WAIERWEB 15! BRIEVEN SPORT Herstructurering grote lijdensweg West Nederland klantvriendelij k Emmy Krebs maakt mensen langer SPORTABENDA 'Wij willen geen oubollig bedrijf zijn' Kerssemeijer: 'Nu slepen we elkaar naar de afgrond...' Bijeenkomst met voetbalclubs draait uit op persoonlijk duel Hafkamp-Collé Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 1 maari 1988 Veerpont: niet strippen Den Haag Er komt geen verkoop van tienritten- kaarten op de veerpont Maassluis-Rozenburg. Eind vorigjaar had de Zuidhollandse gedeputeerde T.F.J. Jansen toegezegd op proef deze 'strippenkaarten' door meevarende conducteurs aan de automobilisten te laten verkopen. Overleg met de pachter van het veer bracht zoveel bezwaren aan het licht, dat nu be sloten is de proef niet uit te voeren. Als belangrijkste bezwaar kwam naar voren dat in schakelen van conducteurs tot gevolg zou hebben, dat op de drukke momenten de 20-minutendienst niet meer gehaald zou worden. De conducteur zou daarbij onder zo'n grote werkdruk komen te staan, dat te weinig tijd overblijft voor controle van de overvaarders die wel in het bezit van een kaart zijn. Bovendien zijn de gebruikers van tienrittenkaarten vaste klanten, die vooral in de spitstijden oversteken. De opeenhoping in de verkoop en controle zou dus juist in de spitsuren plaats vinden. Wanneer door verkoop aar. boord de 20-minutendienst niet kan worden gehandhaafd, zullen lange wachttijden ont staan en vooral automobilisten het alternatief van de tunnel kiezen. Een andere mogelijkheid zou kunnen zijn het aantal conducteurs uit te breiden, maar dan blijft er van de eerder ingevoerde noodzakelijke bezuinigingen wei nig meer over. De pachter van het veer heeft wel voorgesteld het verkooppunt op de Maassluïse oever ook tussen 12.QO-I3.00 uur geopend te houden. De kosten daarvan zijn op jaarbasis 7000 gulden. De pro vincie vindt dat niet passen binnen de bezuinigingen. Bovendien wordt aangevoerd dat sinds de uitbrei ding van de openingstijden van de verkooppunten rond de jaarwisseling 84-85 geen klachten meer zijn ontvangen over de verkoop van kaarten. Video voor museum Maassluis -Het Sleepvaartmuseum in Maassluis is een videorecorder rijker. De plaatselijke ABN-direc- teur G. Tas bood het museumbestuur het cadeau aan, waardoor het mogelijk is meer films te tonen over de sleepvaarten de berging in het voor Nederland unie ke museum. Er zijn binnenkort nieuwe tentoonstellingen te be zichtigen. Vanaf zaterdag 5 maart is er een kleine overzichtstentoonstelling over de berging van de Herald of Free Enterprise. Het materiaal voor die ex positie is ter beschikking gesteld door de bekende Rotterdamse cineast Pirn Korver. In opdracht van bergingsmaatsebappij Smit Tak heeft Korver een se rie indringende foto's gemaakt en een niet minder indringende film. Ook die film is binnen afzienbare tijd in het museum te bewonderen. De havenslepers van Amsterdam en Rotterdam staan centraal tijdens een tentoonstelling, die vanaf 21 mei in het museum is te 2ien, Aan het einde van het jaar zal de uitbreiding van het Sleepvaartmu seum een feit zijn. Een speciale expositie zal dan worden ingericht. 'Maassluis als sleepboothaven' is de naam van de tentoonstelling, die aan gedurende een aantal maanden te zien is. Een bijzonder aspect aan deze .tentoonstelling is het feit, dat foto's te zien zullen zijn van wijlen Hans Ten nissen. De vader van Hans heeft de collectie van zijn zooncompleet met boeken, foto's en negatieven, aan het museum geschonken. Flats in Croenoord opgeknapt Schiedam Na lang aandringen krijgen de bewo ners van 340 portiekflats in Groenoord-Zuid hun zin. Hun huisbaas, de Woningbouwvereniging Schie dam, gaat het achterstallig onderhoud aanpakken. De flats krijgen nieuwe kozijnen, een nieuw keuken blok, de electrische bedrading wordt verbeterd en de riolering vernieuwd. De WBS heeft dit karwei door geldgebrek jaren moeten uitstellen. Pas toen staatssecretaris Her ma (volkshuisvesting) begin vorig jaar een nieuwe subsi dieregel invoerde, zag de corporatie kans een onder houdsplan op te stellen. Het werk is op begroot op* zo'n acht miljoen gulden. Door de uiterst karige be drijf sreserves heeft de WBS ook geld moeten lenen om het onderhoud uit te voeren. Inkomsten staan daar nauwelijks tegenover, want voor het basispakket hoeven de bewoners geen huurverhoging te betalen. Pas als zij prijs stellen op een douche (de woningen hebben nu een lavet) moeten de huurders in de beurs tasten. De huisbaas heeft verder aangeboden, de portieken af te sluiten, maar ook dat is extra werk en ook daarvoor zullen de bewoners dus apart moeten betalen- Het startsein voor het werk in de Componistenwijk wordt gegeven op lOmaart, Schie 84 Onlangs las ik in uw krant dat men overweegt het pand Schie 84 van de monumentenlijst af te voeren. Als de plannenmakers de bedoeling hebben de be slissing hierover af te laten hangen van de hoeveel heid reacties in de pers (tot op heden is dit de eerste), dan zal dit monument niet lang meer op de lijst staan. En dan is de kans dat de plaatselijke sloopwoede ook hier toeslaat vervolgens een kwestie van tijd. In het boek 'De geschiedenis van Schiedam' van drs. G. van der Feijst staan behalve Grote Kerk, de ru'fne en het stadhuis slechts drie monumenten van vóór 18Q0 vermeld; een ervan is pand Schie 84. Drie is blijkbaar te veel voor cultuurbarbaren. Henk Niemvenhuljseii Dr. Kuyperlaan De gemeente Schiedam is van plan eengezinswonin gen te bouwen op het groen tegenover de Dr. Kuy perlaan. Wij, de werkgroep Dr. Kuyperlaan, zijn fel gekant tegen deze plannen. De meeste bewoners hebben juist voor dit gebied gekozen vanwege de groene omgeving. De groenvoorziening is ook voor de overige Nieuwlanders een van de weinige oog- strelers. Die waarde wordt door de gemeente Schie dam niet onderkend. Men hanteert stedebouwkundige en sociografische argumenten, die niet steekhoudend zijn. De gemeen te denkt namelijk, dat het monotone karakter van de wijk en de onevenwichtige bevolkingsopbouw (ver grijzing) door plukjes nieuwbouw verbeterd kan worden. Ons inziens spreek je dan echter over een druppel op een gloeiende plaat De bevolkingsop bouw verander je niet door dergelijke verdichtings plannen, maar op basis van doordachte vernieuw bouw (woningdiffereritiatie). De vergrijzing is bo vendien geen exclusief Nieuwlands probleem, maar speelt in vele wijken. Wij vermoeden dat de gemeente het verdichtings plan voor de Dr. Kuyperlaan als eèn eerste klap be schouwt (die nog altijd een daalder waard is). Het doorgaan van dit plan betekent vrij baan voor verde re verdichting van Nieuwland. Wethouder Van Kleef 'vergat' in 1987 overleg met omwonenden te voeren. Er zijn in tweede instantie wel gesprekken met onze werkgroep geweest, maar die resulteerden niet in een discussie over de vraag: „Is dit plan op deze plaats wel gewenst?" De argu menten van de werkgroep werden kort aangehoord en terzijde geschoven. Inmiddels heeft de gemeente een verklaring van geen bezwaar bij de provincie af gevraagd. Indien deze verklaring wordt afgegeven, kan er in principe gebouwd worden. Wat schetste onze verbazing, toen we begin februari onze blik- (ken) wederom op het groen richtten? Een groot deel van de groenvoorziening smolt als sneeuw voor de ;zon weg onder het geweld van bomenrooiers en graafmachines. De gemeente voelt zich kennelijk sterk, want het groen wordt ondanks het ontbre ken van officiële goedkeuringen al als verleden- tijd beschouwd. Wij leggen ons niet neer bij die situa tie. Wij zullen ons bezinnen op eventuele bezwaar procedures. C.vanAvoird, namens werkgroep Dr. Kuyperlaan De leden van de gemeenteraad volgen vol Interesse de rondleiding in het regiokantoor van West Nederland in Delft. John Scheerstra, Jan de Boer, Pieter Hoogenraad en Herman van Hoeven volgen de uitleg van de parkeer- chef. „De doelmatigheid staat bij ons voorop", aldus Hans Koning tij dens zijn inleiding. „Wij proberen nog efficiënter te werken, de bus sen nog stipter en nog beter op tijd te laten rijden. De klantvriende lijkheid staat bij ons hoog in het vaandel. De klant staat centraal. De bussen moeten rijden. Ais de pijp maar rookt, dat is ons uit gangspunt". West Nederland is een bloeiende onderneming. Vorigjaar steeg het marktaandeel met vijf procent. Per dag worden zo'n J50.0Q0 men sen vervoerd. „Wij willen", zegt Hans Koning, „geen oubollig be- -drijf zijn. Het moet dynamisch en flitsend overkomen". De leden van de commissie volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu kregen gisteravond een goed inzicht in. de werkwijze van West Nederland. Enkele specifie ke Maassluïse aandachtspunten kwamen aan de orde. Zoals een di recte snelbusverbinding tussen Maassluis en Den Haag. De stop in Naaldwijk, wat al snel vijf minuten kost, moet eruit. Peter Dubbeling, de man binnen West Nederland die zich met het 'spoorboekje' bezig houdt: „We onderzoeken momen teel de mogelijkheid om de stop in Naaldwijk eruit te halen. Of het er ooit van komt, dat is nu nog niet te zeggen. Maar er wordt wel serieus naar het probleem gekeken". De directie van West Nederland heeft besloten om in Vlaardingen een klein regiokantoor te vestigen. Zeven bussen die op verschillende lijnen worden ingezet en 20 chauf feurs die voor de bemanning moeten zorgen. „Dit in het kader van de efficiëntie. Het is de bedoe ling dat de chauffeurs het kantoor helemaal zelf gaan runnen. Het is een experiment waar onder de chauffeurs best wel animo voor be staat", aldus Hans Koning. doorCHHISWOERTS Delft Het openbaar vervoer moet aantrekkelijker! Die bood schap kreeg een delegatie van le den van de Maassluise gemeente raad Imee tijdens een werkbezoek aan de regio-vestiging Delft van de busmaatschappij West Nederland. De directie van het streekver- voersbedrijf is dan ook in gesprek met de gemeente Maasland over bijvoorbeeld het klantvriendelij ker maken van de busopstapplaats aan de Oude Veiling. „Als je over service praat dan mag daar wel eens naar gekeken worden. Wachthuisjes zijn er bijna niet, de mensen staan er altijd in weer en wind. Hier is duidelijk sprake van een gebrekkige dienst verlening", hield VVD-raadsüd Leen de Zeeuw de regiomanager vervoersdienst van West Neder land Hans Koning voor. Van de opstapplaats in Maasland maken ook veel Maassluizers gebruik. „Het probleem heeft onze aan dacht wilde hij niet al te diep op de problematiek ingaan. „Ook wij beseffen dat de situatie verre van ideaal is. Tegen aanpassingen staan wij niet onwelwillend". Het is een publiek geheim dat er gedacht wordt aan de realisering van een bewaakte fietsenstalling en een betere wachtaccommodatie voor de reizigers. Hans Koning: „Het is een gegeven dat er veel fietsen worden gestolen en dat er regelmatig spullen worden ver nield. De gesprekken met de ge meente Maasland verlopen posi tief, daarom ook wil ik op de be sluitvorming niet vooruitlopen". In de toekomst is voor de halte in Maasland, als Hans Koning zijn zin krijgt, een belangrijke functie weggelegd. „Het is een ideaie plek die kan dienen als startpunt van bij voorbeeld een lOOQ-bussenplan. Mensen die hun auto of fiets in Maasland stallen en zich dan com fortabel met een luxe bus naar hun werkplek laten vervoeren. Met een kopje koffie en de krant naar keuze als extraatje. „We starten binnenkort zo'n expe riment op de lijn van Alphen aan den Rijn naar Amsterdam", legt Hans Koning uit. „Slaagt die proef, dan is duidelijk dat we ook elders in de regio van start gaan met het 1000-bussenplan. Een locatie als Maasland is ideaal als startpunt van bussen naar bij voorbeeld de Plaspoelpolder. De busonderneming timmert dui delijk aan de weg en onder de posi tieve impulsen van Hans Koning, sinds juni vorig jaar in dienst, wil het bedrijf zich naar buiten toe be ter presenteren. Vandaar ook de ontvangst in Delft. De eerste rond leiding voor gemeentebesturen, Vlaardingen In de stroom die kennelijk in den lande aanzwelt is de Vlaardingse danslerares Emmy Krebs een therapeutisch dans- en bewegingscentrum begonnen. Want dansen heeft volgens Emmy Krebs een heilzame werking op al lerlei kwalen en problemen. Rugklachten, migraine, kortade migheid en buikpijn kunnen met dansen en bewegen worden ver jaagd, maar ook verlegenheid, de pressies en stress zouden ermee kunnen worden aangepakt. „Er zijn tegenwoordig zoveel mensen met stress", weet Emmy Krebs. „Zelfs bij kinderen zie je dat al. Ik had laatst last van kinderen die op het speelplaatsje achter mijn huis verschrikkelijk aan het schreeu wen en gillen waren. Ik ga daar naartoe om er iets van te zeggen, maar kon met die kinderen haast geen contact krijgen, 't Was alsof zij er niet echt waren". In Amerika is het begonnen met de therapeutische dans- en bewe gingscentra. Emmy Krebs heeft, daar cursussen gevolgd. Zij was eerder verbonden aan het instituut voor muziekheilkunde en bewe gingsleer van mevrouw Kassels- Kroon. Daarna had zij zes jaar lang zelf een balletschool. Haar nieuwe centrum is nog in op-" richting, maar de eerste groepen zijn al aan het werk. Er zijn twee vrouwengroepen en een groep kinderen. Vier mannen staan op een wachtlijst, totdat er voldoende mannen zijn om een volgende groep te beginnen. De danslerares vind zelf, dat zii wel met de vrou wengroep mee kunnen doen, maar dat willen de mannen niet. Als haar belangrijkste werk ziet Emmy Krebs het, om haar pupil len weer te laten voelen dat zij een lichaam hebben, en om naar de sig nalen van dat lichaam te luisteren. „Het lichaam geeft die signalen, maar de meeste mensen kunnen ze niet meer opvangen. Terwijl je Danslerares Emmy Krebs. daardoor toch allerlei zieken en kwaaltjes kunt voorkomen". Het is volgens de bewegingsthera peute heel belangrijk om het li chaam de lengte te geven die het beeft: rechtop lopen en rechtop zit ten met het hoofd omhoog. „Dan krijgen alle organen de ruimte, dan gaat het bloed beter stromen en kun je beter ademhalen. Veel mensen lopen gebogen en zijn ver krampt". Dus daar werkt zij aan: dat mensen 'langer* worden. „Je merkt het meteen". Volgens Emmy Krebs zijn ook sommige artsen en fysiotherapeu ten overtuigd van het belang van dans en beweging. „Maar met de medische wereld heb ik'nog wei nig contacten. Die moeten nog worden opgebouwd". Maar als dat eenmaal is gebeurd, verwacht zij dat veel mensen met klachten zul len worden doorverwezen naar haar centrum. Zij zal op haar beurt ook mensen doorverwijzen naar artsen en fysiotherapeuten. „Want er zijn klachten waar ik niets mee aankan". Emmy Krebs werkt met groepen kinderen, maar discomuziek zal in haar centrum nooit te horen zijn. Zij heeft er een gloeiende hekel aan. Die muziek werkt vooral op de maagstreek en dat is volgens de danslerares 'een periode die we ge had hebben'. „Het hoofd en het hart zijn de centra waar wij mee moeten werken". Emmy Krebs geeft haar lessen bij dansschool Remkes aan de Binnensingel en in buurthuis Oost aan de Ooster straat. door DONALD BAX Schiedam Koos Kerssmeijer sloeg gis teravond de spijker vol op de kop. De voor zitter van DHS leek als een van de weini gen doordrongen van de steeds donker wordende wolken die zich boven de Schie- damse voetbalverenigingen samenpak ken, In een oogopslag schetste hit de talloze vruchteloze pogingen die DHS ae voorbije drie jaar had ondernomen om een con structieve bijdrage te leveren aan' de op handen zijnde herstructurering. „Drie jaar geleden", aldus Kerssemeijer, „waren we bijna rond met Martinit. Wij hadden toen dertien elftallen en Martinit tien. Nu heeft Martinit er nog zeven, uit sluitend senioren trouwens, en wij nog maar negen. Dat betekent in drie jaar tijd een verlies van zeven teams, waaronder zes jeugdelftallen. Dat het niet goed gaat met een groot aantal verenigingen, is niet alleen het gevolg van de vergrijzing, maar ook de schuld van de clubs". De laatste poging van DHS .om samen te gaan met "V VK liepen eind vorige week op niets uit. De buitengewone ledenvergade ringvan DHS stemde met overweldigende meerderheid (98%) voor dit voorstel, maar bij WK kwam het niet eens tot een stem ming. De leden van WK wilden wel een samenwerkingsverband, maar beslist geen fusie. „En die nieuwe club", toonde Kers semeijer zich bereid heel ver te gaan, „had wat ons betreft best Voetbal Vereniging Kethel mogen heten". Kerssemeijer veroordeelde het gros van de clubbestuurders voor hun passieve hou ding. „De clubs zelf blijven in gebreke", raakte hij een gevoelige snaar. „Stel dat er een commissie van wijze mannen wordt benoemdhoe lang gaat het dan nog duren? Weer een jaar? Nu slepen we elkaar alle maal naar de afgrond. We, en dan heb ik het met name over de noodlijdende vere nigingen, zijn twee jaar geleden in de kan tine van SVDPW al gewaarschuwd en we zijn nog geen stap verder. Zo verzuipen er steeds meer clubs". Na afloop van de bijeenkomst in de recrea tieruimte van het stadskantioor zetten Kerssemeijer en Jacques Theuerzeit, de voorzitter van WK, de deur naar en fusie toch weer op een kiertje. De bestuursleden van beide clubs zullen zich op korte ter mijn nogmaals buigen over de plannen om tot een fusie te komen. Tips voor deze rubriek kunt u doorgaven aan de< sportredaktie van deze krant, postbus 110,3130 AC Vlaardingen. De aportradaktie is overdag telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 013-4056509. DINSDAG 1 MAART voetbal: 19.30 SW 2—Telstar 2,20.00 Wilhelmus 3— GSS, 19.30 Vergadering herstructurering Vlaardingse voetbalverenigingen in het stadhuis; Biljarten: 19.00 T onegldo—Apollo*75. WOENSDAG 2 MAART Biljarten: 19.00 BOG—'t Oosten, 19.00 Start'7&— Boerhave'85; Zaalkorfbal: 20.00 Harga—Velox. DONDERDAG 3 MAART Biljarten: 19.00 DVK'73 C—WVA; Zaalvoetbal: Mar griethal Schiedam veld 121.00 Groenoord-^-HBSS (d). door DONALD BAX Schiedam De her structurering van de voetbalvelden in Schie dam dreigt één grote lij densweg te worden, waarin slechts de ver-' antwoordelrjke wethou der Luub Hafkamp in staat is de knoop door te hakken. De 'bijeenkomst van gisteravond, die op uitdrukkelijk verzoek van Hafkamp was uitge schreven, maakte alleen duidelijk dat de twintig voetbalverenigingen Schiedam (negentien veld- en een zaalvoet balclub) over een te ge ring nuchter denkver mogen beschikken om tot een eensluidende vi sie te komen. Opnieuw werd als een hond om de hete brij gedraaid, zodat slechts sporadisch de uit gangspunten van de be- zuinigings operatie ter sprake werden ge bracht. Namens de verenigingen werd het woord gevoerd door PPSC- voorzitter Eef Collé, die door zestien van de negentien clubs (DHS, SW en Excelsior'20 wa ren tegen) was aangewezen om het verbale duel aan te gaan met Hafkamp. Het twistgesprek dat zich regelmatig lussen hen af speelde had echter meer weg van een persoonlijk duel, op de grenzen van het toelaatbare zelfs. 'U weet niet waar u over praat', luidde een van de uitspra ken van Collé. En het antwoord van Hafkamp: 'Als we'op deze manier met elkaar moeten dis cussieren...' Zoals Hafkamp meermalen de interruptie-knop van de microfoon moest gebrui ken om Collé tot bedaren te brengen. Luub Hafkamp Eef Collé. Collé trad vooral buiten z'n oevers toen Hafkamp hem geen concreet antwoord kon dan wel wilde geven op het voorstel dit rapport voorlopig op te bergen en een commissie te benoemen die zich opnieuw en zeer uitge breid over deze materie zou moeten buigen. Hafkamp zei van dit idee geen voorstander te zijn en meende voorts terecht dat de tijdsfactor nu stilaan in het nadeel van de betrokken clubs begint te werken. „Wij zien", aldus Hafkamp, „kenne lijk geen kans om met elkaar in discussie te geraken over dit rap port. Ik zal zien wat mij te doen staöt. Als er een commissie komt, zal deze snel met concrete plan nen moeten komen, zoals ook de gemeente snel met een stand punt zal moeten komen". Schipbreuk Het op 14 januari gepresenteerde rapport 'Herstructurering van de Schiedamse sportvelden' kan overigens voor een flink deel in het cylindrisch archief worden opgeslagen. In de slotconclusie wordt uitgegaan van samenwer kingsverbanden dail wel fusies tussen DHS en WK, DRZ en SVDPW, GSS en Ursus en FCN'66 en Martinit. Al deze ge sprekken hebben echter stuk voor stuk schipbreuk geleden. Het zou derhalve op alle fronten van een nog groter gebrek aan visie getuigen, indien de clubs de gemeente hiervoor aansprake lijk zouden stellen. En heel eer lijk gezegd, ging de bij vlagen on frisse discussie van gisteravond steeds verder in die richting. „Maar", wist Koos Kerssemeijer, de voorzitter van DHS, precies waar de schoen binnenkort gaat wringen, „zodra de gemeente gaat dwingen en de wethouder rpet een vingertje gaat wijzen, gaat het fout en goed ook! Dan Is het terecht als er gezegd wordt dat we twee jaar geleden al de kans hebben gekregen om aan een oplossing te werken. En als de gemeente dan beslissingen gaat nemen, ontstaat er op al die voetbalvelden zo veel ruimte, dat we elkaar moeiteloos met een stuk hout achterna kunnen zitten. En dan", zei hij met stem verheffing, „dan loop ik voor op!". Teleurgesteld „Ik zie", zei Hafkamp na afloop van de bijeenkomst in kleine kring, „eigenlijk weinig heil in een commissie, tenzij er bewe ging in de hele zaak komt. Die commissie zou dan uit mensen moeten bestaan die ook al kei hard aan dit rapport hebben ge werkt, dus daar heb ik al m'n twijfels over. Ik ben vooral te leurgesteld over het feit dat de besprekingen tussen diverse verenigingen allemaal op niets zijn uitgelopen. Dat is een slechte zaak. Het einde komt nu heel na drukkelijk in zicht". Want ook al liet Hafkamp zich niet concreet uit over het door Kerssemeijer aangehaalde prie mende vingertje, ook zijn colle- ta's en burgemeester Reinier cheeres zuilen deze onver kwikkelijke stoelendans eens goed zat zijn. En pas,dan is het hek écht van de dam,.. Koos Trijselaar Maassluis Koos Trijselaar en Caroline Wijman zijn de eerste bowllngkampioenen van Maas sluis. In het bowlingcentrum Plezier kwam Trijselaar in de A/B-klasse tot een totaalscore van 2902. punten. Bij de dames eindigde Caroline Wijman op 2775 punten. Dirk Lupke eigen- de'zïch met 2824 punten de eer ste plaats toe in ae C/D-klasse. De hoogste game werd bij de da mes gegooid door Caroline Wij man (220) en bij de heren door Paul van der Velden (254). Struyk kampioen Vlaardingen Hans Struyk is de nieuwe biljartkampioen van het district Nieuwe Waterweg Noord ir. het kader 38/2. In de laatste partij van deze titelstrijd liet hij geen enkele twijfel be staan door de tweede kansheb ber Mar van der Cijs in tien beurten weg te vagen. Van der Cijs moest in de eindrangschik king zelfs Gerard Wijzenbroek (tweede) en Co van Sweeden (derde) laten voorgaan. Weer wereldrecord Vlaardingen Jeffrey van Loon onderstreepte in het Kol- pabad zijn geweldige vorm met een wereldrecord op de lööm schoolslag. De gehandicapte zwemmer uit Vlaardingen kwam nu uit op 1,36.0, terwijl de vorige mondiale besttijd op 1.39.4 stond. Sonja Stein: brons Emmen Sonja Stein heeft tij dens de nationale winterkampi oenschappen de bronzen medail le veroverd op de 200m school slag 1973. Haar tijd van 2,43.9, die tevens een verbetering van het club- en persoonlijk record in hield, was bovendien goed voor deelneming aan het NK, deze zo mer in Amersfoort Lieshout naar NK Emmen Ook Hemko Lieshout kwalificeerde zich voor het NK in Amersfoort door de 100m vrij- eslag 1973 in 0.57.1 af te raffelen (persoonlijk record). De estafette jongens onder 16 jaar (Michael Numan, Mario Verbeek, Arno Dirks, Remko Lieshout) legde de 4 x 100m'wisselslag af in 4.27.3 en verschijnt deze zomer ook in Amersfoort aan de start Gaby Heijster Rotterdam De atlete Gaby Heijster (meisjes C) van AV For- tuna is crosskampioen van het district-Rotterdam. In het Rot terdamse Vroesenpark schreef zij ook de derde cross over 1.500m op haar naam. Anousc- hka Butter legde door haar twéé de plaats in de eindrangschik king beslag op de vierde plaats. Bij de C-iongens (2.50Qm) greep Ricardo Stigter de titel met drie overwinningen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2