WATERWEG Si Einde nomadenbestaan! DSS'26 komt in zicht 'Ik wil niet dom blijven' 'Ik geloof dat ik de machinist te pakken heb' Allemaal gelijk jarig Oppashulp ontlast Veer steeds drukker OBK te klein Vlos rouwt Wim Kok komt niet Wijkwinkel in Oost Garantieplan uitkomst voor jonge generatie ODO luistert goed naar Ram Ab Schotel: 'Optimalisering is ook noodzaak voor Ylaardingse sportwereld' /I ft VlaardingenBij openbare basisschool De Doorlo per pakken ze het, als het op feesten aankomt, graag wat ongebruikelijk aan. Het onderwijzend personeel viert daar aan de Van Limburg Stirumstraat op de zelfde dag alle verjaardagen. De juffen- en meesters- dag valt dit jaar op 22 maart. Nu heeft een gespreide viering zo zijn voordelen (veel versnaperingen), maar ook voor een gezamenlijke viering valt wat te zeggen. Op De Doorloper is het dan namelijk de hele dag feest: de kinderen versieren hun fietsen, op school worden pannenkoeken gegeten en 's middags wordt op de versierde voertuigen een optocht door de wijk gehouden. Schiedam Partners van thuiswonende demente ouderen zijn als vanzelfsprekend aan huis gekluis terd. Zij kunnen zelden of nooit de deur uit, omdat zij permanent belast zijn met de zorg voor hun huisge noot. Met het starten van de oproepeentrale hopen de belangengroep, het Riagg Nieuwe Waterweg-Noord en verpleeghuis Driemaasstede daarin nog dit voor jaar verbetering te brengen. Het idee achter dit voor Nederlandse begrippen ta melijk unieke project is dat vrijwilligers zich enkele uren per week de rol van oppashulp aanmeten, zodat de partner er even onbezorgd tussenuit kan. De gemeente heeft reeds toegezegd financiële mid delen voorde centrale te zullen fourneren. Het initi atief past prima in het flankerend ouderenbeleid. Dat beleid beoogt ouderen zo lang mogelijk thuis te laten blijven wonen. De vrijwilligers worden profes sioneel ondersteund door mevrouw A.G. de Jong- van der Laan. Zij is coördinatrice vrijwilligerswerk bij Driemaasstede. Samen met haar houden de vrij willigers, die zich tevens bij Driemaasstede kunnen opgeven, regelmatig groepsbesprekingen zodat on derling ervaringen kunnen worden uitgewisseld. Maassluis De groei blijft er goed inzitten bij de veerdienst tussen Maassluis en Rozenburg. Het aan tal overgezette auto's nam toe van 507.036 in 1986 tot 528.414 in 1987 een toename van ruim vier pro cent. De opbrengst van de veergelden was vorig jaar 2,92 miljoen gulden, tegen 2,85 miljoen in 1986 een stij ging dus van bijna 2,5 procent. En dat allemaal on danks de slechte zomer, waardoor er veel minder re- creatieverkeer was. De toename kan ondermeer worden toegeschreven aan de renovatie van de Beneluxtunnel. Doordat er gedurende die periode met twee veerboten werd ge varen, konden er niet alleen gemiddeld per dag 450 auto's meer overgezet worden, maar waren er ook geen boze automobilisten. Dat was in 1986 nog wel het geval en gaf zelfs aanleiding tot vechtpartijen op het Hoofd in Maassluis. Schiedam Harmonie Oefening Baart Kunst heeft problemen. De 88 jaar oude muziekvereniging moet nieuw leven worden ingeblazen, nu er sprake is van een steeds duidelijker leegloop. OBK kan op vrijwel alle fronten versterking gebruiken. De harmonie re peteert elke dinsdagavond tussen acht en tien uur, maar in het clubgebouw aan de Mgr. Nolenslaan ko men steeds minder mensen. Zwakke plekken in de vereniging zijn met name de blaasinstrumenten {trompet, sax en trombone), maar secretaris Van Broekhoven zegt ook graag bassisten en slagwerkers te verwelkomen. Om de drempel zo laag mogelijk te houden is een spe ciale leerlingenklas opgezet, waardoor nieuwkomers in betrekkelijk korte tijd in het grotere geheel kun nen worden ingepast. Vlaai dingen Vlaardingen voor Ontwikkelingssa menwerking (Vlos) en het regionaal comité Vasten actie Schiedam/Vlaardingen/Maassluis rouwen om de dood van de Filippijn Gaily Ysulan. Die mede werker van de zusterorganisatie van de Vlos in de stad Bacolod werd onlangs voor zijn ouderlijk huis door twee onbekende mannen vermoord. Vlos en Vastenactie hebben in brieven aan Filippijn se autoriteiten geprotesteerd tegen het toenemende geweld in en rond Bacolod. De kerkleden, die be trokken zijn bij de Vastenactie, hebben een rouwad vertentie gezet ïn een Filippijnse krant en in een brief hun medeleven betuigd aan de familie van Ysulan. De Vlos onderhoudt een vriendschapsband met Ba colod. Voorzitter Kees Clement ging onlangs op stu diereis naar de stad en soms komen Filippijnen naar Vlaardingen om het contact te onderhouden. Een van de mensen die onlangs de Vlos bezocht, vak bondsman Serge Cherni-Quin, staat volgens Vlos medewerkster Ria Chin Kon Sung op een dodenlijst van conservatieve grootgrondbezitters. Maassluis Wim Kok, fractievoorzitter van de PvdA in de Tweede Kamer, zou de leden van de af deling Maassluis op maandag 28 maart toespreken. Maar zijn redevoering over ae actuele politiek gaat niet door. De PvdA-voorman voert die dag het woord in een kamerdebat over de sociaal-economi sche plannen van de regering. AUe kamerleden moeten voor dat debat hun paasreces onderbreken. De PvdA-afdeling Maassluis, die het nieuws over Koks komst al had verspreid, kreeg gisteren te horen dat het bezoek was afgelast. De partij besloot daarop de bijeenkomst in de Schuurkerk, waaraan ook het strijdkoor De Rode Makkers zou meewerken, in zijn geheel te schrappen. Met Wim Kok is inmiddels een nieuwe afspraak gemaakt Hij komt nu op 6 juni naar Maassluis. Schiedam Het wekelijks spreekuur op maandag avond tussen zeven en acht uur van bewonersvere niging Schiedam-Oost verdwijnt in mei. Daarvoor in de plaats komt de veel pretentieuzer Wijkwinkel. Vrijwilligers in Oost beogen met die nieuwe voorzie ning een inlooppunt* te creëren, zodat wijkbewoners vaker hun probleem of vraag kwijt kunnen. Voor het zover is, moeten de verschillende organisaties in de wijk nog wel 'een grote hobbel' nemen. Om het succes van de wijkwinkel te kunnen garanderen zijn veel vrijwilligers nodig. Er wordt aan tenminste tien gedacht Geïnteresseerden kunnen zich bij de ver schillende organisaties in Oost aanmelden. Ook wijkcentrum De Erker wil meer service geven. Daarom is de info-winkel voortaan elke dinsdag van 9 tot 12 en van half twee tot drie uur open. Wat grote mensen met vertellen lees ik toch wel inde krant. Dit is het derde verhaal uit een serie over de belevenissen van beroepsduiker Eef Hendriks uit Maasluis. In dienst van het Rot terdamse bergingsbedrijf Smit Tak zwierf hij over de gehele wereld om schepen te bergen. In dit verhaal is hij met zijn maats bezig met de inspectie van een baggerschip, dat gezonken is voor de Schotse kust. We schrij ven het jaar 1968 en Eef doet een heel merkwaardige ontdek king. Rotterdams Nieuwsblad woensdag 16 maart door CH RIS WOHRTS Maassluis Het thuiszitten waren ze meer dan zat. „Ik heb nu tenminste weer een vast rit me, dat vind ik heel belang rijk", maakt René Vermeulen duidelijk. Samen met Sila Sew- baran en Irma Pasterkamp kreeg hij in het kader van het jeugdwerkgarantieplan een tij delijke baan (zes maanden) van 19 uur per week bij de gemeen te Maassluis. „Van het niets doen werd ik hele maal gek", omschrijft Sila haar ge voelens. „Je hebt nu tenminste iets om handen. Het is saai om hele maal niets te doen, je kunt hele maal nergens over meepraten", vult Irma Pasterkamp aan. Het buitenkansje werd met beide handen aangegrepen. {Het trio sol liciteerde zich de afgelopen maan den en jaren suf, maar op het vele geschrijf volgde geen enkele res pons. „Sommige bedrijven nemen niet eens de moeite om een briefje terug te sturen. Dat vind ik ge woon a-sociaal", aldus René Ver meulen, die gedurende de zes maanden een plaatsje heeft gevon den op de algemene financiële af deling van de gemeente. ,,Ik heb ervan alles aan gedaan om aan de slag te komen. Niets lukte", gaat hij verder. „Je gaatje op een gegeven moment nutteloos voelen. Steeds weer die afwijzende reac ties, ik werd er moedeloos van". Het werk op het stadhuis van Maassluis bevalt het trio goed. „Ik heb al heel veel geleerd", aldus een opgewekte Sila Sewbaran, die op de sociale dienst haar werk ver richt. „Je leert met mensen om gaan. Het werk op de sociale dienst is best ingewikkeld. In het begin moetje gewoon veel vragen, maar ik ben ontzettend goed opgevan gen. Kon met al mijn vragen te recht. Dat geeft een goed gevoel. Ik -wil heel graag leren. Wie niet leert, blijft altijd dom, zeg ik maar. Nu, ik Avii niet dom blijven". Irma Pasterkamp is een verhaal apart Zij volgde na de havo een toeristische oplieding, maar merkt nu dat het heel moeilijk is om aan de slag te komen. Op ae VVV doet 2e nu de nodige ervaring op. „Dol graag zou ik bij een tour-operator of een reisbureau werken. Je hebt echt een kruiwagen nodig om aan de s!ag te kunnen. Ik heb alle tour operators al aangescheven, maar werk heb ik nog steeds niet. Altijd maar weer wordt ervaring ge vraagd, maar hoe kun je-nu erva ring hebben als je net van school komt? Nu werk ik, dat is al heel wat. Misschien dat het bij volgende sollicitaties in mijn voordeel werkt". Smoezen René Vermeulen, die nu op vor mingscentrum De Maaskant de cursus kantoorassistent volgt, heeft sinds het verlaten van de dagschool kennis gemaakt met een heel assortiment smoezen, die werkgevers hanteren om sollici tanten de deur te wijzen. „Ik was zeventien, kwam net van school en toen kreeg ik te horen na een sollicitatie bij sierviskwekerij Ruysbroek in Maassluis, dat ik geen ervaring had. Lijkt me vrij lo gisch als je net 17 bent Daarna heb ik daar nog eens geprobeerd. Zou ik worden teruggebeld. Nooit iets gehoord, maar plotseling zie ik wel een advertentie in de krant staan Irma Paster kamp achter de balie van de WV in Maassluis. Zij geeft uitleg aan René Vermeulen en Sila Sewbaran over de vele uitstapjes, die gemaakt kunnen worden in ons land. waarin gevraagd wordt om een medewerker. Toen werd ik echt boos. Gesolliciteerd heb ik toen niet meer. Ik ben geen jojo". Sila Sewbaran schiet spontaan in de lach. Zij zou best voor langere tijd bh de sociale dienst willen wer ken. volgt een administratieve op leiding op de streekmuzïekschool in Schiedam. „Ik kom nu tijd te kort, zo druk zijn mijn dagen nu gevuld". „Ik heb weer vertrouwen gekre gen in de toekomst", aldus René Vermeulen. „Op de afdeling finan ciën werk ik lekker. Het is een heel rustige afdeling. Een radio op de kamer bijvoorbeeld ontbreekt. Maar ik steek veel van de mensen op. Op school had ik altijd moeite met de boekhoudkundige staten, nu niet meer. Het adviseren aan het college, dat is natuurlijk het leukste. Dat is al een keer voorge komen. Het ging over de subsidie van de personeelsvereniging. Fijn werk om te doen", Bij de VVV gaat het er wat dat be treft' anders aan toe. „Niet ieder moment van de dag heb je wat te doen. Het gaat bij vlagen. Zeker als je achter de receptie zit, is het af en toe wel saai. Je'kunt dan beter een breiwerkje meenemen. Maar toch, ik ben blij met deze kans. Ben ten minste bezig, de dagen zijn niet meer zo leeg". En Sila Sewbaran: „Je moet er wat voor over hebben om iets te bereiken. Zelf initiatief nemen, dat is heel belangrijk". door EEF HENDRIKS „Lekko voor en achter!" Arie zette de schroef op langzaam achteruit Hij had één hand aan het stuurwiel 's Ochtends had hij geen roerganger nodig, vooral niet na een bezoek aan een ha ven. Het regende nog steeds. Buiten was het donker. De duikers waren al bezig de spullen in orde te maken. Ze zouden gaan standaardduiken, twee leerlingen waren al bezig om de koperen helm, de loden en de schoenen aan dek te brengen. De uitvoerder en Piet hadden een meningsverschil. Dat was voor de uitvoerder niet zo gunstig, omdat Piet last had van een ochtendhu meur. „Pr komt een rooie slang op je helm, een drijfslang, dan staatje slang al tijd omhoog. „De móórd,verklaarde Piet We doen het met een zinkslang, een zwarte, anders zit je steeds met je slang om uitsteeksels, zoals davits heen. Nu sleep je de eerste vijftien meter luchtslang achter je "kont aan over de grond, en dan pas gaat hij omhoog. Zonder het antwoord af te wach ten liep hij naar het ruim en riep naar Eef, die beneden stond: „Zeg eens tegen die leerlingen dat ze eerst een zinkslang aan de helm maken, en dan zes lengte driif- - slang!" De uitvoerder liet nog een protest horen in de geest van: „Ik ben ook twintig jaar duiker geweest en ik zal het wel weten! maar hij zag -van verdere discussie af en klom naar de brug. De man was deze ochtend al vroeg moe, aan het be stijgen van de trap te oordelen. Toen de Bever vertuid lag op vier ankers boven het wrakbegon Eef zich gereed te maken om te duiken in het standaardpak. Jos was niet komen opdagen van de wal en daarom had hij de eerste duik. Se cuur deed hij het wollen onderpak aarij twee paar dikke kniekousen en een wollen mutsje. Wat voor pak moetje? Een eentje of een nulletje?" vroeg een van de leerlingen. Geef maar een nul, kan ik nog een beetje meer lucht in m'n pak houdenlekker warm. Hel water zal nog wel aardig fris zijn, begin maart, dacht je ook niet? Geef maar meteen een canvas mors- broek voor over het pak heen, voor de scherpte". De telefoon werd nog een keer ge controleerd, toen Eef op deladder stond. Het ronde voorglas werd erin gedraaid, hij kreeg een klap op de koperen helm ten teken dat al les aan dek in orde was en liep de ladder af. Hij bleef nog even aan de oppervlakte om zich te trimmen en verdween toen onder water. Langzaam daalde Eef af naar het wrak. Hij constateerde dat er nog een beetje vloed stond en contro leerde of zijn luchtslang niet om de signaallijn was gegaan, toen be landde hij op de zijkant van de bag germolen, dwars van de ankerlier. De telefoon kraakte in de helm, van boven werd er gevraagd; „Gaat het een beetje? Hoe staat 't met het zicht?" Eef moest even slikken om de oren te klaren voor hij antwoord gaf iJLet houdt niet over. Ik schat het zicht op een halve meter. Ik zit nu bij het ankerkluisen ik ga via het dek naar achteren. Hou mijn slang en lijn bovenstrooms, want er staat nog een beetje vloed". Oké, piepte de telefoon in de helm. De duiker gooide de slang en de lijn over zijn schouder heen en be gon langzaam naar achteren te klauteren, soms kruipend, soms half strompelend, af en toe een me dedeling doorgevend naar boven. Bij de emmers aangekomen liet hij zich zakken tot de bodem. De bag germolen had een tamelijk breed.--, bun, hij schatte de inhoud op eedjf. kuub. Alles was nog in redelijke 1 staat, wat de bergingsoperatie gemakkelijkte. Hij klom weer een eind naar bof- venliet de slangen lijn doorhaletf'i, en ging via de bakboordkant ver- der naar achteren. Hij controleer de het draaipunt van de emmer§,^ klauterde toen door naar de ma-rf chinekamer en inspecteerde ach'-T^ ter de grondslag. De uitvoerder, riep via de telefoon, „hee ouwe! Jjff zit er al ruim anderhalf uur int Z Kom maar terug naar de afdaal*v« lijn, dan kan je je omkleden m'eV'- JOS". „Oké! Haal de spullen maar doof"'" ik kom via het hekwerk naar vcé-V1 ren!" De jongens aan dek trokken duiker langzaam naar zich toe op- aanwijzingen van Piet IneeriSf?, schreeuwde de duiker: Stopf stop!" -V „JUd De uitvoerder griste-de telefoonCl van het haakje. „Ja, wa t is er?" Ir. Eef ademde zwaar, deels door dÖ'S inspanning van de laatste anders half uur, maar ook omdat hij me ff zijn schoenen ergens tegenaan hadn- geschopt wat ietwat meegaf. u Verdomme, ik geloof dat ik de- machinist te pakken heb! Wacët' - even, ik ga even kijken... Iedereen stond met inspanning te'-A luisteren: even later kwam hetf antwoord: „Ja hoor! Ik heb weer-' de mazzel. Maar hij zit wel knijp'D tussen het hekwerk en is al flink- opgezet, dus de brander zal er wéLZi aan te pas moeten komen. Ik hier wel een afdaal lijn neer, dazfè: kom ik even naar boven Na een seintje te hebben gekregefH** begon Eef de signaallijn door te ha-: Jen waar de afdaallijn aan was bef. vestigd, hij maakte hem vast op het hekwerk en gaf de order slang en l lijn door te halen. „Ik kom eruit!" i» Maasland Een terugblik van ODO op het vorige verblijf in de eerste klasse gaat niet meer op. Daarvoor is er in de afgelo pen vier jaar bij de Maaslandse korfbalver eniging te veel veranderd. Van het achttal uit die tijd is aanvoerder Bram Hanemaaij- er de enige die nu nog in het keurkorps van de promovendus speelt. Ook voor trai ner-coach Jelle Ram gaat die terugblik niet op, want de Naaldwijker is pas aan zijn eerste seizoen bij ODO bezig, In de breedte Het gegeven dat ODO destijds meteen weer degradeerde, zegt Ram (44) dan ook niet zoveel meer. Hij kent de eerste klasse door zijn betrokkenheid bij De Bermen, VES en Achilles, waar ODO's oud-trainer Rolf Latuperisa momenteel werkzaam is, redelijk goed. „Het peil ligt weer een stuk hoger. Ik zie er echter niet tegenop. De kracht van ODO is dat we in de breedte een stuk sterker zijn geworden". Ten opzichte van vier jaar terugspelen nu ook het tweede en derde team van ODO een stuk hoger. De kloof met het eerste is behoorlijk verkleind. Bovendien zit nu ook hei eerste jeugdteam tegen landelijk korfbal aan. Op één puntje na miste dit achttal junioren vorige week promotie. Binnenkomer Het ach ter. kampioen Meervogels als twee de geeïndigde ODO had door die versterke promotieregeling genoeg aan die klasse ring. Voor Jelle Ram een aardige birrnko- mer om meteen te promoveren, terwijl hij ODO vorig jaar nota bene in ernstige de- gradaiiezorgen aantrof. Pas in de laatste wedstrijd wist ODO het behoud van de tweede klasse veilig testellen. „Er viel hier voor mij wat te doen", wil Ram niet al te uitgebreid op die mindere periode ingaan. „Het vertrouwen moest te rugkomen en we zijn anders gaan spelen". Dat spelpatroon hield onder meer in een paalbezetting, insnijden en dan snel wisse len. „Vorig jaar zat ODO gemiddeld op acht doelpunten, nu zaten we al op der tien", ziet Ram als belangrijk verschil. „We hebben dit seizoen maar éen keer dik ver loren, de ander nederlagen waren heel klein. Daarom is ODO terecht tweede ge worden". Nieuwe seizoen Ram laat in het midden of ODO aan een hogere klasse toe is. „Dat weet je nooit, maar ik ben blij dat het gelukt is. Als het kan moet je het doen, anders kom je niet hoger. Of we er aan toe waren zien we in het nieuwe seizoen wel weer", zegt hij. „ODO zal heus wel weer moeten leren om wat meer te verliezen, maar ik denk dat we het aan kunnen. ODO moet zich kun nen handhaven. Er zal nog harder ge traind moeten worden om elkaar blinde lings te vinden. Al heb ik nu al geen kla gen. De opkomst is grandioos en ze zijn enorm fanatiek bezig' door DONALD BAX Vlaardingen Het cynisme van Ab Schotel, per traditie omkleed in fraaie volzinnen, maakt heel langzaam plaats voor een voorzichtig groeiend gevoel van optimisme. De uit nood ge boren verhuizing van DSS'26 naar het tweehon- derd meter verder gelegen For tune Vi moet, zo hoopt Schotel uit de grond van z'n hart, voor eens en.voor altijd een einde ma ken aan het nomadenbe staan van Door Samenwer king Sterk Slechts de wijze waarop eerst de Vlaardingse voetbalclubs, ver volgens een commissie van 'wij ze mannen' en later opnieuw de verenigingen de route naar de nu tot stand gekomen herstruc turering bewandelden, doet de voorzitter van DSS*26 nog altijd de haren te berge rijzen. Het is nooit echte onwil geweest van het DSS-bestuur om zich te verweren tegen de in eerste aan leg ondoorzichtige problema tiek. Schotel noemde het regel matig een deportatie, sprak ook over bierviltjes oplossingen, maar was tevens een van de eer sten die het naderend onheil on derkende en al vrij snel de be sprekingen met Fortuna opende. „Je moet", zegt hij, „kijken naar optimalisering. Dat gebeurt al in het bedrijfsleven, dus zal dat ook in de Vlaardingse sportwereld moeten gebeuren. Per slot van rekening praat je over gemeen schapsgelden en daar moetje or delijk mee omgaan. Anno 1988 zul je dus emoties en sentimen ten terzijde moeten schuiven". Schotel, bijgestaan door vice- voorzitter John de Lange en de in de 'verhuiseommissïe' zitting hebbende Jan den Breejen, zegt tegelijkertijd dat die optimalise ring niet van een kant in goede banen geleid kan worden. De ge meente zal niet om eeri bijdrage worden verzocht voor de bouw van een nieuw clubgebouw en bestuursruimte. DSS'26 heeft negen jaar Jang gespaard en weet dat het die investering uit eigen middelen kan realiseren. „Maar", aldus Schotel, „daarH houdt het niet mee op. Het hele' Jan den Bree jen, John de Lan ge en Ab Schotel (van links naar rechts) maken zich gezamenlijk, sterk voor een goede toekomst van DSS'26, complex dat dan door Fortuna en DSS wordt bespeeld, zal geop timaliseerd moeten worden. Fortuna en wij hebben uitgere kend dat we vier velden nodig hebben om verantwoord te kun nen voetballen. Een gezin met acht kinderen wordt toch ook niet in een tweekamer flat ge stopt". Investering Het complex van Fortuna telt thans drie grasvelden en een trainingsveld. Voorts zou men kunnen beschikken over het veld van Turk Gücii, dat echter niet de afmetingen van een vol wassen voetbalveld heeft. Het huidige derde veld en het trai ningsveld zullen in de nieuwe si tuatie worden gedraaid, waar door voor DSS tegelijkertijd ruimte voor een clubhuis wordt geschapen. Hoewel de commis sie van 'wijze mannen' in haar rapport opteerde voor een kunstgrasveld op het terrein van Fortuna, zijn beide clubs nuchter genoeg om in te zien dat die in vestering nogniet verant woord is. „Natuurlijk is kunst- fras een geweldig iets", meent chotel, „maar als je de overige tekortkomingen ziet, moetje dat gewoon inleveren". De gemeente zal derhalve ge vraagd worden een nieuw gras veld aan te leggen, waarschijn lijk op dè plaats van het huidige trainingsveld van Fortuna. „De2e operatie", benadrukt Schotel, „betekent zeker niet dat DSS naar Fortuna gaat en dat we er dan vanaf zijn. Beide clubs gaan iets meemaken, vergeet dat niet. Dat hebben we de leden duidelijk gemaakt en dat zullen we ook blijven doen. Er is een bouwkundige tekening gemaakt voor het clubgebouw en er is al een vrij behoorlijk kostenover zicht Daarin speelt de post zelf werkzaamheid een grote rol. Ook wat dat betreft, zullen we de leden constant blijven raadple gen, omdat het financieel on doenlijk is om alles des aanne mers te laten zijn". Typisch Sinds het voormalige Sunlight in 1979 het Umlever-terrein ver ruilde voor het oude complex van het naar de Broekpolder verhuisde Vlaardingen, heeft DSS'26 voor 130.000 gulden ge ïnvesteerd in de opstallen. Dat bedrag gaat binnenkort gedeel telijk in rook op, ook al krijgt DSS'26 van de gemeente een te gemoetkoming in de verhuis kosten van 32.000 gulden (2.000 gulden per elftal), Schotel: „Ik maak het nu al zestien jaar mee dat deze vereniging onder typi sche omstandigheden z'n sport bedrijft. Als Sunlight had de club een duidelijk personeels karak ter, een andere dimensie zou je kunnen zeggen. Na de verhui zing naar de Marathonweg heb ben we ons eigenlijk pas sec met voetballen bezig gehouden. Dat kan ook een reden voor ons cy nisme zijn". Hoewel Schotel zich tijdens een aantal vergaderingen te vuur en té zwaard heeft verdedigd, wil hij wel kwijt dat zijn vereniging in het verleden vaker heeft ge tracht mee te werken aan een verbetering van het voetbalkli maat in Vlaardingen. Daarvan •wordt trouwens gewag gemaakt in het rapport van de commissie van 'wijze mannen', die verwij zen naar in 1986 door De Lange gelanceerde ideëen. Van een priller verleden daterende plan nen van DSS'26 om tot een fusie te komen metCION, dat door de 'gedwongen' verhuizing naar de Broekpolder uit de Westwijk en de Zuidbuurt wordt verdreven. Wat dat betreft, komt DSS'26 er in het nieuwe plaatje nog goed af, omdat het aan de Marathon- weg blijft spelen en derhalve de wijkgebondenheid geen geweld wordt aangedaan. Oplossing „Het zou", vult De Lange de me ning van zijn voorzitter aan, „niet reëel zijn om per se hier te willen blijven en hier nieuw bouw te willen plegen. Natuur lijk vinden we het niet dat leuk dat we moeten vertrekken, maar op het moment dat er bezuinigd moet worden, en daar praten we toch over, zullen we gezamenlijk naar de beste oplossing moeten zoeken. Verbuizen naar Fortuna is beter dan naar de Broekpol der, sowieso al omdat er dan een zaterdag- en een zondagclub opt hetzelfde complex gaan spelen^ Ik heb het trouwens nooit eeftl". goed idee gevonden om DSS'26; bij Vlaardingen te laten intrek-" ken. Met vier velden kunnen Fortuna en DSS alles laten spe len en zijn er voor beide clubsL' zelfs mogelijkheden om te groep"- en". Schotel op zijn beurt heeft tc£n vens op meer gebieden de ont-jj; wikkelingen in de gaten gehou: den. Hij is tot de conclusie gekn^L men dat een voetbalvereniging-, in het hedendaagse maatschap->:* pelijke bestel veel meer heeft té bieden. Zo vindt hij dat een club- gebouw ook overdag veel meer gebruikt moet kunnen worden voor aktiviteiten die helemaal 'j, niets met de voetbalsport van- doen hebben. Schotel: „Ook dat bedoel ik met optimaliseren. Egn voetbalclub kan eeirdiepere,so- r ciale betekenis voor een wjjjc hebben. Er komen steeds meer j mensen die geen werkkriBg meer hebben, maar die overdag i toch bezig willen zijn. Ik vind*' dat -de gemeentelijke bestui^c/i ders dat ook moeten onderkerj-*} nen. Uit de groep zonder werEj. moeten wij mensen recruterèng; die een betere inhoud aan een1 voetbalcomplex kunnen gev®. Op die sociale aspecten heeft de e sport slechts zeer bescheiden in- gespeeld". - Toelichting "j Voorlopig beperken de bespre- kingen tussen Fortuna enu DSS'26 zich nog tot een puur;} theoretische aanpak. Het was de bedoeling dat wethouder J&Q h Madern onlangs een toelichting zou geven tijdens een vergade? ring van de raadscommissie voor sport, maar wegens andere ver- pliehtingen van de bewindvoer- der ging dat niet door. Madern n zal nu op 12 april een en ancfép!! uit de doeken, uiteraard op de;] vingers gekeken door onder. meer DSS'26 en Fortuna. J gemeente", stelt Schotel, „z®*] moeten inzien dat deze verhul zing niet kosteloos kan verlopeatr Voor ons clubgebouw behoeft aej j gemeente niets te betalen, maar wij verwachten wel dat men ons de mogelijkheden zal bieden om onze sport zo optimaal mogelijk-.-» te bedrijven...".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2