Piet Vis: 'Benfica de grote publiekstrekker' WATERWEG 'Denkt zo'n Van Kleef je dan dat ie beter is dan Horvath? 151 De schoonheid van het vergankelijke SP0R1 Ontdek uw eigen wandmeubel IffiïRffa-umsff. M et w a a i g a t Rijnmond gaat strijd aan tegen het verval Defensie in groene oase SCHIEDAM-WEST EN NIEUWLAND TREKKEN TEN STRIJDE TURBO-WASH REINIGT MET Technisch Buro A» Keijzer Jan van Heel: een 90-jarig zondagskind Denemarken, Real Madrid, Ajax en FC Barcelona vallen af mi»] MaaslandHat is deze week 25 jaar geieden dat het centrale computercentrum van het ministerie van defensie in Maasland in gebruik werd genomen ;T oen m een grote bunker. Daar zit het centrum nog .steeds, maar eromheen is inmiddels een enorm com plex verrezen. In 1982 wijzigde de naam van Defensie Computer Centrum (DCC) in Duyverman Computer Centrum Het DCC is genoemd naar S.D. Duyverman, de oud- directeur-generaal van het ministerie van defensie Hij wordt algemeen beschouwd als de grondlegger van de automatisering bij dit ministerie. De inmiddels hoogbejaarde Duyverman kwam des tijds op het idee om de kolossale bunker in de Maas- landse polder te gaan gebruiken als veilige plaats voor het t^en nieuwste wonder der techniek, de com puter. Voor die tijd deed de bunker dienst als radar station voor de Koninklijke Luchtmacht ?et,^^uj,eri?entrum komt oorspronkelijk voort uit de MEVAG, de mechanische en elektronische ver werking van administratieve gegevens, die in de ia- ren vijftig was gevestigd op het ministerie van defen sie. In de kwart eeuw dat bet DCC in Maasland is ge vestigd, is het uitgegroeid tot één van de grootste computercentra van het land. Vooral in de afgelopen tien jaar was de groei gigan tisch. Het personeelsbestand is in die periode meer dan verdubbeld. Thans biedt het centrum, werkgeïe- fenheid aan ruim 420 mensen, van wie er 350 in ïaasland zelf werken. De overigen zijn werkzaam in de verschillende dependances van het DCC in Soestduinen, Den Helder en Den Haag. Voor Maasland en Maassluis is het computercentrum voor de werkgelegenheid van groot belang. Het me rendeel van de 350 medewèkers is in deze plaatsen woonachtig. Maaslander drs. H.J. Koenen is alge meen directeur van het centrum, waarvan een klein gedeelte van het personeel militair is. Het computercentrum in Maasland is bijna perma nent in bedrijf. De zes grote computers ('mainfra mes') hebben een capaciteit van meer dan 150 mil joen instructies per seconde. Talloze andere compu ters, printers, personal-computers (pc's) en beeld schermstations zijn via een eigen datacommunicatie netwerk met het DCC verbonden. Het computercentrum, goed voor een jaaromzet van ongeveer 130 miljoen gulden, groeit in die ontwikke ling nog steeds mee. De bunker Is al lang niet meer het centrale hart van. het complex, dat aan stroomge- bruik een zelfde afname heeft als een dorp met zo'n 3000 inwoners. Momenteel is er weer een verbou wing aan degang, waarbij het complex met een etage erbij zijn zoveelste uitbreiding kent. Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 17 juni 1988 vrijdag 17 juni optreden van de Leldse band The Blue3 Bustera in café Podium. 22.30 uur. zaterdag 18 juni harmonie WIlton-FiJenoord geeft concert in verenigings gebouw Het Trefpunt aart da Nieuwe Watemegstmat; gastoptreden van fanfare-or kest De Hoop uit Stellendam; solist Arno Born kamp (saxo foon) ook aanwezig. 20.00 uur. optreden' van (atln-tunk band Mlxed-up in café Podi um. 22.30 uur. zaterdag 18 juni rommelmarkt georgani seerd door Ontmoetingscen trum West aan de Florls da VJJldelaan 2, van 10.00 tot 15.00 uur. door-het-lint-feest mat spa- ghettl-wedstrijd. georgani seerd door sociëteit De Sok kel, aan de Van Maerlantlaan 4. 21.00 uur. donderdag 23 juni in theater 't Schuurkerkje is de filmkomedie The Blues Brothers te zien om 14.00 uur en 20.30 uur. Schuurhof 142. D eT urbo-Wash rein igt auto's, caravans, tegelpaden enzelfs ramen op de le verdieping. Klik de Turbo-Wash op de tuinslang, shampoo erin en er kan gewassen worden. verkrijgbaar bij: ■.Westhavenkade 39 Vlaardingen Telefoon 010-4343553 Schiedam „Bewonersvere- nigïngen worden gedwongen met wintervakantie te gaan. Want 's zomers kun je niet meer weg. De gemeente heeft er een handje van om plannen in de zomer ter inzage te leg gen en dan heb je maar een maand de tijd om bezwaar schriften in te dienen"'. Schiedam-West en Nieuwland zullen het zich niet laten gebeuren, dat die ter mijn verloopt terwijl zij zelf aan de Cos ta Brava liggen. Zij blijven waakzaam; de twee wijken zullen er alles aan doen om de bouw van drie flats aan de Burge meester Van Haarenlaan, beneden aan de Vlaardingerdijk, tegen te houden- Actieszijnoptil. In wijkcentrum De Erker maken Hans Coster en John de Kievith zich op voor de strijd. Zij zijn voorzitter respectieve lijk tweede secretaris van de bewoners vereniging Schiedam-West. „Wij zullen iedereen ervan doordringen dat het ge- meentebestuur een compleet bos wil op- a- offeren aan een projectontwikkelaar, i Een dikke rij bomen van dertig tot veer tig jaar, daar gaat van begin tot eind de zaag in. Dat de gemeente die kunsten op de Maasboulevard met een enkele boom uithaalt, is tot daaraan toe. Maar hier verdwijnt een half park". De Kievith: „Er is een maquette van het bouwplan van Eurowoningen, maar die is in de commissie stadsvernieuwing niet getoond, want dan zie je het plan pas op ware verhoudingen. Dan zie je pas" hoe het park door die exclusieve koopwoningen gedomineerd wordt. Het park wordt echt een voortuintje van die rijkelui. We schatten dat er 450 bomen voor omgehakt moeten" worden". Coster: „Aan de andere kant van de "Van Haarenlaan zullen de bewoners uitzicht op de toekomst hebben. Daar ligt de begraafplaats". West en Nieuwland 2tjn het met elkaar eens, dat gaten opvullen in wijk Nieuw land niet mag betekenen dat er veel groen verdwijnt. Want groene, open plekken hoorde bij de stedebouwkundi- ge opzet toen Horvéth de wijk ontwierp. Daarom is men verbaasd dat met die stedebouwkundige visie nu finaal wordt afgerekend. Over de verant woordelijke wethouder zeggen De Kie vith en Coster: „Wat denk zo'n Van Kleefje nou wel. Dat ie beter is dan Hor- véth?" „Het gaat niet om blokjes opvullen. Het gaat om concerns die over Schiedam heen walsen. Het park wordt verkocht. Schiedam wordt verpanjerd aan pro jectontwikkelaars. En zo n Toth zitten ze met alles tegen te werken, die is klein begonnen en dan mag je niet groot worden. Een ambtenaar heeft gezegd dat als het plan van Eurowoningen de gemeente geen geld zou opleveren, dan het hele plan niet doorging. Daar komt de aap uit de mouw. Waar blijf je dan met die hoog verheven verhalen over Nieuwland opkrikken? 't Gaat gewoon om geld". Coster: „Knettergek is het, waarmee de gemeente bezig is. Gaatjes vullen, noe men ze dat,'alsof het beleid is, Maar het initiatief is van Eurowoningen uitge gaan. Mogen we, vroeg meneer de pro- jectontwikkelaar. Toen zei de gemeente ja. Alsje dat zomaar ineens toestaat, kun je dat toch geen beleid noemen?" De Kievith hekelt het argument, dat er meer dure woningen in Nieuwland no dig zijn. „Is Nieuwland dan zo eenzijdig samengesteld, allemaal arme mensen? Ik vind dat nogal denigrerend naar de bewoners van de Laan van Spierings- hoek, de Kappeyne van de Coppelfo- laan en omgeving. Nieuwland wordt in een vreemd daglicht gesteld, maar het is een prima wijk, de meeste mensen zijn er best tevreden. Terwijl Griffioen, ad junct-directeur gemeentewerken, met tranen ïn zijn ogen zegt: die wijk gaat naar de ratsmodee. Hij doet alsof wij misdadig zijn, dat wij dat magnifieke beleid van de gemeente willen vereto ren... Nieuwland opkrikken, daarmee John de Kievith en Hans Coster In het bedreigde park: „Schiedam wordt ver panjerd aan projectontwikkelaars". bedoelen ze: Nieuwland propvol bou wen". Bovendien wijst West erop, dat er eerst een andere argumentatie was: „Omdat die speelweide zo vrouwonvriendelijk is, was eerst het argument om er wonin gen neer te zetten. Maar dat argument willen ze nu niet eens meer horen. Toen de vrouwen aangaven dat het er 's avonds niet veilig was, bedoelden ze: zet er een lantaarnpaal neer. Maar niet: bouw het maar vol woningen. Maar die nuance ziet de commissie stadsvernieu wing niet, hoor, nee, ze zullen ook niet vragen: zijn er dan zoveel zedendelic ten? Niemand heeft kritiek". „Wij hebben een paar keer bewoners meegenomen naar het stadhuis, bij een commissievergadering. Nou, wat ze daar zagen, was geen reclame voor de democratie. Ze vergaderen een uur over de iepziekte, met dia's, en uitleg, maar dit bouwplan gaat er hupsekeer zo door. Een PvdA-raarislid als Posthoorn deed niet eens de moeite geïnteresseerd te lijken. Die was nota bene de oprichter van de bewonersvereniging. Wat de ba sis voor zijn carrière was, daar veegt ie nu zijn kont mee af'. docrMARI TIMMERMANS Maassluis Het grootste gelui voor Jan van Heel was, dat hij óp 27 juli 1898 werd geboren in het gezin van een beroemd Rotter dams scheikundige. Een welge steld en intellectueel milieu. Het geluk week bijna een eeuwlang niet meer van zijn zijde. Vorige week werd in het gemeentemuseum van Maassluis een expositie geopend van het werk van deze 90-jarige kunstenaar. Wethou der Liesbeth Snoeck schaarde met de opening Maassluis onder een illustere rij wereldste den. Londen, Parijs, Madrid, Rome, Tel Aviv, Montevideo en legio andere. Het leven van zondagskinderen heet over ro zen te verlopen. Voor Jan begon het met de woorden van zijn vader; „Word jij nou maar schoolmeester, aan hou je in ieder geval tijd genoeg over om te tekenen". Een mensenle ven later is Jan nog altijd blij met die woorden. „Ik was niet zo'n studiehoofd en ik was blij dat ik mijn leven niet in de boeken hoefde te zitten". De schoolmeester kreeg op zijn Rotterdamse lagere school tijd genoeg om te tekenen en om zijn leerlingetjes er ook en thousiast voor te maken. „Voor mijn hoofdakte zakte ik, maar ik be haalde wel de akte MO-tekenen". Daarmee kon de jonge onderwijzer in 1925 op een sjieke school in Den Haag tekenlessen geven. Bin nen de Haagse kunstwereld begon zijn ster vanaf dat moment snel te stijgen. Geweigerd als lid van het elitaire Pulchri richtte hij met enkele anderen De Groep op. Hij werd docent aan de Haagse Vrije Akademie en kreeg steeds meer invloed in. artistiek Nederland. Minister Cals ontdekte hem en benoemde hem tot rijksaankoper van kunst. 'De man met de nationale kunstportemonnee' werd commissaris van de Nederlandse delegatie in talrijke Biënnales over de hele wereld. In 1968 werd hij onderscheiden niet het officier schap in de orde van Oranje-Nassau. Op een lange, indrukwekkende lijst onderscheidin gen, prijzen, erebanen en functies kreeg in 1973 ook de zilveren penning van de stad Maassluis een plaatsje. Representatief Vijftien jaar later. Jan van Heel is negentig jaar. Met zijn vrouw Marieke woont hij in een rustige en sjieke woning in de Haagse van der Aastraat. Met de karakteristieke pet op het karakteristieke hoofd zit hij achter net huis in het zonnetje. Marieke helpt hem bij het beant woorden van vragen, want af en toe raakt hij de draad van het verhaal een beetje kwijt. „Ik heb nog bij hem in de klas gezeten", vertelt ze terloops, „Jan is veelzijdig, interessant en vooral erg lief". Als ze even naar de keuken is, vertrouwt Jan ons toe: „Als zij er niet was, konden ze me uit de goot vissen". Jan van Heel: 'Vergane glorie trekt mij altijd weer aan'. Een rondleiding. Schilderijen aan alle muren. Heel mooie en soms ook heel dure. Weinigei gen werk, maar veel van geestverwante en bewonderde schilders. „Braque heb ik altijd erg bewonderd en Picasso in zijn aardkleur periode", Tientallen antieke en versleten ker mis- en speelpaardjes. Marieke verzamelt ei erdopjes, 1200 stuks, die reksgewijs de gangen vullen. Licht en ruimte domineren. De be jaarde kunstenaar geeft graag uitgebreide toelichtingen hij alles wat er te zien valt En dan komen we aan het resultaat van ne gentigjaar kunstenaarschap. In hetMaassiui- se gemeentemuseum hgngt natuurlijk maar een klein deel van het oeuvre. Representatief is het wel. Het weerspiegelt alle perioden in Van Heels schilderscnap. Bijna impressionis tisch in het begin en bijna nonfiguratief ïn de jaren dertig. Steeds bijna, want Jan van Heels werk is nooit onder te brengen in een be staande categorie. Steeds is in het werk de schoonheid terug te vinden van alles wat zijn beste tijd heeft ge had." Clowns na hun optreden, speelgoed dat kapot in een hoek ligt, verveloze kermispaar- den, getaande landschappen, bouwvallige ge vels of armzalige en eenzame figuren. „In het Parijs van de jaren twintig heb ik een mooie tijd gehad", vertelt de bejaarde schilder. Jan van Heel trok als kunstenaar, kunstkenner en kunstliefhebber over de hele wereld. Zijn vrouw Marieke verwoordt Jans kunstenaar schap: „De poëzie van hetalledaagse..." In Maassluis zei Van Heel: „Het gaat eigenlijk niet eens om die schilderijtjes. Het belangrijk ste voor mij is dat er 2oveel mensen gekomen zijn. Mensen zijn altijd belangrijker dan schil derijen". Tot 7 augustus hangen Van Heels schilderijen in het gemeentemuseum. SPORTAGENDA Tipt aen de «portredaktle van daze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. De sportre dactie telefonisch bereikbaar onder nummer 010-4345209 en in de avonduren onder num mer 010-4056509. ZATERDAG 18 JUNI Da mee aalt bal: 18.00 Qui ck/On- ze GezellenCCS/Schiedam (double-header): Cricket: 11.00 HilversumExcelsior'20 (d). 11.00 knock out competllle HBS—Bccelsïor'20. Tennis; Toernooi RN-tennis circuit bij TV Yellow Smash voor C1, C2, D1 en D2 in Vlaardingen. Inviiaile dubbeftoemooi te Maastend. ZONOAG19JUNI Honkbal: 14.30 Holy—Squeeze, 14.30 Gophers—Schiedam; Cricket; 11.00 HBS—Hermes DVS, 11.00 ExceISior*20—VRA, 11.00 WanderersAsvion. Ten nis: Toernooi RN-tennb drcuit bl] TV Yellow Smash voor C1, C2, D1 an D2 in Vlaardingen. In vitatie dubbelt oemool te Maas land. muiiiin»inmiu!!miimi!ii!>iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiniiii!iii!iiuiiiiiiiiiiiiiiiiii! met de eigentijdse S wandelementen van Intemtar ontwerpt u g gemakkelijk uw 2 eigen woonruimte, 5 Stapel baar ol geheel volhangend d.m.v, een unieke 5 ophangkonstruktie. j§ Verkrijgbaar in g negen kleurvarianten s_ verrassend g" voordelig... design g binnen bereik!! nlllllUllllllllllltllllllltlltKllllllltlDllllitlUUUimiUIIIIIIllUItlllimUllltlllllltllllKKIl nnsnnaan nïarkt 57 - vlaardingen 010-4343685 doorRENEDONS Maassluis De jubileumcommissie van Excelsior Maassluis is er na veel onderhandelingen toch ingesJaagd om een club met een grote naam voor de jubileumwedstrijd te strikken, die op dinsdag 2 augustus wordt gehouden. De verliezend finalist van Europa Cup 1, Benfica, geeft acte de presence op het voetbalterrein aan de Lavendelstraat, waar de jubileumwedstrijd van de 70- jarige club het grootste voetbalf eest al ler tijde moet worden. De hoofdtrainer van de Portugese top club, Antonio Oliviera beter bekend als Tonibeschikt over een team dat nog in opbouw is en nog niet de kwali teiten heeft van het Benfica van wel eer. toen de voormalige ster Eusebïo nog furore maakte. De laatste is nu as sistent-coach van Benfica, dat in deze maanden nog verwoede pogingen zal ondernemen om het team te verster ken. Benfica verblijft tien dagen in het sportcentrum in Zeist, waar de Portu gese formatie zich zal voorbereiden op het Amsterdam-713 toernooi, dat door Jack van Zanten wordt georganiseerd. Trainer Toni wilde per se een oefen wedstrijd spelen, voordat zijn team in Amsterdam aan de bak moet. Voetbal- makelaar Bob Maaskant heeft Benfica uiteindelijk gecontracteerd voor de ju bileumwedstrijd, nadat heel wat kandi daat-clubs al waren afgevallen. Heel even dreigde de jubileumwed strijd ïn het water te vallen. „Het is ze- ker niet gemakkelijk geweest om een 1 grote dub naar Maassluis te krijgen", i bevestigt, de afgevaardigde van de ju- bileumcommissie, Piet Vis. „In eerste instantie ging onze gedachten uit naar het nationale team van Denemarken, maar zij kwalificeerden zich pas op bet laatste moment, zodat een jubileum wedstrijd tegen Denemarken al snel niet meer haalbaar bleek. Ik heb toen zelf contact opgenomen met Leo Been hakker. Sinds vele jaren behartig ik zijn zakelijke belangen en heb zodoen de een erg goed contact met hem. Hij toonde zich direct bereid om op 2 au gustus tegen ons te spelen, maar Feye- noord gooide roet in bet eten door de Madrileense club voor het AD-toemooi te contracteren en in de overeenkomst op te nemen, dat Real Madrid in de di recte omgeving geen andere wedstrij den mocht spelen. Aan Ajax hebben wij ook nog even gedacht, dat vormde geen probleem, maar de wedstrijd moest in dat geval op 16 juli worden ge speeld. Wij mogen van de gemeente pas er 1 augustus op de velden. Dus, we .jebben uiteindelijk van Ajax afgezien om alle problemen te voorkomen *r r Piet Vis, afgevaardigde van de jubi leumcommissie, heeft heet wat moeite gehad om een aantrekkelijke tegenstan der voor de jubileumwedstrijd te kunnen contracteren. Na Real Madrid en Ajax kwam PC Bar celona in beeld. Ook deze kandidaat werd net voor de neus van. Excelsior Maassluis weggekaapt Dit keer was h'et Sparta, dat ook op 2 augustus een jubileumwedstrijd speelt. Na vele tele foontjes met voetbalmakelaar Maas kant en met een Portugese afvaardi ging is Excelsior Maassluis er toch in geslaagd om een aantrekkelijke tegen stander te contracteren voor ongeveer 40.000 gulden. Excelsior Maassluis verwacht vijfdui zend toeschouwers bij de jubileumwed strijd. Een entreebiljet kost tien gulden en volgende week maakt de dub de voorverkoopadressen bekend. Het be- ginsignaal zal om 19.00 uur worden ge geven. Welke scheidsrechter de wed strijd leidt is nog niet bekend- Excelsior Maassluis heeft ook nog geen contact opgenomen met de plaatselijke politie om te praten over de parkeergelegen heid en de begeleiding tijdens het duel. Enorme toeloop De jubileumcommissie denkt de grote toeloop van belangstellenden gemak kelijk te kunnen verwerken. „Wij we ten eigenlijk nog niet precies hoe druk het zal worden. Dat is erg moeilijk om in te schatten", erkent 'Piet Vis open lijk. „Ron Berveling bestelde vorige week al gekscherend veertig kaarten. Iedereen in Vlaardingen trekt hem aan 2ïjn mouw. Nee, het belooft een hele happening te worden. Ook onze trainer Eric Gudde is er blij mee, want denk erom dat menig speler een extra uurtje zal trainen om er tijdens de wedstrijd tegen Benfica bij te kunnen zijn". door PAUL VAM DEN BOSCH Schiedam Als het gezegde op gaat dat de verrichtingen van het heren-keurcorps het prestige van een vereniging bepalen, heeft volleybalvereniging Rijn mond (voorheen VCS en Vlaar dingen) het afgelopen jaargang, het eerste in haar bestaan als fu sieclub, een ongekende devalua tie ondergaan. Met een gitzwarte rouwrand is het seizoen '87/'S8, met degradatie uit de eerste divi sie voor zowel het eerste als tweede team, dan ook in de an nalen bijgezet, de fouten zijn er kend maar de technische leiding van de combinatieclub kijkt niet langer om in wrok. Het is duidelijk dat er in de laat ste twaalf maanden niet alleen op de speel vloer maar met name ook op organisatorisch gebied blunders van de bovenste plank zijn gemaakt. Was de fusie (mei 1987) er immers niet op gericht om van de eerste divisionisten VCS en Vlaardingen middels de intensieve opleiding van talen ten uit de regio een volleybalbas tion te maken? Een grootmacht, die zonder moeite alle concur rentie uit het district-Rotterdam van zich af zou kunnen slaan en die wellicht op de middellange termijn zou kunnen uitgroeien tot een levensvatbare ereaivisio- nisti Het desastreus verlopen seizoen vormt een ernstige streep door de rekening van het immer pre tentieuze Rijnmond. Maar de Schiedams-Vlaardïngse fusie club is de laatste maanden niet bij de pakken neer gaan zitten. Peter van der Gugten niet in het minst. De routinier, voor velen de personificatie van het volley bal in Schiedam, heeft de taak op zich genomen om aan het eer herstel van Rijnmond te wer ken. Van der Gugten: „Het is de be doeling dat we het komend sei zoen met één team onmiddellijk weer naar de eerste divisie pro moveren. Dat is in feite een must In dit district ondervinden we gewoon teveel concurrentie. Het is zo, dat we dit jaar niet veel spelers kwijt raken. De jonge spelers vinden zichzelf nog te jong voor het grotere werk. Maar stel dat we volgend iaar nog in de tweede divisie rond hangen dan is de kans vrij groot dat veel ta lenten het dan hogerop gaan zoe ken. Dit jaar Is er al van diverse kanten aan enkele spelers ge trokken (onder meer Lennaert Amersfoort, voor wie belang stelling van enkele eredivisie clubs was, red.) en gelukkig h^eft Rijnmond die concurrentie nog kunnen afslaan". Strikte scheiding Het is de bedoeling dat het eerste team een mixage zal worden van routiniers en talenten van bin nen de vereniging. Men zal in Sportzaal-Oost geen tweede maal de fout maken om een strikte scheiding te maken tus sen jong en oud, zoals dat het af gelopen seizoen - met het beken de gevolg - het geval was. Als trainer is Joop Tinkhof (ex- Vlaardingen) aangetrokken. Tinkhof is ook (samen met Wij- brand Rus - eveneens ex-Vlaar dingen) werkzaam bij eredivi- sionist ACCÖ/DOS uit Schoon hoven en zal derhalve waar schijnlijk alleen voor de training beschikbaar zijn. Vandaar dat Van der Gugten momenteel nog op zoek is naar een coach. „Dat kan iemand vanuit de vereniging zijn. De know-how duidelijk aanwezig binnen Rijnmond. Het probleem is echter dat de geschikte men sen meestal nog zelf willen blij ven spelen. Het kan ook zijn dat we iemand uit de /regio-Rotter dam halen. We zoeken iemand die het eerste volgend serioen sa men met Joop kampioen maakt Dus geen coach, die het allemaal nog moet leren, maar één met er varing". Hectisch karwei De benodigde financiën blijven het grootste manco. Van der Gugten: „Het komend seizoen moeten we met zo min mogelijk geld zo optimaal mogelijk preste ren. Ditmaal 2iin we er nogin ge slaagd om de begroting rond te krijgen. We hebben geen dure spelers en trainers. Maar het ko- mend seizoen zal er verschrik kelijk hard( gewerkt moeten worden om één hoofdsponsors of vijf subsponsors te vinden, an dere wordt het in de toekomst een hectisch karwei om het plaatje rond te krijgen". Van der Gugten is -bovendien met bondscoach Pang Wuqiang mondeling overeen gekomen om volgend seizoen eens per week in Sportzaal-Oost een cen trale training te verzorgen. De bond, de werkgever van Pang, kan de plannen nog dwarsbo men. Tenslotte is Hans van Set ten (ex-coach van Van Santen Haag-dames) is aangetrokken om full-time de jeugdafdeling op poten te zetten en het contract met damescoach Jaap Spijk is tot beider genoegen met een jaar verlengd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2