Vlaardingen moet om: derde net ook op GAI Maaskanters balen van busreis en slecht weer EO iMIKKlil Buiten de school vinden leraren en leerlingen elkaar Shift '88 leunt sterk op handel JEUGD DRUMBAND BRENGT AUBADE GROTE MODE Transportcentrum bij Maassluis is logisch VLAfiBDINBS DAGBLAD SGHIEDA3IÜSE COURANI NfEilWE WATERWEG COURANT Toch geen overvaller eieren Eerste duik moet nog plaatsvinden DE BAERNE'S LAMEL- GORDIJNEN ZIJN DE Beschonken bestuurders Junks doen 'boodschappen' Drinker schept jongen met auto Kostbare voertuigen gestolen en MteHZOHwerincj Groenoord zat zonder stroom LjLiBl BC Vlaar*8eri. Postbus 110. 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: OW-4343239. 4352066, 435055T - sportredactie: DINSDAG 5 APRIL t i r- Ter Schie ziet verstandhouding verbeteren door MARTIN VERMEULEN Schiedam Op scholenge meenschap Ter Schie nemen buitenschoolse activiteiten een belangrijke plaats in. De sectie Lichamelijke Opvoe ding, die het leeuwendeel van de organisatie van de geza menlijke bezigheden buiten schooltijd vóórhaar rekening neemt, is goed doordrongen van dat feit, getuige het grote assortiment ontspanningsmo gelijkheden dat de leerlingen van Ter Schie geboden wordt. Oniangs verbleven 61 jongens en meisjes, die op Ter Schie* lager beroepsonderwijs vol gen, met tien begeleiders een weekend in het Oostenrijkse Brilon. waar voor velen de eerste kennismaking met het skiën plaatsvond. Uiteraard om te ervaren, dat enkele leerlingen zich na drie dagen oefenen redelijk konden voortbewegen op de lange lat ten, Maar de grootste winst bestond uit het feit, dat de verstandhouding tussen de leerlingen onderling en tus sen de leerlingen en de leer krachten na het driedaagse verblijf in de sneeuw aanzien lijk verbeterd vyas. „Buitenschoolse activiteiten zijn onontbeerlijk in het on derwijs". stelt Tom Gerringa. „De leerlingen leren elkaar tijdens zo'n weekend beter kennen en zien ook de leer krachten eens van eeri andere kant. Het respect voor elkaar neemt toe. Na zo'n weekend merk je bijvoorbeeld, dat de onderlinge contacten een stuk prettiger zijn. Natuurlijk vervaagt dat na verloop van tijd. Juist daarom is het be langrijk om de leerlingen ook buiten schooluren bezig te blijven houden". Pretpark De skivakantie is overigens één van de vele activiteiten, die door de sectie LO van de Schiedamse scholengemeen schap wordt georganiseerd. „In de eerste klas is er eigen- Tijk gewoon sprake van een schoolreis", vertelt Piet Roo- zen. „Wegaan dan 's ochtends met een grote groep naar een pretpark ergens in Nederland en keren 's avonds weer te rug, De tweedeklassers heb ben de mogelijkheid om naar de Ardennen te gaan, waar ze een wtld-wa ter-tocht per kano kunnen maken. Met de derdeklassers gaan we jaar lijks naar het Friese Heeg om te zeilen. Met ongeveer hon derd man verblijven we daar een week in een luxueuze om geving. Ondanks dat we vrij streng optreden, zijn de leer lingen vol lof over die zeil- week. Ze praten er nog jaren over", constateert Roozen te vreden. De leerlingen, die vorig jaar laaiend enthousiast terug keerden van de zeilweek. op perden vervolgens het idee om een ski week te organise ren. De schoolleiding was te spreken over dat plan, zodat Roozen. Gerringa en An- driessen gingen onderzoeken welke mogelijkheden er wa ren om een dergelijke trip te bewerkstelligen. Een verblijf van een week bleek te kost baar, maar een weekend naar Sauerland bleek mogelijk. Door vele inspanningen kon den de kosten voor de leerlin gen laag worden gehouden: f 187,50 moesten de leerlingen zelf bijdragen. Door maande lijks een gedeelte van dat be drag te overhandigen hebben de leerlingen de som zelf bij elkaar gespaard. „Dat geeft ook voldoening", bekent Jan Andriessen. .,We hebben op Ter Schie over het algemeen te maken met leer lingen. die geen draagkrach tige ouders hebben. Door bui tenschoolse activiteiten kun nen we de leerlingen iets bie den, dat hen normaal gespro ken door hun ouders niet kan worden aangeboden. Als je dan ziet hoe ze zich vermaken tijdens die uitstapjes..." An driessen geniet nog na. Wanklank Positieve geluiden, maar er is ook een wanklank. Veel leer lingen van Ter Schie zijn van buitenlandse afkomst, maar de aanmeldingen vanuit die hoek voor bovengenoemde activiteiten vallen in het niet vergeleken bij het .Hollandse enthousiasme. „Dat betreuren wij ook", vindt Piet Roozen. „Op aller lei manieren trachten we de buitenlandse leerlingen en hun ouders erbij te betrek ken, maar het resultaat is ni hil. Misschien spelen religieu ze achtergonden een rol. In ieder' geval gaan we ons nog meer inspannen om ook die groep te laten deelnemen aan on 2e bezigheden". „Overigens worden er ook volop andere activiteiten ge organiseerd. Binnenkort is er een zaal voetbaltoernooi, ter wijl er van tijd tot tijd een dis co-avond plaatsvindt. Ze die nen alle net 2elfde doel: el kaar beter te leren kennen, zodat de sfeer op deze school steeds beter wordt, waardoor conflicten, die zich op elke school altijd zullen olijven voordoen, tot een minimum beperkt worden". Vlaardingen De 22-jarige Vlaardinger, die donderdag meteen na een gewapende bank overval op een filiaal van de Bondsspaarbank werd gearres teerd. blijkt niets met de overval te maken hebben gehad. De man is in opdracht van de officier van justitie weer vrijgelaten, nadat bleek dat zijn alibi klopte. De po litie heeft het onderzoek naar de echte daders nu heropend. Schiedam De opkomst was alleszins redelijk, maar niet écht over weldigend. De organrsatoren van Shift '88, de computerbeurs die het paasweertemde in de Margriethal werd gehouden, hadden vooraf on getwijfeld gehoopt dat het 'computervirus' Schiedam en omstreken nog sterker rn de greep had. Een enkele liefhebber van moderne technologische verworvenheden had, zo bleek uit reacties, iets meer verwacht van de beurs Dezen von den het vooral jammer dat de nadruk was gelegd op de handel in soft- en hardware. Vooral de computerfreaks, die hoopten in de Margriethal _i programma s te kunnen kopiëren en ruilen, vonden op Shift '88 onvol- si doende van hun gading. Logisch, want lukraak kopiëren is verboden en de organisatie wilde het netjes houden. F Veel bedrijvigheid op Shift '88. 1 Vlaardingen/Hilversum Ook beheerders van gemeenschappelijke an tenne-inrichtingen (G AI) zijn verplicht het programma van Neder land 3 door te geven. Het Commissariaat voor de Media heeft een verzoek afgewezen van acht G Al-beheerders, die een ontheffing wilden van de verplichting tot door gifte. Ook in Vlaardingen is steeds Vriendelijke druk' uitgeoefend op de enkele tientallen huishou dens met een GAl-aansluiting om over te stappen naar de veel duurdere gewone kabel (de cen trale antenne-inrichting). Het argument dat in Vlaardin gen is gebruikt, namelijk dat Ne derland 3 anders niet tot hei pakket zou behoren, is met het standpunt van het commissari aat ontzenuwd. De Socialistiese Partij heeft zich altijd al krachtig, verzet tegen het gemeentelijk beleid de GAI'ers op die manier naar de CAI te lokken. Volgens directeur Geurtsen van het commissariaat gaat het in to taal in Nederland om circa 1000 tot 15D0 huishoudens. Als een van de belangrijkste argumen ten om een ontheffing aan te vragen werd aangevoerd, dat het de moeite niet loont een ex tra investering te doen, daar de meeste antennesystemen bin nenkort worden vervangen door reguliere kabeltelevisienetten. Het gaat daarbij om investerin gen variërend van 300 tot 6500, aldus Geurtsen. In file trokken de deelnemers aan de paasspeurtoebt gisteren door het Staelduinse Bos. In de al vijftien jaar bestaande traditie boekten de organiserende Vrienden van het Staelduinse Bos een absoluut record met niet minder dan 1700 betalende deelnemers. Vanaf de start om één uur tot rond vier uur schuifelde een lange stroom deelnemers over het parcours, dat ditmaal ook door het voormalige defensiebos voer de. Voor de meeste speurders was dit de eerste kennismaking met dat gedeelte van het bos. Langs de route waren allerlei paasfiguren ver stopt, die ontdekt moesten worden. Onder de fn totaal 49 voorwerpen bevonden zich zelfs enkele gebakken eieren. De meeste deelnemers kwamen tot het juiste aantal, of zaten er heel dichtbij. Behalve paasfi guren waren er langs de route ook bordjes met vragen opgesteld. De eerste letter moest worden Ingepast in een rebus, die uiteindelijk het woord vleermuizenkoforie opleverde. Ook deze opgaaf bleek niet al te moeilijk. door CHRIS WOERTS Maassluis/Lloret de Mar De eerste dag. Bij het vertrek uit Maassluis is iedereen nog opgewekt. Die vrolijke stemming slaat al ras om. Want 24 uur zitten, hangen, de slaap proberen te vatten of de benen te strekken in een bus, dat valt de cursisten van vormings centrum De Maaskant en de leden van duik- vereniging Aquatilïs en de Vlaardingse Red dingsbrigade niet mee. Integendeel zelfs. Ai bij de Lu xemburgse grens vraagt Karin Boekee veelbetekenend: „Hoe ver is het nog?" Er is dan nog ruim 20 uur te gaan. Maar geluk kig zijn daar René en Ene. Twee duikers met een onvervalst Haagse tongval. „Jongens voor de sfeer", zegt Peter van der Gaag ironisch. Hij is een van de begeleiders tijdens de tiendaagse duiktrip naar de Middellandse Zee. En voor sfeer zorgen de twee Haagse boys. „Krijg nou niks", klinkt het met regelmaat van de klok in plat Haags. „Nee, schè toch üt, gekkenhüs, stelletje Dombo's. Geef mè maar 'n deko- drankje". De inbreng van het duo zorgt tenminste nog voor ■wat afwisseling en een gulle lach tijdens de hele geestdodende reis. Tegenvaller Later. De busreis nog in de be nen valt direct de eerste tegen- .valler te noteren: het weer. Aan de Frans-Spaanse grens leek het nog wat. Zonnestralen die als vi taminen werkten. Hoe dichter echter Lloret werd genaderd, hoe slechter het weer werd. Een- hecht wolkendek had zich sa mengepakt boven het Spaanse toeristencentrum. Geen zon maar regen. Een domper, want ook het duiken en daar was het uiteindelijk allemaal om be gonnen viel daarbij in het wa ter. „Teveel wind", oordeelde dui- kinstructeur Eef Hendriks. Daarmee ging de eerste duik, waarnaar de leerlingen van De Maaskant reikhalzend hadden uitgekeken, de mist in. En ze hadden er zó op gerekend. Maandenlang hadden de cursis ten van het Maassluisse vor mingscentrum getraind. In het zwembad had Eef Hendriks ze de eerste beginselen van het dui ken bijgebracht, een gevarieerd lesprogramma dat bijzonder aansloeg. Zelfs zo, dat het idee werd geboren om het in zwem bad Dol-fijn geleerde in de prak tijk te brengen in de Spaanse wa teren: de Middellandse Zee. Maar het weer gooide dus roet in het eten. Eef Hendriks had za terdagavond nog optimistisch de duikflessen met lucht gevuld- Voor niets, zoals later bleek. De cursisten verwerkten de eerste tegenslag monter. „Als van uit stel yaar geen afstel komt", al dus cursiste Helma Feelders. In hotel Niza, waar manager Xa- vier zich een voortreffelijk gast heer toont, werd het niets anders dan samenklitten bij de bar. Onderhoud Helemaal verloren was de eerste dag op vreemde bodem echter niet. „We kunnen nu tenminste iets doen aan het onderhoud van de duikspullen", aldus Eef Hen driks. De voormalige beroeps duiker van bergingsbedrijf Smit Tak demonstreer'"* bijvoorbeeld de werking van zeif meege nomen comprc Na drie we ken prachtig mooi weer liet de Costa Bra va op die eerste paas dag een heel ander gezicht 2ien. Dan maar Lloret van een andere kant leren kennen, want be paald saai is het niet in de stad, die vooral in het hoogseizoen in trek is bij jongeren- Nachtleven Honderdduizenden trekken er jaar] ijks heen om te genieten van de zon. maar nog meer van het nachtleven. Iedere vierkante meter is functioneel bezet met een hotel, café, restaurant, disco theek of nachtclub. Het maakt allemaal niet uit, als het maar centjes oplevert. Aan de Costa Brava is het al in de eerste week van het seizoen druk. Drommen mensen trotseren de druilerige regen op zoek naar een illusie, die ontspanning en vertier heet. Al die duizenden bezoekers zor gen voor een levendige sfeer. De Maassluisse groep gaat dadelijk op in de mensenmassa. Hoewel, als de groep de duikflessen na aankomst uit de bus haalt, blij ven groepjes Spanjaarden geïn teresseerd staan kijken. Duitse toeristen komen niet verder dan een eenvoudig afgezaagd 'Scheisse', als ze zien dat de luchtflessen de straat blokkeren. Lang blijft het weer aan de Spaanse kust nooit slecht. .Toen maandagmorgen bij het wakker worden de eerste zonnestraaltjes voorzichtig door het zware wol kendek heen prikten, slaakten de cursisten een zucht van ver lichting. Van duiken zou even wel ook die dag niets komen. De grillige zee liet een eerste duik in het water wederom niet toe. Ho pen op betere tijden, aldus Gerda Doornhein, adjunct-directrice van het vormingscentrum. SchiedemDe JeugdRijnmondband heeftop de Maasboule vard in Schiedam een aubade gebracht aan een 50-jarig bruidspaar, van wie de zoon onlangs de nieuwe kostuums voor de drumjunioren ontwierp. In Hans Vissers sfeervolle poffertjesrestaurant De Stuurhut was het feestje in volle gang, toen volslagen onverwachts fanfaremuziek over de boulevard schalde. Bruid, maar vooral bruidegom, waren diep onder de indruk. Maassluis De weilanden nabij de afslag Maassluis- West van rijksweg 20 komen het meest in aanmerking als transportcentrum van West- landse bedrijven. Binnen ge deputeerde staten van Zuid- Holland is er een kleine meerderheid voor de grond beneden aan de Maasdijk richting Westlandseweg, want het alternatief de weiden ten noorden van rijksweg 20 stuiten op ver zet van de reconstructïecom- missie Midden-Delfland. Zowel het landschap ten noor den als ten zuiden van de rijks weg wordt gerekend tot de Oude Campspolder en het is Maas- lands grondgebied. Maassluis heeft er als goede buur weinig over te vertellen. Bovendien zal Maassluis er nauwelijks voorde len van hebben. Het transport centrum is bedoeld voor de vrachtrijders uit het Westland, die zo dicht mogelijk bij de vei lingen. een goede stalling met ga rage wijlen hebben. De meesten zitten nu middenin dorpen als Honselersdijk, De Lier, Poeldijk en Heenweg en 2e veroorzaken daar heel wat overlast. Binnenkort spreekt PvdA-gede- puteerde Loudi Stolkerde ruim telijke ordening met de trans porteurs, d ie al geruime tijd gele den een stichting hebben opge richt; de stichting Transportcen trum Westland. Deze STW zit het liefst ten noorden van de rijksweg, namelijk bij de Col- denhovelaan die in het verleng de ligt van de afslag Maassluis- West. De STW vindt de andere groenstrook, tussen de rijksweg en de Maasdijk, te klein. En een ander alternatief, bij Waterin gen, wijst de STW al helemaal af. Daar laat de bereikbaarheid te wensen over en bovendien is Wateringen verder verwijderd van de meeste laadlokaties (lees: veilingen). De gemeente Maasland begeert een transportcentrum binnen haar grenzen te hebben. En als dat ten zuiden van rijksweg 20 zal zijn, tegen Maassluis aan, vindt Maasland het aantrekke lijke hiervan dat er in de nabij heid ruimte is voor een bedrijfs terrein met een streekfunctie. Die plek bevindt zich bij de Nol- weg, uitkomend op de Maasdijk uit de richting Hoek van Hol land. STW-voorzitter A. van Daalen vindt hei weiland langs de Maas dijk en een stukje Westlandse weg „eventueel bespreekbaar, op voorwaarde dat alle betrok ken instanties erachter staan. Want we hebben niets aan lang durige procedures". Volgens ge deputeerde Stolker is de natuur hier minder kwetsbaar dan el ders in Midden-Delfland. GROTE KOLLEKTIE EXKLUSIEVE MODESTOFFEN DIREKTE IMPORT VAN AMERIKAANSE PVC SOORTEN (N DIVERSE KLEUREN BRENG EENS EEN BEZOEKAAN ONZE VERNIEUWDE SHOWROOM Vlaardingen In het paas- veekemde hebben in Vlaardin gen drie beschonken automobi-- hsten een ongeluk veroorzaakt Vrijdagmorgen reed een 26-jarï- ge Engelsman op rijksweg 20 te- "'V fen een andere wagen, waar- oor lichte materiële schade ont-1 stond. De man had op de nacht- i boot alcohol genuttigd en kreeg een geldboete van 960gulden Een dag later werd een 53-jarige Vlaardinger in zijn woning aan-1 gehouden. Hij was doorgereden nadat hij op de Chopinslraat een ongeluk had veroorzaakt. Ook i hier was er slechts sprake van materiele schade en was er alco hol in het spel. Zondagmorgen om negen uur reed een 57-jarige automobilist uit Vlaardingen in de Diepen- brockstraat'tegen een andere wagen. Hij liep vervolgens naar huis. waar hij door de politie werd aangehouden. Ook hij had alcohol geconsumeerd. Schiedam Boodschappen doen, noemen ze het al bij de Schiedamse politie: de nieuwe methode van de Rotterdamse junkies om aan wat extra liquide middelen te komen. De activiteit komt erop neer, dat de delin quenten naar een terrein van een frisdrankenfabriek afreizen om er vervolgens meteen aantal lege kratten vandoor te gaan. Ook zaterdagavond liep de Schiedamse politie op de 's-Gra- velandseweg twee Rotterdam- mers tegen het lijf, die tegen een met lege kratten volgeladen boodschappenvvagentje liepen te duwen. De Rotterdammers vtr- klaarden dat zij de kratten, ai komstig van de Coea-Colafa- briek, bij een Rotterdamse krui denier hadden willen inleveren voor het statiegeld. Door de poli tie werden de kratten echter te rugbezorgd bij de rechtmatige eigenaar. Schiedam Een 16-jarige bromfietser uit Schiedam is za terdagavond licht gewond ge raakt, toen hij op de Mozartlaan dooreen auto werd geschept. De jongen stak 's avonds rond .zeven uur ter hoogte van het Stfauss- plein de weg over, wat een 46-ja- r ige automobilist niet in de gaten had. Onderzoek van de politie wees uit, dat de Schiedamse au tobestuurder te diep in het glaas je had gekeken, hetgeen hem op een proces-verbaal en een rij verbod van vijftien uur kwam te staan. De jongen werd licht ge wond naar het ziekenhuis over gebracht, maar na behandeling mocht hij 's avonds weer naar huis. Schiedam Een medewerker van Prins Supply raakte vrijdag middag zijn bedrijfsauto kwijt, toen hij tijdens het au to wassen even het telrijf aan de Fokker straat was binnen gelopen. On danks de ontbrekende autosleu teltjes slaagde een autodief er binnen de kortste keren in de auto aan de praat te krijgen, waarop hij met hoge snelheid met de bolide aan de haal ging De halfgewassen Fiat Marengo vertegenwoordigt een waarde van 24.000gulden. VOORDIJK 413 BARENDRECHT-TEL 01806-19597-19377 Ook een 29-jarige inwoner van de Francois HaverschmidtJaan deed vrijdag aangifte van dief stal van een kostbaar vervoer middel. Uit een schuur achter 2ijn huis hadden dieven *s nachts zijn BM W-motorfiets, met een waarde van 21.000 gulden, ont- vreemd. i Schiedam Tal van mensen kwamen vrijdag laat op de avond klem te zitten in diverse j liften, toen in een deel van Groe noord de stroom uitviel. De j brandweer assisteerde in deze flats om de opgesloten bewoners uit hun benarde positie te bevrij den. Doordat ook de alarme ringsinstallaties van scholen en andere instellingen uitvielen, vreesde de politie voor inbraken en andere onrechtmatigheden. Alle dienstdoende agenten wer- j den daarom naar Groenoord ge- stuurd, maar wetsovertredingen j hebben zich tot drie uur 's nachts, toen de storing verhol- pen was, niet voorgedaan. j Op rijksweg 20 was het door de j storing ook donkerder dan ge woonlijk. En in andere wijken van de stad kon men ook zien aat er elders wat aan de hand moest zijn: van het mozaïekbeeld op te levisie vielen enkele 'plaatjes' uit. meer uren dat g boek; ontvt heeft schre teitsv Wieg aanw figurt Henk en moeit delijk pubiif „Het „dat Schie langst Schie* Daarc nu of stadsa financ ren m Vand boeke lijk M betere archie waanz kende meer drs.Hc

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1