Provincie wil woningen in Nieuwland- Zuidoost Huursubsidie: Schiedam zit boven landelijk gemiddelde rirT,l,,,lT*"r""1""""*"" JMaaktserie maakt Ingrid laaiend BPgS-- Vlaardingen bekend tot in de uithoeken van het land Hartinfarct voorzitter Brouwer onthutst bestuur Haring Bier Maasland protesteert niet tegen nieuw Zestienhoven Politie drijft relbeluste jongeren uiteen |j^M| V OAGBIAO iiir SCHIEDAMS! COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Omkeren rijrichting geeft lucht aan Oude Havenbrug Bewoner slaags met inbreker Schiedam mag zichzelf niet tekort doen9 CJV brengt klappers Regionale redactie; Brede mimwiG WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1988 PAGINA 13 Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. TelefooA 010-4343229, 4352066. 4350557 - sportredactie; 4345209 Zonder hun voorzitter presenteren de bestuursleden het Haring- Bierprogramma; van links naar rechts John van de Berg, Rinus van Zanten, Tom Bravenboer, Arjen van der Velde en Johan Kranendonk, Minder muziek, maar meer klappers Vlaardingen Een kwar tier, voordat de stichting Ha ring- Bierfeest het nieuwe programma presenteerde, werd gistermiddag voorzitter Jan Brouwer in het Holyzie- kenhuis opgenomen. Hij kreeg, voor de vierde maal in enkele jaren tijd, een hart aanval. Voorlopig zal Brou wer vijf dagen lang het bed moeten, houden. Het overviel de bestuursleden van de stichting. Zichtbaar be duusd van het incident, dat hun goede vriend overkwam, pro beerden Rinus van Zanten- en Tom Bravenboer zo goed moge lijk de presentatie van het pro gramma voor 3 september waar Vlaardingen Het omkeren van de rijrichting op de Oostha- venkade zou het probleem van files voor de Oude Havenbrug enigszins kunnen verlichten. Dat schrijft J.G. Gerritze," direc teur van de dienst gemeentewer ken, in een nota aan burgemees ter en wethouders. Sinds het afsluiten van de Prin ses Julianabrug staan er, vooral in de spitsuren, vaak lange rijen auto's voor de verkeerslichten bij de brug. De komende maan den wordt dat alleen maar erger, voorspelt gemeentewerken. Vooral het extra vrachtverkeer, dat sedert de afsluiting van de Julianabrug door de binnenstad rijdt, zorgt bij de Oude Haven- brugdikwjjls voor opstoppingen. Files staan er vooral op de West en Oosthavenkade, maar ook op de Hoflaan, het Liesveldviaduct, en de Schiedamseweg. Het omdraaien van de rijrich ting op de Oosthavenkade, zodat daarvandaan geen verkeer meer in de richting van de brug gaat. zou dat probleem voor een deel oplossen, denkt Gerritze. Over zijn de problemen bij de Oude Havenbrug pas, als in november 1989 de nieuwe brug over de Buitenhaven wordt geopend. te nemen. In de biljartzaal van Concordia verrichtte burge meester Fred van Lier vervol gens de loting voor de roeiwed- strijd van volgende week zater dag. Hoewel niet gewend aan het groene laken stootte Van Lier met zijn keu de ballen tegen twee dobbelstenen aan. 'Vliegende kiep' Van Zanten wenste Jan Brouwer een spoedig herstel toe. Hij liet weten, dat het aanstaande Haring- Bierfeest het laatste zal zijn, waarbij Jan Brouwer als voorzitter betrok ken is. Onlangs maakte Brouwer bekend zijn bestuursfuncties neer te leggen, ook in de Horeca- bond Vlaardingen, waarvan hij voorzitter is. Zestien jaar gele den was Brouwer de initiatiefne mer tot het Haring- Bierfeest. Opvolgers zullen moeilijk te vin den zijn. „Het is de meest on dankbare taak die er is om Jan Brouwer op te volgen", zei admi nistrateur John van de Berg. „Je weet hoe Jan is: eerst het feest en dan zijn gezondheid". Rinus van Zanten stond vervol gens stil bij het overlijden, on langs, van Frits Warmenhoven, die namens de horeca zitting had in het bestuur van het Haring &i Bier. De tragische omstandighe den drukten hun stempel op de anders zo feestelijke presentatie. Op ingetogen wijze werd het programma toegelicht. Het Ha ring Bier zal volgende week zaterdag wat minder muziek- punten kennen, maar er komen meer topattracties. En het halve Veerplein raakte de organisatie kwijt, door de bebouwing. Com pensatie wordt gevonden achter het.stadskantoor, onder andere in de Paterstraat en School straat. Schiedam Een bewoner van de Jacob Marisstraat in Schie dam is vannacht slaags geraakt met een inbreker. De man ont waakte toen de hond blafte. In de woonkamer ontstond een worsteling met een onbekende, die de bewoner angst aanjoeg met de mededeling dat hij zijn mes zou-trekken. De slaperige bewoner deinsde achteruit, waarop de inbreker het hazepad koos. Maasland - Protesten tegen de voorgenomen modernisering van vliegveld Zestienhoven worden door de gemeente Maas land niet ondersteund. Een mo tie tegen de Rotterdamse lucht haven, door Maassluis aan Maas land doorgespeeld, sneuvelde gisteravond in de Maaslandse gemeenteraad. CDA en VVD gingen niet akkoord met de in houd. Maassluis is een van de drie noordelijke Waterwegsteden, die bezwaar maakt tegen verlen ging en verzwaring van de lan dingsbaan op Zestienhoven, waardoor de geluidhinder waar schijnlijk zal toenemen. Vlaar dingen en Schiedam gingen Maassluis voor in dit protest, maar Maasland wil niet verder gaan dan de motie, geformuleerd door de PvdA, voor kennisge- vingaan te nemen. „De motie heeft wel onze sympa thie", reageerde CDA-fractie- voorzitter Pleun Quak op het voorstel van FvdA-raadslid Wiebe Gouma het Maassluise verzoek te ondersteunen. „Maar het gaat op dit moment te ver om ons er achter te scharen". Ook na een schorsing bleef de CDA- fractie bij dat standpunt. Gouma kreeg slechts steun van de- twee aanwezige raadsleden van de Open Groepering, want ook de VVD toonde zich tegen. Fractievoorzitter Ellen-Joy Grocsman vond het evenals het CDA te ver gaan om met een motie Van dergelijke stringente eisen' in te stemmen. Groosman wees erop dat rond Zestienhoven in de nabije toe komst nogal wat staat te gebeu ren. „Wij kunnen daarvan de consequenties nog niet over zien", stelde zij. Toen dit gebrek aan steun zich aftekende, trok Gouma de motie in. SchiedamVoor Ingrid de Jonge uit de Sommelsdïjk- sestraat is een reis in mei naar het zonnige Ibiza uit gemond in een enorme te leurstelling. De kater kwam vorige week, toen ze werd opgeschrikt door de mede deling dat haar naaktfoto's in het blad Aktueel stonden afgedrukt „Ik ging helemaal uit m'n bol toen ik dat hoorde, want die publicatie was tegen alle af spraken in. Ik pik het niet. Ik heb steeds gezegd dat die foto's alleen maar voor mij en mijn man waren bestemd". Ingrid is nog steeds laaiend en heeft in middels een advocaat in de arro genomen. Vrijdag bekijkt ze met hem, cf er gerechtelijke stappen tegen de Leidse foto graaf Niek Zierikzee kunnen worden ondernomen. Zijn naam riep bij het Schie- damse fotomodel tot voor kort nog associaties op met goede vriendschap. Van die genegen heid is sinds de gewraakte pu blicatie geen spaan heel geble ven. „Ik kende Niek al meer dan een jaar, toen hij mij vroeg mee te gaan naar Ibiza", begint Ingrid Haar relaas, „We zouden er reclamefoto's maken voor ondergoed en sportschoenen. Ik zei ja, omdat Niek een heel goede vriend was, met wie ik ook over minder oppervlakki ge zaken heel goed kon praten. Vanwege die goede band vond ik het oké dat hij ook naaktfo to's van me maakte, Hij en nie mand anders mocht dat doen. Juist omdat ik hem als vriend vertrouwde. De afspraak was duidelijk tussen ons. Alle foto's zouden we samen doorkijken, voordat ze werden verstuurd. De naaktfoto's wilde ik alleen voor privégebruik hebben, want ik hoop snel" moeder te worden en dan maak je niet zo snel meer zo'n reportage". De weinig verbloemende foto's in het weekblad hébben de re latie tussen de fotograaf en de inmiddels getrouwde Schie- damse volledig verstoord. Ach teraf denkt Ingrid te weten hoe hei zover heeft kunnen komen. „Niek heeft wraak willen ne men. Hij was stinkend verliefd op mij. Toen Ik trouwde, be greep hij dat hij mij nooit zou kunnen krijgen en heeft hij me met die foto's een hak willen zetten". Haar vriendin en collega Rena- te denkt eveneens, dat wraak de drijfveer was van de Leidse fotograaf om de naaktserie zender overleg naar Aktueel door te sluizen. „Ik weet van die afspraken tussen Ingrid en Niek af", zegt zij, „Echt, Ingrid heeft die fotoserie in Aktueel nooit gewild". Volgens een verklaring, die Zierikzee aan de Leidse politie gaf, is die zienswijze ver bezij- dcde waarheid. Op het bu- nszu vertelde hij dat Ingrid lou ter voor de naaktfoto's met hem naar Ibiza was gegaan. „Tegen mij vertelt hij weer een heel ander verhaal", zegt de nog steeds hevig geëmotioneer de Ingrid. „Hij verontschuldig de zien en vertelde dat het toe val was dat Aktueel die foto's had geplaatst. Ze zouden tussen een enorme stapel andere foto's hebben gezeten". Bij het blad wordt dat ontkend. De redactie zegt uitsluitend naaktfoto's te hebben ontvangen. Dat er geen sprake kan zijn van een pijnlijke vergissing, maakt Ingrid op uit het feit dat in een begeleidende tekst haar doop ceel wordt gelicht. „M'n lieve lingsboek, m'n favoriete eten en m'n hobby's. Het staat er al leman! in. Nee, ik hou het erop dat h:j mij heeft willen kwet sen". Niek Zierikzee was niet voor commentaar bereikbaar. Ingrid is boos: „We zouden al- g leen reclarnefoto's maken voor ondergoedensportschoenen", s?' IllHillIHlminimimmiiii mi ni 11, inumiiTn",mhi m f De taart, waarmee het welslagen van 'een mieters initiatief' werd gevierd. Vlaardingen Burgemeester Fred van Lier vindt de kant-en-klare krantepaginawaarin Vlaardingen wordt aangeprezen als toeristen' stad van formaat, een 'mieters initiatief' van de gemeentelijke afdeling voorlichting. Het initia tief i$ ook succesvol. Om dat te vieren bezorgden de voorlichters gistermorgen een op de krante pagina gelijkende taart hij burgemeester en wet houders. Toen de taart bij banketbakker Jan Boer werd besteld, was het aantal adressen waar de pagina was bezorgd iets meer dan 750.000. Dat getal was dus in donkerblauwe vruchtengelei op de taan gespoten. Maar op het moment, dat de taart op een karretje werd binnengereden in de verga derkamer van Ben W, kon voorlichter Jan Ma- nejj melden dat nadien weer een aantal huis- aan-huisbladen de pagina met Vlaardingen-pro- motie had opgenomen. Voor zover bekend was de oplage gestegen naar 894.187. Maar volgens wethouder Arij Maarleveld was zelfs dat getal nog te laag. Burgemeester Fred van Lierdie gewoon is om op de fiets naar zijn werk te gaankomt ze de laatste tijd nogal eens tegen: dagjesmensen die hem vragenwaar zij een plekje kunnen vinden dat op de promotie-pagina wordt aangeprezen. Dat kan geen toeval zijn. Wethouder Maarleveld had kort geleden de zoon van een oude vriend aan de telefoondie vroeg ofhij eens een nachtje kon komen logeren. Aangekomen in huize-Maarleveld haalde die jongen uit zijn rugtas een exemplaar van De Zwerfkei, een krant die verschijnt in het Drenthse Sleen en omgeving. En zie: ook in die krant was te lezen geweest, dat Vlaardingen ver rassend veelzijdig is. Vooral in uithoeken van Nederland hebben kranten dankbaar gebruik gemaakt van de pagi na, die niet voor niets in de zomertijd werd ver stuurd. Juist dan zitten sommige kranten te springen om nieuws. Vandaar dat Vlaardingen nu bekend is in dorpjes en buurtschappen met zulke fraaie namen als Sterksel, Hamont, Boer- donk. Keidonk, Mortel Risp, Beuningen, Lent, Driehuis, Groenekan en Oost-, West- en Middel- beers. „Dit is een pagina, die op meer dan één manier voor brood op de plank zorgt", zei burgemeester Van Lier, toen hij het mes in de taart zette. Hij vermoedde dat de middenstand de meeste vruchten zou plukken van de hausse in publici teit voor de stad. En het televisieprogramma Ontdek Je Plekje van de Avro heeft na het lezen van de pagina belangstelling voor opnamen in Vlaardingen. Daar is de burgemeester ook niet. ongel ukkigmee. De VVV heeft van een verhoogde belangstelling van dagjesmensen voor Vlaardingen nog niets gemerkt. „Helaas nietzegt een informatrice. „Maar dat kan ook betekenen dat de pagina zo compleet is, dat die mensen de VW helemaal niet meer nodig hebben Het afleveren van de taart vormde voor burge meester en wethouders in elk geval een welko me onderbreking van de besprekingen over de gemeentebegroting voor 1989. Gemeentesecre taris Piet Franken wreef zich vergenoegd in de handen, toen hij zijn stuk van de taart kreeg: „Zo, wij hoeven vanmiddag niet meer te lun chen". Opgewekt door Van Lier applaudiseer- den de wethouders voor „onze medewerkers, voorlichter Jan Maneij voorop". Dat hadden zij wel verdiend, vond de burgemeester. SchiedamIn de allereerste plaats dient de gemeente Schie dam aan woningbouw te denken, bij de planvorming voor het gebied Nieuwland-Zuidoost. Woningen nabij de Bols-silo en moutwijnfabriek Hollandia zijn voor Schiedam veel belang rijker dan kantoren of bedrijven, want daar is elders in de stad ook genoeg plaats voor. Dat staat in een kritisch com mentaar van de provinciale pla nologische commissie (PPC). Deze heeft het plan Nieuwland- Zuidoost zeer streng beoordeeld. De PFC vindt namelijk dat het plan voor Schiedam cruciaal is. De provincie wil ervoor waken dat Schiedam zichzelf tekort doet door de mogelijkheden met het gebied niet ten volle te be nutten. Maar ook laat het bestemmings plan, dat de gemeente ter beoor deling naar het Provinciehuis had gestuurd, teveel de moge lijkheid open dat er een eenzijdi ge bedrijfsontwikkeling plaats vindt. De gemeente moet dat voorkomen door het plan veel uitvoeriger te onderbouwen. Nieuwland-Zuidoost heeft tal van voordelen voor woning bouw. Het ligt centraal, is goed bereikbaar, ook met openbaar vervoer, en vooral langs de Noordvestsingel is er de moge lijkheid een zeer aantrekkelijk woongebied te creëren vanwege het uitzicht op het silhouet met de molens. Het verbaast de PPC dat de gemeente die relatie met het beschermd stadsgezicht he lemaal niet noemt. De gemeente keek alleen naar het plangebied als onderdeel van Nieuwland. Dat vindt de PPC toch al een groot gemis: dat het plan niet ge toetst kan worden aan een struc tuurvisie voor de hele stad. Wat wil Schiedam nu eigenlijk? En als de gemeente de wensen een maal op een rijtje heeft, welke daarvan kunnen dan het best in Nieuwland-Zuidoost worden ge realiseerd? De PPC neemt een voorschot op de Sehiedamse dis cussie en beveelt van harte wo ningbouw aan. Want kantoren kunnen ook in de buurt van de NS-stations, met name Schie dam/Rotterdam-West. Het zal vooral kunnen gaan om eengezinshuizen, en niet te hoog, maar bij voorkeur laagbouw. In het Rijnmond-beleid en in het streekplan Zuid-Holland kwam al naar voren, dat Schiedam bij uitstek een concentratiegebied voor woningen is. De verstede lijking hoeft zich niet te beper ken tot uitbreiding in Spaland, maar geldt ook voor zo'n cen traal gelegen gebied vlak -ten noorden van de binnenstad. Sinds 1972 is het inwonertal van Schiedam drastisch teruggelo pen (van ruim 83,000 tot minder dan 70,000) en waar mogelijk moet Schiedam proberen daar enige correctie in aan te bren gen, vindt dePPC. Huiswerk De commissie vindt het plan ju ridisch onvoldoende onder bouwd. Fmantieel-economisch gezien zijn ook te weinig gege vens voor handen om een afge wogen oordeel te kunnen vellen over het bestemmingsplan. Daar moet de gemeente dus alsnog voor zorgen. Maar de gemeente krijgt nog meer huiswerk op. Er dient ook contact te worden ge zocht met het hoogheemraad schap Delfland, omdat de oevers langs die Schie en Noordvest- gracht een functie hebben als waterkering (de Nieuwlandse Polder ligt op 2,25 meter bene den Nieuw Amsterdams Peil). Nieuwland-Zuidoost is een gril lig gevormd gebied. Om een beeld te krijgen kan men er een wandeling omheen maken via de Naordvestsingel, de Schie, de Del flandse weg, de Mgr. Noiens- laan, een stukje Parkweg, de Burgemeester Honnerlage Gre- telaan en het Officierenpad. Voor heel Nieuwland geldt een bestemmingsplan uit 1961, en een deel hiervan moet nu worden herzien. Behalve flats komen er bedrijfsterreinen voor; op hel Lanvas-terrein en het Bols-terrein (met de silo) had de gemeente het liefst een meng vorm van wonen en werken ge zien, ma3r zo dat bewoners geen hinder ondervinden van het bedrijfsleven. Op het terrein rond moutwijnfa briek Hollandia is rondom ruim- I te voor woningen en kantoren, aansluitend op de kantoorbebou wing aan de 's-Gravelandseweg, en met eventueel een parkeerga rage die op de Delflandseweg uitkomt. In totaal zijn rond Hol landia en op het Bols/Lanvas- terrein minimaal 300 woningen te bouwen. Een probleem doet zich voor, omdat de 's-Gravelandseweg, de Parkweg en ook de dwarsver bindingen door het vele autover keer veel geluidsoverlast met zich meebrengen. En voor nieuwbouw wordt een mexima- le belasting van 50 decibel aan vaardbaar geacht. Bij de nieuw bouw in Nieuwland-Zuidoost zal dat meer worden. Daarom moet bij het ontwerp gezorgd worden, dat slaapkamers en huiskamers van de weg af gekeerd worden. Maar ook dan is een ontheffing nodig. Die zullen gedeputeerde staten waarschijnlijk wel verle nen, want het gaat om het 'vul len van open gaten', waarbij de bestaande blokken het' geluid zullen afschermen voor de nieu we bebouwing, en omgekeerd. Voor de zekerheid heeft de ge meente echter gevraagd om ho gere grenswaarden dan 50 dB. Schiedam Bij ongeregeld heden op het Van 't Hoffplein heeft de Sehiedamse politie gisteravond zes jongens tus sen 14 en 17 jaar ingerekend. De arrestanten maakten deel uit van een groep van onge veer 40 jongeren die met honkbalknuppels en ijshoc keysticks zwaaiden, waar schijnlijk om een vechtpartij uit te lokken met leeftijdge noten uit Rotterd am Voordat het zover kwam, wist de politie de groep uiteen tedrijven. De schermutselingen, die rond half negen begonnen, kregen te gen half elf een vervolg, toen op nieuw een politiehond moest worden ingezet om de jongeren te verspreiden. De politie maak te ook gebruik van de wapen stok. Drie arrestanten kregen een proces-verbaal wegens het drei gen met slagwapens, één ging op de bort omdat hij een vermaning om door te lopen negeerde en twee jongens kregen op het poli tiebureau een reprimande. Alle arrestanten werden later op de avond naar huis gestuurd. Rond half twaalf trad de politie op tegen jongeren, die aan'de Brederoweg stenen uit het weg dek haalden. Drie arrestanten van 17,18 en 19 jaar werden later op vrije voeten gesteld, omdat er niets tegen hen kon worden be wezen. Vlaardingen Films vor men een belangrijk onder deel van het totale activitei tenpakket van de CJV Lief de en Vrede in Vlaardingen. Om het belang daarvan nog eens te onderstrepen, zijn in de programmering voor ko mend seizoen enkele bios coopklappers van 1988 opge nomen. Zaterdag begint het programma voor de volwas senen nog voorzichtig met Mannequineen komedie waarin een etalagepop tot le ven komt. De aspiraties van de CJV om in zaal Triangel een puik filmaan bod te leveren krijgen met name gestalte in het drieluik Dirty dancing (17 september), Fatal at traction (8 oktober) en Amster- dammed (29 oktober). Verder worden komende maanden ook twee James Bond-films The spy who loved me en Goldfingerin Triangel gedraaid. Om het nieuwe seizoen zaterdag feestelijk te beginnen, wordt voor de film Jungle book slechts een kwartje toegang gevraagd Die film draait op drie lokaties: Middelhuyse (10.30 uur), Trian gel (13.30 uur) en de jeugdzaal van het gebouw van het Leger des Heils( 14.30 uur). Schiedam Burgemeester en wethouders hebben wat cijfers uit de computer laten draaien om PSP/PPR-raadslid Bart de Leede ervan te overtui- gen, dat het huursubsidiebeleid in Schiedam hele maal niet zo slecht is als hij zegt. In Schiedam ontvangen 4644 huishoudens een indivi duelehuursubsidie. Dat komt neer op 22 procent van alle huurwoningen. En als daarbij wordt aangete kend dat er van da 21.500 huurwoningen in Schiedam er'I5Q0,boven de subsidiegrens liggen, gaat het zelfs om 23 'procent. Dat is meer dan het landelijk gemid delde, (21 procent) en beduidend meer dan bijvoor- beeld Rotterdam (17 procent), aldusB en W. Als dat in aanmerking wordt genomen, zegt het colle ge verder, „dan kan men zich afvragen of het sugge- ren van de beer De Leede, dat het beleid de minst draagkraehtigen benadeelt, wel op feiten is geba seerd". Het gaat om een taaie materie, waarover De Leede al eerder in aanvaring kwam met FvdA-wethouder Hans van Kleef en vervolgens met het college van B en W. Het komt volgens de PSP'er voor dat woning zoekenden, die zelf een huis vinden, hun aanvraag om individuele huursubsidie naar Den Haag doorge stuurd zien met een negatief advies van de gemeente. Maar B en W spreken dat nadrukkelijk tegen. Als een woningzoekende niet urgent is, maar zelf een passen de woning vindt op de particuliere markt, dan wordt die zelfwerkzaamheid niet gestraft met een negatief avies ten aanzien van huursubsidie. Dat komt niet voor, aldus B en W. Wat wel voorkomt maar dat was in 1986 al duide lijk -is dat een woningzoekende niet altijd een wo ning krijgt aangeboden, als de consequentie daarvan is dat hij voor individuele huursubsidie in aanmer king komt. Het hangt van de persoonlijke omstandig heden af én de op dat moment beschikbare woon ruimte. „Afhankelijk van het moment kan voor een zelfde woningzoekende een beslissing anders uitval len", aldus B en W, die de vragen van De Leede dan ook niet met een simpel ja of nee kunnen beantwoor den. Ter verduidelijkïnggeefthet college aan, dat niet alle woningwetwoningen 'bereikbaar" zijn voor de minst draagkraehtigen. Tweekamerwoningen worden bij voorbeeld nooit toegewezen aan huishoudens van meer dan twee personen. Aangepaste woningen voor gehandicapten worden niet toegewezen aan gezonde huishoudens- Woningen op een vierde etage zander lift worden niet aangeboden aan mensen,die nog niet één traptrede op mogen", enzovoorts. Burgemeester en wethouders geven De Leede nogal omstandig zijn zin, waar hij verzoekt om toezending van zijn beweegredenen aan de gemeenteraad. Het college voegt er zelfs ongevraagd diens eerdere vragen bij. Dat De Leede hierop geen antwoord heeft gekregen, heeft hij overigens zelf niet gezegd, zoals B en W nu doen voorkomen. De Leede sprak van „een indirect en onvolledig antwoord". B en W conclude ren dat hij met de eerder verstrekte antwoorden „kennelijk niet tevreden Is, en dat is iets anders dan geen antwoord gekregen te hebben". Op dit punt lijkt het welles-nietes over de huursubsidie in een schim mig woordenspelletjé te ontaarden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1