«Hl Gezelligheid troef op Aleida-feesten Herbouwers De Palmboom spelen in op ij delheid 'Van wie ben jij er eentje?' Éf ':;'i "Jfe BdKostèr VMARDINGS DASBIAfl SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Vallende i fietsers Vechtpartij aan de haven Man mishandeld Harmonie sluit met filmnaeht Zilver voor Zuidgeest Kentekens voor 700 Van der Kooijen Auto gestolen Ambtenaar heeft spijt Getuigen gezocht Dure klanten Vechtjassen aangehouden D66 in Schiedam vit op Vlaardingse democraten Keukenbrand Leerlüig spreekt VMTEBWEB Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229. 4352066/4350557 - sportredactie: 4345209 MAANDAG 9 MB ]988 PAGINA 11 Schiedam Een 83-jarige fiet ser uit Schiedam is zaterdagoch tend licht gewond geraakt, toen zij van haar fiets viel. De bejaar de dame nam vermoedelijk de bocht van bet Herman Heijer- mansplein naar het Bachplein te scherp, waardoor zij haar even-" wicht verloor. Doordat er op het wegdek glassplinters van een kapotgeslagen tramhuisje lagen, liep de vrouw naast een gebro ken pols ook snijwonden op. Ook een 18-jarige Schiedammer raakte zaterdag gewond als ge volg van een valpartij van zijn fiets. Een plastic tasje was klem geraakt tussen zijn voorwiel, en de jongeman trachtte al rijdend het tasje uit het wiel te halen. Zijn hand kwam tussen de spa ken terecht, waardoor hij over de kop sloeg. Vlaardingen Een 22-jarige Vlaardinger is in de nacht van vrijdag op zaterdag op de West- havenplaats door twee mannen in elkaar geslagen. Het slachtof fer liep een lichte hersenschud ding op en werd ter observatie opgenomen in het Holyzieken- huïs. Aa nleiding tot de ruzie was .gen«ruzie, die de drie eerder die •Svond in een café hadden gekre- *gen. Het slachtoffer kon een sig- jnalement van de daders geven. 'iDe twee mannen, 21 en 22 jaar "ëud, werdén anderhalf uur na de ^vechtpartij in het centrum aan- gehouden. -Vlaardingen - Een 45-jarige Vlaardinger is begin dit week einde op de Westlandseweg ter hoogte van de molen mishan deld door drie mannen. De man "liep een gebroken neus en kneu- --zingen op. Twee van de drie da- 'ders meldden zich later op de -avond vrijwillig bij de politie. De xlerde kwam zondag ook naar het bureau aan de Delftseveer- -weg. -Het slachtoffer en zijn vrouw 'fietsten op het Emous, toen vlak •voor hun neus onverhoeds een 'autoportier werd- geopend. De -vrouw kwam bijna ten val. De man deed zijn beklag bij de drie -mannen in de auto, maar die wa- -ren daar jmet van gediend. 2ij gingen hem achterna en begon nen op hemfn te slaan. De man moest voor zijn verwondingen worden behandeld in het Hoiy- ziekenhuis. Vlaardingen Filmzaal De ^Harmonie sluit in de nacht van zaterdag op zondag het seizoen af jnet een filmmarathon- Van half 'negen 's avonds tot de volgende ochtend kunnen filmfreaks acht speelfilms aan hun allengs ver moeider wordende ogen zien passeren. Op zondagochtend wordt er ontbijt geserveerd in de foyer van de Harmonie. Op het programma voor de film- nacht staan: I've heard the mer maids singing. Crazy love, The bit, Heartburn, Oct Ciorhi, ''Round midnight, Dracula en Labyrinth. In de theaterzaal van De Harmo nie speelt zaterdagavond de be kende saxofonist Hans Dulfer met zijn band Reflud. Dat laatste optreden van het seizoen begint iet zijn ptredei 'om half elf. Vlaardingen. Schiedammer Joost Zuidgeest, chef technische '"dienst van de Magnesiet- en ■Amarih-fabrieken in Vlaardin gen, kreeg vanmiddag de ereme daille in-zilver, verbonden aan -de orde van Oranje-Nassau. 'Zuidgeest trad in 1948 in dienst bij de MAF. Zuidgeest was sinds .1981 ook verzorger 'bij: voetbal vereniging Schiedamse Boys, Burgemeester -Fred van Dier "-speldde hem de onderscheiding -7;bp tijdens reen -plechtigheid in "'restaurant VHomard d'Or aan de - ^Koningin Wilhelminahaven V 3* Mede door hst fraaie weer was tiet druk In hel park. Schiedam De weergoden zijn de Aleida-feesten goed gezind. Valt menig openlucht-evene ment In dit vochtige kikkerland je in duigen door neergutsende regen, de organisatoren van de Aleida-feesten hebben daar nooit last van. Net als bij de vori ge editie van het grootste buurt feest in de regio, was het zater dag opnieuw schitterend weer, waardoor vele duizenden men sen voor kortere of langere tijd het Julïanapark opzochten. En dat betekent slenteren over de braderie, veelal met exotische hapjes in de hand, of kijken bij een van de vele evenementen, die de actieve organisatoren uit West de bezoekers ook dit jaar weer voortoverden. Op de braderie, waar naast veel professionele handelaren ook heel wat buurtbewoners despul len van zolder verkochten, kon bijna Iedere bezoeker wel iets van zijn gading vinden. Duide lijk met moederdag in het ach-, terhoofd deden veel handelaren goede zaken met de verkoop van planten en bloemen. Maar de echte sjeu zat hem in de produk- ten, die de buurtbewoners zelf te koop aanbieden. Dat varieerde van vooroorlogse radio's tot he dendaagse popposters en strand- vliegers. Tussen de standjes op de grasvel den presenteerden zich diverse gymnastiek- en jazzballetgroe- pen. Het jazzballet van een groep tienjarige meisjes, die tussen de in bloei staande tulpen heen en weer wiegden, had zo mee ge kund als het introductiefilrnpje van Nederland voor het Eurovi sie-songfestival. Ze hadden al leen duidelijk moeite om de mu ziek te horen, want die kwam uit een klein draagbaar cassette-re- cordertje. De sport blijkt in het algemeen een steeds belangrijker ingre dient van de Aleida-feesten te worden. Naast de tumdemon- straties was er dit jaar ook een voetbaltoernooi van mini-pups van de plaatselijke voetbalvere nigingen. De zes- tot achtjarigen zwermden rond de bal, fanatiek aangemoedigd door ouders en kennissen. Ook de Gravin-Aleidaloop was, met enkele honderden deelne mers, een succes. Deelnemers aan de wedstrijd, die dit jaar langs de Maasboulevard in de Gorzen voerde, konden zich dit jaar voor het eerst voor de af stand van vijftien kilometer in schrijven en daar werd gretigge- bru ik van gemaakt Datzelfde gold voor de helikop- tervluchten. Rond de proviso- Modelboten in de vijver van het Julïanapark. risch aangelegde heliport ver drong men zich heel de dag om a raison van 45 gulden voor zeven minuten de vaste aarde voor het luchtruim in te ruilen. Naast de parachute-springers, die 's och tends de sleutel van het kasteel van Aleida kwamen afleveren, en de helicoptervluchten stond zaterdag ook het vertrek van twee luchtbalonnen op het pro gramma. Doordat de wind uit de oosthoek waaide, moest dit eve nement echter worden afgelast. De ballonvaarders, waaronder Rien Jurg met zijn Gouden Gids- ballon, zagen weinig in het voor uitzicht van een landing op zee en zij besloten daarom af te bel len. Aad Ouweneel en Koos van Ba tenburg, twee van de organisato ren, vonden het jammer, maar zij konden er uiteraard ook niks aan te doen. Over de dag als ge heel waren zij meer dan tevre den. De reacties, die hen ter ore waren gekomen, waren zeer po sitief, terwijl de publieke belang stelling volgens Koos van Baten burg zeker niet was achtergeble ven bij die van het vorige jaar. Alleen de handelaren hebben zaterdag weinig verdiend. Al thans, dat vertrouwden zij in de loop van de dag Aleida-voorzit- ter Aad Ouweneel toe. Aan het eind van de dag leidde dat bij een eerste evaluatie tot veel hilariteit bij de organisatoren. Bijna alle standhouders hadden toen laten weten dat zij volgend jaar graag weer van de partij zijn in het Ju lïanapark. Maasland De rust is terugge keerd in Maasland. De 700 Van der Kooyen hebben het dorp na de vijfjaarlijkse reünie weer ver laten. Er werd zaterdag druk ge ïnformeerd naar de familietak, waarvan men afkomstig was. „Van wie ben jij er eentje?" klonk het honderden malen. Om niet te veel tijd aan dat 2oeken te spenderen droegen alle bezoe kers ditmaal een label met daar op het brugvader nummer. Zo was snel te zien of men tot de Delflandse, de Al'olasserwaard- se, de rooms-katholieke Wasse- naarse, de Friese of de Dordtse Van der Kooij-tak afstamde. Daarnaast waren er nog van wie de afstamming onbekend was. Ook die groep droeg een eigen herkenningsvignet. „Het is een heel geslaagde reünie geweest", kijkt Bas van der i £ooij op het grootse gebeuren te rug. „Zo'n organisatie is altijd weer een hele klus, we zijn er maanden mee bezig geweest. Maar door de ervaring van de twee voorgaande bijeenkomsten loopt het nu wel. Iedereen in de organisatie weet nu wel zijn riaats". De uit Katwijk afkomstige Van der Kooij vormde met Arie van der Kooij uit Hilversum het cen trale punt in de reünie, die ook door Maaslands burgemeester Mieke Bloemendaal werd be zocht Zij beperkte zich daarbij niet tot een welkomstwoordje, maar was er speciaal de geschie denis voor ingedoken. Is de naam Van der Kooij in Maasland de meest voorkomen de naam. het is niet alleen daar om dat de reünie in het dorp wordt gehouden- „Het ligt mooi centraal", aldus Bas van der Kooij, „We hebben hier prima faciliteiten". Ook nu weer vorm de de Nederlands hervormde kerk daarin het middelpunt .Een groot gedeelte van de be zoekers behoort tot de Delfland- se Van der Kooijen. Ook voor hen is dit lekker dichtbij", aldus Bas van der Kooij. Die groep stamt af van Pleun Michielszn. van der Kooij, die aanvankelijk in Overschie woonachtig was. Later verhuisde hij naar Delft, waar deze stamvader ook is overleden. Maar niet alleen uit eigen land waren de Van der Kooijen zater- - In Maasland Er waren er zelfs uit Canada en Australië, die Reüniegangers nemen hun af stamming even door. het zo hadden gepland dat deze reünie precies in hun vakantie viel. „Het gaat er hier zo lekker gemoedelijk en ongedwongen aan toe", genoot Hilversumse Arie van der Kooij. Hij had een groot aandeel in de organisatie van het orgelconcert, dat vrijdagavond werd gegeven. Achter het orgel zat Jos van der i, Kooij, de vaste organist van de - Westerkerk in" Amsterdam. Daar kwamen ongeveer 200 be zoekers op af. Maassluis De politie van Maassluis heeft twee mannen aangehouden, die in het Bra bantse Roosendaal een BMW- personenauto hadden gestolen, De mannen werden vrijdag nacht door oplettende politiea genten op de Laan '40-'45 aange houden. Controle van de papie ren leerde dat de wagen gestolen was. Schiedam Het spijt gemeenteambtenaar Hans van Vilsteren, dat enkele weken geleden een grapje van hem kennelijk niet in goede aarde viel. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben dat laten weten aan de vereniging tot behoud van de Sommelsdijkse straat. Van Vilsteren zei, ter gelegenheid van het slaan van de eerste paal voor woningen op de hoek van de Groenelaan, dat het jammer was dat de huizen aan de Sommelsdijksestraat bleven staan. Enkele be woners namen er aanstoot aan, dat een ambtenaar te kennen gaf lie ver hun huizen te zien instorten en er dreigde een schermutseling. Toen Van Vilsteren vertrok, gooide een bewoner hem hondepoep na. De vereniging van huiseigenaren diende een klacht over de ambte naar in bij B en W, Dit college riep bouw- en woningtoezicht, waar Van Vilsteren werkt, ter verantwoording. Vorige week kregen de bewoners alsnog een verklaring in de bus, „ofschoon de door u ge melde wanklank tijdens de eersie-paalviering naar wij hopen al lang overstemd is door net welluidend bouwrumoer", schrijven B en W daarin. Mede op basis van hun eigen ervaringen met Van Vilsteren durven B en V' de verzekering te geven „dat u geen enkele bezorgdheid hoeft te koesteren over diens bedoelingen en inzet voor uw goede zaak. Integendeel, hij staat bekend als een zorgvuldige en correcte medewerker, die in het bijzonder deskundig en actief is op het gebied van de particuliere woningverbetering. Het spijt hem dan ook, dat zijn opmerkingen in de ontspannen sfeer verkeerd gevallen zijn". B en W vertrouwen erop „dat het voorval intussen vergeten althans vergeven is en dat geen smet meer rust op de goede samenwerking tussen bewoners en ambtenaren, tot welslagen van de woningverbe tering en nieuwbouw aan de Sommelsdijksestraat". De bewoners zijn zeer te spreken over de attente en hoffelijke reactie va n B en W, aldus hun woord voerder Bob Meulendijk. Schiedam Twee automobilis ten, die verleden week woens dag onvrijwillig met elkaar in aanraking kwamen, beweren bij hoog en bij laag dat zij beiden door groen licht reden. Fysiek onmogelijk, aldus de politie, vandaar dat zij getuigen van het ongeluk oproepen te melden wie er gelijk heeft en wie jokt. Het ongeluk vond woensdaga vond om tien voor acht plaats, toen een auto die uit de richting van rijksweg 20 kwam, op een auto botste die van de Horvath- weg komende richting Parkweg reed. Bij de botsing ontstond zo veel schade, dat de auto's allebei total-loss werden verklaard. Eén van de automobilisten raakte bo vendien zwaar gewond. De poli tie zit nu met de schuldvraag in haar maag, vandaar de'oproep of getuigen zich met de Schiedamse politie in verbinding willen stel len. Vlaardingen Een portemon nee met 14.000 gulden is gestolen uit een winkel aan de Hoogstraat in Vlaardingen. De portemon nee, eigendom van de winkelier, zat in een tas die naast de toon bank stond- De winkelier ver denkt een man en een vrouw van de diefstal. De vrouw vroeg hem enkele artikelen te laten zien. Terwijl de winkelier daar mee bezig was, heeft de man kennelijk kans gezien de porte monnee uit de tas te halen. Vlaardingen Dertien vech tende jongens zijn zondagavond op de Dr. Wiardi Beckmansingel door de politie aangehouden. Negen van de jongens mochten na verhoor weer naar huis, vier werden er door de politie inge sloten. Tegen een jongen van 18 jaar wordt proces-verbaal opge maakt voor het bezit van een niet goedgekeurd alarmpistool. De groep jongens was niet voor het eerst aan het knokken op de Beckmansingel. Zij waren eerder in de week al eens aan het vechten geraakt en dat was weer aanleiding voor de vechtpartij van zondagavond. Een paar jon gens raakten licht gewond. SchiedamBurgemeester Reinïer Scheeres heeft er zelf ook al een gekocht; maar in het ijsselsteentje, dat vrijdagmiddag als start van de steentjesactie in de molenstomp van De Palm boom werd ingemetseld, staat de naam van John Verpaalen gegraveerd. Deze molenliefhebber uit Roosendaal was enkele maanden geleden de eerste, die honderd gulden overmaakte op de bankrekening van het molencomitê. Vandaar dat de Schiedamse molenliefhebbers het niet meer dan billijk von den dat de eerste nieuwe steen, die Scheeres in de stomp in metselde, de naam van de enthousiaste Brabander draagt. hun naam de romp van cJe molen siert. Burgemeester Scheeres, die voorzitter is van stichting De Schiedamse Molens, grijpt ech ter de Schiedamse molendagen van het komende weekeinde al aan om zijn stadgenoten te bewe gen voor honderd gulden ook een steentje te adopteren. In z'ijn eigen standje, pal voor de molen- stomp, hoopt Scheeres een lam me hand te krijgen van h'et handtekeningen zetten. Ieder een, die honderd gulden do neert, krijgt een door Scheeres ik or De steentjesactie is een van de vele initiatieven, die de herbouw van de in 1901 uitgebrande mo len de Palmboom mogelijk moet maken. Voor de molenstomp aan de Noordvest denkt het mo lencomitê rond de 1,75 miljoen gulden nodig te hebben. Naast bijdragen van het rijk, de ge meente en enkele particuliere fondsen staan ook donaties van particulieren voor een fiks be drag in de begroting opgenomen. Onder andere via deze actie hoopt het comité, dat de her bouw van De Palmboom' na streeft, 300.000 gulden op te ha len. De steen, die Scheeres vrijdag inmetselde, betekent echter niet dat nu daadwerkelijk met de he ropbouw wordt gestart. In eerste instantie moet de stabiliteit van de bestaande restanten worden verbeterd, waarna in de loop van het volgende jaar de molentoren wordt opgemetseld. De andere steentjeskopers moeten dus zeker nog tot het na jaar van 3989 wachten, voordat persoonlijk ondertekend certifi caat, waarmee het comité zich verplicht de steen met inscriptie daadwerkelijk in te metselen... Burgemeester Reïnier Scheeres overhandigt de troffel, waarmee hij zojuist de eerste nieuwe steen in de molenstomp van Ds Palm boom heeft ingemetseld, aan John Verpaalen. Deze moientief- hebber uit Roosendaal was de eerste, die honderd gulden over maakte voor de steentjesactie. Schiedam/Vlaardingen Veel problemen zouden Schiedam en Vlaardingen gezamenlijk kun nen oplossen, en D66 had er het afgelopen jaar voortdurend aan dacht aan willen besteden. Maar het is er nauwelijks van geko men. Dat ligt aan de Vlaardïn- gers, mopperen de twee Schie damse D66-raadsleden Adri Reijnhout en Coby de la Rie, „De liefde kan niet van één kant komen", zegt Reijnhout teleur gesteld- „In het begin waren wij heel enthousiast. Het idee bij voorbeeld om in Vlaardingen of Schiedam één gezamenlijk thea ter te bouwen in plaats van in al lebei de gemeenten één, df»t sprak ons geweldig aan. Dat ver haal blijft staan en wat mij be treft zou zo'n nieuw theater best in Vlaardingen mogen komen, want Schiedam zit betrekkelijk dicht bij Rotterdam. Verder, éen gezamenlijk overdekt zwembad voor Vlaardingen-Holy en Schiedam-Noord, dat lijkt ons een uitstekend idee. Kijk watje samen kunt doen". En met veel verve probeerde D66-Schiedam die punten be spreekbaar te maken. Van ande re partijen kwam weinig animo, op kleine minderheden in PvdA en CDA na. Van de Vlaardingse partijgenoten had Reijnhout echter meer steun verwacht- Van hun response is hij wat som ber geworden. „Ik zal open kaart spelen", zegt Reijnhout. „Met de afdeling Vlaardingen gaat het de laatste tijd wel weer wat beter. De inter ne problemen, die ze daar heb ben gehad met de versplintering, kostte aanvankelijk veel tijd en energie. Maar dat is geen blij vend excuus. Nu die periode over is, verbaast bet mij dat zij kennelijk nog steeds weinig tijd hebben gehad om regionale gesprekspunten te inventarise ren. Ja, wat moeten wij dan? Moeten wij in Schiedam de mo tor zijn van de Vlaardingse afde ling, omdat dat hen publicitair zo gunstig uitkomt? Ik ga ervan uit, dat samenwerking samenwer king is". D66-Sehiedam heeft nog over wogen de Maassluisse collega's aan te schieten. „Maar eigenlijk heeft dat niet veel zin, als Vlaar dingen ertussen uitis". Schiedam Een oververhitte frituurpan is zaterdagmiddag de oorzaak geweekt van een fikse binnenbrand op de Hoogstraat. Toen de bewoner van de woning boven de winkel van woningin richter Verwaaijen de brand ontdekte, trachtte hij deze met een nylon dekbed te smoren. Dat' had echter een averechts effect Het vlam vattende dekbed ver oorzaakte een steekvlam, waar door de gehele keuken afbrand de. De bewoner moest met brandwonden in het Schieland- ziekenhuis worden opgenomen. De belendende percelen, ter hoogte van de Dam, liepen grote rookschade op. Het blussen van de brand vond plaats onder grote publieke belangstelling. Vlaardingen Meindert Leer ling, lid van de Tweede Kamer voor de RPF, gaat tijdens'een spreekbeurt in Vlaardingen in op het vraagstuk: „Zal Lubbers zijn karwei afmaken?" In de grote zaal van de Bethel- kerk zal de politicus op maandag 16 mei belangstellenden toespre ken. Vanaf 20 uur zal Leerling zijn gehoor proberen te boeien. alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM 'w Tel. 010-473 82 22

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1