Waar is het Siso Bewoners '410' laten zich niet meer lijmen 'Voor de belasting hoeft niemand kou te lij de n SP voelt zich bedrogen: gifbelt amper afgedekt Britse zakenman in de cel 11I18IIGS BAOBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWE6 COURANT Bewaakte stalling kan drie jaar open blijven FNV: volg Rotterdam Bruidspaar heeft heimwee naar huis in Ambacht Automobilist tegen mast Anderson pleit voor behoud noodwoningen Doe iets aan de wateroverlast fk hen ueen o pik hterj Fiscus helpt bij in vullen aangiftebiljet Sloten en vijvers uigebaggerd Belastinghulp door FNV en ouderenwerk Veel schade bij botsingen WOENSDAG 24 FEBRUARI Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vtaardingen, Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Maassluis Er bestaat een goede kans dat de bewaakte fiet senstalling nabij station Maassluis-centrum nog minimaal driejaar open kan blijven. De Nederlandse Spoorwegen zijn bereid om extra geld in de exploitatie van de stalling te stop pen. De spoorwegen willen het eerste jaar 30,000 gulden, het twee de jaar 25.000 gulden en het derde jaar 20.000 gulden bijdra gen. De gemeentelijke bijdrage over die periode van driejaar zou dan komen te liggen op totaal 60.000 gulden. „Als nu niets doet, weet je zeker dat de stalling zal verdwij nen", aldus een woordvoerder van de gemeente Maassluis. „Het is nu aan de politiek om een besluit te nemen". Wethouder Anton Wustrow toontzich uiterst ingenomen met het aanbod van de spoorwegen. „Zijn we tenminste niet voor niets naar Utrecht geweest. Wij kwamen immers om meer geld te vragen en als dat dan gehonoreerd wordt, dan is dat al leen maar meegenomen. Wij zullen nu zelf 60.000 gulden moeten opbrengen, maar dat is denk ik wel te doen. Ik neem aan dat de poliitiek achter het voorstel van het college gaat staan". De gemeente Maassluis schuift overigens het aanbod van het stadsbestuur van Maasland om 1000 gulden in de eploitatie van de stalling bij te dragen ter zijde. „Leuk en aardig, maar wij lossen het probleem zelf op. Maasland wordt bedankt voor de moeite, maar wij zullen van de 1000 gulden geen gebruik maken". Vlaardingen De bescher mende maatregelen bil de stortplaats voor gifgrond, bij Windmill aan de Maassluis- sedijk, zijn volstrekt onvol doende. Het depot wordt slechts afge schermd door wat lage struiken en de gestorte grond is niet afge dekt, zodat giftige stoffen met ■het regenwater in de grond ver dwijnen. Bovendien kunnen •particulieren er vrij gemakke lijk clandestien afval dumpen, wat ook gebeurt: hier en daar .liggen bergen vuil en puin die beslist niet van 'officiële' gifbel ten afkomstig zijn. - Een onverantwoordelijke toe stand, concludeert de Socialistie- se Partij, die een kijkje heeft ge nomen in het depot. De SP ging tot dat onderzoek over, nadat de gemeenteraad begin deze maand besloot de met lood vervuilde grond uit De Put bij de Windmill te storten. Omdat de raad niet stond te juichen bij dit gezeul met gifgrond, beloofden burge meester en wethouders afdoen de voorzorgsmaatregelen. Maar daarvan heeft de SP in de prak tijk niets ontdekt. «Wij voelen ons bedrogen", schrijft SP-voor- man Remi Poppe aan B en W. Het spijt Poppe dat zijn partij, zij het schoorvoetend, akkoord is gegaan met de stort van de grond uit De Put dat is de bouwloka- tie in Vlaardinger-Ambacht, na bij Plein Emaus, waar bejaar denwoningen moeten verrijzen. Er was haast bij het afvoeren van de gifgrond, om'dat anders 'het bouwplan ernstige vertra ging zou oplopen. „Nu staan we voor voldongen feiten", aldus Poppe, die er in schriftelijke vra gen op aandringt dat B en W als nog beschermende maatregelen treffen op het depot. Vlaardingen „Wij weten straks ook niet meer waar het Siso zit", grapt een ambte naar in het Vlaardingse stadskantoor. De medewer kers van het stedelijk insti tuut voor samenlevingsop bouw zal die opmerking wel wrang in.de oren klinken. Het Siso moet opnieuw ver huizen voor de tweede keer binnen een jaar, en al weer naar een tijdelijk adres. Het instituut, dat het welzijns werk in Vlaardingen onder steunt, werd vorig jaar dakloos door brand in de kantoren aan de Van der Werffstraat in de Westwijk. De gemeente regelde m allerijl een nieuw onderko men in Holy, aan de Louise de Colignylaan, maar ze zei erbij dat dat een tijdelijke oplossing was. Het gebouw was gereser veerd voor kleuteropvang. Die club wil het pand uiterlijk half maart betrekken, zodat het Siso weer op straat staat. Omdat de cliënten 20 onderhand moedeloos worden van alle adreswijzigingen, is het Siso schoorvoetend akkoord gegaan met de verhuizing naar het nieu we onderkomen aan de Meeu wenstraat in Holy-Zuid. De me dewerkers krijgen, er drie loka len van een leegstaand schoolge bouw tot hun beschikking. Maar ook dat wordt waarschijnlijk een tijdelijk adres: de bedoeling is dat het' instituut in de nabije toe komst gaat verkassen naar het Nesüé-pand aan de Oosthaven- kade. De gemeente wil daarin nog twee welzijnsinsteliingen onderbrengen, namelijk het in stituut burgerraadslieden en het maatschappelijk werk. Zou die verhuizing, waarvan de financiële haalbaarheid nog niet vaststaat, inderdaad doorgaan, dan is de cirkel voor het Siso weer gesloten. Het instituut was in de beginperiode ook aan. de Oosthavenkade gehuisvest. Schiedam De werkgroep uit keringsgerechtigden van de FNV heeft de gemeente Schie dam gevraagd om, in navolging van de Rotterdam, gehuwde vrouwen die voor 23 december 1984 werkloos werden en geen kostwinner zijn een WWV uit kering toe te kennen. Rotterdam volgde daarmee, zeer tegen de zin van staatssecretaris Louw de Graaf, een richtlijn van de Euro pese Gemeenschap over gelijke rechten voor man en vrouw.. Vlaardingen Met een over weldigend gevoel van heimwee begon de dag van haar 60-jarige bruiloft voor mevrouw Antho- nia J. Verhagen-De Vos. 58 jaar woonden zij en haar man in Vlaardinger-Ambacht. ïn een huis met een mooie tuin vol bloe men. Het nieuwe flatje aan de Columbusstraat vindt zij maar niks, vertelde zij burgemeester Fred van Lier. Die kwam na mens de gemeente het bruids paar feliciteren. Hij bracht een fondant-roze taart mee. De HU-jarige mevrouw Verha gen, die met man, zeven doch ters en twee zonen het feest vier de, maakte ook voor de burge meester van haar hart geen_ moordkuil. Zij kon in die flat" met uitzicht op het Hoofd maar niet aarden, ,,'s Avonds gaat het nog wel, als je hier vanuit het et spiegelt Maar overdag is het maar niks". Dus toen burgemeester Van Lier zuchtend vertelde, dat hij die middag met de wethouders in Ambacht ging wandelen, vroeg mevrouw Verhagen enthousiast: „Oh, mag ik even'mee?" Van Lier legde uit, dat hij die middag nog een demonstratie vreesde, maar dat vond de geboren Maas- si uisse niks erg. „Wat een mooi Mevrouw en meneer Verhagen waren gisteren zestig jaar ge trouwd.' leven hebt u toch", hield zij de burgemeester voor. Arie Verhagen en Anthonia de Vos kwamen eikaar tegen op de Markt in Maassluis, waar het Le ger des Heils stond te zingen. Zij werden op slag verliefd. Vier jaar later werden, zij in het stad huis van Maassluis getrouwd door burgemeester Dommisse. Op hun 60-jarige bruiloft kregen zij een brief van koningin Bea trix. „Burgemeester, ik heb een brief gekregen". 2ei mevrouw Verha gen toen Van Lier nog maar net op de bank was neergezakt. „Van de koningin", begreep de burgemeester. „Oh, is dat ge woon", zei zij verwonderd. „Ik dacht dat ik de enige was". Mevrouw Verhagen vertelde honderd-uit over de zondagen van haar jeugd twee keer per dag naar de kerk, griesmeel met bessesap na het eten en dan naar de jongens en meisjes van het AJC. „Ja, ja, les extremes se tou- chent", zei Van Lier, En zij ver telde hoe zij ooit een kinderloze onderwijzer zover had gekregen om te zeggen, dat hij wel op de kinderen zou passen als zij eens een avond weg moest. „Mijn man lag bijna onder de tafel". De burgemeester begon het ook gezellig te vinden. Toen werd er weer gebeld. „De felicitaties van de wasserette", zei de dochter die de kamer weer binnen liep. „Ja, en ze hebben gezegd dal ze de luiers voortaan gratis wassen", grapte Van Lier. Schiedam Met snijwonden aan het gezicht is een 34-jarige Schiedammer afgelopen nacht in het ziekenhuis beland. De man was met zijn auto tegen een mast langs de trambaan aan de Churehillvveg gebotst. Voigens de politie was de bestuurder, die vermoedelijk gedronken had, er heel wat slechter aan toe ge weest als hij geen autogordels had gedragen. De auto werd zwaar heschad igd. Vlaardingen Eén rijtje van de 410 semi-permanente woningen In de Babberspolder in Vlaardingen moet in elk geval voor sloop worden behoed. Die suggestie deed Jan Anderson, eigenaar van het gelijknamig streekmu seum aan de Kethelweg, gistermiddag aan burgemees ter en wethouders. Hij vindt dat de noodwoningen een grote historische waarde hebben. Anderson omving b en w, die een bezoek brachten aan. Vlaar dinger-Ambacht en de Babberspolder, op de zolder van zijn museum. „Die 410 huizen zijn een stuk geschiedenis van Ne derland, een gevolg van de grootste ramp van de tweede we reldoorlog", hield hij zijn gehoor van bestuurders voor. De noodwoningen werden in 1940 gebouwd om Rotterdam mers, die bij het bombardement van de binnenstad dakloos werden, huisvesting te bieden. De straten in de Babberspol der dragen ook de namen van Rotterdamse straten die ge bombardeerd werden. De huizen staan op de nominatie om te worden gesloopt „Probeer een rijtje van die huizen te laten staan", zei Anderson. Wethouder Bas Goudriaan (stadsontwikkeling) vond die sug gestie van Anderson waardevol. „Dat moeten we doen", zei hij onmiddellijk. „Maar dan moeten ze wel worden gerestau reerd". Daar was de museumdirecteur nou net niet op uit ..Doe dat nou niet", reageerde hij geschrokken. „Knap ze maar gewoon goed op". Vlaardingen Verhitte gesprekken ontstonden er gister middag in de Ammanstraat, tussen bewoners van de 410 semi- permanente woningen en burgemeester en wethouders. Het Vlaardings stadsbestuur werd in de Babberspolder ontvangen met spandoeken, affiches en een schetterende geluidswagen. De boodschap van de demonstranten was duidelijk: Doe iets aan de wateroverlast. Nu! Een opgewonden bewoner van de 410 noodwoningen klaagt zijn nood bij wethouder Goudriaan. Met de mededeling van wethou der Bas Goudriaan, dat b en w binnen vier weken een besluit zouden nemen over de toekomst van de 48 jaar oude noodwonin gen, waren de bewoners aller minst tevreden. „Wij zijn alle on duidelijkheid en onzekerheid spuugzat", zeiden zij. Sinds de overstromingen van vorig jaar zomer zijn door de gemeente al leen maar noodmaatregelen aangekondigd, om overlast te voorkomen. Als klap op de vuurpijl hoorden de bewoners, dat de singel langs de Rotterdamseweg zou worden gedempt. Die maatregel zal het gevaar op overstroming in de laaggelegen huizen alleen maar vergroten. „Dempen van deze sloot, betekent watersnood", schilderden zij op grote doeken. De singel vangt bij hevige regen buien het hemelwater op, dat de rioleri ng n iet kan verwerken. Dat de 410 semi-permanente buizen in de nabije toekomst ge sloopt moeten worden staat vol gens de gemeente vast. Dat is een conclusie waar veel bewoners het al niet mee eens zijn. „Ik i U blijft advertenties werven Uit het RN van afgelopen vrijdag. Vlaardingen De 40-jarige Engelsman Peter 'O Neill, die met zijn firma It's Heaven een bruidscatalogus wil uitgeven, is gisterochtend om zes uur door de politie van zijn bed ge licht. Zijn aanhouding is het gevolg van diverse aangiftes van Vlaardingse winkeliers, die de man van oplichting en flesse- trekkerij beschuldigen. Vrijdag nog verklaarde de uit Liverpool afkomstige zaken man in deze krant dat hij 'geen oplichter is'. Sinds vorig jaar werft de Brit advertenties voor zijn catalogus, die volgens de aanklagers op 14 januari had moeten verschijnen. Deze mid denstanders, die de helft van de ad verten tiekost en tussen de 250 en 1200 gulden vooruit betaalden, vrezen dat het boekje er nooit zal komen en dat zij naar hun geld kunnen fluiten. De Brit zelf beschouwt het uitstel niet als afstel. Dat het boekje nog niet is verschenen verklaarde hij uit proble men melde Vlaardingse drukkerij Stout en een fotograaf. De politie vond arrestatie noodzakelijk, omdat 'O Neill onder de Vlaardingse middenstand grote opschudding zou hebben teweeg gebracht. „We moesten iets doen", aldus woordvoer der Leo Sluiter. „De rechter moet maar bekijken of er straf bare feiten zijn gepleegd". De politie heeft winkeliers benaderd om een aanklacht tegen de man in te dienen. De middenstanders zelf stonden niet te springen, omdat de Engelsman nauwelijks geld heeft. Een winkelier: „Misschien komt die catalogus er ooit nog wel en anders hebben we pech gehad. Van een kale kip kun je toch niet plukken". De zakenman zelf zegt dat de politie hem uit rancune al gerui me tijd in de gaten houdt. Hij diende enkele weken geleden een aanklacht in tegen de politie omdat die na een echtelijke ruzie zijn huisdeur had ingetrapt. De Engelsman werd daarna acht uur in de cel opgesloten. Verleden week werd de man ook al gearresteerd door de Schiedamse politie, maar die zag geen reden om hem vast te houden. Zijn vrijlating zag de man als een bewijs van zijn eerlijke bedoelingen. „Als ik een een oplichter was, hadden ze mij wel vastgehouden. En anders was ik wel met het opgehaalde advertentiegeld naar Enge land gegaan". Uiterlijk vrijdag beslist de officier van justitie of de man in verzekerde bewaring blijft. Maassluis Het college van burgemeester en wethouders in Maassluis heeft 42.000 gul den uitgetrokken voor het uitbaggeren van sloten en vij vers. Het baggerwerk is noodzakelijk om een goed beheer van de ver schillende waterpartijen moge lijk te maken. De diepte van de sloten en vijvers is van belang voor de kwaliteit van het water. Ook in verband met de bestrij ding van het botulisme is het noodzakelijk dat er voldoende diep water is. Helgrootste gedeelte van de bag- Qf r zal worden opgeslagen in een b,- .rgerdepot aan de Schenkei- dij juist achter het sportcom plex van voetbalvereniging MSV '73. Slechts een klem ge deelte van de specie wordt op het talud of de berm van de sloten en vijvers gedponeerd. Na een uitdrogings- en rijpings proces is de bagger geschikt voor hergebruik in de plantsoenen. Schiedam Belasting beta len moet iedereen, maar de hoogte van het bedrag wil nog wel eens afhangen van de kennis van de belasting wetgeving. Speciaal voor mensen die bij voorbaat al een draaierig gevoel krijgen als zij geconfronteerd worden met termen als voetoverhe veling, huurwaardeforfait en uitvoeringstolerantie, ter men die tegenwoordig het belastingformulier beheer sen, biedt de fiscus zelf hulp bij het invullen. Vorig jaar hadden de inspecteurs van de belastingdienst contact met 4000 Schiedammers over de aanslag, terwijl 1400 belasting plichtigen over ce vloer kwa men om hulp te vragen bij het invullen van het formulier. Deze voorin.hung wordt tegenwoor dig grotendeels met de computer gegeven De klantvriendelijke benade ring. die de belastingdienst te genwoordig nastreeft, moet er toe leiden dat 'de lijnen tussen schrift in, dat door de ambte naar, die de aanslag oplegde, zelf wordt behandeld. Blijft het ge schil bestaan, dan kan de cliënt altijd nog de rechter inschake len. Volgens Van Aarden gaat het meestal vaak om bezwaren die niet inhoudelijk gemotiveerd zijn. Over het belastbaar inko men blijkt men het eens te zijn, alleen vindt de klant het bedrag, dat er aan belasting uitrolt, wat aan do hoge kant. ,;Daar kunnen wij uiteraard weinig aan doen", aldus Van Aarden. „De belas tingtarieven worden niet door ons bepaald". Anders ligt het met mensen die geld terug menen te krijgen, we genseen onregelmatig maandin komen bijvoorbeeld. Als zij de rechterbovenhoek van het for mulier afknippen, wordt de aan vraag tot teruggave met voor rang behandeld, belooft de be lastingdienst. Ook mensen met betalingsmoei lijkheden kunnen best iets berei ken bij de belastingïnnersaan de Lange Nieuwstraai, uitstel van betaling bijvoorbeeld of In het uiterste geval kwijtschelding. belastingplichtige en fiscus ..Men moet dan wel een officieel worden verkort'. Naast de hulp bij het invullen wil de dienst ze ker tachtig procent van de belas tingformulieren voor het einde van het jaar verwerken, zodat de belastingbetaler snel weet waar aan hij toe is. Volgens A.J. van Aarden, de ontvanger van de belastingen in Schiedam, gaat ongeveer tien procent van de cliënten uitein delijk niet met de aanslag ak koord. Zij dienen een bezwaar- formulier invullen", aldus Van Aarden. „Anders staat de deur waarder onherroepelijk een keer op de stoep". Speciaal voor die gevallen is op het belastingkantoor de folder Kwijtschelding van belasting verkrijgbaar. „Mensen met een te laag inkomen kunnen wij al tijd respijt geven. Het mag niet zo zijn, dat mensen in de kou moeten zitten voor de belasting", besluit ontvanger Van Aarden. Schiedam Voor hulp bij het invullen van het aan slagbiljet kunnen Schie dammers telefonisch een af spraak maken met de fiscus. Het telefoonnummer is 4272911. Andere instellingen, die be lastinghulp bieden, zijn de FNV en de stichting Raad voor het Ouderenwerk, FNV-leden kunnen op za terdag 27 februari tussen tien en twaalf uur naar het bonclsgebouw aan de Stad houderslaan komen om een afspraak temaken. Voor oudere Schiedammers vindt de inschrijving voor belastinghulp op vrijdag 4 maart vanaf twee uur plaats in het Blauwhui?,, pal naast het belastingkantoor in de Lange Nieuwstraat In dien stencentrum 4 Molens wordt dagelijks tussen negen en vier uur ingeschreven, ter wijl dienstencentrum De Woudhoek dagelijks tussen negen en twaalf uur afspra ken maakt voor deskundige belastinghulp. woon hier best", hielden enkele mensen de wethouders voor. „Jullie moeten iets aan de riole ring doen, zorgen dat onze hui zen niet meer onderlopen". De bewoners van de 410, veelal ouderen met een AOW-tje, beta len aan huur iets minder dan honderd gulden. „Waar vind ik weer zo'n goedkoop buis? Dank zij die huur heb ik een autootje", hield een opgewonden man Goudriaan voor. De suggestie van de wethouder, dat er aan de andere kam van de Van Hogen- dorplaan nog genoeg goedkope huizen stonden, wees die man af. „Daar betaal je zo driehonderd gulden in de maand. Da's drie keer zoveel als ik nu betaal. Dan kan ik mijn autootje vergeten". 'Doe iets aan de wateroverlast, dat is gepast", stond er op kleuri ge biljetten die bijna huis-aan- hu»s op de ramen waren geplakt en waarmee ook alle bomen in de buurl waren versierd. De ge luidswagen voerde een aanhan ger mee, waarin een rubberboot lag. Er zat een vrouw in die boot en die trok duchtig aan de rie men. Zo 'roeide' zij door de stra ten, die al zo dik wijïs blank ston den. 'Wij zijn al in de boot geno men nu u' stond er op een span doek aan de wagen. Dreigend liet de bewonersgroep in een pamflet weten, dat zij se rieus genomen wenst te worden. „Anders zijn wij gedwongen om onze naam te veranderen van bewonersgroep in actiegroep 410 semi-permanente woningen. U kunt ervan verzekerd zijn, dat wij daarnaar kunnen handelen". De groep vindt dat de bewoners tot dusver zijn behandeld als een stel kleine kinderen, „die zoet gehouden moeten worden rnet een snoepje en een schouder- kloDie". Maasland Vijf auto's wa ren gisteren betrokken bij twee aanrijdingen in Maas land. Er was veel schade, maar niemand raakte ge wond. In de ochtenduren kwam een bestelbusje op de Koldenhove- laan in botsing met een perso nenwagen. Deze laatste, be stuurd door een vrouw uit Maas sluis, moest hard remmen voor twee auto's voor haar die links af wilden slaan. Vervolgens kwam ze op de andere weghelft terecht waar ze frontaal in botsing kwam met de Katwijkse bestel bus. Gisteravond kwam bij de Oude Veiling een 51-iarige inwoner van Maasland in ootsing met een 51-jarige Vlaardinger. Deze laat ste maakte zich na de aanrijding uit de voeten, maar kon later op de avond worden aangehouden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1