tt Recreatievoorzieningen zijn met rolstoel slecht bereikbaar 1 Getuigen helpen politie op weg in moord op arts H23 Monique: blij, maar moe van alle indrukken i Protesten tegen sloop Weeshuis zijn kansloos Hutlp bewoners vanaf Parkweg 'Mensen zijn altijd met geld te vangen' VIAARBINOS OASBLAD SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Eerste paal snel geslagen Maassluis biedt meer dan Schiedam en Vlaardingen samen Postkantoor verhuist Wasgoed gestolen Fietsen uit kelder Deur geforceerd na aanhoudend geblaf Vechtpartij bij disco mom smm, "X Ondernemer beloont vinder van,gestolen auto Te Gussinklo is ook blij Tasjesrover gearresteerd ©©Koste? MAANDAG 18 JULI 1988' PAGINA 9, Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229,4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Aanzienlijk soepeler dan het bouwplan tot stand kwam, gleed vrijdag de eerste paal de grond in voor 110 seniorenwoningen In Vlaardinger- Ambacht. Het beton gleed soepel de drassige grond In. Wethouder Chris van Roon gaf het sein voor de bouw onder matige publieke be langstelling. Najaren verzet tegen de komst van de twee appartemen ten blokken, waarvan het een In De Put zal verrijzen en hel andere even verderop in Dijkzicht, toonden de buurtbewoners geen enkele interes se meer voor het regenachtige feestje van de gemeente Vlaardingen, architect Pietro Hammei en woningbouwvereniging Patrimonium. De eerste woningen worden In maart 1989 opgeleverd. Schiedam Monique Leenderts heeft het in Disneyworld reuze naar haar zin gehad, een volle week lang heeft zij in Amerika geweldig genoten. Maar een maal bij thuiskomst, zaterdag ochtend, was zij zo moe van het avontuur, dat zij meteen haar bed in dook. Belangstellenden uit de Gorzen werden door de fa milie Leenderts gastvrij ont haald in de huiskamer en van koffie voorzien. Er stond in de Usselmondese- straat een ontvangstcomité, toen Monique met haar ouders en broer na haar Amerikaanse reis arriveerde in Schiedam-Zuid. Zij werd opgewacht door be stuursleden van de bewoners vereniging, door buren en ook door videotheek-eigenaar Piet Valk, die vorige maand het initi atief nam voor de inzamelings actie. Valk had te doen met Mo- was om in de tijd, die haar nog rest, Disneyworld te zien. Op verzoek van Valk opende de be wonersvereniging een reke ningnummer, waarop voor de reis van Monique inmiddels al meer dan 20,000 gulden is ge stort. Het overblijvende geld gaat naar een goed doel. In een open brief bedankt pen ningmeester Willem van Ves- sem van de bewonersveremging Schiedam-Zuid alle scholen, be drijven, particulieren, bingo-or ganisatoren, winkeliers, banken, servjceclubs, fondsen en vele, vele anderen" voor de overwel digende financiële steun bij de actïe-Monique, „Het heeft ons als bewonersver eniging een warm gevoel gege ven, dat zoveel mensen een bij drage hebben geleverd aan deze spontane actie", aldus Van Ves- sem. 2 Monique Leenderts ligt ver- moeid van de reis te slapen, ter- J? wijl de familie praat over de in- o drukken, opgedaan in de States. S Vlaardingen De voorgenomen sloop van het Wees huis heeft tot nu toe geen protesten uitgelokt onder de Vlaardingse bevolking. Bij de gemeente is, nadat de raad op 29 juni het principebesluit nam het monumen tale pand aan het Weeshuisplein af te breken, nog geen enkel bezwaarschrift of zelfs maar een afkeurende brief binnengekomen. Volgens ambtenaren zouden bezwaarschriften ook regel recht in de prullenbak belanden, want protesterende burgers hebben voorlopig juridisch geen been om op te staan. Tegen een principebesluit valt niets te ondernemen; bezwaar aante kenen kan alleen als er sprake is van mogelijke rechtsgevol gen. Dat is pas het geval als de gemeenteraad geld beschik- baarsteltom het Weeshuis daadwerkelijk teslopen. Volgens de Vlaardingse gemeentejurist mr.W.Q. Klomp zul len eventuele bezwaarschriften ook in een later stadium wei nig effect hebben. Naar zijn ervaring wordt de indiener wel gehoord, maar kan de requestant zich alle moeite in feite net zo goed besparen. Een recent voorbeeld, waarbij vergeefs be zwaar werd gemaakt tegen een sloopbesiuit, was de voormali ge stadsherberg Het Zwarte Paard aan de Korte Dijk. On danks een te elfer ure ingediend bezwaarschrift kon de sloper ongehi nd e rd zijn gang gaan. Schiedam Zolang de renova tie aan de Van Leeuwenhoeck- straat duurt, zullen de opbouw werkers en bewonersdeskundi gen voor de oude wijken hun kantoor krijgen in een wooncon- tainer op de Parkweg. Dat is middenin wijk Nieuwland, een wijk die een belangrijke plaats gaat innemen in de staasver- nieuwing in Schiedam. Het instituut Ondersteuning Be woners in de Stadsvernieu wingsgebieden (IOBS) heeft al vaker gezocht naar betere huls vesting dan de verpauperde Maassluis Het hulppostkan toor in de Maassluise binnenstad gaat verhuizen. Het huidige PTT-filiaal in de Nieuwstraat voldoet niet aan de eisen. Het is te klein en beschikt niet over een achteruitgang, wat de veiligheid van het personeel niet ten goede komt, PTT-directeur C.F.H, Sio heeft daarom zijn oog laten val len op het voormalig bowling centrum aan de Zuidvltet, Hier wordt, waarschijnlijk in januari 1989, een nieuw postkantoor ge opend. Eigenlijk is de Maassluise PTT nooit honderd procent tevreden geweest met de vestiging in de Nieuwstraat. Al kort na de ope ning eind jaren zeventig bleek dat het kantoor niet meer dan vijf klanten tegelijk kon ontvan- fen. Vaak stonden de mensen uiten in de rij te wachten. In het voormalig bowlingcen- trum kunnen zowel de klanten als de PTT-employées veel beter uit de voeten. De loketcapaciteit blijft overigens dezelfde als in de Nieuwstraat. Met twee loketten denkt Sio te kunnen volstaan. Wordt de toeloop groter, dan is er ruimte voor nog een extra lo ket. Het Maassluise hoofdpost kantoor blijft gevestigd in de Ko ningshoek. Vlaardingen Kledingdieven hebben zondagnacht hun slag geslagen in Holy en Vlaardin gen-Oost. Flatbewoners die on danks de regen wasgoed aan de lijn te drogen hadden gehangen, misten de volgende ochtend ver schillende kledingstukken. Aan het Nagelkruid verdwenen, drie spijkerbroeken, twee T-shirtsen een sweater van de lijn. In de Pe- tuniastraat gingen de dieven er vandoor met twee pantalons, een slipje en een bh. ruimte aan de Van Leeuwen- hoeckstraat. Maar burgemeester en wethouders hebben er niet het geld voor over om het IOBS in een centraal gelegen winkel ruimte te huisvesten. Eerder al kwamen de beroepskrachten aandraven met een winkel aan de Parkweg, ook werd gekeken naar het voormalige winkeltje van Luud Snel aan de Vlaardin.- gerstraat. Voorts kwam de sug gestie op tafel om intrek te ne men naast het tamboer-, trom petter- en majorettekorps Gusto, dat een school aan de Warande had gekraakt. Het IOBS blijft op den duur ech ter in Oost, maar zal voor een on bepaalde periode aan de Par kweg vertoeven. Schiedam Hit de kelder van de Vijfsluizen flat namen inbre kers verleden week een dames- en drie herenfietsen mee. Nadat zij het slot van de berging had den geforceerd, werden de slo ten van de fietsen met een beton- sehaar opengeknipt. Degedu peerde mist ook nog een koffer met gereedschap. Schiedam De Schiedamse po litie heeft vrijdagavond een deur in de Van Hogendorpstraat ge forceerd om enkele blaffende honden het zwijgen op te kun nen leggen. De buurt klaagde de gehele avond al overgeluiaover- last, veroorzaakt door de in de steek gelaten honden. Toen de politie rond half twaalf ter plek ke verscheen, had zich een ware volksoploop bij de woning ge vormd. Een agent trapte de deur in, waarna de honden bij het asiel werden afgeleverd. De ei genaar, die de buurt reeds gerui me tijd overlast bezorgt met zijn viervoeters, krijgt vandaag een proces-verbaal in de brievenbus. Maasland Een massale vecht partij bij de Maaslandse disco theek Maasland heeft de politie dit weekeinde heel waf hoofd brekens bezorgd. Vrijdagnacht werd door de rijkspolitie een verzoek tot versterking inde- diend bij de korpsen van Maas sluis, Vlaardingen en Schiedam toen bleek dat men in geen enkel opzicht tegen de vechtende mas sa opgewassen bleek. De vechtpartij ontstond vrijdag nacht toen een groep van vijftien discogangers ruzie kreeg met an dere bezoekers. Buiten de disco theek bekogelde men elkaar met trottoirtegels. Toen ook de poli tie werd bekogeld greep de Schiedamse politiehond Oscar in. Hij hapte wat in het rond, waardoor de vechtende massa uiteengedreven werd. iöOö.OO SchiedamVIaardingenMaassluis Wie in een rolstoel zit en een dagje uit wil, moet niet in Vlaardingen zijn. Deze ge meente is zwaar onderbedeeld in het aantal recreatieprojec ten, die voor rolstoelgebruikers toegankelijk zijn. Op meters computerpapier looft de Schiedamse onderneming BMF een beloning uit voor de vinder van de gestolen bedrijfsauto. Schiedam Martin den Uijl, di recteur van BMF-elektroniea, heeft er kennelijk weinig ver trouwen in dat ae Schiedamse politie hem zijn gestolen auto te rugbezorgt. Op de ruit van zijn kantoor aan de Burgemeester Van Haarenlaan plakte de on dernemer een metersgroot op- sporingsbUjet, met een computer vervaardigd. Hierop wordt de gene, die de gestolen bedrijfsauto terugvindt, 500 gulden in hel vooruitzicht gesteld. De belo ning kan oplopen tot 1000 gul den, als ook de dieven worden gepakL Den Uijl ging tot deze actie over, nadat hij op het politiebureau de indruk had gekregen dat de re cherche hem bij de opsporing weinig behulpzaam zou zijn. „Ze zeiden lachend: ga over dertig dagen maar een nieuwe wagen uitzoeken", aldus de onderne mer. Den Uijl kreeg te horen dat zijn auto, een vijfjaar oude Opel .Record, waarschijnlijk 'om de motor' was gestolen, en allang niet meer in de stad zou zijn. Voordat hij zich na de voorge schreven wachttijd van. een maand tot de verzekering wendt, wil de directeur van BMP echter alles in het werk stellen zijn vertrouwde Opel te rug te krijgen. „Die auto heeft voor mij een stukje emotionele waarde, ik ben er erg aan ge hecht", aldus Pen Uijl. Sinds de wagen vorige week op een nacht aan de Burgemeester Van Haarenlaan werd gestolen, zit Den Uijl in zak en as. „Ik zit veel langs de weg en moet door die diefstal veel werk uitbeste den. Dat kost handenvol geld". Hoe legitiem zijn persoonlijke opsporingsactie is, heeft hij niet nagevraagd. „Dit soort dingen gebeurt toch wel vaker? En trou wens, wat moet ik anders? Ik wil graag m'n auto terug. Ik ga er ge woon vanuit dat iemand hier in de buurt iets hoeft gezien. Uit zichzelf zullen ze niet naar je toe komen, maar met geld zijn men sen altijd te vangen. Dan gaan ze opeens stukken beter opletten". vervolg wan pagina 4 Vlaardingen Getuigen zijn tot nu toe het belangrijkste houvast gebleken in het on derzoek naar de moord op Pe- tronella Achterberg. Dankzij de verklaring van een man, die vrijdagmiddag aan de Vlaardingse Vaart zat te vis sen, vlakbij de plaats waar de vrouw door een aantal kogels dodelijk werd getroffen, kon de politie al snel twee arresta ties verrichten. Een man, die aan het signale ment voldeed, werd echter al direct weer vrijgelaten. Hij werd aangehouden op station Vlaardingen-Oost, maar mocht reeds tien minuten la ter zijn reis vervolgen. Het toeval wilde, dat hij verras send goed aan het opgegeven signalement voldeed. De tweede arrestant, een man van 24 jaar, wordt sinds vrij dag vastgehouden. Volgens commissaris Gijs Bïerling heeft deze man alle verden king tegen zich. Zijn verhoor heeft echter nog geen duide lijke verklaring opgeleverd. Vandaag verhoort de politie twee meisjes van 16 jaar, die vrijdagmiddag enige tijd bij het ontzielde lichaam van me vrouw Achterberg, op het grasveld langs het fietspad, dicht bij het Holyzlekenhuis, hebben gestaan. Deze getui gen waren tot gisteren on vindbaar. Zij meldden zich pas na een oproep via de Vlaardingse kabelkrant. Het onderzoek wordt groot scheeps aangepakt. De Vlaar dingse recherche heeft dertig mensen op de zaak gezet. Ook de brandweer werd vrijdag ingeschakeld. Kort nadat het met kogels doorzeefde slacht offer op het fietspad langs de Vaart was gevonden, gingen duikers van de brandweer te water om het moordwapen op te sporen. Hun pogingen lie pen op niets uit. Ook speur honden slaagden er niet in het moordwapen te vinden. Over het motief van de moord valt nog niets met zekerheid te zeggen. Gezien de echt scheidingsprocedure, waarin het 40-jarige slachtoffer was gewikkeld, houdt de recher che er echter rekening mee dat de oorzaken 'binnen de fa milie' kunnen liggen. Mevrouw Achterberg was de echtgenote van de chirurg H.K. Boejharat uit het Holy- ziekenhuis. Twee van de drie kinderen waren op het mo ment, dat hun moeder werd doodgeschoten, met hun va der op vakantie in de Verenig de Staten. Het derde kind woont al enige tijd zelfstan dig. Mevrouw Achterberg werkte al negen jaar voor de Vlaar dingse kruisvereniging. Bij deze gezondheidsdienst, die kort geleden met de Schie damse en Maassluise afdelin gen fuseerde tot Kruiswerk Waterweg-Noord, werkte zij als arts op het consultatiebu reau, Tijdens de lunch fietste zij regelmatig op en neer tus sen het bureau aan de Maris- straat en haar woning in Vlaardingen-Holy. Ook vrij dagmiddag was zij onderweg van huis naar haar werk. Maassluis daarentegen timmert veel meer aan de weg. Daar kun nen lichamelijk gehandicapten van alles beleven. Maar Schie dam mag er evenals Vlaardin gen wel eens wat meer aan trek ken, al komt deze stad er beter af dan de buurgemeente. Dat blijkt uit een overzicht van recreatievoorzieningen, die voor rolstoelgebruikers toegankelijk zijn. De lijst is gepubliceerd door de Provinciale Revalidatie Stichting Zuid-Holland (PRS). Directeur A.A. Jacobs heelt ruim 200 rolstoel vriendelijke adressen genoteerd, maar als na gegaan wordt dat hierin de meest uiteenlopende voorzie ningen begrepen zijn, dan kan dat niet veel worden genoemd. De PRS boog zich over hotels, musea, restaurants, sportaccom modaties, zwembaden, visstei- gers en ook ANWB-kantoren en ben zinestations. In het overzicht vallen de na men van Schiedam en Vlaardin gen maar sporadisch op. Maas sluis, als Eerste Stad aan de Wa- Schiedam Wie ook blij is met de redding van SVV, is Kees te Gussinklo. Als jon gerenwerker heeft hij jaren doorgebrach t j n De Dijk, na bij de plek waar SVV ooit begonnen is. en in zijn nieu we baan als supporterscoör dinator van FC Den Haag zal hij nu tenminste SVV blijven tegenkomen. „Als SVV failliet was ge gaan, had ik dat verzetje moeten missen. Ik vind het leuk om op die manier de Schiedammers te blijven ontmoeten. En wat ik nog leuker vind, is dat ik nu ook betrokken word bij het overleg met de politie om het vandalisme tegen te ;aan. Ik kom tegenover de ichiedamse politie in een. heel andere positie te staan dan als jongerenwerker", zegt Kees te Gussinklo han denwrijvend. tien 16-jarige vrijdagochtend Schiedam Een Schiedammer is op aanwijzingen van twee getui gen gearresteerd. De jongen stapte rond kwart over tien in de tram naar Woudhoek, waar hij ging zitten naast een 69-jarige Schiedamse, die twee lassen bij zich droeg. Bij de Blauwe Brug stapte de vrouw uit, waar zij naar tassen even neerzette om de huissleutel te zoeken. De jongen ging er op dat moment mei een tas van door. Een omstander achtervolg de de jongen en haalde de tas te rug. De jongen zelf kon in de loop van de ochtend op aanwij zing van de vrouw en een and ere getuige worden gearresteerd. terweg, komt er veel vaker op voor. Het Gemeentemuseum aan de Zuiddijk is tegenwoordig foed toegankelijk voor invall en en staat als enig museum uit de Waterweg-regio op de lijst. Het Visserijmuseum in Vlaar dingen en het Stedelijk Museum Schiedam laten nog veel te wen sen over. In Maassluis zijn drie sporthal len goed toegankelijk, namelijk Olympia aan de Rozenlaan, de Wethouder Smithal aan het Westeinde en tennishal Op Dreef aan de Albert SchweLtzer- dreef. In Sehiedarn en Vlaardin gen worden de sporthallen niet genoemd. Ook komt alleen Maassluis op de lijst voor, als het om theaters gaat: het Schuurke- rktheater staat er wel op, maar Passage. deTeerstoof (zolder the ater!) en de Stadsgehoorzaal en Harmonie niet. Zwemmen Rolstoelgebruikers, die naat het zwembad willen, kunnen in alle drie de gemeenten terecht: in Schiedam in zwembad Zuid, in Vlaardingen in zwembad Holy en in Maassluis in zwembad Dal- Fijn. Wie zittend in een rolstoel wil hengelen, vindt fn Schiedam de meeste vissteigers en visplaat- sen, onder andere aan de Noord- vestgrachtbij de 's-Gravelandse- weg (voorheen de Zwaaikom), verder aan de Dr. Schaepman- sïngel en in het Prinses Beatrix^ park, maar ook aan de Poldejv vaart (hoewel die plek toch niet op het overzichtje van de PRS staat). In Maassluis worden twee goede visplaatsen voor invaliden genoemd, namelijk langs dé Boonerviiet en in het Wipper spark. Het restaurant bij de Wethouder Smithal in Maassluis is de enige horeca voorziening in de Water weg-Noord, die door de PRS wordt vermeld. Novotel in Schiedam is het enige hotel, dat op de lijst voorkomt. Wat er van Vlaardingen nog wordt genoemd, is niet aan het gemeentebestuur te danken, maar aan het particulier initia tief: de benzinestations aan de noord- en zuidzijde van rijksweg 20, respectievelijk BP en de Fina, zijn voor mensen met een aangepaste auto het noteren waara. In Schiedam wordt het ANWB- kantoor aan de 's-Gravelandse- weg nog genoemd, en verder het ontmoetingscentrum van de Ooievaars aan de Wescmolen- straat, maar dat ligt nogal voor de hand: dat is een vereniging van invaliden uit Schiedam en Vlaardingen. Onbewust biedt de PRS ook een uitweg voor die Invaliden, die vinden dat er in deze regio te weinig te recreëren valt. In het lijstje prijkt namelijk ook de veerboot Koningin Beatrix nabij de Stationsweg in Hoek van Hol land. De boot naar Engeland is voor rolstoelgebruikers goed toegankelijk. alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. 010 - <173 82 22

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1