'Naar mijn fotoboeken wordt straks gegrepen' Werkgroep in oprichting voor milieu in Schiedam Volendam tikt VFC niet weg Annelies Bokx in de ban van de golfsport SPORT SPORTAGENDA Studio VKS maandag open Samen Zingen EHBO met korting Triathlon in Nice Winkeliers, jubileren Wim van der Stelt legt dertig Maassluisse jaren vast Van der Velden smeekt om twee nieuwe spelers Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 12 augustus 1988 Nog vaker dan in het verleden in de Hoflaan ver wacht de Vlaardingse Kunststichting (VKS>, dat in het meuwe onderkomen aan de George Stephenson- veggebruik zal worden gemaakt van de opnamestu dio. Die acht-sponm-opnameruimte wordt maan dagmiddag om half zes officieel geopend. „Het is allemaal net iets beter dan in de Hoflaan" zegt Jan van Antwerpen over de studio. „De entou- rage is beter en we hebben dankzij subsidies de nodi ge extra randapparatuur kunnen aanschaffen". Ook op de nieuwe plek, waarnaar werd verkast omdat het pand aan de Hoflaan onder de slopershamer moest, pretendeert de VKS niet puur professionele voorzieningen te hebben. ,.We mikken nog steeds op de beginnende Vlaar dingse bands, die hier hun demo-bandjes kunnen op nemen. Voor echte plaatopnamen is de studio min der geschikt, hoewel de Vlaardingse punkgroep De molition Four op de Hoflaan wel een plaat heeft op genomen". Met die demo-bandjes kunnen groepen zich presen teren in het clubcircuit en op die manier optredens lospeuteren. Aan die formule hoeft volgens Van Antwerpen niet te worden gesleuteld. „We hebben in de bijna drie jaar, dat we in de Hoflaan hebben ge werkt, steeds tevreden klanten gehad. Met uitsonde ring van de acts, die groter groeiden en een ruimer budget voor opnamen kregen, zijn bijna alle groepen teruggekeerd voor nieuwe opnamen". Dat ligt volgens hem deels aan de goede opnamek waliteit die kan worden geboden, maar 2eker ook aan het scherpe tarief. „Een hele dag opnemen en een avond mixen kwam voor de verhuizing neer op 225 gulden. Omdat we iets meer randapparatuur hebben zal die prijs iets hoger worden, maar het blijft goedkoop, want voor dat geld krijgen de groepen ook nog ondersteuning van twee professionele technici". Bassen en tenoren kunnen rekenen op een warm omhaal bij het hervormd fcejaardenkoor Samen Zin gen. Het koor begint binnenkort aan de repetities voor het nieuwe seizoen en wil, om zich zo sterk mo gelijk te presenteren, graag nieuwe leden binnenha lenHoewel het tekort aan bassen en tenoren het sterkst wordt gevoeld, zullen ook sopranen en alten met vreugde worden begroet. PotentieJe leden hoeven zich nooit te oud te voelen om mee te zingen, want het koor telt twee leden van 92 jaar. Het eerste optreden voor komend seizoen staat 16 oktober in de aula van de Noletkapel ge pland. Voor telefonische inlichtingen over repetitie en contributie kan men bellen met 4733809. Mensen, die zich opgeven voor een beginnerscursus van de EHBO, kunnen een fikse koning van 70 gul den tegemoet zien. De Schiedamse afdeling komt met dat gebaar, omdat de vereniging dit jaar 70 jaar bestaat. Vanaf medio september kunnen cursisten voor 110 gulden 25 praktijk- en theorielessen volgen. Dat bedrag is inclusief materiaal, lesboekje en exa men kosten. Opgeven kan telefonisch: 4735467 of 4731978. Drie leden van het Schiedamse NF B-promotiebu- reau gaan meedoen aan de wereldkampioenschap-, pen triathlon. De wedstrijd, 4 kilometer zwemmen, •120 kilometer fietsen en 42 kilometer hardlopen, wordt op 25 september gehouden in het Franse Nice. Bram Wijers, Lucien Lafleu ren Marlijn de Jong, die in bet dagelijks leven onder andere actief zijn als stuntman, zijn inmiddels begonnen met de training voor dit loodzware sportieve evenement. De Jong en Wijers verschenen al eens eerder aan de startlijn van dit wereldkampioenschap. De Jong haalde de finish, Wijers moest de strijd staken omdat hij met zijn fiets in een ravijn belandde. Rijwielhandel Van Leeuwen uit de Groenelaan in Schiedam-Zuid heeft drie fietsen beschikbaar ge steld. Van Leeuwen geeft de atleten ook les in kleine reparaties en het snel verwisselen van lekke banden. Ondanks die grondige voorbereidingen denkt Wijers niet dat hij of een van de twee andere Schiedamse at leten de wereldbeker mee naar huis zal nemen. „We doen niet mee om kampioen te worden. Het zou al een hele prestatie zijn als we de eindstreep halen. Zelf zie ik enorm op tegen het zwemmen, dat is mijn zwakke punt. Hoewel het me wel lekker lijkt, zo'n duik in de Middellandse zee. Voor het fietsen ben ik niet bang, we gaan de bergen in en dat is zwaar, maar best te doen. Ik ken het parcours van de vorige keer". Voor gebrek aan conditie zijn Wijers, De Jong en Lafleur niet bang. Na hun commando-opleiding zijn ze volop in training gebleven om aan evenementen als de triathlon te kunnen meedoen. Winkeliersvereniging Steendijkpolder wil vooral de jonge Maassluizers laten profiteren van het tienjarig bestaan, dat zaterdag 20 augustus wordt gevierd. Het zwaartepunt van de feestelijke activiteiten ligt op die zaterdag, maar vanaf woensdag kan de kermis bij het winkelcentrum al worden bezocht. Zaterdag is er vervolgens een ruim aanbod, waaruit kan.worden gekozen: een grote kindermarkt waar voor al 200 plaatsen zijn verkcoht. een braderie, op treden van drumband Avalance, een kindermotor- ctoss en een motorshow, verzorgd door het team van Henk Vink, s Avonds om half acht is er een gratis demonstratie, verzorgd door kindercircus Bombarie. zaterdag 13 auguatua stadsbeiaardter Addie de Jong beklimt met belangstel lenden de toren van de Grote Kerk en verzorgt aansluitend een beiaardconcert, 13.45 uur. wandelconcert in de Grote Kerk ver2orgd door Jan van Landeghem, 15.00 uur. zaterdag 13 augustus orgelconcert Jan J. van de Berg, werk van Schuurman, Pescetti, Reger, Guifmant, De Wol!, de onvermijdelijke Bach, en de organist zelf. Grote Kerk. 20,15 uur. dinsdag 15 augustus klaverjasavond in De Kern, 20.00 uur. woensdag 17 augustus kermis in Sleendijkpolder, vier dagen lang, mei tie zweefmolen die vroeger in de Put stond. zaterdag 13 augustus stadstaeiaardter Addie de Jong bespeelt carillon Grote Kerk. 16.00 uur, luïsterplaats o.a. bij Zakkendragershuisje: toren bezichtiging vanaf 16.35 uur. Amerikaanse groep Promi se in Havenkerk (jeugd dienst), 19-00 uur. Watchmen, Engelse rock. cafe Podium, 22.30 uur. dinsdag 16 augustus m jaarlijkse visdag voor oude ren, m Poldervaart, van 9.30 uur tot 12.30 uur, daarna broodmaaltijd in 4 Molens, In zijn donkere kamer bewaart Wim van cfer Stelt zijn collectie foto toestellen. „Die betaalde ik van de ansichten die ik van Maassluis maakte". door PETER DE LANGE Maassluis „Al is Maassluis geen wereldstad/ ik ben er toch wel irots op dat/ ik hierin ben gebo ren". Het zouden een paar regels uit het oeuvre van Maarten 't Hart kunnen zijn. Maar het credo werd in 1957 geschreven door een andere Maassluizer in hart en nie ren: Wim van der Stelt. De liefdesverklaring is terug te vinden in het eerste deel van een serie boeken, die de huisfotograaf van weekblad De Schakel aan zijn woonplaats wijdt. Behalve een on telbaar aantal 'platen' produceerde Wim van der Stelt onder het pseu doniem M.A. Slulzer voor dezelfde krant vele honderden rijmen. Ja ren heeft dat vaak unieke materiaal bij de fotograaf-dichter in de kast gelegen. Nu acht hij de tijd rijp zijn stadgenoten ervan te laten meegenieten. Want genieten wordt het. „Hier grijpt men straks naar", zegt hij met grote stellig heid- Voor een bescheiden man als Wim van der Stelt is dat een opmerkelij ke uitspraak. Maar er steekt geen zelfvoldaanheid achter. De 78-jari- ge kroniekschrijver wil gewoon een gat opvullen in de geschied schrijving van de Eerste Stad aan de Waterweg. „In ieder boek wordt teruggegrepen op de visserij, of op een nog vroeger verleden van Maassluis, Over de afgelopen dertig jaar is vrijwel niets geschre ven. Er zijn heel veel mensen die het leuk vmden om iets van die ge beurtenissen op papier terug te zien. Dat merk ik wel aan de reac ties op mijn plan. Iedereen is reu ze-enthousiast". Eigenlijk is Wim van der Stelt een geschiedschrijver-tegen-wil-ën- dank. Zijn literaire en grafische kwaliteiten ontdekte hij pas op la tere leeftijd, halverwege de jaren vijftig, toen hij bij toeval de opvol ger werd van Jan de Lapper, een schoenmaker die wekelijks een rijmpje schreef voor De Schakel. Drukker Arie de Groot zag wel wat in de gedichtjes van Van der Stelt, die tot dan alleen faam ge noot als technicus en gereed- schapskundige. Daarna duurde het opnieuw even, voordat de nieuw bakken commentator een tweede gave ontwikkelde: de fotografie. „Dat ben ik er als hobby bij gaan doen. Ik wist er absoluut niets van af. De kneepjes van het vak leerde tk op een cursus bij Aad Bakker en Henk van der Bent. Ik begon met een kiapcameraatje van vijftig mark en van lieverlede ben ik be tere spullen gaan aanschaffen. Die betaalde ik van de ansichten die ik van Maassluis maakte. Daar was veel vraag naar". Zo'n 85 foto's, 20 rijmen en een aantal uitgebreide onderschriften vormen het materiaal voor deel één van De geschiedenis van de Eerste Stad aan de Waterweg in dertig jaren. De overige drie delen zijn in concept al min of meer ge reed, maar of ze zullen verschijnen hangt af van het succes van die eersteling. Daarin belijdt Wim van der Stelt zijn liefde voor onder an dere de Hoogstraat, de Markt en de vlieten. Ook de Brede Trappen aan de Veerstraat, volgens Maarten 't Hart het mooiste plekje van de we reld, staan erin. Het omslag is gereserveerd voor één van Wim. van der Stelts moois te foto's. Drie jochies in ketelpak, die gezeten op een scheepstras de drukte aan het havenhoofd gade- staan. De Hoofdingenieur Van El- zelingen. zoals de toenmalige veer pont op Rozenburg heette, steekt juist van wal. Aan die veerdienst heeft Van der Stelt dierbare herin neringen. Zijn vader werkte er 42 jaar, en zelf mocht hij als knaapje dikwijls meevaren. Vanzelfsprekend komen het wa ter. de schepen en de Waterweg telkens terug. Op de ene foto staat het havenhoofd onder water, op de volgende worden vloedplanken aangebracht, op weereen andere is een schip tegen de kademuur ge varen. Een mammoetdok wordt door slepers voortgetrokken, er ligt drijfhout in de havens, op het Hoofd arriveren prinses Margriet en president Bourguiba van Tune sië. „Maassluis", zucht Wim van der Stelt, de foto's rangschikkend, „Maassluis, wat hou ik toch van je". En opkijkend: „Ja, ik ben er wat laat mee, met dit allemaal in boekvorm uitgeven. Ik hoop dat de tijd me gegund wordt om "l af te maken. Zoniet, dan ligt alles toch klaar voor 'n ander, als die 't op wil pakken". Het eerste deöl van Wim van der Steils boe ken over Maassluis verschijnt in oktober. De prijs komt rond de 2S a 30 gulden te lig gen. door KOR KEGEL Schiedam Leden van de landelijke vereniging Milieu defensie hebben het voor touw genomen tot de oprich ting van een stedelijke werk groep voor het milieu in Schiedam, Of het een Schie damse kerngroep van Milieu defensie zelf zal worden, of een werkgroep waarin ook andere milieu-organisaties zitting hebben, is nog een open vraag. Dat hangt mede af van de belangstelling, die komende weken getoond kan worden. Eerste aanleiding tot het oprich ten van een plaatselijke milieu werkgroep was, reeds in maart, het feit dat Milieudefensie haar jaarvergadering hield in Schie dam, omdat deze gemeente zo aan de weg timmert als het gaat om energiebesparende maatre gelen. PSP/PPR-raadslid Bart de Lee- de en PvdA-wethouder Chris Zijdeveld, beiden lid van Milieu defensie, wisselden kort na het bezoek van minister Nijpels van gedachten. „Jammer dat er geen kerngroep is in Schiedam", zei De Leede. „Ja, jammer, want dat zou een stimulans voor het ge meentelijk beleid kunnen zijn en het draagvlak kunnen verbre den", antwoordde Zijdeveld. De Leede is vervolgens begon nen aan een opzetje. Hij infor meerde bij het hoofdkantoor van Milieudefensie in Amsterdam, of er een handleiding is voor kerngroepen. Hij kreeg veel in formatie terug, met gegevens ook welke activiteiten voor fi nanciële steun vanuit de vereni ging in aanmerking komen. Voorts kreeg hij in goed ver trouweninzage in de leden lijst. In Schiedam blijkt Milieu defensie 41 leden te hebben, ter wijl ook vier instellingen (biblio theken) zijn aangesloten. „Maar wat mij opviel, is dat er zoveel bekende namen tussen 2itten. Da's aan één kant wel aar dig, want je kent mekaar, maar aan de andere kant is het spijtig dat er daarbuiten kennelijk geen andere belangstellenden zijn. Er zitten veel PPR'ers en PSP'ers bij. nou. die kom ik vaak tegen, dat was voor mij niet echt een stimulans om er dan mee door te gaan". Hij denkt daarom nu aan een an dere opzet, waarbij ook organisa ties als Natuur Milieu, de Ver eniging Tegen Milieubederf in en om het Waterweggebied, de stichting Geluidhinder en de Zuidhollandse Milieufederatie een ral zouden kunnen speten. Het hangt er ook van af. of zich nieuwe leden aanmelden bij Mi lieudefensie, als zij horen dat er een Schiedamse werkgroep in oprichting is. Samen met Zijdeveld zou De Leede graag vormgeven aan een stedelijke milieu werkgroep. Het voordeel van samenwerking met de PvdA-wethouder vindt De Leede onder meer, dat de werkgroep dan niet meteen een 'kieinlinkstg' karakter krijgt, waardoor deelname mogelijk zal worden gestimuleerd. Maar het nadeel tegelijkertijd zal zijn, vreest hij, dat veel potentiele deelnemers afgeschrikt worden door het idee dat er alleen politi ci in zitten. De Leede 2ou dan ook meer n iet-politieke figuren in de initiatiefgroep zitting zien nemen. Hij wijst erop, dat een plaatselij ke milieuwerkgroep „méér moet zijn dan een applausmachine voor de gemeente, want daar heb ik geen behoefte aan, dat zal duidelijk zijn". Met andere woorden: de werkgroep zou veeleer initiatieven moeten ne men om processen bij het ge meentelijk apparaat in gang te zetten ter bevordering van een schoon milieu. In september of oktober hoopt De Leede samen met Zijdeveld en anderen enkele plannen te kunnen presenteren. door PIETER VAN DER LAAN Delft SVV-lrainer Jan van der Velden ziet de de komende compe titie met angstige voorgevoelens tegemoet. Volgens hem moeten de Schiedammers nog minstens twee 'grote namen' binnenhalen om een kansloos parcours in de eerste divi sie te voorkomen. „Ik heb geen voorhoede en een zwak midden veld". stelde Van der Velden na de povere 2-0 zege op BEC. „SVV is dus niet in staat het spel te maken en zal zoals in het oefenduel met VVVelke tegenstander moeten laten komen om succes te boeken. Dat kan wat worden straks". Tegen amateurs komt SW dus he lemaal niet uit de verf, want die blijven het liefst negentig minuten lang in de nabijheid van hun kee per. Eerste klasser Xerxes was deze week reeds zelfs te sterk voor SVV en ook de Delftse derde klas ser BEC deed nauwelijks onder voor de Schiedam mers. Pas na een uur moeizaam voetbal kwam SVV via Patrick Dumee tot scoren na overigens goed voorbe reidend werk van Edwin Wilden berg. De linkerspits nam vlak voor tijd persoonlijk de tweede treffer voor zijn rekening. SVV won alzo met 0-2, maar liet voor de gebrui kelijke vergoedingssom van 2500 gulden bitter weinig zien. Van een eerste divisieclub mag je toch wel enig combinatiespel en diepte ver wachten. Het gekke was dat juist de amateurtjes van BEC dit lieten zien. Via hun aanvoerder René den Os. ooit spelend voor SVV 2, werd de Schiedamse verdediging nogal eens gespleten. Voorstopper Henk Salari moest zelfs tweemaal aan de noodrem trekken om de grillige Mack van Berkum af te stoppen. De Schiedamse voonvaartsen de den niet of nauwelijks mee. Van het aanvallende vijftal dat Van der Velden liet opdraven, voldeed al leen Edwin Wildenberg. Breetveld liep zich keer op keer vast op zijn directe tegenstander, terwijl de spitsen Robin van der Laan en Jan Vermulm slechts opvielen door hun ijver. In de tweede helft blies BEC stoom af en kreeg het conditioneel ster kere SVV meer ruimte. Dumee en Wildenberg profiteerden daarvan. Eddy Ridderhof kreeg zeker drie fraaie kansen op de rand van het zestienmetergebied, maar zijn schoten waren bedroevend. Een fout van Salari leverde BEC nog een strafschop op, maar laatste man Dirk van Puffelen kegelde de bal vanaf elf meter over die fraaie kantine. Opstelling SVV: Tanls: Osehner (Van Gee- n«], Loovena, Salari, Rietbroek: Rooaa, Rid- derftof, Pumeo: Breetveld (Gorré), Van dar Laan (Vermulm), Wildenberg. door PAUL VAN DEN BOSCH Vlaardingen Alle zor gen uit het nabije verle den lijken bij VFC zo langzamerhand vergeten. De zon begint weer door te breken aan de Vlaar dingse Sportlaan. De nu door Wim Tijl geleide'for matie toonde in baar eigen jublileumwedstrijd (75-ja- rig bestaan) tegen Volen dam met name in de eer ste helft goed voetbal en werd geenszins weggetikt: 2-5. Louter opgewekte gezichten aan de Vlaardingse Sportlaan? Neen. Doelman Jan Struys, die heerlijk stond te keepen, brak in de veer tigste minuut van de eerste rond gang zijn sleutelbeen, toen hij met een reflex een kopbal van Bond over de dwarsligger tilde. Struys zal zeker twee maanden buitenspel blijven. Tot overmaat van ramp schoot Jack Kemper op slag van rust, terwijl Struys net weer op de been was geholpen en de VFC- muur zorgelijk achterom naar zijn sluitpost keek, Volendam uit een directe vrije trap naar een 3-2 voorsprong. Het was de voltooiing van een uit stekende eerste helft, waarin VFC zich met de eredivisionist kon me ten. Ex-Ajacied Richard Sneekers had de Noordhollanders dan wel aan de leiding geschoten, maar Marco Abresch egaliseerde na een enorme keepersfout van Jaap Schilder. Na rust nam Volendam, verzwakt door het ontbreken van Van Pop- pel, Van Dorpel en Zwarthoed, het initiatief duidelijker in handen. Randy Samuel, voor wie PSV deze zomer geen enkele koper wist te vergaren waarop de Canadees voor het tweede achtereenvolgen de jaar aan Volendam werd uitge leend, kopte 'het andere Oranje' naar 1-3 uit een hoekschop van Jo- han Steur. Sneekers (door Volen dam met Ajax geruild voor Wim Jonk) strafte in de laatste tien mi nuten verkeerd terugspelen van Wim Mil af {Wim Tijl: „Dat was geen fout van Mil maar van de man die 'm in de zestien meier aan spelen. Mil moet je onder druk na tuurlijk nooit zo'n bal geven, dan raakt 'ie in paniek") en soleerde vervolgens zelf naar 1-5. Kanjer Zowel manager Jan Brouwers als trainer Leo Steegmann ziet in Sneekers (2eer lang haar. tech nisch goed, tegen VFC spelend als Richard Sneakers mikt Volendam tegen VFC naar een 1-0 voor sprong. spelbepaler) duidelijk 'een kanjer voor de toekomst'. Ad de Jong bracht echter de mooiste goal op zijn naam. Solerend door het hart van de Volendamse defensie, pas seerde de veelvuldig inschuivende libero drie man en poeierde het le der in de bovenhoek: 2-5. VFC-trainer Wim Tijl: „Ik ben vanavond meer dan tevreden. Ik ben zelfs trots op deze ploeg, We zijn nu twee weekjes bezig en de spelers moeten stuk voor stuk op een hele andere manier gaan voet ballen dan ze gewend waren. Klas se!" 'Het is lang geleden dat een VFC- trainer zo lovend over zijn ploeg sprak. Zeker is dat we daarvoor niet tot de tijd van Jan Brouwer hoeven terug te gaan. De meest ge affecteerd sprekende voetbalma nager van Nederland was gisteren even terug op het oude nest. In de bestuurskamer liet Brouwer zijn Vlaardingse herinneringen nog eens de revue passeren. doorRENEDONS Vlaardingen Het zal weliswaar nooit een volkssport worden en het voetbal van de troon kunnen stoten, maar de populariteit van golf is wel stijgende. Niet al leen ouderen beoefenen deze sport. Ook de jeugd heeft door de vele uit zendingen van interna tionale golfwedstrijden op vooral de buitenland se tv-stations deze sport ontdekt. Annelies Bokx is hier een voor beeld van. Zij verruilde vorig jaar haar hockeystick voor een heuse club. Om lid te kunnen worden van de Vlaardingse golf club Broekpolder, moest haar vader behalve de contribu tie ook nog een aandeel kopen bij de vereniging. De zeventien jaar oude Vlaardingse maakte kennis met de sport via haar tante, die erop aandrong om een keertje te komen kijken. Annelies raakte na een aantal slagen dusdanig onder de in druk, dat zij besloot om lid te worden van de Vlaardingse ver eniging. „Iedereen zei onmiddel lijk dat ik aanleg had voor het golfen. Misschien is het een voordeel geweest dat ik vroeger aan hockey heb gedaan bij As- vion. Je leert de slag gemakkelij ker aan, dan iemand die op een andere sport heeft gezeten. Ik doe het nu twee jaar en ik moet toegeven dat ik er serieus mee wil doorgaan", zegt zij. Er bestaat geen officiële compe titie voor jeugdige* golfers. Het blijft vaak bij kleine clubcompe tities en de grote open jeugdtoer- nooien, waar de talenten de on derlinge krachtsverhoudingen kunnen meten. Annelies Bokx maakt ook deel uit van de natio nale B-selectie, die eenmaal per maand in Papendal samenkomt om te kunnen trainen. Cady De Vlaardingse traint zo'n drie tot vier keer in de week. On danks de vele aandacht die zij besteed aan haar hobby blijft er nog voldoende tijd over voor school. „Het gaat mij niet zo ge makkelijk af, maar het is mij toch gelukt. Ik ben over, welis waar met een taak, doch dat is van minder groot belang. In de vakantieperiode heb ik genoeg tijd om mijn taak af te maken. Ik vind het wel jammer dat ik het open KLM-golftoernooi in Eind hoven heb moeten missen. Er zijn dit jaar geen grote evene menten meer. Voor het open in ternationale toernooi op Broek polder heb ik mij beschikbaar gesteld als cady voor mijn trai ner Joost Hage". „Het klinkt misschien bij een leek wat vreemd in de oren, maar een cady leert veel van zo'n evenement", vervolgt het jeugdige talent. „Spelers vragen soms zelfs om advies. Het kostje wel een hoop tijd en je krijgt er slechts 25 gulden voor, wat in geen verhouding met de prijzen - pot voor de spelers staat, maar dat is logisch. Professionals heb ben er immers jaren voor ge traind om een dergelijk hoog ni veau te bereiken. De winnaar van het International Broekpol der Tournament verdient 15.000 gulden. Het werk van een cady bestaat uit clubs aangeven en schoonmaken. Je moet eigenlijk de hele tijd beschikbaar voor hem zijn". Tips voor deze rubriek kunt u door geven aan de sportredaktie van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. De sportredaktie is overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010- 4056509. VRIJDAG 12 AUGUSTUS Tennis: Toernooi VLTC Vlaardingen (Bi, B2.C1.C2.D1). ZATERDAG 13 AUGUSTUS Dameasoftbal: 17.00 CCS/Schiedam— EDO (double-header); Cricket: 11.00 Ex- celsior'20— HBS, 11.00 V RA—Hermes DVS, 11.00 Kampong—Excolslor'20 (d); Voetbal: 14.30 Excelsior M—SC Feyo- noord, Zwaluwen VI neemt deel aan toer nooi Maasdijk. 14.30 HBSS—SeroosKerke, Fortuna VI neemt deel aan toernooi Nleu- wenhoorn, 14.30 Rockanje—VDL, 14.30 Camping 't Haasje—GSS, 14.30 OFB SVDPW (zat). 14.30 RhoonTSB, DVO'32 neemt deel aan Zilveren Bal-toernooi van GOZ, 14.3Q SC Voorne—WK, 14.30 HVOWG2, 14.30 S5V—GT6; Tennfa: Toernooi VLTC Vlaardingen (61. 62, 01, C2.D1L ZONDAG14 AUGUSTUS Cricket: 11.00 Hennes DVS—Kampong. 11.00 Koninklijke UD—Excelsïor'20.11.00 ExceisioT20/a—Asvlan; Voetbal: 14.00 RKWIK—RKSVM, 14.00 De Hollandiaan— DRt., 14 30 HiONSFC. 14.30 Unitas— SW 14 30 BEC—Êxcetsfar'20. Fortune VI neemt deel aan toernooi Nieirwnhoorn, 14,30 GSS—Ursus. 14.30 Zwarte Pijl— Martlnit, 14.30 VOL (zon)—Germ'nal, 14.00 Hermes DVS—RVC. 14.00 De Hollandi aanDRL 14.00 Schiedamse Boys—FC Garuda, 14,30 DemosBolnes. 14.00 Pa raatSVDPW (zon), 14.30 DR2—SVV (am). 14.30 NieuwOrkerkDHS; Tenni*: Toernooi VlTC Vlaardingen (Bi, B2. C1. C2.D1).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2