WATERWEG 21 SPORT Zeventien clubs vertrouwen op huidige trainer Rob van Eijk blij ft eerste Henri Hartog, een leven 'tusschen de arbeiders9 PPSC, WK, GTB, DRZ EN OLYMPUS S ZIJN NOG NIET VOORZIEN Hendriks assistent wmsftss^k&is DE BERGER VERTELT Zerken in kerken Foto's van wilde westen Open huis bij CW De kleuren van Ameland Lezing Jan de Grauw Expo over geuzenverzet Aleman vertrekt Orkesten op Play-In Chauffeurs voor eten Susato, een aanwinst Planten kijken Schiedam rond 1900: herleefd verleden 'Meid, pak de barang maar weer in, de koek is op' Exeelsior M verder zonder Ducaneaux SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad woensdag 23 maart 1988 tVIaardingen De historische vereniging Vlaardin- :gen houdt vanavond een lezing over zerken in ker- »ken, Theo van Straalen, bcuwhistoricus van Monu- rmentenzorg in Zeist, praat aan de hand van dia's •over grafzerken en kerkvloeren In het algemeen en !van VLaardingen in het bijzonder. Hij zal het boven dien uitvoerig hebben over de manier, waarop in het Verleden werd begraven. Om goed beslagen ten ijs te komen verrichtte de bouwhistoricus archiefonder zoek in Vlaardingen. De bijeenkomst wordt in zaal Triangel gehouden en begint om 20.00 uur. Vlaardingen De natuur van die stukken Amerika, die we in Nederland kennen als het wilde westen,-is het uitgangspunt voor een fototentoonstelling van Vlaardinger G.P. van de Bosch. Zijn werk is vanaf vrijdag te zien in de fonotheek. Wethouder Arij Maarleveld opent de expositie van de amateurfoto graaf, die in het dagelijks leven werkt bij de sociale (dienst. Tijdens zijn vele reizen, door de meer onherbergzame gebieden van de Verenigde Staten fotografeerde Van de Bosch uiteenlopende landschappen: ruige ca nyons, spitse rotsformaties en veelkleurige zand- en kalksteen form aties. Schiedam Vrouwen die geïnteresseerd zijn in een technisch beroep kunnen daarover vrijdagochtend informatie inwinnen bij het Centrum voor Vakoplei ding van Volwassenen (CW) in de Rïngersstraat, Tussen negen en twaalf uur houdt het CW open huis voor vrouwen die er over denken een oriënta tiecursus Vrouwen in technische beroepen' te vol gen. De nieuwe cursus start 9 mei en duurt acht we ken. Vlaardingen De Vlaardingse kunstenaar Bob Donker exposeert vanaf zaterdag tot eind mei olie verfschilderijen in galerie De Duig. Het tentoonge stelde werk omvat landschappen, waarvoor Donker zich op het eiland Ameland door het steeds wisselen de kleurenpalet heeft laten inspireren. Op zijn doe ken is het blauw van de koele voorjaarsluchten terug te vinden, maar ook het gekleurde grijs van decem ber, de winderigheid van het voorjaar en de volle blauwen en groenen van augustus. Jan de Grauw, getekend doorGijs Voskuil. Vlaardingen Jan de Grauw, die de radio- en tele visiecursus portrettekenen en -schilderen voorTele- ac presenteert, houdt morgenavond in de Vrije Aca demie een lezing over ver-gezichten. Aan de hand van dia's en videofragmenten vertelt hij over zijn passie voor het bekijken en maken van portretten. „Gezichten", zegt hij, „zijn net landschappen. Altijd in beweging, vol heuvels en dalen, soms onaangetast, vaak getekend door de kleine en grote veldslagen van het leven". Zijn lezing begint om half acht. De .Grauw was tot 1974 educatief medewerker van het Stedelijk Mu seum Schiedam. Schiedam In verband met de uitreiking van de Geuzenpenning, onlangs in de Grote Kerk in Vlaar dingen, is er vanaf vandaag in wijkcentrum Blauwe Brug een expositie over het geuzenverzet te zien. De regio krijgt de tentoonstelling aangeboden door de stichting Geuzenverzet 1940-1945. De tentoonstelling is slechts één week in het wijkcentrum te zien. Schiedam Het vervoer van de Rode Kruisbus wordt vanaf april na lange tijd niet meer door de heer Aleman geregeld. Hij gaat met de vut en wordt 1 april opgevolgd door G. J. van Aalten. Voor afspra ken over het vervoer met de bus kan men hem dage lijks bellen van acht tot negen en van vijf tot zeven uur: 4269351. Vlaardingen De federatie van Vlaardingse mu ziekgezelschappen houdt zaterdag wederom een Play-In in de aula van scholengemeenschap Profes sor Casimir. Er treden die dag twee orkesten op: een accordeonorkest met 28 muzikanten en een blaasor- kest met maar liefst 78 deelnemers. De twee Orkesten geven samen een slotconcert. De Play-In begint om kwart over vier. Schiedam De stichting Gecoördineerd Ouderen werk zit dringend verlegen om chauffeurs, die één keer in de twee weken bereid zijn maaltijden voor ouderen rond te brengen. Met name in Schiedam- Noord zijn er te weinig vrijwilligers. Daar kan de stichting drie chauffeurs met een eigen auto gebrui ken: voor maandag, dinsdag en woensdag. De maal- tijdbezoring wordt vanuit dienstencentrum De Woudhoek gecoördineerd. Daar kan men zich telefo nisch (4709555) als vrijwilliger aanmelden. Maassluis Muziekvereniging Kunst Na Arbeid uit Maassluis kent vele facetten. Niet alleen heeft de muziekverenïgingal sinds 15 jaar een goed florerend jeugdorkest en een dixielandband, sinds enkele maanden kent Kunst Na Arbeid ook een koperen semble: Susato. Het gezelschap speelt muziek uit verschillende stijl perioden. Het accent ligt echter op muziek uit de late Middeleeuwen en de Renaissance. Zondag zal het ensemble het eerste optreden verzor gen in de vorm van een koffieconcert. In theater De Jchuurkerk zal het gezelschap, dat onder leiding staat van Leen Lucardie, vanaf 11.30 uur werken spelen van ondermeer Ludwig van Beethoven, Gia- corao Gastoldi en Victor Hausmann. Schiedam/VIaardingen/MaassluisDe Nederland se Jeugdbond voor Natuurstudie (NJN), een vereni ging voor natuurliefhebbers tussen 12 en 23 jaar, trekt zondag het Staelduinse Bos in. De bedoeling van de excursie is de verschillende plantensoorten te bekijken en ze te determineren. Ook niet-leden kun nen die dag mee. Er zijn twee opstappunten: om half negen bij molen Aeolus op de Kortedijk ïn Vlaardin gen en om ongeveer kwart over negen bij het viaduct van rijksweg 20 bij Maasland. Vervolgens gaat de groep per fiets door het bos. De deelnemers worden om vijf uur terug verwacht in Vlaardingen. door CHRIS WOERTS Schiedam Oud is Henri Hartog niet geworden. Op 35-jarige leeftijd stierf hij in Rotterdam, wonend op een 'bescheiden etage-woning van een nieuwe straat tus- schen de arbeiders en ande re weekloners in'. De onderwijzer, geboren en opgegroeid in Schiedam en tot zijn sterven in 1904 ver bonden aan de Eerste Tus- schenschooï van mijnheer Sander in de Jeneverstad, heeft de herinneringen aan zijn geboortestad op papier gezet. Een historisch docu ment, wat op indringende wijze inzicht geeft in het le ven van Schiedam rond de eeuwwisseling. Het fonds Historische Pu blicaties Schiedam heeft enkele verhalen van Henri Hartog opnieuw uitgege ven. Jan. en Herman Noor- degraaf hebben de verha len geredigeerd. In Eene bevalling, Een Zo meravond en Buurtleven wordt een schets gegeven van het harde, vaak uit zichtloze leven dat de wer kers in de jeneverindustrie doormaken. Dat niet alleen de mannen het zwaar te verduren hebben, moge duidelijk zijn. De mannen reageerden hun onmacht veelal af op hun vrouwen. Maar toch, uit de verhalen spreekt ook een stukje soli dariteit tussen de kansar men die Zwart Nazareth zo talrijk telde. Henri Hartog heeft het tij dens zijn leven zeker niet eenvoudig gehad. Als le raar had hij het zelfs bui tengewoon moeilijk. Als so cialist moest hij opboksen tegen tegen het hoofd van de school J.C. Sander. Een belangrijk man binnen de liberale kiesvereniging. Henri Hartog vatte het ooit zo samen: „Metgroote klas sen moest ik tobben, ge kweld en gewantrouwd door een ploertig school hoofd, die me ook bij de au toriteiten verdacht maakt". De familie van Henri Har tog heeft aan de Hoogstraat, het Broers veld en aan de Buitenhavenweg in Schie dam gewoond, waarna de verhuizing naar Rotterdam volgde. 'In een klein hofje tusschen arme menschen'. Daar woonde hij en daar schreef hij ook over: over de man nen die in de branderij werkten, hun geld verzo pen en vrijwel dagelijks la veloos thuiskwamen. Eén citaat uit Eene Beval ling: Wissel lag al op bed. Het liep weer mis met 'em. Hij had zich lang goed gehou den, maar hij was nu in een dag of wat weer driemaal te laat gekomen. Nog eens en dan kreeg-t-fe weer ge daan. En as-t-ie zonder werk kwam, wie weet hoe lang 't duren zou, eer-ie- watanders kreeg. Het werk lag toch al niet opgeschept, en een vent zooals Wissel d'r een was, die er in de heele stad voor bekend stond, dat-ie zoop en te lui was, die lieten zeheelemaal kuieren De onderwijzer werd tot het schrijven aangezet door onder anderen Multatuli. Zeer inspirerend werkte echter Lodewijk van Deys- sel. De verhalen van Henri Hartog werden, na eerst te zijn afgewezen, geplaatst in De Twintigste Eeuw, het Tweemaandelijksch Tijd schrift en later gebundeld in het boekje Sjofelen. Lodewijk van Deyssel schreef openhartig over hem: „Hartog bezat geest en humor. Hij heeft aandach tig geluisterd naar het Schiedamse volk. Boven dien heeft Hartog oog voor de enigszins naïeve groot heid, waarmee de vrouwen opkomen voor hun man nen of omgekeerd of voor hun kinderen". Uit Een Zomeravond: Maar toen-d-ie de Groef zag staan, werd-ie opeens baloorig. „Is 't nog al na je zin, de Groef", riep-t-ie, „gofferdomme, is 't nou goed". Maar Pauwtje hield hem nu terug. „Laat die dronken vent staan", zei hij. De schoenmaker liet zich gezeggen; hij ging naar binnen, 't Heele hok was niet waard, dat je d'r veel woorden om vuilmaakte". Henri Hartog schrijft wol lig. Met lichte overdrijving zet hij de karakters in zijn boeken neer. De man, die slechts 35 jaar oud stierf, al tijd sukkelde met zijn ge zondheid, die leefde tussen het gewoone volk en moest opboksen tegen het school hoofd Sander. Een gevecht om het bestaan, iets dat ook in 2ijn werk is terug te vin den. Zijnlaatste vertelling, Buurtleven, heeft hij nooit De familie van Henri genomen rond i Henri Hartog woonde lange tijd op het Broersveld In 1900. De kinderen, sjofeltjes gekleed, spelen op straa Schiedam. Deze foto is straat. i» Henri Hartog: een leven vol kwelgeesten. kunnen voltooien. In 1904 stierf hij in armoedige om standigheden. Hij eindigt zijn verhaal met: „Streke, streke... ja streke, maar toch geen dievestre- ke, wel?" Den volgenden morgen, toen zij den sleutel bij den huisbaas bracht zij ging dien dag over vertelde ze 't den huisbaas. Wacht maar, hij zou d'r wel 's een schotje voorsteken, 's Maandag, toen-d-ie om huur kwam, waarschuwde- d-ie vrouw Post' „Je zorgt, datje bure geen overlast an doet, anders Iaat ik je d'r af donderen". Verder kwam Henri Har tog niet. Tot zoover werd 'Buurtleven' door den Schrijver nagelaten, zoals in Sjofelen valt te lezen- In de krant van vrijdag een verhaal over het werk van Daan van der Zee. Ook van zijn hand zijn verhalen op genomen in de bundel Her leefd verleden van Jan en Herman Noordegraaf Dit is het vierde verhaal in de se rie over de werkzaamheden van beroepsduiker Eef Hendriks uit Maassluis. Exclusief voor deze krant heeft de duiker zijn beleve nissen op papier gezet We schrij ven het jaar 1968 en de bergers van Smit-Tak zijn druk in de weer met de berging van een bavgerschuit. Het karwei voor de Schotse kust zit er bijna op. Veeï tijd om uit te rusten is er daarna echter niet. Het volgende karwei wacht alweer-. door EEF HENDRIKS De duiker knipperde tegen het licht toen hij naast deiadder bo venkwam. Hij klom de ladder op, het voorglas losgedraaid en hij werd verlast van zijn voor- en achterjood. Hij stapte binnen boord, de schoenen werden los gemaakt, de helm werd afge schroefd en het corselet uit de kraag gehaald. Daarna klom Eef de decompressieke tel in, waar Piet al standby stond om hem op de vereiste druk te brengen. Hij zei tegen Eef: „Die kerel los ma ken aoen we de volgende duik wel Het weerbericht is slecht, 6 tot 8 zuid-west, dus ik heb gead viseerd om op te breken. Kijken wat de uitvoerder zegt. Op de eerste stop zorg ik wel voor een bakkie". De jongens aan dek wachtten nog even met Jos aan te kleden en keken steeds naar de brug, waar A rie en de uitvoerder rug gespraak hielden: opbreken of niet opbreken. Het pilotstaiion werd gebeld. Arie speelde op. „Zeker, yes sir, gale eight immi nent, thank you sir, over and out. Laten we de ankers maar bin nen halen en naar binnen gaan en kijken wat de dag van mor gen ons brengt". De lieren wer den bijgezet en op aanwijzingen van de uitvoerder werden de vier ankers ingehaald. Scheepsagent Mcïvor stond aan de wal toen de Bever afmeerde. Hij liep regelrecht naar de brug, waar ae schipper en de uitvoer der waren. „Good morning!"Na de gebruikelijke beleefdheden zei hij: „Jullie baas komt van daag hierheen met het vliegtuig van half twee. Er is al een kamer besteld in het Invercarsh hotel. Verder heb ik nog een verzoek aan jullie. Als er iemand niet aan boord kan komen omdat het schip niet meer voor de kade ligt, bel me dan niet uit m 'n bed om half zes om vervoer te organise ren. Ten eerste is dat haast on mogelijk en ten tweede ontzet tend duur, als ik het al kan féf- sieren 7^1 Arie keek de uitvoerder aanijjk geloofdat Jos nog enkelepond&J op moet nemen om hier en daar enig transport te betalen Z 'Ze verzekerden de agent datjhet niet meer voor zou komen en-no digden hem uit vooreen verfris sing in de messroom. -~— Na zes weken hard werkenZwas de baggermolen met behulp van de drijvende bok Arend en poly- esteraan-baüetjes opgehaald en afgeleverd in port Glasgow-en werd alles zeeklaar gemaakt voor de terugreis naar Holland. Het lijk van de machinist was in middels geborgen en begraven. De uitvoerder stuurde een bloe metje namens de bemanning. Piet en Eef voeren niet terug maar vlogen terug om zo gauw mogelijk enige verlofdagen op te nemen en dan weer gereed te zijn voor andere karweien. Het verlof duurde niet lang dit keer, nog geen week- Eef was net th uis van een bezoek uit Amster dam, waar zijn ouders woonden, toen de telefoon ging. „Hallo Eef, hier met kantoor, vanavond vliegen naar Freetown Sierra Leone. Een Nigeriaanse boofjs op de rotsen gelopen en moet er af met sleepboothulp. De Zwarte Zee is al onderweg vanaf de Azo- ren. kijkeven ofjepapieren'alle- maal in orde zijn, pokken, 'geje koorts etc. Om acht uur Schip hol, Transavia, Vrachtgebouw „Oké, acht uur Schiphol. Nou, de groetjes en tot ziens Meid, pak de barang maar weer in, de koek is op. Afrika dit keer, als het meeloopt ben ik weer voor „de vakantie terug. Ik heb nog twee maanden tot augustus". - Toen de deur van het vliegtuig openging, was het of er een natte deken om je heen werd geslagen. Het was negen uur in de morgen maar het was al knap pannas. Eef was net wakker, hij waskOrt voor de landing in slaap gesuk keld en had een lichte kater, één beetje te diep in het glas geloerd onder de reis. Hij keek om zich heen, iedereen zag er een beetje verfomfaaid uit. Achter hem stond Piet in het gangpad. „Ook een beetje nadorst?" „Het lijkt wel of ik een boks- handschoen heb ingeslikt. Het is te hopen dat we gauw door de douane heen zijn, ik spuug nu al watten van de dorst". Geert Meijer. Ger Hoogerwert. Martin Schaap. Jan van der Hoek. door DONALD BAX Vlaardingen Zeventien voetbalverenigingen heb ben geen enkele aanlei ding gezien voor volgend seizoen het vertrouwen in de huidige trainer op te zeggen, eveneens zeven tien clubs wagen met een nieuwe oefenmeester een sprong in het ongewisse,, zodat slechts vijf voorzit ters en dus ook vijf trainers nog niet weten wat er voor de jaargang 1988-1989 in het vat zit. De trainerscar rousel in het Waterwegge bied is nu bijna tot staan gekomen. Een woelige handel en wandel ditmaal, die met name in de top van het regionale zondagvoet- MaassluisRené Ducaneaux heeft z'n trainer Eric Gudde laten weten zich niet langer beschikbaar te stel len voor de selectie van Excelsior Maassluis. De offensieve midden velder, die twee weken geleden vlak voor de thuiswedstrijd tegen Rijnsburgse Boys kwaad wegliep omdat Gudde hem bulten de basis opstelling had gehouden, voerde drie redenen aan die tot deze beslis sing hebben geleid. Zo heeft Ducaneaux een andere en drukkere werkkring" aanvaard, verfoeit hij de positie van hangende rechterspits en ambieert hij een vrije rol op het middenveld. Boven dien verlangde hij van Gudde de zekerheid al op donderdagavond te weten of hij al dan niet in de basis staat. SchiedamRob Hendriks volgt bij de softbalsters van Schiedam Aad Siebel op als assistent- coach. De oud-honkballer van Sparta, die begin deze week be sloot zijn actieve loopbaan vorlopig— te beëindigen, kreeg bij de nieuwbakken hoofdklas ser de voorkeur boven de Vlaar dinger Rob Middendorp. Hen driks (25) was vorig seizoen al als coach van het tweede team ver bonden aan Schiedam. Deze funktie zal hij ook dit jaar bekle den, hetgeen gezien de wed strijdprogramma's niet zal bot sen met zijn bemoeienissen rond het eerste negental. De tussen tijds vertrokken Siebel wordt as sistent-coach bij het Capelse Euro Stars. Tip» voor deze rubriek kunt u doorge ven aan de sportredaktie van deza krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardin gen. De sportredaktie is overdag tele fonisch bereikbaar ondar nummer 010- 4345209 en in de avonduren onder nummer 010-4056509. WOENSDAG 23 MAART Zaalvoetbal: Westwijkhal Vlaardingen: 21.50 VZ'81—Ursus. DONDERDAG 24 MAART Volleybal: 20.15 Alcazar 2—Shell (dj, 19.30 Sunlight—Rovok 2 (h), 21,15 Shell 1—Shell 2 (h); Zaalvoetbal: Energiehal Rotterdam veld 1: 19.00 Groenoord Berkel (d); De Enk Rotterdam: 21.25 Zwart Wit'28/3Vlaardingen (d). VRIJDAG 25 MAART Volleybal: 21.00 Holy—ZVC 2 (d), 19.45 Holy—Ervea(h). bal tot interessante wisse lingen heeft geleid. Hermes DVS breekt na vier jaar met Hans Kosiense en neemt Geert Meijer van collega-eerste klasser DCV over. Fortuna VI zegde eerst Jan van Baaren de wacht aan en presenteerde vervolgens vol trots Jan van der Velden als de nieuwe technische bewindvoerder. Het moest opnieuw de speurtocht inzet ten toen deze gebruik maakte van een ontsnappmgs-regeltje in zijn voorlopige overeenkomst en met SVV in zeeging. Uiteindelijk lieten Rik Zevenbergen c.s. het oog vallen op de thans bij Vlaardingen opere rende Koos de Gooijer vallen. Ron van Dijk, nu nog landelijke jeugd SVV, staat volgend jaar bij DHS voor het eerst op eigen benen. Traditiegetrouw hebben bij de afe- lingsclubs de minste veranderingen plaatsgehad en Is het ook in hoofd zaak die categorie waar nog enkele knopen moeten worden doorge hakt. VVK en Frans Beun moeten de gesprekken nog openen, GTB maakt zich nooit zorgen over con tractverlenging (Guus van de Driessche), DRZ en Cock de Jong (sloeg een aanbieding van Zwalu wen VI af om daar hulptrainer te worden) hopen deze week elkaar uitsluitsel te geven en ook stadge noot Olympus en Hennie Kuijten zijn er nog niet uit Resteert PPSC, waar de spelers hun voorkeur uit spraken voor het aanblijven van Toon Brakus, maar moet men eerst afwachten op de afloop van de nu bij de commissie van beroep in be handeling zijnde 'affaire BTC'. Bijgaand treft u een overzicht aan. van de mutaties die zich de voorbije driejaren op dit vlak hebben voor gedaan. Daarbij is het opvallend dat Eric Gudde (Excelsior M), Jan van der Hoek (Zwaluwen VI), Piet van Miert (DVO'32), Teun Groeneveld (MVV'27), Cees Goudswaard (CION), Aad van der Hoek (VDL- zat), Martin Schaap (SFC), Hans Ruytenberg (Schiedam), Louis Bakker (Demos) en Joop Droog (Schiedamse Boys) de laatste twee jaar bij een en dezelfde vereniging werkzaam zijn gewest en dat ook volgend jaar zijn. Er is voorts niet een club die er qua trainersverloop een regelrechte duiventil van heeft gemaakt. Iedere vereniging, onge acht het niveau, heeft minimaal twee seizoenen met dezelfde oefen- meester doorgemaakt. Schiedam Rob van Eijk behield door een evenwichtige zege op. Tony Mous de eerste plaats in de hoofdklasse van het Schiedams dam kampioenschap. Ook de op de loer liggende Wim Vrijland veroverde twee punten. Hij versloeg Joop van der Schalk, die een duur positioneel foutje maakte. Verrassend was het verlies van Ron Heusdens, die tegen Ronald van Egmond dusdanig blunder de dat een ogenschijnlijke over winning veranderde in een ne derlaag. Gert van Willigen baar de opzien door Peter Poot been tje te lichten, terwijl Piet Basti- aanse en Leo Mous hun partij moesten afbreken. De stand in de hoofdklasse is: 1. Rob van Eijk 6-10, 2. Wim Vrij land 5-9, 3. Ron Heusdens 6-7,4. Ronald van Egmond 4-6 1 af- gebr, 5. Paul Boerrigter 4-6, 6. Tony Mous 6-6,7. Gert van Wil ligen 4-5 1 afgebr,8, PietBasti- aanse 5-5 1 afgebr, 9. Peter Poot 6-5,10. Peter Lansbergen 5- 3,11Leo Mous 6-3 1 afgebr, 12. Joop van der Schalk 6-2 en 13, Mathieu Smit 5-1. CLUB 1966-1987 1907-1960 1966-1669 KNVB-ZATERDAG Excelsior M Gudde Gudde Gudde PPSC Brakus Brakus Onbekend Zwaluwen VI Van der Hoek Van der Hoek Van der Hoek 1 ness Hoogerwert Pijl Pijl HVO Van Rulj Van Refj Komaat DVO'32 Van Miert Van Miert Van Miert TSB Kooltrf i Robcemond Robbemond Satelliet Roboemond Mosmans/Vd Hook Mosmans/Vd Hoek Hoekse Boys Van der Lelie Suiker Suiker Vlaardingen Do Gooijer De Gooijer Koppelaar MW27 Groeneveld Groeneveld Groeneveld DSS'2fi Do Witót De Wödt Bos RVB-ZATERDAO SVDPW Wam aar Warnaar Rotgem CION Goudswaard Goudswaard Goudswaard WK Beun Beun Onbekend GTB Vd Driessche Vd Driessche Onbekend GSS ScholtGlmeer Schoft el meer Fels VOL Van do/ Hook Van der Hoek Ven der Hoek KKVB-ZONDAG sw buitelaar Popovics Vd Velden/De Wolf Hermes DVS Kostense Koa tense Meijer Fortuna VI Van Bviren Van Baaren □e Gooijer Excolslar'20 Schinkel Schinkel Corver DHS Romeijn/Poukia Romeijn/Poulus Van Dipt Martlnlt Hoogenboom Hoogenboom Poulus SFC Schaap Scheep Schaap VFC Pil! Lammerj/Vd Burg -nu Hoek v Holland Buitenweg Buitenweg Kostense Holland laan Van 't Verlaat Hoogerwert Hoogerwert Schiedam Ruytenberg Ruytenberg Ruytenberg FCN'66 Kattestaon/Stolk Verspuy Vorapuy VDL poulus Poulus Schalke ~J_ RKWIK Maus Maus Baksteen RVB-ZONDAQ UrSUS VeWnga Van der Nol Van der Not J DRZ Kiepke De Jong Onbekend Olympus S Bruasé Kuijten Onbekend SVDPW De Ragt De Begt Rotgors Demos Bakker Bakker Bakker Schiedamse Boys Droog Droog Droog MSV71 Van Leeuwen van Loetwen Trees

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2