y Weekmarkt mogelijk naar 't Stadsplein Maassluis wil af van ambtelijke starheid Aleidastraat knapt op door groot onderhoud Eerste training SVV: alsof er niets is gebeurd DheBUi «o« uuren Plensbui Zuiddijk blank ^TAPIJTEN^ zet ViAABDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Jaloerse vriend trekt pistool Maar 'poezciivroiiwtje* zit met muizenissen 'ParkeerruiP is kansloos Julianakerk mag van West wel weg Truck kantelt: kilometers file 40% KORTING Monique bijna op terugreis GRATIS SUSKE WISKE SPELLENB0EK VOOR UW EIGEN 'SCHANUUEKES.' Man vermist WATERWEG DONDERDAG 14 JULT 1988 PAGINA 13 Regionale redactie: Brede Havenstraai 6, 3131 BC Viaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Schiedam Op de Hoofd straat in de Gorzen heeft de politie gisteravond een met een alarmpistool gewapende 32-jarige Schiedammer in gerekend. De man had even tevoren zijn ex-vriendin met het wapen bedreigd. De vroegere minnaar was van plan ook de nieuwe vriend van zijn ex, die op dat mo ment in café 't Pust aan de Buitenhavenweg zat, het pistool onder de neus te gaan houden. Zover kwam het niet; agenten namen de man mee naar het bureau. Een kennis, die hem zou verge zellen naar het café, bleek niets van de kwestie af te weten en werd vrijgelaten. Schiedam Bij de gemeente Schiedam hebben ambtenaren de indruk dat de particuliere wo ningverbetering aan de Aleida- straat, hoek Van Beverenstraat, goed verloopt In maart is begon nen met het groot onderhoud van 16 woningen, eigendom van Van Doorn Salari en in beheer bij Vastgoed Van Dorst, en de ge meente bemiddelt bij herhuis vesting van een aantal bewo ners. De subsidieaanvraag van Van Dorst leverde geen moei lijkheden op, integendeel, de ge meente juichte het initiatief toe. Benieuwd is de gemeente dan ook, of een andere huisbaas. Van Schaarsbergen, na de bouwvak vakantie hèt voorbeeld zal vol gen. Deze huisbaas heeft aan de Aleidastraat een aantal wonin gen die eveneens voor verbete ring in aanmerking komen, maar met de banken is hij aan het onderhandelen geweest over verhoging van d e hypotheek. De gemeente heeft nog niet verno men of er een akkoord is bereikt, maar als het nog lang duurt komt de subsidie in gevaar, aldus Han de Kluyver, projectleider voor de stadsvernieuwing in Schiedam-West. Hoe gesmeerd" het groot onder houd aan de Aleidastraat en Van Beverenstraat ook lijkt te verlo pen, enkele bewoonsters hebben klachten over de gang van za ken. „Dat zul je altijd zien", zegt De Kluyver. „De belangen van betrokkenen bij woningverbete ring blijken vaak zo ver uiteen te liggen, datje het onmogelijk ie dereen naar de zin kuntmaken". De projectleider is verbaasd over de klachten, want de gemeente js er niet van in kennis gesteld. Maar de Italiaanse mevrouw N.H. Ghina, die met haar 15 kat ten een portiekwoning In de Aleidastraat Bewoont, is zo ver bolgen over de aanpak dat zij de zaak aanhangig heeft gemaakt in de Consumentenbond. Me vrouw Ghina is lid van de werk- froep Schiedam van die bond. amen met haar buurvrouw, D.S. Kam, zegt zij veel proble men van de opknapbeurt te on dervinden. Zij hebben Jo Schaap van de bewonersvereniging Schiedam-West er ai eens over benaderd, maar die kwam met een heel ander verbaal naar bui ten, en voor straf hebben zij het lidmaatschap van de vereniging opgezegd. „We wilden het werk stil laten leggen, maar die Schaap, daar heb je niks aan", zegt mevrouw Ghina. Maar wat is er dan niet goed? De dames zijn van harte bereid ero ver te praten. Thuis bij mevrouw Ghina. We zien meteen waarom zij de bijnaam poezen vrou wtje heeft. Op alle stoelen liggen kleedjes, omdat de dieren ge wend zijn zich overal lukraak neer te vleien. Soms springen ze bovenop elkaar, en door het ge.- krijs wordt dan even het gesprek onderbroken. De koffie laten ze ongemoeid. „Het water loopt, als het heeft geregend, aan weerszijden van de woning naar binnen. Aan de voorkant via de iets lager gele gen portiek, aan de achterkant omdat het nergens weg kan. En hei is mij nog niet duidelijk ge worden, hoe de aannemer dat probleem denkt te verhelpen. Straks blijkt dat ik niets aan die renovatie heb gehad", zegt me vrouw Ghina. Bij mevrouw Kam werden stenen van het dak ge haald. wekenlang werd er niets aan gedaan, en er ontstond lek kage; „Mijn man werd middenin de nacht wakker. Aan één zijde was hij helemaal nat". En bij een ander, weten ze te vertellen, werd door een pas vernieuwde badkamermuur heen gehakt. En bij weereen an der werd het balkon al verwij derd, toen de bewoners nog in het huis vertoefden. Om te voor komen dat men naar beneden zou vallen, werd de balkondeur maar dichtgebonden. Ook het zandstralen van de gevel zou veel overlast hebben veroor zaakt, omdat de ramen niet wer den afgeplakt en er veel stof naar binnen kwam zetten „En slordig zijn ze. Het hele weekend laten ze het puin op mijn achter straatje liggen. Bovendien wordt er rommeliggemetseld"'. In een gesprek met mede-eige naar René Salari zijn hem de vochtproblemen afdoende dui delijk geworden. Mevrouw Ghi na benadrukt dat het overtollige regenwater bij haar veertig cen timeter hoog kan komen te staan. De muren zijn door vocht aangetast, meubelstukken zijn m de loop der tijd beschimmeld. „Ik spoel gewoon weg. ïk heb wel eens middenin de ontlasting van mijn buren gestaan. Toen heb ik maar een pomp geleend 2 van een boer in Kethel. De koel- j§ kast lot door al die nattigheid ge- a woon weg Ik ben bly dat mijn tv g het nog wel doet", zegt mevrouw Ghina. Zij heeft ondanks haar 5 kritiek de verzekering gekre- gen, dat de problemen zorgvul dig worden verholpen. Mevrouw Ghina klaagt, maar haar problemen worden verholpen, heeft Salari verzekerd. SVV-trainer Jan van der Velden flinks) vertelt de spelers wat hen de eerste training te wachten staat. Schiedam -Alsof er de voorbije weken helemaal niets was ge beurd. De serene rust op Harga werd gisteravond slechts door broken door het soms amechtige gehijg van vijftien voetballers en de luide instructies van drie trai- Vlaardingen Wethouder "Chris van Roon voelt niets voor het ruilhandeltje met parkeer plaatsen, dat VVD-raadslid Jan Bulva heeft voorgesteld. Bulva wil dat belanghebbenden Vlaardingers uit het centrum met een parkeerontheffing voortaan hun auto in de garage aan de Afrol stallen. Daardoor komen dan op straat meer par keerplaatsen vrij voor bezoekers van de binnenstad. Een broekzak-vestzak-systeem, noemt Bulva dit plannetje, want financieel zou de gemeente er geen cent bij inschieten: voor de op straat vrijkomende plaatsen zou natuurlijk betaald moeten worden. Het systeem heeft vol gens 'het raadslid verschillende voordelen. De Afrol-garage wordt intensiever gebrdikt en levert indirect dus meer geld op, en de centrumbewoners kunnen hun 'auto overdekt en dus 'roest vrij'stallen. Bulva kwam met ditridee op de proppen, omdat volgens hem veel automobilisten de Afrol-ga- rage liever mijden. Ze vinden het prettiger hun wagen op straat te stailen. Dat is makkelij ker bij het boodschappen doen. Van Roon heeft het voorstel naast zich neergelegd, omdat het het moeizaam tot stand gekomen "Vlaardingse parkeerbeleid vol- led ig op z'n kop zou zetten Schiedam „Wij Hopen dat er iets moois voor in de plaats komt", meldt de bewonersvere- niglng Schiedam-West in haar ledenblad over de Julianakerk. De gereformeerde gemeente heeft de kerk verkocht aan het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten, dat er appartementen wil realiseren. Hoewel de kerk aan de BK-laan een opvallende plaats inneemt, klinkt bij de be wonersvereniging geen woord van spijt <jver de sloop door. Al eerder werden in het westen van de stad christelijke bolwerken gesloopt, onder andere de Fran- kelandkerk daar staat n u flat gebouw Over de Vesten de Liduina-kapel aan de Warande en de zondagsschool aan de Alei dastraat de huidige plaats van de Kivéva-kleuterschool. ners. De eerste training van SVV verliep volgens het stra mien dat daarbij hoort; rondjes lopen en lichte baloefeningen. Gadegeslagen door een handvol opgeluchte en hondstrouwe sup porters kon men zich vooral ver gapen aan de nieuwe gezichten; aan de Scandinavisch-blonde Ton Rietbroek, aan de Beni- dorm-bruïne Virgil Breetveld en aan de' Marokkaans getinte Frank Roosa. En ook bet trai nerstrio debuteerde: 'supervisor' Piet de Wolf, trainer-coach Jan van der Velden en keeperstrai ner Bas van Noortwijk. De vijftien selectiespelers (Van der Velden: 'Daar blijft het voor lopig bij') komen pas op 31 juli in actie voor de eerste oefenwed strijd. SVV gaat dan op bezoek bij Nieuwenhoorn, de vorige werkgever van Van der Velden. De overige oefenduels zijn: 2 au gustus 19.00 uur Barendrecht SVV, 3 augustus 19.00' uur VVV—SW in Ermelo, 11 au gustus 19.00 uur BEC—SVV, 14 augustus 14.30 uur UnitasSVV en 18 augustus 19,00 uur GSV SVV. Voor de periode tussen 25 en 28 juli wordt nog naar een oe fenpartner gezocht. De KNVB heeft SVV voor de eerste speeldag (zondag 21 au gustus) een thuiswedstrijd tegen Wageningen toebedeeld. Het hoofdveld van SVV herstelt ech ter van een volledige renovatie beurt, waardoor het nog maar de vraag is of SVV op die datum op het eigen terrein terecht kan. Wijzigingen zijn in principe on mogelijk, omdat het hele compe- litiesehema op FC Den Haag is afgestemd. Vlaardingen De Erasmus- school aan het Westnieuw- ïand zou gesloopt moeten worden; de vrijkomende grond kan dan worden omge doopt tot Stadsplein. Ambte naren hebben die oplossing bedacht voor het probleem, •waarheen de Vlaardingse weekmarkt het best ver plaatst kan worden'. Sinds er plannen bestaan om het winkelcentrum in de binnenstad een grondige face-lift te geven, worden de marktkramen denk beeldig over de plattegrond van Vlaardingen heen en weer ge schoven. De kooplui zijn nu elke woensdag en zaterdag te vinden aan de Broekweg, maar die plek ligt eigenlijk te ver van het cen trum. Een markt pal in de bin nenstad zou de aantrekkelijk heid van een vernieuwd Lies veld/Veerplein extra vergroten, denken de gemeente en projec tontwikkelaar Multi Vastgoed. Maar geschikte lokaties liggen niet voor het opscheppen. De werkgroep Verplaatsing Waren markt kwam er dan ook niet uit. Kramen op het Liesveldviaduct? Dati kan het verkeer niet uit de voeten. Het Veerplein en de daarop uitkomende straten? Te klein; metals gevolg dat de markt versnippert. „Êen markt in de centrale as is onhaalbaar", concludeerden burgemeester en wethouders dan ook na ampel beraad. Buiten deze as dat is de win kelroute tussen de warenhuizen Hema, C A en Vroom Dreesmann is de ruimte al even beperkt. Rond de Grote Kerk is plaats voor slechts een handievol kooplui, en langs de Westnavenkade wordt de markt één lang lint. Toen de ene lokalie na de andere afviel, lanceerde PvdA-gemeenteraadslid Kees van der Windt het grapje de markt voortaan maar m de par keergarage aan de Afrol te hou den. Twee vliegen in één klap: de garage wordt eindelijk eens nuttig gebruikt, en de markt is letterlijk onderdak. Het Erasmus-plan is de jongste en tot nu toe meest kansrijke va riant, De school aan het West- nieuwiand wordt binnen afzien bare tijd gesloopt, omdat deze onderwijsinstelling is gefuseerd met de Juliana van Stolberg- school en te zijner tijd verhuist naar nieuwbouw aan de Huy- gensstraat. Op de vele honder den vierkante meters, die na de afbraak vrijkomen, passen waarschijnlijk met gemak alle marktkramen. Op.dagen dat er geen markt wordt gehouden, kan het plein dan worden ge bruikt voor circusvoorstellingen of braderieën. De plannenmakers op het Vlaar dingse stadskantoor discussiëren inmiddels al over woningbouw op het huidige marktplein aan de Broekweg. Oplichter bij sociale dienst Maassluis Een 37-jarige Maas- sluizer heeft enkele malen ge probeerd de sociale dienst in zijn woonplaats op te lichten, door onjuiste gegevens te verstrek ken. In totaal ging het hierbij om een bedrag van 4750 gulden. De man werd dinsdag door de poli tie ingerekend. Bij het verhoor gisteren kwam haar voren, dat hij heeft gehandeld uit geldge brek. Schiedam Een vrachtauto, die op het Kethelplein uit de bocht vloog en kantelde, veroorzaakte gistermiddag tussen twaalf en één uur een kilometerslange file richting Beneluxtunnel. De 53-jarige bestuurder uit Bornerbroek zei dat het gladde wegdek de oorzaak was van het ongeval, maar volgens de politie reed de man te hard. Overigens is dat maar ten dele de schuld van de chauffeur, zegt een politiewoordvoerder. Tot voor kort gaven bij het Kethelplein borden een lage adviessnelheid aan. Deze waarschuwing werd onlangs ver vangen door de uniforme lOO-kdometerborden. Met het oog op de gevaarlijke bocht wil de Schiedamse politie Rijkswaterstaat vragen de oude borden weer in de berm te plaatsen. In het Gemeentemuseum droop het water langs de muren. De commissie, die er zou gaan vergaderen nam voortvarend de dweil ter hand. gratk VLOERBEDEKKING ku iMI we! geven wij tot op ai'e bekende merken zoet» DESSO-BERGOSS-BONAPAnrE TRETFORD-KVT-SIL.V6STCR - HEUGA - LOUIS DE POQRTEBE etc Gratis vrijblijvend huiabezoeK mei complete atnfencollectie AM ta&tton GRATIS fftbgd i DOOft HEEL NEDERLAND ALLE TAPIJTEN Ie KEUS Tot 7 Jaar schriftelijke garantie op alle bekende merken Door enorme voorraad geen levertijden Vraag altijd onze offerte, óók voor KARPETTEN WIJ zijn beslist goedkoper dan enderen. GORDIJNEN en VITRAGES (w.o Ado, Gardlsette e1C GRATIS GENAAID STREKSINGEL 16S 189 «DAM MBtRG Tel 010 4229120 4224430 Fa*0i0 422786/ >',aagiot9u geop<»no ■s Maandags gassen Maassluis Anders dan in het bedrijfsleven is de ambte narij vaak gericht op starre vasthoudendheid aan de be staande organisatievorm. Er is geen chef of diensthoofd, die uit_ zichzelf opmerkt dat dankzij de automatisering zijn afdeling best wat kan in krimpen. Met die cultuur moet het maar eens afgelo pen zijn. Dat is, vrij vertaald, de opvallende tendens in de nota Reorganisatie gemeente Maassluis. In het bedrijfsleven is het een vaak gehoorde uitspraak, dat als bedrijven net zo zouden werken als de gemeente, zij al lang fail liet waren, Het lijkt er nu op, dat dit besef ook hij de gemeente zelf begint door te dringen, Met de reorganisatie bij andere gemeen ten voor ogen willen B en W de ambtenarij ombuigen tot een creatief, soepel en flexibel func tionerend apparaat. Tenslotte spaart een efficiënte organisatie de burgerij geld uit. De nota. die de komende maan den nog uitgebreid wordt behan deld door de gemeenteraadsle den van Maassluis, is niet duide lijk in politieke keuzes. Het is dan ook een voorlopig plan van aanpak, waarop nog inspraak mogelijk is. Stellig over ontsla gen onder het personeel is de nota dan ook niet. Het gaat voor al om de boodschap, dat er een mentaliteitsverandering nodig is. De gemeente verkeert in een monopolitïeposïtie ten opzichte van bedrijfsleven en burgerij, en dat leidt ertoe dat er in de werk wijze weinig verandert, „on danks impulsen vanuit de tech nologie en/of uit de maatschap pelijke omgeving tot verande ring van structuur, werkmetho den, samenwerkingsvormen en procedures". De gemeente Maas sluis erkent dat dat gebeurt „in tegenstelling tot de private sec tor, waar het een algemeen aan vaard beginsel is dat de inrich ting van organisaties is afge stemd op de wijze, waarop zij hun doel willen realiseren". De keren, dat er bij de gemeente lijke organisatie al eens iets ver andert, is dat onder druk van de bezuinigingen. Maar dat kan nauwelijks personeelsbeleid worden genoemd, B en W voorzien al wat er ge beurt, als er aan de mentaliteit niets verandert. Dan zouden de knelpunten toenemen De ge meente zou steeds minder haar takenpakket kunnen uitvoeren. De werkdruk over de organisa tie zou m toenemende mate on- Schiedam Monique Leen- derts wordt zaterdag met ou ders en broer weer thuis ver- wacht in de IJsselm on dese straat. Het meisje, dat onge neeslijk ziek is, is momen teel in bet Amerikaanse Orlando, waar zij een bezoek beeft ge bracht aan Disneyworld en andere bezienswaardigheden. Die reis werd mogelijk ge maakt door een inzamelings actie van wijkbewoners, met steun van het bedrijfsleven en serviceclubs. Sinds bet ver trek heeft de familie Leen- derts enkele malen telefo nisch contact gehad met Wil lem van Vessempenning meester van de bewonersvere- niging Scbiedam-Zuid, die kan melden dat de reis door Monique als een geweldige belevenis wordt ervaren. gelijk zijn verdeeld. De ambte naren zouden steeds meer onte vreden en gefrustreerd raken. Hun service zou afnemen. Ook de bestuurbaarheid zou afne men, want steeds meer zouden ambtenaren, politici of particu lieren proberen te lobbyen, dat wil zeggen, via het informele cir cuit proberen hun zin door te drijven. En het zou leiden tot een grote apathie, een overdosis aan relativering: „ACh, het valt alle maal wel mee". Zover willen B en W het niet la ten komen, en een aantal advie zen krijgen de ambtenaren op voorhand mee. Meer zal in zelf beheer moeten worden opge knapt, met andere woorden, de ambtenaren zullen zich meer als ondernemer moeten opstellen en dan niet in de zin van winst bejag, maar meer vanuit het idee: hoe kan het werk zo nuttig mogelijk worden gedaan? Risi co's en fouten moet men daarbij maar leren accepteren. Ook 20U de gewoonte moeten worden sneller en adequaat te reageren op de omgeving, zodat de door looptijden van adviezen en cor respondentie aanzienlijk worden bekort Dan kan men meer op de klant gericht zijn ofschoon de politieke besluitvor ming prioriteit heeft. De nota komt maandag 29 au gustus op tafel bij twee commis sies, waarna de gemeenteraad zich er op 13 september over uit spreekt Maar definitieve be- sluitvormingzaleerstin juli 1989 plaatsvinden. praentig susxe Wiske Spellenboek kado* bij het ont wikkelen van uw kleurenftlmpjes Te vens de nieuwe te kenfilm Popeye Son.opvldeo.speei- duuri uur, vhs voor slechts f9,90 FtetoFHnï Onqofc>of1i(Rgoed*ikletjf PASFOTO'S zwart-wit en kleur KLAAR TERWIJL U WACHT! Maassluis Bewoners van de Zuiddijk in Maassluis moesten gisteravond de brandweer te hulp roepen, toen aanhoudende plensbuien hun huizen blank' zetten. De wateroverlast maakte ook een abrupt einde aan een vergadering in het Gemeente museum. Een commissie van kunstdes kundigen ging daar onder lei ding van museumdirectrice Marjan Groen met dweilen het vocht te lijf. Het water, dat langs de muren siepelde, was afkom stig van het aangrenzende woonhuis op nummer 20. Daar stond naar schatting 15 centime ter water in de kelder. „Wij heb ben gezellig gedweild, maar de buren hadden lang niet zo'n lol, die zaten echt in de zorgen", al dus een medewerkster van hei museum. Brandweercommandant Claes- sen, die pompen liet inzetten om het hemelwater af te voeren, heeft nog geen verklaring voor de onverwacht grote overlast. „Op één plaats werd aan de rio lering gewerkt, maar dat speelde beslist niet in alle gevallen een rol", aldus Claessen, die eraan toevoegt dat dergelijke proble men faij zulke extreme regenval als gisteravond vrijwel onver mijdelijk zijn. Voor de Zuiddijk- bewoners is het te hopen dat de weergoden zich in het vervolg wat intomen, want volgens Claessen „mag je bij weer zo'n plensbui precies dezelfde ellende verwachten". cambi HOOGSTRAAT 104-106 SCHIEDAM TEL. 4266720 Vlaardingen De politie vreest een ongeval, nu al sinds zaterdag de 69-jarige G.F. Tromp uit Rotterdam wordt vermist. De man lo geerde tijdelijk 111 een flat aan de Van Beethovensingel in Vlaardingen, maar hij is daar al dagen lang niet ge signaleerd. Ook op adressen van familie en kennissen heeft de politie poolshoogte genomen, maar dat leverde niets op. De vermiste heer Tromp slikt dagelijks medicijnen, nadat hij in juni werd geope reerd. Hij was sinds de ope ratie nogal verward Zijn signalement is: mager postuur, 1,76 meter lang, donkerbruine ogen. een blauwe cordtiroy-broek, een wit T-shirt met daaroverheen een bruine trui, grijze schoe nen en een grijze hoed. De heer Tromp zou zijn logeera dres ongeschoren hebben verlaten. De politie hoopt dat mensen, die hem hebben gezien, con tact opnemen met de re cherche, 010-4342355.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1