m 'Het ontbreekt politiek aan stijl en beschaving' Spirit een trede lager WATERWEG 13 SPBR1 Huldiging Verschoor DE KRANT DE WERELD BIJ II THUIS. Praten over haven Sloop van school Herman Sey nog actief Zuidelijke kleuren Expositie in 't Fort De Hoekstee stopt Ode aan het blik De 'minister van buitenlandse zaken' vertrekt Bnig mag niet, maar met open sluis is Veerstraat tevreden Tweede avond Nieuwsblad Cup Connie Meijer als een vis in het water Pollux bijna derde klasser SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 3 mei 1988 MaassluisBurgemeester en wethouders beleggen een speciale vergadering, waarin de toekomst van de Maassluisse haven centraal staat. Het stadsbe stuur doet dat op verzoek van vijf van de zes fractie voorzitters in de gemeenteraad. Zij dienden in fe bruari een verlanglijstje in. Aan alle wensen uit de gemeenteraad is het stadsbestuur nu tegemoetgeko men, XJit hei fonds voor bijzondere doeleinden wordt 2,2 miljoen gulden vrijgemaakt Zo wordt voor de bouw van een nieuw zwembad 500.000 gulden uitgetrok ken. Nóg meer geld {550.000 gulden) is er voor nieuwbouw van de dienst gemeentewerken. Het fonds stadsvernieuwing wordt gespekt met 300.000 gulden extra, terwijl de structurele bijdrage in de 'exploitatie van de bibliotheek met 200.000 gulden per jaar omhoog gaat. Kleinere bedragen zijn gere serveerd voor de klaarovers in Maassluis (5000 gul den), verbetering van de salarissen van de peuter speelzaalleidsters (130.000 gulden), een alarmsys teem voor ouderen (100.000 gulden) en een betere toegankelijkheid van dienstencentrum De Vliet (ÏOO.QOO gulden). Onderzocht wordt hoe in de toekomst voorkomen kan worden dat de Koepaardbrug een nieuw ver keersknelpunt wordt. Deze route zal steeds meer ge bruikt worden, nu de Rozenlaan minder aantrekke lijk wordt gemaakt voor het verkeer. Prioriteit ech ter geeft het college aan het plan om een onderzoek te doen naar de kwaliteit van het wonen In Maas sluis. Met dat plan is 100.000 gulden gemoeid. i De meningen zijn verdeeld, zo blijkt uit een enquête die de bewonersvereniging Schiedam-Zuïd op konin ginnedag hield. De meeste wijkbewoners vinden het zonde dat de school aan deZwartewaalsestraat wordt gesloopt, anderen vinden het echter een goede ont wikkeling dat er woningen voor in de plaats komen. Sloop van zo'n groot gebouw levert altijd aardige fo to's op. Nergens in de Gorzen is zo'n mooie gevel van klimop te zien. Schiedam De van oorsprong Schiedamse kunste naar Herman Sey (73) exposeert tot 11 juni in De Naald in Naaldwijk. Hij maakt abstracte expressies. De bejaarde kunstenaar woont tegenwoordig in Burgh Haamstede- Maassluis Het Gemeentemuseum in Maassluis toont tot 24 mei landschappelijke gouaches van de Dordtse kunstenaar Cees van Dijl, docent aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Van Dijl schildert in warme, 'zuidelijke' kleuren. Hoek van Holland Tijdens de open dagen in Het Fort in Hoek van Holland (vlakbij het station) is in een van de ruimten van de oude vesting een ten toonstelling ingericht over de technische mogelijk heden van een stormvloedkering in de Nieuwe Wa terweg, Hoek van Holland Met drie evenementen sluit de beheerscommissie van De Hoekstee het wintersei zoen af. Op 6 mei kan in de sporthal worden deelge nomen aan een rollerskate-disco. Drie dagen later start een avondfietsdriedaagse en op 13 mei zijn de films Troetelebeertjes in Wonderland en La Bamba te zien. Maasland Stichting De Schilpen, die het gelijkna- mige museum aan de 's-Herenstraatin Maasland be heert, houdt eèn tentoonstelling van verpakkingen en reclames. Het curieuze van de expositie is, dat al les van"blik is. De titel is: Blikken Blikvangers. Met die ode aan het blik probeert De Schilpen heim wee op te roepen, verlangen naar dat nu vaak ge dateerde materiaal. Kunststof past niet in die nos talgie. Maar wacht maar! Over dertig jaar heeft De Schilpen nostalgisch plastic in huis, dan is plastic in eens leuker om te zien dan de verpakking anno 2018. De wereld draait en draait maar, terwijl de kunst glimlacht, zeggen de Fransen. De Schilpen heeft een bonte verzameling in huis ge haald van winkelblikken, trommels, bussen en re clameplaten. In de historische winkel, de tuinkamer en de opkamer van het schilderachtige museum staan er honderden van opgesteld. Vooral de bussen met Van Nelle-toffees, Van Houten-cacao, Droste- chocolaadjes, Haga-drabbelkoeken en Verkade-bis cuit roepen zonder twijfel herinneringen op. Een groot deel is in eigen bezit van de stichting, maar ook particuliere verzamelaars en een collega museum stonden materiaal af. De eerste toepassingen van blik gaan terug naar de ^zeventiende eeuw. Toen al waren er blikslagers en blikschilders en het ging voornamelijk om ge bruiksvoorwerpen en speelgoed. Het blik, een dun ne plaat staal met een tin-laagje om roest te voorko men, werd pas honderd jaar geleden {in Engeland) aangewend als verpakkings- en reclamemateriaal. De oudste blikken trommels hadden geen scharnie ren en waren voorzien van gesoldeerde naden. Pas na 19C0 deed de fels methode zijn intrede. Die voor zag in het omvouwen van randen. Het decor kreeg aanvankelijk grote aandacht Vaak werden replica's van meesterwerken uit de schil derkunst aangebracht Blik is vooral in Europa een luxe manier van ver pakken gebleven. In Amerika was het een weg werpverpakking, terwijl Europeanen de bussen en blikken zuinig bleven bewaren en voor opslag van andere goederen gebruikten. Omdat winkeliers de groot-verpakkingen niet in eigendom kregen, maar op basis van statiegeld kregen toegestuurd, zijn de fabrikanten en groothandelaren ook nu nog de be langrijkste eigenaars van de inmiddels kostbare goederen. Tot de Tweede Wereldoorlog kende ons land een bloeiende blikindustrie. De Schilpen is elke zaterdag van tien tot vijf uur gratis toegankelijk. Groepen kunnen tot 5 novem ber afspraken maken. PSP'er Arnold van Kalken op de bank, naast een portret van Che Guevara. „Dat is natuurlijk hele maal uit, maar bij mij hangt hij nog aan de muur". door AAD RIETVELD Vlaardingen Zenuw- achtig was hij wel een beetje aan de vooravond van zijn afscheid ais raadslid in Vlaardingen. Na vier jaar in de ge meenteraad wilde PSP'er Arnold van Kal ken nog dolgraag voor het laatst het woord richten tot de dames en heren. Daar sprak de man, die zich de spot tend bedoelde bijnaam 'minister van buiten landse zaken' verwierf. Zoals te verwachten viel, kreeg de raad een 'preek' van het bui tenbeentje, dat ooit zendeling wou worden om de volkeren in de Derde Wereld op te stoten in de vaart der volkeren. „Het be leid, zoals dat heden ten dage in Vlaardingen wordt gevoerd, laat niets zien van bewogenheid met het lot van degenen die het niet gemaakt h ebben'Die zat. Van Kalken, 43 jaar geleden ge boren in Winschoten, moest nooit zoveel hebben van poli tiek. Hij vond het maar een on eerlijk bedrijf. Hij zag hoe politi ci, die tijdens hun loopbaan spij kerhard werden aangepakt, daarna bewierookt werden. Na vier jaar in de gemeenteraad vindt hij zijn ex-collegae eerder onbeschaafd dan oneerlijk. „Er is een ontstellend gebrek aan stijl in de Vlaardingse politiek. Als een wethouder iemand niet met argumenten kan overtuigen, schopt hij hem gewoon de hoek in". Vooral in zijn eerste jaar, toen hii vaak wat onwennig het woord voerde, ondervond hij die onbe- schaving aan den lijve. „Men gaat heel kleinerend met je om. U komt nog maar net kijken, meneer Van Kalken, zeggen ze. IJ weet toch van niks. U moet uw stukken eens wat beter lezen. Ga een eindje fietsen of zo". Dat hinderde. Maar erger vond hij het, als niet-raadsleden op precies dezelfde manier in de hoek werden gezet. Zoals on langs nog gebeurde met demon strerende bewoners uit de 410 noodwoningen in de Babber- spolder. Onvermijdelijk noemt Van Kal ken wethouder Bas Goudriaan als voorbeeld van een politicus met gebrek aan beschaving. Met enig gevoel voor understate ment „Die man heeft zeker kwaliteiten, maar geen agogï- '"*T - j sehe". Het is overigens niet zo, dat hij de langst zittende PvdA- wethouder in dat opzicht een uit zondering vindt. „Andere wet houders en raadsleden gebrui ken dezelfde technieken, alleen wat minder merkbaar". Achterban Zijn weg naar een raadszetel was geen gewone. Bij de verkiezin gen in 1982 stond hij twaalfde op de gezamenlijke lijst van klein links. Zijn persoonlijke achter ban was miniem: vijf mensen maakten het hokje voor zijn naam rood. Maar toen Hans Pol dervaart volgens afspraak na twee jaar de raad vaarwel zegde, waren andere kandidaten voor zijn opvolging verhuisd of om andere redenen niet beschik baar. Dus werd Van Kalken ge roepen. ,,'t Was mij niet van nature eigen om po-li-ti-eus te zijn". Het lijkt of het de PSP'er nog steeds moeite kost om zichzelf zo te noemen. Maar hij stortte zich vol overgave in de gemeentepolitiek en heeft achteraf het idee, dat hij 'toch altijd wel ongeveer gewe ten heeft waar het overging'. Rechts vond de PSP'er meestal sympathiek, maar heel vaak ook uiterst irritant. 'De minister van buitenlandse zaken', werd hij vaak smalend genoemd. Want Van Kalken liet niet na om het met de regelmaat van de klok te hebben over het apartheidsre giem in Zuid-Afrika. Vooral VVD'er George Neijssel was 'dat gezeur' de laatste tijd goed zat. Broekie Van Kalken noemt zichzelf na vier jaar nog steeds "een broekie in de politiek'. Maar hij heeft er wel uitgesproken ïdeeön over. „Politiek is zo ontzettend kort zichtig", vindt hij. „We zitten elke dag te praten over zo'n klein onderdeeltje van een to taalplan. Neem eens de buskuil in de Schiedamseweg, kijk eens hoeveel tijd daaraan is gespen deerd". „En Zuïd-Afrïka is totaal niet belangrijk. Alsof je Vlaardingen los kunt koppelen van de rest van de wereld. Als je zegt datje christen bent, of socialist, of libe raal, dan kun je je niet distantië ren van wantoestanden elders". Een opvatting, waar lang niet alle raadsleden het mee eens wa- Van Kalken kon vaak de irrita tie voeten, als hij het weer over Zuid-Afrika had. Maar dat was geen reden om erover op te hou den. „Als raadslid kun je dingen onder de aandacht brengen. Als je dat blijft doen, ondanks alle kritiek die dat oplevert, dan zal het uiteindelijk een keer effect hebben". In de tuin van zijn huis aan de Spoorsingel staat een beeldje van Don Quichotte. Die werd ook niet moe om voor een schijnbaar hopeloze zaak te veenten. Van Kalken heeft ook heerlijke herinneringen aan de politiek. Aan de onderhandelingen met PvdA en D66 over een links minderheidscollege, bijvoor beeld. „De andere partijen kwa men met twee mensen naar die gesprekken. Wij met z'n vijven. Dat was helemaal buiten propor ties, maar we hebben toen wel veel voor elkaar gekregen. Dat is met de komst van het PvdA- /CDA/VVD-college weer alle maal te niet gedaan, maar goed...". Hij heeft nadeel ondervonden van zijn raadslidmaatschap. „Je contacten lijden eronder, je bent zelden een avond thuis en je kunt bijna nooit eens rustig af eten". Maar hij heeft ook de voordelen gekend. „Wat mij ver baasde, was dat ik opeens door jan-en-atleman serieus te woord gestaan werd, zelfs door mensen die ik helemaal niet kende. Dat kietelt wel, hoor". Maassluis De bewoners van de Veer straat in Maassluis juichen de plannen om de Monsterse Sluis weer open te stellen van harte toe. Het hoogheemraadschap Delfland heeft dat idee geopperd en de bewoners zijn er zeer mee in hun sas. Vijftien jaar geleden werd de sluis gesloten door er schotten in te plaatsen en de ruimte er tussen vol te storten met klei. De overweging om de Sluis weer te openen heeft onder meer te maken met de ernstige vervuiling van het water in het Westland, Twee bewoners van de Veerstraat, C. Vemooy en P. Vlïelander, stellen in een brief aan het gemeentebestuur: „Volgens het jaarverslag van de coördinatiecommissie voor de meting van radioactiviteit en xenobiotïsche stoffen zijn in het oppervlaktewater van het West- land, dat in open verbinding staat met onze vlieten, hoeveelheden bestrijdingsmiddelen gevonden waarvan de concentraties vijfdui zend keer hoger zijn dan de gestelde norm". Voor Maassluis is openstelling van de sluis nog eens van extra belang, stellen de twee inwo ners. „Door het lozen op de Vliet van een aan tal woningen verslechtert de waterkwaliteit. Doordat het aansluiten op het rioolnet te kost baar is, wordt namelijk het rioolwater nog steeds op het water van de vliet geloosd". Volgens Vernooy en Vlielander heeft het plan van Delfland, om de sluis in gebruik te nemen, ook te maken met de bouw van de keersluis in Vlaardingen. „In de toekomst wordt het niet meer mogelijk om water uit het Westland te spuien". In de brief wordt ook het historische aspect niet vergeten. „Herstel van het historische ka rakter is zeer gediend met het voor de scheep vaart openstellen van de sluis. Men mag niet verwachten dat vrachtschepen door de vlieten zullen gaan varen, maar voor de recreatie vaart vanuit het Westland, Den Haag, Delft en het Hollandse Plassengebied is een goede toe komst weggelegd. Wij zijn van mening dat de gemeente Maassluis deze kans niet voorbij mag laten gaan". Winkeliersvereniging De Binnenstad zal wei nig ingenomen zijn met de plannen van Delf land, In het C1MK-rapport over het aantrek kelijk maken van de binnenstad wordt gepleit voor onder meer de aanleg van loopbruggen over de vlieten. „Gevreesd moet worden dat de winkeliers zelf niet beseffen wat goed voor hen is en zich stellen achter een plan dat juist het tegenovergestelde zal brengen wat beoogd wordt", aldus Vernooy en Vlielander. „Voor zover wij hebben kunnen nagaan, is niemand gebaat bij één of meer bruggen in de Noord- vliet. Bruggen zouden alleen zin hebben als verbinding van winkels met elkaar, van win kels met woonconcentraties of van winkels met parkeerfaciliteiten. Geen van deze rede nen zijn aan de orde en daarom lijkt het ons beter deze suggestie maar te vergeten". Mocht de gemeente in de toekomst besluiten tot de aanleg van een brug over de Noordvllet, dan zullen de bewoners daartegen protest aan tekenen. „Wij zullen alle procedures benutten om aanleg van de bruggen te verhinderen", dreigen de briefschrijvers het college. Schiedam De regionale hand- balsters werken morgenavond in de Schiedamse Margriethal de tweede ronde van het Rijnmond- toernooi, met als in2et de Nieuws blad Cup, af. Een van de leukste ontmoetingen is die tussen eredi- vionist Quintus en UVG, dat sinds kort dezelfde status heeft Dit duel begint om 22.00 uur. Het programma voor morgen avond ziet er als volgt uit 19.00 ActiefdDWS, De Hollandlaan— Snelwïek, 20.15 UVG—Sat urn ub, Quintus— Rotterdamse selectie, 21.00 Actief—De Hcl- landisan, Snelwiek—DWS, 22.00 Quintus— UVG en Rotterdamse selectie—Seturnus. door FEIKE CATS Delit Wat er het hele seizoen al heeft ingezeten, werd in Delft tegen de plaatselijke studenten be waarheid. In theorie vocht Spirit voor de allerlaatste kansen, maar de Schie damse hockeyploeg werd volledig weggespeeld, en mocht eigenlijk blij zijn dat de schade tot 5-1 'be perkt' bleef. Ditmaal startte Spirit wel met drie aanvallers. Frans Hengst begon als rechtemidden cn Rob Huppkcns als laatste man. Spirit werd vanaf het beginsignaal van de bijzonder zwak leidende arbiters in de ver dediging gedrukt. Binnen 2even minuten was het al raak. Ronnie Companus speelde een tegenstan der de bal recht in de stick. Na een solo was ook doelman Companus kansloos, De Delftenaren ver zuimden om de wedstrijd al in de eerste helft te beslissen. Liefst zes strafeomers en vele doelkansen bleven onbenut. In deel twee ging Spirit definitief Van een echte huldiging was gis teravond geen sprake. Hennie Ver- schgor, de 35-jarige verdediger van Ursus, zou voor aanvang van het treffen met SVDPW worden gehul digd voor zijn vijfhonderdste wed strijd in het keurkorps. SVDPW be sloot zich echter zondagavond laat terug te trekken uit het Schiedams kampioenschap, zodat alle festivi teiten op losse schroeven kwamen testaan. Op de valreep besloot het bestuur van de Schiedamse afdelingsciub de huldiging toch maar te laten doorgaan. Verschoor en zijn echt genote werden verrast met enkele frisse bloemenruikers (waaronder eentje van het organisatie-comité van het Schiedams kampioen schap), enkele alcoholische versna peringen en de traditionele énvelop- pen met inhoud. Vlaardingen Connie Meijer is zaterdag de trekpleister in de 28e wielerronde van Vlaardingen. Voor eigen publiek wil de renster, die zondag districtskampioene werd, bewijzen dat haar uitverkie zing voor de Olumpische Spelen volkomen terecht is. De complete vaderlandse damestop verschijnt in Vlaardingen aan het vertrek. Er wordt gereden op een traject in de omgeving van het Kolpabad, op een parcours dat twaalf jaar gele den het srïjdtoneel was, met start en finish aan de Florislaan. Om 12.00 uur wordt daar begonnen met de strijd bij de liefhebbers en veteranen. Om half twee gaan de dames aan de slag. Naast Connie Meijer zijn Monique Knol en Hele- ne Hage favoriet voor de eindzege. De koers wordt besloten door de amateurs die om 15.15 uur begin nen aan een wedstrijd over 90 kilo meter. Op thuïsrijaer René den Boer na, die herstelt van zijn val partij in de ronde van Feijenoord, zijn alle regionale favorieten van de partij, De Vlaardinger beschouwt z'n af wezigheid In eigen woonplaats als de grootste straf die er bestaat, ,,Het ging de laatste weken net zo lekker", verzucht Den Boer. „Voor de eonde van Vlaardingen had ik grote verwachtingen. Maar ja, te gen pech doe je niets...". Vlaardingen Opnieuw verlies voor de hockeysters van Pollux, nu met *4-1 tegen Roomburg, waar door afdaling naar de derde klasse angstig dichtbij komt. De heren van Asvion wonnen met 5-4 van Roomburg. De Evergreen-heren versloegen Cartouche uit Voor burg met 3-2 en de mannen van •Pollux verloren met minimaal verschil van Souburgh. Roomburg—Pollux (d) 4-1 Met vijf invalsters kwam Pollux er niet aan te pas. Volgende week de laat ste kans voor de Vlaardingse da mes in de thuiswedstrijd tegen Hu- dito. De treffer ïn Leiden kwam op naam van Karin Diepenmaat AsvionRoomburg (h) 5-4 We derom veel goals op Thurlede. As vion speelde vooral een bijzonder sterke eerste helft. De treffers kwamen op naam van Ronald Ja cobs (drie strafeomers), Frenk Hortensius en Marc Lomans. Mar co Verbeet keepte apdermaal een sterke partij. EvergreenCartouche (h) 3-2 Een wedstrijd zonder waarde aan gezien Evergreen, ondanks slechts acht verliespunten, geen kam pioen meer kon worden, De eerste treffer kwam op naam van Erol Bulman; de laatste twee waren 'beauties', beide gescoord door Ro bert-Jan Pijpers. SouburghPollux (h) 1-0 Een kleine nederlaag voor Pollux dat zeker niet de mindere was van de thuisclub, maar het nodige geluk ontbrak de gasten. ten onder. Eerst scoorde Mischa Kluin (ex-Asvion) uit een pass van de uitblinkende Jort Meier (ex- Pollux), waarna het vtjf minuten later al -pO werd door een dek- kingsfout van Remco Dick. Rein Hengs verkleinde de marge, maar binnen tien minuten was het 5-1. Het doek is dus definitief gevallen voor de Schiedammers. Na het vertrek van zes basisspelers stond trainer-coach Carol Smits bijna voor een onmogelijke taak om het team in de eerste klasse te houden, maar de ploeg behaalde dit seizoen slechts éen overwinning. Het is de vraag wat de nieuwe competitie voor Spirit zal brengen. Het lijkt niet onwaarschijnlijk dat enkele oudere spelers het voor ge zien zullen houden in de tweede klasse. En wat er zal gebeuren, als doelman Norbert Companus be sluit om het voorgezien te houden, daardenkt men achter hetNovotel liever helemaal niet aan. Carol Smits zal het ook het vol gend seizoen dus niet gemakkelijk krijgen. Het is al vaker gebeurd dat een gedegradeerde ploeg het in een klasse lager erg moeilijk krijgt, en vooral wanneer een aantal gereno- meerde spelers het voor gezien houden. Smits zal trouwens in een klasse lager met een volledig nieuw concept moeten starten. Het verdedigende hockey moeten be slist plaatsmaken voor aanvallend spel. De toekomst zal leren of Spi rit weereen rol van betekenis gaat spelen in het Waterweggebied, maar die troon is voorlopig overge nomen door Asvion. ean da •portrodakila wan daio krant, poatbua 110, 3130 AC Vlasrdfngvn. Da Bporlradaktto It overdag telefonisch be reikbaar onder nummer C10-43452O9 en in de avonduren onder nummer 010- 4056509. DINSDAG 3 MEI Voetbal: Competitie: 19.30 Excelsior 2— SW 2, 19.00 GSSSVDPW (zat). 19.00 SC Voome—-ClON; Kwartfinale Nieuwablad Cup: 19.00 VDL {zonHFortuna VI. 19.00 Berket—Zwervers. 19.00 WK—T OGB; Schiedam» kampioenschap 18.45 PPSG—Martinit; Vlaerding» kampioen schap: 18.45 De Hollandlaan—TSB. 18.45 HVO—Fortunfl VI, Damesvoetbal: 19.00 VOB—Zwaluwen VI. WOENSDAG 4 MEI Waterpolo: Kolpabad Vlaardingen: 21.15 Vlklng"60WIK (d, ZRO-bekerfc Zaal hand- bal: Rijnmond-toernooi om Nieuwsblad Cup voor damesteams In Margriet hal: 19.00 Actief—DWS, De HollandlaanSnetwlek, 20.15 uvqSaturnus, QuintusRotterdam se selectie, 21.00 Actief—De Hollandlaan, Snelwiek—DWS. 22.00 Quintus—UVG, Rot terdamse selectie—Saturnus. DONDERDAG 5 MEI Voetbal; Competitie; 19.00 Excelsior M DSVP. 19,00 ORZDilettant; Schiedam» kampioenschap: 18.45 Olympus S—WK; Zaalvoetbal: De Wielewaal Rotterdam: 19.45 Atrlkaandor Boys—MW27 (d). Gabrie Heijster Lisse Gabrie Heijster heeft in de leeftijdsklasse onder 15 jaar de snelste nationale seizoentijd op de l.OOOrn neergezet. De atlete van Fortuna finishte als eerste in 3.02.3 en bleef daarmee tevens zeven se conden onder het clubrecord. In Utrecht won zij de 600m in 1.43.4. Waterpolo-beker Vlaardingen De waterpolosters van Viking en WIK spelen woens dagavond tegen elkaar in de eerste ronde van de ZRO-beker. Het Vlaardingse onderonsje tussen de ploegen, die elkaar volgend sei zoen ook tijdens de competitie te genkomen, begint om 21.15 uur. Trainersstaf MVV Maasland MVV'27 heeft de trai nersstaf voor volgend jaar uitge breid. De Maaslanders hebben Aad Lad en ius aangetrokken als assis tent-trainer. Lademus is nu nog hoofdtrainer van de zaterdagclub SV Rijnmond, waar hij aan zijn zesde seizoen bezig is. Gehandicapten HBSS Schiedam HBSS houdt zaterdag 14 mei (10-15 uur) in sportpark Harga een groot voetbaltoernooi voor gehandicapten, Hieraan wordt deelgenomen door Die Ha- ghe, FC Lisse, RKDEO, Hillesluis, Den Hoorn, Alphense Boys, Uni- tas, EDO, Oranje Wit en uiteraard HBSS. Jubileum Martinit Schiedam Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan komt het huidige eerste elftal van Martinit vrijdagavond (18.30 uur) in aktie tegen de oude glorie. Na afloop zal in het clubgebouw van de Schie damse vierde klasser een aantal ju bilarissen worden gehuldigd. Advies commissie Vlaardingen De raadscommis sie voor sport en recreatie buigt zich vanavond vanaf 19.30 uur on der meer over de herstructurering van de Vlaardingse voetbalsector en over het beschikbaar stellen van een krediet van 242.000 gulden aan VFC voor nieuwbouw van was- en kleedgelegenheid. Gross en Wurth Vlaardingen Chita Gross (Vlaardingen) en Anthony Wurth (Maassluis) zijn opgenomen in de Nederlandse judoseleetie die van 19 tot 23 mei in het Spaanse Pam plona deelneemt aan de Europese kampioenschappen. Gross komt uit in de klasse tot 61 kilo en Wurth in die tot 78 kilo.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2