m 'Zie de natuur als bondgenoot' DE BRUI JN GESCHORST 'Kleine disciplines zijn zo belangrijk' SPORT bud WATERWEG ;1 Liberaal bestek Schiedam went aan 't imago van Milieustad GEZELLIG ZITTEN HET WAAIGAT 11®, BANT Zomerkamp van Zuid Werk en Rijnmond Down Town op herhaling Gezondheid centraal PPSC sluit Arnold Lobman als grote verlosser in de armen sporthal s fl 4 ri Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 22 apnl 1988 RIL198B DINA13 mge- n de ont- kie- na- vrij- eten e es- itect tbij- ndig n de igen het 1 is, hik- iige ge nen r te llen ac- iwe ge- We aan ri£- t al we tik- het ge ile de is ge- grote sester ip het jf uur iere- ■ng te irden agtia, ieren. tus- film- ie ie ijna oek ge- de ïen wo- mt- Schiedam Het zomerkamp van klubhuis Zuid is iets dat je meegemaakt moet hebben. Dat is althans de mening van de organisatoren, die de 6- tot 12-jari ge jeugd uit de Gorzen een weekje meenemen naar de bossen van Bergeyk, beter bekend als de Zwarte Bergen. Het jeugdkamp vindt dit jaar plaats van 9 tot 16 juli en de kosten zijn honderd gulden per kind. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor het weekje in he Brabantse. Het spel- en sportprogramma, dat de jeugd daar aangeboden krijgt, heet Zwoel 1988, vrij naar de Olympische Spelen in Korea. Maassluis De afdeling Waterweg-Noord van het CNV houdt dinsdag een bijeenkomst voorde afdelin gen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Spreker op de avond is districtebestuurder Dirk Minne Vis, die de algemene en sociale problemen in het Waterweg gebied aan de orde zal stellen onder het thema Werk en Rijnmond. De bijeenkomst wordt gehouden, in het Govert van Wijnhuis in Maassluis en begint om 20.00 uur. Maassluis De afdeling Maassluis van de VVD heeft haar mening uitgesproken over het discussie stuk Liberaal Bestek. De Maassluisse liberalen na men in een extra algemene ledenvergadering enkele moties en amendementen aan, die worden inge bracht tijdens de algemene ledenvergadering van. de VVD op 27 en 28 mei. Vooral aan het milieu werd ruimschoots aandacht besteed tijdens de bespreking van het plan, dat de li beralen weer terug in de gunst van de kiezer moet brengen. De afdeling Maassluis pleit nog eens voor een regeli ng van vrije woonkeuze. Ook moet er extra geld worden vrijgemaakt op de rijksbegroting om de in het verleden aangerichte vervuiling te verwijde ren en te verwerken. „Daartoe dienen de nodige technologische oplossingen te worden ontwikkeld en srealiseerd". iok kwam aan de orde de drinkwatervoorziening in ons land: „Prioriteit heeft een veilige drinkwater voorziening. Tsjemoby], Sandoz, zoutbelasting Rijn, kerncentrale Chooz en nitraatbelasting hebben aan getoond hoe kwetsbaar onze drinkwatervoorziening is", aldus de Maassluisse liberalen. Op maandag 25 april is kamerlid drs. Frans Weis- glass.de gast van de afdeling Maassluis. In ontmoe tingscentrum Koningshof aan de Uiverlaan zal hij ingaan op de buitenlandse politiek. Natuurlijk ko men daarbij ook de actuele zaken aan de orde. De bij eenkomst, die voor een ieder toegankelijk is, begint om 20.00 uur. Maassluis Down Town op herhaling. In de jaren zeventig vonden heel wat jongeren de weg naar Maassluis om in de trendy discotheek verpozing te zoeken. Down Town was een naam, die tot ver bui ten de stadsgrenzen van Maassluis doorklonk. Eigenaar Theo Lejeune en discjockey Tjarda Leegs- raa bepaalden het gezicht van de muziektempel. De rondborstige uitbater ging regelmatig naar Amerika om de juiste platen te kopen. Want behalve de relea ses van Tamla Motown en Stax kwam er geen soul muziek op de Nederlandse markt. Top 40-muziek werd er dan ook niet gedraaid aan de Haven. „Het ging om de dansbaarneid van de muziek", aldus Theo Lejeune. Vooral op de zondag trokken veel jongeren, zelfs uit België en Duitsland naar Maassluis. Die tijd is echter definitief voorbij. Toen Theo Lejeune echter besloot om een punt te zetten achter zijn activiteiten in Dowm Town, was het ook gedaan met het karakter van de zaak. Nu is het pand aan de Haven gesloten. Tjarda Leegsma en Theo Lejeune organiseren echter een reünie voor al diegenen, die in het verleden zo veel plezier hebben beleefd aan de sfeer en de mu ziek in Down Town. Op zondag 24 april in discotheek Pïnquin Park in Rotterdam (Westersingel 50} zullen Theo Lejeune en Tjarda Leegsma voor nog één keer tje plaatsnemen achter de draaitafel. De klanken van oude soul en funk zullen dan weer klinken. De reü nie begint om 17.00 uur. Maassluis Gezondheidszorg in de eerste lijn, dat wil zeggen, direct toegankelijk- voor patiënten, staat centraal tijdens een thema-avond van het algemene patiëntenbelangenplatform Maassluis, up dinsdag 26 april zal de Maassluisse huisarts D. Pasman nader ingaan op het onderwerp. Ook P. Her mans (Kruisvereniging), S. Meyer (ICMD) en E.P.M. Heemstra (maatschappelijk werk) zullen hun me ning geven over het gespreksthema. Als forumleider zal ir. Jan van Ewijk, voorzitter van de patiëntenbelangenvereniging Schiedam, funge ren. Na de inleiding is er alle ruimte voor discussie. De bijeenkomst in ontmoetingscentrum Koningshof aan de Uiverlaan in Maassluis begint om 20.00 uur. door KOR KEGEL Schiedam Warmtek rachtkoppeling. Windtur bines. Gevelisolatie. Bo demzuiveringsinstallatie. Zonnecollectoren. Je zou nog gaan denken dat het Schiedamse milieubeleid louter gei'icht is op gea vanceerde techniek. Hoe anders is dat in de buurge meente: Vlaardingen hoopt door de Broekpol der te bebossen de Milieu- prijs in de wacht te slepen. Vlaardingen sleutelt niet zo aan technische vooruitgang. Daar leg gen ze het vrachtverkeer 's nachts een rijverbod op. Daar voeren ze allerlei regeltjes en verordeningen zo keurig uit heus waar, 't is een serieus argument om minister Ed Nijpels te vermurwen, als de Mi- lïeuprijs eind dit voorjaar wordt uitgereikt Het veelbesproken verkeerscircu latieplan tenslotte schijnt voor Vlaardingen ook een milieuvrien delijke daad van de bovenste plank te zijn geweest Maar windmolens, ho maar. Zal Nijpels niet eerder aan Schie dam denken? De minister maakte er onlangs een jaarvergadering mee van de vereniging Milieude fensie. Dat zegt trouwens wel iets, dat Milieudefensie voor zo'n bij eenkomst Schiedam verkiest Zo betekent het ook iets dat prof. Harold Hay, een Amerikaanse energie-goeroe, een bezoekje bracht aan Schiedam tijdèns diens toernee langs Kopenhagen, Lon den, Brussel en Tel Aviv. „Het is voor mij een enorme stimulans om mensen te ontmoeten, die beseffen dat we anders met energie moeten omgaan", jubelde Hay in het Schiedamse stadhuis. In enkele jaren tijds heeft de oude Jeneverstad zich de nieuwe bij naam Milieustad verworven. En het mag op het eerste gezicht lijken alsof Schiedam zich fixeert op techniek alleen, er zit wel degelijk een gevoel voor natuurschoon en een streven naar harmonie achter. Dat zegt wethouder Chris Zijde veld. Hij wil graag praten over het milieu-image van Schiedam. Groene long „Hier in huis" Zijdeveld bedoelt daarmee altijd het stadskantoor' „hebben we het beleven van de na tuur heilig verklaard. Maar ik kan mij voorstellen dat het milieube leid te technisch overkomt. Er is een verschil tussen natuur en tech niek en het is gemakkelijker om erover te praten dan om het ver schil zichtbaar te maken". Zijdeveld is een. verklaard tech neut en heeft er veel plezier in om de vooruitgang in de milieutech nologie bij te houden. „Dat kan in Schiedam ook zo goed. Mijn voor- angers hebben ooit een stevige asis voor het milieubeleid gelegd door het creëren van natuurlijke waarden, met name de aanleg van het Prinses Beatrixpark. Schiedam heeft mede daardoor een uitge breide ecologische infrastructuur; een groene long die door de hele stad loopt, van de Maasboulevard tot aan Midden-Delfland.' De speelweiden, de volkstuinen, de parken, ze brengen de natuur dich ter bij de stad dan in gemeenten van deze omvang gebruikelijk is. Het polderlandschap van Midden- Delfland dringt via park Kethel diep de stedelijke omgeving bin nen. De groene long is heilig, daar knabbelen we echt niets van af', Bij de plantsoenendienst heeft zich sinds het aantreden van Zijdeveld in 1974 een geleidelijke mentali teitsverandering voorgedaan, die voor de gemiddelde burger niet di rect waarneembaar is. Als jong PvdA-politicus ageerde Zijdeveld I ooit tegen het spuiten met insecti ciden en herbiciden en dat gaf een hele schokgolf bij de oudere plant soenenwerkers. Nu, terugkijkend, zegt hij? „Het ging om mensen die opgeleid waren in de sfeer van on derhoud aan rozenstruiken en priëlen, de natuur moest beheerst en gestuurd worden. Dat is nu an ders. Bij de plantsoenendienst is er tegenwoordig de neiging andere variëteiten in beplanting te zoe ken, soorten die 2ich sterk en krachtig kunnen ontwikkelen zonder kunstmest of andere hulp middelen toegediend te moeten krijgen. Daardoor verandert het beeld van het openbaar groen en de mensen groeien daarin mee. De laatste tijd gaan die ontwikkelin gen sneller. Je moet tegelijk wel inschikkelijk zijn met de generatie, die nog anders tegen het groenbe- heer aankeek". Steeds meer haalt de plantsoenen dienst gespecialiseerde kennis in huis, en niet alleen om de bermen langs autowegen rijker te bezaaien. Zijdeveld; „Je kunt zeggen: we willen meer vogels in de stad. Maar je hebt een biologisch-technische opleiding nodig om te weten welke struiken ie daarvoor moet aan planten. Solitaire bomen zijn voor Chris Zijdeveld; „Laten weonze goede aarde niet opbranden". de zuurstof wel leuk, maar ecolo gisch hebben ze nauwelijks een functie. Vogels hebben een geslo ten groengordel nodig. Daarmee houden we ook in nieuwbouw- plannen rekening. Bij de discussie over de plaats van een nieuw poli tiebureau hebben we gekeken; kost een vestiging bij station Nieuwland geen groen? Nee, het kost geen-groen. Dan kan het. We hebben dus gekozen voor de na tuur, maar ïk geef toe dat dat niet blijkt uit de simpele mededeling: daar en daar komt het politiebu reau". „Hetzelfde geldt voor de geluids schermen iangs rijksweg 20 bij Bij dorp. Je hebt daar als gemeente een marginale invloed op, want het is allemaal van Rijkswater staat. Toch hebben we iets kunnen verbeteren. In plaats van voor een damwandachtïge constructie heb ben we aangestuurd op een glooi ende afscherming die,werd inge plant. Daar kies je dan voor vanuit je natuurbesef, maar ook hier het komt eigenlijk niet naar buiten". Wat een eenvoudige wandeling al niet voor gevolgen kan hebben. Zijdeveld: „Het fietspad langs rijksweg 20 in het Beatrixpark lag er nogal kaal bij, rijksweg 20 was over de hele linie zichtbaar. Dat we daar de strook tussen het fietspad en de rijksweg van groen hebben voorzien, is een rechtstreeks ge volgvan een wandeling". Animator Opvallend is, dat Zijdeveld in zijn milieubeleid tamelijk vrij gelaten wordt door de gemeenteraad. De stadsbestuurders vinden het al lang mooi, dat zij een wethouder hebben die landelijk meetelt als animator van de energiediscussie. Wat dat betreft is de reputatie van Zijdeveld wel ten goede veran derd. In de jaren zeventig werd nog wel gesuggereerd dat hij beter plaats kon maken voor een ander, want met de plannen voor de bin nenstad en woudhoek-Noord oog stte hij meer kritiek dan lof; bo vendien had hij vaak het beleren de van een ouderwets regent. Naarmate het milieubeleid meer vorm kreeg, kwam ook het aima bele in Ziiaevelds karakter beter tot z'n recht, want alles hangt met alles samen. Achteraf kan worden gesteld, dat zónder Woudhoek (en alle stormen die de stadsuitbreiding destijds te weegbracht) de plannen voor Spa- land er nu anders zouden uitzien. Spaland belooft Neerlands groen ste wijk te worden: huizen met grasdaken, optimale gebruikma king van zonneënergie, reductie van het aardgasverbruikHarold Hay benadrukte dat juist een rela tief kleine stad als Schiedam we- dat juist een rela- reldwijd voorop kan lopen. „Grote steden zijn te log". Hay riep Schie dam op voort te gaan op de ingesla gen weg. Minimum „Maar wie zijn nek uitsteekt, kan er af en toe een stevige tik op ver wachten", zegt Zijdeveld. „We hebben in Woudhoek de mini mum-energiewoningen van Kris- tinsson gebouwd, 's Winters bevro ren de installaties. Dat leidde tot een forse brief schrijverij en veel publiciteit. Maar wat niet vermeld werd, is dat verderop in de con ventionele bouwprojecten alle lei dingen braken. Dat gebeurt dus óók. Alleen, als je iets doet dat af wijkt, krijg je aandacht, zowel posi tief als negatief. Een uitdraai van de ONS leert overigens bij een steekproef, dat het project voldoet Er wordt gas bespaard. Maar Je hebt te maken met het menselijk gedrag: sommigen zitten ver onder het gemiddelde en zijn dus zuinig en goedkoop uit, maar anderen sto ken meer. Juist op die laatste richt zich vaak de aandacht Dan wordt gezegd: minimum-energie, hoezo dan? Vervolgens zingt zo'n nega tief verhaal lang door. Maar met goede voorlichting kun je probe ren de positieve kanten meer te be nadrukken". Het is daarom ook, dat Zijdeveld bij de herverdeling van portefeuilles in 1986 de post voorlichting claim de; binnen zijn takenpakket is het overigens niet bepaald een priori teit. Gevoelsmatig ligt voorlichting hem echter wel en op zijn persoon lijke public relations is zelden wat aan te merken. Door de bank geno men ligt Zijdeveld bij journalisten wel goed. Maar hij kan dan ook een verhaal kwijt: hij kan vertellen. Niets zo dualistisch, of Zijdeveld weet wel beide zijden te belichten. Over het 'opbranden' van de aar de. één van zijn stokpaardjes: „Het is jammer dat niet algemeen wordt aanvaard hoe ver de wereld al heen is, hoe het milieu al is aange tast. Daar staat tegenover dat het uitsterven van bepaalde diersoor ten toch niette voorkomen zal zijn, want dat gebeurde altijd al en zal ook altijd blijven gebeuren. Nie mand zal denk ik graag de dino saurussen terug willen. Maar dat het tij moet keren in de verspilling van energie en de aantasting van het milieu, is wel duidelijk. Het kan anders, maar dat moeten we zelf doen. De mens vergeet daarbij wel eens, dat hij deel is van de na tuur. Je moet dus in harmonie zien te leven en daar hoef je geen geite- harenwollen sokken voor aan te trekken. Het vraagt alleen maar de natuur te zien als een bondgenoot, waarvan je veel kunt verwachten. Dat betekent dan weer niet, datje alles in je omgeving bij het oude moet laten. Ons polderlandschap is ooit ook een geweldige ingreep op de natuur geweest en tot op ze kere hoogte mag dat. Als je maar in de gaten houdt, wat de effecten kunnen zijn. Je moet uitkijken voor natuurconservatisme". ADVERTENTIE vouwtafel 150.- per stuk BÖO r 00 BBS BB000 rmi ncbnnaoof In de tuin, op het balkon of zomaar er gens in huis. Vouwfauteuils In twee zit hoogten. Prijs lOUr per stuk In wit en naturel. Uit voorraad leverbaar Markt 57 - Vlaardingen - 010-4343685 Schiedam Ron de Bruijn moet morgen de uitwedstrijd tegen De Zwerver aan zich voorbij laten gaan. De middenvelder van PPSC is voor een wedstrijd geschorst, waardoor interim-trainer Arnold Lob man terugvalt op de formatie die twee weken geleden SSS in eigen huis met 1-0 versloeg. „Ik hoop dat de twee trainingen van deze week iets opleveren", aldus Lobman. „We hebben in elk geval een aantal afspraken kunnen ma ken, hoewel ik eerlijk genoeg ben om toe te geven datje na twee trai ningen niet het optimale kunt en mag verwachten". Lobman hoopt met een grote taktïsche discipline De Zwerver een punt te kunnen ontfutselen. ,,RCL heb ik opgegeven", zegt Lobman, „Voor de andere degradatieplaats komen volgens mij Monster, Sportlust'46 en PPSC in aanmerking. Voorlopig let ik alleen op PPSC en houd ik nergens rekening mee. We moeten het op eigen kracht redden". De opitallino: Brand!; Weaiorveld, Wolven, De Hijs, Sonneveld; Meijboom, Van Har- Nederlaag SVV 2 Schiedam Het schaduwelftal van SVV verloor gisteravond met 1-2 van Telstar. Dino Gorree schoot de Schiedammers op schitterende wijze aan de leiding, maar Ron Verbrugge en Marco Robijn verhingen de bordjes. Bij SVV waren naast het talent Gorree ook Jan Kónemann, Ed win Wildenberg, Glenn Sonneville en Robin van der Laan van de partij. Kegel in de basis Vlaardingen Ten koste van Leen Pijpers keert Ernest Kegel morgen terug in de basisopstelling van Zwaluwen V, dat thuis speelt tegen het be dreigde Sportlust'46. Volgens trainer Jan van der Hoek heeft Zwaluwen het debacle tegen DUNO 65-0 verlies) voorbeeldig verwerkt „Ik heb er bij zonder veel vertrouwen in", aldus Van der Hoek, Vlaardingen verder Vlaardingen Vlaardingen heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finale van het Vlaardïngs kampioenschap. In het restant van 35 minuten te gen TSB onderging de 1-1 stand geen verande ring meer. Vlaardingen werd hierdoor met vijf punten uit drie wedstrijden poulewinnaar. Standen' titelstrijd Vlaardingen De standen in de drie poules van het Vlaardings kampioenschap luiden met voor de meeste ploegen nog een wedstrijd te spelen: poule A: Vlaardingen 3-5, HVO 3-4, TSB 2-1, DVO'32 2-0; poule B; Fortuna VI 2-3, DSS'26 1-1, VFC 1-0; poule C: CION 3-4, De Holland.aan 3-4, RKWIK 2-2, Satelliet 2-0. Schiedam sterk Schiedam In poule 1 van het Schiedams kam pioenschap nam Schiedam gisteravond de koppo sitie in handen. De vierde klasser won door doel punten van Leen Korengevel en Leo Boersma met 0-2 van SVV's eerste amateurelftal. Standen Schiedam Schiedam De standen in het Schiedams kam pioenschap: poule 1: Schiedam 3-4, SFC 2-3, WK 2-3, SW 1-0, Olympus 2-0; poule 2: Hermes DVS 2-3, DRZ 3-3, Martinit 2-2, SVDPW (zat) 1-1, PPSC 2-1; poule 3: GSS 3-4, Ursus 2-3, SVDPW (zon) 1-2, HBSS 2-1, FCN'66 2-0; poule 4: Demos 2-3, GTB 3-3, DHS 1-2, Excelsior'20 2-2, Schie damse Boys 2-0. door RENE DONS Schiedam Toon Bra- kus is op een weinig ele gante manier enkele weken geleden vertrok ken bij het in degrada tienood verkerende PPSC. In een aangetekende brief kon digde Toon Brakus zijn vertrek aan bij de Schiedamse tweede klasser, om twee dagen later het gerucht tegen aanvoerder Rob de Nijs te bevestigen dat hij een contract had getekend bij Voor burg. Wat hij later overigens v/eer doodleuk ontkende. Het bestuur van PPSC liet Bra kus onmiddellijk laten weten geen beroep meer op hem te wil len doen. Voorde zes resterende wedstrijden werd de 38-jarige Arnold Lobman liefdevol in de armen gesloten. Hij' stond in 1981 en 1982 aan de basis van de glo riejaren van de Thurlede-bewo- ners en moet PPSC nu dus be hoeden voor degradatie. ASWH heeft zich voor volgend seizoen verzekerd van de diensten van Arnold Lobman. De leraar lichamelijke opvoe ding heeft zich dit seizoen louter beziggehouden met het maken van wedstrijd-analyses voor Ex celsior Pemis, De donkere trai ner kwam vorig seizoen met Zwart Wit'28 niet tot een verlen ging van het dienstverband. In de ogen van het bestuur van Zwart Wit'28 had Lobman niet aan de doelstelling voldaan. Hij kwam immers niet verder dan een derde plaats. De Rotterdam se club wilde echter binnen één seizoen terugkeren naar de eer ste klasse. „Het is mij niet zo best bevallen, hoor", begint hij lachend, „Ik heb nog te veel ambities om stil te zitten, omdat ik pas laat vrij kwam en er relatief weinig trai- nerswisselingen waren vorig sei zoen, lukte het mij niet meer om aan een vereniging te komen. Ik was blij met de aanbieding van ASWH om daar volgend seizoen te komen trainen. Het eerste elf tal heb ik al een aantal malen zien spelen, nu heb ik niet zoveel tijd meer, omdat mijn aandacht nu op PPSC is gevestigd". „De club", vervolgt hij, „vroeg mij om de laatste zes wedstrijden als trainer te fungeren. PPSC neemt een speciaal plaatsje in mijn hart in. Als een onbekende oefenmees ter kwam ik van de cursus af. PPSC gaf mij toch maar de kans om me te bewijzen. Ik heb redelijk hoog gevoetbald, maar in het trainersvak had ik mijn sporen nog niet verdiend. Voor die kans ben ik die mensen nog altijd dankbaar. Ik werd met PPSC in '81 en '82 kampioen. We promoveerden in één klap van de derde- naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal". Eigen jeugd De komst van Arnold Lobman heeft heel wat te weeg gebracht bij PPSC. Rob Ouwehand moest bet ontgelden in de ogen van de nieuwe trainer. De vrije verde- Arnold Lobman...'Ik ben niet naar PPSC gekomen om spelers 1e vernederen, maar om de club te redden van degradatie'... diger, die ooit eens floreerde bij FC Den Haag, werd er pardoes naastgezet, nadat hij had gewei gerd om op het middenveld te spelen. De veel jongere Jacco Wolvers, die afkomstig is uit de eigen jeugd, nam zijn plaats over. „Rob Ouwehand is te veel voet baller voor PPSC in mijn ogen", meent Lobman. „Als je op resul taat wilt spelen, dan moetje con- sessies doen, dat is onvermijde lijk. Ik wilde een laatste man, die ver achter zijn achterhoede speelt en rugdekking geeft. Het resultaat is op dit moment heilig. Omdat ik de kwaliteiten van Rob Ouwehand hoog inschat heb ik hem een plaatrie op het middenveld aangeboden. Als een soort extra hangslot voor de verdediging". „Hij hoefde alleen met passes te strooien en te organiseren. Wat is er nu mooier voor een voetbal ler? Maar hij wilde niet. Je moet mij goed begrijpen. Ik ben niet naar PPSC gekomen om spelers te vernederen, maar om de club te redden voor degradatie. Je moet dan tegen zere schenen aanschoppen schoppen. Sinds ik het voor het zeggen heb bij PPSC, behaalde de ploeg drie punten uit twee wedstrijden". PPSC heeft nog drie wedstrijden op het programma staan. De for matie van Arnold Lobman treft morgen De Zwerver uit Kinder dijk, dat door het onverwachte 5-0 verlies van Zwaluwen VI bij DUNO, ineens weer een klein kansje op de titel heeft. Ook de andere titelkandidaat Oranje Wit is nog eenmaal de tegenstan- dervanPPSC. Carrière „We hebben pech, dat Zwalu wen niet gewoon van DUNO heeft gewonnen, dan was De Zwerver kansloos geweest. Maar ik heb gisteravond nog op de training gezegd: 'Jongens reken op jezelf. Ik heb in mijn trai nerscarrière nog nooit degrada tievoetbal meegemaakt, maar het is hetzelfde als kampioen worden. De spanning verschilt echt niet. Je moet elke wedstrijd winnen. Ook het feest na het ge wenste resultaat is hetzelfde". „Ik had PPSC voor het Schie dams kampioenschap tegen Her mes DVS zien spelen. Ik ben toen na tien minuten naar de kantine gegaan. Het spel was veel te opportunistisch. De jon gens wilde te mooi voetballen. Alles waar het woordje 'te' voor staat, is niet goed, behalve de uit drukking 'tevreden'. Ik was bang voor een verzadiging bij de spelers, maar er is opvallend po sitief gereageerd op mijn komst". „De traïningsarbeid te er inten siever op geworden. Ook de dis cipline is aangehaald. Je moet voor hoekschoppen en vrije trappen nu eenmaal afspraken maken. Bij SSS wierp zo'n af spraak al rijn vruchten at Rob de Nijs stond goed opgesteld bij de eerste paal om de bal door te koppen, zodat Marco Eshuis de winnende treffer kon scoren. Echt, kleine disciplines rijn o zo belangrijk". -f! 'Ut

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2