Gehandicapte BGS: kerngezond bedrij f Van der Hoek niet blij met matige oefenreeks Excelsior zet HVO te kijk 1 WATERWEG 15 I8PBS! I (H ss SPORTAGENDA Hermes DVS kampt met oude erfenis Orgel en trombone Demonstraties Oost Heemtuin korter open Open dag basiseducatie Excursie heemtuin Nieuwe jachthaven Pas uit het ei Natuurstudie Kwade Hoek Modelvliegen Andere Markt Eerste museumconcert Praatgroep in PKD Feest bij Terlaaks Efficiency nieuw devies sociale werkvoorziening Nieuwe kans Van der Laan 1 if Cl Rotterdams Nieuwsblad woensdag 24 augustus 1988 Organist Frank van Wingerden geeft zaterdag sa men met het Rotterdams Trombone Ensemble een concert in de Grote Kerk van Schiedam. Het is het vierde concert in de serie 1988. Op het programma staan enkele werken, die hijzelf componeerde en een reeks composities van Couperin, Brtlckner en Char- pentierdte hij samen met het ensemble uitvoert. Het concert begintom 20.15 uur. Trefpunt Oost in de Celsiusstraat 2 laat zaterdag 3 september zien welke activiteiten komend seizoen worden gehouden. Tijdens een open dag, die om tien uur begint, geven de diverse groepen demonstraties. Er worden demonstraties gegeven door de werk groep aerobic, de fotoclub en de werkgroep buiten lands koken. De presentatie wordt omlijst met optre dens van drumband Ambrosius, dansgroep Rufina en de band Rivertown. De kinderboerderij en heemtuin van het Prinses Beatrïxpark zijn vanaf 1 september in het weekeinde een uur korter open. In september en oktober kan het publiek er pas om één uur terecht. De sluitings tijd blijft hetzelfde: vier uur. Vrouwen, die ten hoogste twee jaar vervolgonder wijs hebben genoten, zijn van harte welkom op de open dag over basiseducatie. Die wordt vrijdag van half tien tot drie uur in het M-C.M- de Groothuis aan de Stadhouderslaan gehouden. De informatie gaat over twee cursussen, die binnenkort op de Stadhou- derslaan en in Schiedam-Noord van start gaan. De cursus omvat maatschappijleer, Nederlands, reke nen, Engels en informatiekunde. Iedere eerste zondag van de maand wordt in de heemtuin van het Beatrïxpark een excursie gehou den onder leiding van een natuurgids, en dus ook weer op 4 september. Het thema van de tweede tocht de eerste ging over bijen is zaden en zaad ver spreiding. Daarvoor is gekozen.'omdat de zomer op z'n retour is en de planten nu beginnen hun 'kinde ren' veilig te stellen. Voor de gratis excursie moet men zich om 14.00 uur melden bij de ingang van de tuin. Wethouder Aad Wiegman verricht zaterdag 3 sep tember de officiële openingshandeling van de nieu we jachthaven aan de Overschieseweg. Hij doet dat om 14.30 uur op uitnodiging van watersportvereni ging De Vrije Liggers. Aansluitend wordt bij de jachthaven een receptie gehouden. Kanaries, parkieten en tropische vogels, die dit voor jaar uit het ei zijn gekropen, zijn zaterdag Ie bewon deren op een tentoonstelling van vogelvereniging Icarus. De vereniging noemt dat een babyshow. 's Morgens wordt het jonge gebroed aan een keuring onderworpen, 's miadags zijn belangstellenden wel kom in het clubgebouw aandeCuragaolaan. De Vlaardingse afdeling van de Nederlandse Jeugd bond voor Natuurstudie (NJN)begint het nieuwe sei zoen met een excursie op 28 augustus naar de Kwade Hoek. Dat is een natuurreservaat dat net over de Ha- ringvlietdani ligt. De jongeren gaan ernaartoe van wege het grote botanische belang van het gebied. Bo vendien is het een broedgebied voor onder meer de kluut, tureluur, kokmeeuw en grote stern. Aan de excursie kunnen ook Schiedamse en Maassluisse le den meedoen. Voor aanmelden en informatie kan men bellen met Ronald Jacobs: 4743407. De Radio Modelvlieg Vereniging Vlaardingen houdt zondag de jaarlijkse clubwedstrijd aan het Broekpol derpad ter hoogte van de Watersportweg. De ge bruikte modelvliegtuigen zijn radiografisch bestuur de zweefvliegtuigen, waarvan de spanwijdte maxi maal vier meter bedraagt. De deelnemers moeten drie laken uitvoeren. Zij worden beoordeeld op het afstand vliegen, snelheid en tijdsduur. De wedstrij den beginnen om elf uur. De Andere Markt begint zaterdag het nieuwe sei zoen met een veiling. Op het Liesveld worden tussen twaalf en vier uur op elk uur artikelen verkocht die met de Derde Wereld te maken. Zo worden er affi ches, kunstreprodukties en produkten uit Derde- Wereldlanden geveild. De opbrengst komt ten goede aan de Andere Markt en aan Amnesty International. Later in het seizoen worden er weer speciale thema dagengehouden. In de muziekkamer van het Visserijmuseum wordt zondag het nieuwe seizoen ingeluid met een concert van Martine van der Grinten (traverso) en Bart van Oort (fortepiano). De twee ex-conservatoriumstu denten spelen vanaf drie uur werken van Mozart, Haydn en Beethoven. In het vrouwencentrum Coerke aan de P.K. Dros- saartstraat begint op donderdag 8 september een praatgroep voor vrouwen jn de overgangsjaren. In de groep wordt gepraat over de veranderingen, die in die jaren in het leven van vrouwen plaatsvinden. Er zijn tien bijeenkomsten in het vrouwencentrum, steeds op donderdagochtend. Willem Terlaak en zijn vrouw Margaretha Terlaak- le Mat kregen vanmiddag visite van loco-burge meester Tzaak van der Knaap. De stand-in-burge- meester was met een cadeautje naar de P.C. Hooft- laan gekomen om het echtpaar te feliciteren met het 50-jarig huwelijksfeest. De Terlaaks gaven elkaar destijds in Terneuzen het jawoord. SCHIEDAM ~1 donderdag 25 augustus vragenuurtje Centrale voor Pleegzorg, naar aanleiding van expositie in bibliotheek Blauwe Brug, 19.00 uur. woenBdag 24 augustus open avond volwassenen- educalie, De Maaskant, 19.30 uur, vrijdag 26 augustus bel aard bespeling Gerard de Waardt. Grote Kerk, 11.00 uur, zomeravond-beiaard bespe ling. Grote Kerk, 19.30 uuii door PETER DE LANGE Schiedam Bedrïjfsge- meenschap Schiemond is een onderneming met een handicap. Voorbeeld één: directeur Wob van der Veen benadert een klant op een meubelbeursen toont zijn visi tekaartje. Ziet er professioneel uit, maar de BGS zelf, wat is dat voor bedrijf? O. sociale werkvoorzie ning! Weg ïs de aanvankelijke be langstelling. Voorbeeld twee: een meubelfa briek in het midden des lands wil boekenkasten bouwen. De BGS mag onderdelen leveren. Niet alle onderdelen: alleen steunonderde- len, stukjes die je niet ziet als die kast in de kamer staat. Van der Veens reactie: „Ik kom nog wel eens terug als ik die kasten bouw, dan mogen jullie de onderdelen le veren". Hoezeer de sociale werkvoorzie ning ook met de tijd is meegegaan, voor veel ondernemers is en blijft een bedrijf als de BGS toch aller eerst een gesubsidieerde instelling waar ze borstels en bezems maken. Goede en goedkope borstels, dat wel, maar de levertijd is natuurlijk een crime. Want een bedrijf met gehandicapte werknemers werkt traag, dat kan niet anders. Dat imago veranderen rekent Wob van der Veen (52) al jaren tot één van zijn hoofdtaken. Sinds zijn aanstelling tot directeur in 1974 pleit hij voor een bedrijfsmatige aanpak van wat eens bekend stond als ac werkinrichting voor jonge ren, en later als de sociale werk plaats. De borstels en zwabbers die daar op initiatief van de Schiedam se Vereniging voor Zwakzinnigen zorg werden gemaakt, zijn allang uit het prodüktenpakket verwij derd. En het sehoollokaaltie in de Dwarsstraat, waar in 1928 het bor stelfabriekje zijn deuren opende, was alleen maar een opstapje naar het huidige, moderne fabriek spand Berekenrode in de indus- triepolder Mathenesse. Medelijden De geavanceerde drukpersen en de computergestuurde houtbewer- kingsapparatuur, waarmee de «S BGS nu aan de weg timmert, ma- o ken duidelijk dat ook gehandicap- ten volwaardige produkten kun- s nen afleveren. Én dat is niet alleen -S te danken aan de technische voor uitgang, maar ook aan een toege nomen zelfbewustzijn van de werknemers. In 1928 moesten de jongens en mannen van de wer kinrichting hun artikelen nog met een handkar huis aan huis uitven ten. Zij ontvingen voor hun arbeid een paar gulden en konden verder rekenen op veel medelijden. De werknemers van de BGS van nu zijn volwaardige ambtenaren en worden navenant betaald. Ze hoe ven niet de straat op om hun werk te verkopen: dat doet de bedrijfs leiding. die ook de orders bemach tigt en de produktiestrategie be paalt. BGS-directeur Wob van der Veen: Bij het 60-jarig bestaan van de soci ale werkvoorziening in Schiedam blikt directeur Van der Veen met lichte afkeer terug op die beginpe riode, toen de sociale werkplaats er alleen was voor gehandicapte jon gens en het als een goed gebruik werd beschouwd die 'onvolwaar- digen* 's zomers naar een vakantie kamp te sturen. Van der Veen: „Ze werden na de thuiskomst gewo gen, om te kijken of ze een paar kilo waren aangekomen". De maatschappij dacht op die manier goed werk te doen. De zwakzinni gen hadden een baantje, en door- Mijn droom is dat een gehandicapte over tien jaar zegt: ik kan het zelf wel, ik he'odie ambtenaren niet meer nodig". dat ze zich nuttig maakten hoefden ze ook niet in een inrichting te worden weggestopt wat de sa menleving ook nog eens een hoop geld uitspaarde. Betuttelend De eerste verandering in Schie dam deed zich na een paar jaar voor. toen er ook een voorziening kwam voor meisjes. Zij mochten in alweer een schoollokaalije aan de Lange Nieuwstraat tafel kleden en handdoeken gaan we en. Een kleine proeve van dat werk ligt sinds kort in Van der Veens kantoor. Het stapeltje textiel werd hem ter hand gesteld door de oud-wethouder voor sociale zaken Riet Taverne. Die doeken en kle den wekken bij de directeur van de BGS merkbaar mededogen op. Ze bewijzen eens te meer hoe be tuttelend er destijds met mensen met een handicap werd omge sprongen. Hoe vaak de Schiedamse sociale werkplaats ook verkaste, naar de Sint Annazusterstraat, de Boter- straat en de Vijgensteeg, de belang rijkste verandering voltrok zich pas in 1969, toen de sociale werk voorziening wettelijk werd gere geld en het accent niet zozeer op de zorg voor de gehandicapte mede mens kwam ie liggen, als wel op diens ontwikkeling. Van der Veen: „De ontplooiing van de mens ging toen een rol spelen, de samenle ving erkende dat de gehandicapte ook recht heeft op een eigen plaats, en dat hij moet proberen uit zich zelf te halen wat erin zit". In die lijd van ongekende welvaart mochten WSW'ere onder begelei ding zelfs gaan paardrijden en zwemmen, het geld kon toch niet op. Maar het tijdperk van bezuinigin gen. dat daarop volgde, heeft zijn effect op de sociale werkvoorzie ning niet gemist. Kostenbeheer sing is het nieuwe parool. De drie miljard gulden, die de overheid voor dit werk beschikbaar stelt, worden vanaf 1 januari 1989 ver deeld volgens het budgetfinancxe- ringsprinoipe. Iedere bedrijfsge- meenschap krijgt een vast bedrag en moet daarvan rondkomen; bij het rijk aankloppen om onvoorzie ne verliezen te compenseren is er dan niet meer bij. Slagvaardig De BGS kan rekenen op in totaal 14 miljoen, 13,5 miljoen van het rijk en vijf ton van de gemeente Schiedam. Van dat geld is volgens Van der Veen de BGS met zijn 370 werknemers efficient te runnen wanneer het bedrijf meer zelfstan digheid krijgt. „Wij kunnen pas slagvaaridg optreden als de ge meente afstapt van het idee dat ze ieder detail moet regelen. Tot nu toe moet ik voor iedere investering van enige omvang de toestemming van burgemeester en wethouders vragen. Zit je met een vacature of wil je er een formatieplaats bij, dan duurt het soms maanden voordat zoiets rond is. Waar ik naar streef, is een soort contract met de ge meente waarin wij min of meer de status van proeftuin krijgen. Daar in moet ook precies staan hoe de zaak financieel geregeld wordt. Want het is natuurlijk heel onge bruikelijk dat ambtenaren opere ren als zelfstandig ondernemer". Commercieel denken is volgens de BGS-directeur het devies voor de toekomst. En dat niet enkel onder druk van de budgetfinanciering. Zoeken naar rendabel werk is wel iswaar een must, maar het ver groot ook het zeifbevyustzijn van de werknemer als hij het gevoel heeft dat hij economisch verant woord bezig is. Met dat streven naar zelfstandig heid zet de BGS overigens een ont wikkeling voort die al geruime tijd aan de gang is. Van der Veen: „Een aantal jaren geleden hadden we 272 functies en 400 mensen in dienst. Die diversiteit is steeds ver der teruggeschroefd en misschien moeten we nog meer specialiseren. Zodat je op het laatst uitkomt op een meubelfabriek met een druk kerij. Wij zijn nu al een gezond be drijf. maar zo'n gespecialiseerde onderneming, dat is een beetje een droom van mij, zelf onze produk ten afzetten en exporteren. Mijn ideaal is dat een gehandicapte over pakweg tien jaar kan zeggen, ik kan het zelf wel, ik heb die ambte naren niet meer nodig. En dat er op mijn stoel een gehandicapte zit. Waarom zou een gehandicapte geen bedrijf kunnen leiden? Die mensen zijn hooguit anders, maar zeker niet minder". Bediijtsgemeenschap Schiamond viert het 60-jarig bestaan van de sociale werkvoorziening in Schiedam onder andere met een open huis op zaterdag 3 september, Het gebouw ïn de Van Gerckenrodestreat is dan te bezichtigen van tien tot twee uur. door DONALD BAX Schiedam Een grotere in houd dan die van een vere deld zomeravondpotje had de bekerontmoeting Schie dam—Zwaluwen VI beslist niet. Beide ploegen waren niet alleen verre verwijderd van de gewenste vorm, doch tevens van de ideale samen stelling. Dat het twee klassen hoger spelende Zwaluwen op Harga slechts met 2-1 aan het langste eind trok, was eigen lijk een lichte blamage. En zeker niet de verdienste van de thuisclub, waar alleen laatste man Peter de Hey en middenvelder Erik Jansen positief opvielen. Zo goed als Zwaluwen vorig sei zoen in de aanloop naar do com petitie presteerde, zo pover doet de Van der Hoek-equipe dat nu. Het ontbreken van Ton Feel- ders, Nicol Konijnenburg, Harry Boekholt en Eric Visser woog ui teraard zwaar, maar van het compacte dat Zwaluwen eigen is, was gisteravond niet veel waar te nemen. Twee oprispingen wa ren voldoende om Schiedam'al snel achter de feiten te laten aan hollen. waarna Zwaluwen nog drie riante kansen vermorste. Zwaluwen-trainer Jan van der Hoek is gehecht aan een aantal ongeschreven wetten en het bij de voetballerij behorende bijge loof. De jonge oefen meester vreest d us de start van de compe- titie, omdat Zwaluwen er vorig jaar wel in slaagde de in de oe fencampagne neergerzette con touren te vervolmaken. Op dit 'f - moment is er geen enkele reden om aan te nemen dat het tij ten gunste zal keren en heeft Van der Hoek een kleine twee weken- voor de start van het échte ge beuren de jig-saw puzzel nog met opgelost. Nadat Jan 't Hoen in zijn eerste bindende wedstrijd voor Zwalu wen al snel z'n aller eerste kans had gemist, opende Peter van Veelen uit een gekruiste steek pass van de lepe Danny Molen dijk de score. Treffer nummer twee was van een ongekende schoonheid. Ronald Wijnands (ex-Spolrtlust'46) lanceerde de sprintende Van Veelen, wiens gave trekbal door 't Hoen nu wel op juiste waarde werd geschal. Nog voor rust kwam Schiedam terug via Leen Koorengevel die heel fraai een in niemandsland vallende voorzet van Erik Jan sen tot achter Arie Kleinjan (ex- Excelsior P) verlengde. Leen Pijpers (5) keerde tegen Schiedam weer eens terug in de basisopstelling van Zwaluwen VJ. Zodra Nico Konijnenburg en Ton Feelders beschikbaar zijn, zal de onverslijtbare routinier een stapje terugdoen. Daar bleef het bij, want wat Schiedam en Zwaluwen in de tweede helft toonden, was een pijniging voor het netvlies. Vlaardingen De meest aan sprekende prestaties in de eerste bekerronde werden gisteravond geleverd door Vlaardingen en Excelsior'20. Een nog lang niet compleet Vlaardingen versloeg Martinit met 3-0, terwijl Excel sior'20 in Vlaardingen HVO met 3-0 de baas bleef, Tevent. viel de eerste rode kaart te noteren. Die dubieuze eer viel SFC'er René Wagemakers te beurt. DSS'26—DOTO 6-0 Het op Leen Bon- gers na complete DSS'26 had geen kind aan de Pernlsser vierde klassen Bij rust leidde DSS'26 al met 44). Voor de equipe van Wolter Bos doelpuntten John Noujoks, John Klein (straf schop), Erwin Sprelj, John Noujoks, Rene van Oudheusden en Chris Hen- driks. DHS—Maasdijk 1-1 DHS wji-s. Uit een strafschop maakte Rick Bekker diep in de tweede helft gelijk. Vanaf de kalkstlp stelde DHS met drie rake pe nalty's (Rick Bekker. doelman André Heïjne en Erwln Konings) een plaatsje In de tweede ronde veilig. VlaardingenMartinit 3-0 Hoewel de thuisclub nog een flink aantal spe lers moest missen, kwam Vlaardingen legen het zwakke Martinit geen mo ment In de problemen. Gerard Bos, Cees Post en Ron van Baarte zorgden voor de afgetekende zege. HVOExcelsior'20 0-3 Het gemis van liefst acht potentiele basisspelers deerde Excelsior'20 niet. HVO stelde enorm teleur, hetgeen door de Schie dammers Ton Glimmerveen (2x) en Edwin van Wijk resoluut werd afge straft. Bij Excelsior kon de van Zwalu wen VI afkomstige doelman Eelco Kloppenburg op een goed debuut te rugzien. MW'27— Foriuna VI2-1 De Viaardirv gers gingen goed van start. Eric Teu- nisse opende de score voor Foriuna, De thuisclub maakte uit een straf schop door Gilbert Remeeus gelijk. Paul Louter nam voor MW'27 de ver diende winnende treffer voor zijn re kening. VFCPPSC 0-1 Trainer Wiro Tij] was na de verloren bekerwedstrijd zwaar teleurgesteld. VFC had het hele duel gedomineerd, maar miste veeleopge- legde kansen. In de laatste minuut ging een zwak PPSC als een dief in da nacht met de winst er vandoor, Eric Koimeyer schoot de Schiedammers naar de tweede ronde. TSB—SVV 2 2-6 Het tweede elftal vart SVV was heer en meester. De reser ves kv/amen op voorsprong door een eigen doelpunt, De thuisclub deed door John de Bruin in de beginfase nog iets terug. Na de gelijkmaker van TSB raakte SVV 2 op dreef. Jan Ver- mulm (2x1, René Dirks, Peter van Gee- neen DenmsSala bepaalden de stand op 1-6. Joop Fiers maakte het verschil in de laatste minuut iets kleiner: 2-6. VDLRozenburg 0-2 De thuisclub kwam wat ongelukkig op achterstand, want de Maassluizers hadden al lang afstand kunnen nemen van Rozen burg. De zaterdag eersteklasser voer de m een sportieve wedstrijd de voor- Sprong op naar 2-0. VDL deed er alles aan de achterstand een draaglijker aanzien te geven, maar de Maassluise club liet teveel kansen liggen. Hoekse Boys—SFC 1-2 De formatie van trainer Martin Schaap stond na een kwartier al met tien man. Rene Wagemakers werd wegen het onheus bejegenen van een tegenstander uit het veld gezonden. Marco van de Bos nam de treffer van de thuisclub voor zijn rekening. Ferry Meerhof en Mar cel Oosterdijk scoorden voor SFC. NDC'86HBSS 4-3 De Schiedamse zaterdag derdeklasser liet een unieke kans liggen om een ronde verder ie komen. De ploeg van trainer Ger Pijl stond een kwartier na rust nog door doelpunten van Aad Bierhuizen (2x) en Henk Scharloo met 3-1 voor. In de slotfase stortte HBSS ais een kaart huis meen en kon NDC'86 uitlopen naar 4-3. Düindurp SV—Moek van Holland 0-2 Een knappe prestatie van de ploeg van trainer Hans Kostense, die nog al tijd zoekt naar de juiste ell mensen voor zijn formatie. Dick van de Burg en Johan Boon schoten Hoek van Hol land naar de volgende ronde, EDSDVO'32 1-0 De gelukkigste. DVO'32 kreeg een aantal goede kan sen. maar werd uitgeschakeld door een gelukkige treffer van EDS, dat knap gebruik maakte van een foutieve terugspeelbal van André Poot. UnicumRKWIK 1-1 Unicum w.n.s. De Vlaardingse club mikte vanal de eJfmeterstip niet zo nauwkeurig als Unicum, In de reguliere speeltijd was RKWIK beter, maar kon het overwicht onvoldoende in doelpunten uitdruk ken. Martin van Blitterswijk nam de enige Vlaardingse treffer voer zijn re kening. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. De sportredaktie is overdag telefonisch bereikbaar onder nummer 010- 4345209 en in de avond uren onder nummer 010- 4056509. WOENSDAG 24 AUGUS TUS Voetbal: 20.00 NEC—SVV, 18.30 De HollandiaanEx celsior M, 19.00 VDL (zat) Olympus S, 19.00 GSS SFC. DONDERDAG 25 AU GUSTUS Voetbal: 19.00 RKWIK neemt deel aan toernooi RKS, 19,00 Ursus—SFC, VDL (zon) neemt deel aan toernooi Lyra in De Lier, 19.00 SVDPW—SVV (am), 19.00 Schiedamse Boys GTB. door RENE DONS Vlaardingen Het vei'schil tussen Satelliet en Hermes DVS was gisteravond in de bekerwed strijd, die de zondag eerste klasser met 6-0 won, duidelijk te groot. Hermes DVS-traïner Geert Meijer was redelijk tevreden over het spel van zijn formatie, maar moest toch af en toe conclu deren dat Hermes DVS bet initiatief te gemak kelijk uit handen gaf, zodat Satelliet zonder een moment gevaarlijk ie worden— veel in balbezit was. Een monsterscore zat ervoor de Schiedammers wel degelijk in. De meeste speler hebben wat aanpassingsproblemen. Geert Meijer tapt na melijk uit een heel ander vaantje dan zijn wei nig succesvolle voorganger Hans Kostense. De trainer die afkomstig is van DCV —de eerste tegenstander van Hermes DVS ïn competitie verbandwil aanvallend voetbal met jagende spitsen. Hermes DVS had tegen Satelliet nog te veel de neiging om zich op eigen helft terug te laten zaken. „Een vervelende erfenis uit de voorgaande pe riode", meende Geert Meijer. „Ik houd van aanvallend spel. Je moeteen tegenstander vast kunnen zetten. Zo'n zwakke ploeg als Satelliet helemaal. Dan loop je tenminste uit naar een. grote score. Nu is het met 5-0 toch een beetje onder de maat gebleven, omdat het tempo van de ploeg te laag lag. Deze ploeg is nu nog niet zo steik als DCV, maar we hebben nog anderhal ve week voor de competitie-ouverture. We hebben vanavond een aardige oefenwedstrijd achter de rug, maar als Excelsior Maassluis wi nt van De Hollandiaan, heb je tenminste vol gende week een echte graad meter". Wim Horbach, die te veel kansen liet liggen, opende voor de Schiedammers de score. Roy van Duppen voerde de voorsprong op naar 2-0. De cx-SVV'er vejrzïlverde op schitterende wij ze een vrije trap. De derde Schiedamse treffer was curieus. Satelliet-doelman Mischa Shap- kun kopte een bal in eigen doel. Het leer glipte door zijn handen en verdween via zijn hoofd over de doellijn. André Ritman en Rob de Roo brachten nog voor rust de stand op 5-0. De tweede helft was van minder gehalte. Her mes DVS had het wel gezien en liet het initia tief aan Satelliet, dat te machteloos was om echt gevaarlijk te kunnen worden. André Ritman kwam in de slotfase nog eenmaal tot scoren (6- 0). Schiedam Robin van der Laan vervangt vanavond de door een gescheurde knieband uitgeschakelde Ruud Kaiser. SVV-trainer Jan van der Velden ziet in de uitwedstrijd tegen NEC in Van der Laan de diepste spits. „Hij heelt het tegen Wageningen goed gedaan. Lek ker agressief en veel kopduels winnend", aldus Van der Velden,die nog niet weet of hij over de metlichte blessures kampende Jan Lobman en Virgil Breetveld kan beschikken. „Het wordt moeilijk in Nijmegen", vervolgt Van der Velden. „NEC is de competitie begon nen met winst in een uitwedstrijd tegen Hera- cles, dus blaakt het van zelfvertrouwen. Dat geldt natuurlijk ook voor ons. Ik moet alleen nog de juiste oplossing zien te vinden om de taktiek van NEC, dat met twee spitsen speelt en twee hangende spelers aan de flanken, te bestrijden. We staan in elk geval op scherp".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2