m 'Renovatieplan onverantwoord' Wm Prinses Beatrixschool verbouwd na integratie i Bos heeft te veel bomen... Joop van Hees dankt buren GEWB waarschuwt voor gevaren Staaltje burgerzin verbluft raadsleden Graffiti workshop Grappige Brio's bij opening No Problem Jongeren-werkers zijn 't niet eens Kolpabad intrek VLAARQINfiS DABBIAO SOKiEBAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT VUVDJE HETGEK jap Eindexamen in ziekenhuisbed adverteren Havenstraat 6, 3131 BC V!aa,dingen. Postbus 110. 3t30 AC Vlaardinga, Telefoon: mo-4miM, 4352066. 4350567 sportregie: WgÓT VRIJDAG 20 MEI 1968 PAGINA 13 Schiedam De samenvoeging van kleuter- en lager onderwijs maakt op veel scholen een ver- houwing noodzakelijk, en giste ren was het de beurt aan de Prinses Beatrixschool om feeste lijk te vieren dat deze is afge rond. Kinderen liepen verkleed en geschminkt door de gangen en de lokalen, en hun ouders kregen koffie met koek, of een glaasje limonade met kaas of worst Het ging er gezellig en ontspannen aan toe, en schooldi recteur Jaap Boerlage was hele maal goedgemutst Want invoe ring van het basisonderwijs, en de daardoor noodzakelijke ver bouwing, betekent voor hem dat de school een blijvend bestaans recht heeft verworven en daar zag het de afgelopen jaren wel eens anders naar uit De school aan de Buys Baliotsin- gel had lange tijd moeite het ver plichte minimum van 100 leer lingen te handhaven. Een kleu terschool had de Prinses Bea trix- niet zelf, maar er was een dependance van de Juliana- school gevestigd. Met de integra tie van kleuter- en lager onder wijs is nu bereikt dat alle groe pen op de school gewoon onder één bestuur vallen. „Met de 130 leerlingen, die wij daardoor heb ben, hoeven wij niet bang meer te zijn dat de school dicht moet", aldus Boerlage. Bovendien is Oost kennelijk weer een jonge, vruchtbare wijk aan het worden: er wonen genoeg kinderen om de school een zonnige blik op de toekomst te laten werpen. De verbouwing heeft zich be perkt tot enkele ruimten. Zo is, door een stuk van de gang erbij te betrekken, een grote gemeen schapsruimte ontstaan. Dat ging niet zonder problemen, want er moest een draagmuur gedeelte lijk voor worden verwijderd, vertelt W. Breugem, woordvoer der van het aannemingsbedrijf J. van de Tempel Zn. uit de N ieuwstraat. Breugem heeft in middels ervaring met schoolge bouwen: eerder werkte hij aan de Prins Mauritsschool aan de Westfrankelandsestraat, de voormalige Dr. J.Th. de Visser- school. Dat Breugem bestuurslid is van de Vereniging voor Chris telijk Onderwijs in Schiedam is, heeft voor Van de Tempel dus zo z'n aantrekkelijke kanten. Op de school aan de Buys Ballot singel was gisteren een kleine expositie van foto's te zien, die c tijdens de verbouwing zijn ge- maakt. Een oud-leerlinge, die s een kijkje kwam nemen, zei de school veel kleiner te vinden g. dan zij sinds haar jeugdjaren had gedacht. „Als kind stel je je dat allemaal veel groter voor". Feest op de Prinses Beatrixschool aan de Buys BallotslngelTdeverBouw^isTdaar Schiedam /Vlaardi nge n Per plex stond burgemeester Schee- res, toen hii van bankdirecteur Klaas van de Geest een cheque van een halve vierkante meter in zijn handen gedrukt kreeg. „Ik wist dat de Bondsspaarbank een gift wou doen voor de we deropbouw van molen De Palm boom, maar iets met zeven cij fers had ik toch niet verwacht sprak hij, de cijfers achter dé komma meetellend: 15,000,00 schonk de bank, om de opening van het nieuwe hoofdkantoor aan de 's-Gravelandseweg te vieren. Ook de Vlaardingse wethouder Bas Goudriaan kreeg het vorste lijke bedrag, waarmee de plaat sing van de vuurtorenkop op het Hoofd kan worden gefinancierd. „Daar maakt de bank een hele boel mensen gelukkig mee", zei Goudriaan, „want veel Vlaar- dingers stellen zo'n vuurtoren op prijs. Zoveel mooie oude gebou wen hebben we tenslotte in Vlaardïngen niet meer". „Nee, vind je 't gek?" zeiden en kele genodigden onder elkaar, doelend op Goudriaans sloop- en nieuwbouwpolitiek. Schiedam Joop van Hees is de omwonenden van zijn café De Kuil erkentelijk voor hun ade- quate optreden, waardoor de in- breker kon worden betrapt die - in het café gokkasten en de kassa had vernield. Een collega van Van Hees hoofde 's nachts ru moer in het Groenendal en alarmeerde de politie. Agenten arriveerden snel, daarom kijkt men ervan op dat de inbreker toch nog kans gezien heeft om 1800 gulden te verdonkerema- nen. Mogelijk heeft hij een handlangergehad, die er met het geld vandoor is gegaan. Dat cafébazen geen bikkelharde concurrenten van elkaar zijn, maar veel meer prijs stellen op vriendschappelijke omgang met elkaar en graag voor elkaar op komen, werd er wel mee onder streept. «SBH Vlaardingen In het oever- ,bos Lickebaert zijn bomen verwijderd, omdat enkele re creanten hebben geklaagd over schaduw en enge plek ken. „Het blijkt dat veel mensen liever op grote gras vlakten zitten dan op kleine stukjes groen tussen de bo men", zegt een woordvoer der van het recreatieschap Midden-Delfland. Het schap beheert het Licke- baertbos, zoals het alle recre atieve voorzieningen in het polderlandschap in Midden- Delfland beheert. In een boerderij aan de Zuidbuurt 85 is het recratiescbap ge huisvest, maar omdat de spoorlijn Rotterdam-Hoek van Holland er loopt, missen de ambtenaren van het schap het uitzicht op het oeverbos. Het oeverbos is een jong bos, maar in enkele jaren tijd 2ijn de bomen toch al hoog opge schoten. Nu het ergens op be gint te lijken, vinden enkele recreanten dat er best weer wat af kan. Want waar een boom staat, kun je niet zon nebaden. Vlaardingen De Maas- si uise Vivian Bras, havo- leerlinge op scholenge meenschap Westland-Zuid, begon gistermiddag op een bijzondere manier aan haar eindexamen. Zij legde haar examen Frans af in een bed in het Vlaardingse Holyzie- kenhuis. Spieken kon zij niet, maar toch hielden de leraren Bas Kranenburg en Jan van Hemert de wacht Vivian Bras zou aanvanke lijk thuis haar examen doen, nadat zij in het ziekenhuis van een blindedarmontste king was geholpen. Maar er traden complicaties op en de Maassluisse moest terug naar het ziekenhuis. Zij had al twee onderdelen van het examen gemist en omdat zij niet verder achterop wilde raken, vroeg zij toestem ming om in het ziekenhuis examen te doen. Dat mocht Met de verzegelde envelop met examenopgaven gingen Van Hemert en Kranenburg gistermiddag naar afdeling 4 oost van het ziekenhuis. Zo lang Vivian Bras aan -het ziekbed gekluisterd is, doet zij daar haar examen. Als zij naar huis mag, zullen Kra nenburg en Van Hemert naar Maassluis moeten om toezïchtte houden. Schiedam In park Kethel zou burgemeester Reinier Scheeres gisteren een ANWB-bord ont hullen, waarop de nieuwe Bran- dersstad-route staat aangegeven. Het bord was ingepakt met pa pier en er hing een slinger om heen. Maar een burger dacht daar anders over. Hij fietste door park Kethel, zag in de verte het fietsend gezelschap van Schee res aankomen en dacht „Hé, dat lijkt de burgfemeester wel!'" vervolgens viel het hem op, dat het in het park zo'n rommeltje was: er zat papier om een bord en er hing een touwtje aan, en de man besloot spontaan dat snel even od te ruimen, voordat de burgemeester zou arriveren. Zonder het te weten verrichtte hij zodoende zelf de onthulling van het ANWB-bord. Pas toen drong tot hem door, dat hij zich wellicht met Iets bemoeid had wat hem niet aanging, en snel wikkelde hij het bordje weer in, tikje provisorisch. Daarna had Scheeres er niet veel moeite meer mee. De meefietsende raadsleden waren wel verbluft over zo'n staaltje van burgerzin, en zij reageerden daarop in ui tingen van grote hilariteit. De nieuwe ANWB-route voert langs enkele plekken, waar ten toonstellingen zijn te zien onder het thema Leve het platteland (daarover meer op de volgende redactionele pagina). Eén van die tentoonstellingen wordt ge houden in het oude boerderijtje aan de Harreweg, schuin tegen over dat van boer Lansbergen. Dat is vlakbij De Boshoek van de KNNV. „En déér had die ten toonstelling natuurlijk ook kun nen worden gehouden", opper den meefietsende KNNV'ers. Het gezelschap kreeg van het uitstapje de indruk, dat de ANWB er een mooie fietsroute bij heeft: slechts voor een deel valt de Brandersstad-route sa men met de Delfland-route, die door het polderlandschap ten noorden van de Waterwegste den voert. De nieuwe route is 22 kilometer lang. Schiedam Er zijn mooie muurschilderingen te maken met verfspuiten, maar meestal lees je alleen rare kreten als Wacko, Dr. No en Rebel. Gebrek aan fantasie? Nooit tekenles ge had? Rob Bergevoet wil daar wat aan gaan doen. De jongerenwer ker van Schiedam-Oost heeft in alle wijken van de stad folders laten verspreiden, waarin hij een oproep doet om een graffiti workshop op te richten. Eén en thousiaste spuiter heeft hij al, een regelmatige bezoeker van Kluphuis Oost die zichzelf van wege diens grote aandeel in de straatkunst wel een heel belang rijke inwoner van Schiedam vindt Het is de bedoeling van Rob Ber gevoet, dat de workshop uit groeit tot een stedelijk project, zodat Schiedam nog eens heel mooi kan worden. Er staan ge noeg gebouwen in de stad, die wel eens een verfje mogen krij gen. Voor muurschilderingen door beroepskunstenaars heeft de gemeente tenslotte te weinig geld. Maar op die gebouwen wü de workshop zich niet richten: men kan er oefenen op panelen. En vervolgens zullen die pane len geëxposeerd worden. Bergevoet heeft hét jongeren werk in Kluphuis Oost moeten beperken, omdat andere gebrui kers en omwonenden klaagden over te harde muziek. Nu be steedt hij veel tijd aan de jongere jeugd. Hij verzint de gekste din gen- Zo is hij ook bezig met de or ganisatie van een rollerskate- marathon: 42 kilometer en 195 meter op rolschaatsen... Schiedam„Het loopt slecht af, met meisjes die afspreken met wethouders", zong het jolige straatartiestenduo De Brio s gis termiddag bij de opening van de kledingwinkel van het leer- /werkproject No Problem in Schiedam-Zuid. De meiden van No Problem had den met wethouder Chris Zijde veld afgesproken dat hij de win kel om half twee zou heropenen, maar toen hij tien minuten later nog gezellig met omstanders stond te keuvelen, maande het zangduo de wethouder aan tot wat meer spoed. Uiteindelijk verwijderde Zijdeveld toch het plastic van de geheel ingepakte en versierde voorgevel op de hoek van de Havendijk en de Abbenbroeksestraat, waarop de winkel voor open kon worden verklaard. No Problem is een project, waar in jonge meiden zonder vast werk in een ontspannen sfeer werkervaring kunnen opdoen. Een half jaar geleden was er ook al feest aan de Havendijk, toen het pand aan de projectgroep be schikbaar werd gesteld. Bij die gelegenheid kon het winkelge deelte echter nog niet geopend worden, omdat men toen nog niks te koop aan kon bieden. Aan het maken van kleding wa ren de meiden in dat stadium nog niet toegekomen. Naast het maken van kleding kunnen degenen die aan het project deelnemen zich ook be zighouden met etaleren, uiterlij ke verzorging en een oriëntatie cursus op de computer. Het pro ject is speciaal bedoeld voor meisjes met een laag opleidings niveau, in de leeftijd van 17 tot 23jaar. „Juist deze mensen hebben vaak grote problemen om aan vast werk te komen", aldus Chris Zij develd. „Door dit project kun nen deelnemers bij sollicitaties tegen werkgevers zeggen, dat zij de nodige ervaring hebben opge daan. Daar blijken werkgevers heel gevoelig voor te zijn. Van de achttien mensen, die hier een half jaar geleden begonnen, zijn er ai drie aan een vaste baan ge holpen". Ook Marieke Gils ziet het nut van het project wel in. „Naast het opdoen van ervaring leren de cursisten ook wat vastigheid in hun leven aan te brengen. Veel werkgevers blijken juist dat heel belangrijk te vinden" aldus de coördinatrice. Hoewel zij tevreden is met het project, hoopt zij toch dat No Problem over niet al te lange tijd naar een wat groter pand kan verhuizen, liefst In het centrum van de stad. „Dan kunnen we meer cursussen op dezelfde tijd gaan houden. Door het ruimte- tebrek is dat hier niet mogelijk. In voor de verkoop van kleding zitje daar natuurlijk ook heter" Het winkeltje van No Problem is op donderdagmiddag van 13 tot 18 uur geopend. Meiges, die be langstelling hebben- voor het project, kunnen contact opne men met Marieke Gils, telefoon 4260807. Schiedam Kees te Gussinklo heeft de klok horen luiden, maar weet niet waar de klepel hangt. Dat zeggen collega's van de jon gerenwerker uit Sehiedam- Zuid, nadat deze zich in een in terview met het Rotterdams Vlaardingen Vrijdag de der tiende was voor het Kolpabad een goede dag: 3500 zwemlusti- gen passeerden de kassa en dat was in elk geval voor dit jaar een record. Het bad heeftin de eerste maanden van 1988 al 128.000 be zoekers getrokken, 10.000 meer dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Nieuwsblad afzette tegen de komst van een coördinator voor het jongerenwerk. Kees te Gus sinklo redeneerde dat zo'n coör dinator beslag legt op het totale aantal uren, dat voor jongeren werk beschikbaar ismaar vol gens Johan Janssen en Rob Ber gevoet gaat de gemeente Schie dam er juist van uit dat het sala ris van de coördinator wordt toe gevoegd aan het bestaande bud get „Het betekent dus een uit breiding van het jongerenwerk en waarom zou je daar tegen zijn?" zegt Johan Janssen. Hob Bergevoet deelt overigens wel de mening van Kees te Gus sinklo, dat er in elk iongerencen- trum twee beroepskrachten be horen te rijn: een jongerenwer ker én een beheerder. Want nu komt het voor dat de zogenaam de eenpitters ook bar-inkopen moeten doen en allerlei roosters moeten maken, waardoor hun feitelijke werk, zoals belangen- behartigingen hulpverlening, in de knel komt. In het jongerenwerk is men van mening, dat Frans Mathot de meest geschikte kandidaat is om de beheerder te worden van jon gerencentrum Aladdin in wijk Nieuwland. Mathot is al véle ja ren vrijwilliger, en hij was des tijds met Frans Ekel en nog en kele jongeren de initiatiefnemer van Aladdim Een baan als be heerder verdient hij dus wel, is. de opvatting binnen het Jonge ren Overleg Schiedam. Het JOS is onlangs opnieuw van start ge gaan met werkbesprekingen; een tijd lang heeft het een sla pend bestaan geleden. Bulten hangen de slingers en staan mensen te wachten tot wethouder Zijdeveld alle plastic van de gevel heeft verwijderd. Vlaardingen Twee gemeentelijke diensten, het woningbedrijf en het energiebedrijf, liggen in de clinch over de toepas sing van voorschriften voor gasinstallaties. Het woningbedrijf wil bij de renovatie van 512 wo ningen in de Westwijk mechanische ventilatie aanbrengen, hoewel er open geisers en gashaar den in de huizen aanwe zig zijn. Het GEWB heeft burgemeester en wethouders gewaarschuwd, dat dat ongelukken tot gevolg kan hebben. Bij de renovatie van de 512 Dura Cotgnetwoningen wordt isolatie aangebracht. De kieren worden gedicht, waardoor de natuurlijke ventilatie minder wordt. Om dat te ondervangen wil het woning bedrijf mechanische ventilatie aanbrengen, die lucht aan de woning onttrekt. Om te voorko men dat er onderdruk ontstaat, waardoor rookgassen het huis binnen stromen, worden venti- latieroasters in de gevel ge maakt Volgens de technici van het energiebedrijf is die oplossing voor het ventilatieprobleem ge vaarlijk. „Op dagen met extreme vorst stoppen mensen die roos ters dicht aldus voorlichtster mevrouw Visser van het GEWB. „In huizen waar die ventilatie was toegepast zijn dodelijke om gelukken gebeurd door koolmo- noxyde vergiftiging. Meestal gaat het goed, maar er kunnen ongelukken gebeuren. En dan worden wij er toch op aangeke ken". Het woningbedrijf begrijpt de zorg van het GEWB, maar ziet niet direct een betaalbare oplos sing voor het probleem. „Ook bij ons staat de zorg voor de veilig heid voorop", aldus Piet van Ammers van het woningbedrijf. „Wij kunnen de mensen geslo ten installaties aanbieden en dat 2ullen wij ook doen. Maar wij kunnen de bewoners niet ver plichten om op dat aanbod in te gaan". Van Ammers vindt dat de nieu we voorschriften, die in 1987 van kracht werden, wel erg streng zijn. „Die kun je toepassen op nieuwbouw, maar niet op be staande woningen. Wij denken dat het aanbrengen van roosters voldoende veiligheid biedt". Het gevaar dat mensen die roosters afdekken onderkent hij. „Maar als bewoners gaan pionieren krijg je altijd problemen". De technici van het GEWB vin den echter, dat aan de voor schriften moet worden vastge houden. „Die rijn in 1987 ver scherpt en dat is niet voor niets gebeurd. Onze mensen rijn vak kundig genoeg om te beoordelen of iets wel of niet verantwoord is en die vinden de oplossing die het woningbedrijf kiest niet ver antwoord aldus mevrouw Vis ser. Het GEWB heeft burgemeester en wethouders op de mogelijke gevaren gewezen en hen ge vraagd als arbiter op te treden in het conflict met het woningbe drijf. Wethouder Bas Goudriaan neemt het probleem niet erg hoog op. „Het voorschrift is van 1987 en wij zijn al in 1986 met de renovatieplannen begonnen. Bovendien, dit verhaal geldt voor nog 15.000 andere wonin gen in Vlaardingen", zegt de wethouder laconiek. DOET VERKOPEN!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1