üBiWf wmmmbbubw Bisdom wil supermarkt op plaats H. Geestkerk In Moermansk is maar één disco f Invalide moet parkeergeld gaan betalen Stadsgehoorzaal heeft vrienden HM8Ü6S DAGBUD i\ SHIEBAMSCHE COBEH '1- "as/** Verburg weer in opspraak I- Vrolijke vrouwendag Randstad-feest vrij van griep Alsnog inspraak over plan Maassluizers terug van barre autotocht 'rjf Les leren van Brugmanstraat Politie streng in 's-Graveland Brutale diefstal Steevast tanken zonder betalen Regionale redactie:. Brede Havenstraat 6. WATERWEG 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010- 434322;,. 4352066.4350557 -'sportredactie: 4345209 WOENSDAG 9 MAART Het spelletje Hints werkt op de lachspieren van de vrouwen in het Maassluisse vrouwenhuis Sien. Gezellig druk was het gister avond. internationale vrouwen dag werd weliswaar bescheiden gevierd, de stemming was er niet minder om. Raadsleden Eliy Doddema (PPR/PSP) en Lydia Knoop (PvdA) lieten zelfs de vergadering van de gemeenteraad ervoor schieten. Na afloop daarvan kwa men ook de overige vrouwelijke raadsleden en wethouder Lies- beth Snoeck (WD) nog even langs. Het spelletje Hints gaf de vrouwen meer inzicht in boeken, films en gezegdes over vrouwen. Een avondje zonder mannen deed de vrouwenbeweging in Maassluis zichtbaar goed. Hoewel, geen mannen? Fotograaf Theo van Pelt waagde zich enigs* g zins nerveus in het hol van de leeuw, maar werd met open ar- men ontvangen. 2 Schiedam Ondanks de heer sende griep-epidemie werd een feestje bij Randstad Uitzendbu reau gisteren druk bezocht Slechts één vaste klant liet het afweten: hij had even tevoren nog vergeefs om een interim manager gevraagd, omdat de ei gen directeur ziek te bed lag. De uitzendorganisatie vierde de verhuizing naar de overkant van de Rotterdamsedijk, nota bene naar het pand waar het be drijf begin jaren tachtig voor het eerst voet zette op Schiedamse bodem. Een toenemende vraag naar uitzendkrachten noopte Randstad de oude, ruime behui zing weer op te zoeken. De orga nisatie denkt in 1988 in Schie dam zo'n 1200 losse krachten aan - tijdelijk werk te helpen. 2 Burgemeester Reïnier Scheeres kreeg bij de opening van het nieuwe kantoor een cheque voor honderd arbeidsuren cadeau o van Randstad-manager Patricia 3 Maitland. De gemeente mag die gratis arbeidskracht naar eigen goeddunken besteden. Burgemeester Reinier Scheeres is blij met de cheque van Randstad-manager Patricia Maitland. Vlaardingen Half april beslist het bisdom Rotterdam of de Heilige Geestkerk aan de Van Hogendorplaan in Vlaardin gen mag blijven staan, of dat het gebouw wordt vervangen door een kleinere kerk, een supermarkt, winkels en wonin gen. Het bisdom wil van de kerk af, omdat er van de 900 plaatsen niet meer dan 200 worden ge bruikt. Het onderhoud van het gebouw is door het betrekkelijk kleine aantal rooms-katholieken in Vlaardingen-Oost niet meer op te brengen. De gemeente Vlaardingen noemt de kerk door het gebrekkige onderhoud zelfs 'bouwvallig'. De gemeente en de Heilige Geest-parochie onderhandelen al zo'n vijf jaar over sloop van de van 1958 daterende kerk, maar de gesprekken liepen telkens vast op de hoogte van de erf pacht, die de katholieken voor een nieuw kerkgebouw moesten betalen. De 'oude1 kerk staat op eigen grond. Pas sinds het aantreden van CDA-wethouder Chris van Roon, vorig jaar, zit er schot in het overleg. De gesprekken zijn nu zo ver gevorderd, dat het bis dom een projectontwikkelaar in de arm heeft genomen om de plannen verder uit te werken. Die plannen gaan uit van een kleine kerk met 200 plaatsen aan de Meidoornstraat. Het door sloop ontstane gat aan de Van Hogendorplaan wordt opgevuld met winkels en woningen erbo ven, Pastoor C.E.J. Gïesbers is blij dat er nu eindelijk een oplossing in zicht is. Hij vindt dat de parochie al jaren recht heeft op een 'gezel liger' kerk. „De huidige kerk is veel te groot, die is indertijd op de groei gebouwd, toen Holy nog niet bestond. Die wijk heeft veel jonge gezinnen weggezogen uit Oost". Giesbers heeft zich danig opge wonden over de stugge opstel ling van de gemeente Vlaardin gen. „Zij heeft alle plannen stee vast in een laadje gestopt en da boel daardoor gewoon verziekt". Hoewel hij dit jaar 65 wordt, wil Giesbers nog niet met emiritaat. „Niks daarvan, ik loop niet t krom, ik rochel niet; ik blijf vechten voor een nieuwe kerk. Daar hebben de mensen .in de parochie recht op". De Heilige Geestkerk aan de Van Hogendorplaan ïs 'op de groei gebouwd'. Wegens het slinkend aantal ge lovigen wil het bisdom Rotterdam het gebouw slopen en vervangen door een kleinere kerk. Schiedam Op dringend ver zoek van de politieke partijen, uitgezonderd de PvdA, en onder druk van bewoners van de Vlaardingerdijk en wijk Nieuw- land heeft wethouder Hans van Kleef gisteravond toegestemd in een kort uitstel van het bouw plan voor drie flats beneden aan de Vlaardingerdijk. Hij gunt de betrokken wijkorganisaties als nog een rondje inspraak. Namens Schiedam-West droeg John de Kievith argumenten te gen het bouwplan aan, waarover de commissie nog niet had nage dacht. Zo wees De Kievith op het streven van wethouder Chris Zijdeveld om voortaan alle nieuwbouw in Schiedam zoveel -mogelijk op het zuiden te bou wen, omwille van de energiebe sparing. Bij het omstreden plan van Eurowoningen zijn de woonkamers evenwel op het oosten gericht. Ook andere bewoners van de Vlaardingerdijk bleken het zeer oneens met PvdA-wethouder Van Kleef, dat er op de speelwei de, die door de bebouwing wordt .aangetast, nooit kinderen spelen. „En eng is die plek ook niet", be toogden. verschillende sprekers. Een van hen: „Juist na bebou wing zullen er geen kinderen meer spelen. Dan steken ze de drukke Van Haarenlaan over en gaan spelen bij de Poldervaart en de begraafplaats, Op de vormgeving bestond ook wel kritiek. Vanwege het hoog- teverschil zullen de flats via hel- lingbanen verbonden worden met het talud langs de Van Haar enlaan. Enkele raadsleden von den dat maarniks Bart de Leede (PSP/PPR) pleitte voor parke ren onder de flats, in plaats van ;^1 Öat blik op de landelijke om geving" die qe Van Haarenlaan •ter plekke volgens hem vormt. Adjunct-directeur gemeente werken Frans Griffioen zei dat het bouwplan niet meer dan één vijfde voetbalveld afsnoept van r de speelweide. En 'niemand zou ver uitzicht door kwijtraken. „Dat weten de omwonenden beter dan u, meneer Griffioen", >ver- beterde Verhulsdonk, die overi- gens opmerkté dat de weerstand in. West en Nieuwland nog veel rbterzou ziin geweest als er een Vlaardingen Invaliden, mogen over een poosje niet meer gratis parkeren in de Vlaardingse binnenstad. Er worden muntmeters geplaatst bij de parkeerplaatsen voor invaliden. Burgemeester en wethouders plaatsen de meters op verzoek van de gemeentepolitie. Die heeft gemerkt, dat sommige van de parkeerplaatsen dagen achtereen door dezelfde'automobi list worden bezet Invaliden, die met de auto naar de binnen stad komen om boodschappen te doen, kunnen er nauwelijks gebruik van maken. De veertien plaatsen waren juist bedoeld voor kort-parkeerders. Met de parkeermeters denken Ben W ervoor te kunnen zorgen, dat ook alle invalide automobilisten weer een plekje kunnen vinden in het centrum. Maar gratis parkeren kan dan niet meer. Vlaardingen Verontruste Vlaardingers, onder aanvoering van zangeres Janka Verhoeff, hebben vandaag de vereniging Vrienden van het Stadsgehoor zaalcomplex opgericht. Zij ver zetten zich tegen de plannen om zaal De Harmonie en het theater daarnaast te slopen. Janka Ver hoeff ontvouwt de plannen van de vereniging vrijdagavond in de Stadsgehoorzaal, tijdens de galavoorstelling De Laatste Sa lon. Maassluis Gert Jan van As- peren en Jeroen den Outer zorgden in het verre, koude Moermansk voor een primeur tje. Voor het eerst tolereerde de Russische stad bezoekers uit een NAVO-land niet een auto. „We trokken dan ook veel be langstelling", aldus Gert Jan van Asperen. „Kinderen pro beerden de stickers van de wa gens te halen". Moermansk betekende voor het ondernemende Maassluisse duo het eindpunt van een bi zarre tocht met hun Lelijk Een dje. „Een onvergetelijke erva ring", aldus Jeroen den Outer. Gisteren, op het stadhuis van Maassluis, overhandigde hij sa men met reisgenoot Gert Jan van Asperen enkele cadeautjes aan burgemeester Hans van Es, geschenken van diens collega burgemeester uit Moermansk. Een boekje over de stad en een gedenkpenning. Het verblijf in de Russische stad duurde in totaal twee da gen. „Eigenlijk te kort", aldus Gert Jan van Asperen. „De ontvangst was heel hartelijk. Moermansk is verder een vrij saaie stad. We hadden na aan komst wel eens goed willen eten in een goed restaurant en kennis willen maken met het plaatselijke nachtleven. Daar is echter weinig van gekomen. Het restaurant van het hotel bleek het beste van de stad en ook de enige discotheek was ondergebracht in het hotel. We hebben nog wel een klein fees tje gebouwd met enkele Estlan- ders op de kamer in het hotel. Die jongens bleken professio nele zangers te zijn en het werd nog een leuk feestje met veel wodka en champagne". De Maassluizers ontdekten dat drank een belangrijke plaats inneemt in niet alleen de Russi sche, maar zeker ook in de Fin se samenleving. „Iedere week", weet Gen Jan van As peren te vertellen, „trekken Finnen massaal naar Moer mansk om wodka te drinken. Zogenaamde wodka-trips per bus". De reis naar Moermansk (heen en terug 8000 kilometer) ver liep voor de beide inwoners van Maassluis in hun CV2'tje voorspoedig. Gert Jan van As peren: „In totaal hebben wij maar vijf keer met pech te kampen gehad. Allemaal klei- Burgemeester Hans van Es van Maassluis bekijkt het geschenk van zijn Russische collega van de stad Moermansk met Interesse. Het boekje werd meegenomen door twee stadsgenoten; Gert Jan van Aseoeren en Jeroen den Outer. nigheidjes. Onze auto beeft zich voortreffelijk gehouden. In vergelijking met de andere deelnemers van de tocht ver keerde onze wagen technisch gezien in de beste staat". Het duo is de tocht dus uitste kend bevallen. In koor klinkt het dan: „Over twee jaar gaan we weer met de Lelijke Eend op pad. Ons reisdoel is dan de Noordkaap". De vereniging gruwt van de plannen van theaterdirecteur Marten Putman en wethouder Bas Goudriaan. Die willen het theatercomplex aan de Sehie- damseweg slopen en daarvoor in de plaats een modern cultureel centrum bouwen in de binnen stad. De 36 jaar oude Stadsge hoorzaal, een schepping van de bekende architect Sybold van Ravesteyn, voldoet volgens hen niet aan 'de eisen van deze tijd'. „Mensen die geen titel of jota verstand hebben van cultuur zijn de bedenkers van deze plan nen", zegt Janka Verhoeff, die lid is van de culturele raad Vlaardingen. „Voor die mensen is de Stadsgehoorzaal maar een brok steen. Die denken natuur lijk: als wij toestemming krijgen om een nieuw theater te bou wen, kunnen we weer lekker centjes uitgeven". De vereniging Vrienden van het Stadsgehoorzaalcomplex zal plannen bedenken om de be staande theaters voor Vlaardin gen te behouden. „Laten we houden wat we hebben", is hun motto. Zij zullen de komende tijd besteden aan het maken van een plan om Stadsgehoorzaal en Harmonie op te knappen.' Daar bij hebben een bouwkundige en een architect hun medewerking Janka Verhoeff: „Wij zullen ook proberen om de Vlaardingse be volking wakker te schudden en duidelijk te maken, dat die ge bouwen niet gesloopt moeten worden". In het bestuur van de vriendenvereniging zitten ver der 'lastige Vlaardinger' Sjaak Zoutendijk, ex-VVD-raadsïid Hans Dubbeldam, Judith Kroese van het Vlaardings Gentrum voor Amateurtoneel, en Jozef van Ardenne. De statuten van de vereniging zijn vandaag gepas seerd voor notaris mr, P. Kroe- sen. ampVas gepland. door AAD RIETVELD Vlaardingen Directeur G.J. Verburg van de Algemene Stichting tot Huisvesting en Verzorging van Bejaarden (ASHVB) is geschorst. Het be stuur noemt een verbroken bui tenechtelijke relatie met de sta gebegeleidster van de stichting als reden voor de schorsing. Ge ruchten willen dat zij de direc teur beticht van gesjoemel met geld van de stichting. Er is een onderzoekgaande. Het ASHVB-bestuur, dat vooral bestaat uit gemeenteraadsleden, is spaarzaam met mededelingen over de affaire-Verburg. De voorzitter van de stichting, VVD-wethouder Jan Madern, zegt dat het bestuur nieuwsgie rig is, of de relatie tussen de twee werknemers gevolgen heeft ge had voor het werkklimaat bij de stichting. De ASHVB heeft vijf verzorgingstehuizen in Vlaar dingen onaer haar beheer. „Wij willen als werkgever weten hoe een en ander in elkaar zit. Die relatie kan aanleiding heb ben gegeven tot vervelende situ atieszegt wethouder Madem cryptisch. Hij ontkent dat de sta gebegeleidster een boekje open heeft gedaan over de manier, waarop Verburg met gemeen schapsgelden omgaat. „Dat heeft zij juist niet gedaan. Dat is een scheve voorstelling van zaken". Bestuursleden Leo ten Have (PvdA) en George Neijssel (VVD) laten al evenmin het ach terste van hun tong zien„Er rijn zaken die een onderzoek naar de positie van Verburg iioodzake- lijk maken", zegt Neijssel. „Maar ik acht mij niet de aangewezen persoon om daarover medede lingen aan de krant te doen". En Ten Have zegt: „Het gaat voor alsnog om een privé-aangele- genheid van meneer Verburg". De omstreden directeur zit on dertussen al een week thuis. „Ik heb zelf vakantie genomen. Ik heb moeilijkheden in mijn ge zin", zegt Verburg. Hij weet van geen onderzoek. „Ik begrijp niet waar Madern op doelt". Madern houdt echter vol dat er een onderzoek gaande is. Over de aard van dat onderzoek, en over de vraag hoe lang het gaat duren, wil hij geen nadere mede- jjjj verwacht binnen een week delingen doen- Ten Have waagt 'duidelijkheid'. „En als het alle- zich wel aan een voorspelling, maal heel positief uitpakt, kan G.J. Verburg weet van geen on derzoek. Verburg daarna weef aan het werk","aldus Ten Have. Bungalow Verburg kwam in april vorig jaar ook al in opspraak, toen be kend werd dat hij en Henk van der Waal, de huisaannemer van de ASHVB, een conflict hadden over een vakantiebungalow in Ouddorp. Verburg weigerde de 'prijs die Van der Waal voor de bungalow vroeg, 230.000 gulden, te betalen. Hij woonde op dat moment al bijna een jaar in het vakantiehuis. Onder druk van de politiek werd het geschil snel bijgelegd. Onzorgvuldig handelen, waar door-een schijn van bevoorde ling is opgeroepen", oordeelde Madern toen. Verburg 'vroeg daarop zelf om een onderzoek naar rijn privé-boekhouding- „Uit de privé-bescheid en van de familie Verburg komt een nor maal bestedingspatroon naar vo ren". concludeerde een accoun tant. „Uit het girale geldverkeer blijken geen dure hobby's, eten tjes of luxueuze vakanties". Om het vermoeden van belangen verstrengeling te vermijden moest Verburg zijn functie van voorzitter van woningbouwver- enigingSamenwerking '77 opge ven. Van der Waal heeft ook met de nieuwe affaire-Verburg zijde lings "te maken. Hij heeft wat werk gedaan aan de woning van de stagebegeleidster. Een reke ning daarvoor is nooit betaald. Verburg zou de vrouw hebben gezegd, dat zij die rekening niet hoefde te betalen, ,,'tls een groot menselijk drama", vindt Van der Waal. - - SchiedamBij de plannen voor de Willem Brouwerstraat hopen de Schiedamse stadsveraieu- wers lering te trekken uit het ge tob rond de Brugmanstraat.'De commissie stadsvernieuwing stemde gisteravond in met reno vatie van vijftig huizen in-de Brugmanstraat' en omgeving, maar gezien de kosten was nie mand enthousiast. CDA-raadslid Jo Prins was' er het meest kritiscr over. Er zijn verkeerde berek ringen ge maakt, zei hij, was door der ge meente het vertrou 'en van'de bewoners heeft g- ^haad.-'De huur komt straks h or uiridan gepland was. Terzij - - -ei hij het nogal vreemd te vinden, dat in het bestek is opgenomen dat de ramen beschilderd worden. „Dan hebben ze straks ook geen uitzicht meer". Het gaat natuur lijk om de kozijnen, bedoelde hij maar. De bewonersvereniging Schie dam-West wees op rare verschil len in huurprijzen. In de Fabri- straat woont een hoogbejaarde dame, die thans 150 gulden per maand verwoont en straks 450 gulden zou moeten betalen. Die sprong is te gek, vond men. Indi viduele huursubsidie? Een ander huis? Het werd de commissie duidelijk, dat de renovatie wel met persoonlijke problemen ge paard zal gaan. Schiedam Wie zich in Schie dam niet aan de maximumsnel heid van 50 kilometer hcgSdt, maakt grote kans op een bekeu ring. Gisteren hield de politie opnieuw een snelheidscontrole in het industriegebied 's-Grave- land. Er werden 64 automobilis ten op de bon geslingerd, precies tweemaal zo veel als tijdehsTde controle van afgelopen maan dag. De politie vindt dat er in 's-Gra veland veel te hard gereden wordt. „Levensgevaarlijk, vóór- al met het oog op de kruising met de snelweg. Als je dan een bot sing krijgt, is het meteen flink raak", aldus een politiewoord voerder. De hoogst gemeten snelheid was gisteren 103 kilo meter per uur, 'ri H -2jc Schiedam Door een brutale' diefstal is de Manometerfabriek aan de Nieuwpoortweg 'yqor 100.000 gulden aan roestvrij bandstaai kwijt geraakt. Dieven knipten 's nachts het hek open en laadden de partij staal'Van 17.000 kilo op een vrachtauto. Van de daders ontbreekt tot'-nu toe elk spoor. S Maassluis - Op verzoek van de gemeentepolitie Naaldwijk is in Maassluis een 28-jarige inwoner aangehouden op verdenking van oplichting. De man zou de afgelopen twee weken vijfmaal met zijn auto hebben getankt én vervolgens hebben 'betaald' met een ongedekte bankmachtiging. De tankstations gingen op die manier in totaal voor 220 gulden het schip in. Omdat de man voor vergelijkbare vergrijpen in .Den Haag staat genoteerd, zal hij na verhoor door de Naaidwijksè po litie "aan de collega's aldaar worden overgedragen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1