Bruggenloop slaat 'n brug naar Polen Dat schip zit flink geboeid op de rotsen^ HBSS loopt een op tien WATERWEG 17 AGENDA SPORT BE BERGER VERTEL! SP88TAGENBA Zwaluwen glijdt uit li -11 Gusto: onder de schimmel Markt met oude ambachten Avondje Jos Vandeloo Rommelmarkt Museumplein Adopteer een bloembak De Sokkel paranormaal Rommelmarkt geeft traditie meer cachet Luysterburg negeert waarschuwing I ttt ftl •tTI •:>1 VI 1; Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 20 april 1988 V m Mevrouw J.G. Altorf-van der Piuijm Iaat zien, dat het niet zomaar is dat 'haar' tamboer- en trompetter- Korps Gusto wi! verhuizen naar de Zalmst raat in Schtédam-Zuid. Hier staat per slot van rekening een school leeg, in bouwkundig goede staat, terwijl de hui dige vestiging van het Gusto-korps nogal wat te wen sen overlaat. „Je kunt er niets achterlaten, of het beschimmelt we!",zegtmevrouwAltorf, en zij toont een paarhand- schoenen.één jaar oud, maar nu al vies om te zien en muf ruikend. Ook een boek, dat in de keet aan de Maasdijk is bewaard, is nu onaantrekkelijk om door te bladerenals bladeren trouwens nog mogelijk is, want misschien zit het papier wel aan mekaar ge koekt. Nee, Gusto wil zo snel mogelijk van de Maasdijk weg. Het zijn plezierige jaren geweest, vtakbij de oude, ge lijknamige scheepswerf, maar nu wordt het gebouwtje te oud. En een bijkomend voordeel is: mevrouw Altorf, secretaris van Gusto, woont in de Pioegstraat en dat is vlakbij de Zalmstraat, ook twee andere verenigin gen willen hiergraag lokalen in gebruik nemen. Maar de vraag is, of de gemeente dat wil toestaan. Het pro jectteam voor de stadsvernieuwing in Schiedam-Zuid staat er wel positief tegenover, maar dooreen com municatiefoutje is verzuimd hier een briefje over te schrijven aan wethouders Hans van Kleef en Luub Hafkamp. Inmiddels is de materie genoegzaam be kend bij Van Kleef en Hafkamp, zodat Gusto gauw op resultaten rekent. Maassluis De binnenstad van Maassluis staat za terdag geheel in het teken van het ambacht. Langs de vlieten, in de Nieuwstraat en op de markt kun nen bezoekers tal van ambachtslieden en kunste naars aan het werk zien. Naast een pottenbakker vertonen een schoenmaker, een ketelslager, een an tiekfotograaf en een poppenmaker hun kunsten. Tevens vindt er een optreden van de country-for- matie Butterfly plaats tijdens deze oude-ambachten- markt. Schiedam De Vlaamse schrijver Jos Vandeloo is zaterdag de eerste buitenlandse gast tijdens de Schiedamse schrijversavond. De Belg zal op deze avond over zijn schrijversloopbaan vertellen, waar na hij voorleest uit zijn eigen, absurdistische werk dat ergens tussen Kafka en de Bouquet-reeks in ligt. De voormalig mijnwerker schrijft sinds 1983 fullti me leesbare verhalen, in de tegenwoordige tijd en in korte zinnen. ïn de filmclub wordt Vandeloo voor afgegaan door de Vlaardingse schrijver Joop Kiela, die naast science-fiction ook musicals voor de jeugd schrijft. De schrijversavond in de Filmclub, mede georganiseerd door de bibliotheek, begint om half negen. Schiedam Op het plein voor het Stedelijk Mu seum vindt op zaterdag 23 april een grote rommel markt annex fancy-fair van de Rïjnmondband plaats. Naast een rad van avontuur en diverse spel letjes vormen de tweedehands goederen de belang rijkste attractie van de dag. De rommelmarkt begint om elf uur en duurt tot vier uur 's middags. Maassluis Ook dit jaar kunnen particulieren en middenstanders in Maassluis een bloembak adopte ren. De gemeente Maassluis heeft zelf geen geld voor de verzorging van de bloembakken. Die ver dwenen enkele jaren geleden dan ook uit het stads beeld. Een gemis, zo werd algemeen ervaren. Vorig jaar werd op initiatief van de dienst gemeen tewerken gestart met het adoptieplan. Het sloeg aan. Veel bedrijven, maar ook particulieren namen de verzorging van één of meerdere bakken op zich. Ge meentewerken leverde de bakken en de grond. Voor de planten moest men zelf zorgen. Het is wel de bedoeling dat de bloembakken worden geplaatst op openbaar terrein. Iedereen moet ervan kunnen genieten, is de redenatie van gemeentewer ken. De bakken mogen evenwel geen hinder ver oorzaken voor voetgangers en fietsers. Wie een bloembak wil adopteren, kan contact opne men met de afdeling plantsoenen van de diens" ge meentewerken, telefoon 19111. Vlaardingen Ook de jongeren van de christelijke sociëteit De Sokkel blijken niet vies te zijn van wat paranormale ervaringen. Zaterdag 16 april organi seren zij in ieder'geval een avond, waar bezoekers informatie over buitengewone verschijnselen, aura en handopleggen kunnen krijgen. Onder het motto 'De waarheid, de onzin, het gewone leven en het on bereikbare is voor iedereen te ontdekken', zijn le den en met-leden vanaf acht uur welkom in de so ciëteit in de Westwijk, woensdag 20 aprii film GandW In het kader van de Noord-2u)d-campag- ne, Passagetheater, 20.00 uur. donderdag 21 april thema-avond over het on derwerp vrouwen, verzet en fascisme ingeleid door de vi deoband 'Niet van gisteren", vrouwenontmoeiingsceri- trum Barrlka, 20.00 uur. scholengemeenschap Bui ten de Veste steunt de kin derboerderij tijdens een avond voor leerlingen met optredens van Kings Cross en Jeeboes, wijkcentrum De Erker, 2D.00 uur. lllmmarathon In het kader van de Noord-Zufd-campag- ne, Passagetheater en Teer- sloof, 11.30 uur. tentoonstelling '10 jaar Chili' In het kader van de Noord-Zuid-campagne ver zorgd door het Salvador Al- lende Centre, Teerstoof. schoolconcert verzorgd door de Hassan Band in het -kader van de Noord-Zuid- campagne, 14.00 uur. woensdag 20 april film Een stukje paradijs in het kader van de Noord- Zuid-campagne. filmzaal Vlaardingen, 20.30 uur. donderdag 21 april inlrodans brengt drie nieu we balletten waaronder een uitvoering van de Carmina Burana, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. thema-avond over het le ven achter het Uzerengor- dijn verzorgd door de stich ting Frïedestimme. Een Rus sische Ooslduitser vertelt over zijn ervaringen, christe lijk gereformeerde kerk aan de Emmastraai 116, 13,30 uur. lunchconcert Aad Zouten dijk, Grote Kerk. 12.45 uur. film De schaduw van de aarde in het kader van de Noord-Zuid-campagne, film zaal Vlaardingen, 15.00 uur. film Leila en de wolven in het kader van de Noord- Zuid-campagne. filmzaal Harmonie, 15.00 uur. film Wissing In het kader van de Noord-Zuid-campag ne, filmzaal Vlaardingen, 20.15 uur. Schiedam Het doet op het eerste gezicht wonderlijk aan: veel activiteiten in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis staan deze week in het teken van de Noord-Zuid-earapagne, maar in Schiedam-Zuid worden zondag een bruggen- loop en een rommelmarkt ge organiseerd, waarvan de op brengst bestemd zal zijn voor een dorpje in„„ Polen. Een Oost-West-campagne op wijk niveau? Nee, 't is niet tegendraads bedoeld, 't heeft ook niets met politiek te maken. Wel gaat het erom te 'aten zien, dat er behalve de Derde We reld, op zichzelf al een immens ge bied. nog méér streken zijn waar mensen het arm hebben. Het dorp je Isizdebki in de Poolse provincie Rzeszow is er een voorbeeld van. Met de bruggenloop en de rommel markt van aanstaande zondag wil de organisatie laten zien, dat er heel concreet huip kan worden ge boden. De happening in Schiedam- Zuid moet geld opleveren voor twee transporten naar zuidooste lijk Polen, een transport namelijk van allerlei benodigde voedsel- en kledingpakketten en een transport van medische apparatuur. Zonder een woord van kritiek op de Noord-Zuid-campagne, die be doeld is om de mensen in het rijke Europa beter bewust te maken van de misstanden tn de arme landen rond de evenaar, vindt de organi satie van de Polen-hulp dat onder tussen niet een daadwerkelijke aanpak mag worden vergeten. Want wat heb je aan bewustwor ding als er geen daadkracht aan ge koppeld wordt? Bob Meulendïjk en Theo in 't Hout zijn in Schiedam, tezamen met en kele vrienden en kennissen, de ini tiatiefnemers van de grootscheep se rommelmarkt, die zondag twee zalen van Klubhuis Zuid ïn beslag zal nemen. Zij voeren hun actie in samenwerking met de stichting Polen-hulp Oosterhout/Rzeszow, voorgezeten door de 70-jarige Ne derlandse Pool Skubisz, die drie jaar geleden vanuit ons land de aandacht vestigde op de noodsitua tie die in Polen was ontstaan, ten gevolge van de conflicten tussen Solidaridad en de autoriteiten on der generaal Jaruzelski. Overal in Nederland werden voedsel trans porten op touw gezet en onder de genen, die met een particulier bus je de 2000 kilometer naar Polen overbrugden om de spullen af te leveren, bevond zich Bob Meulen- dijk. Hij kwam schrijnende situaties te gen, volgens bem te vergelijken met de zware armoede in Derde wereldlanden. En zelfs toen het na verloop van tijd iets beter met de Polen ging, bleef het hem verbijs teren dat dorpelingen op het plat teland niet naar de winkel gingen om er iets te kopen, maar dat zij gingen om te vragen of er eigenlijk wel wat te koop was. Cacao Meulendijk is sindsdien nog twee maal gegaan om allerhande artike len te brengen. Aanvankelijk was er grote behoefte aan levensmid delen, zoals cacao, gesteriliseerde melk, andere zuivelprodukten, maar inmiddels is die nood redelijk gelenigd. Er blijft evenwel een grote behoefte aan kleding. Rzes zow is een koude streek, nab'j Rus land; er heerst een bar landkli maat. Ook naar medische voorzie ningen is veel vraag. „En als je dan ziet wat er in Nederland allemaal aan kleren wordt weggegooid, en hoe gauw niet bloeddrukmeters, sterilisatoren en andere medische apparatuur worden afgedankt, dan schaam jè je dood. Dan krijg je echt een gevoel van plaatsvervan gende schaamte over je heen. Wat er hier allemaal niet in het milieu wordt geflikkerd, waar mensen in andere landen stikgelukkïg mee zijn! Dat is onvoorstelbaar", zegt Bob Meulendijk, De rommelmarkt, zondag, is be doeld om geld bijeen te brengen voor een transport naar Polen, Klubhuis Zuid haakte gretig in op het initiatief. Er vindt zondag voor de vierde maal de bruggenloop van Schiedam-Zuid plaats, een soort Rotterdamse marathon maar dan in het klein, en het leek clubhuis- coordinator André Woutersen een aardig idee om beide evenementen te doen samenvallen. „Zondag is een dooie dag, dan willen de men sen er best even uit om naar een of andere attractie te gaan kijken, en als je dan iets extra kunt bieden, waarom zou je dat dan niet doen?" vraagt André Woutersen reto risch. De bruggenloop, zo genoemd om dat het nardloopfestijn voert langs alle bruggen van het Gorzense schiereiland, is een jonge traditie waar wedstrijdlopers maar ook re creanten aan meedoen. Iedereen kan zich inschrijven, maar deze keer is het inschrijfgeld met een gulden per deelnemer verhoogd, om op die manier een steentje bij te dragen aan de Polen-hulp. Zo wordt ook met de bruggenloop een brug naar Polen geslagen. Het is echter duidelijk, dat het leeuwen deel van het streefbedrag van 2500 gulden bijeen gebracht moet worden via de rommelmarkt hoewel Meulendijk het gironum mer 5856218 warm aanbeveelt; dat kan tenslotte ook iets schelen. Er zullen onder andere Poolse rozen kransjes en souvenirkistjes te koop zijn, maar ook meubilair (een uit- kiapbed bijvoorbeeld) en. na tuurlijk de gebruikelijke prullaria. Ervaring Bob Meulendijk en Theo in 't Hout de laatste gaat in mei zelf de reeds ingezamelde medische appa ratuur naar Isizdebki brengen h ebben ruime ervaring met het or ganiseren van rommelmarkten, maar dit wordt de grootste die ze ooit gehouden hebben. Ze wonen allebei in de Sommelsdijksestraat, een bekend straatje in Schiedam, omdat de bewoners er met succes actie voerden tegen sloopplannen van de gemeente. In die actie'Jjd is de traditie ontstaan om op Konin ginnedag jaarlijks rommelmark ten te houden. Nu er echter om de hoek, aan de Groenelaan, nieuw bouw wordt gepleegd en de entree tot het hofje is bemoeilijkt, leek het beter het evenement te koppelen aan de bruggenloop. De rommelmarkt, begeleid door een diaklankbeeld met informatie over Polen, begint zondag om twaalf uur. De bruggenloop, die in de Dwarsstraat begint en waar-, voor men zich kan inschrijven in de hal van Klubhuis Zuid, begint om twee uur. Het traject is voor- wedstrijdlopers tenminste negen j kilometer, maar de zomaarlopers kunnen als ze willen ook één rond- je maken. Dat is dan drie kilome- ter, langs de Willemsbrug, de Wes- lerhavenbrug, de Spuisluis, de Bui- tensluis en de Hoofdbrug. Bij som mige bruggen hoeft men alleen maar langs te lopen, die hoeft men niet per se overy want de opzet is wel dat iedereen binnen Schie dam-Zuid blijft. Tot het eind van de middag zal de drukte in het clubhuis voortduren. Dit is het achtste verhaal over de avonturen van de Maassluise be roepsduiker Eef Hendriks. Exclu sief voor deze krant heeft hij zijn belevenissen als duiker in dienst van het Rotterdamse bergingsbe drijf Smit-Tak op papier gezet. De bergerszijn bezig een Shel!-tan- ker van de rotsen te krijgen. Een karwei dat veel vraagt van de dui kers. door EEF HENDRIKS De stuurman kwam binnen in de kombuis. „Stort je hart maar uit". Eef: „Ja, wat zal ik zeggen, hij zit flink geboeid op de rotsen. Schade in de zij maar het meeste in het vlak. Bij sommige plekken kun je er onderkomen „Dat vermoedde ik al", zei de stuurman, „de schade in stuur boordzij komt omdat we een dag nadat we op de rotsen liepen zijn gezwaaid naar een zuiderlijke koers. Daardoor is de machineka mer lekgeraakt en volgestroomd. Depompkamer houdt het nog wel door de doorvoeringen van de ma chinekamer, dus is het wel zaak dat we die drooghouden, maar daar moeten we nog een plan voor maken". Dat plan werd meteen gemaakt, tekeningen van pijpleidingen, van waterdichte schotten, alles wat er mee te maken had kwam op tafel. De oplossing was gauw bekend: alles dichtmaken waar maar enigszins water door kwam. „Trek je pak maar weer aan en ga de machinekamer van binnenuit dichtmaken Omdat het tegen laag water was, was de machinekamer ook niet helemaal vol, zodat de duikers zonder duikapparatuur de door voeringen van elektrische leidin gen konden dichtmaken met keg gen en proppen rubber. Zo werd er uren doorgewerkt tot het water op kwamde machinekamer vol liep en er niet meer gewerkt kon worden. Er werd ook besloten om de stuur- machinekamer dicht te maken en lucht in te zetten. Alle hutten, wa ren nog in tact en zodoende ver huisde de bergingsploeg van de sleepboot naar de tanker, wat voor de bergers nadelig was, omdat de verwarming het niet meer deed. De cv-ketel stond in de machine kamer en deze stond zoals gezegd onder water. „Nou, mannenwe gaan maar met ons tweeen in een hut liggen. Dus elke duiker pakt zijn eigen sig naalhouder, we zullen via de por table aggregaat proberen kachel tjes aan te sluiten, maar als we gaan pompen, hebben we alles no dig. Dus kacheltje uit als de pom pen aangaan". Deze mededeling werd niet in dank afgenomen. Verder werden de slaapgewoonten betreffende snurken, tandenknarsen, praten in de slaap onderling uitgewisseld, teneinde verzekerd te zijn van een behoorlijke nach trust. De hutten werden verder gekeurd en ingedeeld. De reden van het overstappen werd door Cerrit uit gelegd: „Kijk, ais het slechter weer wordt, kan de sleepboot niet langszij blijven en nu kan er nog door ons worden doorgewerkt. We zijn nu selfsupporting". Hij vervolgde met: „De Chileense regering b eeft steun gevraagd aan de Amerikanen om behulpzaam te zijn bij het bergen van de la ding. Mocht de tanker nog meer gaan scheuren, dan is het leed niet te overzien wat betreft de vervui ling. Er ligt al een aardig slokje olie op het water, dus de Atlantic Strike van de coastguard zal wel gauw arriveren. O ja, de rokers kunnen alleen in de hutten roken. Waarom hoef ik zeker niet uit te leggenBeddegoed en dergelijke zijn bij de eerste stuurman te krij gen. We lopen 4 uur op 4 uur af, met dien verstande dat de duikers in de wacht zijn ingedeeld maar wel op de dag moeten duiken. Sor ry, maar het is niet anders. En wie z'n ba rang nog moet halen, moet gauw zijn, want de Zwarte Zee gaat straks naar Punta Arenas om het bergingsmateriaal op te halen. Het is vrijgegeven door de doua- SchiedamHet bestuur van UVG was gisteravond allerminst inge nomen met de handelwijze van Leon Luysterburg. De trainer- coach van de nieuwbakken erdivi- sionist stelde ondanks twee waar schuwingen vooraf op de eerste speelavond van het Rijnmond- toernooi toch twee handbalsters op die pas volgend jaar voor U V G mo gen uitkomen. Een half uur voor aanvang van het treffen met Actief en ook nog vijf minuten voor het eerste fluitsig naal, werd de UVG-eoaeh nadruk kelijk verteld hij in strijd met het reglement handelde. Luysterburg liet de twee speelsters toch mee doen, waardoor de toernooi leiding besloot de 18-9 zege om te zetten in een 9-0 nederlaag, UVG krijgt voorts twee winstpun ten in mindering en zal tevens een teidboete van het NKV tegemoet unnen zien. Het gedrag van Luysterburg is des te merkwaardi ger, omdat UVG mede-organisator is van het Rijnmond-toernooi, waar voor de winnaar een door het Rotterdams Nieuwsblad geschon ken wisselbokaal klaar staat. De uitslagen: Hollandiaan—Quin- tus 7-10, UVG—Actief G-9, Satur- nusDWS 10-8, Sneïwiek—Rot terdamse selectie 13-14, Hollandi aanUVG 6-26, QuintusActief lO-9,SneiwiekSatumus 12-13 en Rotterdamse selectie—DWS 9-16. Tips voor deze rubriek kunt u doorge ven san de aportredaktie van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardin gen. De sportredaktïe is overdag tele fonisch bereikbaar onder nummer 010-4345203 en ïn de avonduren onder n um m er 010-4056509. WOENSDAG 20 APRIL Zaalvoetbal: Westwijkhal Vlaardingen: 21.40 RKWIKBKB. DONDERDAG 21 APRIL Voetbal: Schiedams kampioenschap: 18.45 SW 3Schiedam; Damessoft- bal: 19.00 Gophers—Unlcomsfvr); Zaal voetbal: Margrielhal Schiedam veld 1: 20.30 GSSSPSV; Idem veld 2: 20,30 Schiedam—SDV VRIJDAG 22 APRIL Basketbal: 21.00 DASElementum- /Green Eagles (d); Tafeltennis: 19.45 Phoenix 2—De Korenbeurs. door DONALD BAX Schiedam Wat in de eerste dertig seconden schijnbaar moeiteloos luk te, werd in het nog zo'n kleine dertig minuten du rende vervolg niet nog eens geëvenaard. Hoewel de ongelijke strijd tussen elf HBSS'ers tegen acht Xerxanen het aanzien meer dan waard was, was het uiteindelijke 1-1 gelijkspel voor de Schiedammers te weinig van het goede. Toch kreeg verlenging van het ver blijf in de derde klasse een bredere basis, omdat de voordelige marge met Xerxes en Die Haghe opliep naar drie respectievelijk twee pun ten. Van de twee ploegen die zo'n zes weken geleden door arbiter Piet den Hollander bij de stand 0-1 voor tijdig naar de kleedkamer waren gestuurd, nadat hij drie Rotterdam mers had weggezonden, was met name aan Xerxes-zijde niet veel over. Het telde slechts drie spelers uit de eerste confrontatie, van wie doelman Arlindo Morais tot de held van de wedstrijd uitgroeide. De snél aangebrande sluitpost voorkwam met een oneindig aantal reddingen, dat HBSS zich bijna direct ïn veilig heid speelde. HBSS deed het in het restant van 23 minuten overigens slim. Trainer Ger Pijl liet voorstopper Henk Seharioo naast Adri Bierhuizen in de punt van de aanval opdraven en had kennelijk de opdracht gegeven om louter via de flanken aan te val len. Aan de linker kant lukte dat met Rob van der Meer (heerlijke traptechniejc) voortreffeljk, maar aan de rechter kant gaf René van Dalen zich te vaak over aan solo-ac ties. Daarachter moest de speciaal voor dit 'extraatje* naar Harga ge komen Feyenoord-trainer Roel den Hartog de doorbraken aan de zij kanten voorbereiden. Moeilijk De eerste de beste bal die Rob van der Meer in het Rotterdamse straf schopgebied liet vallen, was meteen raak. Seharioo maakte het de Rot terdamse verdedigers zo moeilijk, dat zij allen de bal misten, waardoor Faust van der Meer de aanzet gaf tot een naderend feestje. HBSS drukte Xerxes uiteraard op eigen helft vast, maar kon geen bres meer slaan in de verdediging van de be zoekers. Tijdrekken hielp Xerxes evenmin, omdat scheidsrechter Plet Verweel zeer secuur bij de al dan niet gesimuleerde blessures de tijd stopzette. Na de snelle gelijkmaker van Faust van der Meer kreeg HBSS liefst ne gen goede tot zeer goede mogelijk heden. Achtereenvolgens Faust van der Meer (doelpunt afgekeurd). Rob van der Meer (afstand), Robert de Jong (kopbal net over), René Xerxes-doelman Arlindo Morais wordt zwaar belaagd door HBSS- voorstopper Henk Seharioo, die door zijn trainer Ger Pijl vanaf het begin in de punt van de aanval werd geposteerd. van Dalen (redding Morais), Adri Bierhuizen (misser na gelukkige kluts), opnieuw Bierhuizen (parade Morais), Rob van der Meer (op nieuw redding Morais), De Jong en Bierhuizen misten de koelbloedig heid, waardoor men bij HBSS niet echt tevreden was met het toch be langrijke punt door DENNIS MULKENS Den Haag - Jan van der Hoek, de fanatieke trainer van Zwaluwen VI, was woest. Niet alleen vanwege het feit dat zijn ploeg —de koplo per in de tweede klasse Bmet 5-0 onverwacht verlies had geleden tegen het laag geklasseerde DUNO. Maar vooral de manier waarop de nederlaag tot stand was gekomen, stemde hem hitter. Van der Hoek had onmiddellijk na afloop van het duel in Den Haag een kopsuggestie voor dit verhaal. „Zet er maar boven: Scheidsrech ter verknalt het voor Zwaluwen", aldus de boze oefenmeester. Die daarbij vergat dat niet alleen arbi ter Molenaar gisteravond een czwakke dag kende, maar dat ook zijn eigen ploeg ver onder de maat .bleef. Want op het moment dat Molenaar in de ogen van Zwaluwen een ver keerde beslissing nam, stond het al 2-0. Ruud Schaap had met twee treffers de thuisclub al voor de rust op een voorsprong gezet. Na de pauze liep hij vervolgens inder daad te hard door op doelman Pe nter Eikelenboom. Molenaar zag er echter niets kwaads in: 3-0. Het duurde een paar minuten voordat de Vlaardingers waren gekal meerd en het restant van de wed strijd uitspeelden. „Die man heeft het voor ons ver pest", vond Van der Hoek. „Ieder een is tegen ons. Maar ik geef je op een briefie dat we zaterdag tegen Sportlust 46 gewoon met 4-0 win nen. Ik beschouw deze nederlaag als een incident. Dit werkt zeker niet door, want wij strijden voor het kampioenschap. DUNO ligt ons nu eenmaal niet. Het is een ploeg die naar alles en iedereen schopt". Van der Hoek overdreef wel een tikkeltje, want zo mocht hij blij zijn dat zijn eigen verdediger Visser ongestraft Peter Weerman onder uit mocht halen. Een uitsluiting was op z'n plaats geweest. Scheids rechter Molenaar noteerde wel de namen van Weerman en Mos. Ruud Schaap, de spits van. DUNO die dit seizoen geen vaste basis plaats kon veroveren, zorgde ook nog hoogst persoonlijk voor 4-0. Een inzet van Weerman werd door Henk de Bruin vervolgens nog in eigen doel gewerkt. DUNO: Cr<5txlng»r; DlrkMn, Den Keljtr, At- un, Mos (BouwmoMtar); Bcavald, IJ»p«I- ów, Willem»»; Wurmen, TeuniMen, Schaap (Wit»). Zwaluwen Vlaardingen: Elkalanboom; VI»- ur (Boakholt), Slgmond. O* Bruin, Op- •choor; Pijper», Konijnenburg, Van Dijk (Kegat), Dirk»; Molendijk, Van Veel an. ,f tl Het kooigoed werd opgehaald en verdeeld. „Dekens zat, jongens", zei de uitvoerder. „Alleen hoop ik niet dat ik eruit moet om te pissen, want dan moet ik een zaag meene men om me los te krijgen van de verschansing De nacht werd doorgebracht met wachtlopen en peilingen nemen, de Metula begon nu te scharnieren over z'n lengte-as; bij hoog water 3 graden over stuurboord en 8 gra den over bakboord met laag u-a far. Ook kwam de tanker vaster te zitten, wat erin resulteerde dat tank 1 aan stuurboord meer ging lekken en het water meteen met het tij op en neer ging. Om een beeld te krijgen werden er door de stuurlui en machinisten elk uur peilingen gedaan door de ullage te meten. Met deze gegevens en met medewerking van Taunton (Brit se hydrografische dienst) werd er een getijkromme berekend. De Zwarte Zee meerde af langszij de Matula. Het hele achterdek stond vol met het bergingsmateriaal uit Holland. Oefenzege Schiedam Schiedam In waarschijnlijk de sterkste opstelling van dit moment wonnen de softbalsters van Schie dam gisteravond met 3-1 van het een klasse lager spelende Sparta. Hoofdcoach Ton Ebben vertrouw de aan Carolyn van de Water en Maijolijn Berkhout de leiding van de verdediging toe. SFC ronde verder Schiedam SFC heeft de achtste finale van de Nieuwsblad Cup be reikt na een 2-1 zege op Nieuwer- kerk. Een eigen doelpunt van Fred Sokolowski en een 'echte' treffer van Michael van Alphen bezorgden de Schiedammers een 2-0 voor sprong, die door Alex Maurer werd gehalveerrd. Duur punt SVDPW Schiedam SVDPW zette gister avond weer een stevige stap in de richting van behoud van het ver blijf in de RVB-hoofdklasse. Tegen het bezoekende en hoog genoteerde Bolnes werd het na een aantrekke lijk duel 0-0. Tonnie de Deugd miste voor SVDPW twee redelijke kan- Schiedamse Boys Capelle aan den IJssel Het wordt voor Schiedamse Boys nog een zware klus in de eerste klasse te blijven. De RVB-club deelde gister avond met SVS 1-1, doelpunt Leen Bokkum) en moet nog een zwaar programma afwerken. Hollandiaan matig Vlaardingen De Hollandiaan moest voor het Vlaardings kampi oenschap CION een 2-2 deling toe staan. Schrijverhof en Vuik tilden de afdelingsclub naar 0-2, waarna Loeters met twee treffers De Hol landiaan voor verlies behoedde. Cees Post schoot Vlaardingen tegen HVO naar een 1-0 overwinning. Martinit op schot Schiedam Voor het Schiedams kampioenschap versloeg Martinit DRZ met 5-2. Jos Ruïgrok (3x), An dré Blanker en Martin Kool doel- juntten namens Martinit en Frans deeze en Hennie van Dam namens DRZ. WK versloeg Schiedam met 1-0 dank zij een treffer van Marcel van der Ven. GSS klopt HBSS Schiedam Na het 1-1 gelijkspel tussen HBSS en Xerxes verloor HBSS voor het Schiedams kampi oenschap met 3-1 van GSS. Aad Barto, Dick Sparreboom en Hennie Idema scoorden voor GSS en voor HBSS Robert de Jong. Demos GTB eindigde in 0-0. Morgenavond wordt alleen SW 3Schiedam ge speeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2