ge ven. benadrukt een woordvoer der van de gemeente: „Het ter rein langer laten braak liggen was een onverantwoorde vorm van kapitaalvem ietiging". Schiedam Techno-markl Doedijns piekert er niet over te rug te kfiren naar het vorig jaar uitgebrande bedrijvencomplex aan de 's-Gravelandseveg. In de directe nabijheid, zowat or- de hoek in de Kool haven s'.. 7 werd al snel na de vuur- 7t nieuw magazijn met she- m betrokken. En na een kon., ;J- wenningstijd heeft Doe dijns besloten zich hier definitief te vestigen. Op 25 en 26 februari houdt het bedrijf voor al haar re laties open huis. Evenals andere bedrijven, zoals Kimman en Dimag, werd de techno-markl bij de brand op 30 oktober zwaar getroffen. De schade kwam uit boven de veer tig miljoen gulden. Als een van de weinige bedrijven slaagde Doedijns erin en niet zonaer trots om al na enkele dagen weer operationeel te zijn. Het be drijf continueerde de service en 1 levering aan de technische in- dustrie in Schiedam en omstre kken; Doedijns levert materialen en gereedschappen voor dichtin gen. kogellagers, aandrijvingen, hydraulische en pneumatische apparaten. Doedijns in Schiedam is aange sloten bij de Doedijnsgroep in Rijswijk, die andere techno- markten heeft in Amsterdam, Deventer, Eindhoven, Et ten- Leur, Leeuwarden, Terneuzen, Cuyk en Nieuwstadt. Tijdens het open huis zullen be halve medewerkers van de ei gen organisatie ook vertegen woordigers van de grote leve ranciers voor advies aanwezig zijn. Het open huis is donderdag 25 februari van twaalf uur tot en met de koopavond en de vrijdag erna van twaalf tot zes uur. Vlaardingen De bedrijfsre cherche van de Hema heeft gis termiddag een 27 jarige man uit Honselersdijk en zijn 22-jarige nicht uit Maassluis op heterdaad betrapt op diefstal. De twee. wier buil bestond uit 21 onderbroeken en een paar sok ken, werden overgedragen aan de politie. Die vond in hun auto nog drie tassen, drie fotolijsten, twee klokken en nog wat sok ken. De spullen hadden zij eerder op de dag in twee andere winkels gestolen. Tegen de twee is proces-verbaal opgemaakt. Bij Bas van der Heijden aan de Afrol in Vlaardingen liep later die middag nog een winkeldief tegen de lamp. Een 30-jarige Rotierdammer had zeven pak ken koffie onder zijn jas verstopt en wilde daarmee de winkel uit lopen. Hij werd aangehouden en overgedragen aan de politie. Maassluis Vier architectenbu reaus zullen plannen ontwerpen voor de bouw van. ongeveer 30 luxe woningen aan het Kastan jedal in Maassluis. Op basis van no cure-no pay zullen de ont werpen door hei stadsbestuur worden bekeken. ..Dat lijkt ons de eerlijkste weg", aldus een woordvoerder van de gemeente Maassluis. „Uit een hele stapel van gegadigden heb ben we vie: bureaus gesorteerd en die hebben de opdracht aan vaard". Het is de bedoeling dat direct na de bouwvak vakantie de eerste paal de grond ingaat voor het woningbouwproject. Goedkoop worden de huizen zeker niet. De prijzen zullen tussen de 200.000 en 250.000 gulden komen te lig gen. „Aan deze prijsklasse is in Maassluis gewoon behoefte", al dus de woordvoerder. In de maand mei zullen de leden van de commissie stadsontwik kelingeen oordeel geven over de plannen, waarna de gemeente Maassluis de opdracht definitief 2ai verstrekken. Vlaardingen Het besluit van de gemeente Vlaardin gen om op de puinberg in de Liekebaert alleen schoon af val te accepteren stelt het re creatieschap Midden-Delf land voor een dilemma. De provincie heeft gedreigd een vergunning voor de afvalberg te weigeren, als daar geen vervuild puin op mag worden gestort. „Dan maar geen afvalberg", heeft mil teugedepu teerde ir. Hans van der Viist gezegd. De puinstort is echter van groot belang voor het recreatieschap. De 38 meter hoge afvalberg tus sen de spoorlijn en de Zuidbuurt zou het schap 13 miljoen gulden aan storigeld opleveren. Dat is bijna tien procent van het be drag, dat nodig is voor de inrich ting van hei recreatiegebied. „Dat geld is van zeer wezenlijk belang", zegt ir. Ton Verhagen van het bureau van uitvoering Midden-Delfland. „Wij zullen elke mogelijkheid aangrijpen om die puinstort schoon te houden", verklaart woordvoerder Waling van der Ha mme namens de gemeente Vlaardingen. De PvdA diende in Vlaardingen Rie Baauvv woont al een jaar of 20 in Zeeland, maar Vlaardingen blijft haar inspireren. Vooral Vlaardinger-Ambacht, waar zij werd geborenduikt telkens weer op in haar olieverfschilde rijen en aquarellen. In de maanden maart en april is haar werk te zien in het Deltahotel. De expositie bestaat overigens niet alken uit het Vlaardingse oeuvre van Rie Baauw. Haar huidige domicilie komt ook duidelijk uit de verf: water en wolken bóven surfers op de Zeeuwse plassen. Alle tentoongestelde werken die eerder te zien waren in Goes, Zeewolde, Arnemuïden en het Spaanse Altea zijn te koop. Vlaardingen - Wateroverlast wordt een belangrijk onderwerp van gesprek tijdens het eerste wljkbezoek van burgemeester en wethou ders in het nieuwe jaar. De bestuurders wandelen volgende week dinsdag door Vlaardinger-Ambacht en de Babberspolder, Bezoekjes aan de Mereüaan en de 410 semi-permanente woningen staan op het programma- Juist in die 410 woningen en aan de Merellaan hadden vorig jaar de meeste mensen te kampen met wateroverlast Bij hevige regenbuien liepen talloze huizen in die buurten onder. B en W kunnen de bewo ners tijdens hun bezoek vertellen, dat zij voor de zomer besluiten op welke manier zij wateroverlast In de toekomst willen voorkomen. De wandelende bestuurders brengen ook een bezoek aan het streek museum Jan Anderson, aan de plek op de Burgemeester Heusdens- laan waar zij de nieuwe opslagplaats van gemeentewerken willen bouwen, en aan twee buurten waarvoor het gemeentelijk woningbe drijf een opknapplan maakt. Daarnaast bekijken zij in deFannius Scholtensiraat en de Johan de Wittstraai. waarde bestrating is opge knapt. Om die opknapbeurt werd tijdens het wijkbezoek van vorig jaur door de bewoners ^-vraagd. De Zuidbuurt tussen Vlaardin gen en Maassluis: in deze polder wit het recreatieschap een hoge puinberg aanleggen. de raadsvergadering van no vember een motie in om die keu ze vooreen schone puinberg vast te leggen. Burgemeester en wet houders hebben die motie over genomen en dat meegedeeld aan het recreatieschap en de provin cie. In de plannen is steeds sprake geweest van een stort van' schoon bouw- en sloopafval. „Als dat wordt gewijzigd in ver vuild bedrijfsafval, dan zijn wij toch misleid", vindt Waling van der Hamme. „Daartegen zal de gemeente zich verzetten". Na de benoeming van ir. Hans van der Vlist tot gedeputeerde is het milieubeleid van de provin cie echter veranderd. Een stort plaats voor schoen afval vindt Van der Viist maar onzin. „Voor schoon afval heb je geen stort no dig", aldus Van der Vüst. „Schoon afval moet hergebruikt worden". Met de wetenschap dat de pro vincie neen zegt tegen een scho ne stortplaats en Vlaardingen een vuile stortplaats niet accep teert, moet het recreatieschap een vergunningaanvraag schrij ven. Het bestuur van het schap, waarin behalve Vlaardingen en de provincie ook de gemeenten Rotterdam. Schiedam, Maas sluis, Maasland, Schipluiden en Delft zijn vertegenwoordigd, breekt zich volgende maand het hoofd overdle opgave. Vlaardingen Voor de ge- b'Uikers van het splinter nieuwe dienstencentrum in Holy is het behoorlijk wen nen. De ruimte aan de Rei ger laan valt in de praktijk behoorlijk tegen. „We heb ben hier veel minder vier kante meiers dan in Drieen- Huysen", ktaagt een bejaar de. Hei dienstencentrum moest het verzorgingstehuis aan de Willem de Zwijgerlaan verlaten, omdat Drieen- Huysen de ruimte zelf nodig had. Half januari nam de Raad voor het Ouderen werk het nieuwe onderko men aan de ReigerJaan offi cieus in gebruik. Dat bleek nogal aan de krappe kant. „Maar we mogen niet mop peren. Veel mensen kwam niet naar het vorige dien stencentrum, omdat ze dat tn verband brachten met een bejaardenhuis. Daar ga ik niet heen. zeiden ze. Hier hebben we duidelijk een ei gen gezicht", aldus een me dewerker. Enge! Hordijk, pionier van het ouderenwerk in Holy, verricht op maandag 29 fe bruari de officiële openings handeling aan de Reiger laan. Op die dag wordt ook de naam van het nieuwe dienstencentrum bekend gemaakt. Schiedam De fonotheek in Schiedam zal klanten, die een compaci-disc komen lenen, op nieuw teleur moeten stellen. Werd enige tijd geleden voor tienduizenden guldens aan cd's gestolen, nu hebben inbrekers wederom toegeslagen. Het restant aan cd's, dat nog in de fonotheek aanwezig was. is nu ook verdwenen. Een schade post van zo'n 9000 gulden Het ontbreken van een inbraak alarm breekt de medewerkers van bibliotheekdirecieur Henk Ewoldi nu op. Via het dak kon den de dieven toegang krijgen tot de Blauwe Brug, het gebouw waar de fonotheek is onderge bracht. Door een kast te forceren kreeg men toegang tot de cd's. Het is nu de derde keer dat de cd's uit de fonotheek zijn gesto len. Na de eerste diefstal kon de politie een groot deel van de mu- ziekschijfjes achterhaien, maar over de identiteit van de daders van de tweede en derde inbraak tast de politie nog volledig in het duister. t De muzikantjes deden gisteren hun uiterste best om een goede indruk te maken tijdens de eerste dag van de muziekweek rn theater DeSchuurkerk. Maassluis Het mag dan kro kusvakantie zijn, niet al Je leer lingen doen het deze week rustig aan. In theater De Schuurkerk in Maassluis is het deze week een drukte van belang tijdens de mu ziekweek. Gisteren word met de wedstrijd begonnen. Hel spits werd afge beten door Tessa Stol ze uil Maas land. die oo haar blokfluit wer ken speelde van Van Hauwe. De Maaslandse beet zich goed door de werkstukken heen en haalde opgelucht adem. toen zij klaar was meispelen. Jopie Vons-Penning, die als vanouds de presentatie in han den heeft, had.voor alle deelne- merijes een vriendelijk en on dersteunend woord. De jury had het op de eerste dag van de muziekweek niet een voudig. Guus Smcets, inspecteur muzikale vorming van het mi nisterie van WVC en Hanneke Tc rwey -Boersm a, blok f I ui tpe- dagoge en directrice van de Am sterdamse muziekschool, zagen zich direct al voor een moeilijke opgave geplaatst. Door de deel nemers is in totaal 100 punten te halen. De jury let vooral op tech niek. toucher, ritmiek, dyna miek. voordracht en zuiverheid. De muzikantjes mochten dan soms wel gespannen zijn. de jury was aan het einde van de dag best te spreken over de gelever de prestaties. Natuurlijk ontbreekt ook dit jaar de samenspelgroep onder leiding van Meeuwis Rebel niet. De Maassluise componist heeft en kele composities gemaakt, die door de deelnemers aan de mu ziekweek worden ingestudeerd. Vrijdagavond," tijdens de tradi tionele slotavond in ontmoe tingscentrum Koningshof, zal de samenspelgroep dan een optre den verzorgen. Burgemeester Hans van Es reikt tijdens die avond in een onge twijfeld bomvolle grote zaal van de Koningshof weer de prijzen uit aan de winnaars van de mu ziekweek. Schiedam Inbrekers konden door gebruik te maken van een valst sleutel de ruimte van het Educatief .Centrum in het M.C.M. de Groothuis aan de Stadhouderslaan in Schiedam betreder. Het kantoorgedeelte werd grondig doorzocht, maar slechts een geldbedrag van 100 gulden en een movïe-box vorm de de buit van de inbrekers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1