Werkgroep en Mooi weer breekt Molenfeesten op astrhet reisvcrs^ Recreatieschap Midden- Delfland nog onbekend Een kerkklok op zee VLAARDIN&S DASBLJ SCHIEDAMSE GOURA! NIEUWE WATERWEB CRURA) Humor in soap-opera van Apollo PvdA overstag: GEWB-winsten niet terugbetalen Recreatieschap mist de boot Einde van kunsthandel 't Koetshuys Man bekneld Strobalen op weg Vreemde flits en dito knal Jazztram trekt vandalen aan Meisje geschept De Eendracht als wasmachine (2) Adn Reijnhout, Telg uit een geslacht van binnenschip- pers, drgaraseerde een driedaagse zeereis met de schoe ner De Eendracht. Reijnhout, werkzaam bij de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten en lid van de Schie damse gemeenteraad voor D66, nam twintig kennissen, collega s en bevriende politici mee. Onder de Schiedam^ se opvarenden burgemeester Reinier Schee res en wet houder Aad Wiegman {beiden PvdA) en de raadsleden Els Hellwig (CDA) en Jacob Wiersma (PvdA). De vlMrdmgse piditiek werd vertegenwoordigd door de PvdA ere Bert Kandel en IJsbrand van der Velden (te vens voormalig wethouder). Aan boord was ook de Schiedamse ex-wethouder Bert Kaptein (D66, nu CDA). WnBNKG Bgmnateredacjte Br&io Havensiraal 6. 3131 BC Vjaardiigen. Putbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229. 4353066. 435055? - sportredactie: 4345J09 MAANDAG 16MEII: ?AOi!J. dOorCAREL VAN DER VELDEN SchiedamZelfmoorden. Over spel, ernstige ziektes en naijver vormen al jaren tot in den treure herhaalde ingrediënten van soap-opera's als Dallas en Dy nasty op de Nederlandse televi sie. Veel mensen hebben 20 hun se happy-few aanschouwen, maar de Schiedamse toneelvere niging Apollo maakte dit week einde indruk door dezelfde ^in grediënten met een knipoog over te planten naar een oerhol- landse situatie: het wél en wee van een clubje artiesten, die 20 slecht zijn, dat zij alleen worden gevraagd om een amusements programma in een bejaardente huis te verzorgen. De miraculeuze come-back van ■Mea L. Lcman vormde dit Voorzitter peter van Heemst voor het kantoor van het recreatie schap. weekeinde voor Apollo de af- sluiting van een periode. Na vier jaar nam vaste regisseur Bruin Otten afscheid van het Schie damse gezelschap. Niet omdat de samenwerking niet meer goed verliep, maar in eerste instantie omdat zowel Droog als Apolïo het gevoel kreeg aan een nieuwe uitdaging toe te zijn. Met deze soap-opera heeft Droog laten zien met Apollo tot veel in staat te zijn. De enorme lappen, tekst,- die met name hoofdrol speelster Ellie Hoogendijk te' verwerken kreeg, en de vele de- corwisselingen eisten het nodige van spelers en publiek. Hoewel de dialogen en de opstelling van de spelers niet in alle gevallen volledig uit de. verf kwamen, slaagden de Schiedammers er toch in een geloofwaardig en hu moristisch geheel neer te zetten. Net ais in de beroemde Ameri kaanse series blijkt Mea L. Lo- man alles opzij te willen zetten vooT haar carrière. Ook haar hu welijk, door via het bed van showmaster Ber Schaap te trachten terug te keren ïn de bé- jaardenre vue. Haar man drijft ze hierdoor in de armen van "haar buurvrouw, die de gehele dag over de vloer komt, terwijl haar onbegrepen depressieve zoontje besluit het tijdelijke voor het eeuwige te verruilen. Als personage komt Mea L. Do- man dicht in de buurt van een Bobby Ewïng, een in wezen goedaardig karakter 'die zich toch laat meeslepen.om de eigen ambities in te lossen. Het verfris sende verschil met de Ameri kaanse series is echter, dat het stuk niet een bloedserieuze en wezenlijk infantiele strijd om een zaken imperium als. onder- werp heeft, maar slechts ëeri simpele rol in ëeri bejaardenre vue. Het stuk krijt hierdoor een veel humoristischer lading dan de Amerikaanse series. Na de totale ontwriching van haar familie krijgt Lohman uit eindelijk haar rol terug in dè be jaardenrevue. Het .tragi-komi- sche karakter van het stuk'be reikt zijn hoogtepunt als Lob man Edith Piaffs 'Non, je 11e re- grette rien' inzet Qra je ambities waar te maken, moetje af en toe wel eens offers brengen. Spijt heeftzeniet VIaardingen Het recrea tieschap Midden-Delfland bestaat al vijf jaar, er wordt al veel langer gewerkt aan die recreatieve voorzieningen en als die allemaal klaar zijn, is er meer dan 100 miljoen gul den geïnvesteerd. Maar toch weten de meeste mensen in Delft, het Westland en Rijn mond nog niet waar Midden- Delfland ligt en wat het schap daar allemaal doet „Er moet veel worden gedaan aan promotie en voorlichting", is de conclusie die Peter van Heemst, voorzitter van het re creatieschap en gedeputeerde daaruit trekt van de provincie, 1 Vrijdag kreeg de pers een rond leiding door het 670Q hectare grote gebied, zaterdag 21 mei vólgt een open dag in het be heers kantoor van het schap aan deZuidbuurh Het recreatieschap staat nog maar in de kinderschoenen. In Midden-Delfland komt 1600 hectare recreatieve voorzienin- Vlaardingen Maar één ding ging er fout tijdens de rondleiding, die genodigden vrijdagmiddag kregen door het recreatiegebied Mïdden- Deifland. Het gezelschap miste de boot. Onder aanvoering van ge deputeerde Peter van Heemst, voorzitter van het recreatieschap Midden- Delfland, toerde het gezel schap langs weiden, plassen en bossen in het recreatiege bied. Er stond ook een rond vaart door de vlietlanden op het programma. Het recrea tieschap heeft het pontje ge kocht, dat van het Bommeer naar de Kwakelweg vaart, met een tussenstop bij het Jachthuis. „Da'sleuk", vond Van Heemst. Na de middag stapte het ge zelschap bij de Vlaardingse Vaart uit de bus. Daar zou hetpontje klaar liggen. Maar toen de bus wegreed, kwamen voorzitter Van Heemst en secretaris Jan van Keulen tot de ontdek king, dat het pontje er niet lag. De bus was vertrokken en er restte het gezelschap weinig anders dan even on deruit te zakken op het ter ras van café Vlietzicht in Schipluiden. Het missen van de boot vond zijn oorzaak in een commu nicatiestoornis, zo bleek la ter. Het schap had de veer man gevraagd om het gezel schap op te pikken bij de Bommeer, in plaats van aan de Vaart. Van Heemst en zijn reismakkers vonden het erg nog niet, dat zij even een glaasje konden drinken op het terras. De veerpont, die twee jaar geledén in de vaart kwam, is overigens een groot succes. Het heeft al 25.000 passa giers aan boord gehad. Die 25.000e reiziger wordt op 21 mei, tijdens ae open dag van het recreatieschap, door Van Heemst in het zonnetje gezet alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. GreteJaan 273 SCHIEDAM Tel. 010-473 82 22 geneen oeverbos, surfplassen, fiets- en wandelpaden, ligwei- den en een openbare golfcourse maar nog slechts een klein ge deelte daarvan is overgedragen aan het schap! De uitvoering is in handen van de reconstructie commissie Midden-Delfland. „Midden-Delfland is een uniek recreatieschap", vindt voorzitter Van Heemst „Het rijk, dat daar toch meestal niet zo happig op is, staat op het punt om te gaan deelnemen". Het recreatiege bied heefteen achterland van 1,5 miljoen mensen. Het schap ver wacht dat, als de inrichting van het gebied achter de rug is, er op mooie zonnige dagen in het weekeinde zo'n 45.000"mensen vertier zullen zoeken. Het recreatiegebied is bedoeld als een buffer tegen de opruk kende steden. Dat tekent Mid den-Delfland, merkten de geno digden tijdens het bustochtje. „Op elke plek in Midden-Delf land zie je wel de rand van een stedelijk gebied", zei Van Heemst. „Je bent nooit echt bui- - ten". Toch heeft het gebied onte genzeggelijk kwaliteiten, vindt Van Heemst. Een informatiemarkt is zaterdag de eerste stap om de recreant be kend te maken met de mogelijk heden van het recreatiegebied in aanleg. Die markt wordt gehou den in het kantoor van het schap aan de Zuidbuurt85. Daar is ook het startpunt van fietsroutes door het gebied, die speciaal voor de open dag zijn bedacht. Andere startplaatsen zijn de VW's in Delft, Maassluis en Schiedam en de molen Aeolus in Vlaardingen. De open dag begint om half elf en duurt tot vier uur 's middags. Schiedam Galerie 't Koets huys is niet meer. Eigenares An van den Brand heeft het pand aan de Lange Haven, waarin haar kunsthandel was gevestigd, te koop gezet. Het besluit is inge geven om financiële redenen. De verkoop van kunst liep zo slecht, dat de vaste lasten niet meer op te brengerï waren. „Ik ben het gewoon zat",: aldus een sombere An van den Brand, die jarenlang vergeefs heeft ge probeerd een vaste klantenkring op te bouwen. Hoewel *t Koets huys regelmatig spraakmaken de tentoonstellingen organiseer de, kwam het publiek eerder om te kijken dan om te koperj. Schiedammers lieten zich al he lemaal zelden tot de aanschaf van een kunstwerk verleiden. Degenen, die bij An van den Brand een schilderij, prent of ob ject kochten, kwamen over het algemeen van buiten de stad. An van den Brand maakte in Schiedam vooral, naam door haar exposities van moderne ke ramiek. Haar Laatste grote succes dateert van enkele maanden ge leden, toen zij in samenwerking met het Stedelijk Museum en boekhandel Mercurius een ten toonstelling van keramische, boekensteunen organiseerde. De verkoop liep uitzonderlijk goed, maar de opbrengst was niet vol doende om de galerie te laten voortbestaan. Het einde van 't Koetshuys bete kent ook het einde van de Schie damse carrière van An van den Brand. Zij.verhuist binnenkort naar Zaamslag, een dorpje in Zeeuws-VJaanderen Vlaardingen Een 27-jarige mart uit Hoogvliet is gistenrhid- dag door brandweerlieden uit zijn auto bevrijd. De man was be kneld geraakt, na dat hij door on bekende oorzaak op rijksweg 20 de macht ovèr het stuur verloor en via de berm bij' de afslag Vlaardingen tégen een boom aanreed. In het ziekenhuis bleek dat hij een gebroken kaak. had. Een inzittende hield slechts lich te verwondingen aan de klap over. Zakkendragers in traditionele kleding zorgden vooreen inmiddels ingeburgerd beeld op de Molendagen. Schiedam Zonder het stuntwerk van Bram Wijers waren dc Molenfeesten 1988 ongetwijfeld een kale bedoe ning geworden. Camping en strand hadden door het mooie weer en het lange weekeinde dankzij Hemel- vaartdag een veel grotere aantrekkingskracht dan de jaarlijks weerkerende activi teiten in en rond de Schie damse molens. Alleen voor vier onverschrok ken ex-commando's, die zich op de wieken van de Noordmolen lieten vastbinden, wilden som migen wel 'thuis' blijven. Ze lie pen rond het middaguur le hoop op de Noordvest en wachtten, sommigen met de kriebels in hun maag, tot de rondwentelen de stuntmannen het rode vaan tje zouden strijken. Dat was het afgesproken teken dat het de waaghalzen begon te duizelen. Wie een riks zette op de winnaar maakte kans op een vakantie reis, en dat verhoogde de span ning nog eens aanzienlijk. Patty Zomer van de Dolly Dots, die de stunt presenteerde, slaagde er echter niet in die spanning ook maar bij benadering te vertol ken. Verder viel er op die stralende zaterdagmiddag weinig enerver- ends te beleven in de Jenever- stad. De zeekadetten vervoerden als vanouds bezoekers aan de distilleerderijen per vlet door de havens, aan de braderiekraamp jes in de binnenstad werden de waren vooral bekeken en be voeld en zelden grif gekocht; de zakkendragers van het Sint An- thonisgilde zetten weer eens de schouders onder imposante ba len meel en vishandel Fillekes probeerde op de Vismarkt bij af slag kabeljauwen en schollen te slijten. De Schiedammers maakten er een relaxed en gezellig middagje van. Straatmuzikanten en bands op diverse terrassen deden de Muzieknaeht, waarmee de' Mo lendagen vrijdagavond werden ingeluid, nog eens dunnetjes over en al die jazz had bepaald een positieve invloed op de bie- romzet Burgemeester Reinier Seheeres zag kans enkele nieuwe inwo ners persoonlijk te verwelko men. Hij deed dat aan de Buïten- havenweg, aan boord van de ste venaak Vrouwe Antonia, Dit schip is een van de vier ouder wetse schuiten, die een perma nente ligplaats krijgen in d_e Lange Haven. Schipper Wil Verhees en zijn gezin waren op getogen over het bezoek van de Dolly Dot Patty Zomer was Inge huurd om de verrichtingen van de vier rondwentelende stuntman nen van commentaar te voorzien. Ze voelde de spanning onder het- publiek slecht aan. burgervader, die samen met wethouder Aad Wiegman het tochtje naar het nieuwe 'adres* bij de Appelmarktbrug- mee-, maakte. „Leuk toch, al die mas ten ïn.de haven, dat geeft een heel gekleedhistorisch gezicht", meende ambtenaar economische aangelegenheden Raymond Vredebregt, Zondagmiddag gingen in de ha vens opnieuw de wimpels en vlaggen ïn top bij de vloöt- scbouw, waarmee de Molenda gen van 1988 werden besloten. Schiedam De 'oortjes' van de rijksweg A4 raakten vrijdagmid dag drie kwartier verstopt, toen een vrachtwagen een lading met strobalen verloor. De vrachtauto nam waarschijnlijk de bocht van de oprit ter hoogte van Vijfslui zen te snel, waardoor de lading gingsehuiven en overboord vjei De weg kon pas weer vrijgege ven worden, nadat de strobalen ïp de berm waren gezet. Vlaardingen Een 30-jarige Vlaardinger snapt nog steeds niet wat hem zondag, een kwartier na middernacht, In het Lickebaeribos is overkomen. Hij reed daar in zijn auto en zag plotseling een lichtflits. Tegelijkertijd, 20 vertelde hij ae politie, hoorde ik een knal gevolgd door een klap tegen de auto. De man reed door en constateerde thuis dat een portier en ruit waren beschadigd. Hij vermoedde dat hij met een hagelgeweer was bescho ten, maar ondersoek van de politie leverde geen aanknopingspunten op. De recherche heeft hem beloofd een nader onderzoek te zullen instellen. Vlaardingen De politieke geloofwaardigheid V van de PvdA staat op het punt flinke averij op te lopen. Dat ge beurt als de socialisten zich bij de behandeling van de meerjarenbegroting uitspre ken voor een andere koers ten aanzien van de jaarlijkse miljoenenwinsten van het GEWB; De PvdA heeft er in twee ach tereenvolgende onderhande lingsrondes voor de vorming van een college van B W een hard punt van gemaakt de win sten moesten worden af bouwd. De raadsfractie is nu om en conformeert zich aan het standpunt van de coalitiepart ners CDA en VVD om de win sten niet terug te betalen aan de gebruikers, maar naar de alge mene middelen door. te sluizen. Het geld moet worden gebruikt om het forse gat te dichten, dat in de meerjarenbegroting gt menen de raadsleden. De fractie distantieert zich met die koerswijziging van het eigen beleidsprogramma en komt ook lijnrecht tegenover de werk groep begrotingen te staan. Tri een verantwoording aan de le den zet secretaris Ber Kalden de argumenten nog eens op een rij tje. Kalden vindt dat per gebrui ker zo weinig zal worden terug betaald, dat aat in de huishoud portemonnee nauwelijks zoden aan de dijk zet. Maar het totaal bedrag is niet onaanzienlijk, laat hij erop volgen. Dat kan worden aangewend om nog meer bezui nigingen af te wentelen en daar varen uiteindelijk alle Vlaardingers wel bij. Tot slot heeft voor de fractie een rol ge speeld dat bij het vaststellen van het beleidsprogramma onvol doende inzicht bestondde om buigingen die nog voor de deur stonden. Fractievoorzitter John Rans- huijsen deelt die opvatting. Hij speelt de zwarte piet door naar de CDA/VVD-regering, die zo kwistig forse bezuinigingen af kondigt. „We zijn niet in staat om die kortingen elders in de be groting te vinden", verant woordt Ranshuijsen de omme zwaai in beleid. Die inschatting staat haaks op die van de werkgroep begrotin gen. De werkgroep ziet met name voldoende mogelijkheden om te snijden in de begroting van stadsontwikkeling (diensten aan huiseigenaren doorbereke nen, reorganisatie bij onderhoud van gebouwen en selectiever on derhoud plegen aan openbaar groen en sneller slopen). „Er zijn voldoende bezuinigingen te vin den om de begroting sluitend te maken", oordeelt de werkgroep. Beide standpunten beloven woensdag tijdens de ledenverga dering in Concordia een leven dige discussie op te leveren. Schiedam De jazztram, die vrijdagavond ter opluistering van de Eerste Schiedamse Mo lennacht in de binnenstad rond reed, bleek vooral 's nachts tal van vandalen aan te trekken. Rond twee uur reed de paarden tram op de Koemarkt rond met een aantal brooddronken jonge ren, die tegen de wil van de koet sier op de kar waren gesprongen. Van auto's, die de tram passeer den, werden spiegels vernield, terwijl menig leeg bierglas op de auto's kapot werd gegooid. Toen de jongelui vervolgens de tram zelf wilden gaan slopen, waren enkele agenten snel ter plekke. Zij slaagden er echter niet in de* raddraaieers te arresteren. Vlaardingen Op de Floris de Vijfdelaan werd zaterdagmid dag een driejarig meisje door een bromfiets geschept Het meisje, dat plotseling de weg opholde, is met een hersenschudding in het Holyziekenhuis opgenomen. Kwartiermeester Herman Brinkhorst (midden links) brenat onervaren zeelieden de paalsteek bij. - door PETER OE LANGE Tijdens het schaars be zochte ontbijt werd de ba lans opgemaakt Drie kwart van alle beman ningsleden was, ziek ge weest, een enkeling had kreunend zijn kooi opge zocht, maar een onverto gen woord was er niet ge vallen. „The right spirit", prees de eerste stuurman. Els Hellwig, bleekjes in een hoekje weggedoken en ge plaagd door kabbelend maag- water, bleef het 'een prachti ge ervaring'vinden: „Al is het alleen maar omdat je hier op zee geen zorgen hebt en niet voortdurend wilt weten, wat er in de kranten staat. Ik ben niét eens benieuwd wat het ANP vanmorgen om acht uur had". Ook het enthousiasme van Adri Reijnhout, die opmerke lijk fit was dankzij een slaap pil die Engelse piloten in de Falkland-oorlog gebruikten om hun bioritme te regelen, was ongebroken. Vanonder een zuidwester vertolkte hij 2ijn gevoelens met de politie ke toespeling dat „dit veel leuker was dan schriftelijke vragen stellen". Aad Wieg man vond het wel een avon tuurlijk reisje, maar bekeek het zeemansleven toch met veel reserve: „Dat gedonder met die touwen, dat hoeft voor mij niet zo". IJsbrand van der Velden wilde ook al niets met die touwen te ma ken hebben. „Touwen?" brul de machinist Martin Wijn berg gewond. „Hier aan boord zijn alleen lijnen!" De nachtelijke 'storm' had ie dereen het besef bijgebracht dat dit schip enkel door een dracht zijn bestemming kon bereiken. Vol mededogen werd naar de zieken geïnfor meerd, aan tafel werden de boterhammen niet louter uit beleefdheid aangereikt, en. een huisvader die thuis nooit afwaste liet neuriënd in dé kombuis de spoelbakken vol lopen. Mensen die zich al ja ren lieten bedienen door een •koffiejuffrouw of een echtge note, zorgden er nu opeens voor dat het hun buurman aan niets ontbrak. „Net mili taire dienst, maar dan leu ker", zei iemand. Trottoü-tegels Aan dek werd hard gewerkt. Regelmatig klonk vanuit het stuurhuis bakstagen 'over!', het voorbereidende comman do voor het overstag gaan van het schip. Halverwege de tweede dag begonnen de hel- lende scheepsplanken bij ve len heimwee op te roepen naar solide, vlakliggende trottoirtegels en vertrouwde bezigheden, 's Middags raad pleegde Seheeres zijn horloge: „Nu zal de B en W-vergade ring wel zo'n beetje afgelopen zijn". Het zou nog tot zeven uur duren voordat de Een- dracht de haven van Great Yarmouth binnenliep en aan het verlangen naar vaste grond onder de voeten vol daan kon worden. Dicht on der de kust had iemand een hallucinerende ervaring: ..Luister, een kerkklok!" Maar hét was een scheeps boeg waarvan het signaal leek op klokgebeier. Het gevoel van ontheemding werd in Engeland alleen maar groter. Afgrijselijk roze geveltjes, een boulevard vol amusementshallen en bingo- lokalen, bier 'dat wel afwas- water leek* en koffie die naar niets smaakte, deed de passa gierende bemanning weer snel de schreden wenden naar de kade. De leden van de. hondewacht doken nog een uurtje in hun kooi. Ze hielden rekening met een zware klus: buitengaats de zeilen hijsen. Het gebrek aan slaap en ande re ontberingen van de vorige nacht stonden iedereen nog vers in het geheugen. „Ach", filosofeerde Wiegman, „zo'n tripje is-net Campari, je moet 't één keer hebben meege maakt". Tegelijkertijd stootte' hij zijn hoofd met een ferme klap tegen het deksel van een patrijspoort. Voorlader „Als je in het stuurhuis staat, en je ziet de patrijspoorten van het dagverblijf en hoe het schuimende water er over heen spat, dan is het net een wasmachine met voorlader", peinsde Yvon Götte. „Eigen lijk moet je deze hele reis zo zien. Je wordt eens flink door de mangel gehaald, maar straks stap je helemaal schoon van boord". Degenen die deze opmerking hoorden vonden 't een tref fende vergelijking. In het holst van de nacht uit bed ge trommeld worden om in het pikkedonker op een glad scheepsdek een kletsnatte staaldraad vast té houden, be velen opvolgen waarvan de zin je-, ontgaat, dat zijn toch dingen die je zelden vrijwillig doet. Dat hét desondanks met. zoveel animo gebeurde, gaf te denken. „Misschien omdat je je eigen grenzen wilt leren kennen?", veronderstelde IJsbrand van der Velden. „In ieder geval ben je gek als je de kans om dit mee te maken laat lopen"- Reinier Seheeres had er -weinig problemen mee dat hij als burgemeester or ders, moest aannemen. „An- nemïeke, onze kwartiermees ter, heeft meer verstand, van zeilen dan ïk. Dus doe ik wat me wordt opgedragen. Waar om niet? Ik heb er lol in en ik leer er een hoop van". Redelijk ontspannen aan vaardde de bemanning de te rugreis naar Scheveningen. Onder bewolkte, luchten, en met de matige wind pal ach ter, voer De Eendracht met een snelheid van zo'n zeven knopen voor de tweede maal de Noordzee op. Tegen drie uur 's morgens ontstond pa niek toen de stuurboord-uit kijk een licht meldde dat de koers van de schoener dreig de te kruisen. Een tanker of vrachtschip, waarvan het rode bakboordlicht angstaan jagend snel naderde, voer recht op het zeilschip af. De tegenligger reageerde op geen enkel 'signaal. „Die zitten te maffen", kreet opper De Vis ser en hij gooide uit allemacht het roer om. „Net de politiek, rood wijkt niet uit en geeft geen antwoord", grapte Bert Kaptein, toen de spanning ge weken was. Een paar uurla- ter, in dichte mist, ontkwam De Eendracht opnieuw op het nippertje aan een aanvaring. Ieder uur, dat het vaderland naderbij kwam, werd de stemming beter. Een zangvo geltje dat aan dek kwam uit rusten, wekte veel verbazing. De 2on brak door, de bier-' voorraad slonk zienderogen. Het silhouet van Schevenin gen werd met gejuich begroet. Öp het achterdek werd de driekleur gehesen. „Volgend jaar gaan we weer, maar dan een week", beloofde Adri Reijnhout Wie er bij die me dedeling ook fronste, niet Hugo Schouten. Op de onge makken had hij nauwelijks acht geslagen. Hij was vooral verrukt over de solidaire hou ding van zijn medereizigers: „Dit schip doet zijn naam.alle eer aan- De Eendracht zaait nooit tweedracht".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1