Fabrieksterreinen geschikt voor wonen <3 Julianabrug gaat nooit meer open9 Delfland betaalt 'zuil van Beljon' Midden-Delfland verzet zich tegen transportcentrum IftftfffilGB DAGBLAO SEKOAMSCHE C0IMNÏ NIEUWE WATERWEB COURANT Gemeente gelukkig met plan van allure Nieuw bestemmingsplan Nieuwland- zuidoost: AUTOBEDRIJF NOOTEBOOM Hennie Huisman op de koffie De Erker zoekt het hogerop Vlaardingen, een modestad Heel Govert Maan feest Tel, 010 - 4708122 'Zielige' oplichter Lenige dief plundert flatwoning Overval mislukt |8$g AÏÏRWEG VRIJDAG 25 MAART 1988 Jgionale redactie. Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen Met een ball point waar 'De Loper' op stond, zetten, burgemeester Fred van Lier en directeur dr. E.J. Prins van Amro Projectontwikkeling gistermiddag hun handtekening onder een contract voor uitbrei ding van het winkelcentrum in Holy. „Nu is er geen weg meer terug", zei Prins. Amro investeert ruim tachtig miljoen gulden in het 'afbouwen' van de noordelijke nieuwbouw wijk. Voor dat geld wordt het winkelcentrum De Loper met 5.600 vierkante meter winkelop pervlakte uitgebreid en worden een sociaal-cultureel centrum, een sporthal en driehonderd huizen gebouwd. „Dat plan past bij de allure die wij aan die wijk willen geven, en bij de standing die wij denken dat onze stad heeft", zei een tevreden Van Lier. Naar verwacht wordt begin 1989 - de eerste paal geslagen voor het kostbare uitbreidingsproject De bouw zal iets minder dan twee jaar in beslag nemen. Super markt Albert Heijn krijgt een groot nieuw winkelpand en laat het oude pand achter voor super markt Gruma. Die verlaat ook weer een bestaande winkel en daar spint de gemeentebiblio theek weer goed garen bij. De bi bliotheek krijgt in dat pand van de Gruma een ruimere behui zing. Over het uitbreidingsplan wordt volgende week dinsdag in zaal Triangel aan de Fransen- straat nog een inspraakavond gehouden. Schiedam Wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennes- straat in Schiedam-West krijgt er een verdiepingbij. Op het dak worden drie lokalen, gebouwd. Het bestuur van-De Erker wil met deze verbouwing.eerTefnde maken aan de ruimteproblemen, die ontstaan zijn door het grote aanbod aan activiteiten. Om alle groepen gebruikers te huisvesten, huurt het wijkcen trum momenteel ruimte elders in West, in het voormalige buurthuis De Bever aan de Van Beverenstraat en in de Kiveva- kleuterschool aan de Aleida- straat. Dat is echter een noodop lossing, die veel gesleep met ma terialen, zoals kostbare compute rapparatuur, met zich mee brengt. „Het is veel handiger, al les onder één dak te hebben", verklaart Hans van Eldert, lid van de bouwcommissie. Omdat de draagkracht van de fundamenten beperkt is, heeft De Erker gekozen voor een lich te constructie van aluminium. De 'zwevende' onderdelen kun nen moeiteloos op het dak worden gepi. atst, De constructie is van Zweedse makelij. Omdat het Schiedamse wijkcentrum de eerste Nederlandse afnemer is, komt de directeur persoonlijk uit Zweden over om de eerste unit aan te brengen. Dat gebeurt op Goede Vrijdag. De operatie, die rond de zomer vakantie zal zijn voltooid, kost De Erker ongeveer 200.000 gul den. Het bestuur betaalt de ver bouwing uit eigen middelen. Van Eldert hoopt, dat de drie lo kalen voldoende zijn om alle ac tiviteiten in onder te brengen. Directeur gemeente werken Gerritze en hoofd technische installaties Peeters bekijken van na bij hoe rot de Julianabrug - V .1 Si,} Vlaardingen De Prinses Julianabrug over de Oude Haven is niet meer te repa reren. Er kan geen sprake van zijn, dat de doorgeroeste brug ooit weer wordt open gesteld voor het verkeer. Daar is directeur j - J ?.erritze van gemeentewerken heel duidelijk over. De dragende delen zijn op veel plaatsen doorgeroest. Kalf als grapje, half in ernst zegt hij: „Op 't ogenblik wordt de brug gedragen door het brugdek, door de planken. Dat kan natuurlijk niet". Automobilisten klagen steen en been over de afgesloten brug, die noopt tot omrijden en leidt tot files in de binnenstad. „Maar dat zal mij eerlijk gezegd een zorg zijn,", zegt Gerritze laconiek. „Het is gewoon niet meer verantwoord om de brug open te houden. Als er een auto doorheen zakt en hü schuift tegen een volgend brugdeel aan dan is het leed niet te overzien. Dan heb je een ernstig ongeluk". Op zijn kantoor aan de Hoflaan heeft de directeur twee doorgeroeste delen van één en dezelfde 'langsligger'. Stukken van die langsliggers, waar de planken van de brug met beugels aan vastzitten, vallen zo maar naar beneden. In de kelder onder de in 1922 geopende brug liggen er meer. „Al die langsliggers zijn totaal verrot. Als je er een hamer tegenaan zet bik je er mis schien wel doorheen". De bouten zijn er net zo slecht aan toe. Gerritze wijst in de donkere kelder de plek waar hij vorige week vrijdagmiddag het besluit nam om de brug te sluiten de zwakke plekken aan. De verbindingen tussen de dragende balken en de dwars liggers zijn verroest. „En wie aan die bal ken nog een flens kan ontdekken is een zijn: B en W kunnen toch niet beoordelen of die brug open kan blijven? Die verant woording kunnen ze toch niet nemen?" Te oud De technici van gemeentewerken hebben de sluiting van de brug al een tijdje zien aankomen. Doorgaans 'leven' bruggen niet veel langer dan veertig jaar, terwijl de Prinses Julianabrug al bijna twee keer zo lang mee gaat „Er is geen deskundige die nog kan bepalen hoe groot het dragend vermogen van de brug is", zegt Gerritze. „Duizend kilo kan al teveel zijn". Vijftien jaar geleden werd de bouwer, Kloos Kinderdijk, er al bijgehaald om de bedenkelijke constructieve staat van de brug te beoordelen. „Die kon toen al geen garanties meer geven", zegt de directeur, „In feite hebben wij al veel te lang risico gelopen". Hij begrijpt wel, dat een stadsbestuur niet snel tot de bouw van een nieuwe brug be sluit „Geen gemeentebestuur betaalt een nieuwe brug, als de oude nog niet op in storten staat". Gerritze en zijn technische secundant Peeters hebben de zaak ook lang aangezien. „Die brug is een verbin ding tussen twee stadswijken. Voor je zo'n brug sluit heb je wel een tijdje nagedacht". Gerritze breekt zich het hoofd niet over de verkeerschaos, die van de afsluiting van de brug het gevolg is. Hij heeft zoiets eerder bij de hand gehad. Toen hij bij ge meentewerken in dienst kwam, in febru ari 1958, was juist de Oude Ha venbrug we gens bouwvalligheid afgesloten. Pas op 1 april 1960 kon de nieuwe brug met feeste lijk vertoon worden geopend. knappe jongen", zegt hij. „En die flenzen moeten juist voor het dragend vermogen Het verkeer moet maar omrijden totdat de zorgen. Daar moetje dan je veiligheid aan nieuwe brug bij de Galgkade, aan de over- toevertrouwen. Dat durft geen sterve- zijde van de spoorlijn, klaar is. Die brug 11 7AII tmlnonc nUn V.nmV1fiQ1 De lingerieshow kreeg een warm onthaal, vooral bij de mannsn, ft WÈBÈ ling". Burgemeester en wethouders kon hij vrij dagmiddag niet van zijn besluit op de hoogte brengen, want zij waren niet te be reiken. Maar echt belangrijk vond Gerrit ze dat nïet „Want laten we nou eerlijk zou volgens plan beginT991 in gebruik ge nomen worden. „Het is aan de gemeente raad om te besluiten of de bouw van die nieuwe brug moet worden versneld", vindt Gerritze. Dat is politiek. Daar mengt hij zich niet in. Vardingen—Nee, zingen deed hij dit keer niet. Hans van der Togt beperkte zijn optreden tij dens het Modegala 88 in een vol gepropte Stadsgehoorzaal tot het aan elkaar babbelen van de ver schillende programma-onderde len. Zij vocale optreden in de Nieuwsshow van Ivo Niehe was niet meer dan een uit de hand gelopen geintje. Amper zes maanden na het mode-spektakel De Nacht van de Mode, beleefde Vlaardingen opnieuw een avondje waarin het kijken naar en genieten van de laatste nieuwtjes op modegebied centraal stonden. Een heel aparte avond, gisteren in de Stadsgehoorzaal. Waar het publiek zich tijdens de Nacht van de Mode vrij kan bewegen in de uitgestrekte ruimten van 't Tenniscentrum, daar zaten de bezoekers ditmaal vastgekluis- terd aan hun stoel. Toch sloeg het gala in deze vorm aan. Het trok een al wat ouder publiek en daar was ook de keu ze van de kleding die werd ge toond op afgestemd. Kleding bij voorbeeld van Boutique Janne- ke, Jacomo herenmode en Après Spoil, d e liefst 25 mannequins en aressmen showden het met ge voel voorstijlen elegance. Het steeds wisselende decor zorgde daarbij voor de nodige variatie. Dat de lingerieshow een warm onthaal kreeg bij vooral het mannelijke gedeelte van het publiek, laat zich een voudig raden. Aan het randge- beuren was ook aandacht be steed. ïn de pauze kon het pu bliek, genietend van een zomer se cocktail, in de foyer van het theater zich ondermeer laten voorlichten over parfums, va kanties en auto's. Het was Frank Ashton, bekend geworden door de soundmix- show van Hennie Huisman, die met een optreden van een half uurtje voor een gepast slot van d e avond zorgde. '•fS^Vlaardingen Het hoogheemraadschap van --- Delfland is bereid de kosten te dragen van een tien meter hoog beeldhouwwerk aan de westkant van V.L. de nieuwe schutsluis in de Oude Haven. De taps X- toelopende kolom wordt ïn de wandeling al de zuil van Beljon genoemd, naar de Haagse vormgever 'die het ontwerp heeft gemaakt, ÏXL 'Beljon is belast met de verfraaiing van de Delta werken bij de Oude Haven. Het nieuwe sluiscom- plex, de verhoogde dijk, een nieuwe spoorbrug en „vlï* .een nieuwe verkeersbrug maken daar deel van uit. Het gezicht van de haveningang van Vlaardingen wordt ingrijpend gewijzigd. Beljon, een vroegere leermeester van wethouder Bas Goudriaan, moet -""plannen maken om die bouwwerken op verant- lödJ wijze in te passen in de omgéving. vormgever heeft een aantal .plannen bedacht ft?' om de weg- en waterwerken een vriendelijker '-T, aanzien te geven. De zuil is er één van. Beljon pleit o ook voor sierbetrating bij de sluis en wil aan de Oosthavenkade een monument oprichten, dat is 2Pr'topgebouwd uit granieten delen van het twee jaar Aw geleden gesloopte Binnensingel viaduct. ESgSsHet hoogheemraadschap van Delfland vindt de 'ESESfcuji van Beljon een passend monument, om de af- Cfc bonding van de werkzaamheden aan de zeewering en de rivierwaterkering te markeren. Dijkgraaf -mr AftP- van den Berge heeft de gemeente ge- *3' "schreven, dat het hoogheemraadschap de kosten .>ü,Kvan gjjjj voor ^jn rekening wil nemen, als het "'''inspraak krijgt in de vormgeving van het beeld- bouwwerk. De 'zilveren' Govert Maanschool maakte er gisteren in de bal van West- land-Zuid een ware happening van. Voor de vijfentwintigste verjaardag hadden leerlingen, leerkrachten en ouders een act ingestudeerd. De leerlingen van de drie laagste klassen presenteerden zich met de musical 'Wie vaart er mee?" (zie foto), terwijl de oudere scholleren zich op de danskunst stortten. De ouders de den dat eveneens, maar hulden zich voor deze gelegenheid In de kledij van de Maori's, de oorspronkelijke bewo ners van Nieuw Zeeland. Extra feestelijk was de avond voor de broertjes Sergio en Vernon, die tijdens de playback wed strijd Michael Jackson za goed 'kopieer den', dat zij de eerste prijs wonnen. De eerder dit jaar gehouden balonnenwed- strijd werd een prooi voor Marlo Voor- waid. Zijn balon kwam in het Duitse Ge- orgsdorf, net over de grens bij Drente, op de grond. AUTO Verkoop en reparatie van alle merken auto's (nieuw en gebruikt) Schadereparatle en -taxatie. Snelservlce voor uitlaten, accu's, banden, schok- brekers, remservlce, trekhaken etc. Autokeuring (APK). Autowasplaats. Benzinestation. AUTOBEDRIJF IMOOTEBOOfVJ Zwaluwlaan 84, Schledam-Noord Winkelcentrum Spaland VIJFENDERTIG JAAR ERVARING IN REPARATIE EN VERKOOP VAN ALLE MERKEN AUTO'S Schiedam Op twee fabrieksterreinen in. Nieuwland, die nog maar gedeeltelijk door bedrijven worden gebruikt, mogen in de toe komst ook woningen worden gebouwd. Het gaat om het voormalige Bols- en Lanvaster- rein aan de Burgemeester Honnerlage Grete- laan en de grond rond de Hollandia mout- wljnfabriek in de driehoek 's Graveland, Schie en Delflandseweg. In het nieuwe ontwerp-bestemmingsplan voor Nieuwland-zuidoost, dat bet oude uit 1961 ver vangt, wordt vooral de woonfunctie van het gebied versterkt. De gemeente wil daarmee de leegloop van de wijk tot staan brengen. In dat opzicht sluit het nieuwe bestemmingsplan aan op ae voorne mens om ook elders in Nieuwland huizen neer te zetten op lege plekken. Doordat de nadruk op wonen wordt gelegd, zijn al leen bedrijven die weinig of geen overlast veroor zaken welkom. Uit het ontwerp kan worden opge maakt dat George Toth, eigenaar van het voorma lige Bols-eomplex, zijn plannen om van het enkele duizenden vierkante meters grote terrein een in ternationaal handelscentrum te maken, tenminste gedeeltelijk zal moeten aanpassen. Woningen en kantoren zijn toegestaan, maar de vestiging van bedrijven is aan strenge voorwaarden gebonden. Bovendien mag maar 50 procent van de grond worden bebouwd. Met het aangrenzende Lanvas-terrein heeft de ge meente dezelfde globale plannen. Maar in tegen stelling tot Toths bezit, waar al verschillende be drijven actief zijn, gaat het hier voorlopig om lou ter papieren ideeën. De Nederlandse Midden stands Bank, eigenaar van het terrein, heeft tot dusverre geen enkel initiatief ontwikkeld om het sterk verkrotte fabriekspand te slopen en de grond een nieuwe bestemming te geven. De gemeente hoopt, dat de bank of overgaat tot verkoop van de grond, óf een prqjektonwikkelaar in de arm neemt die er woningen wil bouwen. Het terrein rond de Hollandïa-fabriek is door zijn ligging aan de Schie, vlakbij het NS-station, even eens bijzonder geschikt voor woningbouw. Specu laties dat de moutwijnfabriek vroeg of laat uit Schiedam zal vertrekken, worden door de ge meente ontkend. Bij de het bedrijf was niemand voor commentaar bereikbaar. Maandag houdt de gemeente op het stadskantoor een voorlichtingsavond over het ontwerp-bestem mingsplan. De bijeenkomst begint om acht uur. De Maaslandse Gré Vijverberg keek gister morgen wel heel verbaasd op. Kwam daar opeens Hennie Huisman, compleet met ca meraploeg, op dekoffie. Het betrof hier opna men voor een nieuw programma van Joop van den Ende Productions, dat onder de naam 'Surprise Show' medio april voor het eerst door de KRO-teievisïe wordt uitgezon den. In vijf programma's worden Nederlanders, die zich op wat voor wijze ook verdienstelijk hebben gemaakt, in het zonnetje gezet. Na een oproep kwamen er bij de organisatie maar liefst 3500 reacties binnen. Het werk van Gré Vijverberg werd dermate bijzonder geacht, dat de populaire presentator haar meteen bezoek vereerde. De Maaslandse is in de wijde regio bekend door de vele rommelmarkten die zij, onder andere in De Koningshof in Maassluis, voor projecten in de Derde Wereld organiseert. Daarnaast kunnen geïnteresseerde kopers vrijwel dagelijks bij haar thuis terecht. Van de opbrengst profiteren ook twee Maaslandse missie-paters: broeder Peter van der Drift in Brazlieen zuster Ploni van Uffelen, die in Mid- den-Afrika werkzaam is. Gré Vijverberg zou met haar acties in totaai al zo'n 120.000 gulden hebben opgebracht. Maasland De reconstructie- commissie Midden-Delfland heeft zich in overgrote meerder heid uitgesproken tegen de bouw van een transportcentrum in Maasland, „Dit kan niet", ver woordde agrariër P.J. Sonne- veld de aversie van de commis sie tegen het plan van een aantal transporteurs, om in de Oude Campspolder een groot trans portcentrum neer te zetten. „De groene huffer moet i verdedigd worden". Alleen Mieke Bloemendaal; be halve lid van de commissie ook burgemeester van Maasland, kwam bij die beslissing in gewe tensnood. Zij kon zich heel goed voorstellen, dat de commissie elke aanslag op de groene buffer van Zuid-Holland wilde vermij den, maar als burgemeester wist zij, dat de politiek ïn Maasland juist heel graag het transportcen trum binnen de gemeentegren zen wil hebben. De gemeenteraad van Maasland acht de komst, van het centrum van groot belang voor de plaatse lijke economie. De raad heeft geen bezwaren tegen wat de re constructiecommissie noemt' 'een aanslag op Midden-Delf land*- „Het aanvaarden van dat transportcentrum zou het doel van de reconstructie van Mid den-Delfland het tegenhou den van de oprukkende steden geweld aandoen", begreep mevrouw Bloemendaal. „Maar het economisch belang van hef Westland moet ook meegewo gen worden". Óndanks het aarzelend verzet van burgemeester Bloemendaal Lesloot de reconstructiecommis sie, dat zij zich tegen de bouw van het transportcentrum moet keren. „Wij zullen dat aan gede puteerde staten mededelen zei voorzitter Ineke Günther, zelf gedeputeerde. Vlaardingen Met het ophan gen van een zielig verhaal heeft een 46-jarige Vlaardinger de laatste maand voor duizenden guldens aan luxe spullen bij win keliers weten los te praten- Bij een radiozaak in het centrum plaatste hij een order van 7500 gulden; elders bemachtigde;hij een scheerapparaat, grammo foonplaten, bloemen en planten en een fototoestel. De politie heeft de man gearresteerd .we gens oplichting. Niet uitgesloten is, dat de gladde prater meer middenstanders heeft bedragen. Vlaardingen Uit een flat aan de Bonnweg is voor 12.000 gul den aan sieraden gestolen. De dief moet een behendig klimmer zijn geweest: hij kwam binnen via het balkon op /le eerste ver dieping. Gestolen werden ook radio- en computerapparatuur. Kond het tijdstip van de inbraak, woensdagavond, zagen omwo nenden iemand mei de televisie van het gedupeerde gezin sjou wen. Vermoedelijk liet de dief de spullen aan elektriciteits- snoer naar beneden zakken, pe politie zoekt getuigen. Schiedam Een 16-jarige Schiedammer, die zijn zinnen had gezet op de dagopbrangst van Leen Bakkers interieurzaak aan de Noordvest, zit sinds gis teravond in een Schiedamse po litiecel. Bij de uitvoering van zijn plannen bleek dat de jonge over valler buiten de waard had gere kend. - De rover wachtte het vierkoppi ge personeel na sluitingstijd bij de ingang op, maar de overvalle nen reageerden alert Zonder zich iets aan te trekken van de revolver, die een collega op.de borst werd gezet, sprong de be drijfsleider de overvaller op de nek, De jongen kon even „later aan de politie worden overge dragen. Het wapen bleek fteen alarmpistool.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1