Politie dreigt raadslid Van Wezel met hechtenis College wist van slechte heipalen - 3 Leegstaande bowling zorgt voor problemen Tweede Podiumgala handhaaft formule Politie zoekt getuigen Podium krijgt drijvend terras Alcohol verbod blijft heet hangijzer Fafoer:'Vredesbeweging moet bakens verzetten' ViAARDINGS DAGBLAD SCHiEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANI Geldboete na vechtpartij in politiebureau HOOFDINSPECTEUR: 'WIJ ZIJN ONSCHULDIG' Weer 'merkkleding' in beslag genomen Bouw-en Woningtoezicht negeerde eigen voorschriften Aankoop van brandweerauto uitgesteld Laatste dagen voor de herfst Ondernemers kibbelen over bestemming Geld voor Orion Opnieuw drie hands in Passage-theater m BC Waardmgg^PMIbus 110. 3130 AC Vlagrdinaen. Teleloon: 010-4343229. 4352066. 4350557 - sportredactie: 4345203 VSfJDAG 9 SEPTEMBER PAGINA 13 Schiedam De Sehiedamse po litie zoekt getuigen van een on geluk waarbij op 31 augustus een 39-jarige fietster was betrokken. De vrouw overleed enkele da gen later in het ziekenhuis aan haar verwondingen. De politie .wil graag weten wat er die dag precies om 18.55 uur gebeurde op de Burgemeester Van Haaren- laan hoek Jan Steenstraat. De vrouw kwam daar in botsing met een 17-jarige bromfietser. Getuigen worden verzocht con tact op te nemen met de politie: telefoon 4260760. Den Haag Een 22-jarige man uit De Lier, die In maart vorig jaar het Maassluisse politiebu reau op stelten zette, is door de politierechter veroor- deeld tot 500 gulden boete en een voorwaardelijke gevangenis straf van twee weken. Het von- n is was conform de eis van de of ficier van justitie. De man was op het politiebureau terechtgekomen nadat een vriend, bij wie hij in de auto zat, bij een verkeersruzie een brom fietser tegen de grond had gesla gen. De auto met in totaal zes in zittenden, die flink hadden ge dronken, werd door de Maas sluisse politie aangehouden. Op het bureau wilde de bestuurder de meldkamer kort en klein slaan. Er ontstond een vechtpar tij, waarbij de man uit De Lier volgens de politie als een bezete ne te keer ging. Hij bedreigde agenten met uitroepen als: „Ik sla'je in bonken". De vechtersbaas kwam onder aan een trap ten val en liep een hoofdwond op. Hij liet niet toe dat agenten hem verbonden. Toen hij naar het Vlaardingse Hoïyztekenhuis werd gebracht, was hij zo wild dat de artsen hem alleen wilden behandelen als hij geboeid jwerd. Schiedam Café Podium heeft van de gemeente toestemming gekregen om tijdens de Bran dersfeesten een drijvend terras in de Lange Haven te exploite ren. Enkele maanden geleden diende het café een aanvraag voor het terras in. Wethouder Aad Wiegman wachtte met het afgeven van de vergunning tot dat hij met enkele Havenbewö- ners overleg had gevoerd. Afgelopen woensdag sprak Wiegman met havenbewoners Chris Marcus, de broers Van der Tuyn, Karei Poortvliet en Jos Hachmang over het terras. De hvenbewoners, die eerder dit jaar fel ageerden tegen plezier- vaarl in de Lange Haven, gingen .akkoord met een proefperiode tot één oktober. Aad Wiegman zegde toe, dat hij na die tijd het experiment met de bewoners wil evalueren. Programmeur Peter Pijpers van café Podium wil de boot tijdens de Brandersfeesten gebruiken voor culturele doeleinden. „Ik denk aan kleine theatergroepen en lïcht-klassreke muziek", zo laat Pijpers weten. „Het is in ie der geval de bedoeling dat er op acht avonden tijdens de Bran dersfeesten iets te doen is". Aan de Podiumboot, die zeven tien meter lang en vijf meter breed is, wordt momenteel de laatste hand gelegd bij aannemer Simon in de Nieuwe Haven. Wethouder Wiegman heeft toe gezegd, dat hij het eerste drijven de terras in Schiedam op vrijdag 16 september komt openen. De plechtigheid begint 's avonds om acht uur. vervolg van voorpagina Vlaardingen SP'er Arnold van Wezel lieeft gistermiddag, onder bedreiging' met hechtenis, vertrouwe lijke stukken overge dragen aan de politie. Hoo Fdinspecteur Ruud Meijer, die de verdwijning van de proeessen-verbaal en politierapporten on derzoekt, zal het raadslid zondag ver horen. Hij wil weten hoe Van Wezel aan de stukken is gekomen. „Meijer opperde zelfs, dat ik ze misschien Maassluis Veel gasten op bruiloften en partijen in Maassluis dreigen op een droogje te komen zitten', ten zij zij bereid zijn hun feestjes in een erkend noreea-etablis- sement te houden. De Onder nemers Federatie Maassluis heeft de gemeente verzocht strenger toe te zien op het voorschrift dat in wïjkgebou- wen en sociaal-culturele cen tra geen alcohol voor com merciële doeleinden mag worden geschonken. wel had ontvreemd uit een container of uit het politiebureau", aldus een beledigde Van We zel. Heling Op zki minst, vindt hoofdin specteur Meijer, is de SP'er schuldig aan heling. Van We zel zegt, dat hij de stukken, twee maanden geleden heeft gekregen van kinderen. Die zouden de stukken hebben ge vonden op het terrein van het gesloopte politiebureau aan de Delfts eveerweg. „Zelfs als dat waar zou zijn", zegt Meij er, „had Van Wezel die stuk ken moeten teruggeven en is hij schuldig aan heling". Op straat Voor de hoofdinspecteur staat echter vast dat de politie niet zelf schuldig is aan het feit dat vertrouwelijke papie ren, met persoonlijke gege vens van verdachten, over straat zijn gegaan. „Die stuk ken hebben niet in het zand gelegen. Dat kon ik zien", zegt Meijer. Hij is ervan over tuigd, dat de politie heel zorg vuldig is omgegaan met de stukken. „Wij hebben daar heel goede procedures voor. Maar de politie is een bedrijf en de verhuizing van een be drijf is geen dagelijkse bezig heid. Rechercheurs zijn ach ter hun bureau weggesleept. Zij moesten die stukken tot het laatste moment gebrui ken". Kinderen Als de lezing van het SP- raadslïd klopt, en spelende kinderen de stukken hebben gevonden op het sloopterrein, is de politie schuldig aan na latigheid en wellicht zelfs strafbaar. Dan hebben zij, al dus een wetenschappelijk me dewerker van de juridische faculteit van de Erasmus-uni- versiteit, 'opzettelijk een ambtsgeheim geschonden'. „Dan zou de handelwijze van de politie zeer laakbaar zijn", aldus een woordvoerder van de universiteit. Meijer en zijn korpschef Ton Spel gaan daar echter niet van uit. Hoe Van Wezel aan de stukken is geko men, zegt Spel, „prikkelt onze nieuwsgierigheid". Het SP-raadslïd vindt dat de politie de zaak omdraait, als g| zij de schuld bij hem leggen. Van Wezel gaat er nog steeds o! van uit, dat de politie hij de g; verhuizing al te overhaast te cj werk is gegaan. fl Vlaardingen In een pand aan de Vettenoordsekade heeft de politie gistermiddag bij een inval een partij van 2500 jog gingpakken en enkele tienduizenden merklabels in beslag genomen. De kleding, die onder dure merknamen zou worden verkocht, vertegenwoordigt een waarde van naar schatting 100.000 gulden. Het Is de tweede keer dit jaar dat de Vlaardi ngse politie een dergelijke slag slaat. De politie kwam de opslagplaats op het spoor nadat een Viaardinger op het bureau een gereedschapskoffer bracht, die vol zat met merklabels. Hij had die koffer, die toebehoor de aan een 31-jarige CapelJenaar, op de motorkap gevonden. De man wees de politie de auto aan, zodat die kon worden ge volgd naar de opslagplaats. De Capeüenaar werd daar gear resteerd. v;.V m Hoofdinspecteur Ruud Meijer be kijkt de vertrouwe lijke stukken. Ar nold van Wezel (links) en Reml Poppe kijken toe. d De Maaslandse vrij willige brandweer moet het voorlopig zonder manschappen en materiaaiwagen stellen. De aanschaf van zo'n voertuig, waarmee 75.000 gulden is ge moeid, heeft het prioriteitenlijs- van burgemeester en wethou- ers niet gehaald. Om de begroting voor 1989 slui tend te krijgen, beeft het ge meentebestuur een aantal inves teringen op de wachtlijst gezet. Daaronder valt behalve de auto voor de brandweer het aanpas sen van de computer op het ge meentehuis voor data-commu nicatie. De dienst gemeentewerken moet eveneens verschillende aankopen uitstellen, zoals een nieuwe zoutstrooïer. Bij gladheid in de winter moet de dienst nog een poosje de oude strooiwagen inzetten. Dergelijke zaaltjes zijn bij orga nisatoren van bruiloften en soortgelijke feestjes favoriet, omdat de barprijzen er beneden de cafétarieven liggen, maar die massale uittocht naar para-com merciële gebouwtjes is de Maas sluisse horeca natuurlijk een doorn in het oog. De ondernemersfederatie trok over dit verschijnsel al eerder bij de gemeente aan de bei. De hore ca heeft echter niet de indruk dat het verbod dat daarop werd uitgevaardigd veel indruk heeft gemaakt. De federatie heeft de zaak daarom opnieuw aange kaart. Het veelbesproken onder werp staat andermaal op de agenda van de commissie voor het midden- en kleinbedrijf, die 14 september vergadert in het stadhuis. Een heerlijk zo merzonnetje en een Jicht briesje fokten menige re creant gisteren naar het water. De zeilers—zoals hier op de Vlaardingse wateren geno ten volop van deze vermoedelijk laat ste mooie dagen voordat de herfst invalt. Vlaardingen Twee dagen voor het officële begin van de bouw, wisten burgemeester en wethouders reeds dat een serie heipalen voor het nieuwe politiebureau niet deugde. Maassluis De Haagse aanne mer Hans van Wijk mag voorlo pig niet verder gaan met de ver bouwing van het voormalig bowlingcentrum aan. de Zuid- vliet in Maassluis. De gemeente wil eerst uitzoeken wat er vol gens het bestemmingsplan in de bowling is toegestaan. Van Wijk wil in de bowling drie winkels en een. kantoor- en op slagruimte onderbrengen, maar N.A. Ca pell en van de aangren zende bistro De Lantaem be ween. dat het pand een sportief- recreatieve bestemming heeft. De plannen van de Hagenaar stroken volgens Capellen dus niet met de gemeentelijke voor schriften. Capellen heeft de gemeente ver zucht, Van Wijks plannen af te keuren. De bistro-eigenaar heeft namelijk zelf ook een oogje op het pand. Hij wil er een party centrum beginnen. Maar ook die bestemming is niet overeen komstig de voorsch rif ten- Over zijn plan voor een party centrum zegt Capellen al gerui me tijd onderhandelingen te voeren met de gemeente. Hij be-' weert met de aankoop van het pand te hebben gewacht tot bur gemeester en wethouders uit sluitsel zouden geven over de be stemming. „Het was een klap in mijn gezicht toen Van Wijk de bowling voor mijn neus weg kaapte", aldus Capellen. De gemeente Maassluis lijkt le lijk met de affaire in zijn maag te zitten. De kwestie is al een paar maal onderwerp van gesprek ge weest in het wekelijks overleg van B en W. Ook afgelopen dins dag kwam het college er niet uit en werd besloten de zaak aan te houden. Van Wijk heeft ondertussen een begin gemaakt met de uitvoe ring van zijn bouwplan. In de bowling is al enige tijd een schoen herstelier gevestigd. An dere kandidaten, op het lijstje van de Haagse aannemer zijn de PTT en Biesheuvel Sport. Een deel van het pand heeft Van Wijk gereserveerd voor eigen gebruik. De PTT maakte onlangs bekend, dat het hulppostkantoor in de Nieuvvstraat begin volgend jaar naar de bowling aan ,de Zuid vliet zou verhuizer». Door de jongste verwikkelingen is niet duidelijk, of die verhuizing volgens sche ma zal verlopen. Biesheuvel Sport gaat er daarentegen van uit, de nieuwe winkelruimte binnen enkele weken te kunnen betrekken. De eerste paal werd op 31 augus tus geslagen door burgemeester Fred van Lier. maar op 29 augus tus was bij B en W al een brief binnengekomen waarin direc teur Jan Molenaar van Bouw- en Woningtoezicht melding maakte van de mindere kwaliteit van sommige heipalen. Dat zegt CD A-fractievoorzitter Aart Kool. Hij spreekt daarmee de bewering van Molenaar in een regionaal dagblad tegen dat B en W niet tijdig op de hoogte waren. Molenaar zegt, dat hij de beslissing om 30 heipalen, die niet aan de kwaliteitseisen vol deden, toch te laten slaan, op ei gen houtje nam, zonder verant woordelijk wethouder Bas Gou- driaan in te lichten. Dat zou pas later zijn gebeurd. Mocht Molenaar inderdaad zon der ruggespraak de voorschrif ten van zijn eigen dienst aan zijn laars hebben gelapt, dan zal het college passende maatregelen moeten nemen, zegt Kool. „Als het waar is wat Molenaar zegt, kan dat niet door de beugel", zegt ook VVD-fractievoorzitter George Neijssel. „Zo'n beslissing had Molenaar pas mogen nemen na raadpleging van Ben W". Kool, Neijssel en PvdA-fractie- voorzitter John Ranshuijsen stelden de kwaliteit van de hei palen, die 15 tot 18 procent lich ter gewapend zijn dan Bouw- en Woningtoezicht voorschrijft, op 3' september aan de orde in schriftelijke vragen aan het col lege. Aanleiding waren geruch ten die Kool en Ranshuijsen op vingen tijdens de receptie op het stadhuis, na hei slaan van de eer ste paal. „Het is inderdaad een zwaar middel als de drie coalitie partijen dan'gezamenlijk vragen gaan stellen, maar de zaak is er ernstig genoeg voor", meent Neijssel. „Stel dat het politiebu reau ooit zou inzakken, dat kan je je toch niet veroorloven?" Molenaars argument dat hij ge zwicht zou zijn voorde tijdsdruk, omdat anders de bouw vertra ging zou oplopen, wil erbij Neijs sel niet goed in: „Zou het de poli tie nu echt zoveel uitmaken of ze anderhalfjaar, of anderhalfjaar plus zes weken in een noodon- derkomen moet bivakkeren?" De VVD-fractievoorzitter wijst er op dat destijds bij de bouw van de bejaardenflat De Bolder het werk wèl werd stilgelegd, toen er iets met de heipalen niet in orde was. Het college van B en W had de vragen van Neijssel, Kool en Ranshuijsen vanmorgen nog niet beantwoord. Hun reactie wordt in de loop van de dag ver wacht. Maassluis De gemeente Maas sluis draagt Orion, de stichting die ontwikkelingshulp geeft aan Ghana, een warm hart toe. De stichting heeft opnieuw een sub sidie van 15.000 gulden gekregen om een gezondheidscentrum in het Ghaneese Jacobu van appa ratuur te voorzien. Nog eens 5.000 gulden hebben burgemees ter en wethouders de stichting beloofd, om audiö-vïsueel voor lichtingsmateriaal te maken. Schiedam Het succes van de eerste aflevering in februari heeft de organisatie geïnspireerd tot het houden van een nieuw Podium gala. Op de eerste speel den Candy Dulfer, The Outsi ders en Tip ön In in het Passage theater. Voor het tweede gala staan de Anton Geesink Big band, Jamrax en als klapper Gruppo Sportivo op het pro gramma. „Ongetwijfeld goed voor een vol theater", denkt mede-organisator Peter Pijpers, Het tweede Podiumgala vindt plaats op vrijdag 23 september, tijdens het laatste weekeinde van de Brandersfeesten. „Onze planning kwam aardig uit met die van de Brandersfeesten, dus lag een samenwerking voor de hand", aldus Pijpers, die in het begin van dit jaar samen met en kele Podium-bezoekers aan de basis van het- eerste festival stond. De grootste overeenkomst met de vorige aflevering is het optre den van Rini van W illigen. In fe bruari nam Van Willigen af scheid met Tip On In, nu keert hij terug met zijn nieuwe groep: De Anton Geesink Bigband. „Tip On In bleek de vergelijking met The Outsiders en Candy Dulfer met gemak te kunnen doorstaan. Dus lag het voor de hand om Van Van Willigen in Passage zijn nieuwe groep te la ten presenteren", aldus Peter Pijpers. Naar 'Anton Geesink* zijn er op het tweede Podiumgala nog meer Schiedammers op het podi um te vinden. Jamrax bijt in het Passagetbeater om acht uur het spits af. De vier Sehiedamse da mes verschijnen waarschijnlijk De Sehiedamse groep Jamrax: present op het tweede Podiumgala. later dit jaar op een verzamelel- „Doordat het Passage-theater pee. Bij een optreden van de da- schuin oploopt, kunnen we dat mes in café Podium was het eni- verzuim nu goedmaken", zegt ge tijd geleden zó druk, dat bijna Pijpers, niemand Jamrax zag spelen. Hoogtepunt van het tweede Po diumgala is het optreden van Gruppo Sportivo. De groep rond Hans Vanden burg betreedt rond tien uur de planken van het Pas sage-theater. Gruppo, dat met de elpee's Ten Mistakes en Back To '78 twee keer de platina status behaalde, werkt hard aan een. come-back- „De groep staat nog steeds garant voor een werve lende show", weet Pijpers, die de Hagenaars onlangs zag optreden. Na afloop van het muziekfestijn, waarvoor de entree wederom vijftien gulden bedraagt, wordt de happening in café Podium voortgezet met een 'swingende disco*. Alle bezoekers worden op deze avond door de stichting Brandersfeesten vergast op twee gratis consumpties. Kaartjes voor het gala zijn te koop bij café Podium, de VVV en het Passa ge-theater. Vlaardingen -De aansluiting met het grote publiek is het IKV de laatste jaren kwijt geraakt, maar voor secretaris Mient Jan Faber is dat geen reden voor wanhoop. Wel is het zaak dat de vredesbeweging haar bakens verzet, aldus Faber, die gister avond voor de twee Vlaardingse IKV-kernen sprak. Het versterken van internatio nale contacten en het voeren van campagnes, gericht op plaat selijke politieke partijen en an dere organisaties, zijn mogelijk heden die de plaatselijke IKV- kernen met beide handen moeten aangrijpen, zo betoogde de grote man achter de histori sche vredesdemonstraties in Amsterdam en Den Haag. Sommige Vlaardingse IKV'ers lieten gisteravond doorscheme ren dat zij af en toe moedeloos worden van de apathische reac tie van het grote publiek als ze folders verspreiden. Volgens Fa ber is dat een cultuurprobleem: „Door de individualisering wordt het steeds moeilijker om mensen voor een politiek onder werp te interesseren. Het gebrek aan belangstelling zie ik als een grote aanslag op het democra tisch gehalte van ons land". Faber vindt dat de vredesbewe ging met haar gedachtengoed met name de politiek moet bena deren. „Pas met een brede basis kunhen wij uiteindelijk in Den Haag een ommekeer teweeg brengen". Naast de bezinning op het plaat selijk werk gaf Faber zijn visie op de internationale politieke ontwikkelingen. Ook op topni veau ontwaart de ÏKV-seereta- ris een tendens, waarin ontwa pening als politiek onderwerp uit lijkt te raken. „Helaas blijkt het INF-verdrag gewoon een incident te zijn. De laatste jaar is het aantal atoom- granaten voor de korte afstand in het westen uitgegroeid van 1100 tot 2500 stuks. Gecombi neerd met losse elementen, die ook al in Europa zijn, kunnen ze binnen de kortste keren worden omgebouwd tot neutronenbom men", aldus Faber. Ook de integratie van West-Eu ropa, economisch en militair, ziet Faber als een bedreiging van de vrede. „Deze ontwikkelingen leiden ertoe, dat de situatie in Europa steeds onevenwichtiger wordt. Door de enorme sociale en economische malaise in veel Oostbloklanden dreigt daar een 'nieuwe derde wereld' te ont staanzo vreest Faber. Hoop put hij uit de groei van de vredesbeweging in Oost-Europa. „Daar wordt nu de draad van de grote Nederlandse demonstra ties uit het verleden opgepakt", aldus Faber. „Steeds meer men sen eisen daar het recht op om te mogen meedenken. De roep om democratie wordt steeds groter".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1