Woningbouw zit niet mee Oost: teveel hondepoep, te weinig voorzieningen Keutenhof Verbouwing Rabobank: 60 manjaren werk GEMEENTE WESTVOORNE Slotdag van Noord-Zuid- eampagne VlAARBiNGS DABBLAD SGHIEQAMSE COURANT' NIEUWE WATERWEG COURANT Verdachte Nieuwbouw Schiedam van overval snel weer vrij Straathoek werker Garlo haalt inbreker uit de coniferen In centrum Vlaardingen Huisvesting kunstenaars definitief j Eenden op A 20: kettingbotsing administrateur m/v Rectificatie Van Ardenne voor Meijwes BAD GROENOORD woirmeg VRIJDAG 22 APRIL1988 redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus PAGINA 13 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Schiedam De politie dacht de overval gistermorgen op het fili aal van de Bondsspaarbank aan de Schiedamseweg in Kethel al na een half uur te hebben opge lost. Op het Bachplein werd even na elf uur een 23-jarige man in de kraag gegrepen, die op alle punten aan het signalement voldeed dat bankemployees van de*overvaller hadden gegeven. Maar evenals enkele weken te rug bij een overval op de Bonds spaarbank in Vlaardingen werd de verkeerde man aangehouden. De man die gisteren voor de da der werd versleten had echter het geluk dat hij al na een kort verhoor naar huis mocht en niet, zoals in Vlaardingen, vierdagen in de cel belandde. De politie zoekt nu nog steeds naar de ongeveer 30-jarige man, die met naar schatting 13,000 gulden verdween. Verder is van hem bekend dat hij ongeveer 1.70 meter lang is en halflang zwart haar heeft. MaassluisDe gemeente Maas sluis gaat over tot het aanstellen van een straathoekwerker. De nieuwe functionaris zal wer ken vanuit jongerencentrum De Toevlught aan de Westlandse- weg. Het ministerie van binnenlandse zaken verstrekt subsidie voor een preventieproject in het ia- der van de bestrijding van de veel voorkomende criminaliteit inMaassIuis. Het project beeft tot doel een ge dragsverandering te bewerk stelligen bij de jongeren. Dat-moet vooral gebeuren via sport- en spelactiviteiten. x Vlaardingen Naast de ingrijpende verbouwing van het hoofdkantoor van de Rabobank op het Veerplein in Vlaardingen, bestaan er plannen om m net centrum Schiedam een geheel nieuw kan toor te realiseren. „De binnenstad van Schiedam is m beweging. Wij zitten nu in een te krappe ruimte en willen een nieuw kantoor realiseren. Veel is afhankelijk van wat de gemeente Schie dam wü. Ik heb inmiddels al een oriënterend on derhoud gehad met wethouder Zijdeveld", aldus algemeen directeur Piet Pouwer. „Dat gesprek is positief verlopen. Wij willen, in ieder geval graag bouwen in het centrum". Architect Bert de Vilder geeft uitleg over da bouwplannen Vlaardingen Het hoofdkan toor van de Rabobank Schie dam/Vlaardingen aan het Veerplein in Vlaardingen on dergaat de komende maanden een ware gedaanteverwisseling. Voor een bedrag van vier mil joen gulden wordt het gebouw opgeknapt en aangepast aan de eisen van deze tijd. „Het is gewoon bittere nood zaak", stelt algemeen directeur Piet Pouwer van. de Rabobank. „Als coöperatieve vereniging kent de bank een grote plaatse lijke betrokkenheid. Met 40.000 rekeninghouders zijn wij ook één van de grotere banken in deze regio". Ook de verbouwing wordt een regionale aangelegenheid. De directie van de Rabobank heeft zoveel mogelijk plaatselijke on dernemers bij de renovatie van het hoofdkantoor betrokken. Het ontwerp is afkomstig van de architecten Bert de Vilder en Jan Kanters. Speciaal voor deze opdracht, is een samenwer kingsverband aangegaan. „Dat past ook volledig in onze filosofie. Beiden zijn klant van de Rabobank. Kanters heeft de verbouw en inrichting van een groot aantal regiokantoren be geleid en De Vilder is adviseur van het Nedlloyd Pensioen fonds, eigenaar van het gebouw. Op deze manier doen wij ook iets voor de werkgelegenheid in onze stad, want ik denk dat met de renovatie wel zo'n 50 tot 60 manjaren werk is gemoeid". Juist deze week is met de werk zaamheden begonnen door het Vlaardingse aannemingsbedrijf Werner. Op het nu bestaande gebouw komt allereerst een ex tra verdieping. „We groeien in totaal naar 1500 vierkante me ter kantooroppervlakte", aldus Plet Pouwer. „Op de nieuwe verdieping komt een royale vergaderruimte. Een ruimte die we nu ontberen maar wel heel goed kunnen gebruiken". Voor de ingreep was wel een ar- tikel-19-procedure nodig. Want na eerst enthousiaste reacties van de gemeente, moest alsnog en tot teleurstelling van de directie van de Rabobank deze procedure worden opge start. Piet Pouwer: „Er is een aantal bezwaarschriften binnengeko men, maar dat is heel normaal in een stad als Vlaardingen". Architect Bert de Vilden „We hadden het gebouw natuurlijk recht omhoog door kunnen trekken. Dat is denk ik niet zo leuk voor de bewoners. Daarom hebben wij deplatte doos die het nu is een pet gegeven. Zo krijgt het gebouw een duidelijke af ronding". Als de extra laag erop zit, wordt gestart met de renovatie van de bestaande opstallen. Zo onder gaat de begane grond een ingrij pende verandering. „Het is nu allemaal te krap", maakt Pou wer duidelijk. „Het is wat ste riel, het moet vriendelijker worden, Wij streven ook naar een grotere efficiency. Zo zullen er meer spreekkamers komen". Als tweede bank in Vlaardin gen zal de Rabobank de geld automaat introduceren voor de klanten. Niet eentje die in de buitengevel van het pand wordt ingebouwd, maar eentje die al- Leen in het gebouw, op de bega ne grond, te gebruiken is. Piet Pouwer: „Daar hebben wij spe ciaal voor gekozen. Veel jonge mensen hebben geen enkele moeite met deze nieuwe voxxn. van geld opnemen. Oudere cliënten juist wel. Die moeten erg aan het idee wennen. Als dat buiten op straat moet gebeu ren, waar het constant waait, dan kan ik me voorstellen dat de mensen dat niet zo prettig vinden. Nu kunnen ze binnen rustig kennis maken, met de ap paratuur. Dat is onze filosofie, andere banken denken er mis schien anders over". De ingrijpende verbouwing zal ruim 15 maanden in beslag ne men. Op het hoofdkantoor, waar nu nog 30 medewerkers werkzaam zijn, zullen na de verbouwing zo'n 50 mensen werken. „Een aantal mensen komt van andere kantoren", stelt Piet Pouwer. „Er 2ullen echter ook enkele nieuwe ar beidsplaatsen ontstaan. Het gaat dan vooral om specialistische functies. Daar is steeds meer be hoefte aan. De automatisering heeft geen arbeidsplaatsen ge kost. Integendeel, we zijn zelfs iets gegroeid". Aan drie plaatselijke kunste naars, Leen Droppert, Peter Dumas en Jan de Winter, is ge vraagd om met een passend ont werp te komen voor verfraaiing van de buitengevel- Een specia le commissie die is samenge steld uit medewerkers van de Rabobank zal uit de drie ont werpen de meest geschikte Me zen. „De kunstenaar heeft na tuurlijk een grote mate van vrij heid, maar wel zal moeten worden voldaan aan enkele es sentiële punten", aldus architect Bert de Vilder. „Zo moet het bij voorbeeld graffi ty-bestendig zijn. Anders wordt er binnen de kortste keren een geheel eigen interpretatie gegeven aan het kunstwerk". Als de verbouwing gereed is, heeft de Rabobank de beschik king over een volwaardige ruimte, waar de cliënten op ge paste wijze ontvangen kunnen worden. Toch is Piet Pouwer te rughoudend in het openstellen van het gebouw voor andere ac tiviteiten. Hoewel de nieuwe vergaderruimte daar best ge schikt voor zou zijn. „We moeten in de eerste plaats aan strenge veiligheidsvoorschrif ten voldoen. Dat maakt het al moeilijk. De laatste jaren zijn we geconfronteerd met vier bank overvallen. Dat zijn voor het personeel heel ingrijpende ge beurtenissen". Schiedam Een oplettende be woner, die rare geluiden hoorde, en politiehond Carlo hebben er samen voor gezorgd, dat van nacht om één uur op de Parkweg een inbreker kon worden inge rekend- Carlo's gesnuffel in de buurt bracht hem bij de schuil plaats van de 27-jarige Rotter dammer. De man had zich met zijn inbrekersgereedschap en een-, trap in de contineren ver schanst. De politie onderzoekt of hij al spullen had buitgemaakt. Een 52-jarige postbode was gis termorgen wel heel snel klaar met zijn werk. Om1 kwart over negen werd zijn fiets'met twee nog vrijwel volle posttassen gestolen. Vlaardingen De woning bouw in het centrum van Vlaardingen verloopt met hindernissen. Ruim twee jaar later dan gepland werd gis termiddag de eerste paal ge slagen voor 105 woningen aan de Nieuwelaan. Wethou der Bas Goudriaan en me vrouw C. Vermeulen, lid van de projectgroep Centrum, be dienden de heimachine. In september wordt de eerste paal geslagen voor nog eens 60 huizen in hetzelfde gebied. Aan de bouw van 216 huizen is dan bijna zes jaar gewerkt „Dat ging vroeger heel wat sneller", zei voorzitter Nico Nieuwstraten van woningbouwvereniging Sa menwerking '77 op een receptie in zaal Triangel. Schiedam De kunstenaars in de Zalmstraat zitten daar niet 'voorlopig' maar definitief. Uit de tekst van het geheime besluit van burgemeester en wethouders blijkt helemaal niet, dat het om een voorlopige situatie gaat, zoals WD-wethouder Luub Hafkamp gisteren aangaf. Het enige, dat er tijdelijk aan is, is dat de kunstenaars er gratis zitten in afwachting van een defini tieve gebruiksregeling. Gisteravond toonden de leden van het tamboer-, trompetter- en majorettekorps Gusto zich bijzonder verontwaardigd over de handelwijze van B en W. „Maanden lang zijn we aan het lijntje gehouden en ineens, achter je rug om, geven ze het schoolgebouw uit handen", aldus Pleuni Altorf, echtgenote van Gusto-voorzitter Joop Altorf die zich gisteren met het bestuur op acties beraadde. Nieuwstraten hield een somber toespraakje over de toekomst van de sociale woningbouw. De gemeente mag minder bouwen en de kosten moeten omlaag, ,,'t Lijkt erop, dat de sjeu er een beetje af gaat". Van de 105 huizen worden er 51 gebouwd door de Schiedamse aannemer SSN en 54 door Vlaar- dinger Henk van der Waal. „Misschien kunnen wij er een competitie van maken", grapte Nieuwstraten. „Eens kijken wie er het eerste klaar is". Van der Waal vond zo'n competitie niet nodig: „Die huizen van ons zijn het eerste klaar, maar die van de SSN zijn van betfere kwaliteit". Van der Waal gunde de aanwe zigen een onthullend kijkje in de aannemerswereld. Hij prees de goede samenwerking met zijn collega-directeur Cees Bokx van de SSN. „Als Cees 's morgens met de opdrachtgever praat belt hij mij 's middags om te vertellen wat er besproken is. Als ik 's sj middags met de opdrachtgever g1' heb gepraat bel ik hem 's avonds s thuis". Nieuwstraten was Van S der Waal dankbaar voor die blik achter de schermen. „Nou weet - ik tenminste hoe achter mijn rug de prijs tot stand komt". Wethouder Goudriaan en mevrouw Vermeulen sloegen de eerste paal voor 105 wonin gen in het centrum. Vlaardingen De Noord-Zuid-campagne, die de afgelopen week in de drie Waterwegsteden is ge houden, wordt morgen afgesloten met een grote slotmanifestatie in Vlaardingen. Burgemeester Fred van Lier geeft 's morgens om elf uur op het stadhuispodium het startsein voor de slotdag. Aansluitend treden daar een Afrikaanse en een Hindoestaanse band op. Vooral op de Markt bruist het tussen elf en vijf uur van de activiteiten die aandacht vragen voor de re- latie tussen de rijke en arme landen. In het stadhuis is de hele dag een tentoonstelling te zien over vrouwen op de Filippijnen. Daar worden ook dia's vertoond uit dat land en uit Nicaragua, dat vorig jaar door een groep Waterweg scholieren werd bezocht. In Maassluis wordt in het Schuurkerktheater tus sen tien uur 's morgens en middernacht een film- marathon gehouden. 3 Schiedam Een rijksweg 20 overstekende eendenfamilie was er gistermiddag om drie 2 uur oorzaak van, dat vier auto's en een mo- torfiets op elkaar botsten. De voorste auto- mobilïst trapte flink op de rem voor de een- den, waarna de anderen er opknalden. Er deed zich uitsluitend materiële schade voor, H Het ongeluk leidde tot de filevorming. Vol- j= gens de politie haalde de eendenfamiËe vei- S kg de overkant en keek ze niets eens om naar de ravage, iiiiiiiiiiiiiiiuiiimiiiiiiüiiiuiiiiiniiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiihHiniiiii Wegens het vertrek van de huidige medewerker roept de beheerscommissie van de dienst sollicitanten op voor de functie van Algemene informatie De dienst v0Crt hei beheer over 3 gemeentelijke kampeerterreinen, te weten "Het Waterbos'.' en hei "Van Itersonkamp" ic Rockanjc en het recreatiecentrum "Het Kruininger Gors" te Oostvoome, alsmede het gemeentelijk duinterrein met bijbehorend strand te Roekan je. Op de kampeerterreinen zijn ca. 3.000 standplaatsen voor huisjes en caravans waar tijdenshet seizoen gemiddeld 8.000 gasten verblijven, -ij De administratie van de dienst wordt door in totaal 3 medewerkers {incl. de administrateur} gevoerd in bet kantoorgebouw van het Recreatiecentrum 'Het Kruininger Gors". Functie-in formatie - het zelfstandig verzorgen van de financiële administratie als administrateur, genoemd in de verordening op het beheer van de dienst, zoals: - boekhoudkundige verwerking financiële gegevens; - samenstellen van de ontwerp-begroiing en de jaarrekening met de nodige toelichtingen; - verstrekken van gegevens ten behoeve van dc begrotingsbewaking; - het geven van leiding aan de administratief medewerksters; - het verrichten van voorkomende administratieve werkzaamheden waaronder het bijhouden van het kampeerdersbestand, behandeling ingekomen post e.d. He^bezïtvan het diploma Financieel Bestuursambtenaar c.q. het diploma Moderne Bedrijfsadministratieis vereist, terwijl men met de studie voor een hogere beroeps- opleiding CHFBA c.q. SPD) reeds moet rijn gevorderd. Ervaring met bovengenoemde werkzaamheden en kennis van geautomatiseerde administraties strekken tot aanbeveling. Afhankelijk van opleiding en ervaring zal de aanstelling plaatsvinden op een salaris van maximaal f. 4.724,- (schaal 9) bruto per maand. De gebruikelijke rechtspositie regelingen zijn van toepassing. inlichtingen over deze functie kannen worden ingewonnen bij dehoofdbeheerder van de dienst, deheerS.D. Tienkamp, teiefoon01815-2711. Böangstelienden wordt verzocht hun schriftelijke sollicitatie binnen 14 dagen na bet verschijnen van deze oproep aan de creatie van de gemeente Westvoorae, buro Person tel Organisatie. Raadhuislaan 6,3235 AP Rockanje. j Dat was niet Jan van Oosterhout, die giste ren op de foto stond bij het artikel over de Maassluisse binnen stad. Abusievelijk is een foto van de Schiedamse advo caat Hans Schoen makers op de pagina terechtgekomen. Voor de verwarring bij de lezers, en het feit dat Van Ooster- hc»i<" en Schoenma kers niet aflatende 'grapjes' hebben moeten verdragen, vraagt onze redactie excuus. Vlaardingen Agnes van Ardennu-van der Hoeven is benoemd tot lid van de gemeente raad van Vlaardingen namens het CDA. Zij volgt José Meijwes op, die naar een andere ge meente verhuist. Mevrouw Van Arden ne is actief in de stich ting Vlaardingen voor Ontwikkelingssamen werking en in de plaat selijke afdeling van Unicef, het jeugdfonds van de Verenigde Na ties. Mevrouw Meijwes neemt tijdens de raads vergadering van 2 juni afscheid. Schiedam Nu zelfs de secreta ris-generaal van de Sovjet-Unie al buiten onder het volk wordt gesignaleerd, kan de plaatselijke politiek natuurlijk niet achter blijven. Gaat in vlaardingen het gehele college van B en W zo nu en dan buurten, in Schiedam was het gisteren de gemeente- raadsfractie van de PvdA die de wijk Oost bezocht, inclusief wet houders Zijdeveld, Van Kleef en Wiegman. Na met veel bewo ners gesproken te hebben was de conclusie aan het eind van de dag duidelijk: Oost heeft een chronisch gebrek aan voorzie ningen en een schrikbarend overschot aan hondepoep. De PvdA-fractie hield gisteren zijn tweede wijkbezoek. Verle den jaar waren de sociaal-demo craten in Nieuwland op bezoek, maar die visite liep op een mis lukking uit. Slechts een paar be woners namen toen de moeite om met de notabelen te spreken in het wijkcentrum Nieuwland. Vandaar dat gisteren voor een andere opzet werd gekozen. In zes verschillende groepjes trok ken de raadsleden door de wijk, op zoek naar het clubhuiswerk, de ouderen en de bewonersorga nisatie. Het groepje onder lei ding van Ton de Vos (cultuur en welzijn)'kwam er in Kluphuis Oost al snel achter, dat men zich op het gebied van vrijetïjdsvoor- zïeningen in Oost op vrijwel on ontgonnen terrein bevond. „Deze wijk heeft een chronisch tekort aan groenvoorzieningen", aldus een bewoonster. „£tet eni ge stutje groen ligt hier naast bij het stoompie" het vroegere stoomgemaal aan-de Van Swin- densingel wordt in de volks mond zo genoemd. Eigenlijk js dit terreïntje het eni ge, dat geschikt is als speelplaats voor kinderen van twee tot tien jaar. „Maar dan zou het wel een besloten karakter moeten krij gen", aldus de bewoonster, die denkt dat dat met betrekkelijk GEOPEND van 8 mei tot 3 september 1988 VOORVERKOOP abonnementen 30.- Na het inleveren van de Invulstrook, verkrijgbaar op de voorverkoopadressen, en een gosdlljkende pasfoto kunt u het abonnement direkï, na beta ling, meenemen op de volgende adressen. V.V.V. Buitenhavenweg 9, Zwembad Zuid, Westfrankelandsedijk 3, Bondsspaarbanken In Schiedam Bondsspaarbanken in Vlaardingen, Winkelhoeve (Holy) Bad Groenoord. Alléén in de voorverkoop, dus vóér 8 mei a.s. 30.- voor 4 maanden zwemmenlll Tel. Informatie 4 26 16 82. De voorverkoop duurt van 25 april t/m 7 mei. weinig middelen te realiseren, is. „Misschien kunnen de ouders dan om toerbeurt toezicht hou den", aldus deze bewoonster, die een gewillig oor vond bij Ton de Vos. Een ander vervelend ge volg van het gebrek aan groen is dat de hele buurt onder de poep ligt. Er zijn weliswaar twee hon dentoiletten in de buurt, maar die liggen nogal decentraal. Bo vendien blijken veel bewoners van Oost nogal gemakkelijk hun hond overal te laten poepen. Het probleem bleek alle organi saties in Oost zeer hoog te ritten. Ook de andere PvdA'ers werden erop aangesproken. „Maar wat doe je als politiek aan poepende honden?" dachten de raadsle den. Ton de Vos had maar één oplossing. „De honden moeten gewoon astronautenvoer krij gen. Dat verbrandt voor 90 pro cent in het lichaam". Cultureel werker Joop van Swieten heeft voor zijn oplossing zelfs een nieuwe term bedacht, „Wij moeten iets gaan doen aan de hondenuitlaa(mentaliteit Men- Sen moeten gewoon wat verder lopen". Eén van de problemen, die aangekaart werden en waar de politici zich wél aansprakelijk voor voelden, was het gebrek aan jongerenvoorzienjngen in de wijk. „Sinds het uitbranden van de Sint Joris Doele wordt er al leen maar gepraat", aldus jonge renwerker Rob Bergevoet „Wij zitten hier in een buurt met 1800 jongeren tot zestien jaar, terwijl er ook nog 690 in de leeftijd van zestien tot negentien jaar zijn. Voorzieningen zijn er niet voor deze mensen, in de clubhuizen kunnen ze als groep niet te recht". Het team jongerenwer kers heeft een aantal lokaties op het oog, die door de raadsleden bekeken werden. Tekenend voor het ruimtegebrek in de wijjk is wel, dat de lokatïe naast het gemaal óók genoemd werd het elektriciteitsbuis aan de Rot- terdamsedijk bekeken. Rob Ber gevoet vindt de lokatie zeer ge schikt „Het ligt lekker afgele gen en toch goed bereikbaar". En alsof hij het ideaal van de jeugd uit Oost verwoordde: „Het is bovendien een echte bunker". Ton de Vos betwijfelde echter sterk de haalbaarheid van dit plan. „Wat moet zoiets niet kos ten!" riep hij direct uit, toen het idee geopperd werd. voor een jongerenhonk, terwijl daar juist het enige stukje groen is. Verder werd de lokatie van Toegangsprijs f 10,-. Kinderen 4 t/m 12 jaar f 5,-. 28 ha Bloemenperk in Lisse. 20 ha Parkeerterrein. Dagelijks open van 8 -18-30 uur. vragen? Bel 02521-19144. Bloemencorso: zaterdag 23 april PRACHTIG DAGJE KLEUR In de evaluatie bleek, dat bijna alle groepjes veel van het bezoek hadden opgestoken. Over het ge brek aan ouderenhuisvesting, de problemen met de rioleringen en J de behoefte aan eengezinswo ningen „Zo'n bezoek is heel nut- I tig", aid us Ton de Vos. „Wij pra ten altijd in abstracte termen over Oost, terwijl het in feite om een heleboel Ideine buurtjes 1 blijkt te gaan". Zo leer je nog 1 eens wat, zelfs als je je al zeven- tien jaar met politiek Schiedam bemoeit.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1