Maassluizers kijken achter schermen van krant en kabelkrant PvdA eist klaarheid over uitlatingen VVD i i 022 Wiegman hoort bij Schiedam zoals het Zakkendragershuisjev PvdA betreurt stap Boender Anderson redt plunje van de vuilnisbelt Koster VLAABDINGS DAGBIAD SGHIEDAMSi COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Gemeente wil bijdragen aan face-lift centrum Schiedam stopt met Brielse Maas Gezin schrapt vakantieplannen CDA bespreekt ouderenbeleid 9V1aardinger beleidsprogramma opengebroken9 Middenstand doelwit van inbrekers Duur rokertje Eindelijk permanent woonwagenkamp Met vijf man over de kop Vierdaagse: stremmingen ffiïr 1010-4261211 Dvirig 010-4004444 m MAANDAG 30 MH1933 PAGINA 9 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229, 4352065, 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen Architectenbu reau AGS krijgt opdracht om het plan te maken voor de face-lifl van het winkelcentrum in de Vlaarding5e binnenstad. Burge meester en wethouders kozen AGS uit de vier architectenbu reau's, die in opdracht van de projectontwikkelaars Multi Vastgoed en Wilma Vastgoed plannen hadden gemaakt Een belangrijk argument voor de keuze van B en W was, dat Multi Vastgoed bereid is de hui zen in het plan op eigen risico te bouwen. Het college streeft er naar het opknappen van het 'winkelhart' voor de volle hon derd procent door beleggers te laten betalen. In het nabije ver leden gingen B en W er nog van uit, dat twintig procent van de kosten voor rekening van de ge meente zouden komen. B en W hebben uitdrukkelijk voor het architectenbureau ge kozen. en niet voor het plan. Dat» moet nog op een groot aantal punten worden aangepast. Alle instanties die door het college om advies werden gevraagd, pleitten voor het plan van AGS, met woontorens en kantoren op het Liesveld viaduct. De plannen van andere architectenbureaus vond men te ambitieus, of juist te simpel. Op verzoek van de commissie voor economische zaken is een gecombineerde commissiever gadering over de keuze van het binnenstadsplan geschrapt Die vergadering zou morgenavond worden gehouden. De raadsle den heboen het zo druk met de meerjarenbegroting, die aan staande woensdag ïn de gemeen teraad komt dat 2ij voorlopig geen tijd hebben 'om zich roet de face-lift van het winkelhart be zig te houden. Schiedam Je kunt niet overal geld in steken. Schiedam heeft altijd deelgenomen aan een ge meenschappelijke regeling voor de Brielse Maas, maar de laatste jaren kreeg Midden-Delfland steeds meer prioriteit. Boven dien is er een commissie-Her- weijer geweest, die adviseerde het beheer en onderhoud van landschappelijk schoon aan de meest betrokken gemeenten over te laten. Daarom zal de Schiedamse ge meenteraad vanavond besluiten de Brielse Maas, althans finan cieel, vaarwel te zeggen. Verder wenst het gemeentebestuur de verantwoordelijke instanties op Voorne-Putten en Rozenburg veel succes toe met het beheer van de terreinen voor open luchtrecreatie, waarvan ook veel bewoners van het noordelij ke Waterweggebied gebruikma ken. Schiedam Onbekenden heb ben een lelijke streep gehaald door de vakantieplannen van een gezin aan de Ruys de Beer- enbroucklaan. De caravan, waarmee de Schiedammers er op uit zouden trekken, werd za terdag gestolen van de oprijlaan bij hun woning. De compleet in- §erichte caravan had een waar- e van rond de 30.000 gulden. Maasland De Maaslandse CDA-afdeling houdt vanavond een discussie over het ouderen beleid in De Magneet Het geheel wordt ingeleid door' de Delftse welzijnswethouder K,de Vries, De resultaten' worden doorgestuurd naar het landelijk CDA-bestuur. Ook het plaatselijk ouderenbe leid komt uitgebreid aan de orde. Maassluis Wat het verschil is tus sen een krant en een kabelkrant, en hoe ze allebei tot stand komen, daar kunnen gemeenteraadsleden van Maassluis sinds vrijdagmiddag heel wat meer over vertellen. Op de redactie van Sijthoff Pers in Rijswijk lieten wethouders Anton Wustrow en Liesbeth Snoeck en hun gevolg zich uitgebreid voorlich ten over de totstandkoming van het Rotterdams Nieuwsblad, en over de technische ontwikkelingen rond de De politici waren onder de indruk van de snelheid van de persen. tv-krant, die in juli van start zal gaan in Maassluis. De Maassluisse stadsbestuurders na men letterlijk een kijkje achter de schermen: achter de beeldschermen namelijk. In de Plaspoelpolder in Rijswijk zijn onder meer de binnen- en buitenlandredacties, de sociaal- economische redactie en de eindre dactie gevestigd en vrijdagmiddag gaat het er altijd levendig aan toe, met het oog op ae dikkere zaterdag krant. Sijthoff-joumalist David van der Houwen, zelf Maassluizer, en de Waterweg-collega's Kor Kegel, Ca- rel van der Velden en Chris Woerts gaven de gemeenteraadsleden tekst en uitleg, waarna een rondleiding volgde langs drukkerij, fotomontage en andere afdelingen- Hoofdredacteur Jan Prins kreeg een stortvloed van vragen te beantwoor den, en Frank van Riel en Paul Houkes gaven opheldering over de kabelkrant; de één over de techni sche aspecten, de ander over de jour- nalistiek-inhoudelijke kant Het meeste nieuws over Schiedam, Vlaardingen en Maassluis wordt voor onze krant op de redactie in de Brede Havenstraat in Vlaardingen uitgewerkt, waarna het via een da talijn naar Rijswijk wordt verstuurd. Daar begint het technische werk en vooral de snelheid van de persen vonden de Maassluizers spectaculair om te zien. Sommigen hadden niet het flauwste vermoeden, dat er sim pele potten verf aan te pas komen om een kleurenfoto te kunnen drukken- „Krant en kabelkrant kunnen el kaar stimuleren", was de indruk die het Maassluisse gezelschap aan de excursie overhield. Als de kabel krant straks definitief van start gaat in Schiedam een weekje eerder dan in Maassluis zullen er dage lijks korte nieuws-items op televisie te lezen zijn. Dat hoeft voor een dag blad allerminst nadelig te zijn. Als met de kabelkrant de interesse voor de stad wordt geprikkeld, kun nen de mensen vervolgens in het Rotterdams Nieuwsblad kennis ne men van de achtergronden van dat nieuws. Zoveel vragen hadden de Maassluis se politici, dat bijna het informele deel van het programma in ae knel kwam. De catering-servies van Sijt hoff kwam in de al gereed staande' dubbeldekker de warme hapjes of freren. Op de terugweg werd ge sproken van een boeiende uiteen zetting. Wethouder Wustrow had een beter beeld van de betekenis, die de krant gezien de oplage in Maassluis heeft „Zo, da's aardig wat", werd aan zijn tafeltje opgemerkt. Vlaardingen John Ranshuysen, fractie voorzitter van de PvdA in de Vlaardingse ge meenteraad, heeft George Neijssel (WD) ge vraagd wat hij toch bedoelt met zijn uitlating, dat het beleidsprogramma is opengebroken. Neijssel zei dat in de laatste vergadering van de gemeenteraad en heeft die uitlating bij an dere gelegenheden nog een paar keer her haald. VVD'er Neijssel verklaarde dat het beleidspro gramma was opengebroken, toen de PvdA tegen het verstrekken van een subsidie aan de Neder landse patiëntenvereniging stemde. Zowel de WD als het CDA beweerden, dat hun coalitiege noot daarmee de gemaakte afspraken schond. Neijssel suggereerde, dat ook de liberalen zich in het vervolg niet meer gebonden zouden achten aan die afspraken. „Zo'n uitspraak is toch op z'n minst wonderlijk", vindt Ranshuysen, Naar zijn mening heeft de PvdA de afspraken in het beleidsprogramma niet geschonden. Hij ziet voor de WD geen reden om zich niet meer aan het beleidsprogramma te hou- den. „Als Neijssel het nou één keer had gezegd, in een boze bui, dan zou ik er niet zo zwaar aan tillen", al dus Ranshuysen. „Maar hij en viee-fractievoorzit- ter Jan van Hemert hebben het na de raadsverga dering nog een paar keer over dat opengebroken programma gehad. Dus willen wij weten waar wij aan toe zijn". Ranshuysen heeft de VVD gevraagd hem te ant woorden vóór woensdagavond de behandeling van de meerjarenbegroting begint „Daarstaan be langrijke politieke zaken op de agenda. Dan moet er duidelijkheid zijn". De PvdA-leider verbindt 'niet bij voorbaat' consequenties aan de houding van de VVD. „Maar wij zullen daarover wel con tact hebben met het CDA. Die partij heeft ten slotte ook het beleidsprogramma onderschreven.". Een minzame Theo Wiegman onderhoudt zich op de drukbezochte tentoonstelling met liefhebbers van zijn werk. Rechts een glunderende burgemeester Reinier Scheeres. Schiedam Onder overweldigende belangstelling heeft burgemeester Reinier Schee res vrijdagavond in het Stedelijk Museum de tentoonstelling geopend van Doop Wieg man, de nestor van deSehiedamse kunstenaars, die vandaag tachtig jaar wordt. Anderson en K Bouman bijde trots van ae verzameling: scheepskist. Vlaardingen 't Heeft Jan Anderson verbaasd, dat er nog zoveel werkkleding van de ge wone man uit het begin van deze eeuw is be-vaard. Na een oproep in de kranten in febru ari stroomde de werkplunje binnen. Drie maanden later heeft hij van al die buizen, jas sen en petten zelfs een exposi tie kunnen innchten op dt der van zijn streekmuseum aan deKetbeiweg Als hij de werkkleding niet had verzameld was het binnen een paar jaar op de vuilnisbelt terechtgekomen, daar is An derson van overtuigd. Dat zou jammer zijn, want van de kle ding van de gewone mensen fe in musea toch al niet veel te vinden. „Er is geen museum dat zich daarmee bezig houdt", weet de meest fervente verza melaar van Vlaardingen. Anderson is bijzonder geluk kig met alle Kledingstukken die hij de afgelopen maanden heeft gekregen, van een zwart kuipersbuiqe wordt hij bijna Schiedam De Schiedamse po litie is dit weekeinde overstelpt met inbraakmeldingen. Anders dan gewoonlijk bleven wonin- §en van particulieren vrijwel uiten schot. Doelwit was vooral de middenstand. Bij slijterij Oranje aan de Oranje straat probeerden twee jongens van 15 en 17 jaar de deur open te maken met sleutels van een op straat gevonden sleutelbos. De poging mislukte omdat buren de politie waarschuwden. Café Pleinzicht (Stationsplein) en café 't Anker (Lange Kerkstraat) kregen evenals vorig weekeinde nachtelijk bezoek. Bij Pleinzicht liep de dader tegen de lamp. Maar de arrestatie van deze 38- jarige Rotterdammer verhinder de niet dat anderen elders met succes inbraken, zoals bij een groentewinkel aan de Professor Kamerlingh Onneslaan, waar 450 gulden uit de kassa ver dween^ Bij kaaswinkel Van der Staay in de Hof van Spa!and maakte een dief 500 gulden buit Het personeel van modehuis Van Velzenkon vanmorgen nog juist de diefstal van een voorraad kleding voorkomen. De dieven hadden de buit al in vuilniszak ken bij de achterdeur gereed staan. Van de daders ontbrak elk spoor. Ook de geldkist, inhoud 500 gulden, en het cassettedeck van jongerencentrum Aladdin aan de De Meesterstraat zijn na de diefstal op zondagochtend nog zoek. lyrisch. „Als ik zie met hoe veel vakmanschap dat ge maakt is..." Aan een rek op zolder hangen boerenkielen, krui den iersjassen, leren jas sen, een brandweeruniform en een pak, compleet met hoge hoed, van een drager van de rooms-katholieke begrafenis- verenging Sint Barbara. Zelf is Anderson het meest ge charmeerd van een scheeps kist, zoals Vlaardingse zee mannen die bij zich hadden. Hij heeft die kist gevuld aan de hand van testamenten van zeelui. De expositie is betaald door vereniging De Verzamelaar. De museumdirecteur is een van de meest trouwe bezoe kers van de beurzen van die vereniging in de Lijnbaanhal. „Hij staat 's morgens om zeven uur al met de knop van de deur in zijn hand, om maar niks te missen", lacht voorzit ter K. Bouman van De Verza melaar. De tentoonstelling Aan Het Werk is tot 30 sep tember te rien in het streek- Vlaardingen De PvdA-fraetie betreurt het, dat Gerard Boen der niet langer wil optreden als woordvoerder, als het gaat over de gemeentelijke financiën. Boender heeft met onmiddellij ke ingang bedankt voor het lid maatschap van de commissie fi nanciën, Hij is het met de fractie, de leden en het bestuur van zijn partij oneens over de besteding van de winst van het gemeente lijk energiebedrijf. Boender vindt dat de PvdA moet vasthouden aan het collegepro gramma, waarin de afspraak staat dat de miljoenenwinst van het energiebedrijf indien moge lijk omlaag wordt gebracht. Hij vertegenwoordigt metdatstand- punt een minderheid in zijn par tij. Van de elf leden tellende fractie waren alleen oud-wet houder Kees van der Windt en Bep Nachtegaal het met hem eens. Boender heeft daaruit de conclusie getrokken, dat hij niet langer woordvoerder kan zijn voorrijn partij. De stap van Boender bevreemdt zijn fractieleider John Ranshuij- sen niet. „Als er een dusdanig verschil van mening is, dan is er voor de stap die Boender hew ft gemaakt best wat te zeggen. Maar ik vind het op zich wel jammer, want Gerard was een bekwaam woordvoerder". Met IJsbrand van der Velden verte genwoordigt nu John Ranshuij- sen de PvdA in de commissie fi nanciën. De fractie is van plan snel een derde vertegenwoordi ger aan te wijzen. alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tei. 010 - 473 82 22 Schiedam Het doven van zijn sigaret is een 29-jarige Schiedammer vanmorgen duur te staan gekomen. De man, die omstreeks twee uur in zijn auto op de Rotter- damsedijk reed, reikte naar de asbak en zag daarbij een geparkeerde auto over het hoofd. Het gevolg was een botsing, waarbij drie auto's zwaar werden beschadigd. De on fortuinlijke bestuurder liep enkele hoofdwonden op en moest in het Diikzigtzieken- huis worden behandeld. Omdat de politie drankge bruik vermoedde, moest de man een bloedproef onder gaan. Voorts bleek, dat de man geen rijbewijs had. In de museumaula ontmoetten de meest uiteenlo pende Schiedammers elkaar: van notabelen tot minima, van hippies tot grijze heren maar allen met één gezamenlijke liefde: het vele en veelzijdi ge werk van Doop Wiegman. De jubilaris was zelf het stralende middelpunt van het weelderige ope ningsfeest- Hij was zichtbaar ontroerd, toen Ane Henderickx hem namens enkele tientallen ken nissen een liber amicorum overhandigde. Familie, vrienden en andere relaties hebben allemaal een kunstwerkje getekend of geschreven, dat door Ane met medewerking van Doops vrouw Noor —gebundeld is tot een zwaarlijvig boek, „Doop Wiegman hoort bij Schie dam zoals het Zakkendragers- huisje en de ruïne", sprak burge meester Scheeres, die er eerlijk heidshalve bij vermeldde dat dit een citaat was van een journalist,, die het twintig jaar geleden no teerde. Toen al had Doop Wieg man, weliswaar afkomstig uit Rotterdam, een solide reputatie als schilder van stadsgezichten, portretten en abstract weck. „Een markante figuur, dagelijks op zijn fietsje door de stad rij dend, met dat bekende alpinope- tje", aldus beschreef Scheeres het beeld, zoals talloze Schie dammers dat kenden. De burge meester prees Wieg mans opge wekte karakter, vooral tot uiting komend toen enkele jaren gele den een been geamputeerd moest worden. „Hij ging niet bij de pakken neer zitten, maar werkte vrolijk door, ondertussen met iedereen wel een praatje makend. „Een kunstenaar is een mens roet bijzondere opmerkingsga ven en het talent om dat uit te beelden", zei Scheeres, die het niet kon laten zijn geliefde strip Ollie B. Bommel erbij te halen. „Daarin komt de schilder Ter pentijn voor, en dat is de enige fi guur in de Bommel-serie die er als een mens uitziet. Overigens wel een knorrig mens. Dan moet ik zeggen dat onze jubilaris een man is met veel grotere contac tuele eigenschappen". Vandaag viert de familie Wieg man de verjaardag van de 80-ja- rige kunstenaar buiten de deur. Wethouder Aad Wiegman hoopt dan ook, dat de vergadering van de gemeenteraad snel is afgelo pen; dan kan hij erbij rijn. Maassluis Maassluis krijgt eindelijk een permanent woon wagenkamp. In ae Steendijkpol- der, nabij ae Kooylaan, zal bin nenkort een begin worden ge maakt met de aanleg van vijf standplaatsen. De gemeenteraad van Maassluis moet de definitieve beslissing nog nemen, maar de algemene verwachting is dat er geen be zwaar gemaakt zal worden tegen de plannen. Als het nieuwe woonwagenkamp in gebruik wordt genomen, wordt het tijde lijk kamp aan de Sportlaan opge heven. i Vlaardingen Een auto met vijf inzittenden is zaterdagnacht op rijksweg 20 over de kop gesla gen. De 20-jarige bestuurder uit Delft hield aan de buiteling een hersenschudding over, terwijl een 19-jarige Rotterdammer met een doorgesneden pees naar het ziekenhuis werd overgebracht. Het ongeluk is waarschijnlijk ontstaan, omdat één van de vijf onder het rijden uit een lolletje aan het stuur trok, waardoor de auto in een slip raakte en over de kop sloeg. Tegen de 19-jange Rotterdam mer werd proces-verbaal opge maakt, omdat hij in het Holy-zie- kenhuis roet een politie-wapen- stok een schilderij vernielde. Hij was kwaad omdat de ambulance te laat zou zijn gearriveerd. De a uto, die niet verzekerd was, is in bewaring genomen. Een 18-jarige bromfietser uit Vlaardingen is vrijdagmiddag met hoofdwonden en arm- en beenletsel in het Holy-zieken- huïs opgenomen. Hij kreeg op de kruising Biliitonlaan-Moluk- kenstraat geen voorrang van een 34-jarige automobilist Ook deze auto bleek niet verzekerd. Vlaardingen Vanaf zes uur vanavond verwacht de politie een flink aantal verkeersstrem mingen in de stad. Dat komt om dat dan de avondvierdaagse van start gaat. De politie wijst er op dat dan een heel ander parkeer- regime geldt. Op de Lepelaarsin gel mag niet worden gepar keerd. Automobilisten wordt ge adviseerd hun wagens in de ber men van de Ch ure hills ingel of bij de Lissabon weg te parkeren. Tijdens de slotdag, donderdag, voorziet de politie met name problemen rond de Markt in verband met het défilé. I B E ZORBING Voor nabezorQtnfl beden maandag t/m vrijdag 1B.0O-19,00 u zaterdag tot 16.00 u Adressen en overige tpl.nrs. Zie pagina 2 J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1