1 'Samen ontberingen lijden bevorderlijk voor politiek' Fortuna wil van ver! lezersrol af WATERWEG SP08I Batterdams Nieuwsblad Cup Fietsen uit vriendschap De weg naar de finalë Papier geld waard Open tehuis Eigen huis bouwen Pont-affaire in Oost Afscheid van vakbonders Waterspuien tegen roest Zeezeiler Adri Reijnhout zet nieuwe koers uit Buiten de Veste: lopen voor Kenya Schop verandert strijdwijze niet SPORTAGENDA Flitsend begin Hennes DVS Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 17 mei I98S Schiedam Door de stijgende prijzen, van oud pa pier vormt het ophalen ervan weer een lucratieve bezigheid voor verenigingen en scholen. De gemeen te Schiedam hoopt dan ook dat het financiële voor deel, dat het ophalen van oud papier oplevert, tal van clubs zal aansporen om weer te gaan inzamelen. Als gevolg van de lage prijzen stond de inzameling de laatste jaren op een laag pitje. De gemeente vraagt aandacht voor het ophalen van papier, omdat het als een milieuvriendeLijke activi teit wordt beschouwd. Het papier verdwijnt naar de papierverwerkingsfabriek, waar het verwerkt wordt tot opnieuw bedrukbaar papier. Ook particulieren, die niet in het klantenbestand van een papierophealclubje voorkomen, kunnen toch van hun oude papier afkomen. Speciaal voor dit doel heeft de gemeente her en der in de stad vijftien papierbakken geplaatst, waar men de oude kranten en tijdschriften altijd kan dumpen. Verleden jaar was de opbrengst van de papierbak ken 98.000 kilo, hetgeen de gemeente, uitgaande van de huidige papierprijs, zo'n zevenduizend gulden xnoet hebben opgeleverd. VlaardingenDe Vlaardingse verzorgingstehuizen zetten zaterdag 28 mei de deuren wagenwijd open voor belangstellenden. Wie wel eens van dichtbij wil zien hoe het er in een bejaardentehuis aan toegaat, is welkom. In de tehuizen zijn standjes, waar inxorma- tie kan worden ingewonnen over zaken die in een bejaardentehuis yan belang zijn. Ook zijn er rondlei dingen. Ieder tehuis heeft ook een speciaal programma-on derdeel. In Drieën-Huysen is er een rommelmarkt en kan men een kijkje nemen in de braillebiblio theek. In De Wetering is er een fototentoonstelling, terwijl in Vaartland de bewonerscommissie en de be zigheidstherapie centraal staan. In De Meerpaal is een video-film te zien en is er tevens een happy hour. In bejaardentehuis Uitzicht tenslotte zijn de plannen voor nieuw te bouwen aanleunwoningen te bewon deren. Van 14 uur tot 17 uur is het publiek welkom op zaterdag 28 mei. Maasland Meteen na de bouwvakvakantie wordt begonnen met een nieuw woningbouwproject in de Commandeurgpolder. Het betreft 28 koopwoningen, waarvan 14 met premie; de andere helft zit in de vriie sector. Het bouwplan wordt verwezenlijkt door de Wateringse bouwmaatschappij Weboma, in januari uitverkoren na een competitie van vijf aannemers. Er wordt ook grond vrijgehouden, waar potentiële kopers hun eigen woning kunnen laten bouwen, zo wel vrijstaand als in geschakelde vorm. De grond prijs voor deze kavels bedraagt 365 gulden per vier kante meter, exclusief omzetbelasting. Slechts inge zetenen van Maasland en economisch gebondenen werden in staat gesteld om deze grond aan te kopen. Daarvan is druk gebruikgemaakt. De belangstelling bleek zelfs zo groot, dat de vraag naar de vrij uitgeefbare grond vooralsnog het aanbod overschrijdt De toedeling zal naar alle waarschijn lijkheid dan ook via loting geschieden. Een en ander komt morgenavond in de gemeenteraad ter sprake. Schiedam De bewoners van Schiedam-Oost - krijgen voortaan te maken- met f Ferdinand g yreugdenhil, als zij met de ge- s meen te overleg - voeren over de v Ferdinand Vreugdenhil zuigt tij- stadsvemieu- tjens een lOBS-vergadering op wing. Vreugden- z|jn pen, terwijl collega Hans van hil wordt pro- der Zant (uit Schiedam-Zuid) toe- jectleidervoor hoort. de stadsvernieuwing in Oost als opvolger van Eddy Karrenbelt. Waarschijnlijk begint hij al in juni. Fer dinand Vreugdenhil is een uit Amsterdam afkomsti ge bewonersdeskundige, die sinds een jaar werk zaam was bij het instituut Ondersteuning Bewoners in de Stadsvernieuwingsgebieden (IOBS) in Schie dam. Dit instituut werd vorig jaar in het leven geroe pen om de bewonersverenigingen van Oost, Zuid, ■West, Centrum en Nieuwland te ondersteunen in za ken als renovatie^ woningverbetering en sloop en Jnieuwbouw. Er werken twee opbouwwerkers, zes .bewonersdeskundigen en een typiste. De meesten opereren vanuit een 'grot' in de Van Leeuwenhoeck- straat. Vreugdenhil zal deze verpauperde ruimte nu verruilen voor een etage hoog bovenin het stadskan toor. Zijn verhuizing is minder opzienbarend dan een overstap als FNV-voorzitter Hans Pont die maakte 'naar het ministerie van binnenlandse zaken, maar verrassend is de 'transfer' van Vreugdenhil wel. Hij <komt nu aan de andere kant van de tafel te zitten: in de onderhandelingen treedt hij niet meer primair op namens de bewoners, maar namens de gemeente zij het dat hij als leider van het projectteam Oost met beide zijden terdege rekening zal houden, Die kwali teit wordt hem wel toegedicht. Schiedam De afdeling Schiedam van bet CNV neemt afscheid van een paar trouwe bestuursleden. -Op zaterdag 21 mei treden J.Th. de Vaal, J. Verzijl, B.M ..Koppenol en H. J. van Gameren terug in de ano nimiteit Ka jarenlange dienst zet het kwartet er op die zater dag definitief een punt achter. De Vaal is al meer dan 49 jaar lid van de vakbond en kwam in 1963 in het be stuur. Collega Verzijl is ai 43 jaar lid. Hij neemt nu af scheid als penningmeester/secretaris. Koppenol ie sinds 1928 lid van de bond en begon 36 jaar geleden als aspirant-bestuurslid. Hij groeide mee in de orga nisatie, want de laatste 30 jaar was de Schieammer voorzitter van het bestuur. Van Gameren is lid sinds 1Ö48, hij was geruime tijd secretaris/penningmeester van de industrie- en voedingsbond van het CNV. In het gebouw van de Christelijk-Sociale Belangen aan de l^mge Haven 73 wordt op 21 mei vanaf 14.00 uur afscheid genomen van de bestuursleden. Belang stellenden zijn daarbij van harte welkom. Schiedam Teneinde de rcestdeeltjes uit het lei dingnet te laten verdwijnen heeft het waterleidmg- bedrijf van de gemeente Schiedam besloten een deel van het waterbuizenstelsel te doorspuien. Een klem deel van het net bestaat nog immer uit gietijzeren en stalen buizen, waar roestvorrning plaatsvindt. De rcestdeeltjes komen met name in het voorjaar en de zomer te voorschijn, als de waterconsumptie toe neemt. De snelheid, waarmee het water stroomt, neemt in deze periode flink toe, waardoor de deeltjes van de rand loskomen. Hoewel de roestdeeltjes geen gevaar voor d e volksge- zondheid betekenen, Is het met name voor wasma- cbinebezitters een onaangename verrassing als het wasgoed ineens onder de roest blijkt te zitten. Van daar dat de Openbare Nutsbedrijven besloten heb ben de snelheid van het stromend water kunstmatig op te voeren, waardoor de deeltjes op het nool ge loosd kunnen worden. Tussen lo en 31 mei kunnen bewoners van het centrum en van Nieuwland tijde lijk overlast van de werkzaamheden ondervinden. Op momenten dat er gespuid wordt, komt er minder water uit de kraan. Om de overlast zoveel mogelijk te beperken voert het waterleidingbedrijf het werk met name in de avonduren uit, wanneer de water- consumptie het laagst is, door PETER DE LANGE Schiedam Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Jaren zat Adri Reijnhout zich achter z'n bureau te verbijten, voor dat hij gehoor durfde te geven aan die oude roeping: varen. Nu hij zijn eerste volwassen zeereis ook al duurde die slechts drie dagen achter de rug heeft, voelt hij zich weer helemaal de telg van een schip- persfamilie. Het kompas dat hij van zijn grootvader erfde, een solide stukje vakwerk met een papieren rozet, opgeborgen in een houten kistje, koestert hij inniger dan ooit. Reijnhout was de organisator van het tochtje met zeilschip De Een dracht, dat vorige week zoveel* Schiedamse en Vlaardingse ma gen van streek bracht Zijn colle ga's van de Vereniging van Neder landse Gemeenten, zijn vrienden uit het zakenleven en zijn kennis sen uit de Schiedamse politiek vroegen zich halverwege de Noordzee radeloos af waar ze aan waren begonnen. „Dit was toch een geheel verzorgde reis?" mom- 2 pelde de wit weggetrokken be- g dnjfsleider van twee winkels sar- castisch. De zee ging nogal te keer; Z de grotendeels onervaren beman- o ning, deskundig op het gebied van 2 nota's en subsidies, maar volslagen leek bij kluiver en bakstag, hing doodziek over de reling. Niettemin bleven ze bij nacht en' ontij hun werk doen: wacht lopen, zeilen bijzetten, het schip op koers houden. Bijzaak Hoe beroerd menigeen, zich ook voelde, die collectieve misselijk heid was slechts bijzaak. Iedereen had na afloop het gevoel dat er een prestatie was geleverd en dat de, schoener louter door onderlinge samenwerking en kameraadschap veilig de thuishaven Schevenin- gen had bereikt. En dat gevoel zou Reijnhout, fractievoorzitter van D66 in de Schiedamse gemeente raad, in de politiek ook wel willen 2ien: „De overtuiging dat je een team bent en een moeilijke klus al leen door saamhorigheid kan kla ren". Het bedrijfsleven ontdekte jaren geleden al, dat managers samen op Adri Reijnhout, weer thuï3 na een enerverend zeereisje: 'Desamenwerking aan boord was ideaal'. overlevingstocht sturen een tover middel is om de besluitvaardig heid te vergroten. Politici daaren tegen beklimmen zelden in groepsverband een berg. Dat er vorige week zoveel Schiedamse en Vlaardingse raadsleden en (ex- )wethouders op De Eendracht bij elkaar waren om samen een schip over de Noordzee te loodsen, was min of meer toevallig. Maar bij een volgende reis zou dat wel eens an ders kunnen liggen. Een poging om politieke fracties op volle zee bij windkracht 7 nader tot elkaar te brengen is volgens Adri Reijn hout best de moeite waard: Rolpatroon „Allereerst zie je op zo'n schip de betrekkelijkheid in van je gewone dagelijkse bezigheden. Je moet opeens iets met je handen doen. Je wordt uitje rolpatroon gelicht. Dat geeft een enorm gevoel van ont spanning. In zo'n sfeer leer je el kaar kennen en waarderen. De sa menwerking aan boord was ide aal. Je kijkt dan heel anders tegen elkaar aan dan in. de raadszaal, waar allerlei vooroordelen heer sen, waar een idee van de ene club per definitie verkeerd is in de ogen van een andere club". De fractievoorzitter van D66 be seft terdege dat er wat bezwaren aan zijn plannetje kleven, en dat het in de praktijk op enige weer stand kan stuiten: „Ik zie Piet Roosen" een goedmoedig, lich telijk corpulent CDA-raadsiïd „nog niet in de ra staan. Je zou ook niet de hele raad voor zo'n onder neming kunnen vragen. Mis schien alleen de fractievoorzitters, als er een moeilijke politieke be slissing genomen moet worden waar je met gewoon praten niet uitkomt En je moet natuurlijk voorkomen dat je zo'n sfeer krijgt als in Japan, waar de werknemers 's morgens met hun allen het be- drijfslied zingen". Lachend: V oor opgesteld dat wij 't eens zou den worden over *t lied dat we moesten zingen". Reijnhout is realistisch genoeg om geen al te grote animo voor zijn idee te verwachten. Niet iedereen wordt vrijwillig zeeziek. Boven dien: de politiek bestaat uit groe pen met ieder hun eigen belangen. Of die belangen plotseling op een lijn te krijgen zijn, doordat de volksvertegenwoordigers samen wat ontbennkjes doorstaan, valt te betwijfelen. In elk geval krijgt de Schiedamse gemeenteraad een jaar bedenktijd. In mei 1989 wil Reijnhout er opnieuw met De Eendracht op uit „Of ik iedereen mee krijg weet ik niet, maar wie wil is op de volgende reis van har te welkom". Schiedam/Vlaardingen Open bare scholengemeenschap Buiten de Veste in Schiedam gaat onver droten verder met het organiseren van sponsorlopen. Na de tweede World Runners Loop, die in okto ber vorig jaar 13.500 gulden op bracht voor een veeteeltproject in Tanzania, staat de volgende alweer in de steigers. De derde prestatie loop is voor 1 oktober gepland. De Opbrengst is dit keer bestemd voor de Kenyaanse ontwikkelingsorga nisatie "U nd ugu Undugu is ki-swahili voor solidari teit De organisatie steunt allerlei kleinschalige projecten. In de krot tenwijken van de Kenyaanse hoofdstad Nairobi worden woning bouwprogramma's uitgevoerd. Verder wordt het geld gebruikt de opvang van zwerfkinderen en het oprichten van kleine bedrijfjes. Om zoveel mogelijk geld met de derde Schiedamse editie van de World Runners Loop op te halen, wordt al op 30 mei een voorlich tingsbijeenkomst gehouden. Leraar Lex Schruijer laat dan een door hem vervaardigd dia-klankbeeld zien, getiteld Over-leven in Kenya. Die avond wordt in de school ook nader ingegaan om. de bestemming van het geld, dat in oktober bij el kaar moet worden gehold. Lex Schruijer zegt vong jaar met eigen ogen te hebben gezien dat het geld goed wordt gebruikt „En er blijft heel weinig aan de strijkstok hangen", noemt hij nog een argu ment om straks in oktober mee te lopen. Het Holyziekenhuis komt al eerder in actie voor een Derde Wereld project. In en rondom het zieken- h uis word t zaterd ag 4 juni een grote actie gehouden. De opbrengst komt ten goede aan de bouw van een kraamkliniek in het Peruaanse stadje Trujillo. De reden voor juist dat project is dat sinds enkele jaren twee oud-medewerkers van het ziekenhuis daar wonen en werken. Zij hebben ervaren hoe armoede en slechte hygiënische toestanden veel slachtoffers onder met name kinde ren maken. In het stadjestaat al een betonnen skelet voor een kraam kliniek. Het ontbreekt de mensen daar echter aan geld en goederen om hetgebouw af te maken. Met behulp van kledingverkoop, een rommelmarkt en diverse ande re attracties hoopt een groep perso neelsleden van Holy voldoende geld bijeen te brengen om de kli niek in de nabije toekomst functio neel te kunnen gebruiken. Alle activiteiten worden tussen ne gen en vijf uur gehouden. Onterecht Liedewyde/Niemvelant, dat vorige week hoorde hoeveel geld erbij een sponsorloop was opgehaald, laat overigens bij monde van de heer Heerschap weten dat er op zijn school slechts 20 procent leerlingen het Ihno volgen en dat er verier ihno, mavo en meao wordt gege ven. Alleen het eerste stond in ons bericht vermeld. Voorts werd Lie- dewyde onterecht uitgezonderd. Het gaat om een fusieschool, waar bij de twee componenten beide evenveel inbreng hebben gehad in de organisatie van de sponsorloop. Vlaardingen Bij de VW en aan de kassa's van het Holy- en Kolpa- bad is gisteren begonnen met de in schrijving voor de zesde recreatieve Vlaardingse triathlon. Het sportie ve evenement, dat onder auspiciën Staat van het bureau sportieve re creatie, wordt dit keer op 25 mei af gewerkt Zoals gebruikelijk starten de naar schatting 300 deelnemers dan om 18 uur in het Kolpabadvoor 550 meter zwemmen. Aansluitend hijsen zij zich in fietstenue voor een tocht van 25 kilometer. Tot slot wordt wederom het Kolpabad aan gedaan. Op het buitenterrein wordt vier kilometer hardgelopen. Hoewel het organiserend bureau achteraf niet zo blij is met de geko zen datum PSV speelt die avond in de finale voor de Europa Cup hoeven voetballiefhebbers niet om die reden af te haken. De meeste deelnemers doen er namelijk niet veel langer dan anderhalf uur over om het hele traject af te leggen. „II kunt dus op tijd moe, maar voldaan voor de tv zitten", luidt de werven de tekst van het bureau, Is voor de deelnemers van de triathlon het sportieve aspect het belangrijkste, de vereniging van Turkse Werknemers in het Rijn mondgebied organiseert een fiets tocht met een heel ander doel. Op 12 juni wordt de eerste Vriend- schapstoer gehouden. De bedoeling van dat evenement, dat samen met de Toerplub Rijnmond is opgezet, is om een bijdrage te leveren aan het streven van samenwerken en sa menleven van Nederlanders en buitenlanders. De tocht is dan ook bedoeld om met mensen van allerlei nationaliteiten 27 kilometer samen te fietsen. Tus sen tien en twaalf uur 's morgens wordt gestart vanaf de wielerbaan aan de OlympiaWeg in Schiedam. De fietsers pedaleren dan richting Delft Aan net eind van de tocht wordt eveneens bij de wielerbaan een feestje gebouwd. Daar treden diverse muziek- en folkloregroe- pen op. Ook niet-deelnemers zijn daar vanaf twee uur van harte wei- kom. Kaarten voor de Vriendscbapstoer kosten twee gulden en kunnen vlak voor de start worden gekocht door GERHARD-PAUL WISGERHOF Capelle aan den IJssel Derde klasser Zwervers is er vanavond heel veel aan gelegen om de Nieuwsblad Cup te winnen. De formatie van Joop Schop was in de competitie niet opgewassen tegen de overmacht van "s-Gravendeel. Juist daarom wil het zo graag deze beker winnen, om in elk geval toch één prijs te bemachtigen. De fikse afstraffing die Zwervers zondagmiddag van eredivisionist Sparta (9-2) kreeg, heeft het zelf vertrouwen van de ploeg nauwe lijks aangetast. Zwervers we*, waartoe het in staat is en mede daarom kan het vanavond een aantrekkelijke finale worden, ook al spelen de Capellenaren tegen het een klasse hoger uitkomende Fortuna Vlaardingen. Op de weg naar de finale heeft Zwervers weinig problemen ge kend. Zeker de halve finale tegen het Schiedamse WK ging van een leien dakje. Maar de Capellenaren zullen toch niet te overmoedig het veld moeten opstappen, anders zou dat wel eens genadeloos afgestraft kunnen worden. Wat dat betreft heeft oefenmeester Joop Schop voldoende meege maakt in de voetballerij. Alleen hoopt de oud-Spartaan dat hij, met uitzondering van Piet Kortlever en Peter iJdo, over de volledige se lectie kan beschikken. „Zondag vielen Joop Zwager en Paul Wen- nekes geblesseerd uit Wennekes ging in de eerste helft een kopduel aan, maar kwam hard in aanra king met een tegenstander. Nor maal is Paul niet uit het veld te slaan, maar nu was het toch wijse- lijker hem te wisselen" Veel informatie over Fortuna kan Schop niet geven, ,,'t Is voor mij een onbekende tegenstander. Ik heb alleen een beetje de uitslagen van ze gevolgd. Daarbij is het me opgevallen dat ze aardige resulta ten hebben geboekt. Van onder schatting zal ook zeker geen spra ke zijn". Over de eigen strijdwijze is^ de Schiedamse oefenmeester weinig geheimzinnig. „Wezullen netzoals altijd spelen. We gaan uit van onze eigen krachten en passen ons niet aan bij Fortuna. Dal wil niet zeg gen dat we direct gaan aanvallen. We kijken eerst de kat uit de boom en daarna proberen we de sco- rlngsmogelijkheden uit te buiten". Over de beslissing van de wed strijdcommissie om de finale bij het zestigjarige CKC af te werken, toonden de Capellenaren zich zeer verheugd. Daarmee krijgt Zwer vers toch een beetje het gevoel van een thuiswedstrijd. In de voor gaande duels om de Nieuwsblad Cup kwam er voor Zwervers niet één thuisduel uit de koker. Wel speelde het in de eerste ronde op het eigen Couwenhoekcomplex, uitlegen FC Maluku. In Kralingseveer zal waarschijn lijk een groot aantal Capellenaren hun favorieten volgen. De Zwer vers-aanhangers hebben na de of ficiële opening van het nieuwe clubgebouw bij alle festiviteiten de smaak goed te pakken gekregen. Zij hebben zeker de buik nog niet vol van het feestgedruis en dat wil len ze dan ook vanavond aan iede- ren laten zien. door RENÉ DONS Vlsardingen Jan van Baaren droomt al enkele dagen van de Nieuwsblad Cup. De trainer van For tuna VI. krijgt vanavond in de finale van dit. groots opgezette en steeds popu lairder wordende voetbal- evenement de laatste kans om een klein kroontje op zijn werk te zetten. Hij verruilt over twee maan den Fortuna na twee jaar voor Smitshoek, omdat zijn voorkeur naar het za terdagvoetbal uitgaat De 44-jarige oefenmeester, die nog samen met Leo Beenhakker en Guus Hiddink tijdens de CIOS-op- leiding in Overveen op één slaap zaal heeft gelegen, heeft bij Fortu na niet helemaal aan de verwach tingen voldaan. Twee maal deed de zondag tweede klasser mee om de titel, maar beide keren moest Fortuna Vlaardingen een ander voorlaten gaan. Ook in de strijd om het Vlaardmgs kampioenschap moesten de Vlaar- dingers voortijdig afhaken. In het toernooi om de Nieuwsblad Cup was Jan van Baaren echter wel succesvol. Fortuna verloor vorig seizoen in de eindstrijd van DCv door een treffer van Frans Schaap. Ditmaal treedt Fortuna op het veld van CKC tegen het Capelse Zwer vers aan. >vDe Nieuwsblad Cup leeft enorm binnen de selectie", zegt Van Baa- Jan van Baaren geeft aanwijzin gen. „Ik kan nu eindelijk over een volledig fitte groep beschikken", kijkt de trainer van Fortuna reikhal zend uit naar de finale van de Nieuwsblad Cup, ren, „omdat wij verder geen belan gen meer hebben. Je merkte die motivatie al tegen Lekkerkerk. Het ging er stevig aan toe, omdat beide ploegen er opgebrand waren te winnen. Wij hebben in die halve finale goed gespeeld". „Ik fieb", vervolgt hij, „het hele seizoen last gehad van veel blessu res, maar nu kan ik eindelijk over een volledige fitte selectie beschik ken. We hebben het vorig jaar te gen DCV laten liggen, dat zal ons niet meer gebeuren, want nu wil len wij de Cup winnen", meldt de strijdvaardige oefenmeester. Mee-finalist Zwervers komt uit in de derde klasse van het zondag voetbal en eindigde m de subtop. De meest opvallende speler is Ceesjan Snoeck, die ooit furore maakte bij Feyenoord, maar we gens hartklachten werd afgekeurd voor het betaald voetbal. Hij assis teert bij Zwervers trainer Joop Schop en speelt af en toe mee in de hoofdmacht. Cupfighter Jan van Baaren heeft Zwervers nooit zien spelen: „Ik ken Zwer vers niet. Van David Zwarts heb ik wat gegevens gekregen, maar de enige bekende naam voor mij is die van Ceesjan Snoeck, dat is een open boek. ïk denk dat het een be hoorlijke sterke ploeg is. Het ver schil tussen de tweede en de derde klasse is niet zo groot Wij hebben ons tijdens het toernooi gemanifes teerd als een echte cupfighter". Het winnen van de Nieuwsblad Cup zou een symbolisch gebaar zijn van de spelers. Van Baaren is zeer gebrand op deze bokaal, zodat hij Fortuna meteen ietsiepietsiete vreden gevoel kan verlaten. Ineen vroeg stadium liet hti het bestuur van de Vlaardingse club al weten, dat zijn voorkeur uitging naar het zaterdagvoetbal, vanwege gezins- belangen. „Mijn"kinderen sporten op zater dag, Als ik een dag later naar het voetbal moet, blijft er geen dag over voor het gezin. En de belan gen van mijn vrouw en kinderen sla ik zeer hoog aan. Ik ben niet af hankelijk van het voetbal, omdat ik een volledige dagtaak heb als le raar op een scholengemeenschap. De voetballerij is voor mij een hob by. Daarom heb ik er geen enkel bezwaar tegen om volgend seizoen bij Smitshoek aan de slag te gaan, dat in de derde klasse uitkomt VlaardingenOp de route naar de finale van de Nieuwsblad Cup bleken Zwervers en Fortuna VI opvallend produktief. De Capel lenaren scoorden in vier wed strijden zeventien doelpunten, terwijl de Vlaardingers tien maal de roos troffen. Wel was het zo dat de tegenstand voor Fortuna over het algemeen iets zwaarder was dan voor Zwer vers. Eerste ronde FC Maluku-Z wervers M Forti,ma Vl-GSS 3-1 Achtste finale Fortuna Vl-BVCB 4-1 SW 3-Zwervers 0-2 Kwartfinale) VDL-FortunaVl Be rkel-Zwervers Halve finale Lekkerkerk-Fortuna 0-3 VVK-Z wervers 1-7 0-0Fwns 1-4 TIM voor d*z» nibriofc kunt u doors**»" un d* sportr*<l»ktf» v«o dn» krant, po»<- bui 110, 3130 AC VUardinowi. D» *P«nr»- daktf» U ovordM trt*fonf*cli bjrdkbMr ofxfor numtrw010-«*5209*riln d»avond uren wx»»r numm*r oio~MJ3ft509. Vo*^L<Final«^l>alJ**lblKl Ct,Ps i9"9P For' IdmV?—Zwotw» (tarrtfn CKC In KrallnQ**- vew): Krulafinji*» 8chk*d*mj ktmptoon- door DONALD BAX Schiedam Hartverwarmend was de wijze, waarop Hermes DVS gisteravond het spits afbeet in de nacompetitie. In de zaal wel te ver staan, want daar gaat het de Schie dammers de laatste weken bedui dend beter af dan op het veld, waar de neeergang grote(ske) vormen dreigt aan te nemen. Steunend op de inbreng van uitgerekend twee eerste elftalspelers (Fred Lang horst en Hans de Roos) flitste Her mes DVS in een bij vlagen dol driest tempo langs het verbauwe reerde FC Grovo: 7-2. FC Grovo, dat in dit toetje om twee plaatsen in de landelijke competi tie al had verloren van Van der Plas (Leiden) en had gewonnen van Roveco (Dordrecht), mocht weliswaar een optisch overwicht hebben; het balvaste en vooral razendsnel schakelende Hermes DVS deed in wezen wat het wilde. Hoewel het uit de Goudse afdeling afkomstige FC Grovo na rust paal en lat raakte, kreeg de thuisclub de beste kansen. Met name Hans 'Coentje' de Roos wilde het enkele malen net iets te mooi doen. Dat was nadat de grillige aanvaller Hermes DVS op het goede spoor had gezet. Eerste verraste hij de doelman met een spetterend af standschot en na de gelijkmaker van Rob Ouwehand (ex-PPSC) so leerde De Roos naar 2-1. Vervol gens bracht hg Fred Langhorst in stelling (3-1), waarna Langhorst op zijn beurt Hans Meijer in scorings^ positie manoeyuvreerde; 4-1. FC Grovo maakte op slag van rust 4-2, maar ook die tegenslag incasseerde Hermes fluitend. Het matige FC Grovo werd een re gelrecht debacle bespaard door Hermes DVS. Opnieuw Meijer maakte er 5-2 van. Terwijl Martin de Zwart op de bank twee minuten z'n zonden mocht overdenken, kapte Langhorst op de vierkante meter alles en iederden, doelman incluis, uit: 6-2. De langharige sty list schoot ook zelf de zevenklap per vol op aangeven van De Zwart Hennes DVS speelt morgenavond om 20.00 uur in sporthal Cleyn Duin te Katwijk tegen Van der Plas, de kampioen van de afdeling Leiden. Sponsor Smith Holland heeft voor dit duel zelfs een tou ringcar ter beschikking gesteld. De stand in de nacompetitie luidt: Van der Plas 2-4, Hermes DVS 1-2, FC Grovo 3-2, Boveco 3-2. HMSH1-0, •chao; 19.00 WKHarmes OVS..1B.00MW- tinlt—SFC; Vrf»nd*ch»p«1Ijfc MSV71SW; DimHMItMl: 20.00 EDO— CCS/Schiedam. ZwNMlbit SpodhaJ Cayn MMCfaap: 19 00 OHS-QSS. 16.00 UrtU»— Demos.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2