15 BRIEVEN Enge plek Van Kleef liep er een eindje om Van der Velden is geen kop van Jut tsm1 'KOM, JULES, DIE KANT OP!' Horeca moet centrum nieuwe impuls geven 'De clubs moeten weer met een broek vol naar Harga komen' YPE KRAMER VIERT ZIJN EIGEN FEESTJE Flats met eigen centrale Atletiek aan Merellaan Onderwijzers: bijscholen Praten als Brugman I v. Maasland bijna vol Sehie 84 'Liefde kan niet van één kant komen' Profs en amateurs gescheiden Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 8 maart 1988 Schiedam Bewoners van zes flats in Groenoord kunnen de komende winter onbevreesd tegemoet zien. Deze week gaat aan het Bachpleïn de eerste paal de grond in voor hun eigen energiecentrale. Met de bouw daarvan zet de gemeente een punt achter de slepende discussies over de verwarming van de zes woonblokken. De flats worden aangesloten op warmtekrachtkop peling. een door de Openbare Nutsbedrijven Schie dam ontworpen energiezuinig systeem dat warmte en elektriciteit gecombineerd opwekt. De installatie „wordt aangesloten op de cv-ketels, die vorig jaar op aandrang van de bewoners werden vernieuwd. 'Het.eerste jaar zullen de huurders van de 732 flatwo ningen niets van een eventuele besparing op de stookkosten merken. Zij blijven volgens het oude sy steem een voorschot betalen. Pas na de eindafreke- n ing zal blijken hoe zui nig de installatie is. Met deze kleinschalige energiecentrale wordtook een bijdrage geleverd aan een schoner milieu. Maassluis Burgemeester en wethouders hebben gehoor gegeven aan het verzoek van het bestuur van atletiekvereniging Waterweg om het voormalig hoc keyveld aan de Merellaan te mogen gebruiken voor verschillende sportactiviteiten. Het stadsbestuur stelt een bedrag van 28,500 gulden beschikbaar om het terrein gebruiksklaar te maken. Verder is een bedrag van 5500 gulden gereserveerd als investeringssubsidie voor een tijdelijk clubge bouw. Schiedam De ontwikkelingen in het onderwijs gaan tegenwoordig zo snel, dat zelfs de schooldirec ties moeite hebben alle vernieuwingen bij te benen. Bijscholing is hard nodig, vindt oncferwijsconsulent LexTigges. De directies van alle 17 openbare scholen voor basis en speciaal onderwijs in Schiedam gaan er daarom deze week een paar dagen tussenuit. Zij trekken zich donderdag en vrijdag terug in de volkshogeschool Olaertsduin in Rockanje. Om te voorkomen dat de onderwijzers achterop raken, heeft Tigges diverse deskundigen uitgenodigd voor een lezing. Oude bebouwing en nieuwe huizen typeren de Brug manstraat; er is nu ook een renovatieplan. Schiedam Hans van Kleef praat als Brugman, als het erom gaat de renovatie van 50 woningen aan de Brugmanstraat erdoor te krijgen. Hij heeft zijn com missie stadsvernieuwing een brief gestuurd, waarin hij allerlei argumenten aandraagt om het plan door gang te laten vinden hoewel hij er zelf ook nauwe lijks enthousiast meer over is. Het probleem is, dat er geen alternatief is. Slppen en nieuwbouw: dat kan financieel niet, want de woningen staan nogal verspreid, wat zou leiden tot allerlei aangepaste bouwplannetjes dat is duur der dan één plan voor één lokatie. s Enkel slopen? Dat leidt tot een gatenkaas in de wijk, zegt Van Kleef. Bovendien, de gemeente dringt er bij de particuliere huiseigenaren in de Brugmanstraat en Westfrankelandsestraat wel op aan om hun bezit op te knappen en dan mag de gemeente wel het goe de voorbeeld geven, erkent de wethouder. De commissie maakte begin van de maand bezwaar tegen de hoge Investeringskosten: 113.000 gulden per woning, Van Kleef heeft er een kostendeskundige bijgehaald en die toonde aan, dat dat bedrag een ver tekend beeld geeft. Negen grote woningen, plus een relatief duur blokje aan de Westfrankelandsestraat, trekken het gemiddelde op. Bedacht moet worden, zegt Van Kleef nu, dat elke grote woning ooit ont stond door samen voeging1van twee kleine. De wet houder komt voor de overige 35 woningen uit op een gemiddelde van 93.000 gulden. De huur gaat meer omhoog dan de bewoners vorig jaar is voorgehouden; dat scheelt wel vijf gulden per maand. De bewonersvereniging Schiedam-West heeft verzocht die extra huurverhoging ongedaan te maken, maar Van Kleef is daartoe niet bereid- Van Kleef dringt tot slot aan op haast, omdat de ge meente Schiedam anders een contingent dreigt te •verspelen. Hij hoopt vanavond uitsluitsel te krijgen over „deze voor allen vervelende zaak". Maasland Met een zware delegatie gingen ze naar het Provinciehuis. Burgemeester Mieke Bloemen- daal, wethouder Chris Keijzer en gemeentesecretaris Vogelaar probeerden de Zuidhollandse gedeputeer de Loudi Stolker-Nanninga te vermurwen om meer .woningen te mogen bouwen. Maasland is namelijk bijna vol, maar het gemeentebestuur wil na 1990 nog méér bouwen om de inwoners niet naar andere oorden te verjagen. In de Commandeurspolder is nogplaats voor 200 hui zen, maar in het verleden waren er al bezwaren te gen dorpsuitbreiding in dit deel van Midden-Delf land. Er ligt een kroonbesluit dat bouwen mogelijk moet zijn, en aanvankelijk stond dat ook in het streekplan van de provincie, maar bij de herziening hiervan bleef alleen de agrarische bestemming over eind staan. Deprovincie trok zich vorig jaar niets van de Maaslandse protesten aan. En als de provincie op dat standpunt blijft, laat de reconstructiecommissie Midden-Delfland de kerk in het midden. Op 1 maart las ik een ingezonden brief in uw krant, die mij onaangenaam trof. Ik doel uiteraard niet op de brief van de heer Van Avoird over de Dr. Kuyperlaan. Ik ga niet in op een brief, waarin ik als boef ten tonele word gevoerd, met terzljdeschuiving van de waarheid omtrent door Van Avoird afgebroken overleg en met verzwijging van het feit dat de commissie voor stads vernieuwing unaniem voor het bebouwen was. Nee, de brief die me trof was die van Henk Nleuwen- huijsen over het pandje Schie 84. Even afgezien van zijn opmerking over cultuurbarbaren; Henk heeft na tuurlijk gelijk wanneer hij tegen sloop is. Zo'n opmer kelijk pandje moet behouden blijven. Namens de ge meenteraad heb ik dan ook een brief naar de rijks dienst voor monumentenzorg geschreven, waarin ik schrijf dat het gemeentebestuur het volstrekt oneens zou zijn met afvoeren van de monumentenlijst. Me dunkt, dat dit standpunt slechts voor één uitleg vat baar is. Hans van Kleef door KOR KEGEL Schiedam Zelf zou hij er om twaalf uur 's avonds niet graag wandelen, dus hij kan zich voorstellen dat geëmancipeerde vrouwen het gras veld beneden aan de Vlaardingerdijk om schreven als een enge plek. Wethouder Hans van Kleef: „Vanuit Nieuwland heb je er geen uitzicht op, want er staan een kerk en een school voor de woningen aan de Dr. Schaepmansingel. En vanaf de Vlaardingerdijk zie je ook het grasveld niet, althans niet de plek waar we het nu over hebben. Want er staan bosjes voor. Als er kin deren zouden spelen, zou je ze van huis uit niet in de ga ten kunnen houden. Maar wees gerust: er spélen nooit kinderen. Ik heb erop gelet, maar ik zie ze nooit..." Van Kleef begrijpt kortom niet zo goed, waar de bewo nersvereniging Schiedam- West en de wijk- en bewo nersvereniging Wonen Leven in Nieuwland stennis over schoppen. De twee clubs hebben bezwaren te gen een bouwplan van Eu rowoningen. Vanavond komt dat plan aan de orde in de commissie stadsvernieu wing. Het gaat om drie flats van vijfhoog, en bewoners van de Vlaardingerdijk zeg gen dat het project hun fraaie uitzicht zal bederven, de Nieuwlanders wijzen er vooral op dat de gemeente niet alle open, groene plek ken moet bebouwen. Van Kleef: „De flats komen zeer dicht langs de Burge meester Van Haarenlaan te staali, ze zullen echt niet op vallen en er blijft nog een gemeente heeft het over het plan Haarenlaan, omwonenden noemen t net vlaardinger dijk. Links verticaade Haaren aan en onderaan is, langs de grijs gekleurde bosjes, de Vlaardinger dijk te zien. heel stuk spealwei over. En het voordeel is, dat als daar straks wel kinderen spelen, er zicht op is vanuit de nieu we flatwoningen. Dan is Schiedam meteen een enge plek armer" waarmee de wethouder overigens niet gezegd wil hebben, dat alle enge plekken maar be bouwd moeten worden. Twee jaar geleden bracht de Schiedamse Vrouweneman cipatie Organisatie (SVQ) een Enge Plekkennota uit. Toen de eerste protesten te gen het bouwplan vorig jaar uit West binnenkwamen de plannenmakerij liet ver volgens een tijdje op zich wachten toen ging Van Kleef zich hoogstpersoonlijk eens oriënteren. Hij nam zijn ambtenaar Jules Peppe laar mee. Ze begrepen de onrust niet van bewoners van de Vlaardingerdijk, want er zou genoeg uitzicht overblijven. Bovendien vonden ze de plek zelf ook niet bepaald gezellig. „We liepen op een van die paad jes; komt er een man uit de bosjes met vier pitbull-ter riërs. Ik zeg: kom mee, Ju les, gaan we een eindie om. Dat leek me verstandiger". (Waarschijnlijk herinnerde Van Kleef zich op dat mo ment, dat zijn collega Chris Zijdeveld in het Prinses Beatrixpark jaren geleden wel eens door een hond in zijn broek gebeten is.) „Als Schiedam-West meer groen wil, kan ik me dat voorstellen, want zoveel open plekken of pleinen zijn. er in die wijk niet. Maar dat is dan wat anders dan op een Hans Coster-achtige manier zeggen, dat de gemeente alle parken volbouwt. Dat doen we dus niet". (Costér is de voorzitter van Schiedam- West, met wie de wethouder wel vaker in de clinch lag.) „Dat deel van het grasveld wordt nooit gebruikt. Door niemand. Er zijn hele lappen waar mos groeit, en je weet dat mos tijd en rust nodig heeft om te groeien. Als er mensen lopen, krijgt mos geen kans. Nou, dat zegt ge noeg". Wethouder Van Kleef zal het plan van Eurowoningen vanavond met hand en tand verdedigen. Hij wijst op de parkeervakken, die langs de flats aan de Van Haarenlaan komen, waardoor West en Nieuwland geen overlast hoeven te verwachten en waardoor tegelijk ook dit verlaten deel van de Van Haarenlaan er minder als een niemandsland komt uit te zien. Naar verluidt vallen ook de klachten over stank van het crematorium alles zins mee, zodat een bouw plan, zo dicht bij de Beuken hof, verantwoord wordt ge noemd. Maar waar Van Kleef het plan verdedigt, zal in ieder geval de bewonersvereni ging Schiedam-West het plan vanavond trachten te torpederen. Bestuurslid John de Kievith woont zelf aan de Vlaardingerdijk. Hij zegt: „Het wordt vuurwerk. We gaan proberen het plan af te zwakken, op zijn minst te vertragen. Het is zeer summier gepresenteerd, en wij krijgen ook nog een kat alsof we niet weten waar het over gaat. Dat weten we na tuurlijk heel goed. Het plan is volkomen in tegenspraak met de conclusies van de nota Nieuwland in perspec tief maar dat moeten de mensen uit Nieuwland zelf maar aangeven. Wij hebben de buurtbewoners inge- seind, huis aan huis, dus wij verwachten een grote op komst". De Kievith heeft voor van avond wel wat pijlen op rijn boog, waarover hij Van Kleef thans nog evenhes in spanning wil laten. Wat de bewoners vereniging Schie dam-West diep betreurt, is het feit dat de PvdA-fractie niet inging op een verzoek om van gedachten te wisse len. Het CDA en de VVD gingen wel op het verzoek in, „maar de PvdA speelt een raar spelletje door te doen alsof haar neus bloedt", vindt De Kievith. door CHRIS WOERTS Maassluis Onderzoekers ir. A. Hoogstad en drs. J. Per- not dringen in hun rapport TJw eigen binnenstad, Maas sluis-Centrum'aan op verste viging van vooral de horeea- activiteiten. Siegfried Vereecken kan een glimlach slechts met moeite on derdrukken, als hij van de plan nen hoort De uitbater van bar- bodega De Musketier aan de kop van de Nieuwstraat in Maassluis heeft de aanbevelingen dan ook voor kennisgeving aangenomen. „Leuk hoor, als ze praten over versteviging van de horecafunc tie, maar de onderzoekers weten zelf niet wat ze ermee bedoelen". Een citaat uit het rapport „Een attractieve horeeasector ont breekt, er zijn geen uitgesproken aandachtstrekkers. Uit het pas- santenonderzoek blijkt dat de horeca, normaal gesproken als dragend element ïn vrijwel elke binnenstad aanwezig, nagenoeg niet wordt genoemd als attrac tief element". Zo, die zit. De onderzoekers van het Coördinerend Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) zien de horeca dus als één van de voorwaarden voor een bloeiend en aantrekkelijk centrum. Siegfried Vereecken weet wel beter: „De mensen, die in het centrum de boodschappen doen, komen lopend of op de fiets naar het winkelgebied. Blij ven er echt niet hangen om een kopje koffie te drinken en een broodje te eten. Koningshoek is wat aat betreft een heel ander verhaal. Dat trekt gewoon veel mensen uit de regio. Die blijven dus langer en gebruiken wel consumpties". De uitbater beeft van alles on dernomen om de kop van de Nieuwstraat aantrekkelijk te maken: een gezellig terras, waar bezoekers zich kunnen verpo zen. „In de zomer loopt het rede lijk. Maassluizers recreëren niet in de eigen stad. Die trekken erop uit, naar het strand of het recreatiegebied aan de overkant van de Waterweg. Pas na terug keer koroen ze hier wat drinken. Op echt warme dagen zie je vrij wel niemand in de binnenstad". Verhuizen Dat is echter nog niet alles. Als het bestuur van de winkeliers vereniging haar zin krijgt, zal Blokker van de Nieuwstraat moeten verhuizen naar juist de kop van het winkelgebiedje, in de directe omgeving van De Musketier. „Van zulke voorne mens snap ik niets. Het bestuur heeft vooraf niet eens overleg gevoerd met de ondernemers, die op de kop van de Nieuw straat zitten. Pas tijdens een ver gadering kregen we de plannen te horen. Toen ik zei dat ik er niets voor voelde en om nadere uitleg vreog, werd er gezegd: we komen nog wel met je praten. Dat is toch geen manier van doen? Als zulke belangrijke en ingrijpende zaken spelen, ga je eerst met de eigen leden overleg gen. Als de plannen doorgaan, kan ik het terras wel vergeten, terwijl ook alle uitstraling van mijn pand verloren gaat". Het etablissement van de uitba ter wordt op doordeweekse da gen en in het weekeinde zeer druk bezocht. Het is zonder twij fel één van de best lopende cafés in Maassluis. Het intieme café ademt sfeer. „Toch zou ik best wat meer ruimte willen heb ben", mijmert Siegfried Vereec ken. „Een dansvloertje ont breekt bijvoorbeeld". Ook hij beseft echter dat een aantrekkelijk centrum uitstra ling heeft op "zijn bedrijf. „Het pleintje tegenover mijn café wordt bijna niet gebruikt. Een echt uitgaanscentrum heeft Maassluis niet. Als je met plan nen over versterking van de ho reca komt, geef dan ook aan wat voor soort bedrijven er in het centrum bij moeten komen. Ik ben van mening dat de mensen zich in de eigen stad moeten kunnen vermaken. Ik weet wel, bij mij is het druk, maar om iede re week naar De Musketier te gaan, dat ziet ook niet iedereen zitten". Siegfried Vereecken wil er maar mee zeggen dat het allemaal best wat beter kan- Al beseft hij ter dege dat de liefde niet van één kant kan komen. Bij activiteiten in de binnenstad, zoals bijvoor beeld de jaarlijkse braderie en de Furie-ade, ïs het op het pleintje tegenover de Nieuwstraat vaak behelpen. „Weet je wat we hier voor de deur krijgen; het zang koor van het Leger des Heils of een drumband. Of een rodeo stier. Het pleintje heeft ongeloof lijk veel mogelijkheden, maaT die worden niet benut. Ik zorg aLtijd voor een bandje, dat maakt het nog een beetje aantrekke lijk". door DONALD BAX Schiedam In zijn be toog óver het hederi duikt telkens weer het verleden op. „Vroeger", bromt Jan van der Vel den joviaal, „ach, vroe ger deed iedereen het in z'n broek voor SVV. Toen konden we met een gerust hart de bus in stappen voor een uit wedstrijd tegen Fortu- na'54 of Roda JC. Kon den we onze trainer op een brieije geven dat wij de zaakjes achterin wel dicht zouden houden en dat we beslist ons doel- Jan van der Velden en Piet de Wolf poseren voor een foto van het elftal van SW dat in 1969 naar de eredivisie promoveerde. puntje zouden meepik ken. Dat kon je wel toe vertrouwen aan binkies als Dick van de Korput, Hans Hazebroek, Maar ten van Beek en Rinus Steenbergen". De ene helft van de toekomstige tweehoofdige leiding van SVV Piet de Wolf vormt de andere vijftig procent-— neemt geen blad voor de mond. Z'n terug keer op Schiedamse grond, waar hij meer dan vijfhonderd wed strijden in de hoofdmacht van SVV speelde, moet Harga op de grondvesten doen schudden, „De clubs moeten hier weer met een broek vol naar toekomen", briest de onvervalste praktijk man. „Dat veredelde amateuris me moet nu maar eens voorgoed uit de wereld worden geholpen. SVV moet weer aanzien krijgen. Met een stuk discipline, een stuk organisatie en een stuk enthou siasme moet dat ook lukken". Van der Velden zal dan ook be slist de dit seizoen door Sandor SPORTAGENDA Tip» voor deze rubriek kunt u doorgeven aan doeportie- daktie van deze krant, poet bus 110, 3130 AC Vlaardln- gen. De sportredaktie is overdag telefonisch bereik baar onder nummer 010- 4345209 en in dB avonduren o nder nu m m er 010-4056509. DINSDAG a MAART Voetbat: 19.30 Excelsior 2— SW 2. 19.30 Vlaardlngen Vitesse Delft, 20.30 Loting Schiedams kampioenschap In clubgebouw SFC (sport park Harga): Biljarten: 19.00 Apollo'TS—DVK'73 A. WOENSDAG 9 MAART Voetbal: 19.30 SW— NAC; Zaalvoetbal: Westwljkhal VJaardfngen: 21.00 VFG Zwart Wir28/3 (dk Biljarten: 19.00 Start'75—BOG. DONDERDAG 10 MAART Biljarten: 19.00 OVK'73 O— Boe/have'B5; Biljarten: 20.30 AJexandrfa/A 3Shell (d), 19.30 Sunlight—Holy 2 |h). 21.15 Shah—Nationals Ne derlanden (h); Korfbal: 20.15 Harga—CKC Maassluis om kampioenschap van afdeling Rotterdam in sporthal Groe nen daal te Krimpen aan den IJssel. Kuopio Temidden van het feestge druis rond het persoontje van Evert van Benthem, de winaar van de alternatieve elfstedentocht in het Finse Kuopio, vier de Ype Kramer met zijn trainingsmaat jes een eigen, bescheiden feestje. De Maassluisse ambtenaar, die de monster rit volbracht in een tijd van 8.30 uur, was tevreden over zijn prestatie. Zeker na alle tegenslagen die hij tijdens de rit moest overwinnen. Vooral direct na de start zaterdagmor gen had de wedstrijd meer weg van een slap-stick, dan van een volwassen schaatsevenement. Door de vele scheu ren in het ijs tuimelden de schaatsers met grote regelmaat over elkaar. „Bij één van die valpartijen liep ik een krom me schaats op", blikt Ype Kramer, lig gend op zijn irêd in hotel Kumulus, op die eerste, chaotische uren terug. „Gelukkig hoefde ik niet mijn reserve schaatsen te gebruiken. Na de eerste ronde kon ik de ijzers recht laten zetten". Door de vele valpartijen raakte Ype Kramer wel het contact met een groep schaatsers kwijt. Hij moest het toen al leen tegen de winterse elementen (het vroor 15 graden) opnemen, „Dat viel enorm tegen. Schaatsen in je eentje is echt afzien. Op het laatst denk je, waar ben ik mee bezig. Het is saai, vervelend en er spookt van alles door je hoofd". Ype Kramer had ook nog eens de pech dat hij zijn skibril verloor tijdens één van de valpartijen, Hij zwoegde zonder ooe- beschermers door, maar na de derde ronde zag hij net niet meer zitten: „Ik dacht echt aan opgeven. Mijn ogen be gonnen te bevriezen. Zonder bril kun je niet tijdens zo'n tocht Gelukkig kreeg ik van een heel lieve Finse mevrouw een skibril. Dat was mijn redding, anders had ik zeker vroegtijdig de strijd moeten staken". Zijn maatjes zag Ype Kramer pas weer na het passeren van de finish terug. Vooral Wim Nell uit Maasland leverde een uitstekende prestatie door in een tijd van 7.38 uur over de streep te komen. „Fantastisch", aldus Ype Kramer. Arie Varekamp uit de Lier noteerde een tijd van 8.02 uur en Vlaardinger André Schippers moest een te snelle start beko pen meteen diepe inzinking aan het ein de van de 200 kilometer. Hij kwam uit eindelijk uit op een tijd van 8.12 uur. Het was de eerste keer dat Ype Kramer aan de alternatieve elfstedentoch deel nam. „Een onvergetelijke ervaring. De Finnen staan wel heel raar te kijken. Be grijpen er helemaal niets van dat een stelletje Nederlanders tweehonderd ki lometer gaat schaatsen. Toen ik een heel stuk alleen moest rijden, dacht ik echt: 'dit nooit meer'. Nu ik wat ben bijgeko men, denk ik daar alweer iets genuan ceerder over. Toen ik over de streep kwam, was ik echt kapot, volledig uitge woond. Het ijs was ook heel slecht. Veel scheuren en door de sneeuwval kon je bijna niets zien. Maar toch, als je over ae finish komt, dan geeft dat een heel vol daan gevoel". Vandaag is de Hollandse kolonie terug gekeerd uit Finland, „Het was perfect georganiseerd", aldus Ype Kramer. „Het onbrak de schaatsers aan niets. Onze voorbereiding was natuurlijk heel an ders dan die van de echte toppers. Wij kwamen twee dagen voor de wedstrijd aan, maar zo'n Evert van Bethem was met zijn teamgenoten al een week in Fi- nalnd. Kun je nagaan hoe professioneel die zaken tegenwoordig worden aange pakt". Popovics uitgezette hoofdlijnen volgen en die nog verder uitwer ken. Hij'-is er blij mee dat de spe- lersraad van SVV een dusdanige profielschets maakte dat er ei genlijk maar één geschikte kan didaat overbleef, Van der Vel den zelf dus. „We gaan hier iets neerzetten", slaat hij De Wolf op de schouder, „zodat de mensen Harga weer weten te vinden". Van der Velden tilt niet aan de geluiden die suggereren dat hij door het aanstellen van de wel gediplomeerde De Wolf nadruk kelijk op de vingers wordt geke ken en SVV derhalve geen eigen gezicht zal kunnen geven. „Ik kan van zijn vakmanschap pro fiteren. Piet is ouder, heeft meer levenservaring. Daar vaar ik ook wel bij". Van de zogenaamde en steeds vaker voorkomende stroman constructie ligt hij helemaal feen seconde wakker. Van der 'elden haalt Ajax (Hulshoff, Kohn, Haarms), FC Utrecht (Van Hanegem, Berger) en Hel mond Sport (Wisse, Buitelaar) als treffende voorbeelden aan. „Ik vind deze wijze van samen werken prima", zegt Van der Velden. „Bovendien breng ik toch ook nrfn ervaring mee. Ik heb twintig jaar betaald voetbal gespeeld en werk al twaalf jaar als trainer bij de amateurs. Ik ge loof ook niet dat ik problemen zal krijgen. Iedereen in Schie dam weet wie ik en ben en hoe ik ben. Ik ga van de positieve din gen uit. En ik ben eerlijk, tegen iedere speler. Dat is het aller be langrijkste". De Wolf op zijn beurt ziet de sa menwerking met Van der Vel den helemaal zitten. „Ik kende hem al uit het trainers wereldje. Jan is een enthousiaste vent en ik zal met veel gein met hem hier de zaak gaan runnen. Maar ja, als je mijn funktie per se een naam wilt geven, dan kun je me het beste supervisor' noemen. We gaan ons de komende weken uitgebreid op het héle gebeuren oriënteren". En Van der Velden: „Hopelijk dat we een paar goud- vinkies bij de amateurs kunnen wegslepen (Karei de ,Blok van Nieuwenhoorn?, DB) en de ei gen jeugd zal zich moeten ont wikkelen. Ik heb begrepen dat er wel iets aan zit te komen' Schiedam Ais de le denvergadering akkoord gaat, zal SW per 1 juli uit twee verschillende rechtspersonen bestaan. Het bestuur van de Schie damse eerste divsieclub zet thans in samenspraak met de KNVB alle moge lijkheden hiertoe op een rijtje. Ook de voetbal bond heeft zich de laatste maanden in deze materie verdiept en zal binnen kort een drietal vormen van nauwe samenwer king presenteren. Welke SVV ook zal kiezen., voorzitter Martin de Ja ger stelde onomwonden dat de betaalde sector zr steentje (financiën) zal moeten bijdragen om de dan zelfstandige ama- teurtak te als zidabig la ten functioneren. Zowel de amateur- als de be taalde sector zal een zelf standig bestaan gaan leiden, met een eigen bestuur en een eigen begroting. Het huidige derde elftal van SVV, dat nu uitkomt in de reserve derde klasse A, zal als standaard team worden ingeschreven. Op die ma nier hoopt SVV de spelers die niet goed genoeg zijn voorde desemi-profstoch te kunnen behouden. Voorts zal het zo zijn dat een speler uit het eerste amateurelftal tijdens het seizoen toch kan worden overgeheveld naar de betaalde A-selectie. Deze structuur-wijziging heeft ook op het technisch vlak een grote invloed. Vooralsnog staat slechts de technische staf voor de A- selectie vast. Voor het scha duwelftal, de landelijke jeugd en het eerste amateur team wordt thans naarstig naar capabele trainers ge zocht. Indien De Jager geen overeenstemming kan be reiken met Hans Schinkel over een terugkeer als twee de trainer, is het niet uitge sloten dat die funktie aan de aan het eind van het seizoen waarschijnlijk als speler af gekeurde Henk Salari wordt toebedeeld. Duidelijk zal zijn dat SVV volgend sei zoen met de beperkte finan ciële middelen voor een dubbeltje op de eerste rij wil

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2