Mi Vluchtelingenwerk is hakker dankbaar föutenhof In Schie: woonboot als jongerencentrum Schebci Liedewyde loopt 16 mille bijeen voor vastenactie HET KETELHUIS Nauwelijks animo voor nieuwe MC 'Gratis stof kost toch 200 gulden Spoeling- schuit officieel te kijk ^TAPIJTEN* Overval op postkantoor HET IS TIJD 0M UIT UW WINTERSLAAP TE ONTWAKEN! VIAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Met Vara op stap Apollo neemt eigen gedrag op de hak twas*? Si?', Van Dijken; eerste paal 40% KORTING WOENSDAG 11 MEI 1983 PAGINA 19 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6. 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229,4352066, 4350557- sportredactie: 4345209 m m Jacques Heerschap en Han Raeymakers zijn blij met het verloop van de sponsorloop. Ook de leerlingen van Uedewyde zijn trots op het bedrag van 16.000 gulden. Schiedam Jacques Heer schap glom van trots. De kersverse directeur van Ue dewyde (sinds vorig jaar on derdeel van scholengemeen schap Nieuwelant in Schie dam) overhandigde gisteren aan Han Baeymakers, de coördinator van de vastenac tie in het Waterweggebied, een cheque van 16.000 gul den. Het geld werd door leerlingen van de lhno-school bij elkaar ge lopen tijdens een sponsorloop. Het was de eerste officiële daad van Heerschap sinds zijn in diensttreding en de directeur had het niet beter kunnen tref fen. „Door deze actie komen de leer lingen in. aanraking met een be grip als solidariteit In een tijd van individualisering is dat heel belangrijk. De sponsorloop heeft bijgedragen aan een stukje be wustwording. Het is goed dat er op deze manier aandacht wordt besteed aan de situatie in de ont wikkelingslanden". In de maand maart werd de sponsorloop gehouden. De deel nemende leerlingen werden ge sponsord door de ouders, oma's, opa's, andere familieleden er» be drijven. Zo werd een flink be drag bij elkaar gelopen. Geld dat ten goede komt aan een project in Bacolod op de Filippijnen, de zusterstad van buurgemeente Vlaardingen. „Dit project", hield Jacques Heerschap zijn gezelschap voor, „heeft veel meer effect dan een simpel klassikaal lesje". Niet alleen Han Raeymakers was gisteren een gelukkig mens. Ook enkele leerlingen van Lie- dewyde/Nieuwelant, zoals de school na de fusie officieel heet, werden in het zonnetje gezet. Al lereerst Mas IE. De klas van do cent Ron Wijgaarden liep een bedrag van 2424,30 bij elkaar. Hicham Adhaoui kreeg een tie nertoerkaart, omdat hij 15 rond jes van 400 meter wist af te leg gen. Met de afstand van 6 kilo meter beschikte hij duidelijk over de beste conditie, Anja van Beers had voor de meeste spon sors gezorgd. In haar eentje liep de scholiere een bedrag van 1014,50 bij elkaar. Ook zij kreeg een tienertoerkaart als beloning voor haar prestatie. Lovende woorden had Jacques Heerschap tot slot voor de do centen lichamelijke opvoeding Gert van Ipenburg en John Loohne. Zij hadden voor een perfecte organisatie gezorgd, ■waardoor de sponsorloop tot een succes kon uitgroeien. Schiedam „Zeg mijnheer, u bent toch met pensioen". Zo be gint een ongeveer 40-jarige man steevast een praatje met bejaarde Schiedammers- De man biedt dan, als het gesprek goed op gang is gekomen, gratis lappen sto; aan. Een 82-jarige Schiedammer, die op de Rembrandtlaan staande werd gehouden, voelde wel wat voor een gratis lapje stof. Hij nam de man mee naar zijn wo ning. Eenmaal daar moest de be jaarde echter 200 gulden betalen. Geïmponeerd door de vlotte babbel van de verkoper betaalde 'de 82-jarige het gevraagde be drag. De 'zakenman' verliet daarop snel de woning. De reali teitszin keerde snel terug bij de bejaarde en hij diende bij de poli tie een aanklacht in wegens op lichting. De verkoper, die een dure Mer cedes tot zijn beschikking heeft en keurig in het pak gestoken is, probeerde zijn verkooppraatje ook uit op een andere Schiedam mer. Deze man op leeftijd wilde echter niets van gratis lappen stof weten en wimpelde de man af. De politie waarschuwt vooral oudere inwoners van de stad niet op de verzoeken van de verko per in te gaan.,Het zijn pure op- ïiehterspraktijken. De mensen moeten de praatjes niet gelo ven", aldus een woordvoerder van de politie. Hilversum De leden van de afdeling Waterweg (Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Maas land en Hoek van Holland) van de Vara krjjgen zaterdag 21 mei een unieke kans om de omroep beter te leren kennen. Een bezoek aan de studio's in Hilversum staat dan op het pro- framma. Na een rondleiding oor de studio's bestaat de moge lijkheid met verschillende Vara- medewerkers van gedachten te wisselen. Na de lunch wordt het program ma In De Rooie Haan bijge woond. Tot slot zullen de leden aanwezig zijn bij de opnamen van het populaire radiopro gramma Typisch Holland. Le den, die mee willen, kunnen zich telefonisch opgeven, in Maas sluis via 14068, in Schiedam via 4738823 en in Vlaardingen via 4341846. Twee voorstellingen in Teerstoof Schiedam De Schïedamse toneelstichting Apoüo speelt vrijdag en zaterdag in de Teerstoof De miraculeuze come-back van Mea L. Lo- man. Regisseur Bruin Otten typeert het stuk van Guus Vleugel en Ton Voorsten bosch als een satirisch melo drama of een Hollandse soap-opera. Het stuk handelt over de te rugkeer van een vrouw bij een amateurtoneelverem- ging. De leden van Zon «Sr Vreugd brengen ontspan ning voor bejaarden en ge handicapten. Zij was ooit de ster van het gezelschap, maar haakte onder druk van haar man en zoon af. De man voelde zich verwaar loosd, omdat ze zo vaak weg; en de 20on ondernam zelfs enkele zelfmoordpogingen. Haar come-back lukt, maar Mea laat een spoor van el lende na in haar directe om geving. Het stuk is bedoeld om aan te geven welke dra matische gevolgen het kan hebben als mensen hun am bities ten koste van anderen proberen te realiseren. Regisseur Bruin Otten vindt dat de boodschap zich zeker ook uitstrekt naar de men sen van Apollo. „Als we de artiesten van Zon Vreugd belachelijk vinden, zijn we dan zelf niet even belache lijk?" vraagt hij zich af. Want de spelers van Apollo zijn ook veel avonden en zondagen in de weer ge weest om deze voorstelling te maken. „En waarvoor? Om twee keer op het podi um van een theatertje te kunnen staan. En voor hoe veel mensen?" Beide voorstellingen begin nen om 20.15 uur. Burgemeester Fred van Lier klapt voor detrotse prijswinnaar. Vlaardingen Met kinderen en kers in Vlaardingen. De sehen- personeel kwam het bakker- king van vijfduizend gulden sechtpaar Frans en Dini Hazen- wordt gebruikt voor de verbou- berg gisteravond naar het stad- wing van de keuken. Warnaar huis, om de eerste Vlaardingse ondernemersprijs in ontvangst te nemen. Burgemeester Fred van Lier, voorzitter van. de jury, prees de burgerzin van de warme bakker, die voorzitter is van winkeliers vereniging d'Oude Hooghstraet en van de landelijke organisatie van werkgevers in de bakkerij. Klaasse en Co. Belastingadvi seurs stelde de prijs in. Is dat nou wel nodig, een prijs voor een zakkenvuller, vroeg burgemees ter Van Lier zich af. Hij maakte maar een grapje. „Want bakkers vullen geen zakken, die maken zakken leeg", voegde hij eraan toe. Behalve het juryrapport en de oorkonde kreeg de winnende bakker een cheque ter waarde van vijfduizend gulden. Die moest hij meteen doorgeven aan een goed doel. „De heer Hazen berg mag nu vertellen voor welk goed doel hij het geld ter be schikking stelt", kondigde belas tingadviseur Klaasse aan, die als spreekstalmeester optrad. „Voor een nieuwe Mercedes", grinnik te een van de ondernemers in de zaal. De winnaar overhandigde zijn cheque aan Arie Warnaar, voor zitter van Vluchtelingenwerk. Die vereniging begint binnen kort met de verbouwing van ge bouw De Halte aan de Callen- burgstraat tot een gemeen- schaosruimte voor de asielzoe- bedankte de bakker namens zijn vereniging. „Dit is een uitzon derlijke gift U blijft in ons ge heugen gegrift". 1 1 'tZij Toegangsprijs f 10,-. 1 ónderen 4 t/m 12 jaar f5, 28 ha Bloemenpark in Usse. m 20 ha Parkeerterrein. Dagelijks open van 8 -18.30 uur, Vragen? Bel 02521-19144. PRACHTIG DAGJE KLEUR Schiedam In het jongeren werk van Schiedam gaan stemmen op om een woon boot van 100.000 gulden te kopen en die in te richten als jongerencentrum. De ark zou in de Schie kunnen liggen, nabij het wegens brand geslo ten gebouw van de Sint Joris De spoellngschuit werd in 1975 ontdekt en lange tijd 'geborgen' op een terreintje achter het Ste delijk Museum. Uiteindelijk viel het besluit tot restauratie. Giste ren stelde wethouder Hafkamp de schuit open voor publiek. Schiedam Nadat burgemees ter Reinier Scheeres vorige week vrijdag al present was bij het begin van de 'stenenactie' voor de herbouw van molen De Palmboom, onderstreepte wet houder Luub Hafkamp gisteren de hechte band van het gemeen tebestuur met de Schïedamse Molendagen. Hij stelde een oude spoelingschuit, die bij de Noord- vest op het droge was getrokken, officieel open voor het publiek. Spoelingschuiten namen in vroeger dagen een belangrijke plaats in in de jeneverindustrie. Met die boten werd de spoeling, een af valprodukt bij het jenever stoken, naar boerderijen ge bracht. De schuit kan tot en met het weekend, als de Molendagen hun apotheose beleven, worden bekeken. Zaterdag barsten de feestelijkheden pas goed los. Op voorhand noemen de organisa toren het rondje molen het meest spectaculaire onderdeel van het feest van dit jaar. Vier stunt mannen worden aan de wieken van de Noordmolen gebonden en draaien net zo lang rondjes, totdat er nog maar één van hen over is. "Verder bestaatdeze editie van de Molendagen uit een aantal be proefde onderdelen, zoals de Molenbraderie in de binnenstad, de stadsveerdienst over water, de bezichtiging van drie grote distilleerderijen en de molens en de originele visafslag aan de Vis markt. De zakkendragers zullen zich aan de Schie weer net als vroe ger gedragen en in de Korte Ha ven wordt een demonstratie ge houden van de manier, waarop vroeger werd gevist. Zondag staat geheel in het teken van de vlootshow, die bestaat uit een flink aantal historische sche pen die rond twee uur uit de Korte en Lange Haven vertrek ken om, als het aan de wens van de organisatie uitkomt, volgend jaar weer in Schiedamse wate ren af te meren. Maassluis L. van Dijken, waarnemend hoofdingenieur- directeur voor de provincie Zuid -Holland, zal woensdag 18 mei het startsein geven voor de bouw van de appartementen, eengezinswoningen en kantoren op het Schans- of Kerkeiland in Maassluis. Rond de klok van vier uur gaat die woensdagmiddag de paal de eerste paal de grond in. De ko pers van de luxe woningen zul len daarmee zeer ingenomen zijn. De huidige bewoners van het Schanseiland zullen de fees telijkheden met gemengde ge voelens gade slaan. Zij hebben zich immers tot het laatste mo ment toe verzet tegen de voorge nomen woningbouw. De bewo ners vrezen verder dat door de bouwwerkzaamheden de wo ningen schade oplopen. Na bet slaan van de eerste paal volgt er nog een receptie in boer- derii-reslauranl De Ridderhof. Voor nabazorging bellen maandag t/m vrijdag 18.00-19.00 u zalerdag tot 16.00 u Vlaardingen Een extern organisatiebureau, laat wei nig heel van de wijze, waarop bij de gemeente Vlaardingen de medezeggenschap is gere geld. Medewerksters van het Amsterdamse organisatiebu reau Mede zochten naar oor zaken van het opstappen van de medezeggenschapscom missie (MC) in het voorjaar van 1987. Conclusie: de com missie had te weinig invloed. De onderzoeksters van bureau Mede, drs. Joan van Esch en drs. Anitra Louwers, breken in hun rapport de staf over het college van burgemeester en wethou ders, de gemeentesecretaris, de centrale personeelsdienst (CPD) en in mindere mate over de MC zelf. Van de ondervraagde amb tenaren meent meer dan 73 pro cent, dat de opstelling van het college van B en W een voorna me reden was voor de MC om het bijltje erbij neer te gooien. De werknemers van de gemeen te hebben kennelijk weinig ver trouwen in hun werkgever als het om medezeggenschap gaat. Uit het rapport blijkt dat de meeste ambtenaren niet van plan zijn zich kandidaat te stel len voor een nieuw te kiezen MC. Op de vraag: stelt u zich ver kiesbaar bij de volgende MC- verkiezingen, antwoordde nie mand bevestigend. Alleen onder bepaalde voorwaarden zou 13 procent van de ondervraagden zich wel kandidaat willen stel len. De manier, waarop de herstruc turering bij de gemeentesecreta rie in 1986 en '87 werd aange pakt, was de belangrijkste reden voor de medezeggenschapscom missie om haar werk neer te leg gen. De leden hadden het gevoel, dat hun adviezen door burge meester en wethouders niet se rieus werden genomen. Zij wer den te laat van collegebesluiten op de hoogte gesteld en hadden weinig invloed op de verande ringen binnen het gemeentelijk apparaat. Volgens de onderzoeksters is de MC zelf ook in de fout gegaan bij het overleg over de herstructu rering. Leden van de MC namen in alle werkgroepen en de stuur groep herstructurering deel. „Ons inziens zijn zij toen in de bekende val van medeplichtig heid terechtgekomen", schrijft drs. Van Esch. De houding van de leiding van de gemeente tegenover mede zeggenschap zal moeten veran deren, vinden de onderzoek sters. B en W moeten meer be voegdheden afstaan aan de MC en de bevoegdheden van die commissie duidelijker omschrij ven. „Overwogen kan worden schrijven zij, „of ook niet het ma nagement bijgeschoold moet worden op medezeggenschaps- vraagstukken en omgangsvor men". De centrale personeelsdienst, zo staat in het rapport, moet meer doen aan begeleiding en scholing van de MC. De directeur van de CPD, drs. Anja van Gorsel, heeft voorgesteld een werkgroep te formeren om de problemen op te lossen. Met de onderzoeksters is zij van mening, dat intussen al een nieuwe MC kan worden ge kozen. „Het belang daarvan moet een ieder toch aanspre ken", vindt z«. Doele. Een woonboot als jon gerenhonk Is uniek; nergens in Nederland ligt een jonge- renschuit afgemeerd. Het idee is gelanceerd door Jo- han Janssen, de jongerenwerker van de Doele, die al geruime tijd naar alternatieven zoekt voor met name de jongeren van Schiedam-Oost Zo was hij be trokken bij de kraakaetie op de Markt, waar het voormalige po litiebureau lange tijd bezet werd gehouden. Wat zijn toekomstige functie zal zijn, is niet precies be kend. Liefst zou hij een nieuw centrum opzetten. Onlangs bezocht de PvdA-frac- tie Scmedam-Oost en daar wer den enkele suggesties besproken voor het jongecenprobleem. In Kluphuis Oost aan de Galileï- straat vinden activiteiten plaats, die zich niet goed verdragen met jongerenwerk. Trefpunt Oost aan de Fahrenheitstraat ziet men evenmin als meest geschik te lokatie om er een jongeren honk naast te vestigen. Wel werd nieuwbouw geopperd aan de Van Swindensingel of aan de Schie, ter hoogte van de Over- schiesedwarsstraat of nog dich ter bij het spoorwegviaduct- Een minder serieus plan was om de 'bunker'aan de Rotterdamsedijk te gebruiken als jongerencen trum. Volgens jongerenwerkers is de gemeente Schiedam voordelig uit als een woonboot wordt aan geschaft Dat is aanzienlijk goed koper dan nieuwbouw. Een bij komend voordeel is, dat de jon geren met de boot met vakantie kunnen. Warm voorstander van het plan is Kees te Gussinkto, de jonge renwerker van clubhuis De Dijk aan de Westfrankelandsedijk in Sehiedam-Zuid. Hij heeft nog meer suggesties voor het jonge renwerk. Zie daarvoor pagina 21 GRiTIQ VLOERBEDEKKING kas «lef! wel geven wij tol op alle bekende merken zoals DESSO-BERGOSS-BONAPAR TE TRETFORD-KVT-SILVESTER - HEUGA - LOUIS DE POORTEREetc. Gratis vrijblijvend huisbezoek met complete stalen collectie. 1 AM topper GRA 77S Q9iegd. i DOOR HEEL NEDEPLMD ALLE TAPIJTEN 1e KEUS Tot 7 Jaar schrltieiijke garantie op alle bekende merken. Door enorme voorraad geen levertijden. Vraag altijd onze offerte, óók voor KARPETTEN. WIJ zijn I beslist goedkoper dan anderen. GORDIJNEN en VITRAGES (w.o. Ado. Gardlsette etc.) GRATIS GENAAID. STREKSINGèL 165-109. RDAM-H8EBG Tel Dl0-4229120'A22*430 - Fa*010-4227867 - Vfi|dagtot9o geooend s Maandags gesloten VlaardingenEen jongeman van tussen de 20 en 25 jaar heeft giste ren een overval gepleegd op het postkantoor aan de Winkelhoeve in Holy. De overvaller kwam rond tien uur het postkantoor binnen, bedreig de een klant met een pistool en vroeg om geld. Het geschrokken per soneel overhandigde een geldbedrag. De overvaller maakte zich daarop uit de voeten. De politie beschikt slechts over een vaag signalement van de over valler. De man droeg een beige regenjasen een pruik. Volgens getui gen is d e echte haarkleur van de jongeman blond. Hij droeg een bril. De politie is op zoek naar getuigen. Wie meer weet, kan contact opne men met de afdeling recherche van de poli tie, telefoon 4342355. de compleetste d.h.z. in rotterdam Vervang uw oude cv-ketel NUIIt Een nieuwe energiezuinige cv-ketel Is aan verstandige Investering, die snel is te rugverdiend. Kom eens langs en vraag vrijblijvend prijsopgave. Wf| zijn leve rancier van alle merken cv- ketels, mei en zonder warm water, radiatoren, complete bouwpakketten en alle hulpmaterialen, te gen prijzen waar je warm voor loopt I SaunierCkrral* JiOil raiip www VaHlant F;h4i'i!4igl Gustoweg 55 ^Rotterdam- Tel. 010^4738899

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1