Laatste bewoner wil huis niet uit Plan: golfbaan op voetbalveld Leidse Sterrenwacht: 'Gat is mensenwerk' «^rten I Vlaardingen: verrassend veelzijdig The Clarks spelen de sterren van de hemel VLAARDINGS OAGBIAD SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Eerste paal binnen een half jaar' Vlaardingen spint goed garen bij komkommertijd Ruitjesbroek voor beginners niet verplicht mm Huursubsidie inleveren... Joiink bezoekt VTaardingen, Anita Meijer naar Schiedam Slachtoffer stroomschok. weer thuis t p 21.50 29.50 16.50 Bezoek onze unieke badkamer showroom met meer dan 20 opstellingen Grafiekverzameling zorgt voor werk g "warmtebron vlaardingen tegelë/sanitair 0 WATERWEG WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1 PAGINA II Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 43452Q9 Schiedam De gemeente Schiedam heeft het niet ge makkelijk met de laatste be woner aan de oostzijde van het Boerhaaveplein, hoekje Boerhaavelaan. Maar het omgekeerde kan ook worden gezegd: die bewo ner heeft het niet eenvoudig met de gemeente. Het gaat om iemand die niet houdt van dat toontje: u moeten u dienten het gevolg is, dat er nogal wat mis gaat. Intussen voelt de stichting Helpt Uw Medemens zich de dupe van alle schermutselin gen. De stichting, die het pand twee jaar geleden aan'de ge meente verkocht, krijgt de koopsom niet overgemaakt, omdat zij nog één clausule moet nakomen: die laatste bewoner moet z'n huis uit De woning zou leeg worden opgeleverd. De stichting heeft daarom de zaak voor de kantonrechter ge bracht. en gisteren boog mr.F.H. Piket zich erover tij denseen mondelinge behande ling ach ter gesloten deuren. „Die deuren waren kennelijk ook voor mij gesloten, want ik. als betrokkene, wist nergens van", aldus de bewoner. De uit spraak volgt binnenkort. Mevrouw A. Meülendijk-Ma- nikus, namens de stichting Helpt Uw Medemens: „Het is niet te geloven, dat één zo'n jongen een heel stadsvernieu wingsplan tegenhoudt!" Maar die 'jongen', een 33-jarige Schiedammer, zegt dat hij on heus is behandeld en houdt daarom voet bij stuk. In zijn huis werd de watermeter afge sloten die moest weer worden aangesloten. Het licht werd vernield. Moest weer worden aangesloten. En het laatste voorval is nog re cent, daterend van half juli: „Ik kom thuis, zie ik dat gemeen te- werkers net de straat aan het dichtmaken zijn. Ik zeg: jullie hebben toch zeker niet de elek- tricueitsbedrading eruitge- haald, hè? Hadden ze dus wel. Ik zeg: maak'de straat dan maar weer open. want ik woon hier nog en ik heb elektriciteit nodig. Bellen ze naar hun baas en inderdaad blijkt het zo te zijn als ik zeg. Het is dus ver holpen. Maar ik moest wel mijn elektrische wekker opnieuw zetten. Voor hetzelfde geld had ik een vrieskist vol met vlees gehad. Was het allemaal bedor ven..,". De bewoner heeft op aanbie dingen voor een ander huis niet gereageerd. Mogelijk komt hij op straat te staan, mogelijk ook spreekt kantonrechter mr.Piket uit dat hem een ande re woning moet worden toege wezen. „Als het maar van de zelfde kwaliteit is", zegt de be woner, die zich nogal alleen voelt staan in zijn strijd met het machtige gemeentelijk appa raat en de stichting. Hij heeft daarom geprobeerd contact op te nemen met de burgemeester. „Waar heb je anders een. bur gervader voor? Die moet toch open staan voor zijn burgers? Maar dan kom je een secreta resse tegen die thuishoort bij een multinational of Ron Brandsteder, want je komt er niet langs. Ze vroeg: waar gaat het over? Onder andere over huisvesting, zeg ik. Verwijst ze me terug naar Huisvesting. Ja, heb ik wat aan, zeg!" Hij houdt een dagboek bij van zijn avonturen met de gemeen te Schiedam. „Mijn mémoires", zegt hij hemels. Zie pagina 13 Schiedam De wethouder voor stadsvernieuwing en volks huisvesting-, mr. Hans van Kleef, rekent erop dat de eerste paal voor tachtig woningwetwoningen op het Boerhaave plein „eind dit jaar, begin volgend jaar" kan worden, gesla gen. Hij verwacht dat de sloop van het merendeels dichtge metselde en dichtgetimmerde rijtje van df; Boerhaavelaan tot aan de Rotterdamsedijk al in september doorgang kan vinden. Het plan is al geruime tijd geleden ingediend bij het rijk, en Van Kleef hoopt vrij vlot in het nieuwe seizoen het bericht te krijgen, dat de gemeente het benodigde contingent toege wezen heef t gekregen. Hij is enthousiast over het plan, voor al ook omdat het complex wordt voorzien van een lift en ga lerijen. De vraag is nu, wanneer de laatst bewoonde woning leeg wordt opgeleverd. 't Is bekend in Budel en Waspik: Vlaardingen is verrassend veelzijdig. Vlaardingen In Budel en Bu- del-Schoot weten ze nu hoe 'ver rassend veelzijdig' Vlaardingen is. In Nijmegen, Waspik. Sittard en Santpoort weten ze het ook. De gemeente Vlaardingen spint goed garen bij de komkommer- P[ -Jvi' The Clarks troffen in d'Oude Stoep een dankbaar publiek aan: het enthousiasme kende geen grenzen. Vlaardingen. The Clarks kunnen niet meer stuk. Het was gisteren voor de tweede keer dat de groep in d'Oude Stoep optrad, en dat gebeurde 'op veler verzoek', zoals affi ches ai weken tevoren aan kondigden. Het café puilde uit, en tot diep in de Smalle Havenstraat stond het pu bliek op adem te komen. Want binnen gutste het zweet langs voorhoofden en wangen, de toeschouwers stonden stijf tegen elkaar aan, en dat er niemand in zwijm is gevallen mag een wonder heten. De eerste keer, dat The Clarks in Vlaardingen optraden, was vo rig jaar bij de heropening van d'Oude Stoep, nadat er brand was geweest. Toen al was het zo druk, dat de tap 2owat overbelast raakte. En ook gisteren bleef het bier stromen. The Glarks imite ren nummers van The Kinks, Beatles, Rolling Stones, Sha dows, Elvis Presley en Chuck Berry, en dat valt ook bijn de jongere generatie cafébezoekers goed in de smaak; het waren ten minste niet allemaal dertigers en veertigers, die luidkeels mee zongen. Tot in het restaurant-ge deelte van het café zaten mensen te joecockeren: zo noem je dat, als iemand met een denkbeeldi ge gitaar speelt, zoals dat van Joe Cocker bekend is. '-."n dat stam gast Jelle Waslander voor het eerst sinds vier maanden gele den zijn dochter Raquel werd ge boren een babysit had genomen, sprak ook boekdelen. De geest drift van het publiek kende geen grenzen. Geheide hits van weleer waren opnieuw live te horen. A hard day's night. Eight days a week, She loves you. Twist and shout. Get back. Back in the USSR. I saw her standing there. Come to gether. Vooral die laatste titel was zéér toepasselijk. The Clarks hadden zelfs hun outfit aange past aan de prille jaren zestig: uniforme kleding. Terecht om schrijven ze hun repertoire als de Magical HtstoryTour. Vlaardingen De Vlaardingse importeur van sportartikelen Paul Hooymeyer wil op de vrijkomende velden van de voetbalverenigingen Cion en DSS aan de Ma- rathonweg een oefen- baan voor beginnende golfspelers aanleggen. Hooymeyer heeft hier voor een plan bij de ge meente ingediend. Met de oefenbaan wil Hooy meyer inspelen op de verschuivingen die zich de laatste jaren in de sportbeleving hebben voorgedaan. Voetbalverenigingen moeten door een slinkend ledenaantal fuseren, maar golf staat volop in de belangstelling. „In veel Euro pese landen is het de snelstgroei- ende sport van dit moment", weet Hooymeyer. De cursus free-golf van het Vlaardingse bureau voor sportieve recreatie, waar Hooymeyer hulpinstruc teur is, was in recordtempo vol geboekt. Een dikke dertig cursis ten gaven zich op, een even groot aa ntal staat op de wachtlijst. Waarom is golf, dat tot dusverre was voorbehouden aan 'de elite', plotseling zo populair? Bep Nater van het gemeentelijk bureau voor sportieve recreatie, kan er alleen maar een slag naar slaan: „Misschien omdat de televisie, vooral Sky Channel, er veel aan dacht aan besteedt". Paul Hooy meyer zoekt de oorzaak in de vergrijzing: „Mensen worden steeds ouder, en dit is een sport die je tot op hoge leef tijd kunt be oefenen". Dat opeens zoveel mensen een zak clubs en een doos golfballen aanschaffen, enkel omdat ze tot de elite willen behoren, gelooft Paul Hooymeyer niet „De ruit jesbroeken die je op openbare golfbanen ziet, schrikken veel beginners juist af". Volgens hem doen er vooral 'gewone vaders' aan de cursus mee. Bep Nater analyseert de cursisten als „het zelfde publiek dat een jaar of acht geleden opeens ging tennis sen". „En ze dragen ook lang niet allemaal een ruitjesbroek", voegt zij daaraan toe. Tijdens de lessen free-golf leren de cursisten de basisprincipes van het echte golf. Op de geim- proviseerde oefenbaan in het Lickebaertbos worden dezelfde materialen gebruikt als op pro fessionele banen, zoals de golf course in de Broekpolder. Het enige verschil is de kwaliteit van de bal: bij free-golf wordt een lichter type geslagen. „Krijg je die tegen je hoofd, dan ga je niet meteen knock-out", aldus Bep Nater. Wie het free-golf beheerst, kan zijn debuut maken op een echte golfbaan. Duizenden guldens neertellen voor het lidmaat schap van een exlusieve vereni ging hoeft niet meer: de over heid beeft openbare banen aan gelegd, waar spelers vaak al voor onder de twintig gulden een ron de kunnen spelen. Voorbeelden in het Rijnmondgebied zijn de golfbanen in Brielle, bij Rhoon en in Kralingen. En volgens Paul Hooymeyer hoeft de uitrus ting ook niet duur te zijn: „Een complete startset is al verkrijg baar voor effe zeshonderd gul den". Of de amateurs de kennis die zij hebben opgedaan tijdens de ge meentelijke cursus straks in de praktijk kunnen brengen op een oefenbaan aan de Marathon weg, Een balletje slaan is niet langer uitsluitend voor de elite. staat nog niet vast. Het stadsbe stuur heeft nog geen definitieve bestemming gevonden voor de vrijkomende voetbalvelden. Paul Hooymeyer hoopt vurig dat zijn plan er door komt. „Zodat mensen die een uurtje vrij heb ben kunnen zeggen: weetje wat, ik pak m'n club en een handvol ballen, en ik ga een uurtje slaan". Schiedam Bart de Leede mag zich nog zo druk maken over het feit. dat het in Schiedammers niet meevalt om voor individuele huur subsidie in aanmerking te komen een bezoekje aan het gemeentelijk bureau Burgerzaken zou het PSP/PPR-gemeenteraads- lid helemaal de schrik om het hart doen slaan. Daar, op de tweede etage van kantoor 's-Graveland, wordt op enkele briefes verwezen naar het Gemeen telijk Woningbeheer met de mededeling: huursubsidie inleveren, 's morgens tot 12.00 uur. De Leede mag hopen, dat het gaat om het inleveren van aanvraagformulieren voor huursubsidie, en niet om de subsidie zelf. Vlaardingen/Schiedam De populaire zanger Gerard Joiink moet de grote publiekstrekker worden op het zestiende Haring- Bierfeest, dat zaterdag 3 sep tember in Vlaardingen wordt gehouden. Op verschillende podia in de binnenstad treden ook anderen uit de muziekwereid op, zoals Saskia Serge en Nico Haak en de Vlaardingse artiesten Wally Prey 11, Rita Young en Angelina van Dijk. Het optreden van Jo iink begint al om half twaalf op het podium op de Markt. Dat is een half uurtje, nadat televisie presentator Koos Postema het feest heeft geopend. Het zestiende Haring- Bier feest verschilt in opzet niet van het vijftiende of het veertiende. Ook dit jaar zal de binnenstad af geladen zijn met marktkraamp- jes, podia, bierpompen en ha ringsulletjes. Er zijn weer volop demonstraties, wedstrijden en spelletjes en het publiek kan ge nieten van straattoneel en shows van acrobaten, In Schiedam wordt momenteel de vijfde aflevering van de Brandersfeesten in de steigers gezet. Topattractie op dit lu strum. dat van 17 tot en met 25 september duurt, is Anita Meijer. Deze zangeres stond al jaren op het verlanglijstje van de organi serende stichting. Een tweede bekende Nederlander, die de Brandersfeesten opluistert, is Ton Sijbrands. Hij begeleidt de dam wedstrijden, die vanzelf sprekend plaatsvinden op de Dam. De Brandersfeesten, ge sponsord door bedrijven, horeca, winkeliers en gemeente, steken van wal met een watersport- weekend in de Lange Haven. De verlichte gondelvaart, die vorig jaar veel bekijks trok, wordt ge prolongeerd: dit keer is er zelfs een wisselbcker te winnen. Nieuw in het programma is een pieremachochelvaart. Elke be mande tobbe, teil, kist, krat of onbenoembare drijvende creatie dingt mee naar een prijs. Veel deelnemers hebben zien overi-, gens nog niet gemeld, en dal baart de stichting Brandersfees ten Schiedam lichte zorgen, „Misschien waren veel potentië le pieremachocheibouwers met vakantie, toen we onze eerste oproep deden", aldus zegsman Ruud Pillard, die rekent op ge noeg deelnemers voor dit ludie ke evenement op 24 september. Maasland - Het gat van Maasland roept nog steeds veel vraagtekens op. Het staat niet vast, of de raadselachtige put in het weiland van veehou der Graveland is veroor zaakt door een ingesla gen meteoriet. Maar vol gens drs.P. Jenniskens van de Leidse Sterren wacht is het gat vrijwel zeker 'mensenwerk'. Hij heeft gisteravond poolshoog te genomen bij de mysterieuze put in het weiland van de Maas- landse veehouder, die vorige week bij de rijkspolitie aangifte deed van een gat van onbeken de diepte' in zijn land. De des kundige gelooft na een eerste onderzoek echter niet dat het gat is veroorzaakt door een meteo riet. Graveland zegt echter dat de deskundige tegenover hem niet uitsloot dat het wel degelijk om een inslag zou kunnen gaan. Jenniskens zou alleen niet zeker van zijn zaak zijn, aldus de vee- houder, en het verschijnsel nog nader willen onderzoeken. De mogelijkheid van een meteo riet-inslag is geopperd door de Maaslandse veehandelaar A.P. Mosterd, wiens verklaring een nieuw licht op de zaak wierp. Vorige week maandagochtend tussen vier uur en half vijf was hij bij een boer in de Westgaag koeien aan het lade „We hepen het land in en toe., zag ik een soort van vuurbal met een nood gang naar beneden komen. De boer had het ook gezien, al duur de hev maar heel even Het was rustig weer en het was heel dui delijk een gloeiend voorwerp dat zo'n één of twee kilometer ver der neerviel. Ik stond er verder niet bij stil wat het nou geweest had kunnen zijn, tot ik vrijdag het verhaal in de krant las over het gbt op het land van Grave land", verhaalt Mosterd. Jenniskens heeft met de vee handelaar gesproken. Hij trekt diens waarneming niet in twijfel en gelooft dat Mosterd inder daad een vattende ster heeft ge zien. die echter waarschijnlijk in Brabant. Limburg of zelfs in West-Duitsland is neergekomen. Magneel Hij heeft de put met een lange stok en een magneet aan een touwtje onderzocht. Zelf denkt hij dat het om een boorgat gaat. Op een diepte van zo'n dertig centimeter trof hij horizontaal een vrijwel gaaf. houten paaltje aan. Bij inslag van een meteoriet was dat paaltje ongetwijfeld niet meer in tact geweest. De deskundige wil zijn bevin dingen nog doorspreken met col lega's van de Leidse Sterren wacht, maar verwacht niet dat zijn onderzoek nog een vervolg zal krijgen, Veehouder Graveland dacht zelf aanvankelijk nog dat het gat was ontstaan door proefboringen van de provincie in verband met de vuilstort. De vergif ting van vissen metendosulfan had plaats in de Kralïngerpolder, en niet zoals maandag abusievelijk werd vermeld, op het gebied van Gra veland. Als de provincie borin gen verricht, vraagt ze altijd toe stemming aan de eigenaar. Gra veland wist echter van niets. Voorzover bekend heeft de laat ste twee eeuwen slechts drie keer eerder een inslag van een meteoor in Nederland plaatsge had. Maasland zou daarmee een voorproefje hebben gekregen van een sterrenregen, die rond 12 augustus wordt verwacht. tijd, die in de zomer weieens voor schaarste aan nieuws wil zorgen. Een gratis promotiepagi na, die aan talloze dag- en week bladen ter publicatie werd toege stuurd, is al door verschillende bladen opgenomen. In het stadhuis is een papieren thermometer opgehangen. Daarop wordt door voorlichter Remus Aussen keurig bijgehou den op hoeveel adressen de pagi na al in de bus is gegleden. Dat zijn er inmiddels 190.500. Op de pagina wordt Vlaardingen aan geprezen als de ideale stad voor een dagje uit „In een straal van een halve ki lometer bevinden zich talloze bezienswaardigheden, en wie langer de tijd heeft kan in de wij de omgeving het hart ophalen". Zo hebben de lezers van perio dieken als De Grensstreek, De Langstraat, het Gemerts Nieuwsblad, De Brug, Maas en Mijn en het Santpoorts Week blad kunnen lezen van 'de prachtigste gebouwen uit vorige eeuwen', die je in Vlaardingen zou vinden naast 'gedurfde mo derne architectuur'. Zij hebben kunnen lezen dat Vlaardingers verknocht zijn aan hun stad. Dat zij, gezeten op een terrasje bij de Vïsbank, de neiging zouden krij gen hun vakantie te annuleren als beiaardier Addie de Jong op het carillon klingelt en de zon door de Smalle Havenstraat schijnt. Dat er zoveel fantasti sche restaurants zijn, dat sommi ge Vlaardingers zelfs het koken hebben verleerd. Zij hébben kunnen lezen, dat het stadsbe stuur 'sterke staaltjes van stads vernieuwing' heeft laten zien eh dat -wethouder Bas Goudriaan soms 'lumineuze ideeën' heeft De gemeente wilde aanvanke lijk, ter promotie van de stadf een huis-aan-huisblad in de rej gïo uitgeven. Maar aangezien de binnenstad door alle bouwerijén een rommeltje is,'leek dat de bej; Ieidsmakers bij nader inzien toch niet zo'n goed idee. Recla memaker Jan den Breejen kwam met het plan om een pïó- motiepagina te maken en die naar bladen door het hele land te sturen. Een experiment dat de gemeente goed is bevallen. Vooral in Limburg en Brabant blijkt de kant en klare krantepa gina in de smaak te vallen. 1 „Vakamietijd, komkommertijd. Én u weet zelf het beste wat die tijd kan betekenen voor een vaak onderbezette redactie", schrijft het waarnemend hoofd van de afdeling voorlichting, Edward J. Nevens, in een bege leidend briefje. En hij biedt die redactie meteen soelaas met de promotiepagina. Volgens Ne vens roepen dagjesmensen vaak verwonderd uit: „Ik wist niet dat Vlaardingen zo'n aardige stad was, dat hadden wij niet ver wacht". Zo krijgt de gemeente promotie op een koopje. Redacteuren die tot plaatsing overgaan krijgen, als zij de gemeente een exem plaar van de krant sturen, een fles schelvispekel cadeau. Vlaardingen De 33-jarige Vlaardinger W.H. Brons, die vq£ rige week woensdag bij zijii werk aan het riool in de Sper werlaan bijna geëlektrokuteerd was, is het afgelopen weekeinde, ontslagen uit het ziekenhuis. Df? man is wat bekomen van dé schok en maakt het redelijk, j ri' Hevig geschrokken omstanders dachten woensdag al, dat de maï was overleden. Personeel vaty politie en brandweer wisten Brons echter te reanimeren. Me dewerkers van de GGD namen dat werk later over. Brons kreeg de stroomschok toen hij, met zijn voeten in het water van het riool, een- verkeerd gemonteerde kabej- haspeï pakte. Vermoedelijk wa ren in de haspel fase-draad eh: aarde-draad verwisseld. v L. VLoeRreGet •auw „o .(corapw,,e «trassen. marmet c n,weten j„aarDel0^en y 25*25 cm g^n^ieep» 163.00 167.95 218.35' Schiedam Met 5000 gulden startgeld van de gemeente brengen zes Sehte^ damse kunstenaars vóór het einde van het jaar in beperkte oplage een luafe grafiekverzameling op de markt. r< Dit artistieke werkgelegenheidsproject, getiteld Grafiek 88 Schiedam, is aangezwengeld door Peter Hcllemons. De steunverlening van de gemeente is bedoeld om het inkomen van plaatselijke kunstenaars op te vijzelen. Iïx ruil voor het startgeld krijgt de gemeente zes van de in totaal zestig grafiek- boxen. De verzameling bestaat uit etsen, zeefdrukken en ander grafisch werk van Peter Hellemons, Inge van Haastert, Albert Verkade, Sjef Henderickx, Mi chel Snoep en Jos Hachmang. Het werk wordt in fraaie dozen verpakt. Iede re doos bevat dezelfde set van zes prenten. De dozen stuk kosten. i 800 gulden per Weatheyenkade 48 telefoon 010-4342058 Vlaardingen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1