Van Roon lonkt nn naar tv-krant ACR m Wim Kieboom kan het besturen nog niet laten Cai-kastje voor woonboten kan nu goedkoper Culinair hart: meer prestige m EZH op zoek naar breuk onder water Ook sloop fonotheek en woningen aan Van Riebeeckstraat VIAABD1NES DAGBLAD SCHIEDAMSE GQURARIT NIEUWE WATERWEG COURANT Nog vijftig vluchtelingen Voortvluchtige eist schoenen Kenners stelen sterkste rammen Jongen springt na heibel uit rijdende trein 'Helers' blijken agenten te zijn Vergoeding PEC Van dijk gefietst Wedstrijd affiches een flop Vlaardingen ziet geen geld van Infokab Minder fluor in Zuidbuurt FNV roept vrouwen op Vlaaidings oud-burgemeester blijft treintjesgek WATERWEG ftegionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010- DINSDAG 12 IULI 1988 PAGINA 9 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen De plannen voor het stadscentrum hebben ook ge volgen voor woningen, die vlak achter het te slopen Weeshuis staan Burgemeester en wethouders willen de Van Riebeeckstraat betrek- ken bij het plangebied. Daarom zuilen de panden in dit straatje worden aangekocht en vervolgens gesloopt. Bovendien staat het pand, waar nu de fonotheek is gevestigd, op de nominatie om gesloopt te worden. Het hoekpand aan de Hoogstraat en Peperstraat maakt plaats voor winkels met bovenwoningen. Dat gebeurt overigens pas na oplevering van de nieuwe bibliotheek op het Veerplein, waarin de fonotheek wordt opgenomen. Aan de voorzijde van het Weeshuis begint de bouw flink op gang te komen. Van der Waal en Eurowoningen onttrekken het Weeshuis nagenoeg aan het zicht, Alleen komend vanuit de Waalstraat heeft men nog uitzicht op één van de vleugels. Het Weeshuis zou een mooi historisch overblijfsel van de oude binnenstad kunnen zijn temidden van de nieuwbouw, als de gemeenteraad niet besloten had het ge bouw plat te gooien. In plaats daarvan moet nu ook een deel van de Van Riebeeckstraat wijken voor het stadsvernieuwingsgeweïd. Bovendien is er sprake van, dat ook voor de bouw van een parkeer garage aan de Joubertstraat de bulldozer eraan te pas zal komen Maar dat hangt af van de plannen, die Multi Vastgoed aan het maken is. Multi werd tot verbijstering van Wilma Vastgoed aangewe zen als de projectontwikkelaar, die het Vlaardingse centrum verder gestalte mag geven. Door de bouwskeletten heen is nog wel wat van het Weeshuis te zien; straks niets meer, dan is het gebouw gesloopt. Vlaardingen Burgemeester en wethouders van Vlaardingen zijn in principe bereid volgend jaar, of in 1990, oprrieu w een aan tal vluchtelingen te huisvesten en op te vangen. Al eerder bood Vlaardingen onderdak aan asiel zoekers. In de komende twee jaar kan het gaan om maximaal veertig tot vijftig vluchtelingen, Het Vlaar dingse gemeentebestuur komt hiermee tegemoet aan een ver zoek van minister Brinkman. Maassluis Eén verbouwereer de bromfietser in Maassluis heeft gisteren' onder dwang zijn schoeisel afgestaan aan een on bekende jongen. De beroving vond plaats in de Oleander straat, waar de bromfietser eerst antwoord moest geven op de vraag, welke schoenmaat hij had. Later bleek de overvaller deel uit temaken van een groep je jongeren, dat op de Markt was betrapt bij inbraken in wonin gen. De overvaller had tijdens de vlucht een van zijn schoenen verloren, maar kon zich op die manier blijkbaar niet snel ge noeg uit de voeten maken. De in brekers zijn overigens nog spoorloos. Maassluis Van de schapenwei langs de Schenkeldijk zijn drie rammen gestolen, en volgens de politie moeten de, dieven ken ners zijn geweest De eigenaar wist namelijk te vertellen, dat het wel ging om de drie beste, sterkste rammen van de kudde. De politie sluit niet uit, dat de rammen worden ingezet om el ders schapen te bevruchten. „En anders liggen ze misschien in de pan te sudderen", aldus een woordvoerder. Maassluis Een vechtpartij in de laatste trein vanuit Hoek van Holland leidde ertoe, dat een 17- jarige Maassluizer op de nood rem drukte ennog voordat de trein tot stilstand was gekomen uit de Sprinter sprong. Hij kwam nogal ongelukkig in de spoorwegberm terecht; ge wond aan het hoofd werd hij in hel Holyzïekenhuis in Vlaardin gen opgenomen. De spoorweg politie stelt een onderzoek in. Schiedam Twee Schiedam mers van 17 en 19 jaar, die In hun woonplaats documenten uit een auto hadden gestolen, werden een paar uur later in Rotterdam gearresteerd. De dieven pro beerden daar het gestolen rijbe wijs, paspoort en kentekenbe wijs op straat te verkopen aan twee mannen. De aspirant-ko pers gingen aanvankelijk be langstellend op het aanbod in. Maar tot verbijstering van de dieven legitimeerden ae kopers zich even later als politieagen ten. Vlaardingen Het Plaatselijk Educatief Centrum (PEC) in Vlaardingen kriigt van de ge meente de extra kosten vergoed, die gemaakt moesten worden voor huur van cursusruimte in de tijd dat De Fijpelaar gesloten was. Het buurthuis van de Vette- noordsepolder (VOP) was een tijdje dicht, toen de vrijwilligers staakten wegens de bezuinigin gen die ten koste gingen van het personeel. Het PEC week uit naar elders om toch de cursussen te kunnen verzorgen. De kosten, die hiervoor werden gemaakt, worden nu in mindering ge bracht op de huurvergoeding voor basised ucatie aan de VOP. ïgen De v pen in de Vlaardingse Vaart ma ken kans alsnog voor een rede lijk bedrag op het kabelnet te worden aangesloten. Als er een eenvoudige standaardoplossing wordt gevonden voor het plaat sen van een walkastje, komen de kosten op niet meer dan 250 gul den per woonboot. In het verleden bracht de ge meente nog ruim 1600 gulden in rekening vooreen aansluiting op de centrale-antenne-inrichting (cai). Dat in 1980 vastgestelde be- Maassluis Hoe het kwam, is de politie niet duidelijk, maar feit is dat een 16-jarige fietser plotse- Jwfc iet pad langs de Westland- sewi g afschoot en zes meter la tter op de Weverskade terecht kwam. De jonge Maassluizer moest in het Holyzïekenhuis in Vlaardingen worden opgeno men. drag was dermate hoog, dat de bewoners goedkoper uit waren als zij zelf een antenne instal leerden. De meesten hebben dat reeds jaren geleden dan ook ge daan. SP-raadslid Arnold van Wezel verwijt de gemeente rtu de eige naren van woonboten destijds onnodig op kosten te hebben ge jaagd. Maar dat zijn burgemees ter en wethouders niet met hem eens: „Ais de bewoners kosten hebben gemaakt om door middel van dure antennes en hoge mas ten toch een redelijke ontvangst te krijgen, dan is aat hun eigen keuze geweest", antwoordt het college op schriftelijke vragen van Van Wezel. B en W laten ook blijken, dat zij Van Wezels vragen weinig ter zake doende vinden. Op het aan bod om voor J60Q gulden een ka- beiaansluiting tot stand te bren gen heeft geen enkele woon bootbewoner indertijd gerea geerd. Klachten over ontvangs tmogelijkheden en dure anten nes zijn er volgens het college nooit geweest. Maassluis De posterwed strijd, die de stuurgroep kleine criminaliteit voor de Maassluisse jeugd had uitge schreven, is geen succes ge worden. Het thema bleek niet meer dan zo'n vijftig jongens en meisjes te inspi reren. Ondanks het teleurstellend aantal deelnemers heeft de stuurgroep besloten de ge maakte affiches toch ten toon te stellen. Het werk is tot eind augustus te zien in de etalages van de Hema (Koningshoek), bakker De Ridder (Reigerstraat) en croissanterie Paul (cen trum). De deelnemende middenstanders wijzen per winkelcentrum de drie mooiste postere aan. De ma kers krijgen een prijs. Uit deze winnende exem plaren en uit de affiches, die scholieren eerder dit jaar in leverden, kiest de stuur groep in september uitein delijk de winnende poster. Het is de bedoeling het werk van de winnaar te gebrui ken in een campagne tegen de kleine criminaliteit in Maassluis. Ook de muurschildering van Remi Poppe sneuvelt, alsdit stukje Van Riebeeckstraat tegen de grond gaat. Schiedam Met de vestiging van een tweede In donesisch restaurant, Rasa Sayang aan de Lange Nieuwstraat 221, maakt Schiedam opnieuw zijn naam waar als culinair hart van de Rijnmond. Rasa Sayang wordt een specialiteitenrestaurant met zelfbediening. Het restaurant, gelegen direct naast de evangelïsch-lutherse kerk, gaat waar schijnlijk in september open. Er is overigens al een Indonesisch restaurant aan de Appelmarkt, Volgens de Dordtse installateur Rob Gerlach, die de aankleding van Rasa Sayang verzorgt, maakt het restaurant deel uit van een kleine horeea-ke- ten met filialen in Spijkemsse, Capelle aan de IJs- sel en Rotterdam. De keten wordt geëxploiteerd door drie niet met name genoemde compag nons afkomstig uit de Chinees-Indische restau rantwereld. In Rasa Sayang 2al echter geen hap Chinees eten worden geserveerd. Kenmerkend voor de nieuwe gelegenheid wordt het zelfbedieningsbuffet, waar gasten voor het eenheidsbedrag van ongeveer twintig gulden hun eigen maaitijd kunnen samen stellen. Deze Indonesische rijsttafel is zowel warm als koud verkrijgbaar. De capaciteit van het nieu we restaurant, waar ook la carte gegeten kan worden, bedraagt circa 140 plaatsen. Ondertussen kan er ook weer uitgebreid gegeten en gedronken worden in de kelder van het Stede lijk Museum. Nadat Hel Land van Belofte Van Pe ter Sonneveld zijn deuren sloot, vielen er geruime tijd geen activiteiten waai- te nemen in de mti- seumgewelven, totdat onlangs brasserie The Se venth Heaven werd geopend. Museumbezoekers en vermoeide winkelklanten, kunnen er vijf dagen van de week terecht, op maandag en dinsdag niet. De Maasboulevard in Schiedam geeft komende weken uitzicht op een nieuw schouwspel. Niet de passerende schepen op de Nieuwe Waterweg trek ken dan de meeste aandacht, maar een ingrijpend karwei dat in opdracht van het Elektriciteitsbedrijf Zuid-Holland (EZH) wordt uitgevoerd en waarmee gisteren nabij hét Hoofd een begin is gemaakt. On der water loopt een 150 KV-koppelleiding vanaf Schiedam-Zuid naar de centrale aan de Waalhaven in Rotterdam, maar bij de glooiing langs de Maas boulevard is waarschijnlijk een breuk in één van de zes kabels ontstaan. De kabels moeten worden ont graven en boven water woiden gehaald. Hiertoe worden vanaf de wal twee damwanden geslagen langs de leiding. Het werk neemt ongeveer zes we ken in beslag. Vlaardingen/Maassluis Het fluorgehalte in het gras van de Zuidnuurt blijkt af te nemen. Op zes plaatsen in het weideland schap heeft de dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond (DCMR) vorig jaar metingen verricht, en daaruit komt naar voren dat de dalende trend van de afgelopen jaren doorzet. In de afgelopen tien jaar zijn de geme- len concentraties met een factor 5 afgenomen tot 29 milligram per kilo. Rond de Nederlandse Aardolie Maatschappij {NAM} in Vlaar dingen zijn gasvormige fluori den gemeten. De hoogste con centraties kwamen voor bij windrichtingen oost en zuid. De bewoners van Hoek van Hol land zijn nog altijd de vlijtigste klagers bij de DCMR: per 1000 inwoners kwamen 123 klagers voor. Het dorp Pernis en de stad Vlaardingen zijn tweede en der de op de lijst met respectievelijk 30 en 17 klagers per 1000 inwo ners. Vlaardingen "Wethouder Chris van Roon (mediaza ken) zoekt een alternatief voor Infokab als exploitant van de kabelkrant in Vlaar dingen. De Bentveldse firma, •die in ernstige financiële pro blemen verkeert, heeft een betalingsachterstand van twee kwartalen bij de ge meente Vlaardingen. Verleden week vroeg Infokab surséance van betaling aan, na dat de firma niet meer aan haar financiële verplichtingen kon voldoen. Infokab zou tn totaal voor twee miljoen gulden bij di verse schuldeisers in het krijt staan. Ook de gemeente Viaar dingen heeft nog geld te goed van het bedrijf; 18,000 gulden, het bedrag dat Infokab volgens het contract moet betalen om eén half jaar van de kabelfacili teiten gebruik te mogen maken. In een andere paragraaf van het contract staat dat de gemeente Vlaardingen meedeelt in de ad vertentie-inkomsten van Info kab. Doordat er weinig adver tenties op de kabelkrant zijn ver kocht, heeft de gemeente Vlaar dingen hiervoor tot nu toe nau welijks geld gevangen. „Het zou daarom onverstandig 2ijn om ons niet op alternatieven te beraden", aldus Chris van Roon. Donderdag voert de CDA- weth ouder overleg met direc teur W. van den Heuvel van het gemeentelijk energiebedrijf om de ontstane situatie te bespre ken. Mocht Infokab failliet gaan, dan ligt het volgens Van Roon voor de hand om eens met de ACR te gaan praten om de kabelkrant in Vlaardingen te gaan runnen. De Avondbladen Combinatie Rot terdam, uitgever van het Rotter dams Nieuwsblad en Het Vrije Volk, exploiteert zoals bekend nu al de tv-krant in Rotterdam, Schiedam en Maassluis. Schiedam Het FNV-in- formatiecentrum kan zich niet aan de Indruk onttrek ken, dat een heleboel vrou wen door onwetendheid een financiële meevaller laten liggen. Secretaris J.C. de Jong wijst er daarom nog eens nadrukkelijk op, dat een aantal vrouwen alsnog een aanvraag voor een wwv-uitkering kunnen in dienen. Het gaat om die vrouwen, die op 31 decem ber 1984 gehuwd waren maar geen kostwinner wa ren en die vóór die datum werkloos werden. Het FNV-informatiecen- trum wil deze vrouwen graag begeleiden in de aan vraag bij de sociale dienst en roept de vrouwen op zich te melden op dinsdag van tien tot twaalf bij de Blauwe Brug en op vrijdag van elf tot drie in de Lange Kerk straat 56. Tot dusver reageerden der tig vrouwen op eerdere op roepen van de FNV. Zeven kwamen voor betaling in aanmerking, veertien aan vragen zijn nog in behande ling. Vlaardingen Wim Kie boom, oud-burgemeester van Vlaardingen, voelt zelden de neiging 'zijn' stad nog eens te bezoeken. Sommige ontwik kelingen, zoals het plan voor een nieuwe spoorbrug over de haven, mogen dan zijn in teresse hebben, zijn band met de Hafingstad is nu ook weer niet zodanig dat hij er regel matig een treinreis van enke le uren voor over heeft om de kennismaking te hernieu wen. „Daarvoor ben ik te vaak van functie en woonplaats gewis seld", zegt Kieboom, duidelijk makend dat Vlaardingen slechts één van die standplaatsen was. Wim Kieboom, die morgen 70 jaar wordt, en zijn vrouw Anrje wonen sinds hun vertrek uit Vlaardingen in het Overijselse dorp Holten. Wat erin hun oude stad gebeurt, vernemen zij uit de krant, of horen zij van Vlaar dingse kennissen, opgedaan in Kiebooms burgemeestersperio de tussen 1975 en 1982. „vrien dinnen van mijn vrouw komen wel eens logeren en praten ons dan heiemaaibij". Die spoorbrug intrigeert de ge pensioneerde bestuurder vooral door het ongeluk begin jaren tachtig, waarbij éen Sprinter op de huidige brug uit de rails liep en tussen beide oevers op de dukdalven bleef hangen. „Die trein op zich vormde toen al een nieuwe brug", grapt Kieboom. Het spraakmakende ongeval be schouwt hij als een van de hoog tepunten uit zijn Vlaardingse carrière. Als voormalig werkne mer van de NS heeft hij het spoorwegwezen altijd een warm hart toegedragen. De oud- Utrecbtenaar is al een kwart eeuw lid van de spoorwegonge vallenraad, de laatste jaren on der voorzitterschap van mr. Pie- ter van Vollenhoven, en hij zal die functie niet Jicht opgeven. Ondanks de grote verschillen tussen de in de Vlaardingse an nalen als 'driftig' geboekstaafde Kieboom en zijn wat bedaagder optredende opvolger Fred van Lier, blijkt er toch een grote overeenkomst tussen belde bur gemeesters te bestaan. Want net als Van Lier trekt Kieboom zich dikwijls op zijn zolder terug voor een genoeglijk uurtje met zijn speelgoedtreintjes. „Nee, die lief de voor treinen is geen voor waarde om burgemeester van Vlaardingen te kunnen worden", zegt Kieboom ernstig. „Ik kende Van Lier al voordat hij mij opvolgde, en toen was hij al bezeten van die hobby. Die hartstocht heeft hij niet van mij overgenomen". Met n et emplacement op zolder gaat overigens maar een klein deel van Willem Kiebooms tijd heen. Het landleven in Holten heeft zijn vermaarde daadkracht en voortvarendheid nauwelijks getemperd. Naast de spoorwe gongevallenraad eist het gewest Overijssel van de bejaardenbond Anbo veel van zijn aandacht op, en daarnaast vervult hij nog en kele bestuursfuncties in het wel zijnswerk, Ook treedt hij op als adviseur var. de PvdA-fractle in de Holtense gemeenteraad. „Het besturen kan ik nu eenmaal niet laten", verklaart hij al die besog nes. Desondanks wijdt ook de druk ke Wim Kieboom zich wel eens. aan fysieke arbeid. Zijn echtge note heeft een flinke kas in de 1400 vierkante meter grote tuin laten bouwen waarin zij aller hande vruchten kweekt. Met Antjes kruisbessen bemoeit de oud-burgemeester van. Vlaar dingen zich niet, maar simpele hand- en spandiensten als het wieden van onkruid en het bij houden van hetgazon ervaart hij soms als een waar genoegen. Vlaardings oud-burgemeester Willem Kieboom, die morgen 70 Jaar wordt, is het liefst met bestuursbaantjes In Holten bezig, maar helpt zijn vrouw Antje af en toe ook in de tuin.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1