raad houdt geld in kas Vroeg opstaan bij wereldhandel in groente en fruit Boer mag blijven, maar Schoolkinderen in actie tegen pitbull-terriërs Herhaalde/ gewijzigde oproep administratief-juridisch medewerker (m/v) Veerboot verkocht Woningcorporatie lonkt naar AS H VB 'Wil de bode even het raampje open zetten?' Voetballers 't Startblok in finale GEMEENTE MAASLAND Internationale contactavond De Ligt geridderd 1eznaeins HffiT Zie pagina 2 VIAARDINGS DAGBLAD JCHiEBflMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Voetganger aangereden Brug over Oude Haven open in november '89 'Ik ging naar de markt en kocht een koe Evert, Ivo en Barbara bieden burgemeester Reinier Scheeres 2000 handtekeningen aan met het verzoek, iets tegen agressieve honden te doen. "Schiedam Een leerlingen- 'team van de openbare basis school 't Startblok uit Schiedam heeft de finale bereikt van de landelijke Jeugd Voetbaldag. *t Startblok speelt de beslissings wedstrijd tegen de Ds. Pierson- school uit Hengelo morgenmid dag in Deventer in het stadion van Go Ahead Eagles. 'Aan de voorronden van het toer nooi deden honderden scholen ui t heel Nederland mee. Het eve nement in Deventer wordt dit jaar voor het eerst gehouden. Het is de bedoeling er een jaar lijks terugkerende happening van te maken. Op de Landelijke Jeugd Vbet- baïdag worden ook de finales voor A- en B-junioren gespeeld. In die wedstrijden komen jeugd- "elftallen van Ajax en PSV en van Fijenoord en Foctuna Sit- tard tegen elkaar uit Tijdens de pauzes zijn er optredens van di- verse artiesten, zoals Danny de frfunk, Gerard Joling en André Hazes. Schiedam In Schiedam- Noord blijkt het recente agres sieve gedrag van een pitbull-ter riër tot grote onlustgevoelens te hebben geleid. Drie kinderen van de basisschool de Notenkra- keraan het Bachplein hebben de afgelopen weken maar liefst tweeduizend handtekeningen m Groenoord en omgeving opge haald, waarmee zij aan willen dringen op een algemeen muil korf ge bod voor agressieve hon denrassen. Gistermiddag wer den de handtekeningen door de kinderen aan burgemeester Rei nier Scheeres aangeboden. De burgemeester vertelde de kinderen gisteren dat er sinds enkele weken hard wordt gestu deerd op mogelijkheden om iets tegen agressieve hondenrassen te doen. Voorlopig ziet Scheeres echter nog geen mogelijkheid om tot een mudkorfgebod over te gaan. „Het is heel moeilijk om daar een wettelijke maatregel van te maken. De wetgever eist, dat precies omschreven Staat, welke hondenrassen onder de maatregel vallen. Veel agressie ve bonden zijn kruisingen van verschillende rassen". Scheeres stelde de 10-jarige Evert en Ivo en de 9-jarige Bar bara wel andere maatregelen in het vooruitzicht. De politiever ordening kent ai een aanlijnge- bod, terwijl het voor honden verboden is om in kinderspeel plaatsen te komen. ,In het ver volg gaat de politie daar ook streng op toezien", aldus de bur gemeester. Ook wordt er momenteel een lijst aangelegd van aggressieve honden, die in het vervolg wel gemuilkorfd door het leven moeten gaan. Vlaardingen De pachtka- mer heeft bepaald, dat boer Van Woerden voorlopig nog zes jaar in de Broekpolder zijn werk kan blijven doen. Een nederlaag voor de ge meente Vlaardingen, die de landbouwer uit de 'gifpolder' wilde zien vertrekken. Maar enkele politieke partijen wisten er gisteravond de voorde lige kant van te zien. Want als Vlaardingen dielandbouwgrond niet kan bebossen, houdt ae ge meente drie miljoen gulden over. En dus kan de winst van hetGEWB worden terugbetaald aan de Vlaardingse bevolking. Dat idee leefde bij de SP en de CPN/PSP/PPR. Door de onwil van het PvdA- WD/CD A-college ging die vlieger niet op. Burgemeester Van Lier legde uit dat de uit spraak van de pachtkamer nog door gemeentelijke juristen wordt bestudeerd, en mogelijk wordt een kroonberoep inge steld. Het overblijvende geld kan dus nog niet worden uitge trokken voor iets anders. Dus een link leggen met de miljoe nenwinst van het energiebedrijf, dat kan al helemaal niet. En een koppeling met iets anders ook niet. De WD en D66 hadden van het 'Broekpolder-geld' en kele sport- en recreatievoorzie ningen voor Zwaluwen en Nat sec willen betalen. Maar zij trok ken hun amendement in, nadat zij zich hadden laten overtuigen dat voorzichtigheid geboden is, en bovendien kregen rij de toe- zfgging dat er tijdig aan finan ciële hulp aan die verenigingen zal worden gedacht Zo kwam er een tam eind aan de behandeling van de meeijaren- begroting, waarvan de verdedi ging door B en W aan het begin van de avond overstemd werd door de muziek van de avond vierdaagse en de huldiging van de wandelaars buiten, vlak voor het stadhuis. Sommige raadsle den hadden meer oog voor de ta ferelen op de Markt dan voor het betoog van CDA-wethouder Chris van Roon, die onder meer vertelde dat een routeplan voor gehandicapten in september in ontwikkeling komt en dat het trouwen op zaterdag wel zal toe nemen, zodat er meer geld bin nenkomt. Slechts één ogenblik had Van Roon de volle aandacht Dat was toen hij zei, dat de meerjarenbe groting de laatste was, die onder verantwoordelijkheid van rijn chef financiën tot stand is geko men: Adriaan van Beuzekom is namelijk benoemd tot de nieuwe gemeentesecretaris. „Het is haast met een traan dat ik af scheid neem", declameerde Van Roon, die zo gaat dat in de Vlaardingse politiek vierkant uitgelachen werd. „Niet over drijven, jö!" klonk hef van ver schillende kanten. Alleen de SP, D66 en de CPN/PSP/PPR stemden tegen de meerjarenbegroting 1989- 1992. Het onafhankelijk raadslid Ati Ranshuijsen had tegen een enkel onderdeel bezwaar, name lijk de bezuinigingen op het soci aal-cultureel werk. Een motie van de SP om de sociale dienst bijzondere aandacht te schenken en eventueel het personeel uit te breiden, werd als enige unaniem aangenomen. Ook een motie om te komen tot betere samenwer king tussen de ambtelijke dien sten kwam erdoor. Maar de mo ties, die te maken hadden met de terugbetaling van de GEWB winst, sneuvelden alle. Rien Lensvelt van de SGF/GPV/RPF-fractie pro beerde rijn motie nog wat accep tabel te maken door een ge noemd bedrag van één miljoen gulden pardoes te halveren. „Die gaan makkelijk met de centen om", sneerde SP*er Remi Poppe. En PvdA-wethouder Arij Maar- leveld deed het denken aan een oud versje: „Ik ging naar de markt en kocht een koe", spotte hij. Voorts kwam het tot een heftige aanvaring tussen PvdA en SP, naar aanleiding van het CDA- amendement om een ton uit te trekken voor mensen in finan ciële noodsituaties, B en W zul len hierover in het najaar een préadvies uitbrengen, en de PvdA kon zich daarin vinden. Maar SP-fractieleider Remi Poppe tierde dat het CDA „een pannetje soep komt uitdelen", wat hem deed denken aan de vooroorlogse Crisistijd. Waar enerzijds de gemeenteraad de miljoenen winst van het GEWB gebruikt als een verkapte belas ting, redeneerde de SP, wordt anderzijds een te verwaarlozen bedrag met veel bombarie voor minima gereserveerd. Poppe sprak van 'shitpolitiek' en 'kie zersbedrog". ZouteweUe De Bie werkt nauw samen met Leendert Meeder In verband ma vervulling van een vakature kan op de Afdeling Algemene Zaken worden geplaatst «n Algemene Informatie Op de Afdeling Algemene Zaken worden werkzaamheden met een juridisch karakter - verrichi op de terreinen ruimtelijke ordening, milieubeheer, verkeer en vervoer, alge meen bestuurlijke en betóds-juridischc zaken, openbare werken en diverse bijzondere weiten. Voorts behoren hei bureau interne zaken en de type-/telefoonkamer tot dc afdeling, Funktle-informutie Deze funkue bes iaat uit werkzaamheden op het terrein van: het milieubeheer - adminstraueve wetten algemene correspondentie/werkzaamheden en ondersteuning van hei bureau interne zaken (post- en archiefzaken) Aangezien een groot gedeelte van laatstgenoemde taak een geautomatiseerd karakter heeft, wordt van de kandidaat enige affiniteit en belangstelling met dc automatisering verlangd, Funktie-eisen Her beat van het diploma HAVO en/of MEAO-bestuurlijke richting r Atheneum/Gymnasium, alsmede de bereidheid tot het volgen van de Bestuursoplci- - ding Lagere Overheden wordt noodzakelijk geacht voor een goede funtievervuilïng. 1 Reeds gevorderde studie voor deze opleiding strekt uiteraard tot aanbeveling. Salariëring V Het salaris is afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring en bedraagt maximaal 2.972,- per maand. t„ Informatie en sollicitatie Nadere informatie kan worden ingewonnen bij het hoofd van dc afdeling, de heer G. "F. M. H. Brekelmans (telefoon 01899-13777. toestel 44). Belangstellenden worden uitgenodigd binnen 14 dagen hun sollicitatie te zenden aan het college van burgmeester en wethouders van Maasland. Postbus 6,3155 ZG Maas band. - m r door KOR KEGEL Schiedam „Wat je als groenteboer niet kunt berei ken!" zegt Cees de Bie. „Ik ben klein begonnen, ik stond vroeger op de markt. Henk ook. En nu hebben we een groothandel, die zijn waren uit de hele wereld vandaan haalt. We betrek ken de meest exotische groenten, de meest uiteenlo pende fruitsoorten, bestemd voor de horeca in de hele de erfpacht willen onderhandelen maar wat er dan uiteindelijk zoal ach ter de nieuwe gevels in het industrie gebied gebeurt, daar hebben zelfs B en W niet altijd een beeld van. Dus nemen ze periodiek een kijkje op de werkvloer. Dan blijkt dat zich in Schiedam zaken afspelen, waarvan men het bestaan niet vermoedde. Leentjebuur Zoutewelle De Bie is gevestigd naast de land- en tuinbouwproduktenhan- del Leendert Meeder. Dat bedrijf, eveneens al bijna honderd jaar oud, werd in 1985 overgenomen en aan vankelijk was het de bedoeling de twee bedrijven samen te laten gaan. -r,.. j Door de accountants werd dat afgera- Kljnmond, voor ZlGKCIinUJ- "den. Nu voert Jacob Zoutewelle er sa- Zen, bedrijfskantines en men met de heer Maekay de leiding; noem maar op", Henk Zoutewelle en Cees de Bie vor men de directie van de groothandel m groente, fruit en geschilde aardappe len aan de Algerastraat, waar burge meester en wethouders van Schie dam deze week een bezoekje brach ten. Zoutewelle De Bie Co is een bij na 100-jarige onderneming, die uit Rotterdam komt en sinds enkele ja ren in het Schiedamse industriege bied 's-Graveland is gevestigd. „Dat hebben we in Rotterdam nooit meegemaakt", zegt Henk ZouteweUe verbaasd. „Daar kwamen we burge meester en wethouders nooit tegen. Maar je komt naar Schiedam, en de burgemeester blijkt de eerste paal wel te willen slaan. En dan zitje hier een halfjaar, en dan krijg je een telefoon tje: vindt u het goed dat b en w eens langskomen? Nou, toen hebben we ons nette pakje maar aangetrokken" de twee bedrijven leven in symbiose, zoals burgemeester Reinier Scheeres constateerde- Of in de woorden van Henk Zoutewelle: „We spelen wel eens leentjebuur bij elkaar". Dat kan eenvoudig, want Leendert Meeder handelt voor een deel in de zelfde produkten als Zoutewelle De Bie, alleen is Meeder meer gericht op de scheepvaart wat inhoudt dat de produkten langer goed moeten blij ven. Vader Zoutewelle: „Dus is alles groen. Groene appels, groene peren, groene bananen, groene tomaten: want dat blijft lang goed. Bij ons, dus bij ZouteweUe De Bie, mogen de pro dukten veel rijper zijn, want die gaan naar de horeca of naar ziekenhuizen, en die worden vrij snel daama ge bruikt". wegen. Rusland „en zo kan ik nog wel even doorgaan", zegt Cees de Bie. Veel groenten (kool, peentjes, uien enzovoorts) worden aan de Algera straat schoon en panklaar gemaakt Er slaan indrukwekkende machines voor het schillen van aardappelen, het persen van fruit en het doppen van boontjes. Toevoeging van conser veermiddelen is niet toegestaan. Kortgeleden heeft Zoutewelle De Bie een koelwaterinstallatie moeten aan schaffen, want de temperatuur van het door de ONS aangeleverde drink water bleek te hoog: 10graden, terwijl dat maximaal 5 behoort te zijn, in ver band met de bacteriologische ontwik- kehngopde schoongewassen produk ten. In Rotterdam was zo'n installatie niet nodig, want daar kon het bedrijf •utten uit een wel met een constant lage temperatuur. Henk Zoutewelle (rechts) en Cees de Bie in hun bedrijf aan de Algerastraat Maassluis - In gebouw De Kern aan de P.C. Hooftlaan houdt de Turkse Culturele Vereniging morgenavond een internationale contacta vond. Belangstellenden zijn vanaf 19.30 uur welkom in De Kern. Een Turkse muziek groep zal een optreden ver zorgen, terwijl ook de Turk-- se hapjes niet zullen ontbre ken. Een dag later, zondag 5 juni, is er een internationaal voet baltoernooi op het terrein van VDL aan de Sportlaan. in Maassluis. Verschillende Turkse en Nederlandse voetbalelftallen doen aan het evenement mee. De eer ste wedstrijd begint om 10.30 uur. Zie ook pagina 19. De twee bedrijven betrekken hun' waren uit alle uithoeken van de we reld. Wilde lychees uit Bangkok, ba- bymais uit Thailand, Batavïa-sla, Burgemeester en wethouders doen shii-take, kiwi's, exclusieve cantarel- dat wel vaker, zo'n bedrijfsvisite. De letjes van 85 gulden per kilo, exoten gemeente krijgt altijd met nieuwe be- uit Algerije, Japan, Griekenland, Li- drijven te maken, als deze vergunnin- beria, eetbare bloemen (fleur de ca- gen nodig hebben en over de grond en puccin) via Parijs, groenten uit Noor- P' la Vroeg op Acht busjes brengen de aardappelen, groenten en fruit naar de klanten. De verre ritten en de ziekenhuizen ko men het eerst aan de beurt, vervol gens wordt aan de horeca geleverd „wantdie begint toch altijd wat later", zegt ZouteweUe. Dat die produkten vers moeten zijn, houdt voor de werk nemers van ZouteweUe De Bie in dat ze 's ochtends vroeg uit bed moeten: om drie uur beginnen ze! „Zelf werk ik van vier uur s ochtends tot vijf uur 's middags", zegt Cees de Bie, „dertien uur per dag..." Toch levert Zoutewelle De Bie ook diepvriesprodukten- „Diepvries- groente hebben we met het oog op eventuele prijsstijgingen. Als de spi nazie plotseling omhoogvliegt, en een ziekenhuis heeft net op dat moment honderd kilo nodig, kunnen we op die voorraad een beroep doen", aldus ZouteweUe. „Zo denken we met de klanten mee". Die service wordt kennelijk beloond. Het gaat goed met het bedrijf. „Sinds we hier zitten, hebben we al acht mensen uit Schiedam in dienst kun nen nemen. En de vijftien scholieren, die op zaterdag bij ons werken, ko men ook aUemaal uit Schiedam. Zo proberen we ook voor de werkgele genheid in de stad iets te betekenen". Rijstelers Leendert Meeder levert ook zuivel, brood en diepvries; veel conserven, maar ook comestibles. Haricots veris in kiloverpakking! Da's nog eens wat anders dan die kleine po^es van de kruidenier. Meeder heeft moeilijke tijden gekend. Vroeger was er een bloeiende koopvaardij, maar die js aanzienlijk teruggelopen. Ook nam de omzet van aardappelen af, „want het zijn aan boord van de meeste sche pen aUemaal rijsteters", zegt Jacob Zoutewelle. in een hoekje staan lege dozen, waar in sinaasappelen hebben gezeten. „Jaffa-dozen gebruiken we alleen voor het vervoer naar de offshore, de boorplatforms en zo. Want als je met Jaffa-dozen door het Suez-kanaal heen komt, leggen ze je subiet vast In Libië lagen we een keer, toen zou on verwachts Gadaffi aan boord komen. Maar we hadden radijs uit Israel bij ons". En Zoute welle legt uit dat er wel enkele 'cadeautjes' gegeven moesten worden om een ernstig conflict te voorkomen. Cees de Bie zegt tenslotte zeer geïnte resseerd te zijn in de wekelijkse RN- rubriek Gegeten Gedronken, waarin Joep Hazée restaurants keurt „Veel van wat hij proeft komt bij ons vandaan. Je kunt er dan aan aflezen, hoe de restaurants onze spullen ver werkt hebben", zegt hij. Maassluis Al zes jaar lang lag veerboot De Hoorn doelloos langs de kant aan de Burgemees ter Van der Lelykade in Maas sluis. Met de inkrimping van het veer Maassluis-Rozenburg werd ïn 1982 ook De Hoorn overbodig,' In de afgelopen zes jaar werd de veerboot slechts sporadisch inge zet De andere twee boten van de veerdienst konden het werk moeiteloos aan. De boot lag te koop, maar met de verkoop wilde het aanvankelijk niet vlotten. Nu heeft een parti culier uit Malta het schip ge kocht De boot is de afgelopen week klaar gemaakt voor de verre reis. Vandaag is het schip, onder begeleiding van een sleep boot, vertrokken naar de nieuwe bestemming. Het is echter te hopen dat" het schip ook de eindbestemming daadwerkelijk zal halen. Toen vele jaren terug ook een veer boot, De Elzeling, werd verkocht aan het buitenland, was deze niet opgewassen tegen de ruwe zee. Amper twee dagen na het vertrek uit de Maassluisse haven ging het schip ten onder in een vliegende storm- „Laten we maar hopen dat het nu beter gaat", aldus J. de Jong van de veerdienst. Vlaardingen J. de Ligt, dfi voormalig directeur van Patri moniums Woningen, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De Ligt (57)) kreeg deze koninklijke onderscheidmng niet rJleen voor zijn zijn werk op het gebied van de volkshuisves ting. Hij vervulde ook bestuurs functies bij het christelijk onder wijs, het ouderenwerk en in de hervormde kerk. Officieel ging De Ligt al op 1 januari met vut Hij bleef tot 1 juni bij Patrimoni um om zijn opvolger in te wer ken. Voornabexorglng betten maandag t/m vriKJag 18.00-19.00 u uierdag lol 1600 Adressen en overige teLnrs.*' mraiwEG VRIJDAG3ÏUNI1983 PAGINA 17 «gionae wtactteBfede Hmaawal_6._313l BC Waddingen. Postbus 110. 3130 AC Vtedmgen. Teteloon: 010-4343229, 4352066. 4350557 -WS55teT34MW Schiedam/Vlaardingen Een 47-jarige voetganger die donder dagavond zonder op het verkeer te letten de Holysingel in Vlaar dingen overstak, is met een ge broken arm en een hersenschud ding in het Holyziekenhuis op- fenomen. De 20-jarige automo- ïlist, die de man niet kon ont- wïjkeh, bleef ongedeerd. In Schiedam botste op de Burge meester Knappertlaan afgelo pen nacht een Porsche op een geparkeerde auto. Toen de poli tie arriveerde waren de 26-jarige bestuurder en een 28-jarige pas- sagïere al naar het ziekenhuis gelopen voor medische hulp. De vrouw was bij de botsing met haar hoofd tegen de voorruit ge slagen. Volgens de politie was er vermoedelijk drank in het spel. pen m de penibele situatie, waarin de ASHVB verkeert dat is ae Algemene Stichting tot Huisvesting en Verzorging van Be jaarden. „Niet dat ze meteen het hele bezit van de ASHVB willen overnemen, maar het klimaat is duidelijk beter dan enkele ja ren geleden, want toen waren zulke dingen nog onbespreek baar zei Goudriaan gisteravond in de gemeenteraad. Hij gaf welke woningcorporatie het gaat en evenmin vertelde hij, of het zal gaan om financiële steun (Jeningen) of om overname van onroerend goed of personeel. Ook het gemeentelijk woningbedrijf is bij het overleg betrok ken. SP-raadslid Remi Poppe vroeg zich af, wat daarvoor de consequenties zullen zijn, maar Goudriaan zei dat er nog geen met getallen onderbouwde plannen op tafel zijn gekomen. PvdA-fractieleider John Ranshuysen zei dat het tijd wordt, dat de gemeenteraad inzicht krijgt m hoe erg de financiële consequenties voor de ASHVB kunnen uitpakken en wat dan de gevolgen zijn voor bewoners en personeel. Vlaardingen Een nieuwe brug over de Oude Haven kan volgens wethouder Bas Goudriaan „reeds in novem ber 1989" klaar zijn. Enkele maanden eerder zal de brug door fietsers en voetgangers gebruikt kunnen worden; ondertussen zal de aanleg ge woon doorgaan. De brug komt in de plaats van de voor het verkeer afgesloten Prin ses Julianabrug. Aanstaande dinsdag brengt Goudriaan zijn plannen in de commissie verkeer ter sprake, en ook de vergadering van de commissie stadsontwikkeling op 17 juni zal voor de ondernemers rond de Oosthavenkade de moeite van het bijwonen waard zijn. Dan wordt duidelijk hoe de verschillende politieke partijen denken over de oplossing van het probleem, waardoor thans het verkeer bij de Oude Haven niet alleen moet omrijden, maar ook onvermijdelijk in een file te rechtkomt Eerder deze week leidde de situ atie tot een blokkade door de on dernemers, toen B en W op hun wandeling over de Prinses Julia nabrug wilden. „Als wij niet mo gen, mogen jullie ook niet", be ten de ondernemers de stadsbe stuurderstoe. Goudriaan verlangt overigens van de rijksoverheid een flinke subsidie, als de plannen voor een nieuwe brug een wijziging moeten ondergaan vanwege de bouw van een stormstuw in de Nieuwe Waterweg. De komst van een stormvloedkering (bij Maassluis) kan gevolgen hebben voor het talud langs de nieuwe brug, die wordt ingepast in het trrcé van de zuidelijke randweg. De gemeenteraad nameen motie aan, waarin van B en W ge vraagd wordt de Oosthavenkade vanaf de Oude Havenbrug tot aan de Bleekstraat open te stel len voor verkeer in twee richtin gen. CpN'er Jan Vons, opvolger van PSP'er Arnold van Kalken, vroeg CDA-wethouder Chris van Roon wat dat gaat kosten, B en W blijken het te houden op 29.000 gulden, waarvoor ver keerstechnische voorzieningen moeten worden getroffen. Vons zelf schat dat het ruim een halve ton zal zijn. De SP en hij zelf wa ren dan ook tegen die motie Vlaardingen Eerst vond het CDA het nodig te zeggen dat de CDA-wethouder in het Vlaardingse college van B en W - het zo goed deed. Vervolgens zei de WD dat de VVD-ivet- houder het zo geweldig doet. En gistera vond moest het toen ook PvdA-fractieleider John Ranshuysen maar van het hart, dat de twee PvdA-wethouders zulke voortreffelijke lieden zijn. Toen vond burgemeester Fred van Lierdat departijen zich voldoende op de borst hadden geklopt Rook hij soms hun zelfgenoegzaamheid? Via de microfoon vroeg hij: „Wil de bode even het raampje open zetten?" Ook voor Van Lier was later een complimentje weggelegd. SGP-raadslid Rien Lensvelt zet te hopen, dat als de burge meester maandag met vakantie is, loco- burgemeester Gou driaan de kwaliteit van diens voorzitterschap zal weten te handhaven. Lensvelt twijfelt ernstig of Goudriaan dat wel kan. De SGP'er vindt de PvdA-wethouder namelijk bepaald niet zo fijnzinnig als de burgemeester. Toen Lensvelt bij een voorstel geen dekking aangaf voor een krediet, vroeg Gou driaan hem:„U bentzekergeen dekhengst?"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1