Dienstencentrum moet er komen Dagje /Gaardingen bij Raad van State K RENTE OVER 24 MAANDEN MAANDEN GARANTIE OP EIK MERK [daijh l Schiedam trakteert vrienden uit Somoto l^érffington VLAAHDINGS OAGBLflO SCfflQAMSE COURINI NIEUWE WATERWEG COURANT Bewoners Vaartland missen hun bezoek Volwassenen-educatie presenteert werkplan 'REC de 8' kondigt bedrijvig jaar aan Strijdbare ouderen in Ambacht en Babberspolder: Dodelijke aanrijding Gebroken sleutelbeen Roet op wasgoed en in woningen Meer hulp in crisis situaties 'n Occasion met de zekerheid van 'n nieuwe auto. 12 maanden garantie op élk merk en óók nog 2 jaar financiering zonder 1 cent rente. Aktie-financiering max. 10.000 2 jaar rentevrij! e ii n ii e Maassluis Mozartban 334, Tei. 01899-20066. smederi W. de Nie L. Voogd exeluaieiie artiiekc en oufce grenen meubelen Dieren bescherming krijgt minder méér Groen licht voor bouwplan kerkeiland WATERWEG Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Gaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 VRIJDAG 27 MEI 1S88 PAGINA 17 Vlaardingen Staats raad E. Veldkamp sprak wethouder Chris van Koon en zijn ambtena ren gisteren bestraffend toe, over de manier waarop zij het verkeers beleid gestalte geven. „U ontneemt mensen een deel van hun beroeps recht en dat is fout". De staatsraden mevrouw M.H.M.F. Gardeni ers-Berend- sen en mevrouw mr. J.J.M.S. Leyten-de Wijckerslooth de Weerdesteyn waren dat met Veldkampeens. Zij konden soms in hun vragen aan Van Roon en de zijnen een licht ironische toon niet onderdrukken. De Raad van State zag gisteren vier groepen Vlaardingers ver schijnen, die bezwaar maakten tegen maatregelen uit het ver keerscirculatieplan. Veldkamp sprak glimlachend van 'ons A. Boven berg en H. A. Meinders- ma maakten bezwaar tegen de vele vrachtauto's, die sinds het intrekken van de B-status over de Binnensingel rijden; G. Vons kwam klagen over het vele vrachtverkeer op de Van Lin den van den Heuvellsingel. „Als de zuidelijke randweg is aange legd, verdwijnt het meeste vrachtverkeer uit de woonwij ken", antwoordde verkeereamb- tenaar Roel Blom op hun bezwa ren. Bejaardencentrum Vaartland maakte bezwaar tegen de afslui ting van de Dillenburgsingel en ondernemer Arie Ouwendijk trad nog eens ten strijde tegen de afsluiting van Voorstraat en Emaus. „Maar die maatregelen hebben wel geleid tot een daling van het aantal ongevallen", zei Blom. „En dat is toch een maat staf voor een goed beleid". Wethouder van Roon hield een gloedvol betoog om het ver keersbeleid van de gemeente te gen alle aanvallen te verdedi gen. ,,'t Zal erop den duur toe lei den, dat Vlaardingen een hele fijne stad wordt om te wonen". Daar moest de staatsraad harte lijk om lachen. Toen Van Roon 'hem daarop vragend aankeek, zei Veldkamp fijntjes: „Ik vroeg mij af wanneer da volgende ver kiezingen waren". In een volgende zaak wilde Van Roon weer zijn verhaal afsteken, maar toen vatte Veldkamp het maar vast voor hem samen: „De wethouder heeft gezegd dat u nog even geduld moet hebben en hoe mooi het dan allemaal wordt", zei hij tegen Arie Ou wendijk. Dat vond Van Roon „wel een erg simpele voorstel ling van zaken". „Wel, als uw verhaal drastisch afwijkt van mijn samenvatting, dan mag u dat zeggen", antwoordde Veld kamp. De staatsraden lieten weten dat zij ernstige bedenkingen hebben tegen de manier, waarop de ge meente de afsluiting van Emaus en Voorstraat heeft uitgevoerd. Eerst werd van het Emaus een fietspad gemaakt en werd de op en afrit van de Schiedamsedïjk naar de Voorstraat afgegraven en pas daarna werden de borden geplaatst. Tegen het plaatsen van die borden kunnen mensen veel gemakkelijker in beroep gaan dan tegen de verkeers maatregelen. „U had ook eerst de borden kun nen plaatsen, om daarna de maatregelen uit te voeren. Vindt u het wel siiek, 2oals u dat ge daan heeft?' wilde mevrouw mr. Leyten weten. De wethouder vertelde, dat het aan inspraak niet ontbroken had. „Wij worden nu met de bezwaren ge confronteerd", zei Van Roon. „Nee", zei de staatsraad, con fronteert óns met die bezwaren". Vlaardingen De bewoners van bejaardencentrum Vaart land krijgen, sinds de Dillen burgsingel in 1986 met een busbaan werd afgesloten, veel minder bezoek. Een taxirit naar het Holyziekenhuss kost hen door het omrijden twee keer zo veel als vóór de afslui ting. Dat waren voor de direc tie belangrijke redenen om gisteren voor de Raad van Sta te te pleiten voor opheffing van de busbaan. „Het bezoek aan de bewoners van Vaartland wordt welis waar niet onmogelijk ge maakt, maar wel bemoeilijkt", betoogde advocaat mr. D.J.J. den Hartog namens de directie van het bejaardentehuis. De busbaan wordt zeventig meter vantevoren aangekondigd met een verkeersbord. Vol gens de gemeente is de ingang van het parkeerterrein van Vaartland ongeveer zeventig meter verder dan het bord. „Wat het tehuis vreesde is ge beurd: het bezoek aan de be jaarden is sterk afgenomen", zei mr. Den Hartog. „Vroeger stonden er na werktijd veel meer auto's op het parkeerter rein en zagen wij veel meer mensen binnenkomen, die even bij onze bewoners op be zoek kwamen", zei directeur A. Biankestijn. „Het bezoek is verminderd, terwijl het voor onze bewoners het beste is om zoveel mogelijk contacten in stand te houden". Namens de gemeente trok ambtenaar Roel Blom de woorden van advocaat en di recteur in twijfel. „Dat bezoe kers problemen hebben met die busbaan, dat wil er bij mij niet in". Loco-burgemeester Chris Zij develd {links) luistert aandachtig naar de toespraak van mevrouw Isabel Morales de Armijo, Schiedam Met alle égards heeft Schiedam gisteren de bur gemeester van Somoto ontvan gen. Mevrouw Isabel Morales de Armijo, eerste burger van een kleine stad in Nicaragua, werd onthaald op gloedvolle toespra ken en een vorstelijk diner in bi stro Hosman Frères. In de trouwzaal van het stadhuis stonden de vlaggen van Neder land en Nicaragua broederlijk naast elkaar, met daar tussenin de Franse driekleur, want ook het Franse stadje Fougères on derhoudt een vriendschapsband met Somoto. Schiedam heeft sinds kort gene genheid opgevat voor het stadje in Midden-Amerika, en dat vooral op voorstel van het Schie dam-Nicaragua Comité, „Prima om eens verder te kijken dan je eigen neus lang is", oordeelde loco-burgemeester Chris Zijde veld, d ie als gastheer optrad De terrine de jambon, aesaumon d'Ecosse en de tournedos sautê hadden mevrouw Morales en haar gevolg goed gesmaakt. Maar, benadrukte ze in een toe spraak die door twee tolken werd vertaald, die rijkdom is voor haar land eigenlijk onge kend: daar gaan nog steeds kin deren dood van de honger. Me vrouw Morales was op werkbe zoek in Nederland en had kans gezien een avondje vrij te maken voor een bezoek aan de Bran- dersstad. VlaardingenDat Vlaardingen gistermiddag gastheer was voor de presentatie van het Regionaal Educatief Centrum 'De 8' was geen wonder. Wethouder Ary Maarleveld herinnerde de volle burgerzaal eraan dat Vlaardin gen altijd vooraan heeft gelapen als het ging om hetbundelen van onderwijservaringen in de regio. „Toen Openbaar Lichaam Rijn mond ophield te bestaan, hebben we hier direkt gezocht naar nieuwe wegen om samen te wer ken." Op 1 januari werd die nieuwe sa menwerking een feit Vlaardïn- fen. werd de residentie van 'REC e 8' £n net zo vreemd als de naam, was het werken met zo'n heterogeen aantal lesgevers. Vanuit de provincie werd een plan ontwikkeld om in Zuid- Holland te komen tot twaalf re gio's waarin het onderwijs aan volwassenen gebundeld werd. De eerste regio die van de grond kwam, was meteen de moeilijk ste. De gemeente Rotterdam diende namelijk buiten schot te bijven en zodoende bleef er van het nieuwe gewest een raar en ver knipt gebied over. In dit gebied zijn het acht gemeenten die hun ervaringen en inzichten laten samengaan. Gistermiddag bood Marianne Brouwers namens 'De 8' het eerste werkplan aan aan mevrouw Irma Günther, lid van Gedeputeerde Staten. „De presentatie van dit werk plan heeft dan wel niet de nieuwswaarde van de Kanaal tunnel, maar is voor ons belang rijk genoeg om er bij stil te staan", zei de wethouder. In het komende jaar gaat 'REC de 8' vooral werken aan beroepsedu catie en daarin krijgt compute- ronderwijs de voorrang. Vlaardingen De roep om een eigen diensten centrum voor de oude ren in de Babberspolder en Vlaardinger-Am- bacht begint langzamer hand de vorm van een harde eis te krijgen. „En dan nog een eis op mini- mumbasis", verwoordt K. Oomen, een strijdlus tige 50-plusser, de'wen- sen van veel vrijwilli gers in het ouderen werk. Om het krediet van de politiek niet op voorhand te verspelen laat de Raad voor het Ouderen werk zich wat gematigder uit, maar ook daar vindt men dat de wijk wat ouderenvoorzieningen betreft wel heel stiefmoederiijk is bedeeld. De winkeliers aan de Hogendor- plaan steken hun verontwaardi ging niet onder stoelen of ban ken. „Schandalig en onbegrijpe lijk dat zo'n centrum er na 25 jaar nog steeds niet is", aldus mid denstander J.C. Boere. De commentaren bij de presen tatie van de nota Een nieuw cen trum voor ouderen; op papier opgesteld door Marie-Josée Da vids, staffunctionaris bij het ou derenwerk, logen er gisteren niet om. De gemeenteraad, die zegt 'wel oren te hebben naar een dienstencentrum in de Bab berspolder', heeft het in de prak tijk tot nu toe lelijk laten afwe ten. De afgevaardigde van de drie ouderenbonden, P. de Prieelte. vindt zelfs dat zijn ach terban zich maar eens wat agres siever moet gaan opstellen. Hij is ook voorstander van een eigen verzorgingstehuis in de wijk. „Combineer je nieuwbouw daar van met een dienstencentrum, dan werkt dat nog kostenbespa rend ook". De politiek heeft voorlopig en kel 220.000 gulden voor de ex ploitatie van Vlaardingens vier de, nog niet bestaande diensten- Pleitbezorgers voor een dienstencentrum in Ambacht/Bab barspolder: „ledereen moet goed beseffen dat er steeds meer ouderen bij komen". centrum gereserveerd op de be grotingvoor 1990, Of de gemeen teraad ook bereid is een gebouw te leveren het ouderenwerk raamt de bouwkosten op circa 1,2 miljoen gulden staat nog lang niet vast. Marie-Josêe Da vids: „Dat is nog heel lauw-lauw, ik heb niet de indruk dat 't idee echt leeft in de politiek". Oomen rekent op de 'wijsheid' van het stadsbestuur: „Iedereen moet goed beseffen dat er steeds meer ouderen komen, en dat de grens, waarop je bij de ouderen gaat horen, steeds verder naar beneden gaat Er is een hele ge neratie moderne ouderen aan het ontstaan: vutters, wao'ers, mensen van net in de vijftig. Die mensen hebben recht op eigen voorzieningen, en dat kost geld. Het is een illusie datje hen al die jaren bezig kunt houden met hobby's en met kaarten en bin goën". Volgens Oomen zijn deze jonge ouderen heel wat zelfbe wuster dan vorige generaties be jaarden: ze zullen ?ich niet zo ge makkelijk door de politiek met een kluitje in het riet laten stu ren. Gezien die dalende leeftijds grens noemt het ouderenwerk de eventuele accommodatie in de Babberspolder dan ook liever een activiteiten- dan een dien stencentrum. Om de 50-plussers, die meestal nog heel fit en daadkrachtig zijn, een zinvolle derde levensfase te bezorgen, zal er een heel nieuw pakket aan be zigheden samengesteld moeten worden. Maar voorlopig gaat het ouderenwerk alle energie ste ken in het lobbyen voor een ge bouw. Daarbij gaat de voorkeur uit naar nieuwbouw, in samen werking met de kruisvereni ging, op de hoek van de Van Ho- gendorplaan en de Rotterdamse- weg. Schiedam De 80-jarige Schie- damse Maria Nïpius is gisteren bij een aanrijding op dé Rotter- damsedijk om het leven geko men. Zij werd, toen zij de weg overstak, aangereden door een bedrijfsauto. Bij aankomst in het Schielandziekenhuis bleek zij te zijn overleden. De bedrijfsauto werd bestuurd door een 41-jarige man uit Rotterdam. Vlaardingen Een 42-jarige Vlaardinger is gisteren met een gebroken sleutelbeen in het Holy-ziekenhuis opgenomen. De man botste *s middags met zijn auto op de Holysingel op de wa gen van een 29-jarige Amster damse. De Vlaardinger is waar schijnlijk door rood licht gere den. De twee auto's werden zwaar beschadigd afgevoerd. Vlaardingen Bewoners van de Sprinterplaats werden gister avond onaangenaam verrast door roetneerslag op hun was goed en zelfs in de woningen. De politie kreeg een groot aantal klachten te verwerken. De poli tie vermoedt dat de roetoverlast afkomstig is van een in een om geving van de KW-haven geves tigd bedrijf. De milieu-ambte naar van de omgeving gaat een nader onderzoek instellen. Schiedam Het maatschappe lijk werk in Schiedam wil de hulpverlening aan mensen in een crisissituatie verbeteren. In samenwerking met de telefoni sche hulpdienst start de stichting Maatschappelijk Werk volgende maand een eigen dienstverle ningbuiten kantooruren. De uitbreiding van de service is bedoeld om mensen op te van gen die bijvoorbeeld na een uit de hand gelopen ruzie in een ge zin tijdelijk dakloos zijn gewor den. Ook slachtoffers van een misdaad kunnen in de nieuwe si tuatie bij het maatschappelijk werk aankloppen voor prakti sche bijstand. Tot nu toe vonden mensen in nood alleen bij de telefonische hulpdienst een luisterend oor. Uitsluitend in ernstige gevallen werd de hulp van een maat schappelijk werker ingeroepen, Vanaf juni zijn ook deze dienst verleners beter bereikbaar. Geldig lot en met 31 mei 1988 Vraag in de showroom naar de kompiete WAAR KWALITEIT NOG VOOROPSTAAT verwarming sanitair In-en kontlrukttewark onderhoud van alle ga tappa ra tuur CaJk-cburotfrMt ftO V1«ard|no«i T«tafoon 010-43430M HUSOVARNA SPECIAALZAAK Uw vakman voor HUSQVARNA NAAIMACHINES OOK VOOR KLEIN VAKARTIKELEN ENZ. Van 'SnGravendjjkplein.37a VlaRrdingen - 010 - .4341693 REPARATIE VAN ALLE MERKEN' NAAIMACHINES IN EIGEN WERKPLAATS SOOrtó showroom markt 39 vlaardingen 010 - 4501691 Schiedam De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren krijgt een extra subsidie van de gemeente Schiedam, maar minder dan in de meerja renbegroting was opgenomen. Het gaat in feite om een onkos tenvergoeding: de dierenbe scherming verricht namens de gemeente aan aantal taken, zoals de opvang en verzorging van dieren (in het asiel De Harga- hoeve), het bijhouden van. een centrale kadaveropslag en een geregelde afvoer naar de GE- KRO, en het verwijderen van kadavers op de weg, op tijden dat de vuilnis- en ontsmettings- dienst van de ONS daar zelf niet aan toekomt. De jaarlijkse onkostenvergoe ding komt door de extra bijdrage van 21.000 gulden op een totaal van 60.000. Dat is voldoende, al dus burgemeester en wethou ders. Den HaagHet is de omwonen den van het voormalige complex De Ploeg op het kerkeiland in Maassluis niet gelukt om via de Raad van State de bouw van een 42 woningen en 1600 vierkante meter kantoorruimte tegen te houden. Het verzoek tot schor sing van de bouwvergunning is door de Raad afgewezen. De omwonenden zijn bang dat door de nieuwbouw hun wonin gen zullen verzakken. Zij vin den dat de gemeente te licht vaardig een bouwvergunning heeft verstrekt aan de firma Goudswaard en Partners. Er had eerst onderzoek naar de gevol gen van de bouw gedaan moeten worden, vinden de bewoners van het kerkeiland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1