Huisbaas ouderen vraagt surséance van betaling m 'Ik ben geen oplichter' daiili YMA8BMGS DAGBLAD SCHlEDAMSGflE COURANT LH WATERWEG COURANT aanmmtgg&gK g>keffmgton Vrouwendag vol positieve actie Auto slingert langs woningen Racebaan Bol'es U2-dag in Underground Terugbetaling huur: mogelijk miljoenenzaak Zandpad klaagt: water overlast Peter O'Neill blijft advertenties werven Gediplomeerden naar Holy en Schieland r Nieuwbouw rond Boerhaaveplein begint dit jaar Vijf inbrekers in arrest; waslijst neemt echter toe smeder i j W. de Nie L. Voogd -Mr- excluateüe anitefee en ouire grenen meubelen WATERWEE .Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Waardinnen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4-352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 VRIJDAG 19 FEBRUARI 1988 Vlaardingen Positieve actie is het thema van de visaing van in ternationale vrouwendag in het Vlaardmgs vrouwenhuis- Daar wordt de 8e maart gesproken over maatregelen, die de positie van vrouwen op de arbeids markt kunnen versterken. An- neroos Gerritsen, staflid van de volkshogeschool Olaertsduyn, wordt 's middags geïnterviewd over dat onderwerp. De avond- uren worden gevuld met theater en muziek. Vrouwendag begint in het 4 Vlaardings vrouwenhuis met - een videofilm over positieve ac tie. Na de gratis lunch spreekt mevrouw Gerritsen. Dan volgt een vegetarische maaltijd, waar voor vrouwen zich tevoren moeten melden bij emancipatie- werkster Henny Caro. 's Avonds spelen Marlies de Waardt en Re- née Schouwenberg in een tragi komisch toneelstuk twee klas siek geschoolde zangeressen, die hebben besloten om uit de scha duw te treden. Het Delftse gi taar duo Senza Parole zorgt voor de mu2ïek tijdens de nazit Schiedam Witheet waren de bewoners van Schiedam-Oost, die vannacht een 43-jarige auto mobilist tot stilstand wisten te brengen in de Boerhaavelaan. De man had zwaar gedronken, was niettemin gaan rijden en ramde, kort na middernacht, op de Lorentzlaan eerst drie auto's, vervolgens een verkeersboid, een boom en twee zuilen. Daar- •na was hij op het trottoir terecht gekomen en schuurde zijn auto bijna langs de gevels van de hui zen. Omwonenden wisten hem tot 'stoppen te bewegen en rukten hem uit zijn auto. De man kwam er heelhuids af: de politie nam hem gauw mee naar het hoofd bureau. Daar kreeg hij een pro ces-verbaal en moest hij zijn roes uitslapen. 'Schiedam Bij een snelheids- controle op de Laan van BoFes heeft de politie gisteren twintig processen-verbaS u itgedeeld omdat automobilisten er 65 tot 85 .kilometer per uur reden. Het toegestane maximum is 50. Schiedam Na de geslaagde thema-avonden, waarin de mu ziek van Mick dagger en Bob Marley centraal stond, vormt de Ierse formatie U2 woensdag het stralend middelpunt in. jonge- I rensoeiéteit Underground. De Schiedamse jeugd kan in het onderkomen van Underground In wijkcentrum De Erker genie ten van video-opnamen van op tredens die gemaakt zijn in Chi cago, Brussel en Rotterdam, Wie een fan Is van zanger Bono en zijn maatjes, kan op 24 februari de gehele avond terecht in Un derground. Schiedam Als minister Nijpels het advies van de huurcommis- "sie opvolgt, krijgen de bewoners van de 213 Sint Jozef-woningen de sinds 1981 teveel betaalde huurverhoging terugbetaald wat voor de Woningbouwver eniging Schiedam een miljoe- nenstrop kan betekenen. De bewoners rekenen voorzich tig op een terugbetaling van be dragen, die per individu kunnen Maassluis Bewoners van het Zandpad in Maassluis, die klagen over vochtover- last in hun woningen, willen niet dat de problemen opge lost worden door de aanleg van een zwevende vloer in de kelder. „Want dan raken wij de kel derruimte kwijt en dat wil len wij nu ook weer niet", al dus de bewoners, die zich tot het woningbedrijf hebben gewend om een oplossing voor het probleem te vin den. Door de hevige regenval van de laatste weken is 10 tot 15 centimeter water in de kelders komen te staan. Bij het gemeentelijk woningbe drijf zijn zes klachten bin nengekomen. „Door de zwe vende vloer aan te brengen kunnen de problemen worden verholpen, maar als de bewoners dat niet willen, weten wij het ook niet meer. Daarom wordt er voorlopig niets aan gedaan", aldus Jan Barendregt, directeur van het woningbedrijf. „Voor de enkele keer dat er bij zware regen val water in de kelders staat, willen de bewoners die ruimte niet kwijt". Het aanbrengen van een zwevende vloer is volgens Jan Barendregt dan ook de beste oplossing: „Je kunt de hele boel ook ontgraven, maar dat moet van de bui tenkant gebeuren. Je be grijpt dat met zo'n operatie heel wat geld gemoeid is. Daarom zullen de bewoners zich tevreden moeten stel len meteen zwevende vloer. Willen ze die niet, dan kun nen wij ook niets meer doen". Vlaardingen Het bestuur van de Algemene Stichting tot Huisvesting en Verzor ging van Bejaarden heeft gis teravond besloten om sursé ance van betaling aan te vra gen. De grootste huisbaas van ouderen in Vlaardingen kan haar verplichtingen aan schuldeisers niet meer nako men. Als de faillissementskamer van de rechtbank in Rotterdam de aanvraag goedkeurt, staan schuldeisers voorlopig buiten spel. Dat de ASHVB uitstel van betaling zou moeten vragen, hing al een tijd in de lucht De stichting wist vorig jaar al dat zij in februari de aflossing van le ningen bij het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds niet meer zou kunnen betalen. Een werkgroep heeft berekend dat de stichting in 1999 wordt ge confronteerd met een schuld van 12 miljoen gulden. Wethou ders Bas Goudriaan, Jan Madern en Chris van Roon spraken woensdag met staatssecretaris drs.E. Heerma (volkshuisves ting) over het dreigend faillisse ment van de stichting. Heerma zegde wel steun toe, maar veel minder dan waarop de gemeente had gehoopt Het bestuur van de ASHVB nam haar verstrekkende besluit aan de vooravond van een gemeen teraadsvergadering over de fi nanciële problemen. Die verga dering vindt vanmiddag plaats. oplopen tot tienduizenden gul dens. „Ik heb er zelf maar ander half jaar gewoond en ik kom al tot een. berekening van 2500 gul den die ik terug moet krijgen", zegt Hugo Elshof, bestuurslid van de bewonersvereniging Schiedam-West Veelbeteke nend voegt .hij daaraan toe: „Kun je nagaan wat bewoners .terug moeten krijgen, die er al sinds de renovatie van 1981 rit ten!" In het jaarverslag 1987 spreekt 'de vereniging luchtig van een leuke' huurterugbetaling die - nog, in het vat kan zitten. Vol- gens Elshof heeft de afwikkeling van de zaak lang geduurd, omdat verschillende instanties de buurcommissie, de kantonrech- - ter en de minister—geruime tijd op eikaars standpunten hebben -zitten wachten. Toen de huurcommissie de be- woners in het gelijk stelde, be sliste kantonrechter mr.F.EL Pi ket dat de huurcommissie een 'dergelijke bevoegdheid hele- 'maal niet had. Hugo Elshof is er niet van ondersteboven. „In de '^praktijk blijkt, dat de minister •zich veel gelegen laat liggen aan adviezen van de huurcommis- -sie"; - -Indien - het tot terugbetaling ikomt, zal deze uiteraard niet gel aden voorde enkele tientallenhe- jwoners die al jarenlang de huur verhoging yeigeren Zie öoVpagxnal7 door CAREL VAN DER VELDEN Vlaardingen/Schiedam Hoe omstreden en veelbe sproken Peter O'Neill ook is, één ding moet de Britse za kenman uit Vlaardingen na gegeven worden. Zijn komst naar Nederland, nu zo'n 14 maanden geleden, is'niet on opgemerkt voorbijgegaan in de regio. Zo trapte de politie, enkele we ken geleden, 's ochtends om vijf uur de deur van zijn huis in. Dat had volgens 'O Neiil te maken met een misverstand over een echtelijke twist O'Neill is echter met name bekend of is het be- g ruchtomzijnzakelijkehan.de! a en wandel. O'Neill,' die advertenties ver- g koopt voor een catalogus, kwam jS vorige week in de pers naar bui- ij- ten als een oplichter. Sommige van zijn adverteerders hadden, zijn zaakjes niet vertrouwd en waren naar de Vlaardingse poli- politie verklaarde Veel blije gezichten bij de diploma-uitreiking, gisteren in de stamp volle aula van het Schielardziekenhuis. Schiedam De aula van het Schielandziekenhuïs was gistermiddag afgeladen, toen zestien leerling-verpleegsters en -verplegers het pre dikaat 'geslaagd' kwamen afhalen. De afgelopen 3,5 jaar hebben de leerlingen volgens sectorhoofd Ben Konings van de school voor verpleegkundigen hard gezwoegd om het begeerde diploma te behalen. Behalve in de schoolbanken waren de leerlingen gedurende die tijd ook actief in het ziekenhuis zelf, om praktijkervaring op te doen. Nadat de verpleegkundigen de eed van de geheimhouding hadden afgelegd, werden de jongens en meisjes overladen met cadeaus van familie en kennissen. Waarop iedereen voor een hapje en drankje naar de kantine van het voormalige Noletziekenhuis toog. Vanaf volgende week kunnen de gediplomeerde 'broeders' en 'zusters' aan de slag in bet Vlaardingse Holyziekenhuis en het Sehielandzieken- huis in Schiedam, Want beide ziekenhuizen gebruiken dezelfde school als opleidingsinstituut tie gestapt. De politie de Brit bij die gelegenheid voorts vluchtig, terwijl Peter O'Neill op dat moment gewoon koffie zatte drinken in het Scheele Hoekje, naast het Vlaardingse stadhuis. Afgelopen zaterdag werd O'N eill. die nog steeds probeert de realisatie van 2ijn catalogus te bewerkstelligen, door de Schie damse politie bij Sonja's Fashion is Schiedam gearresteerd. „Volledig onterecht", aldus O'N eill, „dat blijkt al uit het feit dat ik nu gewoon weer thuis zit. Als ik een oplichter was, hadden ze me wel vastgehouden of was ik vóór die tijd wel met het opge haalde advertenüegeld terugge gaan naar Engeland". Sonja zelf en haar broer hebben zich on dertussen ook geëxcuseerd bij O' NeiU. Na de publicaties in de pers zijn er enkele adverteerders, die niet meer met O'Neill in zee willen gaan. „Ondanks dat iedereen mijn plannen nog steeds schitte rend vindt", aldus Peter O'Neill. Vandaar dat de 40-jarige Brit rijn kant van het verhaal nu wel eens in de krant wil zien. Peter O'Neill besloot zich, nadat hij de Schiedamse Jacqueline in Engeland had leren kennen, in Nederland te vestigen. Ze trouwden en kwamen terecht in Vlaardingen. Als 40-jarige, zon der kennis van de taal, was O'N eill er zich zeer wel van bewust dat de kansen op een vaste baan nihil waren. Peter besloot echter niet bij de pakken neer te ritten. Hij trad in contact met diverse instellingen, zoals de sociale dienst en de Kamer van Koop handel, die hem adviseerden bij het opzetten van een eigen be drijfje- - Peter meendëjhefberüemde gat in de markt te riep. Hy ririkfe de .firma It's Heaven pp,-,waarmee bij als eerste projèct^een bruids- ca tal ogus"wilde realiseren! De formule zag en riet er volgens iedereen goed uiL Het luxe boek je, dat 10 gulden gaat kosten, wordt gefinancierd door adver teerders. Wie adverteert heeft, als het boekje er is, de kans het geïnvesteerde geld terug te ver dienen. Zo krijgt iemand, die voor 250 gulden adverteert, 25 boekjes in zijn winkel afgele verd. Door de boekjes te verko- 4 pen verdient de adverteerder zijn geld binnen de kortste keren weer terug, aldus O'Neill. Tot zo ver alles duidelijk. Maar hoe komt het nu dat O'Neills naam in opspraak is geraakt? Fotograaf Rob Carrée, die voor O'Neill als fotograaf heeft ge werkt, waarschuwt bij voorbaat: „Als je het verhaal van O'Neill wil brengen, trek je een beerput open. Er spelen zoveel zaken een rol, daar is amper nog uit te ko men". Een kennis van O'Neill: „De integriteit van O'NeiU staat boven elke discussie. Hij gaat al leen zo chaotisch te werk. Con tracten hier, contracten daar, daar is toch op den duur niet meer uit te komen. Peter heeft bovendien natuurlijk ook het nadeel, dat hij niet echt" thuis is in de Nederlandse cultuur. Alles moet gebeuren zoals hij het wil, met de klant of een opdrachtge ver houdt hij geen rekening. En in Nederland zijn we toch ge wend dat de klant koning is". Voor de acquisitie liet O'Neill een dummy maken bij de Vlaar dingse drukker Stout. Eén ding liet O'Neill na, en dat is het beta len van de rekening. Een woord voerder van Stout: „Wat in En geland gebruikelijk is, interes seert mij eigenlijk niet zo veel. De Nederlandse drukkerswe reld hanteert een betalingster mijn van 30 dagen, en ik zie niet in waarom ik een uitzondering voor meneer O'Neill zou ma ken". Adverteerders, die geïnteres seerd zijn op basis van de dum my, moeten 50 procent van de advertentiekosten vooruit beta len. Op deze manier tracht O'N eill de drukkosten voor te finan cieren, want ook de drukker vraagt meestal 50 procent voor uit Maar wat gebeurt er als iemand, zoals fotograaf Bob Carrêe, in je blad adverteert terwijl hij óók nog eens de foto's voor het boek- j'e maakt? Rob Carrée vindt het onzin om de helft van zijn con tractuele verplichtingen na te komen, als hij nog geen cent ge zien heeft voor de foto's die hij heeft gemaakt- Carrée beweert 2000 gulden te goed te hebben van O'NeiU; daarnaast is hij de 'Brit 500 gulden schuldig voor de advertenties. Peter O'NeiU heeft een andere visie: Carrée tekent een contract en moet dat nako men. „Die foto's? Die waren ten dele als betaling in natura van een andere advertentie, de rest heb ik nooit gezien. Dat is de voornaamste reden van de ver tragingen". Problemen Hoe het zit, rit het, maar de pro blemen begonnen pas goed, toen O'NeiU niet in staat bleek een deel van de boekjes op 14 januari bij Bruidshuis Monique af te le veren. Dit bedrijf organiseerde een week later een modeshow en zag daarbij het boekje als een leuke attentie voor ae gasten. „Ik heb mijn best gedaan, maar mijn drukker loopt maanden achter met zijn opdrachten. Hij redde het derhalve t niet", aldus O'Neill. Huisdrukker Stout be vestigt het verhaal over de druk ke werkzaamheden, toch is rijn versie anders: „Als het moet, druk ik zo'n catalogus desnoods 's nachts. Ik wil alleen wel even een bankgarantie zien. Zeker als een klant al eerder een rekening niet heeft betaald". Gevolg was dat enkele ontevre den klanten een 'geheime ont moeting' belegden om de situatie te bespreken. Zij rijn ook onte vreden over O'Neills manier van handelen in het persoonlijke vlak. „Iedereen wordt bij ieder een zwart gemaakt", aldus één van deze mensen, „terwijl hij zelf nooit z'n afspraken na- komt"- „Van de 70 adverteerders rijn er meer dan 60 tevreden", aldus O'Neill, die keihard doorwerkt, ondanks adviezen van dokters Peter O'Neill: „De grootste be langhebbende ben ik zelf. Ik wil gewoon in rust mijn boek afma ken". en psychiaters om rust te hou den. „Een deel van die mensen heeft zelfs het volledige bedrag betaald. En hoewel die mensen het boekje pas later verwachten, komt het volgende maand uit. Door de negatieve publiciteit dreig ik klanten te verliezen, die denken dat het boekje er niet komt". De uitgave zal in elk geval niet bij Stout plaatsvinden. „Ik ben doodziek van die man. Al komt hij met een kruiwagen vol geld, dan druk ik het nog niet". O'Neill zoekt een andere druk ker voor de uitgave, maar het is voorlopig de vraag of de Engels man zijn plannen zal kunnen verwezenlijken, Stout: „Ik be twijfel of andere drukkers met hem in zee gaan. Hij bezit vol gens iny geen cent, garanties kan hij hen dus niet bieden". O'Neill onderhandelt momen teel met verschillende drukke rijen. De politie is ondertussen bezig een dossier aan te leggen van mensen, die zich benadeeld voelen door O'Neill. Als de En gelsman de uitgave binnen een maand inderdaad van de grond krijgt, zullen de claims van de adverteerders vervallen. De tijd dringt echter voor O'NeiU. Volgende week heeft de Brit al overleg met de politie, maar dat heeft in eerste instantie te ma ken met rijn aanklacht tegen het politieoptreden in rijn huis. De politie weigert, hangende deze affaire, elk commentaar. „Laat één ding duidelijk rijn", zegt O'NeiU, „de grootste belang hebbende ben ik zelf. Pas als het boekje er is, ga ik iels verdienen. Een jaar hard werken moet ook iets opleveren. Anders kan ik mijn firma beter It's Heli gaarr noemen". Sommige adverteerders denken precies diametraal: „Voorlopig heeft O'Neill alleen maar geïn casseerd. Zijn eerste rekening moet hij nog betalen". Schiedam In, de omgeving van het Boerhaaveplein gaat in de tweede helft van dit jaar de bouw van 75 huizen van start. Het bouwplan bestaat uit ge stapelde woningen met twee tot vijf kamers. De grootste wo ningen liggen op de begane grond, de kleinere op de ver diepingen. Daarbij inbegrepen zijn 20 huizen voor bejaarden, die met een lift bereikbaar worden gemaakt. Hoewel sloop en herhuisvesting in dit deel van Schiedam-Oost nog in volle gang zijn, heeft een deel van de nieuw bouw op papier al huurders. De toekom stige bewoners is inspraak beloofd bij de afwerking van. de huizen, die in de twee de helft van 1985 worden opgeleverd- De huren variëren van 370 tot 600 gul den. De kosten voor verwarming komen daar nog bij. De huurders moeten, verder rekening houden met 25 gulden service kosten per maand, een maandelijkse re kening voor water, gas, licht en cai plus een jaarlijkse bijdrage in de onroerend- goedbelasting van 100 gulden. Volgensde gemeente zullen de stookkosten door de goede isolatie wel meevallen. Op de grens van Schiedam-Oost en het centrum pakken de gemeente en de wo ningbouwvereniging Schiedam voor het eerst sinds jaren gezamenlijk een karwei aan. Aan de Rotterdamsediik, op de plaats waar tot voor kort de Oosterkerk stond, gaat donderdag 25 februari de eer ste paal de grond in voor 24 woningen. Het startsein wordt gegeven door wet houder Hans van Kleef en Henk Broker hof, voorzitter van de woningbouwver eniging. De WBS heeft ook de twee donderdagen daarna gereserveerd voor verbetering van de public-relations. Op 3 maart wordt de eerste sleutel uitgereikt van een complex van 56 woningen in Woud hoek, op 10 maart gaat een groot onderhouds plan voor 340 woningen in Groenoord- Zuid van start Schiedam/Vlaardingen De politie wordt er soms moedeloos van. Worden er op een dag; bij drie verschillende zaken, in to taal vijf inbrekers aangehouden en dan nog overtreft het aan tal nieuwe inbraken dat van het succes. t In Schiedam werden gister avond om elf uur in de buurt van snackbar Ketelbinkie op de Edu- ard van Beinumlaan een 22-jari- ge Schiedammer en. een 23-jari- ge Vlaardinger aangehouden, verdacht van een pogmg tot in braak bij de fietsenzaak van Hans Darame op de Borodïn- laan. Daar was een draadglasruit verbroken. Er was geprobeerd een fiets uit de etalage te tillen. Op de Rotterdamseaijk in Schie dam werden gistermiddag om vijf uur een 30-jarjge Schiedam mer en een 34-jarige Rotterdam mergearresteerd op verdenking van een autokraak op het par keerterrein aan de Buitenha venweg. Het auto-alarm was af gegaan, daarom vluchtte het tweetal. De Schiedammer was vorige week ook reeds in de kra ig gegrepen, op verdenking vdieen soortgelijk incident. In Vlaardingen bekende een 15- jarige jongen gisteren tegenover de politie, dat hij de laatste tijd heeft ingebroken in schuurtjes, scholen en een woning. Een klapper was voor inbrekers de slag, die ze in Schiedam sloe gen bij machinefabriek De Jong aan de 's-Gravelandseweg. Daar stalen ze 48 stuks branderschoe nen; het gietwerk had een be- drijfswaarde van 50.000 gulden. Overigens brengt het als kilop rijs veel minder op. Uit een galerijwoning aan de Westvest verdwenen nostalgi sche steekwapens en een schil derij. ïn Vlaardingen verdween 19.000 gulden uit een kluis in een bedrijf aan de Koningin Wilhel- mïnahaven. De kluis werd met hamers en breekijzers totaal ver nield. Ineen kunsthandel aan de Waalstraat ging het de illegale bezoekers om tien schilderijtjes ter waarde van 2200gulden. Cos metica verdween uit een drogis terij aan de Dr. Wiardi Beck- mansi ngel; waarde 7000 gulden. Een bewoner van de Dirk de Derdelaan moet gouden siera den, muziekcassettes en geld missen en de stichting Samenle vingsopbouw aan -de Louise de Cobgnylaan twee koffiezetappa raten en schrijfartikelen. WAAR KWALITEIT NOG VOOROPSTAAT varwaimirg unitair ia*- an konitruktwwark ondarhoud van all* gaupparatuur CalIcnburgsUant 80 VtMrdlnQen TeLofoon 010-4343008 HOSQVARNA SPECIAALZAAK Uw vakman voor HUSQVARNA NAAIMACHINES OOK VOOR KLEINVAKARTIKELEN ENZ. Van "s-Gravendijkplein.37a Vlaacdingen 010 - 4341693 ld UAh'AUf VArj Al I r MFlRKf-N U A AIM Av ".'iJi'MF S IN TiGfN VVFRKP1, A ATS 600 m2 markt 39 vlaardingen 010 - 4601691

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1