4 Voor 't duiken zelfs met roken gestopt m VFC moet blijven Van der Most: 'Een volle boodschappentas' mmsmmmm Club van 13 Zijdeveld wil verzoening met werkgroep Riolering b Gas en water Caraïbisehe klanken Klei Kleur Rita Young Oud en gezond Futuristische archeologie rJ. qgmf* Cursisten De Maaskant met Aquatilis naar Spanje w'W^m DSS'26 kan nieuwbouw zelf betalen Wolter Bos naar DSS'26 Vlaardingen, De Hollandiaan en DSS'26 stemmen tegen plan 'Jan Remmerswaar Bram den Hamer- toch voorzitter Maat slaat plank mis Rotterdams Nieuwsblad woensdag 17 februari 1988 Schiedam De openbare nutsbedrijven beginnen maandag met de vervanging van gas- en waterlei dingen in Schiedam-Oost In het gebied tussen Lo- rentzlaan, Hogenbanweg, Van 's-Gravesandestrast en Buys Ballotsingel wordt de gasdruk op het net verhoogd. In de meeste andere delen van de stad is dat al gebeurd. De werkzaamheden, die de levering van gas en drinkwater kunnen stagneren, nemen enkele maanden in beslag. Vlaardingen Caraïbisehe klanken schallen dins dag 23 februari in café D'Oude Stoep in Vlaardingen. Het Molly Foster Quintet verzorgt dte avond een op treden en dat betekent swingen op jazzy muziek met een sterk Jamaieaans accent. Jamaica is het geboorteland van Molly Foster, die sinds haar negende jaar in Engeland woont, zich in Italië tot zangeres ontwikkelde en thans les geeft aan het conservatorium in'Den Haag. Zij wordt begeleid door Henk van Galen (piano), Ruth Spetter (drums), Alfred Smith (bas) en Ben Vrauwdeunt (sax, clari net). Het optreden in het café aan de Westhaven plaats begint om half tien. Maassluis De cursisten van Klei Kleur blijven naar nieuwe wegen zoeken. Op een eerste expositie, anderhalf jaar geleden in de Koningshof, was al een veelheid aan werk en technieken te zïen. De exposi tie, die deze week in de Koningshof en de openbare bibliotheek geopend werd, toont de ontwikkeling van die veelzijdigheid duidelijk aan. Naast calligra- fisch en keramisch werk zijn nu ook etsen, poppen en gegraveerd glas te zien. Klei Kleur hoopt met deze overzichtstentoonstelling, die zes weken duurt, nieuwe cursisten te werven. Maassluis De muzikale show van Rita Young trekt in zaal Mïddelhuyse in Vlaardingen al redelijk veel publiek. Nu gaat de Vlaardïngse show vrouw het in buurgemeente Maassluis proberen. Op zondagmiddag 21 februari is Rita Young met een groot aantal artiesten te gastin bowlingcentrum Ple zier aan de Troelstraweg. In Maassluis zullen onder meer Martin Eden, Willy de Stel, showorkest Index, Ellen Belzer en natuurlijk Rita zelf een optreden ver zorgen. De show begint om 13.30 uur. Schiedam-Het Kcuisgebouw aan het Bachpleïn in Groenoord wordt tijdelijk ingericht als bioscoop. De Kruisvereniging gaat er in samenwerking met dien stencentrum Woudhoek enkele middagen organise ren rond het thema Gezond ouder worden. Op de eerste bijeenkomst vrijdag 26 februari, aanvang 14.00 uur wordt een speelfilm gedraaid over een echtpaar op leeftijd. Daarna, op II en 25 maart, vol gen twee discussiemiddagen. Ook die bijeenkomsten beginnen om 14.00 uur. doorCAREL VAN DER VELDEN SchiedamZijn zuilen lijken gefabriceerd van ver roest staal, maar bij nader inzien blijkt het werk van kunstenaar Michael O'Donnell voor een groot deel van gegoten harsen te worden gemaakt. De in Noor wegen woonachtige Brit, die momenteel in de galerie van Hachmang Moesman aan de Lange Haven ex poseert. schuwt het gebruik van moderne materialen in zijn beeldhouwwerk dus niet ondanks het feit dat hij zijn kunst als een protest tegen de moderne be schaving beschouwt. O'Donnell staat sterk onder invloed van de archeolo gische kunst. Zijn zuilen doen denken aan de rudi menten van een Griekse tempel, terwijl onderdelen van een ander kunstwerk iets weg hebben van Egyp tische piramides maar dan geneel eigentijds, want door de roestige staalkleur, waarin het werk is uitge voerd, heeft het meer weg van een afgekeurd pro- dukt van de zware industrie dan van een zeldzame opgraving. Gevoel voor humor en ironie kan O'Donnell niet worden ontzegd. Hij heeft juist een grote afkeer van de moderne tijd, waar zijn materialen een produkt van zijn. Hij beschouwt zichzelf als een geëngageerd kunstenaar, die zich verzet tegen de wegwerpmaat schappij. „Alles wat nu gemaakt wordt, bestaat over dertig jaar al niet meer", aldus O'Donnell. „Er wordt een enorme aanslag op de natuur gepleegd, waar slechts enkele mensen van profiteren. De grote meerderheid heeft er niets aan, moet alleen maar be talen en mag op de gifbelten wonen". O'Donnells sombere maatschappijvisie doet vermoe den, dat hij een exponent van de no-future-generatie is. Tien jaar geleden kwam dit nieuwe doemdenken op met de punkgeneratie, die door de massawer kloosheid en de dreigende atoomoorlog het gevoel kreeg dat het einde der tijden nabij was. Niet gespeend van cynisme heeft O'Donnell toch een uitweg uit dit doemdenken gevonden. „Als de mens zo dom is niets te maken dat de eeuwen overleeft, dan doe ik het zelf wel", lijkt 'O Donnell te denken. Vandaar dat het werk van O'Donnell als futuristi sche archeologie wordt geaffïcieerd. Een kunstmatig produkt, bedoeld om toekomstige generaties toen nog een blik op onze cultuur te gunnen. Als over 2000 jaar het werk van O'Donnell inder daad wordt opgegraven, zal de vinder de conclusie trekken dat onze cultuur sterk onder invloed stond van mystiek uit oudere beschavingen. Andere werk stukken van O'Donnell zijn geïnspireerd doorStone- heoge, terwijl ook karaktertrekken van gothische en monumentale kunst regelmatig terugkeren. O'Don nell zelf vat zijn invloeden als volgt samen: de kerk. hel monumenten elektriciteitscentrales. Vooruitlopend op die toekomstige doelgroep kunnen nu al tijdgenoten een oordeel vormen over de relevantie en de kwaliteit van O'Donnells werk. Tot het einde van deze maand aan de Lange Haven 50 in Schiedam. "HU.-* Eén van O'Donnells kunstwerken, die momenteel in galerie Hachmang Moesman worden geëxposeerd. door CHRIS WOERTS Maassluis Wie een maal met het duikvirus besmet is, komt er maar heel moeilijk weer van af. Eef Hendriks is daar van een sprekend voor beeld. Toen de beroepsduiker vijf jaar geleden werd afgekeurd, raakte hij heel even uit zijn evenwicht Heel even, want Epf Hendriks is niet de persoon dte zich zo snel uit het veld laat slaan. Duikers, stelt hij, 2ijn st/.oi ?le mensen. Hij heeft in middels z.jn draai gevon den in duikvereniging Aquatilis in Maassluis. „Ik verzorg het droge gedeelte van de duikcursussen. Het natte werk laat ik over aan anderen. Het echte duikwerk is voor mij afgelopen, maar op deze manier kan Ik nog aardig mijn ei kwijt". De duiker, die werkzaam was bij bergingsbedrijf Smit-Tak in Rotterdam, is nu ook actief op vormingscentrum De Maaskant. Op verzoek van de leiding van het centrum, waar jongeren en kele dagen per week cursussen volgen, heeft Eef Hendriks sa men met Ab Koffeman twee groepen onder zijn hoede geno men. De samenwerking heeft inmiddels vruchten afgeworpen, want de animo voor het volgen van een duikcursus is nog steeds stijgende. „Dat heeft ons eigenlijk ver-- baasd", aldus de vlot van de ton griem gesneden Maassluizer. „Je ziet de cursisten ook in de loop van de maanden veranderen. In het begin zijn ze zo enthousiast; denken ze dat het allemaal van zelf gaat. Dat ze gelijk met de fles op de rug het water in kunnen. Maar zo werkt het natuurlijk niet". Hel viel Eef Hendriks direct op dat de meisjes, die aan de duïk- training deelnamen, de zaak zeer serieus opvatten. „Als de jongens een duikuitrusting zien, grijpen ze gelijk naar het mes. Dat vinden ze prachtig. Meisjes letten meer op net pak, de zuur- stofflessen, vinden de veiligheid veel belangrijker". De cursisten van De Maaskant oefenen één keer per week in zwembad Dolfijn. Ook wordt ie dere week trouw het uurtje theo rie gevolgd. Het oefenen in een zwembad is natuurlijk heel wat anders dan het echte werk in het buitenwater. In Nederland wordt regematig een duik geno men in het Grevelingenmeer en. het Oostvoornsemeer. „Mooie wateren, waar je heel fraaie din gen tegenkomt", aldus Eef Hen driks. De leerlingen van De Maaskant wacht echter een heel andere uitdaging. In de paasvakantie vertrekt een groep adspirant- duikers naar Spanje, om in Cal- lella een week lang het geleerde in praktijk te brengen. „Dat is echt te gek voor dte jon gens en meisjes", vindt Eef Hen driks, die de reis heeft voorbe reid. Samen met een aantal in structeurs van Aquatilis wordt de reis gemaakt Het plan kreeg pas op het laatste moment gestal te. Na een bezoek aan Callella met Aquatilis werden de cursis ten aangestoken door de enthou siaste verhalen van Eef en Ab. Eef Hendriks stelde vervolgens alles in het werk om de reis voor elkaar te krijgen. Dat lukte uit eindelijk. „Het mocht natuurlijk niet teveel kosten", besefte hij terecht. „We hebben via de bus onderneming Worldtours de reis heel goedkoop kunnen houden. De cursisten betalen 600 gulden en daar is alles bij inbegrepen. Geen geld eigenlijk?" Toch vormde die 600 gulden voor sommige cursisten een be letsel om mee te gaan, „Daar baal ik echt van", aldus Hendriks. „Een paar heel gemotiveerde leerlingen kunnen nu niet mee, omdat ze het niet kunnen beta len. Daarom wil ik het volgend jaar anders doen. Via een spaar systeem op school; dan kan ten minste iedereen die wil mee". Nu dus trekt maar een klein_ groepje richting Spanje. „Het zal een onvergetelijK tocht worden", aldus Eef Hendriks. Problemen verwacht hij niet: „Ben je gek, het zijn natuurlijk niet de meest makkelijke leer lingen op De Maaskant, maar de jongens en meisjes die mee naar Spanje gaan zijn echt goed gemo tiveerd. Enkelen zijn zelfs ge stopt met roken, want de licha melijke conditie is heel erg be langrijk. Dat geeft al aan dat ze serieus met het duiken bezig zijn. Ach, na een dag duiken zijn ze zo moe dat er van doorzakken echt geen sprake meer is. Uitgaan is leuk, maar echt uit de hand lo pen zal het niet. Kijk, het is een heel nieuwe ervaring voor de cursisten, want als je onder wa- Ab Kofleman, Edwin Hendriks en Eel Hendriks torsen een duik- helm uit lang vervolgen tijden. Het trio is bezeten van het duiken. ter bent. is het net of je de hele wereld aan kunt". Ab Koffeman vult aan: „Het is onder water net of je zweeft tus sen twee reusachtige bergen, zo vrij voel je je dan. Schitterend, het leven onder water". Zuurstof Niet iedereen is geschikt om met een paar zuurstofflessen op de rug het water in te duiken. De medische keuring is streng. „Wij laten de cursisten keuren door artsen, die nauw bij het duiken betrokken zijn. De mensen worden helemaal binnenste bui ten gekeerd en dat blijkt ook noodzakelijk", aldus Ab Koffe man. Koffeman en Hendriks slaan met vreugde de ontwikkelingen van de cursisten gaande. „Je ziet een groep in één jaar naar elkaar groeien De onderlinge solidari teit is heel erg belangrijk. In het Maassluis In totaal bestaat de groep, die in de paasvakantie een weekje gaat duiken in de wateren rond Cal lella in Spanje, uit der- tien personen. Karin Boekee, Gerda Doornheim. Helma Feelders, Peter van der Gaajj, Marieke Hendriks, Eef Hen driks. Ed Meerberg Jolanda van der Steen, Manon Fresfom, Serge UitertHenk Jagt, Ton van Rijn en Silvia Ser- ry maken de trip mee. i Op I april wordt per bus naar Spanje ver trokken. Op 10 april keert bet gezelschap weer terug in Maas sluis. water hen je toch afhankelijk van elkaar. Je gaat altijd met z'n tweeen naar beneden; als er iets fout gaat, heb je altijd je maat die je kan helpen. Niet voor niets zeggen ze in de du ik wereld: de beste verzekering is nog steeds je duikmaai. Je bent afhankelijk van elkaar en de leerlingen be seffen dat ook". De duikclub van Eef en Ab is voor Nederlandse begrippen uniek van samenstelling. Aqua tilis is geen vereniging, maar een stichting. Eef: „Mensen die zich bij ons aansluiten, hoeven niet direct dure spullen aan te schaf fen. De vereniging heeft alles en de mensen die bij ons duiken krijgen dus een uitrusting te leen. Vroeger was duiken echt een sport voor de beter gesi tueerden. Het kost natuurlijk ook heel wat Voor een beetje uitrusting ben je al snel een paar duizend gulden kwijt. Dat is voor een hoop mensen niet op te brengen en daarom hebben wij voor een stichtingsvorm geko zen. De spullen zijn in beheer van de club en zo is er ook geen drempel voor mensen die willen gaan duiken". Schiedam Nadat beide partijen een poosje op gespannen voet met elkaar hebben geleefd, is wethouder Chris Zij develd bereid de vrede te tekenen met de werkgroep riolering. Twee weken geleden, toen leden varrede werkgrbep gewapend met paraplu's, emmers water en een zandzak onaangekondigd ^er» commissievergadering op het stadhuis-bin nenvielen, raakte Zijdeveld buiten zichzélf van kwaadheid. Die woede is ondertussen be koeld. blijkt uit een brief van de wethouder aan de werkgroep. „Zand erover, laten we met een schone lei beginnen", stelt Zijdeveld De brief is echter allesbehalve mild van toon. In een nogal belerende dictie wijst Zijdeveld alle verwijten van de hand, dat de gemeente de gevolgen van de wateroverlast in juli en september vorig jaar zou bagatelliseren. De werkgroep heeft de confrontatie gezocht zon der zich eerst goed te informeren, suggereert de wethouder. In plaats van de correspondentie van de'gé- meente goed te lezen baseerde de werkgroep haar ongenoegens op krameberichten en'die waren volgens Zijdeveld 'onvolledig'. Diöjbé- richtgevmg had de werkgroep trouwens zelf verr irzaakt met een uiterst kritisch persbe richt Daarin werd de gemeente onder andere 'schip heiligheid' verweten. Oorzatk van het geruzie zijn de plensbuien van vo. ige zomer, die sommige straten van Schiedam volledig blank zetten. Al snel déé'd het verhaal de ronde dat dc riolering niet deugde en de enorme watermassa niet kon verwerken. De gemalen zouden niet op vplle kracht hebben gewerkt. Bovendien zou het riool hier en daar verstopt zijn door zand,"een gevolg van activiteiten in de stadsvernieu wing De gemeente, die door de gedupeerde bewo ners aansprakelijk werd gesteld voor de scha de. beloofde een onderzoek. Volgens de werk groep wezen de resultaten daarvan uit, dat.de gemeente wel degelijk in gebreke was geble ven en daarom werd het rapport opgehouden „Pappen en nathouden is kennelijk herde- vies", smaalde de werkgroep. Zijdeveld be weert nu, dat het rapport pas over enkele we ken klaar is en dat het dus ook niet kon worden opgehouden. „Alle afspraken en toe zeggingen zijn nagekomen, de zaak is abso luut niet lichtvaardig afgedaan", schrijft "de wethouder. Wanneer de werkgroep naar deze argumen ten wil luisteren, is 2Lijdeveld bereid verder over de kwestie te praten maar dan wel in geregeld overleg. Terugkomend op de ver stoorde commissievergadering schrijft de wethouder: „Het past niet. om zomaar ergens binnen te stappen en overal doorheen te pra ten. Datzou een mooie chaos geven". Vlaardingen Het rapport her structurering zou wel eens een forse streep kunnen halen door het min of meer op 1990 afge stemde beleid van DSS'26. De Vlaardingsezaterdagclub is ai ja ren aan het sparen voor een nieuw clubhuis en kleedgele genheid en is nu al in staat die ideéen uit eigen middelen gestal te te geven. Vandaar dan ook dat voorzitter Ab Schotel gisteravond regelma tig met grote nadruk verkondig de, dat zijn vereniging in geval van verhuizing beslist een eigen onderkomen moet hebben. „Wij willen vasthouden aan onze ei gen identiteit", aldus Schotel. „Dus vinden wij dat wij een ei gen kantine met een bestuurs ruimte moeten hebben". Indien de Sportraad en de ge meenteraad aan het einde van de rit echter de mening zijn toe gedaan dat de van hun com plexen verdreven clubs daarop geen recht hebben, heeft DSS'26 wel een goed gevulde portemon nee, maar is de identiteit volle dig verdwenen. Jan den Breejen: „Dan hebben wij de leden de af gelopenjaren in feite belazerd". „Natuurlijk mag je niet al te emotioneel zijn, dat begrijp ik best", meende Schotel, „maar, je mag best rekening houden met de clubs die in een vrachtwagen moeten kruipen. Die maken heel wat mee. Ik heb die her structurering eerder al een de portatie genoemd en daar sta ik nogsteeds achter". Vlaardingen Het bestuur van DSS'26 heeft gisteravond de spe lersgroep medegedeeld dat Wol ter Bos volgend seizoen op tech nisch gebied de scepter zwaait over de Vlaardïngse vierde klas- ser. De thans voor het derde jaar bij het Naaldwijkse Westlandia (tweede klasse zondag) werkza me oefenmeester volgt bij Door Samenwerking Sterk Gilbert de Wildtop. Bos geniet in de Vlaardingse voetbalwereld een uitstekende reputatie Zo was hij in de eindja ren zeventig geruime tijd ver bonden aan VFC, dat zich onder zijn leiding ontv. ikkelde tot een degelijke tweede klasser. door DONALD BAX Vlaardingen Met acht stem men voor en drie tegen Satelliet schitterde door afwezigheid hebben de Vlaardingse voetbal verenigingen gisteravond beslo ten dat VFC onder geen voor waarde van het huidige complex aan de Sportlaan mag worden verdreven. Op Vlaardingen (slaat iedere vorm van inwoning af, maar wil eventueel wel fuseren), DSS'26 en De Hollandiaan (pre senteerden elk een eigen variant) na gingen de voorzitters akkoord met het plan 'Jan Remmerswaal'. Volgens de voorzitter van RKWIK, die zijn woorden vergezeld liet gaan van een kostenplaatje, moet DSS'26 intrekken bij Fortuna VI, vindt CION onderdak bij Vlaardingen en verhuist De Hollandi aan naar Satelliet. Op deze wijze kan weliswaar niet op acht negen velden worden bezuinigd, zoals in het inmid dels geruchtmakende rapport van de commissie van 'wijze mannen' wordt aangegeven, maar op vijf stuks. Dat is er altijd nog eentje meer dan de door de ge meente opgelegde eis. Ab Schotel. Alvorens deze stellingname werd bereikt, vloeiden er in vergaderkamer twee van het stadhuis we! de nodige zweetdruppeltjes. Er was zelfs een tijdje sprake van een zeer on vriendelijke verstandhouding, nadat Bram den Hamer in vogelvlucht de vorige week verkregen standpunten bekend maakte. Ze- Vlaardingen Op de knellen de vraag waarom er in Vlaar dingen nu ineens op acht a ne gen velden in plaats van de eerder vermelde vier moet worden bezuinigd, kon ook gis teravond geen duidelijk ant woord worden gegeven. Wel bleek dal de commissie van 'wijze mannen' in het eindoordeel de wat ver dere toekomst van de plaatselijke voet balclubs in ogenschouw had genomen, omdat landelijk gezien wordt aangeno men dat de aftakeling van 'Koning Voet bal' zich alleen maar zal doorzetten. Mar van der Most, de voorzitter van de Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging en dus niet rechtstreeks getroffen, was ei genlijk de enige die hierop reageerde. „We hebben besloten om de commissie een brood te laten kopen, omdat we er zelf niet uitkwamen, maar ze komen nu ineens terug met een volle boodschap pentas", luidde zijn vergelijking. En Den Hamer; „Dat is onze eigen schuld, omdat wij die mensen een blanco volmacht heb ben gegeven". ker toen hij er aan toevoegde dat de clubs be sloten hadden om ieder voor zich de kastan jes uit het vuur te halen, waardoor tevens de zo benodigde solidariteit tot het nulpunt was gedaald. In twijfel Door de reeks aan varianten die de revue passeerde, kon men op een gegeven ogenblik door de bomen het bos niet meer zien. VFC, DSS'26, CION en in een heel laat stadium ook De Hollandiaan meenden het Ei van Co lumbus te hebben uitgevonden, maar meer dan een eigenlijk vrij nutteloze discussie le verden deze alternatieven niet op. Ab Scho tel (DSb"26) en Herman Berkhout (De Hol landiaan) wilden zelfs zo vergaan door hun in alle varianten (in totaal zeven stuks) ver onderstelde verhuizing in twijfel te trekken. Uiteindelijk zegevierde het nuchtere ver stand, zij het dat Fortuna VI zich ook in vari ant I van de 'wijze mannen' (niet CION, maar DSS'26 naar Fortuna) kon vinden en dat DSS'26 nadrukkelijk wil vasthouden aan de eigen identiteit van de vereniging. Aan het dagelijks bestuur van de Sportraad zal nu worden geadviseerd VFC te laten zitten en de wel vertrekkende clubs de financiële mo gelijkheid te bieden een eigen clubgebouw neer te zetten (ets van CION en DSS'26). Dc plannen om de grotere complexen te voorzien van een kunstgrasveld werden door het merendeel van de verenigingen naar de wat verdere toekomst verschoven. Men toonde zich zeker geen tegenstander, maar wil liever eerst alle ontwikkelingen af wachten alvorens op de verdere en gedetail leerde uitwerking m te gaan. De bedragen die hiermee zijn gemoeid, zulien wellicht aangewend moeten worden om de eventuele bouw van nieuwe kantines te bekostigen. Conclusies De conclusies van deze bijeenkomst worden komende dinsdag in het dagelijks bestuur van de Sportraad besproken, waarbij men gezien zijrs uitspraken onvoorwaardelijk kan rekenen op de steun van Dick van der Snoek. Dinsdag 1 maart kan een cruciale avond worden voor de Vlaardingse voetbal clubs. Eerst komt dan het dagelijks bestuur nogmaals bijeen en vervolgens zal het alge meen bestuur van de VRSR met een defini tief advies komen. Heldoor burgemeester en wethouders te vervaardigen voorstel wordt door de gemeenteraadvbehandeld tijdens de meerjarenbegroting(27 en 28apnl). Dan valt het zwaard van Damocles definitief. Overigens en daar kan maar niet genoeg de nadruk op worden gelegdis het stand punt van de sektie I niet meer dan een flinke adhesie-be tui hing aan het adres van VFC. Geruchten willen dat er in de bureaulades van de wethouders Goudriaan en Van Roon plannen liggen die wel degelijk een andere bestemming (woningbouw?) geven aan het VFC-terrein. Fortuna's voorzitter Rik Ze venbergen sprak in dat verband van een puur politieke zaak, De tijd zal leren of hij ge lijk krijgt.. Bram den Hamer. Jan Remmerswaal. Vlaardingen Bram den Hamer blijft toch aan als voorzitter van de sektie voetbal van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) De praeses van VFC, in eerste instan tie teruggetreden om de belangen van zijn-club beter te kunnen behartigen, besloot hiertoe, nadat het merendeel van de overige Vjggr- dmgse verenigingen hem min of meer onder druk hadden gezet. Ruim twee uur echter moest de vergadering het zonder voorzitter stellen, omdat niemand zich geroepen voelde in de vacature te voor zien. Ook de zelfs staande de vergadering bena derde Jan Remmerswaal, de voorzitter Van RKWIK. niet.- Hoewel zijn vereniging in de herstructurering buiten schot blijft, meende hij dat RKWIK wel degelijk ais partij moest worden gezien. Remmerswaal: „Er gaan nu-al geluiden dat de jeugd van VFC naar RKWIK zal trekken". Nadat de vergadering met overgrote meerder heid had besloten dat VFC op de vertrotrv^le 'stek' aan de Sportlaan moet blijven 2itten, keerde het tij ten gunste voor Den Hamer'.'Hij wilde eerst een voorbehoud inbouwen, maar gaf toch zijn 'jawoord' toen hij een half minuut je ruggespraak had gehouden met Gerard van Leeuwen van het gemeentelijke bureau sport zaken. 2. Daarmee keerden tevens bij iedereen de nuch tere en verstandelijke vermogens terug/Het zou van stellige ongeloofwaardigheid hebben getuigd indien sektie I op de eerstvolgende al gemene vergadering van de VRSR geen voor zitter had afgevaardigd en dus ook een wellicht belangrijke stem verloren had laten gaan.., -- iiiriiiiFiiiiiiiiiiiiiuiiifiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijihiiiiiimiiiiii Vlaardingen „Vlaardingen is alleen bereid te praten als er in de Broekpolder één club komt te zitten". Sjaak Maat, de voorzitter van de gelijknamige zaterdagclub, zal zich te allpn tijde blijven verzetten tegen eik plan dat tót in woning van een andere vereniging leidt. „Zo niet, dan stoten wij gewoon een vela af. En om - dat Pollux ook een veld zal afstoten, kan de club die naar de Broekpolder komt meteen twee eigen velden krijgen". Een op het eerste gezicht niet onlogische ge- dachtengang, maar de werkelijkheid voor wat betreft de hockey vereniging Pollux ligt geheel anders. Door de aanleg van een kunstgrasvqld zal een van de twee resterende grasvelden niet alleen worden afgestoten, maar tevens door 'de gemeente uit onderhoud worden genoemen, wat ook weer een besparing opleven. Dat vald wordt een stuk openbaar groen, dat zeker n|et voor sportdoeleïnden zal worden aangewend... ilHIII1lllIIII!lllll[|l1ill||||||liltlllll[|||||||iHEiliilli|||||ttlllil^||||f|gi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2