De Ridderhof in andere handen Acupunctuur wel in verzekering Gouden verrassing voor De Schipper Godshuis wijkt voor woningbouw VIAA1DINGS 0AGBIA6 SCHIEOAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Gemeente belangen: ABC- \v aren huis kan ook op Hemaplein Vlaardingen grijpt naast AJNWB-prijs rfSsSêsl HET WAAIGAT Sleuteïfeest in Woudhoek Maassluis nog niet vergeten Vlaardingse kapper vindt tv-debuut eng Bouw luxe hotel van de baan Deens meesterwerk in:... teak en blank eiken VRIJDAG 4 MAART 1988 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Schiedam Er staat nog geen enkel meubelstuk in hun nieuwe huis, maar aanloop hebben Cock en Leen Weeda genoeg. Op de kale betonnen vloer van de woonkamer verdrongen zieh gisteren ze ker vijftig mensen en. het rook er zowaar naar ver sgezette koffie. Het had iets weg van een geïmproviseerd verjaar dagsfeestje en eigenlijk was het dat ook. De Wo ningbouwvereniging Schiedam vierde de opleve ring van het laatste van 170 huizen in Woudhoek, Doordat het rijk de bouwsubsidies mondjesmaat uitkeerde, moest de WBS het project in drie fases verdelen. De eerste 120 huizen waren al een paar jaar bewoond, toen de huurders van het laatste blok van 50 aan de Gildeweg de sleutel kregen. Hekkesluiters waren Cock en Leen Weeda, die voor die gelegenheid in de bloemen werden gezet. Mevrouw Van der Ree, ex-bestuurslid van de cor- 2 poratie, mocht de sleutel overhandigenJ| S Blije gezichten in Woudhoek, ondanks de stro- mende regen, toen de familie Weeda de sleutel van o de nieuwe woning kreeg. 2 Maassluis De band tussen de bemanning van de mijnenveger s Maassluis en de bevolking van jg de gelijknamige stad blijft ook na g terugkeer van de vredesmissie g naar de Golf bestaan. Commandant Renê Lute bracht gisteren tijdens een bezoek aan Maassluis met een deel van de bemanning een cadeau mee voor de bewoners van gezinsvervan gend tehuis De Luit. De bewo ners van het huis kregen een vi deo-recorder en toonden 2ich daar zeer ingenomen mee. Voor burgemeester Hans van Es was er ook een presente. René Lute ging op het verzoete van de burgemeester om te verhalen over de maandenlange reis niet in. In plaats daarvan bood hij de burgemeester twee videobanden aan met daarop een reisverslag van de trip naar de Golf. De commandant zelf ging ook niet met lege handen naar huis. Hij kreeg van de bewoners van De .Luit een fraai ingelijst ge dicht mee. Het kleinood krijgt een plaatsje, zei Lute, op de mij- nenjager Scheveningen, de boot waarop de marineklanten thans dienstdoen. Op het stadhuis werd ter afslui ting van het bezoek een lunch aangeboden aan commandant René Lute en ziin mannen De bewoners van het gezinsver vangend tehuis De Luit zijn inge nomen met de video-recorder, die werd aangeboden door de be manning van de mijnenveger Maassluis. Schiedam Verontrust door de dreigende sloop van de Kreupel - straat en een deel van de Lange Kerkstraat heeft Gemeentebe langen Schiedam een alternatief plan bedacht voor een waren huis in het centrum. De politieke partij, die geen ver tegenwoordiger heeft in de ge meenteraad, vindt het Hema plein de meest geschikte plaats voor een combinatie winkel van Albert Heijn, Blokker en C A. Gemeentebelangen trekt bewe ringen van wethouder Chris Zij develd, dat het ABC-warenhu|s alleen aan de Lange Kerkstraat zakelijk een succes kan worden, sterk in twijfel. De Lange Kerk straat is nooit een volwassen winkelstraat geweest, schrijft de partij aan de gemeenteraad en het college van B en W. Uit gesprekken tussen de Hema en vertegenwoordigers van de ABC-combinatie leidt Gemeen tebelangen af, dat de grootwin kelbedrijven best bereid zijn sa men een project op te zetten. En waar kan dat beter dan op de plaats, waar de Hema nu al jaren m een noodvestiging zit: op die manier slaat Schiedam twee vliegen in één klap. De bedreig de panden blijven behouden en het winderige Hemaplein krijgt weer sfeer en wordt een stuk in teressanter voor het winkelende publiek. Gemeentebelangen stelt zich bij dit alternatief een gebouw van vijf of meer veriepingen-voor bestaande uit winkels, kantoren en woningen, met in de kelder een parkeergarage en laad- en Tosruimten. Dit idee maakt bo vendien de noodzakelijke wijzi ging, van het bestemmingsplan Kreupelstraat/Lange Kerk straat overbodig. Het realiseren van een parkeergarage in dat ge bied is volgens de partij trou- wens in strijd met een kroonbe- sluitvan 1974. Met de sloop van beeldbepalen de panden is Schiedam in elk ge val op de verkeerde weg, schrij ven Peter van der Knaap en Ru Hartog namens hun partij. Vlaardingen Prank van Id- singa beschouwt het als een com pliment voor zijn harde werken, zijn collega's zien er het zoveel ste bewijs in dat Frank het vak in zijn vingers heeft. En de da mes, die bij Helga's Haarmode hun kapsel laten modelleren, kijken er ook niet echt van op. Frank is een trendgevoelig type, dat weten ze al langer dan van daag. Een perfectionist, maar wel van het aangename soort. Franks optreden in Avro's Ser vice Salon zal dus wel een succes worden. Hoewel de jonge dyna mische kapper 'm zelf behoorlijk knijpt voor zijn tv-debuut: „Re ken maar dat ik het eng vind, ik ben best zenuwachtig. Ik heb geen internationale faam, zelfs geen eigen salon. Een hele eer als je dan door de televisie wordt ge- Schiedam Het ziekenfonds Delft/Schieland/Westland (DSW) gaat binnenkort acu punctuur in de aanvullende ver zekering opnemen. Voorlopig wordt dat gedaan als experi ment, heeft het ziekenfonds zijn verzekerden laten weten. In middels stelt men een lijst samen van erkende acupuncturisten, ook in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. „We willen daarmee voorkomen da,t de verzekerden onder be handeling komen van slechte acupuncturisten. Want helaas is het nog steeds zo dat iedereen zich acupuncturist kan noe men", aldus R.H.A. Nyns, die zich bij het ziekenfonds met de voorbereidingen bezighoudt. Als erkend acupuncturist accepteert het ziekenfonds In Schiedam niet alleen artsen die hun acu punctuur-diploma hebben ge haald, maar ook fysiotherapeu ten die het einddiploma bezitten. Nyns: „We doen dat, omdat in beide gevallen dezelfde oplei ding is gevolgd. En ook omdat er veel meer fysiotherapeut-acu puncturisten zijn dan arts-acu puncturisten". DSW is daarmee het enige zie kenfonds in Nederland, dat de fysiotherapeuten als acupunctu rist accepteert Elders zijn ook ziekenfondsen die acupunctuur in de aanvullende verzekering hebben, maar dan alleen via art sen, Het ziekenfonds begint het ex periment naar aanleiding van de grote vraag onder verzekerden naar vergoeding van alternatie ve geneeswijzen. Ter bekostiging van nieuwe voorzieningen in het aanvullen de pakket ook het specialis tengeeltje werd daar onlangs in opgenomen heeft DSW overi gens wel de premie van die ver zekering opgetrokken: van 13 naar 27 gulden per jaar. Frank van Idsinga, maandag middag te zien in Avro's Service Salon: 'Ik moet haar róód verven!' vraagd. Maar je moet jezelf wel waarmaken". Dat de Avro zijn oog liet vallen op de 23-jarige kapper uit Vlaar dingen, dankt Frank aan de cos- meticafabri kant L'Oréal. Voor dat merk leidt hij al een poosje de jongerenclub Coloration Jeunes- se, en blijkbaar doet hij dat met zoveel vakmanschap dat hij meer bekendheid verdient. Die kans krijgt de veelbelovende hairstylist aanstaande maandag, als hij voor de camera's een mo del aan. een totaalverandering moet onderwerpen. Het vrouwe lijk kennisje, dat hij daarvoor meeneemt naar, Bussum, krijgt eerst een compleet ander kapsel en vervolgens een 'kleurtje'. „Ik moet haar róód verven", zegt Frank. Het lichte afgrijzen in zijn stem heeft niets te maken met die kleur, maar alles met plankenkoorts. Zelf is de sympathieke kapper wel beduusd over zijn plotselin- 'ge roem. Hij had nooit gedacht dat hij het zo ver zou schoppen: „Je moet rekenen, ik zit pas vier jaar ïn het vak. Ik ben er veel la ter mee begonnen dan de mees ten, die staan op hun 15e, 16e al te knippen. Ik moest eerst in mi litaire dienst, ik wist pas op mijn 19e zeker dat ik kapper wilde worden". Dat gedwongen verblijf in de ka zerne had overigens wel een voordeel. Frank kon. er vast oe fenen op rekruten, die hij kaal moest scheren. door CHRIS WOERTS Maassluis De gemeente Maassluis heeft bij de Rotterdamse rechtbank een verzoek ingediend om tot ontbinding te komen van de huurovereenkomst met R. van Hemerik, exploitant van boerderij-restaurant De Ridderhof. Daarmee is de bouw van een zijn nog in volle gang, daarom luxe hotel met 75 kamers ook di rect op losse schroeven komen te staan. Van Hemerik was van plan om binnen enkele jaren een hotel te bouwen aan de Sport- laan, maar architect Van Dorp van het Vlaardingse bureau Randstedelijk Bouwconsult, ont werper van het plan, ziet geen mogelijkheden meer: „Van He merik is exit", zoals hij het uit drukt. Het ontwerp van het ho tel was al gereed. „Niets aan te doen, dat zijn de risico's van een ondernemer", aldus architect Van Dorp. Onderhandelen Als de rechtbank inderdaad te gemoetkomt aan het verzoek van de gemeente Maassluis om tot ontbinding van de huurove reenkomst te komen, .zal een nieuwe huurder worden ge zocht „Wij zijn momenteel in onderhandeling met enkele kandidaten. De besprekingen VlaardingenDe gemeente Vlaardingen heeft naast de ver- keersveihgbeidsprijs 1988 van de ANWB gegrepen. In de fo rumzaal van het Rai-congrescentrum in Amsterdam kreeg concurrent Den Helder de wisselbokaal uit handen van de voorzitter van de Raad voor de Verkeersveiligheid, mr. Pie- ter van Vollenhoven. „Maar wij zaten in de categorie van ge meenten met tussen 50.000 en 100.000 inwoners wel bij de bes tedrie. Wij hebben het verrekte goed gedaan", vindt verkeer- sambtenaar Roel Blom. Lichtelijk teleurgesteld waren wethouder Chris van Roon en zijn verkeersdeskundigen wel, toen zij hoorden dat de jury Den Helder had verkozen. De prijs was een leuke opsteker geweest, na alle kritiek die de afgelopen jaren over het ver keersbeleid is uitgestort. Dalende ongevaUencijfers zijn het resultaat van dat beleid. In 1985 waren er 1602 verkeersongevallen, twee jaar later waren dat er 1269. „En er zit nog meer muziek in", zei verkeersinge- nieur Wim van Loosbroek onlangs. Er staan maatregelen op stapel voor de Van Hogendorplaan en de Julianabrug. Daar gebeuren nog veel ongelukken. „Toen wij eenmaal voor de prijs waren geselecteerd, kon het niet meer tegenvallen", zei wethouder Van Roon. Hij twijfel de al aan de kansen van Vlaardingen, toert hij hoorde dat Den Helder en Zoetermeer medekandidaten waren voor de prijs. In Den Helder ontbreekt het doorgaand verkeer en de ge meente Zoetermeer heeft in het verkeersbeleid niet te maken met oude stadswijken met smalle straatjes, redeneerde men op het stadhuis. „Dat wij niet gewonnen hebben, vinden wij uiteraard jam mer", zegt ambtenaar RoeTBlom, „Wat dat betreft zijn wij net schaatsers: alleen tevreden met de eerste plaats". Maar de ge meente hoopt in de toekomst nog eens in aanmerking te ko men voor de ANWB-prijs. Want het ongevallencijfer daalt nog steeds. „De lagere cijfers in 1985 en 1986 waren geen inci denten", aldus Van Roon. wil ik met al te diep op deze zaak ingaan", aldus burgemeester Hans van Es van de gemeente Maassluis. Tijdens een besloten, gecombi neerde vergadering van de com missies financien en ruimtelijke ordening heeft de burgemeester op donderdag 25 februari uitleg gegeven over het hoe en waarom van de aanstaande overname van DeRidderhof. Terugtrekken R. van Hemerik was ook eigen aar/directeur van het befaamde hotel-restaurant De Salm op de Markt in Gouda en de Haagsche Golf- Countryclub in V naar. Na het faillissement van de bv, waarin, deze ondernemingen waren ondergebracht, heeft hij zich uit deze twee bedrijven moeten terugtrekken. Op initia tief van curator W.A.E. Lagrau draai De Salm inmiddels weer, terwijl het personeel de exploita tie van - de Haagsche Golf- Countryclub op zich heeft geno men. Personeel Boerderij-restaurant de Ridder hof viel buiten het faillissement, omdat het geen deel uitmaakte van de bv van Van Hemerik. De huurovereenkomst is op naam van Van Hemerik persoonlijk gesteld. Het personeel is ook bij hem in dienst. In De Ridderhaf werken momenteel 12 mensen. Het personeel is inmiddels over de gang van zaken ingelicht. Het restaurant is gewoon open. „Er is ons alles aan gelegen om de zaak draaiende te houden", aldus bur gemeester Van Es. „Niemand is gebaat bij sluiting". De bedrijfsleider ontkent echter in alle toonaarden de aanstaande overname: „Het loopt hier per fect, ik heb niets van welke overname dan ook gehoord", klinkt het tegen beter weten in. Scheepswerf Van Hemerik startte ruim an derhalf jaar geleden met de ex ploitatie van het meest luxe res taurant dat Maassluis kent. Het restaurant was jarenlang in han den van familie De Haas. Het be drijf werd echter van de hand gedaan na het faillissement van scheepswerf De Haas. De ge meente Maassluis werd na een reddingsoperatie eigenaar van de opstallen en ging een huur overeenkomst voor. twee jaar aan met Van Hemerik. Die over eenkomst wordt nu al openge broken. Marinus de Schipper, blij met zijn onderscheiding, hem uitgereikt door de burgemeester. Maassluis Marinus de Schipper was er stil van. Veel had hij zich voorgesteld van zijn afscheid als chef van de afdeling begrotingsza ken van de gemeente Maassluis, maar een koninklijke onderschei ding, daarmee had de scheidende ambtenaar werkelijk geen mo ment rekening gehouden. Burgemeester Hans van Es speldde hem in de burgerzaal van het stadhuis de versierselen op, die horen bij de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Ontroerd raakte De Schipper, toen de burgemeester hem overlaadde met complimenten: „U bent een uiterst deskundig vakman. Behulp zaam, collegiaal. 'In de tien jaar dat u op het stadhuis werkzaam bent geweest, zijn er nooit problemen geweest". Wethouder Izaak van der Knaap (financiën) stak eveneens de lof trompet over het werkzame leven van de topambtenaar. De wethou der deed dal op de voor hem zo karakteristieke wijze: via het voorle zen van een gedicht Liefst 34 coupletten bevatte zijn bijdrage over de 'snelheidsmaniak op de rekenmachine', zoals de wethouder hem typeerde. Van der Knaap noemde hem een schipper naast God. „Zo als een mens betaamt, nooit zonder krach t". De Schipper zelf- „We vormen met zijn allen de samenleving Als we er niets aan doen, dan komt er ook mets van terecht". Hij was ook ac tief in de gereformeerde kerk en als correspondent voor Trouw, De Rotterdammer en de Schoonhovense Krant. Bouwfonds gaat Julianakerk slopen Schiedam Op dis plek van de Julianakerk aan de Burgemeester Knap- pertlaan zullen binnen afzienbare tijd twintig appartementen in de vrije sector verrijzen. Het Bouwfonds Hrüer- landse Gemeenten uit Delft heeft over de aan koop van de grond over eenstemming bereikt met de Gereformeerde Kerk in Schiedam, eige naar van de Juliana kerk. De nieuwbouw- plannen betekenen dat de kerk wordt gesloopt. De gereformeerden stoten de Een tijdloos Deens ontwerp, waarbij kwaliteit en komfort zichtbaar en voelbaar zijn. leverbaar met hoge en lage fauteuil, 2-zits en 3-zitsbank. Kussens in verschillende wollen stoffen of leer. Waai eens aan en bekijk onze zeer uitgebreide kollektie in teak en blank eiken. Tot ziens f-t, Markt 57 - Vlaardingen - 010-43436B5 Jul.anakerk af, omdat de ge meente met een afkalvend aan tal gelovigen te maken heeft. Eerder al deed gereformeerd Schiedam afstand van de Oos terker k aan de Rotterdamsedijk, vaar op dit moment woning bouw wordt gerealiseerd. In het' ■v ei volg kunnen gereformeerde Schiedammers alleen nog te recht in de Ark in Groenoord en it de Magnalia De'tkerk in NieuwJand. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, dat het gevecht om de kerk van andere projectont wikkelaars heeft gewonnen, be kijkt momenteel met een archi tect de mogelijkheden om het vrij kleine terrein nabij het Schielandziekenhuis te bebou wen. Een woordvoerder van het Bouwfonds verwacht binnen een maand een definitieve teke ning te kunnen tonen. Nu al is zeker dat het plan uitgaat van stapelbouw. Het voorstel tot verkoop en sloop van hetkarakteristieke kerkge bouw uit de jaren dertig leidde volgens insiders in gerefor meerd Schiedam onlangs bijna tot een kerkscheuring. Veel mensen vinden het een schan daal dat de 'JuuT, zoals de kerk in de volksmond genoemd wordt, nu al wordt'gesloopt Zij hebben dierbare herinneringen aan de kerk, gebouwd als de 'ka thedraal van de classis Schie dam'. Voorstanders van de verkoop voerden aan dat alleen al het warmstoken van de kerk finan cieel niet meer was op te bren gen. Het verminderd aantal ge lovigen noopte bovendien tot in krimping van het aantal kerken. De sloop van de kerk, die ook in niet-gereformeerde kringen wordt betreurd, zal niet meer voorkomen kunnen worden. Doordat de 'JuuT niet op de mo numentenlijst staat, maken pro testen tegen sloop geen .enkele kans.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1